0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте, интересува ме следния въпрос: Два пъти съм имала стимулация с клостилбегит през живота си, сега ми предстои трета. Наистина ли само 6 пъти в живота може да се взема този медикамент. А останалите хормонални стимулатори като меногон и фемара, те също ли се вземат до толкова пъти. И ако направя 6 стимулации с клостилбегит след това може ли да премина на стимулации с такива инжекционни медикаменти?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Взема ли се клостилбегита до 6 пъти в живота?
« Отговор #1 -: Септември 24, 2011, 21:05:51 pm »
повече от 3 цикъла последователно с Клостилбегит не е желателно да се правят. също така, не трябва да се злоупотребява с общия брой цикли, стимулирани с Клостилбегит, но ако направиш 7, а не 6 - няма да стане нещо страшно.
Меногон и подобните му са препарати за стимулация от друг тип и нямат отношение към Клостилбегита, може да се използват след това и обикновено така се прави.
за Фемара не съм наясно, не мога да кажа.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Взема ли се клостилбегита до 6 пъти в живота?
« Отговор #2 -: Септември 26, 2011, 13:24:19 pm »
А има ли значение през колко време е използван клостилбегита? Аз 2004 год.имам два последователни месеца с клостилбегит, после 2008год.пак два месеца с кломифен и сега 2011г. имам два пъти пак клостил. Трябва ли вече да приключвам с него.Тя док знае за предишните стимулации ама ако си е забравила май ще е хубаво да й спомена пак.


Re: Взема ли се клостилбегита до 6 пъти в живота?
« Отговор #3 -: Септември 26, 2011, 14:53:52 pm »
Аз искам да попитам следното:Започнах клостилбегит и днес взех второто хапче по схема от 3 до 7 ден по едно хапче. Понеже ме болят яйчниците и усещам бодежи, какво би станало ако прекъсна хапчетата по средата? Дали ще имам известна стимулация или въобще да се откажа от овулация този месец. А и интересен е въпроса на vesta - дали твърдо 6 пъти през живота се взема клостилбегит?
Re: Взема ли се клостилбегита до 6 пъти в живота?
« Отговор #4 -: Септември 26, 2011, 16:11:31 pm »
Извинявам се , че ще повторя нещо , писано стотици пъти ноооо:Клостилбегит се приема само след проверка на проходимостта на тръбите ( цветна снимка или хидротубация , лопароскопия) + добри поазатели на спермограмата( разширена и направена в клиника по стерилитет). Тези две неща са от изключително значение!!!В противен случай , се обезмисля прилагането на този лекарствен продукт! Успех! :D
Re: Взема ли се клостилбегита до 6 пъти в живота?
« Отговор #5 -: Септември 26, 2011, 16:21:48 pm »
А някой знае ли какви биха били вреднити последици, ако вес пак по предписание на лекар се вземат 4-5-6 последователни месеца тези лекарства? То при мене вече е след дъжд качулка, ама... Поне своевременно се информирах, че вече съм си изчерпала лимита за "цял живот".
Re: Взема ли се клостилбегита до 6 пъти в живота?
« Отговор #6 -: Септември 26, 2011, 23:03:03 pm »
На вниманието на: Rumibumy
Не мога да разбера защо винаги когато човек задава въпрос за клостилбегит веднага се тръгва да му се обяснява това за спермограмата и тръбите. А не може ли просто да предположите, че го знаем това нещо и, че е възможно да сме си направили спермограма и да сме си проверили проходимостта на тръбите преди да сме започнали да го вземаме. Тук задаваме конкретни въпроси и търсим определени отговори, а не информация, която се предъвква във всяка тема свързана с проблеми в забременяването. Само да чукна на търсачката "клостилбегит" и ще ми излязат, колкото и да не разбирам, поне 100 теми свързани с него и навсякъде го пише това за тръбите и спермограмата, но отговорите на въпросите които задаваме тук за 6-месечния му прием и за това какво става ако се прекъсне приема му, ги няма никъде. :x
*
Re: Взема ли се клостилбегита до 6 пъти в живота?
« Отговор #7 -: Септември 27, 2011, 08:52:32 am »
Силвана не се ядосвай,надали целта на Руми е била да те ядоса..
Да,всички го знаем това с тръбите и спермограмата,но пък има момичета,които току що се вкл. и е хубаво да има инфо за него навсякъде,защото съм чела адски много постове..предписват им го и те си го пият с години  8O
По въпроса за Клостила ..аз лично съм го пила 3 месеца и смятам да приключвам,но определено ще питам докторите по този въпрос :)
Още веднъж ,всички сме изнервени,но нека не се заяждаме.
Много успех на всички!


Re: Взема ли се клостилбегита до 6 пъти в живота?
« Отговор #8 -: Септември 27, 2011, 21:53:11 pm »
silvana7878 ,Божеее,Божееее!С какво те разгневих толкова!?!Когато си се регистрирала , преди три месеца , трябва да си се запознала , че "Зачатие" е един от форумите, в които момичетата си помагат , спазвайки правилата на доброто възпитание и комуникация. Знам, че темата за Клостилбегита е дъвкана и предъвкана , но на мен ми е стига , някое ново момиче , сблъскващо се за първи път с проблемите на стерилитета , преди да го приема , да прочете написаното , и , ако не са й назначени нужните изследвания, да ги направи.Това , че се ядосваш е твоя грижа. Не това е целта на поста ми.Пести си нервите за по-важни неща! :wink:
Сега , по отношение на въпросите ти.
Нормално е да те наболяват яйчниците. Кломифенът е фоликулостимулиращ препарат.
Не е хубаво да прекъсваш приема по средата. Тръгналите фоликули могат да се превърнат в кисти.
Дали овулацията , която следва ще е качествена , зависи от много и комплексни фактори , а не само от приема на Клостил-а.
Успех! :D
*
Re: Взема ли се клостилбегита до 6 пъти в живота?
« Отговор #9 -: Септември 27, 2011, 22:57:28 pm »
Нормално е да те наболяват яйчниците. Кломифенът е фоликулостимулиращ препарат.
Не е хубаво да прекъсваш приема по средата...
Дали овулацията , която следва ще е качествена , зависи от много и комплексни фактори , а не само от приема на Клостил-а.

Много вярно.

silvana7878, вместо да предъвкваш теорията около 6-те пъти в живота, концентрирай се върху настоящия си цикъл и стимулацията и не я прекъсвай, а позволи на лекаря си да установи какъв е ефектът на лекарството, конкретната му схема и доза. Иначе един от шестте ти опита насила ще иде прахосан.
Re: Взема ли се клостилбегита до 6 пъти в живота?
« Отговор #10 -: Септември 28, 2011, 20:54:34 pm »
Съжалявам  :oops:, може би наистина бях малко повече рязка, но реакцията ми беше провокирана от факта, че преди да публикувам тук въпроса си, бях публикувала същия в един друг форум и там получих същия отговор "клостилбегит се приема само преди изследване проходимостта на тръбите и спермограма" и с това се изчерпваше отговора на въпроса ми. Казах си наум "ще отида в "зачатие", защото там сигурно ще ми отговорят по същество, ако знаят момичетата". И каква беше изненадата ми като видях абсолютно същия отговор. Просто не сдържах реакцията си.А може и от ефекта на клостилбегита да съм по-рязка, ужасно ми действа и в психологически аспект. Благодаря ви много за отговорите, много ми помогнаха. В крайна сметка не спрях приема на лекарството и ще стискам зъби още един ден за последното хапче. Пък после каквото сабя покаже.  :wink:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Взема ли се клостилбегита до 6 пъти в живота?
« Отговор #11 -: Септември 28, 2011, 23:10:37 pm »
silvana, аз се радвам, че си получила на две места този отговор - това означава, че хората вече започват да са информирани по въпроса, а това е много важно! защото все още много гинеколози го раздават като аспиринче това лекарство и жените пият ли, пият.

а иначе - мисля, че ти отговорих доста подробно на въпроса още в началото.

на второто питане - не спирай приема на лекарството, след като си го почнала. добре е, че така си решила. клостилът не причинява бодежи в яйчниците, а и това не е проблем.
освен това, не ти действа клостилът в психологически аспект - състоянието ти има друга причина. клостилът няма такива странични ефекти, мога да кажа, че няма никакви странични ефекти в 99% от случаите. аз самата съм пила клостил 7 пъти (мда!), по лекарско предписание, разбира се, но никога не съм имала никакви неблагоприятни ефекти.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Взема ли се клостилбегита до 6 пъти в живота?
« Отговор #12 -: Септември 28, 2011, 23:28:51 pm »
Отговорът ми беше провокиран от това,че преди 10 години, аз,сляпо вярвайки на местен гинеколог пих 8 пъти Клостилбегит , без предварителни изследвания. Ама , едва ли на докторът ми, тогава, му е пукало, че шанс за успех -няма, при нашата трагична спермограма, нямам шанс с Клостил-а ,па макар и да съм със СПКЯ.... :xНоооо,тогава нямаше
,кой да ми даде съвет. Ето защо ,няма да се уморя да го повтарям.
silvana7878,сама виждаш . След осем приема на Клостилбегит,последният,от които по 4 хапчета на ден,при положение ,че по принцип максималната доза по схема е 3 на ден+ 2 опита ин витро съм все още жива. :lol:
Желая ти успех, от сърце! :D
Re: Взема ли се клостилбегита до 6 пъти в живота?
« Отговор #13 -: Октомври 23, 2011, 12:15:54 pm »
Отговорът ми беше провокиран от това,че преди 10 години, аз,сляпо вярвайки на местен гинеколог пих 8 пъти Клостилбегит , без предварителни изследвания. Ама , едва ли на докторът ми, тогава, му е пукало, че шанс за успех -няма, при нашата трагична спермограма, нямам шанс с Клостил-а ,па макар и да съм със СПКЯ.... :xНоооо,тогава нямаше
,кой да ми даде съвет. Ето защо ,няма да се уморя да го повтарям.
silvana7878,сама виждаш . След осем приема на Клостилбегит,последният,от които по 4 хапчета на ден,при положение ,че по принцип максималната доза по схема е 3 на ден+ 2 опита ин витро съм все още жива. :lol:
Желая ти успех, от сърце! :D
Здравей, предстои ми инсеминация този или следващия месец. Говорих с лекаря и той ми каза, че стимулацията се прави с Клостилбегит. Това, което ме притеснява е, че вече съм го пила 6 месеца(последно април 2011). Казах го на лекаря и той ми отговори, че преди е било така, тъй като не се е следяло на ултразвук дали се образуват кисти. Сега нямало проблем щом стимулацията се наблюдавала от специалист. Въпреки това се притеснявам. :oops:
Re: Взема ли се клостилбегита до 6 пъти в живота?
« Отговор #14 -: Октомври 25, 2011, 16:20:30 pm »
Руми_сф, аз не мисля, че приема на Клостилбегит и това, че се пие до 6 пъти в живота е свързано с прегледите и следенето на ехограф.Според мен лекарят ти е измислил този отговор, но определено е прекалено повърхностен като коментар от негова страна.

