0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Цитонна маска
« -: Юни 23, 2017, 09:41:52 am »
Добър ден на всички!!Направиха ми 2 цитонни маски едната е 3б група направена на 10 ден след цикъла,а другата 2 група на 17 ден.На коя от двете да вярвам,мн.ми се иска да е на втората.Защо се е получило такова голямо разминаване имате ли някаква идея??Благодаря ви предварително!!!
Re: Цитонна маска
« Отговор #1 -: Юни 23, 2017, 10:02:15 am »
По принцип цитонамазките се правят веднага след цикъл, така, че първата е по-правилно да гледаш... като съвет направи си другия месец течно- базирана цитонамазка в "геника" те са най-достоверни ...също така има и значение кой те преглежда и какво вижда... какво ти каза лекаря?
Re: Цитонна маска
« Отговор #2 -: Юни 23, 2017, 14:58:37 pm »
Странно и се видя голямата разлика и ми взе течната във вторник ще излезе резултата.Попринцип ми даде и направление за хоспитализация но каза да изчакам и третата маска.имала съм и някяква течнос зад матката нищо повече не ми каза.Според нея било възпаление.
« Последна редакция: Юни 23, 2017, 15:00:57 pm от Йовка11 »
*
Re: Цитонна маска
« Отговор #3 -: Юни 25, 2017, 16:18:10 pm »
По добре направи още една консутлация и не се доверявай на направление за хоспитализация и освен течнобазираната направи и колпоскопия, според мен това е преувеличен резултат. Потърси още едно мнение и се научи да пишеш- пише се цитонамазка.  :x
Re: Цитонна маска
« Отговор #4 -: Юни 26, 2017, 11:12:49 am »
Извинявам се,но когато ви е стах едва ли мислите за правопис.Благодаря ви и на вас за съвета.
Re: Цитонна маска
« Отговор #5 -: Юни 26, 2017, 20:28:26 pm »
Извинявам се,но когато ви е стах едва ли мислите за правопис.Благодаря ви и на вас за съвета.

Не, съвсем не става дума за правопис. Хубаво е да се знае каква е терминологията, а хората не са се родили научени. Вероятно на твоята възраст и аз не съм знаела точния термин  :oops:

Терминът е цито намазка - взима се натривка (намазка), върху която има клетки (цито) от повърхността на шийката на матката. Идеята на това изследване е да се провери дали няма анормални клетки, за да се вземат мерки навреме.

Много късмет ти пожелавам!
*
Re: Цитонна маска
« Отговор #6 -: Юни 29, 2017, 22:01:54 pm »
Аз преди 10 месеца се стресирах с резултат 3а при положение че никога не съм имала такъв. Все още не ми изилза от главата, предстои и ми нова цитонамазка , винаги съветвам в такива лучай още една ако трябва 2 консултации с лекар.
Re: Цитонна маска
« Отговор #7 -: Юни 30, 2017, 04:17:26 am »
Аз преди 10 месеца се стресирах с резултат 3а при положение че никога не съм имала такъв. Все още не ми изилза от главата, предстои и ми нова цитонамазка , винаги съветвам в такива лучай още една ако трябва 2 консултации с лекар.

Всъщност, правилният подход е да се повтори. И аз съм имала случай на недобра цитонамазка - на нея пишеше, че следващата е след 3 месеца. Не бива да чакаш 10 месеца.
Винаги е по-добре цитонамазката да се направи в първите чисти дни на цикъла - веднага, след като спре кървенето.
Re: Цитонна маска
« Отговор #8 -: Юни 30, 2017, 08:25:32 am »
И много е важно кой и как взима пробата,кой гледа пробата.Преди конизацията ми за 8 месеца бях правила 7 цитонамаски с редуващи се резултати 2-3АБ група.Имала съм ситуация ,в която показва 3А,не съм прилагала лечение и следващата е 2гр.Правила съм 2 Колпоскопии с различни резултати(тук важното до колкото ми е обяснено е разтвора ,с който се оцветява шийката),накрая си поисках биопсия-беше лоша.Изледванията са правени  при различни доктори.
О горчивия ми опит бих направила още 1 цитонамаска в началото на следващия цикъл,ако и тя се разминава ,бих се подложила на изледване с апарат Лувива (замества колпоскопията и биопсията до някъде).
little_rabbit е написала правилно.Не бива да се чака ,отлага...Всичко хванато на време е лечимо.Не пропускайте профилактичните си прегледи
Re: Цитонна маска
« Отговор #9 -: Юни 30, 2017, 10:50:02 am »
И при мен беше подобен случай - група 3А, антибиотици, заради и други "находки", след това веднага колпоскопия, с открита голяма раничка на шийката на матката, биопсия- резултат - не особено добър, следваща крачка - горене на раничката, след това, след няколко месеца - резултат 2А. Това беше преди да забременея. От тогава досега - редовни прегледи, като предпоследния предглед отново бях 2А /преди около 6 месеца/, а на профилактиката към фирмата, в която работя - дори излязох 1 група :lol: Естествено ми се стори странно, отидох на преглед, заради съмнения за гъбички - отново взет материал -и съм си 2А  :wink:
Re: Цитонна маска
« Отговор #10 -: Юли 24, 2017, 14:07:31 pm »
Бях в болница за лечение на възпаление, една седмица след това направих и течно-базираната цитология която излезе цял роман и пак 3б група.След консултазия с доктор от болницата ми казаха да изчакам още 3 месеща и тогава нова,че тези течните винаги давали една група по нагоре.Знаете ли нещо такова или пак да изпадам в паника???Благодаря ви
Re: Цитонна маска
« Отговор #11 -: Юли 24, 2017, 15:54:35 pm »
Това, че дават една група по- нагоре за пръв път го чувам 8O в коя болница си била ако не е тайна? И направи ли колпоскопия? Според мен не чакай 3 месеца, а отиди при читав лекар...
Да, както Бебешко казва направи и тест за ЧПВ...аз откакто родих съм 2б и 2с  и съм в паника...правя на 3 месеца течно-базирани, две колпоскопии ми направиха първоначално ме лекуваха за стандартно възпаление без резултат, откриха ми ЧПВ слава богу не страшните щамове... обясниха ми как организма щял сам да пребори ЧПВ инфекцията и когато май месец резултата пак беше 2б откачих и казах, че организмът очевидно няма да се справи сам и от тогава съм на кориолус и силаут и наесен нова колпоскопия и цитонамазка....работя в онкологията 3б не е шега работа повярвай ми, не искам да те плаша, но не отлагай колпоскопия и биопсия...
« Последна редакция: Юли 24, 2017, 16:12:07 pm от Алекс 77 »
Re: Цитонна маска
« Отговор #12 -: Юли 24, 2017, 15:56:35 pm »
Аз лично не бих чакала 3 месеца,по горе ти бях писала моята история.Няма нужда да изпадаш в паника.Тест за ЧПВ правила ли си?Бих направила Колпоскопия или с апарата Лувива,ако пак има съмнение биопсия
*
Re: Цитонна маска
« Отговор #13 -: Юли 24, 2017, 16:22:25 pm »
При мен няколко месеца след 3а по точно преди около 10 месеца, сега пък се оказах с резултат 1 група. Различни лекари, различна лаборатория.
Re: Цитонна маска
« Отговор #14 -: Юли 24, 2017, 16:45:13 pm »
Несъм правила тест за чпв.И благодаря ви за съветите,Утре ще потърсе онкогениколог.
Re: Цитонна маска
« Отговор #15 -: Юли 24, 2017, 18:14:01 pm »
Фанте, това с чакането на 10 месеца за мен е безотговорно.Не мисля,че е удачно да го споменаваш толкова пъти и да даваш такъв акъл.Докторите не без причина съветват не повече от 3 месеца след подобни резултати,не 10 месеца.
*
Re: Цитонна маска
« Отговор #16 -: Юли 24, 2017, 19:11:03 pm »
Зависи на какъв лекар ще попаднеш, когато не ти казват нищо за 3а- неспецифично възпаление и хиперплазия на цервикален канал, вероятно защото цитонамазката е взета седмица преди цикъл, без уговорка за допълнителни изследвания, и без назначено лечение. При мен така се случи, а и аз нямах възможност да отида на екар за колпоскопи, еветуална биопсия до 3-4 месеца след цитонамазка през септември 2016та. Тази година правих по Здравна каса резултата е коренно различен.
Re: Цитонна маска
« Отговор #17 -: Юли 24, 2017, 20:08:46 pm »
Резултатите на здрав човек са си резултати на здрав- 1-2 гр.От там на татък трябва да се разбере защо този резултат е такъв.Утре някое младо момиче с не голяма здравна култура или опит ще прочете написаното от теб и може да го изтълкува "абе споко,тия доктори лъжат,нищо ми няма,ето на тази мацка е така",само че ако днес тя може да се размине само с лекарства,то утре може да стигне до конизация,която пък води до други неща.Относно финансовата възможност е въпрос на приоритет -щом пишем тук имаме пари за интернет,телефон.Една повторна цитонамаска е колкото месечна такса на интернет.Сигурна съм,че има начин и колпоскопия да се направи по здравна каса,за биопсията също (моята беше така)
Re: Цитонна маска
« Отговор #18 -: Юли 24, 2017, 20:28:45 pm »
Утре съм на преглед в хирургиите в Пловдив да видим там какво ще ми кажат.
Re: Цитонна маска
« Отговор #19 -: Юли 24, 2017, 20:42:07 pm »
Може да потърсиш координати на д-р Видев (в нета има страница)той е онкогинеколог,има прием в Пловдив и в Пазарджик (частен кабинет)и в Пазарджик работи в св. Анна мисля че беше (държавна),там е шеф на гинекологично отделение,преди години е работил в онкологията в Пловдив.Той ми прави биопсията и конизацията в последствие,от" старата генерация" е,но е много учтив и обяснява подробно
« Последна редакция: Юли 24, 2017, 20:51:48 pm от bebeshok0326 »
Re: Цитонна маска
« Отговор #20 -: Юли 24, 2017, 21:19:11 pm »
Благодаря, утре ще проверя за него и ще си запазя час.
Re: Цитонна маска
« Отговор #21 -: Юли 25, 2017, 16:13:41 pm »
Пуснаха ми секрет-културелно изследване(което незнам какво е търсех в нета ама така и неразбрах)и директна микроскопия.
Re: Цитонна маска
« Отговор #22 -: Юли 25, 2017, 19:06:09 pm »
Йовче, културелното изследване е микробиология с антибиограма, а директната микроскопия е, че веднага е гледал секрета под микроскоп... :)
Re: Цитонна маска
« Отговор #23 -: Юли 25, 2017, 19:41:37 pm »
Отново ти благодаря за разяснението! :oops: