0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Ученическа седмица...12.09-18.09
« -: Септември 12, 2011, 13:58:07 pm »
Да е здрава,спорна и щастлива седмицата!
Ние от днес останахме да спим в яслата,та ще видим как е изкарал и моя "ученик".
От утре ще влизам във филма"Бюро за безработни",където ме увериха че цял ден няма да ми мърда за да се регистрирам :).

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #1 -: Септември 12, 2011, 15:12:47 pm »
Успешна здрава и  :sunshine: ва седмица!
Здрави деца и щастливи майки, бърза адаптация на "учениците"!

Извиках полиция, първоначално диспечерката от 112 тръгна да ме разубеждава,
как не им било задължение, ако имат разрешение от общината и дъра бъра,
но след като обясних ситуацията и двумесечните ми "преговори" прие сигнала!

Тук са...


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #2 -: Септември 12, 2011, 15:32:18 pm »
...ушите ме болят...толкова е тихо! :P
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #3 -: Септември 12, 2011, 16:04:00 pm »
Мише, щом ти го докара до полиция, значи голяма патардия е било наистина  :lol:
Здрави, весели и усмихнати. Аз съм на конференция тази седмица, ако оцелея от притеснение ще пиша живи и здрави в неделя  :lol: Трябва да изнеса две презентации и то на англииски. Просто без коментар...
Мони замина с баба си на Варна, аз съм в Созопол. Дано намеря време да се видим, нищо, че е повечко разстоянието. Мноого ми е мъчно. За първи път се делим с нея повече от 2 дни, с мъжа ми също. Пък трябва и с автобус да пътувам  :oops:.
Голяма съм лигла, намрънках се. :oops: :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #4 -: Септември 12, 2011, 16:17:04 pm »
Здравейте момичета!

Мармотче, леглата и изобщо стаята ви са приказни! Браво!  :D

Лиде, нормално да ти е мъчно! И на мен би ми било много тегаво ако оставям дечо задълго!  :?

Бихте ли ми казали какви дрехи и обувки трябва да предвидя за зимата за Никол? Минала зима беше съвсем бебе, та беше лесно. А сега ще щъка, та не знам какво да купувам. Мисля, когато е най-студено, да спи с боди с къс ръкав и отгоре гащеризон. Това ок ли е?


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #5 -: Септември 12, 2011, 16:19:36 pm »
Лиде  :hug2: , Мони ще се забавлява много, ще видиш!
А с презентациите ще се справиш и още как!

Свикнала съм да решавам проблемите си с разговор,
в този случай не се получи, но ми отне два месеца...
Бяла, добра и руса жена...

Мармотче, чудесна стая, прекрасни, свежи цветове!
И аз искам да са на първо ниво, но нашата стая е много малка!
Ползва се само за спане, обмислям вариант да я разменим със спалнята,
но пък нашия гардероб е огромен и няма как да го наместим в детската!
Може би след 2-3 години, ще стане така и ще им оставим гардероба на тях,
като облечем стениците му в подходящ цявт, ще видим!Планове много!

Раши, аз ползвах два варианта цял гащеризон и гащеризон(панталон) + якенце!
И двата варианта са удачни, така или иначе трябва да има резерва при пране!

Приятен следобед на всички!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #6 -: Септември 12, 2011, 17:17:34 pm »
Хубава, спорна и здрава седмица от нас прясно завърнали  се от морето!
Дано и малки, и големи да се адаптират по-лесно към промените!
Ние изкарахме много слънчево и здраво море, макар че с мъжа ми преживяхме доста сериозно хранително натравяне, но се убедих, че съм права да си нося бурканчета за детето и да не му давам обща храна. Иначе дребното много се зарадва на огромния пясъчник, пищя от водата и, както си му е ред, чак последните дни я хареса. Лесно се адаптира и към обстановката, само дето започна да спи по 8-9 часа нощем и да се опитва да наваксва през деня... Но това ще го борим тук...Иначе търчането и пипането навсякъде и напрежението за нас си бяха факт,но не беше толкова лошо...
И започна да говори! Цели изречения, словосъчетания!
Мише, enjoy the silence, дет се вика! :D

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #7 -: Септември 12, 2011, 17:22:28 pm »
Здрава и хубава седмица на всички!
Мармотче, страхотна стая!
Инке, честито проговорило дете :)
Раши, аз Ники го слагам да спи през зимата само с едно боди с дълъг ръкав и одеалце, друго не.
Мише, честита тишина, радвай й се :)

Аз нямам с какво ново да се похваля, малкия тича, аз след него и се катери на невъзможни места. Ще трябва да сменим масата, че преди малко го заварих покатерил се върху нея, изправил се с цялия си ръст, държи две бисквити и ми ги показва гордо  8O Ще търсим по-ниска маса :lol:
[/url][/url]
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #8 -: Септември 13, 2011, 10:27:44 am »
Успешна, здрава и слънчева седмица и от нас :D

Мармотче, много е хубава стаята! Аз мисля вече на пролет да се ориентираме и ние към отделяне на малчо в друга стая, ама да видим!
Раши, аз също бих ти препоръчала спално чувалче! Има и много тънки и по-дебели, както прецениш Аз лично взех от по-леките, защото и в стаята е топло, а и гледам да не го навличам много! Иначе моя юнак постоянно се отвиваше, то и сега е така де Все ставах, завивах го, накрая с чувалчето реших проблема Сега ще търся ново за зимата, че това вече му е малко :D
Момичета, давате ли нещо на децата за засилване на имунитета?
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #9 -: Септември 13, 2011, 11:16:01 am »
Благодаря, момичета! :) Имам спално чувалче от Вени, така че няма да и го връщам още :)


*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #10 -: Септември 13, 2011, 12:36:01 pm »
Спорна седмица и от мен.
На 15-ти най - накрая ще проработи и нашата градина, а сега междувременно в яслата ми правят проблеми защо още не съм я отписала.
Искам да помоля някой с немски да ме ориентира как да намеря една люлка за закачане на тавана в mytoys че вчера 2 часа рових, ама бъкел немски не отбирам. :oops:
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #11 -: Септември 13, 2011, 13:16:36 pm »
РАшинко, задръж го :)

Аз пускам моето съобщение и тук, че тук четат повече майки, които може би имат инфо:

Мой приятел отваря онлайн магазин в чужбина и иска да предлага и неща, които са изработени от деца, в разни дневни или целодневни центрове. От тези, които с продажбите на своите неща помагат за издръжката на самите центрове.

Писахме до един, но ни отрязаха. Явно не продават.

Ако имате идея, за център, в който децата изработват някакви неща и искат и опитват да продават, съм отворена за предложения. Идеята е техният труд да бъде подобаващо оценен и да им се подаде ръка.
[/url][/url]
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #12 -: Септември 13, 2011, 13:31:49 pm »
jasmin_veni, домът за деца в Роман може да е добър кандидат. Дацата са ни правили коледни картички и мартенички, много са красиви. Мисля, че имат телефона на директорката, ще ти го пратя на лични.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #13 -: Септември 13, 2011, 14:56:25 pm »
Мише, то и аз съм свикнала с разговор да ги решавам, ама да ти кажа, това се получава с хора... С особен вид индивиди тая не върви. Там има други методи  :lol:, гледам, сетила си се за един от тях  :lol:

Лиде, десет пъти поне съм набирала 166 и съм се спирала...
Писах веднъж, заради двете самотни жени на първия етаж, но те самите
стоят и безучастно наблюдават какво се случва и аз не издържах...
Тишината беше вчера, днес е същото, не мога повече да се ядосвам!
Митака цяла нощ не спа заради хрема, и така...здрави да сме,
тези са катили, наказани са изначално!Спирам да занимавам и вас!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #14 -: Септември 13, 2011, 15:01:43 pm »
Мишанта, звъни пак! ако се откажеш сега, само ще им затвърдиш увереността, че са безнаказани. мисля, че след определен брой нарушения, следват актове и глоби.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #15 -: Септември 13, 2011, 15:11:08 pm »
Джаме, ще пусна оплакване в общината!
Вчера диспечерката с 300 зора ми прие обаждането...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #16 -: Септември 13, 2011, 15:23:28 pm »
Фифа, бънджи ли търсиш? Ще ти помогна с немския, само да разбера какво ти трябва.

