0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
За и Против Хелоуин
« -: Октомври 30, 2015, 11:40:24 am »
Вероятно много от вас забелязаха как от днес фейсбук се препълни със статуси против Хелоуин. Интересно ми е да разбера вашето мнение.
Допустимо или недопустимо е да се празнува този празник? Как се възприема - като обикновено весело парти или като предателство към родината и конспирация към България и българската общност?
Вие сте  :D
*
Re: За и Против Хелоуин
« Отговор #1 -: Октомври 30, 2015, 11:51:37 am »
Днес толкова изписах във ФБ, че само ще се повтарям  :lol:
За мен това е само детско забавление, нищо повече...
Трябва да излизам, и нямам време. по-късно пак ще се включа  :?



*
Re: За и Против Хелоуин
« Отговор #2 -: Октомври 30, 2015, 12:02:27 pm »
Хахаха, видяхме се с теб във фб. Да си призная честно, темата ми е продиктувана именно от дискусията, която се заформи след твоята публикация.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: За и Против Хелоуин
« Отговор #3 -: Октомври 30, 2015, 12:06:59 pm »
епа той фейсбук секи ден се пълни с нещо. народа съвсем на овчо стадо се превърна - блее там по сека шумка, дето шумне и след 3 минути е забравил и блее по следващата...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: За и Против Хелоуин
« Отговор #4 -: Октомври 30, 2015, 12:11:32 pm »
На мен празникът не ми харесва в частта с количествата бонбони(но пък кой е казал, че трябва да се изядат днес, наведнъж или от децата :) ). Но нищо не ме притеснява в другите забавления-костюми, маски, изрязване на тиквени фенери. Еми страхотно забавление и емоция си е това. Не, не ми се струва, че предавам родината като/ако правя тия неща. Във ФБ виждам и доста публикации с украсени мъфини и т.н., децата много се забавляват и на тия неща. Защо не? Не ми се струва, че се отделя по-малко време на останалите празници и някак този празник не засенчва типични български празници.
*
Re: За и Против Хелоуин
« Отговор #5 -: Октомври 30, 2015, 12:31:10 pm »
Джам, поради тази причина вече рядко влизам във фб.

И за мен този празник е забавление за децата и нищо повече от това.
Не мога да разбера хората, които буквално натирват децата, които са дръзнали да им звъннат на вратата. Миналата година в другия вход, една жена подгони съседските деца с крясъци и заплахи. Други пък се крият, все едно няма никой вкъщи....
Re: За и Против Хелоуин
« Отговор #6 -: Октомври 30, 2015, 13:10:08 pm »
"За" всеки повод за детско щастие и усмивка  :P
*
Re: За и Против Хелоуин
« Отговор #7 -: Октомври 30, 2015, 13:46:16 pm »
Абсолютно съгласен!!  :DНямам ФБ,ама явно здраво ги е затресла "патриотичната" вълна,която според мен няма никакво място тука  :lol:. Само като им видиш усмивките на малчуганите и ти се изпарява всичко"патриотично" :wink:. Там аз не виждам чуждопоклонничество и родоотстъпничество. Камо ли,пък,подмяна на традиции. Та те ,сладурите,едва ли въобще знаят какъв е тоя празник :lol:Просто са щастливи,какво лошо има,нали :wink:?
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: За и Против Хелоуин
« Отговор #8 -: Октомври 30, 2015, 13:46:58 pm »
По същия начин стои въпроса и със Свети Валентин, който се празнува също толкова истерично.

Лично за мен всеки повод за купон и забавление за децата е добре дошъл. А да си честваме нашите празници си зависи от нас, нали?! :wink:
*
Re: За и Против Хелоуин
« Отговор #9 -: Октомври 30, 2015, 14:06:36 pm »
е чак пък против не съм. възприемам го и аз само като забавление за децата, аз няма да се маскирам, разбира се :wink:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: За и Против Хелоуин
« Отговор #10 -: Октомври 30, 2015, 14:18:16 pm »
"За" всеки повод за детско щастие и усмивка  :P

хубаво казано!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: За и Против Хелоуин
« Отговор #11 -: Октомври 30, 2015, 14:27:33 pm »
"За" всеки повод за детско щастие и усмивка  :P
В  този аспект на празника , разбира се  съм съгласна .
Ама  то моето дете   ежедневно облича да нахлузва  костюми -от спайдърмен, батман  и Бъз от "Играта на играчките " , до маски на Нинджи и каквото още има.
До тук добре  -няма лошо децата да се повеселят .


е чак пък против не съм. възприемам го и аз само като забавление за децата, аз няма да се маскирам, разбира се :wink:
И аз така  - едни възрастни  тук дето лудват да са в костюми  и т.н. - не ги разбирам   - остаряла съм навярно .
И в частта с лудата комерсиална истерия за предлагане на всевъзможни продукти , и реклами, и   опитите за популяризиране и  едва ли не налагане на празника от търговците - ами не съм съгласна.

Не ме учудва ,ако има по-възрастни хора , които не отворят или се разсърдят на звънящите и крякащи деца  - не възприемат идеята , ново им е  , може да  им е аналогично с просещите ромчета по Коледа .
Всеки има право на избор .


*
Re: За и Против Хелоуин
« Отговор #12 -: Октомври 30, 2015, 14:28:55 pm »
Аз имам малък проблем с Хелоуин тази година. Мони е много впечатлителен и тъкмо се запознава с понятията добро и лошо. В този празник доста от героите и костюмите са плашещи - скелети, магьосници, вампири. Попаднахме на една такава детска песничка и той после проверява на тъмно да не би да има и у нас такива същества. Хем се плаши, хем му е интересно и иска да я гледа пак. Ако бяха костюмите само позитивни герои, щеше да е по-добре. Как ли си решават тези проблеми американците...



   La vita è bella
*
Re: За и Против Хелоуин
« Отговор #13 -: Октомври 30, 2015, 14:43:58 pm »
епа той фейсбук секи ден се пълни с нещо. народа съвсем на овчо стадо се превърна - блее там по сека шумка, дето шумне и след 3 минути е забравил и блее по следващата...

Айде, моля ви се, да не се обиждаме на "фейсбук" :wink:. На този етап това ми е идеалната опция за "социални контакти" - седнали сме си с дребния на пода, играем си, и през 15 мин. проверявам какво става там  :lol:. И новини, и клюки, и някой и друг "горещ" спор. Нищо не изпускам :wink:



Хем се плаши, хем му е интересно и иска да я гледа пак.

Руми, при децата възприятията за страшно, забавно, тъжно и т.н. май не са добре оформени. Ти като малка не си ли искала да гледаш страшни филми, които сега не би гледала? Константин напр. все още започва да плаче, като чуе песента "мила моя мамо"...

Ето с какво отиде днес на училище - маска, купена преди 3-4 години, и ... риза на баща си. Да не мислите, че съм ходила в "мола" да му купувам костюм  :wink:

« Последна редакция: Октомври 30, 2015, 14:47:15 pm от Nedda »



*
Re: За и Против Хелоуин
« Отговор #14 -: Октомври 30, 2015, 14:45:10 pm »
Ама те си гонят "лошото" така!! :lol: Както нашите кукери,ама "ония" ни изпреварват! :wink: Не се знае,обаче,дали пък ако можехме да им покажем нашите и те нямаше да ги възприемат,а :D?
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: За и Против Хелоуин
« Отговор #15 -: Октомври 30, 2015, 16:39:22 pm »
Въпросът (за мен) е принципен. Ако по принцип празнуваш всички светски (езически) празници - това е поредният такъв. Ако ли пък не - има много да се пише и говори за произход, символ на празника и т.н.
Аз лично се дистанцирам от "празника на смъртта" - не виждам нищо за празнуване.
*
Re: За и Против Хелоуин
« Отговор #16 -: Октомври 30, 2015, 17:04:59 pm »
По-добре безделници, отколкото без празници! :P Определено съм "За". Щом децата се радват и аз се радван заедно с тях.


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: За и Против Хелоуин
« Отговор #17 -: Октомври 30, 2015, 17:11:01 pm »
Аз пък се учудвам как толкова лесно възприемаме "чуждите" празници и ритуали, а също толкова лесно забравяме българските.

Празник за честване на мъртвите в БГ --> задушница, раздава се сладко (бонбони, вафли, жито и т.н)

Празник за гонене на зли духове с маски --> кукерството.

Ако празнуваме и сме наясно с българските празници и учим за тях в къщи и в училище, нямам нищо против да се осведомяваме за и участваме и в чуждите празници и обичаи.

Но има ли училища, които честват кукерство, или пък деца, които носят сладки на задушница за "Бог да прости"?

Това съвсем не е укор или заяждане, просто насочване на вниманието :)

В Англия в училищата има седмица на...(и тук различни държави и култури). Децата четат и учат за държавата, празниците, обичаите, храната и евентуално се обличат с костюм, но в Англия има много строго следване на униформата, та различните училища, различно постъпват.

Та в този ред на мисли, ако по програма се заложи, че в края на октомври, че се учи "Седмицата на САЩ" и децата си направят в училище парти за Деня на вси светии (<-- българското наименование; Хелоуин е американска дума, малко като юзър вместо потребител или да си казваме Хелоу вместо здравей, не че не го правим...ама аз си падам защитник на българското  :oops:)...та аз не бих се сърдила, ако го празнува, но бих се сърсила, ако в училищата и в къщи не ги учат на нищо (или недостатъчно, за да не изпадаме в крайности) български традиции, празници и обичаи.

Има ли още масово коледуване и лазаруване по училищата, както едно време, когато класната ще ни раздаде стихчета и коледни песни да научим, ще се изнамерят костюми, ще направи кратка програма и по Коледа ще ходим по библиотеки и читалища да изнасяме представлението и по ОФ клубовете, но те вече ги няма, ама аз нали съм си от старото време... :)

Поздрави и весел и усмихнат ден на всички?
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: За и Против Хелоуин
« Отговор #18 -: Октомври 30, 2015, 17:48:47 pm »
Абсолютно ми е безразличен тоя празник. Като се зададе някакъв такъв, не влизам във фейса, че се задръства от еднотипни снимки и досада.
Много е възможно мнението ми да е повлияно от факта, че отдавна няма малко дете вкъщи.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: За и Против Хелоуин
« Отговор #19 -: Октомври 30, 2015, 20:24:27 pm »
Не ми пречи, не ме потриса, празнуваме у нас както българските, така и немско-американски празници  :D Само поводи да има за празник. Ето сега децата ме питаха ще ходим ли с тях за бонбони, баща им не иска, а аз сама не се наемам да ида, но съучениците им ходят, няма как и те да не поискат. Но пък на всеки един български празник децата знаят какво се прави. Даже класа и на двамата получава мартеници :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: За и Против Хелоуин
« Отговор #20 -: Октомври 30, 2015, 22:37:33 pm »
Маки, аз като ходех на училище учехме за кукери, но маски вероятно само в частта където се празнува правят. Около празниците, някога в детските ми години минаваха маскирани с траки да гонят злите духове, не си спомням как се казваха нито датата, но не кукери. Лазаруване в типичният му вид не сме имали, може би, защото нямаме река, но самодейните групи към читалищата още си ги правят тия неща и не са забравени обичаите, децата са доста навътре в тях и има къде да ги видят.  Те в България на всяко място различно се празнуват някой неща, няма как да е обхванато всичко. Примерно при нас коледари са само млади мъже, неженени, някъде има и дядовци.
Не мисля, че в училищата някой е задължил децата да празнуват. По желание е :)
Задушница захваща религията, нея не съм я срещала в уроците, но и за различните Задушници тук различни неща се раздават, все чакам някоя баба да ме информира кога е и какво се дава, повечето вече не си правят труда с мен де  :lol:
*
Re: За и Против Хелоуин
« Отговор #21 -: Октомври 30, 2015, 23:17:06 pm »
М-и, права си, че по различните краища обичаите са различни, но според мен трябва да се популяризират и навсякъде да се празнуват.

В смисъл...ако живеем в град А, където празнуваме някакъв обичай и чуем, че в град Б празнуват друг обичай, който ние не зачитаме, но е български, хич няма и да ни мине през ум да го "осиновим" и да започнем да го прилагаме и в нашия град А. Но ако чуем, че не град, а в ДЪРЖАВА Ц празнуват нещо, веднага и с готовност го приемаме.

Това ми е мъката на мен, а честно да си кажа, откакто заминах в чужбина взех да се интересувам от българското. Докато си бях в БГ ме влечеше чуждестранното  :lol:

Иначе, браво на тези самодейни групи, които пазят и популяризират българските народни традиции и обичаи. Според мен точно това ще спаси Бъглария --> вековната ни култура, творчество и традиция, а не някакви си палячовци политици. Затова трябва да си знаем и пазим обичаите, а че деца и училища решили да празнуват Вси Светии --> много хубаво. Само да не забравят да празнуват и българските празници :)

И българския език да не забравят, че то като ги слушам как говорят в България, и то възрастни, не само младежи --> ами 50% български 50% американски се говори в родината ни :/ как да научат децата езика си, когато възрастните използват чужди езици в ежедневието си.

Пфу, като се замисля, че скоро четох и книга на "български", издадена в бГ издателство, но само на кирилица беше написана, а иначе беше преведена така: секуларистки --> такава дума в бг език няма, но предполагам са опитвали да превеждат, т.е. побългарят думата secular --> светски, нерелигиозен....

Болната ми тема е това...усеща ли се  :lol:
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: За и Против Хелоуин
« Отговор #22 -: Октомври 31, 2015, 08:52:59 am »
Аз те разбирам, но нашите празници и обичаи не са така забавни за децата, те не са и направени за децата някак :) виж колко Сурвакари имаме и как навсякъде се тачи :D Просто искат забавления, лакомства, подаръци. Не обичаи против гръм, мишки, шарка и т.н. на доста места се палят и прескачат огньове, това също е от забавните за децата, но са малко и затова се радват, че може да се добави още един :) Не мисля, че празнуващите Хелоуин заместват български празници с него.
пп Освен това моят ФБ явно е различен от вашите  :lol: имам снимки от честване на будители, някакви морски дни с изложби и картини  :D и много снимки с печена тиква, под които пише, че баба ми я печала, а не си я слагала на главата  :lol: еми това и аз го помня  :D та мисля, че анти хората много помагат да се популяризира тоя празник  :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: За и Против Хелоуин
« Отговор #23 -: Октомври 31, 2015, 10:34:45 am »
и в "моя" фейсбук не видях нищо по въпроса  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: За и Против Хелоуин
« Отговор #24 -: Октомври 31, 2015, 16:21:00 pm »
На мен не ми пречи, но и вкъщи не го празнуваме. В градината също нищо не са споменали.
Приятелката ми каза, че детето й искало да обикаля по съседите и да ги плаши и да събира лакомства, но тя категорично му забранила.

*
Re: За и Против Хелоуин
« Отговор #25 -: Октомври 31, 2015, 17:53:03 pm »
Ами, според съседите :) Моите по-скоро ще са очаровани. Възрастни пенсионери, радват се на всеки, който е решил да ги поздрави и посети, какво остава да ги "уплаши"  :lol:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: За и Против Хелоуин
« Отговор #26 -: Октомври 31, 2015, 18:18:08 pm »
Случка от днес.
Митака имаше празник в школата по английски и се връщаме след партито
аз, приятелка и три деца маскирани на задната седалка!
И като запяха "Рече мама да ме жени  :lol:" не мога да ви опиша ние двете как се смяхме.
 
Повод за детска радост е този празник, може да не го харесвам, но не драматизирам.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: За и Против Хелоуин
« Отговор #27 -: Октомври 31, 2015, 18:40:23 pm »
Празнуват се веселите български празници. Сурвакари, лазарки . това в селото тъй де, града на мъжа ми. Празнува се и „хамкането“ на халва преди Велик ден. Но ние сме много сериозни и ....тъжни (мрачни) в празниците си. Може би, то всъщност сигурно, се дължи на историята ни. Скелети, зомбита и вещици не са ѝ страшни на моята мома, но кукерите малко я плашат. Миналата година не празнуваха Вси Светии, но пък правиха кукерски маски - та не, не са загърбени нашите празници, за сметка на чуждите. Най-малкото - правят и си раздават мартенички всяка година. Правят си и сурвачки, или поне учат за тях - е какво повече? Децата не знаят, че Хелоуин е посветен на мъртвите - задушниците, много очевидно са - ходи се на гробищата. А и като ме пита що ѝ дават баба ... сладкиши и очаква да каже „Бог да прости“ - като как да го направя весело и забавно?
Иначе това даване на пари за каквито и да е празници ич не го тача. Аз и за това я облякох с моя стара пола, а не се хукнах да купувам костюм. Ако имах наследство носия някаква и с нея щях да я обличам когато му е време, обаче нямам ....
Та нека се забавляват децата.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: За и Против Хелоуин
« Отговор #28 -: Ноември 02, 2015, 21:58:58 pm »
Нямам драма с този празник. Не мога да кажа нито че го харесвам, нито че не го харесвам. Бих казала, че е забавен, но никога не съм го празнувала. Обаче, като ми потропат весели маскирани хлапета на вратата, през ум няма да ми мине да се скрия или да ги изгоня. Две поредни години вече идват, с голямо удоволствие им раздавам лакомства. Нека се радват децата.
Всъщност, Вси Светии е езически празник, също като нашите мартеници, кукери и прочее. Не е религиозен, по смисъла на християнските канони, били те православни, католически или други. Не виждам драма.
Съгласна съм и с Пешето. Някои от нашите обичаи и празници са доста скучни и мрачни. Мисля, че хората ги влече веселото, не чуждоземското.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: За и Против Хелоуин
« Отговор #29 -: Ноември 02, 2015, 23:04:19 pm »
За пръв път ни посетиха тази година деца, еми зарадвах им се - приятели са на моя син, а едното учи с дъщерята в един клас. То оставаше и да затворя вратата пред тях. И толкова весело ми стана, така им се зарадвах, даже не си и помислих да се скрия. А докато рисуваха и изрязваха тиквата, децата така се смяха, че не намерих нищо лошо в обичая. Сега имаме Плашимир 2 на терасата или както казва малката - братята тиква свети на терасата :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: За и Против Хелоуин
« Отговор #30 -: Ноември 03, 2015, 04:06:07 am »
Ние живеем в Щатите, както знаят повечето. Помня помня първите ни Вси светии, когато цяла седмица по телевизията даваха филми на ужасите денонощно. Някои къщи бяха украсени симпатично, но в дворовете на други, се слагаха надгробни плочи, от дърветата висяха обесени кукли. Настръхвах от тях, поради асоциация от тийнейджърските ми години, а детето ми сънуваше кошмари. Първата година синът ми се прибра с близо килограм "кенди" от градината. В чантата имаше значително количество хартийки от изядени, преди да го взема. Не спа цяла нощ. Признавам, че 9 години по - късно, неприятното усещане е още в сила.
Днес - моите деца не ходят по къщите. Имат костюми за училище,а събраните лакомства, изпращаме на деца в "неравностойно положение".
Тази година раздадохме над 3 кг. бонбони на тези, които позвъниха на вратата ни. Броих до 40 деца, после спрях.

Замисълът на празника не е лош. Всичко се крие в мярката. Лошото е, че както всичко друго, се комерсиализира прекалено.

Из фейсбук срещнах многократно "Когато американците си сложат мартеници, тогава аз ще празнувам хелоуин...". Е, ние 9 години връзваме на американците мартеници и те не възразяват. Разказваме им символиката на нашите обичаи, а те не протестират, че затрупваме техните.

« Последна редакция: Ноември 03, 2015, 04:09:18 am от elle22 »
Re: За и Против Хелоуин
« Отговор #31 -: Ноември 03, 2015, 05:36:15 am »
Само аз ли ще си призная, че се забавлявах и двете вечери, че тичах барабар с децата ?(че4 духнаха напред и можех да ги изгубя в тълпата, Катерина с костюм на розов пудел, на който му се развяват ушите от количката) и две вечери вечерям "кендис" :oops:

Та харесва ми, тикви не правя, че ще си отрежа ръцете и верно ще е Вси светии, на една поляна стърчеше симпатично полегнал скелет, Дарт Вейдър се размотва по бельо, полицията минава и пуска музика от колата и маха на всички, хората й махат, всички дават сладки неща...ми какво да не ми харесва бе? Знаете ли що Кит-Ката ометох и спасих зъбите на детето?
[/url][/url]
*
Re: За и Против Хелоуин
« Отговор #32 -: Ноември 03, 2015, 08:31:40 am »
Алекс празнува в английския. Втория час пяли, снимали се и после тръгнали по другите стаи да събират лакомства.
В петък пък всеки, който искаше да отиде с костюм, трябваше да напише за будителите. Алекс писа доклад за Любен Каравелов и се върна със шестица.
А пък в къщи на 31 наблегна на фината моторика. Правихме меденки и после Алекс ги украсяваше с фонфан сама. Беше много щастлива.
Малко преиначихме традицияа и вместо да събираме лакомства, ние занесохме меденки на едни съседи.
« Последна редакция: Ноември 03, 2015, 08:56:43 am от sia »
*
Re: За и Против Хелоуин
« Отговор #33 -: Ноември 03, 2015, 10:42:31 am »
Вени, и аз търчах, че и държах торбичката със събраните лакомства.  :lol: Беше ни първи Helloween - и на мен и на детето. Имах желание да правя собственоръчно маскировката, но намерих готов Батмански костюм на добра цена, че и сполучлив се оказа и реших доста бързичко проблема. Събрахме се при сестра ми, а в техния квартал децата правят страхотен купон. Включихме се и ние и Митака беше много щастлив.  :lol: Сега си е прибрал купата с бонбоните и се пазари кога по колко да яде. :lol:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: За и Против Хелоуин
« Отговор #34 -: Ноември 03, 2015, 10:43:01 am »
Мда, и класа на Алекс носи мартеници вече трета година :D А тая година ще добавим и класа на Мила към традицията :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: За и Против Хелоуин
« Отговор #35 -: Ноември 04, 2015, 14:25:27 pm »
Онова, което на мен лично не ми харесва в този празник е ходенето по къщите и просенето на бонбони, всичко друго е ок. Костюмите, песните, забавлението на децата-това го разбирам и го приемам. сега, може би живеейки на улица с 10 къщи, където всички съседи се познават, да потропаш на вратата и да изпросиш бонбони, да изглежда нормално и естествено, но жиеейки в квартал с хиляди хора, да тропаш по вратите ми изглежда супер нахално и неестествено. Никога не бих позволила на моите деца да притесняват някого по този начин. С останалото нямам никакви проблеми. Макар, че реално нищо не пречи да се правят партита с маски по всякакви други поводи, а и без такива.  Другото нещо, което ме подразни е огромното отразяване. То цяла седмица се говореше, пишеше и какво ли още не за Хелоуин.
<br />[link=http: