0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

КРИПТОРХИЗЪМ и последствия
« -: Юли 09, 2006, 12:43:38 pm »
Здравейте....както повечето жени сигурно и аз се интересувам повече от проблемите в спермогенезата на мъжът си :D...та бих се радвала, ако някой сподели мнение по такива случаи.Това ни е втори брак и до колкото зная спермограмата е била лоша при първия, но тепърва ще правя опити да вървя по пътя или безпътието на тези проблеми.... :lol:Четох много по разните теми, но явно имам нужда от съвет на опитни вече двойки....Благодаря предварително!!!
« Последна редакция: Август 30, 2006, 18:04:18 pm от Мели »
Re: КРИПТОХИЗЪМ и последствия
« Отговор #1 -: Юли 09, 2006, 12:46:50 pm »
Здравей, добре дошла!
Разгледай материалите в този подфорум, ориентирай се къде се правят точни спермограми и при кой андролог е добре да се прегледа мъжа ти. Какви изследвания сте правили преди това? А генетични?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: КРИПТОХИЗЪМ и последствия
« Отговор #2 -: Юли 09, 2006, 12:59:10 pm »
Благодаря за бързия отговор....При него състоянието е много деликатно и може би по-лошо е психологически отколкото физически /надявам се/...Избягва темата, защото е бил доста "тормозен" на тема забременяване на бившата си жена, но до колкото разбрах е останал само със спермограмата и тя се е ориентирала директно към осеменяване с донор...Лошо нали?!! :? Не е направила никакви опити за неговото лечение....С една дума, тепърва ще тръгвам по този път...прочетох мненията Ви за Д-р Кацаров, видях координатите....Притесняват ме годините ни, аз съм на 37, той на 41, но стават и чудеса нали?!!! :D :sperm:
Забравих да изясня КРИПТОХИЗЪМ-Крипторхизъм е състояние, при което тестисът не се спуска в скротума, а се задържа в коремната кухина или в ингвиналния канал.
В повечето случаи крипторхизъм се среща при недоносените деца. Тестисът трябва да се спусне в скротума до края на първата година.
Той има операции в детска възраст на и на двата тестиса, като единия е останал "асансьорен тестис"....
« Последна редакция: Юли 09, 2006, 13:09:07 pm от lastuzer »
Re: КРИПТОХИЗЪМ и последствия
« Отговор #3 -: Юли 09, 2006, 13:13:42 pm »
Разбира се, че стават. В този форум често сме свидетели на такива :wink: Свържете се задължително с д-р Кацаров, запишете си час още утре, защото при него доста се чака. Той ще направи преглед на ултразвук, ще установи с точност, какво е положението. Препоръчвам ти да присъстваш и ти, за да зададете повече въпроси, Кацаров е много внимателен и интелигентен човек, ще ви обърне подобаващо внимание. После се свържете с център по репродуктивно здраве, адресите можете да вземете от банерите, които минават по-горе. Там ще ви направят точна спермограма, ако се налага - там правят и някои гинетични изследвания, но те ще ви обяснят най-добре. Окуражи мъж си, нямате време за губене!!!
А спермограмата, която мъжът ти е правил, как изглежда, дай резултати ако можеш!

Желая ви успех и късмет!  :bighug:


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: КРИПТОХИЗЪМ и последствия
« Отговор #4 -: Юли 09, 2006, 13:19:43 pm »
Благодаря за куража....аз май го имам в повече :D, но да разбирам ли,че правилният избор е Д-р Кацаров?!!
За спермограмата разбрах къде е по-добре да се направи и зъдължително с морфология на Крюгер...От предишната му спермограма никой не ми казва точни резултати...причината е бившата, но подозирам и психологически момент в самия него....
Re: КРИПТОХИЗЪМ и последствия
« Отговор #5 -: Юли 09, 2006, 13:25:34 pm »
Да, определено е Кацаров!
Да оставим предишните резултати, така или иначе са правени преди време, най-вероятно не са и точни, ако изследването не е проведено в специализиран център. Действайте смело оттук нататък, без да има значение какво е станало преди. Всички тук се борим с някакъв проблем и знаем, че времето е основен фактор, просто не закъснявайте. Всичко ще се нареди, сигурна съм :)


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: КРИПТОХИЗЪМ и последствия
« Отговор #6 -: Юли 09, 2006, 14:08:38 pm »
ОК!!! Голямо благодаря minikky...Ще се радвам ,ако има повече смелост и мнения по въпроса....когато си анонимен е по-лесно....Нека не се притесняват повече хора да пишат за това....Тук получих ценна информация за много неща.... :lol:
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: КРИПТОХИЗЪМ и последствия
« Отговор #7 -: Юли 09, 2006, 18:23:25 pm »
Доктор Кацаров е може би най-добрият специалист в тази област. Не случайно и Владимировата и Стаменовата клиника работят с него.
Имам отлични преки впечатления от него.
Re: КРИПТОХИЗЪМ и последствия
« Отговор #8 -: Юли 10, 2006, 14:38:47 pm »
lady_11 сподели опита си...много ще се радвам,ако науча повече неща...
Както казах по-горе тепърва ще тръгвам по този път и все още водя психологическа "война" с моя мъж...т.е. събирам инфо за да го разбия с доводи....Той е психически унищожен на тази тема....много години му е втълпявано,че е неспособен да прави деца, та ще ми е трудно и ми се иска да сме по-отворени на тази тема....Предполагам, че доста жени са били или са в моето положение... :? :D
Re: КРИПТОХИЗЪМ и последствия
« Отговор #9 -: Юли 10, 2006, 14:44:10 pm »
minikky, сега си спомням,че спермограмите са правени едната в АГ-то до НДК, адругата в 3-то АГ на Горнобански път, но чрез познати....за първата нямат документ, а от втората го нямам, но отговора е бил устен: "не ставаш".... :(
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: КРИПТОХИЗЪМ и последствия
« Отговор #10 -: Юли 10, 2006, 15:02:22 pm »
Явно ще трябва да се направи нова спермограма и на базата на актуалните данни да говорим конкретно.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: КРИПТОХИЗЪМ и последствия
« Отговор #11 -: Юли 10, 2006, 15:09:40 pm »
minikky, сега си спомням,че спермограмите са правени едната в АГ-то до НДК, адругата в 3-то АГ на Горнобански път, но чрез познати....за първата нямат документ, а от втората го нямам, но отговора е бил устен: "не ставаш".... :(

Уф, бих казала аман.
Ластюзерче, значи както и Мели казва, започвате от начало, тези спермограми ги забрави, ама изобщо не мислете за тях, това ще е успокоение и за мъжа ти. Останалото вече знаеш: ДЕЙСТВАЙТЕ! Не може да не стане :)


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: КРИПТОХИЗЪМ и последствия
« Отговор #12 -: Юли 10, 2006, 15:17:00 pm »
Благодаря, а за мъничко майтап....обема на еякулата е около 4-5 млл
Успокояващо нали?!!! :lol:
Re: КРИПТОХИЗЪМ и последствия
« Отговор #13 -: Юли 10, 2006, 15:18:59 pm »
 :D


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: КРИПТОХИЗЪМ и последствия
« Отговор #14 -: Юли 10, 2006, 18:02:18 pm »
Здравей Lastuser, бих искала да те окуража, дори и в най-лошият вариант при криптохизма, а той е съпругът ти изобщо да няма живи сперматозоиди е еякулата. Но НАДЕЖДА има  :balk_602:!!! Ние сме със същият проблем, т.е. налице е азооспермия, липсват сперматозоиди. Тогава преди 30 години, медицината е смятала, че момченцета със задържани тестиси, могат да се оперират и в по-късна възраст, само да е преди пловото съзряване. Но се оказва, че нанавреме спуснатият тестис в скротума, е вече увреден поради по-високата температура на тялото. Сега доколкото знам при такива аномалии се препоръчва операция до 1 годишна възраст, най-много до 2 годинки. Ние правихме TESE (биопсия, вземане на тъкан от тестиса, в която има сперматозоиди ) и след това ИКСИ. За това не се отчайвай, а смело напред, трябва да действате, но както те съветват момичетата от форума, обърнете се към специалист, след това към клиника по стерилитет. Изобщо не си губи времето със спермограми тук и там. Мисля, че д-р Кацаров е добър, ние също сме ходили при него. Успех ти желая!!!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: КРИПТОХИЗЪМ и последствия
« Отговор #15 -: Юли 10, 2006, 19:29:42 pm »
Цитат
lady_11 сподели опита си...много ще се радвам,ако науча повече неща...
Както казах по-горе тепърва ще тръгвам по този път и все още водя психологическа "война" с моя мъж...т.е. събирам инфо за да го разбия с доводи....Той е психически унищожен на тази тема....много години му е втълпявано,че е неспособен да прави деца, та ще ми е трудно и ми се иска да сме по-отворени на тази тема....Предполагам, че доста жени са били или са в моето положение...