Румибуми, правилно си написала за ЦС и спермограма, защото и аз като теб пих някога Клостил 3 поредни цикъла, а в последствие като разбрах, че съм със запушени тръби, излезе че незабременяването ми е било по-малкото зло, от това което е можело да се случи!
Re: Взема ли се клостилбегита до 6 пъти в живота?
« Отговор #15 -: Октомври 25, 2011, 17:47:41 pm »
Наред с това, Клостилбегита води до изтъняване на лигавицата, което допълнително може да затрудни имплантацията. Ако имате проблеми с дебелината на лигавицата , КЛОСТИЛ-А ЩЕ ГИ ЗАДЪЛБОЧИ!
Евита1717, добре казано! :D
Re: Взема ли се клостилбегита до 6 пъти в живота?
« Отговор #16 -: Октомври 26, 2011, 19:16:09 pm »
Наред с това, Клостилбегита води до изтъняване на лигавицата, което допълнително може да затрудни имплантацията. Ако имате проблеми с дебелината на лигавицата , КЛОСТИЛ-А ЩЕ ГИ ЗАДЪЛБОЧИ!
Евита1717, добре казано! :D
А с какво друго се прави тогава стимулацията преди инсеминация?!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Взема ли се клостилбегита до 6 пъти в живота?
« Отговор #17 -: Октомври 26, 2011, 20:57:45 pm »
А с какво друго се прави тогава стимулацията преди инсеминация?!

с гонадотропини - със същите медикаменти, с които се прави и стимулация преди инвитро. но обикновено в много по-ниски дози, разбира се.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Взема ли се клостилбегита до 6 пъти в живота?
« Отговор #18 -: Октомври 26, 2011, 21:06:32 pm »
А с какво друго се прави тогава стимулацията преди инсеминация?!

с гонадотропини - със същите медикаменти, с които се прави и стимулация преди инвитро. но обикновено в много по-ниски дози, разбира се.
:thankyousign:Освен инжекции прегнил има ли и нещо друго?
Re: Взема ли се клостилбегита до 6 пъти в живота?
« Отговор #19 -: Ноември 08, 2011, 11:24:04 am »
До колкото съм запозната, освен прегнил (който е за пукане на фоликулите) друг такъв препарат е овитрел. Първият по мое лично мнение не е толкова пречистен колкото втория, за това и цените им са коренно различни. Но при жени, които нямат проблеми с алергичните реакции (а аз имам за съжаление) прегнила може спокойно да се ползва.

ПП. Аз за съжаление съм от малкото случаи в медицинската практика с алергична реакция и към клостилбегит, така че е много, много рядко срещащо се, но не е изключено.
« Последна редакция: Ноември 08, 2011, 11:26:30 am от Magdalena78 »
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Взема ли се клостилбегита до 6 пъти в живота?
« Отговор #20 -: Ноември 26, 2011, 13:07:40 pm »
една интересна статия за лечението с Клостилбегит.

http://www.puls.bg/health/pregnancy/news_8586.html

източник: http://www.facebook.com/#!/pages/In-vitro-Sofia/105369042887122
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Взема ли се клостилбегита до 6 пъти в живота?
« Отговор #21 -: Декември 02, 2011, 16:27:23 pm »
Здравейте,

зачетох се случайно в темичката от любопитство.Аз доста изчетох по въпроса от 2 години насам, т.к. съм със стерилитет и ПКЯ, имам 6 мес.стимулация с клостил (след направена снимка и каквито е необходимо изследвания:))- с доза по половин хапче. Сега ми предстоят инсеминации и се замислих, че лекарят каза,че отново стимулацията ще бъде с клостил. Което пък противоречи на въпросното твърдение. По принцип ходя при добър специалист(уж препоръчан и т.н., въпреки че преди да ми предпише Клостила, не се сети да ме изпрати на светна снимка-аз сама се инициирах), но напоследък се случиха някои неща, които малко ме усъмняват дали да не пробвам да го сменя.

Доколкото знам ограничението за приема на клостила не идва от това, че на някого нещо ще му стане, а оттам, че стимулира произвеждането на повече яйцеклетки на месец и дълга употреба води до изчерпване на яйчниковия резерв.