0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Добри идеи в сръчни ръце
« -: Юли 28, 2015, 13:23:20 pm »
И аз съм на тази вълна, само че за едно малко канапенце, което преди 5-6 години купихме за детската стая. От изкуствена кожа е и знаехме че ще се стигне до тук, но беше временно решение, не беше и скъп. Обаче пък се оказа много здрав и не ми се иска да го изхвърля, та съм решила да му измисля нещо, но още и аз не знам какво.  :lol:
Не ми се претапицира с кожа, че ще е майка си и баща си, по скоро мисля да му ушия един калъф, който да се сваля, но не знам дали ще се справя сама, което не пречи да опитам де. Иначе ако някой даде координати на тапицер в София може да се възползвам и аз. :)
ето го диванчето:
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Добри идеи в сръчни ръце
« Отговор #1 -: Юли 28, 2015, 14:10:37 pm »
Момичета, докато сме на тема обзавеждане, да попитам и аз: някоя от вас да даде отзиви за кухните на Икея и диваните на Икеа /kivik/.


*
Re: Добри идеи в сръчни ръце
« Отговор #2 -: Юли 28, 2015, 14:17:17 pm »
ние си сътворихме сами кухня от икеа.
доволна съм, лесно я сглобихме, ползваме я вече 2г, нямам забележки.
*
Re: Добри идеи в сръчни ръце
« Отговор #3 -: Юли 28, 2015, 16:04:28 pm »
Стефи, едно шалте няма ли да свърши работа? Е, калъф е по-добре, че шалтето май рискува непрекъснато да е смъкнато на пода.

*
Re: Добри идеи в сръчни ръце
« Отговор #4 -: Юли 28, 2015, 16:11:17 pm »
Дес, няма да стане с шалте, то няма как да се подпъхне дори, пък и както сама казваш няма да стои на дивана, а под него :)
*
Re: Добри идеи в сръчни ръце
« Отговор #5 -: Юли 29, 2015, 10:53:35 am »
Стефи, при теб ми се вижда по-лесно да се скрои калъф и с лепки или връв да се захваща, може и ципове дори. Аз понеже съм разбирач само на теория, бих си взела размера и бих представила идеята на шивачка, дамаските са по-плътни и не знам дали могат да се шият на домашни машини.
*
Re: Добри идеи в сръчни ръце
« Отговор #6 -: Юли 29, 2015, 13:12:52 pm »
Мерси, момичета!
Диванът не е от евтините. Немски е и уж трябваше да бъде качествен. Струваше към 2000 лв. навремето. Ние много си го харесваме от гледна точка на това, че хем е по-малък, а хем е за 5 души. И облегалката много ни пасва като удобство.
Не ми изглежда никак лесен за претапициране обаче. Нищо не му се маха/сваля. Само едната част е разтегателна.
Прилагам снимки (след малко от телефона).
А на вас колко ви излезна претапицирането горе-долу и с какъв материал?
47 Smiles, имаме същия диван (само че кафяв) и същия проблем... Мъжът ми преди няколко седмици доведе тапицер вкъщи, който направи оглед и даде следната оферта: за труд иска 630лв. Материала, естествена кожа, вървял от 55 до 75 лв/м2. Приблизителната квадратура на дивана е около 28-30м2. Транспорта бил за негова сметка. Т.е. за да го претапицираме с естествена кожа ще ни излезе минимум 2200лв. Все още мислим, но аз погледнах в интернет колко струва горе-долу същия диван от естествена кожа - вървят над 4000лв.
« Последна редакция: Юли 29, 2015, 13:21:38 pm от Glory »
*
Re: Добри идеи в сръчни ръце
« Отговор #7 -: Юли 29, 2015, 15:00:00 pm »
м-и, и аз това си мисля, да рискувам ли или не. иначе плата който съм избрала не е баш дамаска, просто е малко по-плътен и ще върви на домашната ми машина, но не е ясно крайния резултат какъв ще е :)

не е по темата съвсем, но за мен няма по-практично нещо от дивана от естествена кожа. Нашия е на 10 г. вече, ами две деца отгледа, без забележки е. Но сега цените явно са доста високи, ние си спомням ще тройка диван с механизъм за спане и фотьойл го купихме на времето за 2000 лв.
*
Re: Добри идеи в сръчни ръце
« Отговор #8 -: Юли 29, 2015, 15:29:50 pm »
Момичета, докато сме на тема обзавеждане, да попитам и аз: някоя от вас да даде отзиви за кухните на Икея и диваните на Икеа /kivik/.

Ние също сме с кухня от Ikea и сме много доволни. Нашата е 5-6 годишна. Това ни харесва в техните сиситеми, че по всяко време може да си смениш например фронтовете на шкафовете, ако вече не ти харесват, да си направиш други комбинации. При тях има една система и на тази основа вече си избираш и комбинираш.


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Добри идеи в сръчни ръце
« Отговор #9 -: Юли 29, 2015, 15:30:50 pm »
Стефи, в едно магазинче на Борово съм поръчвала да ми ушият 3 калъфа и козирка за люлката в двора.
Дамаската/ плата / беше от тях и ми взеха 100 лв 120 лв по спомен.
Занесох им едната възглавница и предишната
козирка и така си взеха размерите.
Може да има поне 6-7 години от тогава не е мръднала, поизбеля
козирката от слънцето, но изработката е супер.

На мен пък ми хрумна да направиш нещо като шалте, но с ластици отстрани
и връзки долу да не се смъква.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Добри идеи в сръчни ръце
« Отговор #10 -: Юли 29, 2015, 15:41:10 pm »
не е по темата съвсем, но за мен няма по-практично нещо от дивана от естествена кожа. Нашия е на 10 г. вече, ами две деца отгледа, без забележки е. Но сега цените явно са доста високи, ние си спомням ще тройка диван с механизъм за спане и фотьойл го купихме на времето за 2000 лв.

Котка нямате, затова  :lol:
Стеф, навремето 2000 бяха повече от сега...
Re: Добри идеи в сръчни ръце
« Отговор #11 -: Юли 29, 2015, 15:51:58 pm »
Целият ли се е нацепил и целият ли искаш да се претапицира? Пак кожа ли искаш или може да е различна дамаска? Според мен потърси тапицер, който да го огледа и да решите как да стане.
Засега се е нацепил на единия подлакътник и на едно-две места, където са се получили гънки, но го виждам как с всеки ден се влошава. Другият подлакътник също е тръгнал. Догодина, сигурно вече ще е нацепен на много места.

Glory, с тези цени направо ме съсипа  8O .... Ще взема да звънна на няколко места и да им пратя снимки. Поне ориентировъчно да ми кажат. Но ако е наистина такова положението сигурно ще предпочета нов текстилен.

Стефи, а диванът от естествена кожа има ли миризма? На моя мъж му купих преди години кожено яке за РД. Той принципно си го беше харесал. Сега обаче не го е облякъл нито веднъж. Миришело му. Кожата е биволска (не знам дали има значение).

Зайче, котките всички дивани май харесват  :lol: И нашата едно време там си остреше ноктите. А беше обикновен текстилен. Майка ми се беше примирила  :lol:
*
Re: Добри идеи в сръчни ръце
« Отговор #12 -: Юли 29, 2015, 16:19:07 pm »
Зай, права си, нямаме, само папагал имаме :lol:
Смайли, не мирише, нямам спомен и като нов да е миришел, но беше отдавна де :)
Спомням си че като избирахме имаше три варианта на кожа - ниско качество, средно и високо качество. Нашия е от средното, ниското беше някак дебела и по-груба, а най-високото съвсем тънка и финна, та не ми вдъхна много доверие :)
Не знам, може би ако сега пак ми се наложи да купя диван, отново бих избрала естествената кожа, колкото и да са скъпи си изплащат парите. Не ми се мисли при едно разливане на каквото и да е, какво се случва с дамаската. Може би ако хола ми е обосбен и там само сядаме да гледаме ТВ ще е друго, но при нас е общо помещението с кухнята и няма как да се избегнат всякакви инциденти :lol:
Re: Добри идеи в сръчни ръце
« Отговор #13 -: Юли 29, 2015, 16:22:41 pm »
Не ми се мисли при едно разливане на каквото и да е, какво се случва с дамаската.
Нашият е от изкуствена кожа с ефект "magic clean"  :lol: Сещам се, че доплатихме 200 лв. за "тази екстра"  :lol: Навихме се, защото е бял.
Наистина кожата се поддържа много лесно. Ама изкуствената явно е нетрайна....   :(
*
Re: Добри идеи в сръчни ръце
« Отговор #14 -: Юли 29, 2015, 16:40:42 pm »
оспамихме темата :lol:
Смайли, а нашия е тъмно син, смятай, няма никакви забележки :lol:
*
Re: Добри идеи в сръчни ръце
« Отговор #15 -: Юли 29, 2015, 20:19:25 pm »
Смайли, ако намериш по-изгодна оферта, моля те пиши. Ние вероятно ще претапицираме този диван, ще искаме оферти и от други тапицери. Харесва ни, функционален е, а и ако купим нов този трябва да изхвърлим.
*
Re: Добри идеи в сръчни ръце
« Отговор #16 -: Юли 29, 2015, 22:18:32 pm »
Не ми се мисли при едно разливане на каквото и да е, какво се случва с дамаската.
Мога да ти изпратя снимки за да добиеш представа  :lol: :lol: :lol: на моя приятелка и взеха двайсетина лева да и ушият калъфи за 2 легла и няколко възглавници с нейна дамаска, но ти ако си добра с машината, що да плащаш?! Скрояването също не ми се вижда да е трудно... Аз машина не съм пипвала от дете(тогава се бях записала на кръжок) и миналата година майка ми донесе да и настойвам нейната(от четене го докарвам де  :lol:, нещо не прекарвала конеца от където трябва и се късал), та ако паднат много експерименти аз на ръка ще си ушия по-бързо каквото и да е  :lol: На детето щорите седят стана 2 месеца де, уж механизми търся  :lol:
Re: Добри идеи в сръчни ръце
« Отговор #17 -: Юли 30, 2015, 12:15:02 pm »
Смайли, ако намериш по-изгодна оферта, моля те пиши. Ние вероятно ще претапицираме този диван, ще искаме оферти и от други тапицери. Харесва ни, функционален е, а и ако купим нов този трябва да изхвърлим.
Glory, пуснах запитване по мейла на 5 фирми.
Ще видим дали и кой ще ми отговори... Така хем ги тествам дали са отговорни или развей прах  :lol:
Ще ти пиша, ако има резултат.  :P
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Добри идеи в сръчни ръце
« Отговор #18 -: Юли 31, 2015, 16:33:45 pm »
http://galeria-mobel-outlet.com/мебели-outlet/дивани

Наши близки приятели взеха от тук диван двойка, тройка и фотьойл за 2000 лева естествена кожа, с релакс механизми даже бяха. Нови без абсолютно никакви забележки.
« Последна редакция: Юли 31, 2015, 17:27:31 pm от little_rabbit »


*
Re: Добри идеи в сръчни ръце
« Отговор #19 -: Юли 31, 2015, 16:52:13 pm »
лелеее разкошни неща има, аз си харесах един шарен фоьойл  :)
Re: Добри идеи в сръчни ръце
« Отговор #20 -: Юли 31, 2015, 22:56:37 pm »
 :) не знам дали е за тази тема - моят приятелка, познавам я от 2000г. с дете момче на 11г. си търси работа като детегледачка в люлин. не пуши, спокойна персона е, висока лична хигиена. няма претенции към пола на детето, може да го води и взима от училище, може да помага в уроците  :) за повече инфо и връзка ми пишете, няма регистрация тук

*
Re: Добри идеи в сръчни ръце
« Отговор #21 -: Август 18, 2015, 13:14:48 pm »
Смайли, ако намериш по-изгодна оферта, моля те пиши. Ние вероятно ще претапицираме този диван, ще искаме оферти и от други тапицери. Харесва ни, функционален е, а и ако купим нов този трябва да изхвърлим.
Glory, пуснах запитване по мейла на 5 фирми.
Ще видим дали и кой ще ми отговори... Така хем ги тествам дали са отговорни или развей прах  :lol:
Ще ти пиша, ако има резултат.  :P
Смайли, получи ли оферти за дивана? Има ли добри предложения?
*
Re: Добри идеи в сръчни ръце
« Отговор #22 -: Август 18, 2015, 17:19:17 pm »
да се отчета и аз за моето канапе :lol:
Купих си плат, ето този - http://www.ikea.bg/textiles/Fabrics-and-sewing/Fabrics/27796/28927/
измислила съм как да го ушия, но чакам музата да дойде :lol:
Re: Добри идеи в сръчни ръце
« Отговор #23 -: Август 19, 2015, 11:28:01 am »
Glory, аз почти никаква не я свърших.
От тези 5 фирми, на които писах, двете изобщо не ми отговориха, едните отговориха писмено, че не могат да претапицират дивана, другите ми отговориха пак по мейл, в цифри, подобни на тези, които цитираш (може би са същите, но освен за естествена кожа ми казаха и цена за текстил - към 700 лв. без транспорта излизаше),а последните ми звъннаха по телефона и всъщност най се бях навила за тях.
Мъжът ми обясни, че с тези дивани обичайно става така, защото кожата е много тънка (за да е мека) и че те могат да ми го претапицират с друга изкуствена кожа (по-дебела), за която гарантират, че няма да се скъса. Можело само цветът да се промени с времето. Каза, че ще дойдат с мостри на кожата да си избера цвят, ще вземат дивана и след 4-5 дни ще е готов и ще ми го донесат обратно. Цената излизаше около 600 лв. всичко, но така и не запомних точната стойност. Бях навън и го помолих да ми отговори на мейла, че нямам къде да си запиша, той каза добре, но така и не ми върна мейл. Та сега не знам от коя фирма беше този господин.  :lol: Междувременно моят мъж даде назаден с претапицирането. Реши да изчакаме още 2-3 години да порасне детето и аз не си направих труда да запиша телефона на човека. Само, че аз не виждам как ще чакаме, тъй като той почна да се бели още повече.
Ако имаш интерес към тази последната оферта, ще се помъча да разбера коя фирма ми се е обадила. Пак ще им пиша на тези дето не ми отговориха писмено и все ще ги нацеля  :lol:

Стефи, много свеж десен си си избрала. Хайде по-бързо да ти идва музата!  :lol:
*
Re: Добри идеи в сръчни ръце
« Отговор #24 -: Август 22, 2015, 17:29:50 pm »
Айде, готово, сътворих го калъфа :)
Боядисах и етажерката в бяло, че беше много шарена и до дивана не пасваше много :)
а от другата страна е едно съкровише, което измъкнах от един контейнер из под смаяния поглед на колегата клошар. И с малко боичка стана истинско бижу :lol:
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Добри идеи в сръчни ръце
« Отговор #25 -: Август 22, 2015, 17:46:45 pm »
Стеф , съкровището малко не става ясно  табуретка  ли , кутия ли  е  ?  Чудене  калъфа ! Приемаш ли поръчки вече ?


*
Re: Добри идеи в сръчни ръце
« Отговор #26 -: Август 22, 2015, 18:02:29 pm »
Съкровището е дървена щайга, според мен  :). И аз много ги харесвам тия и си ползвам няколко, сложила съм ги една над друга вместо стелаж, много са ми удобни  :).
Но моите са цвят натюр, докато това е направо стил Рустик  :D, калъфът е чуден :D!
« Последна редакция: Август 22, 2015, 18:26:27 pm от marsi »

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Добри идеи в сръчни ръце
« Отговор #27 -: Август 22, 2015, 20:07:16 pm »
Стеф, само адмирации, това е идейно изпълнение за отличен!  :balk_46:
А другата находка просто си е намерила и майстора, и дома :) Браво!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Добри идеи в сръчни ръце
« Отговор #28 -: Август 22, 2015, 20:28:29 pm »
Да, това е щайга, не беше обработвана с нищо, намацах я с латекс. Много е удобна за събиране на всякакви джунджурии.
Благодаря за хубавите думи, получи се, не е без забележки, но като за първи опит става  :)
Ето така се получи от страни.
*
Re: Добри идеи в сръчни ръце
« Отговор #29 -: Август 23, 2015, 09:57:35 am »
Стеф, скоро видях такава щайгичка с колела. Мислех и аз да се оглеждам около контейнерите  :lol: :lol: :lol:
Аз трябва да обличам канапе и столове на терасата - много ми хареса твоя плат.
И аз искам нещо светло.
*
Re: Добри идеи в сръчни ръце
« Отговор #30 -: Август 23, 2015, 10:14:31 am »
Мх, аз редовно минавам покрай контейнера, където я намерих, но или не изхвърлят или колегите ме изпреварват :lol:
Же, плата е от Икея ако искаш премери колко метра ти трябват и ще ти купя и изпратя :)
Мен това лято ме хвана преправаческата вълна, смених и пердето на детската стая, че им беше бебешкото с Мечо пух. :) Плат си купих пак от Икея и си го уших сама, че нали съм скруч и ми се досвидяха пари за шеф, та реках да се пробвам, то взе че стана, даже не е криво :lol:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Добри идеи в сръчни ръце
« Отговор #31 -: Август 23, 2015, 10:20:09 am »
Стефи, много си добра!  :D И аз съм фен на такива десени. Също от ИКЕА имам измайсторени лично от мен неща, като например декоративния ми прозорец в хола, всичко е от този магазин, както и пердето в спалнята ми, което всъщност е калъф за завивка  :wink:.
Такива щайги си набавям от един плод и зеленчук, боядисвам ги с боя обаче, не латекс, стават като състарени.  :wink: ползвам ги в кухнята, на терасата, от тях може и етажерка да си направиш.
Аз пък съм луда по палетата, имам няколко на склад, но още не ми е дошла музата, а и времето не стига, мисля да си направя спалня от тях.  :lol: Ако ли не за вилата за диванчета и масичка.  :)

Някой да има идея как да си ушия щори от плат, или по-точно как да ги измисля да се навиват, мислех с копчета, но е хамалогия, всеки ден да ги откопчавам и закопчавам, макар, че ще е много красиво..
« Последна редакция: Август 23, 2015, 10:23:00 am от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Добри идеи в сръчни ръце
« Отговор #32 -: Август 23, 2015, 10:53:53 am »
Же, плата е от Икея ако искаш премери колко метра ти трябват и ще ти купя и изпратя :)
Като ти дойда на гости, ще ме заведеш  :D
Пердетата са много готини.
И на моето дете бяха с Меч Пух, ама ги подарихме и сега седи без /само по щори/  :lol:
Ся ще ме навиеш да си купувам и шевна машина  :lol:
*
Re: Добри идеи в сръчни ръце
« Отговор #33 -: Август 23, 2015, 11:04:05 am »
Елфче, аз ще ти услужа с моята шевна машина. Две си имам ръчна и крачна на Сингер, наследство от баба и са над 50 годишни, а работят и шият безупречно.
Сори за спама, но и аз си шия пердетата и не само тях де...
*
Re: Добри идеи в сръчни ръце
« Отговор #34 -: Август 23, 2015, 11:06:25 am »
Же, плата е от Икея ако искаш премери колко метра ти трябват и ще ти купя и изпратя :)
Като ти дойда на гости, ще ме заведеш  :D
Пердетата са много готини.
И на моето дете бяха с Меч Пух, ама ги подарихме и сега седи без /само по щори/  :lol:
Ся ще ме навиеш да си купувам и шевна машина  :lol:
Бе я направо вземи размер и някой да ти ги ушие  :lol:
Стефи, прекрасно е диванчето! Чак ме хвана срам, плата ми за щорите стои стана 2м. ще взема да го извадя и аз да се стягам.
*
Re: Добри идеи в сръчни ръце
« Отговор #35 -: Август 23, 2015, 11:11:38 am »
м-и, Чичко Скрудж ни е роднина със Стефка  :lol:
Зимата - време - много.
Ето, ще скоча до Стоека да ми даде машината, че и баница може да ме почерпи  :wink:
*
Re: Добри идеи в сръчни ръце
« Отговор #36 -: Август 23, 2015, 11:14:26 am »
Бе то за това, което мога да си направя сама и на мен ми е роднина  :lol: искаха ми над 200лв за щори, аз затова си купих плат  :lol:
*
Re: Добри идеи в сръчни ръце
« Отговор #37 -: Август 23, 2015, 11:40:29 am »
За Елфи баница винаги и сега да каже и се захващам ;)
*
Re: Добри идеи в сръчни ръце
« Отговор #38 -: Август 23, 2015, 19:06:39 pm »
Каси, щорите можеш с връзки да ги направиш, зашиваш ги от двете страни и от лицевата и опакова част, т.е. по 4 връзки на щора, две във всеки край, които можеш да зашиеш и само горе. След това навиваш и завръзваш, където прецениш, може отпред (към стаята) може към прозореца, може под навитото.
Дано ме разбра, че едно обяснение дадох :lol:
Момичета, можем да си направим специална тема, за да си споделяме идеи, ако сте ок?
*
Re: Добри идеи в сръчни ръце
« Отговор #39 -: Август 23, 2015, 19:11:45 pm »
Каси, щорите можеш с връзки да ги направиш, зашиваш ги от двете страни и от лицевата и опакова част, т.е. по 4 връзки на щора, две във всеки край, които можеш да зашиеш и само горе. След това навиваш и завръзваш, където прецениш, може отпред (към стаята) може към прозореца, може под навитото.
Дано ме разбра, че едно обяснение дадох :lol:
Момичета, можем да си направим специална тема, за да си споделяме идеи, ако сте ок?
Това сигурно е за мен :) Аз съм съгласна за темата. А зо щорите съм с велик план - римски ще са  :lol: накупила съм ширити, връвчици, халкички, кукички и велкро лента(не съм сигурна дали така се казва, тази с лепката), само се чудех на механизъм ли да ги сложа или на някаква летва и в двата случая ме притеснява как ще ги захвана за дограмата, че хич не ми се дупчи...
*
Re: Добри идеи в сръчни ръце
« Отговор #40 -: Август 23, 2015, 19:16:47 pm »
Ми, щом са римски можеш и над прозореца да ги сложиш, т.е. да не дупчиш дограмата, а на летвичка и на стената от двете страни ще я захванеш.
*
Re: Добри идеи в сръчни ръце
« Отговор #41 -: Август 23, 2015, 19:34:01 pm »
Ще пречи на отварянето. Мисля го още, ще видя и мъжете какво ще кажат.
*
Re: Добри идеи в сръчни ръце
« Отговор #42 -: Август 24, 2015, 10:03:53 am »
И на моето дете бяха с Меч Пух, ама ги подарихме и сега седи без /само по щори/  :lol:
Като дойдеш на гости, ще си ги видиш, ако си се затъжила  :lol:
Така като гледам, щом не си купила още пердета, след някоя година ще ти ги върнем и ще си ги сложиш пак :) Тъкмо ще ти трябва пак тематично детско, а Мечо Пух е вечен :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Добри идеи в сръчни ръце
« Отговор #43 -: Август 24, 2015, 18:45:56 pm »
Каси, щорите можеш с връзки да ги направиш, зашиваш ги от двете страни и от лицевата и опакова част, т.е. по 4 връзки на щора, две във всеки край, които можеш да зашиеш и само горе. След това навиваш и завръзваш, където прецениш, може отпред (към стаята) може към прозореца, може под навитото.
Дано ме разбра, че едно обяснение дадох :lol:
Момичета, можем да си направим специална тема, за да си споделяме идеи, ако сте ок?

Мисля, че те разбрах, ще пробвам и ще се похваля  :lol:. Благодаря, Стефи! Имаш ли идея какви връзки  :?.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Добри идеи в сръчни ръце
« Отговор #44 -: Август 24, 2015, 19:12:29 pm »
" Добри идеи в сръчни ръце ", ако ви харесва това име, ще пусна тема
в Дом и хоби и ще добавя постовете след веселото диванче на Стефи :)
« Последна редакция: Август 24, 2015, 19:14:47 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Добри идеи в сръчни ръце
« Отговор #45 -: Август 24, 2015, 19:17:57 pm »
Каси, щорите можеш с връзки да ги направиш, зашиваш ги от двете страни и от лицевата и опакова част, т.е. по 4 връзки на щора, две във всеки край, които можеш да зашиеш и само горе. След това навиваш и завръзваш, където прецениш, може отпред (към стаята) може към прозореца, може под навитото.
Дано ме разбра, че едно обяснение дадох :lol:
Момичета, можем да си направим специална тема, за да си споделяме идеи, ако сте ок?

Мисля, че те разбрах, ще пробвам и ще се похваля  :lol:. Благодаря, Стефи! Имаш ли идея какви връзки  :?.
Влез в някой магазин кинкалерия и питай какво имат. Аз купих тънко въже, но имаше и други възможности, може някакъв цветен ширит дори, панделка.

Мише, дай линк като пуснеш тема  :P
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Добри идеи в сръчни ръце
« Отговор #46 -: Август 24, 2015, 19:30:33 pm »
м-и, благодаря ти!  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Добри идеи в сръчни ръце
« Отговор #47 -: Август 24, 2015, 19:56:24 pm »
Заповядайте в новата тема в която да обсъждаме добрите идеи,
които сръчните ръце превръщат в истински бижута :)
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Добри идеи в сръчни ръце
« Отговор #48 -: Август 24, 2015, 20:29:26 pm »
 :balk_7:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Добри идеи в сръчни ръце
« Отговор #49 -: Август 24, 2015, 20:35:16 pm »
:P Речено-сторено!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Добри идеи в сръчни ръце
« Отговор #50 -: Август 25, 2015, 09:25:31 am »
каси, ми ти е отговорила, но да цветен ширит поне 1 см широк ще е добре, въже няма да стане :)
избери го в цвета на щорите, а що пък не и друг, ще прецениш на място  :)
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Добри идеи в сръчни ръце
« Отговор #51 -: Август 28, 2015, 16:15:44 pm »
Щайгата !  Ето  още едно приложение на щайгата -сега и аз трябва да дебна при кофите :
http://purvite7.bg/hitra-ideya-kak-da-priberete-kolichkite-na-vasheto-momche/


*
Re: Добри идеи в сръчни ръце
« Отговор #52 -: Август 28, 2015, 16:18:58 pm »
видях че има дървени щайги в Икея, ама първо са много истински, второ не е същото като да си я намериш сам :lol:
*
Re: Добри идеи в сръчни ръце
« Отговор #53 -: Август 28, 2015, 19:35:19 pm »
Като гледам щайгата, която Нинка е показала в статията и по-скоро ще си купя от Икеа  :lol: Купила съм стотици щайги с плодове, да попаднеш на здрава и чиста е късмет, а да са с тази дебелина дъските - никакъв шанс, работи се с материали, които не оцеляват често и до крайното назначение, то иначе сигурно щяха да се плащат и връщат като амбалаж :)
*
Re: Добри идеи в сръчни ръце
« Отговор #54 -: Август 29, 2015, 09:53:31 am »
о да, такава само купена, другите са далеч с по-лошо качество, но тръпката е важна там, пък като се счупи ще се върне пак в контейнера :lol:
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Добри идеи в сръчни ръце
« Отговор #55 -: Август 31, 2015, 12:54:31 pm »
Тя тази щайга на снимката е  от едновремешните - майка ми има такива в мазата -дебели и  здрави .

Иначе сега по плод -зеленчуците  има  едни дървени касетки , които  са за еднократна употреба  . Съсед по гараж при свекърва ми  има такъв магазин и изхвърля невъобразимо голямо количество .


Re: Добри идеи в сръчни ръце
« Отговор #56 -: Август 31, 2015, 13:08:35 pm »
Щайгата !  Ето  още едно приложение на щайгата -сега и аз трябва да дебна при кофите :
http://purvite7.bg/hitra-ideya-kak-da-priberete-kolichkite-na-vasheto-momche/
Идеята е супер и ще се пробваме да я направим. Племенникът има колички за 2 такива гаража поне  :lol:
*
Re: Добри идеи в сръчни ръце
« Отговор #57 -: Септември 13, 2015, 14:24:01 pm »
Идеята за гаража за детски колички е супер. Само, че ние я реализирахме с картонена кутия от Икеа за 2.5 лв



   La vita è bella
*
Re: Добри идеи в сръчни ръце
« Отговор #58 -: Септември 14, 2015, 10:18:47 am »
браво, чудно се е получило :D