Пояснение: мъжо не е с мъжки фактор. Имаше разни съмнения за хидроцеле и епидидимит, но др Кацаров ги отхвърли и поставената диагноза и даде ТОЧНАТА.
Re: КРИПТОХИЗЪМ и последствия
« Отговор #16 -: Юли 10, 2006, 20:40:46 pm »
Благодаря момичета...много ми помогнахте :D
Re: КРИПТОХИЗЪМ и последствия
« Отговор #17 -: Юли 12, 2006, 00:33:51 am »
ST какво стана след това...разкажи ми! Много ще съм ти благодарна...Наистина тогава са осакатявали повечето момченца :( Жестокост нали?!! Мъжът ми е бил на 10 когато са му правили операциите, а майка му чувства огромна вина за това...е, прекалих с чувствата,но е доста болезнено. Честно казано малко ме е страх от евентуални резултати при преглед...
*
Re: КРИПТОХИЗЪМ и последствия
« Отговор #18 -: Юли 19, 2006, 10:02:25 am »
И аз искам да ти вдъхна кураж и надежда.
Моя мъж също е бил опериран на доста късна възраст. И лекарите просто казаха, че операцията е направена късно и тестисите са увредени. Броя и подвижността на сперматозоидите просто беше отчайващ.
Незнам късмет ли е или чудо, но забременях естествено. А само след месец ни предстоеше ИКСИ.
Така, че бори се заедно с него и не се оставяйте отчаянието да ви завладее.
*
Re: КРИПТОХИЗЪМ и последствия
« Отговор #19 -: Юли 19, 2006, 10:08:47 am »
Гъбка, калко отчайващи бяха резултатите. Моля те да ми напишеш стойностите, ако не е проблем.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: КРИПТОХИЗЪМ и последствия
« Отговор #20 -: Юли 20, 2006, 13:34:07 pm »
Ей гъбке....сигурно на всички ни е интересно как сте се лекували, какво е било...забременяване....боже!!! Разкажииии....Мен ме интересува специално тази тема, защото положението не е розово и надеждите са може би нищожни за мъже с този проблем!Сега всички ще скочат и ще кажат-шанс...късмет....чудо....и т.н., но сме тук заради стотици такива като нас нали?!!! :comm: :help: :thankyousign:
*
Re: КРИПТОХИЗЪМ и последствия
« Отговор #21 -: Юли 20, 2006, 15:08:28 pm »
lastuzer, и при нас е налице същия проблем. В началото тестисите му не са били в скротума и са му поставяли като дете инжекции за да се спуснат. Доколкото си спомням е бил на 12 годишна възраст (твърде късно) и са успели да ги спуснат, но единия тестис все пак е останал асансьорен. Резултатът от всичко е силно нарушена сперматогенеза. В началото при нас нямаше никакви сперматозоиди в няколко подред спермограми. В последствие с билки, хормонално лечение, витамини и антиоксиданти, спиране на цигари и алкохол положението се подобри съвсем малко - спермограмите ни са били все с 1 до 4 млн. на милилитър концентрация и силно намалена подвижност от 10 до 25% нормално подвижни - недостатъчна за нищо друго освен за тежката артилерия на АРТ. В крайна сметка на третия опит се получи.
Спокойно, момичетата са ви посъветвали д-р Кацаров е правилен избор за андролог (от личен опит ти пиша), а спермограмата направете в клиника по стерилитет - има много на сайта ни. Ако си от София виж: www.ivf.bg , www.invitro-bg.com или www.ivf-bg.com
Напълно разбираме как се чувства съпругът ти, защото на доста от нашите мъже са със сходен проблем. Много е важно да го подкрепяш и да му показваш, че не си с него само заради това да имате дете, а заради това че се обичате. А всичко останало ще се нареди, ще видиш. Изградете си план за действие и го следвайте. Има много добри специалисти. Късмет !
« Последна редакция: Юли 22, 2006, 15:20:10 pm от cygnus »
*
Re: КРИПТОХИЗЪМ и последствия
« Отговор #22 -: Юли 21, 2006, 10:47:07 am »
Първо искам да ти кажа че наистина е много важно да се подкрепяте взаимно със супруга си. Дори и за миг не трябва да се поддавате на отчаянието.
Първоначално мъжа ми го лекуваха с Провирон, после с Прегнил, но резултат нямаше.
Спермограмите бяха с концентрация 1-2 млн/мл. Подвижни 7-15%. Нормални форми 20%.
След като май месец миналата година се записахме за ИКСИ повече спермограми не е правил. Но тогава спря цигарите и започна да приема билки, витамини и антиоксиданти. Но не знам дали е имало подобрение от това или просто си е било чист късмет и случайност че забременях.
Много, много късмет:)
И се обичайте
Re: КРИПТОХИЗЪМ и последствия
« Отговор #23 -: Юли 22, 2006, 12:51:11 pm »
На Гъбка и cygnus искам сърдечно да благодаря....Днес взех всичките там антиоксиданти и Допел Херц, и чай от магарешки бодил....и всичко изписано до тук....Започваме!!! :D Другата седмица ще направим спермограма, след 3 месеца нова и каквото и да стане няма да губя надежда....ще видим!
Още веднъж благодаря момичета! Късмет на всички!!!
Re: КРИПТОХИЗЪМ и последствия
« Отговор #24 -: Юли 22, 2006, 12:54:52 pm »
Между другото избрах си клиниката на Д-р Щерев за спермограма, какво ще кажете?! Живея съвсем близо до тях и се надявам да я направим в домашни условия и да я занеса....материала де... :D
Re: КРИПТОХИЗЪМ и последствия
« Отговор #25 -: Юли 22, 2006, 13:11:16 pm »
Lastuzer, успех, щом е важно пробата да е отделена вкъщи, това е много удачно решение. Стискаве палци, резултатите да са обназеждаващи, пиши, като са готови! :)


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: КРИПТОХИЗЪМ и последствия
« Отговор #26 -: Юли 22, 2006, 13:29:44 pm »
Разбира се minikky! Аз няма да имам търпение да го споделя колкото и лошо да е... :o :D
Re: КРИПТОХИЗЪМ и последствия
« Отговор #27 -: Юли 22, 2006, 13:31:15 pm »
E-e, не с тази нагласа де, и да не е супер - сигурна съм, че ще останете приятно изненадани!!!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: КРИПТОХИЗЪМ и последствия
« Отговор #28 -: Юли 31, 2006, 15:59:50 pm »
Искам само да ви кажа какво стана до днес и да споделя някои неща...
Днес дадохме материал за спермограма в клиниката на Д-р Щерев и ще е готова в другиден сутринта.Занесохме я много бързо...може би на 6-тата минута. За начало искахме обикновенна със морфология по Крюгер. До сега мъжът ми беше много обнадежден от пиенето на всички тези антиоксиданти и прочие, но днес май много се притесни, та успя да отдели малко /на око/ сперма...дали ще има 2 млл....не зная :( но предполагам това е обяснимо, защото трябваше да е планирано, бързо и т.н. Обадих се в кабинета на Д-р Кацаров за записване, но е записал на секретар приемните часове и толкоз, което може би значи, че може да отидем направо....
Ами това е за сега....В сряба сутринта ще напиша резултатите от спермограмата за мнения :D
« Последна редакция: Юли 31, 2006, 16:04:17 pm от lastuzer »
Re: КРИПТОХИЗЪМ и последствия
« Отговор #29 -: Юли 31, 2006, 16:58:05 pm »
Относно приема при Кацаров, във времето извън часовете за преглед /2 часа +/-  / няма кой да вдигне телефона там. Можете да отидете направо, но трябва да се приготвите за дълго чакане. Най-вероятно ще успеят да ви сместят, но може и да няма възможност. Освен това докторът може да е в отпуск. Но не пропускайте шанс, моят съвет е да отидете сега в сряда, пък мед. сестрата /една симпатична възрастна дама/ дано да измисли начин да минете още тогава. Успех!   


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: КРИПТОХИЗЪМ и последствия
« Отговор #30 -: Юли 31, 2006, 17:05:19 pm »
Благодаря minikky...и аз се учудих защо не правят записвания, но вероятно успяват да сместят повечето хора :D
Re: КРИПТОХИЗЪМ и последствия
« Отговор #31 -: Юли 31, 2006, 17:19:53 pm »
А, записване правят. Ако не ви е спешно, отложете за другата седмица, евентуално. Можете да запишете час в сряда, но евентуално за следващия понеделник или срядал


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: КРИПТОХИЗЪМ и последствия
« Отговор #32 -: Юли 31, 2006, 17:49:18 pm »
До колкото знам д-р Кацаров ще е в отпуск от 20-ти юли, но докога?
Ако имате информация, моля споделете я  :D
Re: КРИПТОХИЗЪМ и последствия
« Отговор #33 -: Юли 31, 2006, 18:32:30 pm »
Телефонният секретар ми каза само часовете за прием и,че на 26.07. само няма да приема....Ако не е актуализирано съобщението това значи ,че доктора си е там в приемните часове!
Re: КРИПТОХИЗЪМ и последствия
« Отговор #34 -: Август 02, 2006, 10:36:30 am »
Ами....не знам как да започна...явно след спермограма всеки от вас е получавал такъв "шамар", но се чувствам доста зле в момента и ще помоля, ако някой има мнение по въпроса да го сподели:
Ето резултатите:

Въздържание 4 дни
Алкохол: НЕ
Антибиотици:НЕ
Време на втечняване : 20 мин.
Цвят : прозрачен
Обем : 3,2 мл
pH: 7,5
Визкозитет: 0
Левкоцити: НЕ
Желат.конгломерати: НЕ
Аглутинати: НЕ
Незрели клетки от сперматогенезата: НЕ
Обща конц. на сперматозоиди /1 мл: НЕ
Нормокинетични сперматозоиди /А+В/ : НЕ
Хипокинетични: НЕ
Акинетични: НЕ
Концентрация нормокин./А+В/ сперматозоиди /1мл.: НЕ
Тотален брой на нормокинетични сп. : НЕ
Заключение: След центрофугиране на еякулата- 10 на 2000 оборота не се наблюдават сперматозоиди. AZOOSPERMIA.
Ами това е....всичко е НЕ...
Re: КРИПТОХИЗЪМ и последствия
« Отговор #35 -: Август 29, 2006, 13:05:10 pm »
моля те напиши ми какво взима твоят мьж какви билки и какви xабчета 8 :youwoman: