0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Първият Рожден ден- къде и как ?
« -: Февруари 14, 2014, 12:55:59 pm »
Здравейте дами... моля ви кажете ми какво представлява първият рожден ден. Не мога нито да го измисля, нито да си го представя... Хем, искам и малкият да се забавлява (не че ще помни нещо от него,но все пак искам да почувства деня като свой празник), хем, , и на гостите да им хареса. Като ,че ли клоня към детски център, но не знам удачно ли е за толкова малки деца- 99% от децата, които ще присъстват са на възраст до 1 годинка, пък и  възрастните не знам как ще го приемат - през деня , с лека почерпка, без пържолите и ракията 8O. От друга страна изобщо НЕ искам да сме вкъщи, защото силно се съмнявам,че ще успея да се организирам, а ако успея, то със сигурност ще съм капнала, когато гостите пристигнат. За ресторант също се чудя- на големите ще им допадне, но малките ще умрат от скука..... Пффффф .... много ми е сложно, защото не се сещам да съм ходила скоро на бебешки Рожден ден и хабер си нямам какво и как трябва да бъде. От Варна съм и ще се радвам на препоръки за заведения и т.н
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първият Рожден ден- къде и как ?
« Отговор #1 -: Февруари 14, 2014, 13:50:41 pm »
няма да ти хареса моят отговор, сигурна съм, но първият рожден ден - у дома, с най-близките, които искрено се радват на празника "първи рожден ден на твоето дете". в спокойна и релаксирана обстановка, без софри и тежки гощавки.

нито едно дете на 1 година ще запомни нещо, нито ще усети по нещо, че тоя ден е по-различен от друг по забавления и ще го почувства "като празник", нито цялата сюрия дърти гости роднини и познати имат по-различна цел от тая да седнат да ядат и пият за пореден път по все едно какъв повод...

и на клуб, и на ресторант, ти все ще търчиш след детето и ще си капнала и скапана накрая от суматохата.

знам, че все пак така ще направиш и после ще съжаляваш, но по тоя път минаваме всички :)

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Първият Рожден ден- къде и как ?
« Отговор #2 -: Февруари 14, 2014, 14:02:05 pm »
Ние бяхме на заведение (до блока) само с най-близките роднини - баби, дядовци, лели, кумовете ни и по един приятел на мъжа ми и на мен (приятелка съответно). Хубавото при нас беше, че рожденият ден на детето е през лятото и бяхма отвън. Имаше само един "набор" на детето т.е. не беше бебешки купон. Детето беше от ръце на ръце - да му се порадват всички. Накрая заспа и за малко да изпусне тортата и свещичката. Всички бяха много доволни (от родата), че сме ги зачели да споделят този момент с нас. Аз лично нямах сили да се занимавам със съставяне на меню и изпълнението му.
*
Re: Първият Рожден ден- къде и как ?
« Отговор #3 -: Февруари 14, 2014, 14:03:12 pm »
ние сме поканили бабите, дядовците, семейството на лелята и вуйчото на първия рд, те си знаят и ще се почерпим набързо, ще употребим и една торта и толкова. да им дадем шанс да си подарят подаръците  :lol:
детето в парка с още 2-3 деца ще се поразходи, за него толкова.
като стане на възраст да разбира що е детски клуб и да се заиграва с деца тогава ще организираме такива мероприятия.
« Последна редакция: Февруари 14, 2014, 14:23:17 pm от pop4o »
*
Re: Първият Рожден ден- къде и как ?
« Отговор #4 -: Февруари 14, 2014, 14:17:29 pm »
няма да ти хареса моят отговор, сигурна съм, но първият рожден ден - у дома, с най-близките, които искрено се радват на празника "първи рожден ден на твоето дете". в спокойна и релаксирана обстановка, без софри и тежки гощавки.

нито едно дете на 1 година ще запомни нещо, нито ще усети по нещо, че тоя ден е по-различен от друг по забавления и ще го почувства "като празник", нито цялата сюрия дърти гости роднини и познати имат по-различна цел от тая да седнат да ядат и пият за пореден път по все едно какъв повод...

и на клуб, и на ресторант, ти все ще търчиш след детето и ще си капнала и скапана накрая от суматохата.

знам, че все пак така ще направиш и после ще съжаляваш, но по тоя път минаваме всички :)
Това е и моето мнение. Бяхме в къщи, преди обяд с още двама набори и родителите им.  Не разбра, че денят е по-различен. Роклята й пречеше да лази и те така. След обяд бяхме кумуве и рожденичката остана с баба.
За протокола, едва сега осъзнава що е то рожден ден и с нетърпение чака да стане на 3 :wink:

*
Re: Първият Рожден ден- къде и как ?
« Отговор #5 -: Февруари 14, 2014, 14:25:37 pm »

И ние бяхме вкъщи. Преди обяд с две дечица, родени в същия ден /лежахме заедно в болницата/, вечерта с баба, дядо и вуйчо.



*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Първият Рожден ден- къде и как ?
« Отговор #6 -: Февруари 14, 2014, 14:45:53 pm »
У дома празнувахме първия рожден ден на близнаците.
 Но понеже ние с мъжа ми сме купонджии и приготовленията ни се отдават с лекота, нямаше никакво напрежение и умора. Менюто си го знам, изпитани рецепти  и така.
В къщи децата си имаха играчки, удобства, а и в 9 часа ги сложихме по леглата и ние си продължихме партито.
 
Чак от 4 годинки нагоре отидохме да празнуваме навън.

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Първият Рожден ден- къде и как ?
« Отговор #7 -: Февруари 14, 2014, 15:04:11 pm »
Ние бяхме в къщи, само с бабите, дядовците и семействата на двете лели. Комбинирахме с прощъпулник, така че имаше тази атракция с избирането на предмети от скоро проходилия малък човек. Снимахме с камера, пускахме детски песнички, на които малчото в онзи момент много обичаше да "танцува" - друс-друс и ръцете разперени нагоре за баланс. Спомените ми са за много приятно и весело тържество. Вярно, стягахме трапезата, но като за близки хора, не бях притеснена от тези приготовления. Всички се чувстваха спокойно и уютно и не съжалявам, че го направихме по този начин
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Първият Рожден ден- къде и как ?
« Отговор #8 -: Февруари 14, 2014, 15:26:08 pm »
Ние направихме две партита. Първото в деня на годинката в ресторант с градина, роднини и близки приятели с по-големи деца.  Второто на другия ден   с приятели, които имат деца на приблизителна възраст, пак в ресторант но там вече искахме да има детска  площадка. И двете празненства бяха много весели за деца и родителите .... но РД е през юни, предимство, че може да се направи на открито.
Ако беше през Зимата, вероятно и аз бих решила в къщи.

Тази година празнувахме именния ден на Рождество в къщи и останах приятно изненадана от хубавото парти и веселите игри.

Където и да решите за първия РД емоцията за вас родителите ще е най-голяма.  :wink:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Първият Рожден ден- къде и как ?
« Отговор #9 -: Февруари 14, 2014, 15:46:16 pm »
Нашият предстои следващата седмица  :D Поканили сме само най-близките - баби, дядовци, лели и братовчедчета (и ей ти ги 15 човека пак). Ще сме на ресторант, понеже у дома е тясно. За клубче е рано и според мен, но всеки си решава.
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


*
Re: Първият Рожден ден- къде и как ?
« Отговор #10 -: Февруари 14, 2014, 15:50:08 pm »
Да, на клубче категорично е безмислено на първия рожден ден да се води детето.

Ние за Деси поканихме приятели на кръчма, както и бабите и дядовците и братята ни, защото всички са далече, виждаме се 3-4 пъти в годината и все пак това е хубав повод са се съберем и видим.

За Ели купона беше скромен, поканихме само родата, пак на ресторантче :)
*
Re: Първият Рожден ден- къде и как ?
« Отговор #11 -: Февруари 14, 2014, 16:49:36 pm »
На деня бяхме в детски клуб, с приятелчетата от Зачатие. Беше хубаво, защото в това клубче е подходящо дори съвсем малки дечица. След няколко дни направихме кръщене и бяхме в ресторант с градина. Тогава дойдоха баби, близки роднини и приятели с по-големи деца. Но и на Теди рожденият ден е през юни и на открито е съвсем различно.
     
Re: Първият Рожден ден- къде и как ?
« Отговор #12 -: Февруари 14, 2014, 17:28:30 pm »
Ами аз започнах към клуб да клоня, когато една приятелка сподели,че са ходили на детски рожден ден, и е имало анимация дори за най-малките 7-8 месечни малчугани. Каза че са ги пускали  в един басейн с топки и бебетата много са се забавлявали, а това би бил прекрасен момент ,в който ще мога да  поседна , да обърна внимание на гостите и т.н. Ох, сигурно  "звуча" сякаш само гледам къде да се подпра , но.... ужас, то наистина е така ....  :oops: . А за вкъщи не е зле да се позамисля, но при нас тесен семеен кръг означава 25-30 човека - сериозно говоря- и шетането и готвенето за толкова хора, наред с грижите за малкия-хранене , приспиване игри ще ми дойде много нанагорно- но ако си направя подготовка от предния ден.... може би ще се справя, пък и децата ще спят спокойно, а не по количките . Другото супер тъпо нещо е , че рождения ден се пада в четвъртък, което значи, че трябва или да се направи вечерта , или да не е на същия ден.  А и мъжът ми напира - "реши ли , реши ли как ще се празнува?"   Направо се стрИсирВам osi_12
*
Re: Първият Рожден ден- къде и как ?
« Отговор #13 -: Февруари 14, 2014, 17:33:22 pm »
мобилизираш тесния семеен кръг да помага и готово, аз така мисля да направя, бабите чакат с нетърпение.
Re: Първият Рожден ден- къде и как ?
« Отговор #14 -: Февруари 14, 2014, 17:45:51 pm »
О, трудна работа - особено за делничен ден- нали знаете -за помагане никой не се реди на опашака ама за софрата всеки намира време
*
Re: Първият Рожден ден- къде и как ?
« Отговор #15 -: Февруари 14, 2014, 22:19:44 pm »
 Дени утре става на 1 годинка и ще си бъдем вкъщи най близките.За мен това е най добрия вариант,детето няма да разбере нищо,емоцията е за нас. :)

Можеш да направиш два рождени дни.Вкъщи с близки и клуб с дечица.

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*
Re: Първият Рожден ден- къде и как ?
« Отговор #16 -: Февруари 14, 2014, 22:38:47 pm »
Не го прави тогава през седмицата! И аз бих казала по-малко, по-лесно, а и по-малко емоции за детето. Няма нужда от клубче. И не, не си помисляй, че ще седнеш. И аз за това си мечтая след като месеци наред вече изпълнявам ролята на проходилка по цял ден.  :lol: Но ще почакам да стане на възрастта на брат си поне.

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Първият Рожден ден- къде и как ?
« Отговор #17 -: Февруари 14, 2014, 22:56:49 pm »
И на двете ми деца 1-та годинка празнуваме у нас. Сутринта поканих няколко майки с дечица, колкото моето .Вечерта отпразнувахме с бабите и дядовците и кръстниците.
<br />
*
Re: Първият Рожден ден- къде и как ?
« Отговор #18 -: Февруари 14, 2014, 23:51:32 pm »
В нашия край  се празнува почти като сватба.На годинката на малкия имаше над 60 възрастни и около 15 деца.А собствениците на заведението са ни приятели  та ни изненадаха с оркестър.На гостите като им хареса не искаха да си тръгват. :D Годинката продължи 10часа,добре,че бабите се погрижиха за рожденика.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първият Рожден ден- къде и как ?
« Отговор #19 -: Февруари 14, 2014, 23:57:16 pm »
В нашия край  се празнува почти като сватба.На годинката на малкия имаше над 60 възрастни и около 15 деца.А собствениците на заведението са ни приятели  та ни изненадаха с оркестър.На гостите като им хареса не искаха да си тръгват. :D Годинката продължи 10часа,добре,че бабите се погрижиха за рожденика.

а повод мы всегда найдьом, както се пее в една руска песен :) купон да става...  :lol:

знам и за по-фрапантни случаи - "изпращане" на младеж в казарма с ядене и пиене за цялото село, музика и дарове, а младежът изобщо няма да ходи в казарма, защото е приет за студент. но "така трябва" и "всички правят, и ние ще правим"...

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Първият Рожден ден- къде и как ?
« Отговор #20 -: Февруари 15, 2014, 09:50:21 am »
Ха ха, Джаме, моят мъж има даже видеозапис от такова "събитие"  :lol:
     
*
Re: Първият Рожден ден- къде и как ?
« Отговор #21 -: Февруари 15, 2014, 12:49:08 pm »
Голяма дилема беше и за нас какво точно да направим за този празник. Възрастни? деца?, без деца?, какъв брой?, ще разбере ли, че се случва нещо различно детето?...
И накрая се грабнахме тримата и отидохме на една прекрасна малка почивка. Празникът ни беше страхотен и продължи 5 дни :)




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Първият Рожден ден- къде и как ?
« Отговор #22 -: Февруари 15, 2014, 18:26:23 pm »
И ние празнувахме първият рожден ден само тримата в семейна обстановка. Мисля че другите неща са просто излишни, и без това децата на тази възраст нищо не разбират, та той дори не знаеше какво да прави със свещичката. :lol: На втория рожден ден поканих две майки с деца долу-горе на сзщата възрас и се радва, но като се прибирахме по празниците в България (защото сме родени през декември) събрахме бабите и дядовците в пицария да се почерпим. Ами той и за 5 мин. не ни остави на спокойствие. Така че моят извод от краткият ми опит е за децата на тази възратс най-подходящи са събиранията в домашна обстановка и колкото се може с по-малко хора, защото децата се изнервят от какафонията.


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първият Рожден ден- къде и как ?
« Отговор #23 -: Февруари 16, 2014, 12:56:30 pm »
имайте предвид, че един ДР в момента клони към сума 500+ и то не съвсем натокан :) и с малка бройка гости
на 1 година детето не осъзнава нищо, ама нищичко от цялата какафония, по-добре като стане на поне 3 години тогава започвайте с тези грандиозни събития
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Първият Рожден ден- къде и как ?
« Отговор #24 -: Февруари 16, 2014, 17:14:15 pm »
Ох, Джам, предстатих си цирка :)
И на нас ни предстои първи РД и ми се иска да е само с най-близките роднини, ама то пак стават 20тина човека. Никой не мога да "махна" - всички сме го чакали толкова години. Че и е през седмицата датата, а някак искам точно денят да се ознаменува - не че той ще разбере, но поне снимките ще види някой ден. Друг бонус е, че аз съм от един град, мъжо - от друг, а живеем в трети. Спане на гостите, па вечеря, па закуска после... Да сме живи и здрави, ще го измислим.
Ще чета вече преживелите събитието за идеи :)


*
Re: Първият Рожден ден- къде и как ?
« Отговор #25 -: Февруари 16, 2014, 23:08:37 pm »
Добре, де, аз си мислех, че имам голямо семейство и май няма да стигнем 20 човека. Какви са вашите семейства?

Re: Първият Рожден ден- къде и как ?
« Отговор #26 -: Февруари 17, 2014, 20:39:03 pm »
още  по- големи :D
*
Re: Първият Рожден ден- къде и как ?
« Отговор #27 -: Февруари 18, 2014, 00:21:12 am »
Да не би да имате по много братя и сестри или нещо такова? Или ще каните родата до девето коляно?

Re: Първият Рожден ден- къде и как ?
« Отговор #28 -: Февруари 18, 2014, 13:24:15 pm »
При нас се налага да каним цялата рода, понеже сме много близки и живеем на едно място - няма как някой да отпадне... Понякога ме хващало яд ,че и двамата с мъжа  ми сме от Варна  и роднините също живеят тук и винаги дори и за не много важни събития трябва да се съберем един куп народ- в противен случай ще има сърдити - никой не се чувства като не толкова близък. Ден през ден сме с едните , другите или третите - дори много пъти ни се е налагало да не поканим  някои колеги напр. , или приятели , които много обичаме , но просто не излизаме толкова често с тях, просто защото мястото няма да стигне от родата - но няма как -семейството е на първо място- просто нашето е огромно
Re: Първият Рожден ден- къде и как ?
« Отговор #29 -: Февруари 19, 2014, 19:55:51 pm »
Най-добре вкъщи или на някое заведение. С най-близките. Няма смисъл от грандиозни празненства на тази възраст. Детето няма да разбере какво се случва, ще се измори и вкисне бързо от многото хора, внимание, впечатления.
Ние празнувахме вкъщи с бабите и дядовците, вуйчо, чичо, леля и братовчедката т.е. най-тесен семеен кръг. Поръчах една весела цветна торта във формата на калинка, много балони по земята, шапки за РД, украса шарена и весела.  Свекърва ми сготви и подреди трапезата. Децата едва издържаха дори и това представление, доспа им се бързо, вкиснаха се и на тортата вече ревяха. :-)

Въобще празненство в детски клуб препоръчвам да има за 3ия рожден ден някъде. Преди това е безсмислено харчене на пари.

Ние вторият РД празнувахме в една сладкарница с малък детски кът. Поканихме близки приятели с дечица да си поиграят заедно и да хапнат торта. Третият Рд вече беше в детски клуб.
« Последна редакция: Февруари 19, 2014, 19:58:45 pm от Жабче »
  09.11.2007
*
Re: Първият Рожден ден- къде и как ?
« Отговор #30 -: Февруари 20, 2014, 10:36:08 am »
И при двете деца - досега все в домашна обстановка, най-тесен семеен кръг. Намирам го за най-практично при малки деца.
Евентуално тази година ще се замисля за петия РД на баткото.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: Първият Рожден ден- къде и как ?
« Отговор #31 -: Март 30, 2014, 12:14:46 pm »
На самия рожден ден бяхме в детско клубче с майките с които излизаме всеки ден.Децата си играха,клубчето беше чисто,с хубави играчки,имаше две жени които също се занимаваха с тях,създадоха страхотна атмосфера покрай рязането на тортата и бях много доволна.Ще има прекрасни снимки за спомен,а и цената беше много приемлива.В съботата след рожденния ден събрахме вкъщи бабите,лелите и дядовците и празнувахме пак.В общи линии 3 дена се празнуваше само :)))))




*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Първият Рожден ден- къде и как ?
« Отговор #32 -: Април 01, 2014, 14:18:59 pm »
Първият рожден ден в едно малко клубче с майките от компанията, родата - вкъщи. Вторият го празнувахме в екопарка край Варна - големи поляни, децата играха на воля, поръчах кетъринг, за да не се занимавам с ядене и така.


*
Re: Първият Рожден ден- къде и как ?
« Отговор #33 -: Април 01, 2014, 17:52:53 pm »
Досега рождените дни на Максим сме празнували в парти клубче.Всъщност в нашия град няма много избор или клубче, или ресторант.За празнуване в къщи не ща и да  помисля.
Като цяло съм доволна. Анимацията е на ниво, всичко ми е подсигурено, от мен се изисква само да донеса тортата и да си посрещна гостите. Така ми е спокойно, децата са супер доволни,  остават много приятни спомени.
Re: Първият Рожден ден- къде и как ?
« Отговор #34 -: Април 16, 2014, 19:52:24 pm »
Първият рожден ден в едно малко клубче с майките от компанията, родата - вкъщи. Вторият го празнувахме в екопарка край Варна - големи поляни, децата играха на воля, поръчах кетъринг, за да не се занимавам с ядене и така.

И ние така... и познайте  - с майките на клубчето си прекарах чудесно , а с родата на другия ден се сбръчках от шетане и готвене и през цялата вечер не седнах на масата нито веднъж , дори за 1 минута. Аз вечерях, когато изпратихме  гостите, и когато останах сама ... покрай разчистването успях и да хапна.
Знаех си ,че ще стане така, но на ресторант щеше да ни излезе много солено , но пък друг път вкъщи ли - оооо категорично не, да подгъзуваш на 20 човека не е работа за мен.