0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ин витро процедури и болнични
« -: Февруари 25, 2013, 16:45:21 pm »
Здравейте,
Предстоят ми ин витро процедури и съм самоосигуряващо лице. На какъв етап от процедурите се дава болничен и въобще има ли проблем да получат болнични самоосигуряващите се? Зная, че на работещите по трудов договор жени се полага отпуск по Кодекса на труда, но моят случай не е такъв.
Моля тези от вас, които имат опит с такива болнични и са самоосигуряващи се, да ми споделят опита си :)
Re: Ин витро процедури и болнични
« Отговор #1 -: Февруари 25, 2013, 22:51:18 pm »
Здравей! Аз нямам понятие на какъв етап се издават болничните или колко дни се полагат, но от счетоводна гледна точка няма проблем да ти издадат болничен. Самоосигуряващите се имат право да ползват болнични само, ако се осигуряват на по-високия процент-т.е. за всички осигурителни рискове. Т.е. ако ти бъде издаден болничен няма да е проблем да се носи в НОИ, но ще ти платят съответната сума само, ако се осигуряваш на този висок процент. Ако не съм се изразила ясно пиши-ще ти отговоря по-подробно. Ако пък не знаеш на кой процент си-висок или нисък ми пиши на каква сума се осигуряваш и колко лева точно плащаш, че да сметна на кой от двата си  :)
Re: Ин витро процедури и болнични
« Отговор #2 -: Февруари 26, 2013, 00:25:31 am »
Болничният се издава от деня на пункцията и на него пише: "Стерилитет при жената. Пункция на фоликули". Аз съм ползвала такъв болничен за 10 дни, максимума мисля, че е 30 дни. Но не съм сигурна дали всички клиники издават.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Ин витро процедури и болнични
« Отговор #3 -: Февруари 26, 2013, 01:02:18 am »
В много клиники се дава болничен, обикновено след пункция, след ЕТ в някои случаи ако се налага и след положителен тест  :D


*
Re: Ин витро процедури и болнични
« Отговор #4 -: Февруари 26, 2013, 01:07:50 am »
В клиника "Надежда" след пункция дават максимум 10 дни болничен, след трансфер не знам колко е, но мога да попитам.

Re: Ин витро процедури и болнични
« Отговор #5 -: Февруари 26, 2013, 08:13:54 am »
Благодаря! :)
*
Re: Ин витро процедури и болнични
« Отговор #6 -: Февруари 26, 2013, 08:58:37 am »
В клиника "Надежда" след пункция дават максимум 10 дни болничен, след трансфер не знам колко е, но мога да попитам.
От клиника на Надежда са ми давали 30 дни болничен от деня на пункцията - стимулиран опит (по дълъг протокол). На пункции със слаба стимулация или без таква, които се водят ЕЦ дават 10 дни, които не ползвах. След трансфер не знам да дават болничен.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Ин витро процедури и болнични
« Отговор #7 -: Март 18, 2013, 15:33:17 pm »
Здравейте мили момичета! Нека Ви бъда полезна със следната информация - аз имам едно неуспешно Икси от миналата година. От клиника Щерев в деня на пункцията ми дадоха болничен за 15дни, след което тъй като бяха недостатъчни за датата на теста, а и аз силно вярвах, че нещата са се получи разговарях с личната ми лекарка. Тя ми даде дълъг талон, с който от ЛКК ми дадоха продължение на болничния лист още 30дни. Диагнозата на първият болничен бе стерилитет при жената - пункция фоликули, а на вторият - стерилитет при жената - оплождане. По този начин имах време да видя спокойно резултата, а да не говорим, че след като бе отрицателен имах нужда извесно време да бъда сама и да не отговарям на "глупави въпроси" от страна на колеги, познати, клиенти /работата ми е свързана с комуникация с много и различни хора/.
Re: Ин витро процедури и болнични
« Отговор #8 -: Март 29, 2013, 13:04:55 pm »
В клиника "Селена"-Пловдив,в деня на пункцията ти дават 30 дена.
Николай е на 2г.4м.5д.
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Ин витро процедури и болнични
« Отговор #9 -: Октомври 18, 2013, 10:34:24 am »
В клиника "Селена"-Пловдив,в деня на пункцията ти дават 30 дена.
Морско момиче, а какво пишат на боничния?


Re: Ин витро процедури и болнични
« Отговор #10 -: Октомври 18, 2013, 11:14:24 am »
мисля,че пишеше "sterilitas",но съм сигурна,че могат да ти напишат и нещо друго.В моята стая имаше едно момиче,което се притесняваше от това какво ще пише като диагноза и акушерката и обясни,че е напълно възможно да се напише друга диагноза НЕ свързана с  процедурата.
Николай е на 2г.4м.5д.
Re: Ин витро процедури и болнични
« Отговор #11 -: Ноември 24, 2013, 15:14:32 pm »
няма да имаш никакъв проблем с болничните ако клиниката е на ниво. по-скоро въпроса е колко дни, но там където го правят често това ще могат да ти дадат и най-доброто за твоя случай :-)
*
Re: Ин витро процедури и болнични
« Отговор #12 -: Януари 20, 2014, 19:34:20 pm »
Здравейте и мен ме вълнува въпроса с болничните.Септември 2013 ми правиха лапароскопия от ЛКК  от поликлиниката ще ми дадат до средата на март (полагащите се 180 дни) без проблем. След това ми предстои ин витро Въпроса ми е като свършат тези 180 дни  дали от Телк ще ми разрешат още болнични (около 2  3  месеца) до датата  за започване на процедурите по ин витро или имат право да откажат .
*
Re: Ин витро процедури и болнични
« Отговор #13 -: Януари 20, 2014, 20:56:10 pm »
Ама за какво са всички тези болнични?  8O
6 месеца за възстановяване от лапароскопия? И още 3 месеца за... чакане да направиш ин витро процедура? Освен ако нямаш много сериозно заболяване, което не споменаваш. Все съм чувала, че в България болничните се раздават щедро, но това е неоправдано.
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Ин витро процедури и болнични
« Отговор #14 -: Януари 20, 2014, 21:40:19 pm »
И на мен ми се видяха много 6м. за лапароскопия. Обикновено дават до 1 м. до колкото знам osi_10
*
Re: Ин витро процедури и болнични
« Отговор #15 -: Януари 20, 2014, 22:42:33 pm »
При лапароскопия от болницата дават 1м и после с ЛКК може да се удължава до 6м.
Друг е въпроса, че и аз като вас не схващам аджеба за какво е нужно толкова много и чакане за процедура и изобщо  8O
*
Re: Ин витро процедури и болнични
« Отговор #16 -: Януари 20, 2014, 23:51:33 pm »
elif,
а защо цели 9 месеца - наистина събуди любопитството ни :)
*
Re: Ин витро процедури и болнични
« Отговор #17 -: Януари 21, 2014, 17:36:02 pm »
Ами  защото си чакам заповедта от фонда а няма как да започна преди да съм я получила.А за болничните... имам си право ,разрешават ми .....възползвам се :oops:Работя в болницата в отделение и  не искам да съм сред инфекции за сега
Всъщност не знам какво да правя
*
Re: Ин витро процедури и болнични
« Отговор #18 -: Януари 22, 2014, 22:19:11 pm »
Ами  защото си чакам заповедта от фонда а няма как да започна преди да съм я получила.А за болничните... имам си право ,разрешават ми .....възползвам се :oops:Работя в болницата в отделение и  не искам да съм сред инфекции за сега
Всъщност не знам какво да правя

успех на опита  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
*
Re: Ин витро процедури и болнични
« Отговор #19 -: Януари 23, 2014, 10:31:47 am »
Ами  защото си чакам заповедта от фонда а няма как да започна преди да съм я получила.А за болничните... имам си право ,разрешават ми .....възползвам се :oops:Работя в болницата в отделение и  не искам да съм сред инфекции за сега
Всъщност не знам какво да правя

успех на опита  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Благодаря ти delusion дано стане от 1 я път........
*
Re: Ин витро процедури и болнични
« Отговор #20 -: Януари 24, 2014, 08:33:42 am »
Ама ЛКК автоматично ли ги удължава след  едномесечния за лапароскопия или трябва преглед и евентуални,не дай си Боже, усложнение?  :o На нас и 1 месец ни се видя много след лапарото и хистеро,но нека ги дават,Все пак организма се възстановява различно,но за по 3 месечни удължавания,както 3 месеца за подготовка за процедура за първи път чувам и чак ми стана интересно :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Ин витро процедури и болнични
« Отговор #21 -: Януари 24, 2014, 09:43:12 am »
Аз май не се изразих правилно ,или вие не ме разбрахте :wink:
Не подготовката е 3 месеца , а едва тогава имам възможност да започна (не здравословни причини ).
И пропуснах да кажа ,че на мое място са оставили една колежка която се пенсионира ,но все още иска да работи.
В момента в който аз се върна нея трябва да я освободят.
И... живот и здраве след няколко месеца аз започна с процедурите и дай боже всичко е успешно,отново ще съм в болнични (работата ми е на смени в болница) Знаете че по закон бременните са освободени от нощни смени.. а ако нямам нощни трябва да съм на целодневни  по 12   часа  ама не искам  :D
и  тогава трябва пак да търсят  друг  човек ,защото екипа намалява....
УФФФ извинявам се за дългия пост :coffee: :coffee: :coffee: