0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Toni_Krasi

  • *
  • 34
  • [url=http://www.mamaibebe.com][img]http://www.mama
Скъпи мами , от кой шампоани сте доволни, за след втората годинка? Аз до скоро мих детенцето си с Мустела, Джонсън и Шалма пробвах но не съм доволна,освен от Мустелата но смятам че вече е голяма за Мустела... Моля Ви за съвет, какъв шампоан ползвате Вие? Благодаря Ви предварително!
« Последна редакция: Август 23, 2014, 16:22:57 pm от Мецани »

*
KLORAN- мирише уникално!


*
И ние сме с Клоран.Преди това бяхме на Нахткерцен.

*
Още си ползвам Мустелата. Привидно е много е скъп, но е много икономичен. Не планирам да го сменям скоро.
Най-прост "Бочко" с лавандула, страхотен е, а ние мием косата през ден и въобще не  е суха.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
С шампоана на Биодерма или Бюбхен от глава до пети:) От бебета и до сега:)
*

    Toni_Krasi

  • *
  • 34
  • [url=http://www.mamaibebe.com][img]http://www.mama
Благодаря Ви !!!!!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
и аз гласувам за Клоран - бебешкия сапун и шампоан. прекрасен продукт, а и е доста икономичен.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Ние от раждането до сега сме със Себамед - пяна за вана. Също много икономичен и добър, особено за чувствителни кожи.
*
От лятото използвам Corine de Farme, измивен гел за коса и тяло. Доволна съм. Преди това Бюбхен, Чико, Клоран, Мустела. Скоро взех за проба шампоан на "Здраве"-бебе. Пени се много, ароматът му е силен за моя вкус, а Теди плачеше, когато и миех косата с него. Не съм сигурна дали и е щипело на очите, но с другите не е било така.
     
Re: СКЪПИ МАМИ С КАКВ ШАМПОАН МИЕТЕ КОСИТЕ НА ДЕЦАТА СИ
« Отговор #10 -: Ноември 27, 2012, 14:45:25 pm »
От както порасна малко юнака ползвам на Орифлейм от серията им "колите". Мирише приятно, не люти на очите, косичката става хубава. Мисля, че имат и момичешка серия и по принцип са безвредни продуктите от тази марка. Подчертавам, че е само за коса, щото за тялото ползване медицинска козметика заради атопичен дерматит, но с коата на скалпа никога не сме имали проблеми.
Re: СКЪПИ МАМИ С КАКВ ШАМПОАН МИЕТЕ КОСИТЕ НА ДЕЦАТА СИ
« Отговор #11 -: Ноември 27, 2012, 14:54:38 pm »
И ние сме със Себамед :D, много съм доволна. Пробвали сме и Бочко, също е много хубав!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: СКЪПИ МАМИ С КАКВ ШАМПОАН МИЕТЕ КОСИТЕ НА ДЕЦАТА СИ
« Отговор #12 -: Ноември 27, 2012, 15:16:11 pm »
Ние от няколко месеца ползваме детската серия на Гарние и съм доволна. Миришат много хубаво и правят страхотна пяна.
<br />[link=http:
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: СКЪПИ МАМИ С КАКВ ШАМПОАН МИЕТЕ КОСИТЕ НА ДЕЦАТА СИ
« Отговор #13 -: Декември 02, 2012, 09:12:09 am »
Чак пък тема отворена за шампоана-с Чико
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: СКЪПИ МАМИ С КАКВ ШАМПОАН МИЕТЕ КОСИТЕ НА ДЕЦАТА СИ
« Отговор #14 -: Декември 02, 2012, 09:20:57 am »
с детско Гарние от Англия- 4 различни аромата, прекрасни са, поръчвам си редовно и 4те /ягода, череша, лавандула и манго/
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: СКЪПИ МАМИ С КАКВ ШАМПОАН МИЕТЕ КОСИТЕ НА ДЕЦАТА СИ
« Отговор #15 -: Декември 03, 2012, 10:30:08 am »
Чак пък тема отворена за шампоана-с Чико
Що , бе? Готино е да споделим и който се интересува в бъдеще, лесно ще може да открие информацията.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: СКЪПИ МАМИ С КАКВ ШАМПОАН МИЕТЕ КОСИТЕ НА ДЕЦАТА СИ
« Отговор #16 -: Декември 03, 2012, 14:31:51 pm »
Като започнат да се пускат теми за щяло и не щяло,ще заприличаме на един друг форум.Ако става въпрос за лечебен шампоан който ще помогне на бебето защото поради ред причини не му понася примерно обикновен бебешки съм съгласна,но тук мисля,че става въпрос просто за шампоан.Лично мнение
« Последна редакция: Декември 03, 2012, 14:37:57 pm от бина »
*

    Toni_Krasi

  • *
  • 34
  • [url=http://www.mamaibebe.com][img]http://www.mama
Re: СКЪПИ МАМИ С КАКВ ШАМПОАН МИЕТЕ КОСИТЕ НА ДЕЦАТА СИ
« Отговор #17 -: Декември 04, 2012, 15:48:29 pm »
Чак пък тема отворена за шампоана-с Чико
Що , бе? Готино е да споделим и който се интересува в бъдеще, лесно ще може да открие информацията.
Съгласна сам защо да няма тема за шампоаните????
Аз съм я пуснала ПОНЕЖЕ СЕ ИНТЕРЕСУВАМ....- ти ако не се интересуваш от темата не я чети и не пиши!

*
Re: СКЪПИ МАМИ С КАКВ ШАМПОАН МИЕТЕ КОСИТЕ НА ДЕЦАТА СИ
« Отговор #18 -: Декември 04, 2012, 16:45:04 pm »
В бебещката възраст (до навършване на 1год.) Sebamed. После минахме на Бочко та досега.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: СКЪПИ МАМИ С КАКВ ШАМПОАН МИЕТЕ КОСИТЕ НА ДЕЦАТА СИ
« Отговор #19 -: Декември 04, 2012, 16:55:40 pm »
Toni_Krasi няма намерения да се заяждам,за това писах,че мое мнение а и в търсачката ако потърсиш мисля,че ще получиш доста отговори.
и за информация да знаеш,че когато пишеш с Големи букви значи ми крещиш,надявам се,че не е така,нали.
« Последна редакция: Декември 04, 2012, 17:35:23 pm от бина »
Re: СКЪПИ МАМИ С КАКВ ШАМПОАН МИЕТЕ КОСИТЕ НА ДЕЦАТА СИ
« Отговор #20 -: Декември 12, 2012, 19:00:09 pm »
Тео бебе - синичкия - че нали сме момченце. Има и с розова капачка за момиченца. Но, малко изсушава кожата, защото аз го ползвам и във водата в коритцето за цялостно къпане. На Себамед е по-хубав. Ползвам и крем "Здраве" БЕБЕ против подсичане под пелените - за вече почти 3 месеца всекидневно ползване едно кремче ми стига и върши чудесна работа - никакви даже зачервявания няма по дупето :). Имам и на Себамед кремчето за подсичане под пелените, но го ползвам само след като се изкъпем, защото мирише много хубаво. Лосионът за тяло ни е само на Себамед и наистина върши чудесна работа особенно при суха, раздразнена или груба кожичка. 
*
Re: СКЪПИ МАМИ С КАКВ ШАМПОАН МИЕТЕ КОСИТЕ НА ДЕЦАТА СИ
« Отговор #21 -: Декември 20, 2012, 17:25:29 pm »
KLORANE - страхотна е цялата им козметика :)


Re: СКЪПИ МАМИ С КАКВ ШАМПОАН МИЕТЕ КОСИТЕ НА ДЕЦАТА СИ
« Отговор #22 -: Декември 29, 2012, 19:33:22 pm »
Гарниер- детските с киви и череша - косите им стават много лъскави.
Преди това сме ползвали Бюбхен, Нивеа, Биодерма.
Здравейте момичета, дъщеря ми е вече на 3,5год и бебешките шампоани много и изсушават косата, става на фитилчета и трудно я разресвам. Вие докога михте детските коси с детски шампоани? Не знам какво да използвам?
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
*
Вие докога михте детските коси с детски шампоани? Не знам какво да използвам?
Синът ми е почти на 11 г. и още си мие косата с детски шампоан.
Залагам на българското и купувам от серията Бочко - много добре му се отразяват.  yahoo_33

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Моята дъщеря е почти на 8г.,но продължаваме с Мустел,Бюбхен,на д-р Тайс  и KLORANE.Опитах ме и с други но веднага се изприщваше.

*
Здравейте момичета, дъщеря ми е вече на 3,5год и бебешките шампоани много и изсушават косата, става на фитилчета и трудно я разресвам. Вие докога михте детските коси с детски шампоани? Не знам какво да използвам?

Пробвай с детски шампоан 2 в 1, с балсам. Използвали сме ето този на Бюбхен http://www.minimod.bg/8514/bubchen-%D1%88%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D0%BE%D0%B0%D0%BD-%D0%B8-%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D1%81%D0%B0%D0%BC-2-%D0%B2-1-230%D0%BC%D0%BB. Сега взех един от DM, тяхна марка, отново 2 в 1, доволна съм как се отразява на косата на детето. Има също и спрей за лесно разресване.
     
Моята дъщеря е почти на 8г.,но продължаваме с Мустел,Бюбхен,на д-р Тайс  и KLORANE.Опитах ме и с други но веднага се изприщваше.
Мерси
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
*

    teddy_music

  • **
  • 86
  • Благодаря Ви д-р Минев!
Считам, че е полезна темата. Сега се ориентирам в избор на козметика за бебока си и мнението на майките ми е нужно, за да разбера какво се предпочита. Аз лично засега съм се спряла на Мустела - доста е рекламирана за бебешка козметика.

„Ако искам да видя пеперуди, трябва да изтърпя две-три гъсеници“
И аз се записвам да следя мненията.
Засега съм се ориентирала към Weleda шампоан и душ гел с невен 2 в 1.
Като дотежее на бюджета обаче, ще търся по-евтин вариант  :lol:
*
Пробвай Лавера (ако ги намериш, в ДМ може да го продават). Също толкова натурален е, а доста по-евтин.

Блу, този ли имаш предвид?

http://www.organicshop.bg/lavera-shamoan-za-bebeta-i-detsa.html
*
Смайлс, това е марката. Точно този шампоан не съм го ползвала, но кремчето против подсичане е много добро. Купувала съм си разни неща за мен и съм проверявала в разни тестове, много са добри.
По колко върви това чудо в Бг? Тук (в Немско) му искат 6-7 евро.

Преди време беше правено едно проучване и се оказа, че в козметиката е пълно с хормони, за да е годна по-дълго време. Веледа и Лавера са чисти, но Веледа ми се вижда много скъпа,а и често има много натрапчив аромат.
Ако на някой му се чете и знае немски, ето я и цялата статия:
http://www.bund.net/fileadmin/bundnet/publikationen/chemie/130723_bund_chemie_kosmetik_check_studie.pdf
« Последна редакция: Април 08, 2014, 01:45:21 am от blue_sky »

За 200 мл. Лаверата е 15 лв., а Веледата е 20 лв. (закръглено).
Уви, немски не знам  :P
Аз съм чела за подобни изследвания за други по-евтини марки, които претендират да са натурални и био, че растенията, които се слагат в тях имат пестициди.

*
Купувала съм най-различни и евтини и скъпи. Последната година не сменявам ползвам на Bioderma ABC Derm Moussant. Максим е с по-суха кожа и това гелче най му понася.
*
Здравейте мами .
ами аз от самото начало си я мия със шампоан Бочко .Крема за тяло е на мустела ,това ми предложи педиатърката .,за подсичане купих пак на бочко ,но нещо като я намажа плаче и така ползвам крема който ми дадоха като подарък от болницата Bepantol.За сега нямаме никакъв проблем ,нито ни е суха кожата ,нито някога се е подсичала кожата.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Любим ни беше Клоран като бебе и наистина икономичен. Сега вземам предимно бочко с лавандула, много ми харесва и Mixa, пак е за коса и тяло, виждам че не е писано за тази марка.


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
С Клоран се къпе целия - и коса, и тяло. Купила съм едно шише за 20 лв преди повече от половин година, няма свършване...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: СКЪПИ МАМИ С КАКЪВ ШАМПОАН МИЕТЕ КОСИТЕ НА ДЕЦАТА СИ
« Отговор #38 -: Септември 03, 2014, 18:58:31 pm »
Клоран от бебе и до сега.

Re: СКЪПИ МАМИ С КАКЪВ ШАМПОАН МИЕТЕ КОСИТЕ НА ДЕЦАТА СИ
« Отговор #39 -: Септември 03, 2014, 19:43:25 pm »
В dm има един детски шампоан Marvel heroes със Спайдърмен на шишето - ужасен е. И на двамата им се появиха огромни люспи в косите. След този ги къпах пак с гарние и пак пробвах този, повтори се. Категорично е от шампоана. Изхвърлих съдържанието - шишето запазих и вътре сипах гарнието, че иначе ще има протести.
*
Re: СКЪПИ МАМИ С КАКЪВ ШАМПОАН МИЕТЕ КОСИТЕ НА ДЕЦАТА СИ
« Отговор #40 -: Септември 03, 2014, 20:49:26 pm »
Себамед - от раждането до сега. С него къпя косата и тялото.
Re: СКЪПИ МАМИ С КАКЪВ ШАМПОАН МИЕТЕ КОСИТЕ НА ДЕЦАТА СИ
« Отговор #41 -: Септември 04, 2014, 10:04:07 am »
О, сменях ги разни и разнообразни. Докато беше по-към новородено, повече внимавах да не стане нещо и по-скъпа козметика купувах - Биодерма, Авен Педиатрил, Мустела, Клоран... Сега като поотрасна и стана ясно, че с кожата ѝ няма някакви кой знае какви специалности - Здраве бебе за коса и тяло. Като свърши - не знам какъв ще взема. Какъвто ми попадне на момента. А коса тя си има, жива и здрава да ми е, даже успя и да се накъдри - колкото и да я реша, все е като една малка зелка.  :D
“A ship is safe in harbor, but that's not what ships are for.”


― William G.T. Shedd
*
Re: СКЪПИ МАМИ С КАКЪВ ШАМПОАН МИЕТЕ КОСИТЕ НА ДЕЦАТА СИ
« Отговор #42 -: Септември 05, 2014, 12:09:08 pm »
Прунус, тя къдравата коса няма сресване. Аз така си мечтаех за къдрава девойка, но на моята косата й е като перушина и права като праз.  :lol:

Re: СКЪПИ МАМИ С КАКЪВ ШАМПОАН МИЕТЕ КОСИТЕ НА ДЕЦАТА СИ
« Отговор #43 -: Септември 05, 2014, 14:44:01 pm »
blue_sky , изключително добре те разбирам. Аз съм със зелени очи, таткото - със страхотна, огромна, къдрава, гарванова коса. Мечтите бяха големи, а малкото всичките ни изненада - "вие пък ще ми кажете на мене - я на татко очите, и на мама косата, дето е една такава никаква, само малко къдраво-чуплива, айде от мен да мине - да не ви е хептен яд."  :D :D :D

Живи и здрави да са ни, след всичките ''сълзи и сополи'' - за нас винаги ще са си най-хубавите и сладки "ТИРАНО-завърчета" (цитат заимстван от позната).  :wink:
“A ship is safe in harbor, but that's not what ships are for.”


― William G.T. Shedd
*
Re: СКЪПИ МАМИ С КАКЪВ ШАМПОАН МИЕТЕ КОСИТЕ НА ДЕЦАТА СИ
« Отговор #44 -: Септември 05, 2014, 15:39:32 pm »
Аз не мога да се похваля с кой знае каква коса, а мъжът ми - с никаква.  :lol: Бабите и дядовците са в същия кюп. Еее, кво да се прави?! Ще им унаследим други достойнства.

Вземи сложи една снимка на девойката в тази тема: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48005.460

Re: СКЪПИ МАМИ С КАКЪВ ШАМПОАН МИЕТЕ КОСИТЕ НА ДЕЦАТА СИ
« Отговор #45 -: Септември 05, 2014, 15:54:34 pm »
Ама разбира се, с най-голямо удоволствие! Готово!  :oops:
“A ship is safe in harbor, but that's not what ships are for.”


― William G.T. Shedd
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: СКЪПИ МАМИ С КАКЪВ ШАМПОАН МИЕТЕ КОСИТЕ НА ДЕЦАТА СИ
« Отговор #46 -: Септември 24, 2014, 15:18:48 pm »
А ДЕРМА
Primalba Bébé С кълнове от овес Rhealba®
PRIMALBA Нежен измиващ гел


http://www.marvi.bg/-duo-paket-1-1-podaryk-a-derma-uspokoqvasht-pochistvasht-gel-s-mlqko-ot-oves-rhealba-2-x-500-ml-8847.html

От раждането до сега, много съм доволна, миризмата му е нежна и много приятна. Съдържанието на мляко от овес го прави изключително подходящ за деликатна кожа.
Много често има промоции 2 за цената на 1.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън