0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Тест за овулация - тема 2
« -: Март 08, 2015, 22:58:19 pm »
Заповядайте в новата тема!  :)

Линк към предишната: Тест за овулация
Успех! :)
« Последна редакция: Март 08, 2015, 23:03:19 pm от marsi »

*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #1 -: Март 08, 2015, 23:01:07 pm »
lilitu благодаря отново за отговора, искренно се надявам да не си права относно липсата на О. Аз спрях да меря БТ, защото след като прочетох начин на мерене с дигитален Т се оказва че не съм я мерила правилно...принципно имам консумация на алкохол (вино в не големи количества :) ) в някои от дните, които влиаят, също така не съм чакала 3-4 мин след сигнала...Днес например съвсем забравих и се затичах след малката, че и се ходеше до тоалетна и докато и помагах да седне на тоалетната се сетих...след това измерих 36.8 ама не мисля че се брои вече.... За това мисля да разчитам на тестовете и с големи надежди утре теста за О да е отрицателен :)

marsi благодаря за вдъхнатата надежда  :bighug: :bighug: ще правя тест утре и се надявам да е - и да има О скоро.... В крайна сметка ще знаем до 12-14 дни дали има резултат :)
Krisi08, на мен също ми направи впечатление, че температурата е висока за ФФ, но след като не е коректно измервана БТ, няма да я вземаме предвид. С тестовете за овулация засега всичко изглежда наред, но за всеки случай направи още един тест утре.
Успех този месец! :)
« Последна редакция: Март 08, 2015, 23:05:46 pm от marsi »

Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #2 -: Март 08, 2015, 23:22:39 pm »
Запис и от мен. Прикачам отговора до Криси08

[ Естествено се филмирах, въпреки това теста от 06.03 според мен е отицателен защото контролната черта е по-ярка от тестовата. Мисля, че вчера е бил пик на LH защото тестовата черта е по-ярка от контролната и днес спада..
Привет отново, Криси08. Тестът от 6ти е отрицателен, 7ми и 8ми са положителни. Когато имаме 2 последователни дни с положителен тест, това значи, че пикът на LH е бил между тях. Измери утре отново във времето, в което отчиташ. Мери се до отрицателен. Не се "филмирай, не се тревожи :bighug:
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #3 -: Март 09, 2015, 07:47:20 am »
Криси, забелязвам, че правиш тестовете в 2,30. Хубаво е да се правят след 15ч., защото тогава нивото на ЛХ е най-високо. Аз даже ги правех към 17-18.
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #4 -: Март 09, 2015, 09:59:49 am »
Криси, след като БТ не е измервана коректно и я изключим, стискам палци тетсът за О днес да е отрицателен :)
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #5 -: Март 09, 2015, 15:14:40 pm »
marsi anabet lilitu veseto_87 Благодаря на всички за отговорите и че се занимавахте с моите тестове :) Днес теста е отрицателен  :rockon: даже премерих и БТ 37.4, дано да е правилно измерена. Приключвам с тестовете и ще чакаме 12-13 дни  :crossfingers:


*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #6 -: Март 12, 2015, 12:25:17 pm »
Здравейте,

От година с приятеля ми искаме да си имаме бебче, но до момента не сме имали успех... Оказа се, че проблемът е при него - имаше много лоша спермограма, която сега леко се подобри и според мен има шанс (макар и малък) да забременея по естествен път. Ето защо, започвам от този месец с редовното следене на ову. И без това сме с намалени шансове, не искам да пропуснем и тях...
Моля за насоки кой тест да позвам. До момента съм купувала от онзи с 5 лентички в зелена кутийка, не помня как се казваше. Не съм се следила много редовно, но проверявах по 1-2 дни в месеца, от любопитство... Все 2 чертички, от които едната бледа. Не си следя БТ, но имам апликация на телефона, която отбелязва 5 най-вероятни дни за ову. Мисля, че имам редовно ову, тъй като имам и болки в някой от яйчниците в дадения период.
Въпросът ми е свързан с времето, когато да се тествам. През деня не е удобно, защото работя в офис, а резултатите изискват време и пишкане в чашка. Не е никак удобно... Вечер се прибирам най-рано към 18:15. Но през деня пия много вода, особено следобед и се опасявам, че това ще повлияе на резултатите...
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #7 -: Март 12, 2015, 12:41:47 pm »
marsi anabet lilitu veseto_87 Благодаря на всички за отговорите и че се занимавахте с моите тестове :) Днес теста е отрицателен  :rockon: даже премерих и БТ 37.4, дано да е правилно измерена. Приключвам с тестовете и ще чакаме 12-13 дни  :crossfingers:

Криси, супер, и БТ се е вдигнала и сърчица имате :) Стискам много палциии :)  :bighug:
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #8 -: Март 12, 2015, 12:46:20 pm »
Здравейте,

От година с приятеля ми искаме да си имаме бебче, но до момента не сме имали успех... Оказа се, че проблемът е при него - имаше много лоша спермограма, която сега леко се подобри и според мен има шанс (макар и малък) да забременея по естествен път. Ето защо, започвам от този месец с редовното следене на ову. И без това сме с намалени шансове, не искам да пропуснем и тях...
Моля за насоки кой тест да позвам. До момента съм купувала от онзи с 5 лентички в зелена кутийка, не помня как се казваше. Не съм се следила много редовно, но проверявах по 1-2 дни в месеца, от любопитство... Все 2 чертички, от които едната бледа. Не си следя БТ, но имам апликация на телефона, която отбелязва 5 най-вероятни дни за ову. Мисля, че имам редовно ову, тъй като имам и болки в някой от яйчниците в дадения период.
Въпросът ми е свързан с времето, когато да се тествам. През деня не е удобно, защото работя в офис, а резултатите изискват време и пишкане в чашка. Не е никак удобно... Вечер се прибирам най-рано към 18:15. Но през деня пия много вода, особено следобед и се опасявам, че това ще повлияе на резултатите...
Yollie, добре дошла в тази тема. И дано малко се задържиш :) Тестовете можеш да ги правиш около 18.30, но по едно и също време и без течности и пишкане поне 3 часа преди това. Ако не можеш да спазваш това условие, няма смисъл да правиш тестове. Измерваш ли БТ? Ако имаш и цервикална слуз, може и по нея да се ориентираш - около овулация става лигава и прозрачна, при някой жени е като белтък, при други става водниста. Може да се появи до няколко дни преди О и след това става кремообразна. Редовен ли ти е цикълът и колко дни, за да те ориентираме от кога да почнеш с тестовете? :)
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #9 -: Март 12, 2015, 13:45:04 pm »
Здравейте,

От година с приятеля ми искаме да си имаме бебче, но до момента не сме имали успех... Оказа се, че проблемът е при него - имаше много лоша спермограма, която сега леко се подобри и според мен има шанс (макар и малък) да забременея по естествен път. Ето защо, започвам от този месец с редовното следене на ову. И без това сме с намалени шансове, не искам да пропуснем и тях...
Моля за насоки кой тест да позвам. До момента съм купувала от онзи с 5 лентички в зелена кутийка, не помня как се казваше. Не съм се следила много редовно, но проверявах по 1-2 дни в месеца, от любопитство... Все 2 чертички, от които едната бледа. Не си следя БТ, но имам апликация на телефона, която отбелязва 5 най-вероятни дни за ову. Мисля, че имам редовно ову, тъй като имам и болки в някой от яйчниците в дадения период.
Въпросът ми е свързан с времето, когато да се тествам. През деня не е удобно, защото работя в офис, а резултатите изискват време и пишкане в чашка. Не е никак удобно... Вечер се прибирам най-рано към 18:15. Но през деня пия много вода, особено следобед и се опасявам, че това ще повлияе на резултатите...
Yollie, добре дошла в тази тема. И дано малко се задържиш :) Тестовете можеш да ги правиш около 18.30, но по едно и също време и без течности и пишкане поне 3 часа преди това. Ако не можеш да спазваш това условие, няма смисъл да правиш тестове. Измерваш ли БТ? Ако имаш и цервикална слуз, може и по нея да се ориентираш - около овулация става лигава и прозрачна, при някой жени е като белтък, при други става водниста. Може да се появи до няколко дни преди О и след това става кремообразна. Редовен ли ти е цикълът и колко дни, за да те ориентираме от кога да почнеш с тестовете? :)

Здравей, Лилиту,
Благодаря за отговора и пожеланието! Дано, пожелавам го на всички тук :)
Не меря БТ, искаше ми се да започна с тестовете. За часа ок, но това с не пиенето на течности не знам как ще го докарам... Ако не пия достатъчно вода ми пада кръвното, а често и започвам да хълцам.  8O
Поне, има ли такива тестове, които отчитат до няколко минути, че това чакане 30 минути ми се струва ненормално? ЦС имам, но ми се струва много субективен метод, както и болките в яйчниците.
Цикълът ми е средно 29 дни, като всеки месец леко се променя, ето как стоят нещата последните 6 месеца, броени от последния МЦ назад: 29; 32; 30; 35; 29;28 дни.
Нямам идея защо се променя така, но не ме питайте какво ми е, когато закъснее с няколко дни... :(
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #10 -: Март 12, 2015, 14:37:27 pm »
Jolliе, тестовете очтитат на около 10тата минута, като аз съм забелязала, че при мен колкото повече стои( тоест докато не изсъхне) толкова по-наситена става чертата. Но така или иначе - ти пишкаш - оствяш теста някъде и това е, когато можеш тогава го погледни :) За течностите - проблемът е , че като пиеш течности, урината ще ти е по-разредена, и дори да има пик на хормонът ЛХ( който тестовете отчитат) - поради разредената урина, може и да не отчете коректно тестът. Ако цикълът ти е примерно 28 дни, махни средно 14 дни и би трябвало О да ти е около 14ти ден, тоест да започнеш тестовете около 9-10ти ден. Тестовете отчитат до около 48 часа преди О. Но пък лутеалната ти фаза може да е и по-къса - 12 дни, тогава О при цикъл 28 дни, ще ти бъде на 16ти ден. Според мен най- добре и БТ да започнеш да мериш, за най- добри шансове :) Така или иначе тестове за О сами по себе си, за съжаление не доказват О. Те показват, че има пик на ЛХ, но О може да не настъпи. Докато тестовете плюс графика за БТ много добре показват положението и в дете фази на цикъла - обулаторна - преди О и лутеална - след О.За това мой съвет е да включиш и БТ :)
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #11 -: Март 18, 2015, 14:43:07 pm »
Здравейте,
редовно си правя тестовете, като се старая след обяд да не пия никаква вода поне 2 часа, докато стане 15:00 часа. Започнах от много рано този месец - от 6 ден на МЦ при средна продължителност 29 дни. На 6 ден нямаше никаква чертичка. Но на 7-ми се появи червена почти колкото контролната.
Помислих, че настъпва моментът, но за моя изненада на следващия ден нищо не отчете теста. Продължавам да ги правя, тъй като идните дни би трябвало да се пада О според календара ми.
Въпросът ми е - може ли теста да е бил дефектен или резултатът да се дължи на това, че бях ходила на сауна преди това, което ме е обезводнило допълнително?..
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #12 -: Март 31, 2015, 19:26:47 pm »
Момичета от днес започвам Естадиол 1мг за 7 дни до предполагаема Овулация, този хормон би ли афектирал тестовете за О и има ли смисъл въобще да ги правя?


*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #13 -: Март 31, 2015, 23:12:09 pm »
Криси, естрадиолът няма да повлияе на тестовете за овулация, те отчитат LH.

*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #14 -: Април 03, 2015, 15:49:44 pm »
Здравейте!
Бих искала да ви попитам за мнението ви по моя въпрос. 10 месеца правим опити с моя мъж, но за сега нищо.Онзи ден се засили цервикалната слуз и понеже си ми беше време за овулация си взех тест, който показа 2 почти еднакви черти, но все пак тестовата линия беше една идея по-бледа, но все пак правихме секс за по сигурно. Вчера линиите бяха абсолютно еднакви, тоест теста със сигурност е бил положителен, но уви нямаше как да действаме точно в този момент и го оставихме за днес. Аз бях спокойна тъй като нали уж овулацията настъпва 24 до 48 часа след положителен тест, но сега си направих отново тест, който е абсолютно отрицателен. Сега това как да го разбирам?Минала ли ми е овулацията или?!Има ли някакви шансове ако се трудим и днес и утре или е кауза пердута?  8O 
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #15 -: Април 03, 2015, 17:48:46 pm »
Здравей, Aeryn :) След като вчера тестът е бил положителен, нормално и добре е че днес е отрицателен. Това означава, че до 48 часа след положителния тест вчера - ще настъпи овулация. Действайте си днес, утре, а може и на следващия ден за по-сигурно :) Стискам палци :)
« Последна редакция: Април 03, 2015, 17:51:39 pm от lilitu »
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #16 -: Април 06, 2015, 17:04:55 pm »
Момичета да смятам ли теста за положителен днес (ден 17)? Имайте в предвид, че не съм се въздържала от течности защото тренирах и изпих към половин литър вода.



*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #17 -: Април 06, 2015, 17:28:18 pm »
Krisi08, добре е да сложите сърчице тази вечер, но направи тест и утре (евентуално и другиден), да видим.  Като сравнявам с предишния месец, при теб тестовата черта става по-наситена от контролната и е възможно пикът на LH да предстои (макар че може и приетите течности да са повлияли на днешния тест).

Успех в този цикъл! :)
« Последна редакция: Април 06, 2015, 17:30:36 pm от marsi »

Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #18 -: Април 06, 2015, 19:54:41 pm »
При мен издържането 3-4 ч без течности и без ходене до тоалетна е - мисия невъзможна  :lol:
издържам горе долу час и половина максимум два но си отчита.Този месец положителния ми тест беше след около час и половина .За съжаление не се справям с качването на снимка за да покажа нагледно
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #19 -: Април 06, 2015, 20:59:10 pm »
marsiаз миналия месец получих положителните тестове с друга марка тестове, по-скъпи от тези, но сега ги нямаше в аптеката и за това взех пак от тези по-евтините. С тези тестове това е най-близкото което съм имала до положителен тест, утре пак ще направя за да станат по-ясни нещата. Преди 6 дни имах 2 фоликула по 12мм, по мои изчисления трябва О да е много скоро. Нямаше как да ги проследя при лекар, вчера беше Велик Ден тук и нищо не работи от 3 дни. Благодаря отново за отговора и пожеланията :)

Тедичка и аз се опитах да кача снимка по-рано, но не ми се получи, мисля че проблема е от сайта ;)
« Последна редакция: Април 06, 2015, 21:00:54 pm от Krisi08 »