0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

спермални банки
« -: Април 05, 2012, 11:08:40 am »
Здравейте!
моля ви за съдействие, ако сте минали по моя път или имате информация. Ще правя донорска инсеминация, но сега разбирам, че банката в Майчин дом, към която се бях насочила, е закрита. Знаете ли какъв е случая? Аз държа да ползвам български материал. Можете ли да ми препоръчате голяма и надеждна спермална банка?
благодаря предварително!
Re: спермални банки
« Отговор #1 -: Април 05, 2012, 17:07:09 pm »
 нещо не разбрах от поста ти, в майчин дом български материал ли ти предложиха?

преди време, когато съпругът ми беше с тежка диагноза, в тина киркова ни обясниха, че донорите са от скандинавските страни - с цел да не се мешат гените.  :lol: говорим за мъже от бялата раса, не съм питала ако поискам шоколадче дали имат  :lol:

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: спермални банки
« Отговор #2 -: Април 05, 2012, 17:13:42 pm »
а ти къде смяташе да правиш тази донорска инсеминация?

местата, където може по закон да се извършват асистирани репродуктивни процедури (вкл. и инсеминации), са лицензираните клиники по репродуктивна медицина.
тези от клиниките, които предлагат процедурата "донорска инсеминация", разполагат със свои спермални банки и си набират донори. някои работят и с банки от чужбина.

тоест - свързваш се с клиниките, проучваш имат ли спермални банки с български донори и действаш по-нататък. списък на клиниките има на сайта.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: спермални банки
« Отговор #3 -: Април 06, 2012, 12:49:54 pm »
mecinka, в майчин дом нищо не могат да ми предложат, там е проблема.
jam, въпроса ми за мнение за банките на тези клиники, аз ще се свържа с тях, но ми трябва препоръка кой разполага с по-голяма и читава българска банка.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: спермални банки
« Отговор #4 -: Април 06, 2012, 14:26:38 pm »
kalenia,

за съжаление, аз лично нямам информация по този въпрос, но логично е най-големите клиники да са най-добре в това отношение.

звънни в клиника Щерев и клиника Владимиров.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: спермални банки
« Отговор #5 -: Април 23, 2012, 20:44:06 pm »
В клиника Щерев...но избора е само един.Тоест има само един българин за донор,останалите са скандинавци и датчани.Това мога да ти кажа за това място.
Re: спермални банки
« Отговор #6 -: Април 24, 2012, 22:03:53 pm »
Изглежда за нас опциите са две- плевен и клиника малинов. Владимиров е търгаш и при него ще отида само в краен случай.
*
Re: спермални банки
« Отговор #7 -: Април 24, 2012, 23:54:14 pm »
Калена, как  така реши, че Владимиров е търгаш (Боже, каква дума, само)???
Ти с трите си поста тук, как така компетенто реши, че един от най-кадърните и уважаваните лекари във форума е търгаш?
От години съм пациент на този лекар и най-отговорно мога да заявя, че това е един от най-принципните и честни лекари, които познавам, които съм срещала някога! Толкова принципен, че чак е безкомпромисен - друг такъв лекар не съм срещала, а съм на достатъчно години, за да познавам много лекари, а и хора!

« Последна редакция: Април 25, 2012, 00:04:24 am от Tanitа »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: спермални банки
« Отговор #8 -: Април 25, 2012, 00:22:27 am »
kalenia, това, което изтърси, е уникална лъжа и невероятно гнусна обида!

не те знам каква си, що си и откъде си вадиш такива заключения, но аз познавам д-р Владимиров от почти 8 години и се кълна в този човек! от също толкова години го познава и сдружение "Зачатие" и знаем, колко много този лекар дава за каузата на пациентите.

ти знаеш ли изобщо какво значи думата, която си използвала? какво знаеш ти за този лекар, освен дето си прочела ценоразписа на клиниката и си установила, че е с Х лева по-скъпо от някоя друга клиника???

хич няма да се опитвам да те убеждавам в нищо, ходи си троши главата където и както намериш за добре, ние ти подадохме ръка за помощ с информацията, с която разполагаме - както на всеки друг новодошъл - но простотии и обиди за един от най-ценните ни лекари тук просто няма да толерираме.



« Последна редакция: Април 25, 2012, 00:24:26 am от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: спермални банки
« Отговор #9 -: Април 25, 2012, 01:09:27 am »
а аз пак да попитам, малко като малоумните  :lol: ама все пак - защо държиш материалът да е български?
и аз смятам, че не е коректно така да коментираш!

*
Re: спермални банки
« Отговор #10 -: Април 25, 2012, 02:07:13 am »
а аз пак да попитам, малко като малоумните  :lol: ама все пак - защо държиш материалът да е български?
и аз смятам, че не е коректно така да коментираш!

Еми защото жената е националист явно и не ще чуждоземно ДНК. ;) Нейно право разбира се...
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: спермални банки
« Отговор #11 -: Април 25, 2012, 07:37:42 am »
Имам достатъчно лични впечатления от владимиров, за да си направя този извод. Нямам намерение да споря с никого, всеки си има своята истина.
*
Re: спермални банки
« Отговор #12 -: Април 25, 2012, 10:31:15 am »
Колко лични впечатление имаш, при положение, че до онзи ден не беше чувала нищо за него?
Ти явно не търсиш голяма и уважаване клиника, а  най-евтиния материал, що не пробваш в циганската махала - 100 % български и със сигурност ще е най-евтиния.
Малко изследвания нямат, но ти явно не държиш на тези неща!
И да - всеки има право на своята истина, но твоето е долна клевета, каква точно ти е изгодата, за да го тиражираш по форумите?
Re: спермални банки
« Отговор #13 -: Април 25, 2012, 10:56:50 am »
всъщност още в началното ти питане има нещо сбъркано - питаш за спермална банка, все едно можеш да вземеш спермата в шише и да си я отнесеш в джоба, не говориш за лекар, който ще извърши процедурата. какво значи спермалната банка да е голяма? да ти дава по-голям избор може би? не е ли по-важно материалът да е качествен? все си мисля, че човек, на когото е нужен донорски материал би трябвало да се тревожи за качеството, даже не и за произхода. както всички сме си братчеди в малка българия - кой лекар (или може би не) те убеди, че българският материал е най-доброто?

*
Re: спермални банки
« Отговор #14 -: Април 25, 2012, 11:13:45 am »
В Селена ползват само български донорски материал, съвсем наскоро се интересувах, тъй като ми предстои такава процедура. На донорите са направени всички възможни изследвания, разбира се. На въпроса дали работят с датската спермална банка, ми отговориха, че техните еякулати са с лоши показатели и по тази причина не ги използват /цитирам думите на лекар/.

Относно клиниката на д-р Владимиров, не знам нищо за нея и не съм била техен пациент. Но моля ви, не слагайте такива обидни етикети без да имате основателна причина. Тук четат много момичета и ще останат с погрешни впечатления. Всяка клиника си има цени и всеки сам преценява дали ще ползва услугите им. Ако ви поискат по-голяма сума от обявената или става въпрос за друг вид некоректно отношение, може да го споделите, за да не си изпатят и други. Но неоснователни обвинения са излишни!

Успех на всички!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: спермални банки
« Отговор #15 -: Април 25, 2012, 11:19:40 am »
всъщност още в началното ти питане има нещо сбъркано - питаш за спермална банка, все едно можеш да вземеш спермата в шише и да си я отнесеш в джоба, не говориш за лекар, който ще извърши процедурата.

нищо чудно и точно това да има предвид. има достатъчно шарлатани, които ще й предложат "евтина" инсеминация в частния си АГ кабинет на една четвърт от цената в клиниките. само че шарлатаните нямат спермални банки, това малко усложнява нещата.
на мен лично една такава гинеколожка ми е предлагала навремето евтина инсеминация в кабинета си и ме убеждаваше как няма смисъл да давам излишни пари по клиниките...

именно затова в първия си постинг по темата изрично посочих, че в България има нормативна уредба, която разрешава извършването на инсеминации само в лечебни заведения, които имат специален лиценз за тази дейност, издаден от Агенцията по трансплантациите.

всичко останало е незаконно и попада именно в графата "търгашество".
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: спермални банки
« Отговор #16 -: Април 25, 2012, 11:30:25 am »
Не мислех да споделям това публично, но тази тема вероятно е точното място. Вчера ми се обади по телефона една жена, непозната, колега й е дал моите координати, за да направя спермограма на сина й. Пита ме как така при мен спермограмата е 100 лв /така й казал колегата/, а навсякъде другаде е под 20 лв. Отговарям - да, можете да направите и другаде спермограма, не е проблем, но ... и тук жената, без да ме изслуша, ми се разкрещя, че са правили много спермограми и че ще ни разобличи нас двамата с колегата, ще си чуем имената по телевизията и т.н.

Първо ми стана смешно, а после и тъжно ... почти 10 години полагам усилия, а с мен и още много хора, да обяснявам каква е разликата между спермограма, направена в стандартна лаборатория и истинска такава, направена по изискванията на СЗО и от специалист, колко е важно да се спазват законите, колко е важно да се направи след това консултация от специалист, а не просто да се хвърли един лабораторен разултат ... и всички тези усилия срещат стената на невежеството, и нищо от това, което правя не за пари, а за да помогна на много хора, е безплодно. Писах на колегата, той се е опитал да помогне /очевидно след многото направени спермограми на неправилни места не е имало полза и той ги е насочил към специалист/, но ... насила не можеш да помогнеш.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: спермални банки
« Отговор #17 -: Април 25, 2012, 11:38:31 am »
Мели, много уместно изказване!

Хората често не търсят специализирана помощ, а възможно най-евтината услуга, която се оказва загуба на време и средства.
Като чух преди време за въпросните инсеминации, направени в обикновен АГ кабинет, и ми се изправи косата. Възможно ли е да има толкова безотговорни лекари и наивни пациенти?!
Re: спермални банки
« Отговор #18 -: Април 25, 2012, 13:27:58 pm »
Мели, винаги съм се възхищавала на лекари като теб :D
Колкото и да се мъчиш да направиш добро, тоз оглупелия народ не може да го разбере.
На мен друго ми направи впечетление от твоя разказ, за което също ми стана мъчно освен за теб.
Отношението на тази майка към лекарите от които търси помощ за сина си.
Нали с това си отношение дава пример и на сина си, как да се отнася след време към лекарите.

Ето и това момиче kalenia. Ами влязла си във форума и търсиш информация.
Поне си спести обидните думи към лекар, който и да е той.
Не се научиха първо да четат, след това да се изказват.
Може и моето мислене вече да е изкривено.
Re: спермални банки
« Отговор #19 -: Април 26, 2012, 10:08:13 am »
Не мога да повярвам колко глупости се изписаха тук.
За ваша информация, когато търсиш донор, е важен донорът, а не лекарят.
За съжаление в България донорството е в пълен упадък.
В най-голямата клиника Малинов имат избор от 8-9 строители и охранители.
Някой да има информация за Плевен?
*
Re: спермални банки
« Отговор #20 -: Април 26, 2012, 10:17:39 am »
Не знам защо, но те свързвам с "артефакт" :wink:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: спермални банки
« Отговор #21 -: Април 26, 2012, 11:15:40 am »
Не мога да повярвам колко глупости се изписаха тук.

ми тогава върви да дириш информация другаде.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!