0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Седмична тема 06 - 12.08.2012
« -: Август 06, 2012, 09:23:48 am »
Добро утро :D

Спорна и здрава седмица!

Тази сутрин София ме изпрати на работа лепната за мен и мрънкаща :( Ще свикне детенцето, ама му трябва време :wink:
Утре сме при доц. Буева, чакам с нетърпение.
Миналата седмица д-р Масларски каза през деня да държим детето без памперс колкото може повече. Според него и педиатърът при София е външно замърсяване. Та гърнето влезе в употреба по-рано от придвиденото. И се справя много добре, но да не умаловажавам факта, че майка ми е работила 20 години в ясла и знае кога и как :wink:

Хайде хубав ден!

Re: Седмична тема 06 - 12.08.2012
« Отговор #1 -: Август 06, 2012, 13:21:38 pm »
Цитат
децата ще са не на място на една сватба
Вени, това е много тъпо :(
Не знам как бих се почувствала, ако някой ми каже, че детето ми е не на място някъде.... не бих отишла. Но явно са ви близки приятели.
Пък на една сватба (съдейки по моята) децата такова настроение създават :D

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмична тема 06 - 12.08.2012
« Отговор #2 -: Август 06, 2012, 14:41:51 pm »
Всъщност толкова малко дете като на Вени, би било проблем само за родителите си. Както и да е - тъпо, та тъпо. На бас, че когато самите те станат родители ще очакват и изискват всички да се съобразяват с тяхното дете.
Лека седмица ви пожелавам и се пазете от жегите, че .... не се диша чак тука.

п.п. Някой да се сеща в какъв тип магазини мога да потърся пумпал и онова с металните пластинки и дървените палки дето се свири на него. Последното страхотно го обясних,но му забравих името, ама вие сте умници, ще се сетите. И да добавя, преди месец в Джъмбо нямаше.
*
Re: Седмична тема 06 - 12.08.2012
« Отговор #3 -: Август 06, 2012, 14:50:16 pm »
Пеше, обикновено в асортимента на дървените играчки това второто (и аз не се сещам за наименованието :wink:) почти винаги присъства. Конкретна марка не мога да ти кажа, ама прегледай дървените играчки с търсачката, ще ти излязат поне няколко онлайн магазина.
Re: Седмична тема 06 - 12.08.2012
« Отговор #4 -: Август 06, 2012, 14:51:57 pm »
Това мисля, че беше ксилофон.

*
Re: Седмична тема 06 - 12.08.2012
« Отговор #5 -: Август 06, 2012, 15:01:21 pm »
Хубава седмица и от мен!

Моят син почва детска градина за по два часа от сряда. Да видим как ще му подействат новата обстановка и новите деца! Дано да свикне бързо, че като се сетя какви терзания бяха преди година и половина, когато започна ясла ...

Re: Седмична тема 06 - 12.08.2012
« Отговор #6 -: Август 06, 2012, 15:07:00 pm »
Това мисля, че беше ксилофон.

Да, точно така се казва. :)
Аз бях поръчала ксилофон от сайта toytown.bg
Или пък, ако имате магазин за дървени играчки в Пловдив, а сигурно имате :wink:, провери там.

Блу, успех на момчето! Дано свикне! :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Седмична тема 06 - 12.08.2012
« Отговор #7 -: Август 06, 2012, 15:20:26 pm »
Ксилофони гледах в Кауфланд, а пумпал (като едно време) в mytoys.
Re: Седмична тема 06 - 12.08.2012
« Отговор #8 -: Август 06, 2012, 15:32:25 pm »
Ксилофон освен в Кауфланд и в книжарниците ги има - купувала съм от там.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмична тема 06 - 12.08.2012
« Отговор #9 -: Август 06, 2012, 15:39:00 pm »
Благодаря за отговорите на всички.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмична тема 06 - 12.08.2012
« Отговор #10 -: Август 06, 2012, 16:00:53 pm »
Pesheck  преполагам търсиш нещо такова.
http://eshop.genesis.bg/bg/item/Pound_and_tap_bench/2355.html
:)
Тук има много хубави неща. Имат очарователни книжки с приказки на Английски.
Страхотна колекция от замък с рицари и коне за момченцата. Имат магазин на бул Витоша.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема 06 - 12.08.2012
« Отговор #11 -: Август 07, 2012, 16:12:13 pm »
Спокойна и здрава седмица....хладна също, моля се!

Тук около нас се върти една ентеро "гад" и Митака се оплака вчера
от болки в стомаха, но само това- иначе хапва, играе, дано ни се размине!


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмична тема 06 - 12.08.2012
« Отговор #12 -: Август 07, 2012, 22:17:14 pm »
здравейте, момичета,
обръщам се за съвет относно вечната тема за отказването от памперсите. Аз изглежда много закъснях с това, но така или иначе на 3 и 1/2, след като чаках сами да се откажат както пише в някои книжки, започнах. Реших да започнем първо с момченцето, той ме слуша и има желание да успее; след като постигнахме забележителен успех с него, е, с напомняне, разбира се, започваме и с момиченцето. То обаче мойто миче е с два чифта рога и докато с пишкането стават нещата по малко, за акане се крие и отказва да опита дори. Ядосвам се разбира се, защото виждам, че при тях вече е волево и могат да се контролират.  и една седмица по-късно и Митко (от солидарност ли, или за де не се мине) и той обратно всичко в гащите, ужас. карам се, награди обещавам, моля, спокойно обяснявам като на приятели...но знам че утре ще стане същото. дайте съвет. Спок пише да не се карам и да изчакам, защото, казва, и тук ми изскочиха сълзи от очите, това е битка, която вие като родител ще загубите. да връщам ли пансите във периодите когато е вероятно да са необходими. някъде пишеше да не се връщаме назад. аз съм малко нервна на тази тема защото от септември сме на детска градина и до тогава трябва да ги оставяме, пък и са големи вече... дайте кураж, моля :)
честит рожден ден и надобър час и на момчето ти и на теб, блу :)
« Последна редакция: Август 07, 2012, 22:22:33 pm от hope »

Косето е на небето.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема 06 - 12.08.2012
« Отговор #13 -: Август 08, 2012, 03:43:29 am »
Дес, прости изветрялата ми от жега глава,
успех на Кай, ще се адаптира, вярвам в това,
ще намери нови приятели и ти ще си спокойна!

hope, дано бързо излезете от тази ситуация!

Ентеро гадината май ни се размина, но другата с болки в гърлото
ми се стовари и на ад/жега съм с компреси и не мога да преглътна! :?
 
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмична тема 06 - 12.08.2012
« Отговор #14 -: Август 08, 2012, 08:57:29 am »
Дали не е от "дежурните" ледено студени напитки ,които употребяваме често за защита от жегите?? Или при разликата  в температурите,постигнати от климатиите? На лекар ходи ли? Мен още в началото на сезона ме "задраска" и минах през приятел УГН! Каза ,че  нещо нормално в такива жеги,но не скам да омаловажавам твоя проблем1 Все пак не съм дофтур! :lol: Дано приключиш скоро!!!
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Седмична тема 06 - 12.08.2012
« Отговор #15 -: Август 08, 2012, 09:10:40 am »
Дали не е от "дежурните" ледено студени напитки ,които употребяваме често за защита от жегите?? Или при разликата  в температурите,постигнати от климатиите?
Не е,не е :D.Аз съм в същото положение,та и децата :?.Отвратителна работа,като добавим и че съм с абсцес на мъдрец...не е за разправяне.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмична тема 06 - 12.08.2012
« Отговор #16 -: Август 08, 2012, 09:35:08 am »
Ентеро гадината май ни се размина, но другата с болки в гърлото
ми се стовари и на ад/жега съм с компреси и не мога да преглътна! :?
 

Много е гадно това. Що не пробваш (поне на мен помага малко) от време на време гаргара с водата за зъби. По-бързо минава като че ли.


  
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмична тема 06 - 12.08.2012
« Отговор #17 -: Август 08, 2012, 09:58:49 am »
Уф и мен ме наболява гърлото. Но аз съм убедена, че точно от климатика си го докарах това. Студена вода от хладилника съм свикнала да пия. И сега го правя, пък чакам да ми мине гърлото :lol:.
Мише, ако те притеснява иди да те види лекар. Помня, че имаше проблеми със загуба на гласа, явно ти е слабо място.
*
Re: Седмична тема 06 - 12.08.2012
« Отговор #18 -: Август 08, 2012, 10:06:46 am »
Успешна и прохладна/май ще става от днес/седмица да пожелая и аз.
Като чуя за ентеро проблеми и ми настръхва косата,че Иван го държи по месец.Коремчето ни е много специално.
И аз изкарах седмица с болно гърло скоро.Но към ларингит клонеше при мен.
Имам питане - къде във Варна има магазин KIABI.В нета не намирам.
*
Re: Седмична тема 06 - 12.08.2012
« Отговор #19 -: Август 08, 2012, 10:25:40 am »
Hope,имам няколко познати, чиито деца дълго акаха в памперса. И съм чела, че това се случва доста често, така че не се обвинявай, че не правиш нещо както трябва. Ще го израстне Божанчето, не се притеснявай.
Ако искаш пиши на Nadyn да ти сподели нейния опит. Нейната Рая също дълго след като пишкаше в тоалетната ползваше памперс само за голямата нужда и специално го слагаха само за това.
*
Re: Седмична тема 06 - 12.08.2012
« Отговор #20 -: Август 08, 2012, 15:54:37 pm »
Здравейте и от мен!

Първо да ви благодаря, че ни мислите. Посещението в детската градина мина много добре. Моето момче се заигра веднага. За съжаление, не му позволиха да обядва с децата, а явно беше огладнял и много искаше да остане. Като си тръгвахме, гледаше играещите на двора с жаден поглед. Не му се тръгваше.  :) Иначе учителката ми се видя много разбрана и определено имаше подход към децата. Материалната база не е от най-новата, но имат достатъчно пространство. В момента търсят втора учителка за тази група. Казаха ни, че имат учителка по музика, която занимава децата веднъж седмично, но за тази цел ще трябва да ни събират пари. Както и не помня колко често организират благотворителни продажби на сладкиши, приготвени от родителите, и парите отиват за играчки. На мен не ми пречи, просто да ви кажа, че не само в Бг се събират пари в детските градини. Като цяло ми хареса и си мисля, че и детето ще се чувства добре там.

хоуп, и аз имах приятелка, чиято щерка ходеше по голяма нужда до четиригодишна възраст само в памперса, като малката от двегодишна я вършеше в тоалетната. При нас все още слагам за спането, защото се събужда целият мокър иначе, особено ако спи по-дълго. За нощния дори и не съм си помисляла да го махам, защото сутрин е доста пълен. Не бързаме заникъде.

мише, то сигурно си получила сто съвета поне, но на мен ми помага мазането със сода за хляб. Ако много се закучат нещата, вземи нещо силно от аптеката или иди на лекар!

Скорошно оздравяване на всички!

*
Re: Седмична тема 06 - 12.08.2012
« Отговор #21 -: Август 08, 2012, 15:55:20 pm »
Привет и от мен :)

И аз съм с лек гърлобол и кашлица, ама в тия жеги, колкото и да се старая да не налитам на студено...

Дечковците са добре, на село. Елена ме уведоми, че давали по малко и бабите да си гледат техния филм. Стефан пък ми обясни, че се бил направил на Бен Тен и затова го били изкъпали първи. Питам го кой е тоя Бен Тен и детето ми отговори, че е дето го гледали с чичо Оги. Добре че поне видели били крава, ама тя си отишла да спи  :lol:

hope, моя Стефан е по голям от вас и преди месец, пак взе да ми се изпуска в гащите и да се нааква, моя подход беше да го накарам сам да си изпере гащите и така, 2-3 пъти и от тогава не е имало проблем. Дневния памперс му го махнах на 3 години и 2 - 3 месеца мисля, че беше, а е още с нощен памперс. И другото което прилагам аз, е да не ги карам да си казват, а като им се ходи директно да заминават към тоалетната или гърнето. Можеш да пробваш да им дадеш парцала да си почистят там където са напишкали, е винаги съществува риска да им хареса да чистят или перът ;)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмична тема 06 - 12.08.2012
« Отговор #22 -: Август 08, 2012, 16:07:39 pm »
Ако е моята голямта щерка, само ще пишка, че да ходи да бърше :-).


  
*
Re: Седмична тема 06 - 12.08.2012
« Отговор #23 -: Август 08, 2012, 16:32:33 pm »
Здравейте :)

И нашата почивка приключи и от утре съм на работа.  :) Там ни хвана и нас с дребната летният грип. Но, иначе изкарахме добре.

Мише, честита книжка!  :D

Вени, не се ядосвай на тези вашите младоженци. Това поведение е типично за хората без деца, особено тези, които и не искат такива. Смятат, че са компетентни да решават къде е подходящо за деца и къде не е  :lol: И наши приятели са го правили за съжаление.

Мале, и нас махане на пампата ни чака. Струва ми се, че е рано още. Но, роднините естествено ни съветват по този въпрос при всяко виждане.  :lol:

Спорна седмица!  


*
Re: Седмична тема 06 - 12.08.2012
« Отговор #24 -: Август 08, 2012, 17:00:21 pm »
Раши, аман от съвети! И мен ме разкритикуваха, като беше синът ми на 2 г., че не трябвало вече да е с памперс. Да, ама като ходи на ясла и там смятат, че е рано, аз какво да направя?! В крайна сметка не е на състезание. И майка ми веднъж се опита да ми дава акъл, а аз й казах, че детето на колежката го е научила баба му. Така че, ако обича, да започва. И тя взе да ми се обяснява как нямала достатъчно време, беше на гости за седмица, и повече не се е обаждала.  8)
Не им обръщай внимание най-добре!  :)

*
Re: Седмична тема 06 - 12.08.2012
« Отговор #25 -: Август 08, 2012, 21:32:21 pm »
Мише, бързо оздравяване :)
Гери и на теб :)

Деси, браво за детската градина и адаптацията на Кай :D

Нашите неволи с еколите имат развръзка. Вчера бяхме при доц. Буева, която категорично отхвърли проблем с бъбреците и пикочния мехур. Според нея също става въпрос за външно замърсяване. Предписанията са да се слага детето на гърне, максимално време без памперс, сироп от червена боровинка и ще правим баня със смрадлика. За мой късмет майка ми се справя идеално с гърнето(работила е 20 години в ясла), а и детето не се дърпа.
Време е да оставя детето на спокойствие, както ми препоръча една мила дама :wink:

*
Re: Седмична тема 06 - 12.08.2012
« Отговор #26 -: Август 08, 2012, 22:07:35 pm »
Ники, радвам се, че Софи няма по-сериозен проблем. Бързо оздравяване и пожелавам! Целувки


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема 06 - 12.08.2012
« Отговор #27 -: Август 09, 2012, 06:51:17 am »
Ники, това е добра новина, браво...
Много скоро всичко ще бъде на както трябва!

Блу, знаех си аз, че на Кай ще му хареса!

Благодаря ви за съветите, само дано на мишоците им се размине!

Валииииии-тра ла ла ла.....хладеца идееее!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмична тема 06 - 12.08.2012
« Отговор #28 -: Август 09, 2012, 15:02:18 pm »
Ники, радвам се, че нещата не са толкова сериозни.

Днес дори оставих момчето само в стаята и седях в коридора около час и половина. Беше ял с децата, дори искаше да остане да спи там, но може би другата седмица. Явно, че той е по-готов отколкото смятат учителките. Днес дойде и едно друго ново дете.
Сега отивам да издиря старите лигавници, че искат точно определен вид, а аз вече съм ги отделила за сестра му.

Хубав ден!

*
Re: Седмична тема 06 - 12.08.2012
« Отговор #29 -: Август 10, 2012, 00:42:12 am »
Здравейте, вече е хладно, разкош!
Здравей, Сия,ще опитам да се свържа с майката на Рая, благодаря, бъдете здрави и безгрижни всички в къщи :).
Днес пак същото, и двамата едновременно, ако има някой с близнаци да разкаже как са нещата там станали, моля. убедена съм че Митко копира Божана, за много неща се държи така. Убедена съм и че не трябва да се закъснява, така че като стане детето ви на 2-2,5 години не отлагайте повече. в тази възраст все още са готови да учат и да слушат. на 3 и половина и аз да съм и някой да ми каже край с ходенето прав, мисли, тичай в тоалетната и сядай и аз ще остана възмутена от вмешателството в личното пространство.
blue, Божана също плака в първия ден на градината, че не я оставих да спи на креватчето като другите деца, а я взех на обяд, ако зависи от теб не отлагай оставането за цял ден. този интерес се запазва и до днес.
gery, мила, на самата мен ми е толкова неприятно да си призная тази работа с прането и чистенето, нали са ни учили на тази лична хигиена толкова години, че не мога да разбера липсата й при моите прасета, нито да им го причиня, нито пък те ще  ме послушат. уморена съм от това, че те изобщо не се впечатляват от това мацане, нито желанието да са чисти, нито желанието да зарадват майка си, както казва моя любим д-р Спок работи. Аз бърша нещо и ми текат сълзи, а Божана съчувствено стои до мен и ме гали по рамото osi_15. откачена работа, сигурно и тя не разбира какво толкова съм се хванала за тези гащи :)
Една колоритна колежка казва "как ще ти е гадно, ма, нали ти е дете, а ние като перяхме на ръка пелените..." права е, жената, това ми даде друга перспектива :)
Нашият татко е с много сериозен летен вирус, нарастваща темпертура, силно разстройство вече трети ден, личния лекар казва че е много разпространен това лято, дано ни отмине с децата! да видиш памперс тогава...
Желая здраве и прохлада на всички!

Косето е на небето.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмична тема 06 - 12.08.2012
« Отговор #30 -: Август 10, 2012, 02:09:33 am »
Аз бърша нещо и ми текат сълзи, а Божана съчувствено стои до мен и ме гали по рамото osi_15. откачена работа, сигурно и тя не разбира какво толкова съм се хванала за тези гащи :)
Е, ако ще се почувстваш по-добре,на теб поне ти съчувстват и те галят, а на мен Ивана ми сочи къде да почистя, за да не изпусна нещо...това след като съм се скарала и знае, че е виновна.  примерно като омаже стената с овесени ядки, което и е редовен номер.


  
*
Re: Седмична тема 06 - 12.08.2012
« Отговор #31 -: Август 10, 2012, 15:39:30 pm »
хоуп, там е въпросът, че не зависи от мен. Поне го оставят да яде там сега, но аз седя часове наред в коридора на един стол. В понеделник имам разрешение да изляза от сградата, но трябва да съм някъде много наблизо. Проблемът ми е обаче, че докато се приберем, имаме 20 минути с колата, той си почива, а вкъщи вече е толкова превъзбуден, че ми отнема поне час, докато заспи. Направо превъртам, а друг въпрос е, че иска да спи до късно и после не иска да си ляга преди десет вечерта. И баща му, като ми мрънка по тоя повод, направо яхвам метлата.
Шапка свалям на тези от вас, които гледат по две и повече деца едновременно. Аз не бих се справила.
Сега го чакам да се събуди и ще го водя в парка, че да побеснее поне два часа. Много му хареса да се катери по пързалката, но тук е хладно и днес не мога да го събуя бос.

Иначе има задна хрема, от която кашля, предимно през нощта. Педиатърката ми даде направление за УНГ и резултатите не са особено обнадеждаващи. Полипи в носа и големи сливици. За начало изписа някакви капки, за да видим дали ще се повлияе, и ако не, препоръчва премахване на полипите и смаляване на сливиците с лазер. Щяло да се израсте, като стане на 6 или 7 години. За наш късмет не прави твърде често бронхити, така че според него може и да чакаме, ако решим да не предприемаме нищо. Все пак не искам да избързвам със заключенията. Ще гледам да съм спокойна и да видим дали няма да се повлияе от капките и топлия климат в България и после ще го мислим.


Хубав ден, момичета!
« Последна редакция: Август 10, 2012, 15:51:10 pm от blue_sky »

*
Re: Седмична тема 06 - 12.08.2012
« Отговор #32 -: Август 10, 2012, 16:23:03 pm »
На ясла са от 1.6 месеца все си бяха с памперси на гърне сами почнаха да ходят като им дойде времето малко преди 3 години, нощния памперс също махнахме едновременно миналата пролет и сами са си ставали през ноща без да ни будят и си ходеха на гърнетата сега вече си ходят в тоалетната на детска дъска пак сами си стават,ходят,светват и гасят  лампата,а и пускат водата така,че има време за всичко,а и сега мога да кажа,че са като големи хора няма грижи е девойката е малко по напред,но в разбирането и изпълнението на много неща,докато другия просто го мързи.
*
Re: Седмична тема 06 - 12.08.2012
« Отговор #33 -: Август 10, 2012, 17:16:42 pm »
asi, какви добри деца и умни! да са ти живи и здрави и дано с възрастта наще  заприличат на ваще :)казваш от 1.5 години до 3 -явно е необходимо време да свикне детето. тези които е научават сами или за седмица са малцина, явно.
blu, не разбрах къде живееш, щом правите базари за сладкиши ще е англосаксонска държава, предполагам, така съм гледала по филмите :). щом имат такава методика нека е така. не знам дали БГ идеята детето ти да плаче първите 2-3 месеца,а ти да си изгонена за да свикне е по-добра.
дано да се повлияе добре от капките. с повече търпение можеби е по-добре и без сериозни интервенции за сливиците и полипите, сигурно и ти си решила така.
Bobbie, егоизма им е невероятен, чудя се и ние ли сме били такива деца и защо са ни били толкова малко в такъв случай :) божана много обичаше да драска безобразно стените, четох че е по-добре да не се прави грандиозен въпрос от това, защото така си устройват нарочно забавление- "глей сега как ще се развика, като го види" Тя го прави когато скучае или когато са нервни, тревожни с брат й.
дъъжддд :) лека вечер, момичета и весел уикенд!

Косето е на небето.
*
Re: Седмична тема 06 - 12.08.2012
« Отговор #34 -: Август 10, 2012, 17:35:02 pm »
hope, да не си мислиш, че аз някаква чистница, даже гладя веднъж на високосна година и преди няколко месеца като извадих ютията, децата ме питаха какво е това ;)
Но съм на мнение, че самостоятелното дете е щастливо дете, а и като свършиш сам нещо по добре осъзнаваш нещата отколкото да ти ги разказва някой или да ти обяснява, че на него му е трудно. За това ги хващам и да си подреждат нещата и с прахосмукачка да чистят от време на време и дори вече знаят, че "мама, не е слугиня" ;) Та хващай ги на работа и хич не се мисли за тиранин или нещо от сорта. Другата ми тактика е, че може би от около година "броя до 5" и ако не се изпълни се отива наказан зад вратата, така че в момента трудно ми отказват нещо ако кажа, че почвам да броя. Само да не си помислиш, че и с това прекалявам, първо пробвам "со кротце, и со благо", а и викам само за неща които е редно да свършат, като да си приберат играчките или Стефан да се съблече или облече сам.



Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмична тема 06 - 12.08.2012
« Отговор #35 -: Август 10, 2012, 19:13:55 pm »
Хопче, незнам дали твоите се обиждат на тема "бебе", но ако е така пробвай психоатака (любимите ми) - "само бебетата носят памперси", "само бебетата акат в гащите" и т.н.
А за рисунките по стената, веднъж видях нарисувано с пастел по стената, после си поседяха известно време там с вдигнати ръце да се наслаждават на рисунките си. Просто им казах, че пак ако рисуват, пак така ще си ги гледат. Втори път няма такива произведения  :lol:
Гери, ти много броиш  :lol: моята цифра е 3  :lol:
*
Re: Седмична тема 06 - 12.08.2012
« Отговор #36 -: Август 11, 2012, 00:10:48 am »
хоуп, в Германия живея. Но детето е ходило вече на ясла, затова свикването ми се вижда малко бавно за неговите нужди. Отдавна е свикнал да е сред деца, а и аз не мога всеки ден да му измислям толкова много забавления. Така или иначе поне с времето нямам проблем, защото вече съм в отпуска. Ще правя каквото ми кажат. С яслата определено нещата бяха доста по-сложни, защото не се беше отделял от нас.

Приятен уикенд!

Re: Седмична тема 06 - 12.08.2012
« Отговор #37 -: Август 12, 2012, 11:46:27 am »
Хоупче, как са ми познати неволите с гърнето! Ние махнахме памперса юни месец за един ден. Преднишния ден бяхме извън града за няколко часа. Смених два памперса, но той се наака за трети път и така пътува почти 60км. Мрънка, мрънка, но по пътя и в 21ч вечерта нямаше от къде да купя пампи. На следващия ден дупето му яко зарчервено, болеше го и аз казах край - махаме памперса и няма да те боли повече. Имаше отпор естествено, но казах, че хем ще го боли дупето, хем няма баща му да го вози на мотора. За щастие това имаше най-голям ефект :D Но да ти кажа преди това категорично отказваше да сяда на гърне. Така пищеше зверски, че всички съседи ни разбираха. И за капак една съседка постоянно коментираше как детето било голямо да е с папмперс :x
Търпение му е майката, ама е много трудно това самообладание :oops:
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Седмична тема 06 - 12.08.2012
« Отговор #38 -: Август 12, 2012, 19:53:54 pm »
Ние вчера станахме на 2 годинки и имахме купон osi_5 :balk_7: new_birthday :occasion13:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмична тема 06 - 12.08.2012
« Отговор #39 -: Август 12, 2012, 21:23:43 pm »
Ние вчера станахме на 2 годинки и имахме купон osi_5 :balk_7: new_birthday :occasion13:
Честито , всичко най-най- и по ви пожелавам.
 :band: :band:


  
*
Re: Седмична тема 06 - 12.08.2012
« Отговор #40 -: Август 13, 2012, 08:55:36 am »
shanoar Честит празник! Здраво и щастливо детенце!
mimi, blue, rozovelka, gery благодаря за идеите и довиждане в новата седмична тема.

Косето е на небето.