мише, и аз бих направила както ти казва джам. Днес може и да е друга диспечерка на работа.

*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #17 -: Септември 13, 2011, 16:25:01 pm »
Мише, задължително звънни отново. Не се отказвай.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #18 -: Септември 13, 2011, 16:46:03 pm »
Здравейте и от нас :)
Ние се завърнахме в Тарту и се радвам на благата на цивилизацията (интернет имам предвид :wink:)
Вчера пътувах сама с двете деца, с две прекачвания, с два куфара и с две ваксини, бити сутринта на бебето. Не правете като мен :lol:
Тук сме за три седмици само тримата, трябва през това време да опаковам целия ни багаж и да го пратя с карго към Брюксел. После ще натоваря пак децата и ще идем при таткото, когото няма да сме виждали три месеца :(
Поне знам, че няма отново да ме пуснат с куфар 33 кила и ще трябва да се огранича още повече. Имало нови изисквания по летищата и нямало значение, че трима човека пътуваме с един голям куфар, можело до 23-4 кг максимум. В крайна сметка ми позволиха да преместя в ръчния багаж 1 кг, та с 32 кг ме пуснаха по изключение.
Та, на линия сме вече :D


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #19 -: Септември 13, 2011, 17:42:57 pm »
Малеее, много са намалили килограмите!
Ти успя ли вече да разопаковаш или и на теб като мен, ти трябват 2 дни :lol:
[/url][/url]
*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #20 -: Септември 13, 2011, 17:55:51 pm »
Мише,ти не звъниш ли в районното полицейско управление?Аз там звънях-на третият път им праскат акт и плащат глоба.Не се отказвай...

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #21 -: Септември 13, 2011, 20:00:50 pm »
Мишано, звънни, не ги жали полицаите и се дръж твърдо :wink: Не си длъжна да се съобразяваш с някой, който не обръща внимание на това, че имаш две малки деца. На мен не ми пука, два пъти съм викала ченгетата, и двата пъти дойдоха, хем беше през нощта в 3 часа.
Ултра, мисля, че може с повече куфари, ако са разпределени, т.е. всеки един има право на куфар, плюс ръчен багаж. Но всичко си е от авиокомпанията - как ще те пусне. Луфтханза са много строги в това отношение :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #22 -: Септември 13, 2011, 23:28:57 pm »
Леле, Ултра, не е лесна вашата! Евала, момиче! :)
Да, доста са малко 23 килограма на човек! Когато пътувахме до Германия едвам се вместихме в изискванията за багажа.

Мерси, Жаси! По твой пример събрах приятелки от квартала и ще чистим и нашата градинка. Дано не я направят на нищо веднага, та да и се порадваме!  :D


*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #23 -: Септември 14, 2011, 00:16:06 am »
Със сигурност не само ти, Ани, но и Мони има право на 23 кг багаж, защото плаща за място. Но как се влачат толкова багажи, колички, деца. На мен с едно и два куфара и количка щеше да ми се стори сложно, ако не пътуваха много колеги точно на този ден.  :D Нарочно исках да се съберем в един куфар само. Ами, не стана. Да не говорим, че докато се качвахме в рейса за отвеждане към самолета и ми се обърна ръчният багаж, та хвръкнаха на всички посоки строители, книжки и топки.  :lol:

Лека нощ!

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #24 -: Септември 14, 2011, 04:26:05 am »
Със сигурност не само ти, Ани, но и Мони има право на 23 кг багаж, защото плаща за място.

Точно така. Но трябва да са разпределени в 2 куфара по 23.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #25 -: Септември 14, 2011, 07:51:44 am »
Ани, винаги съм знаела, че си много смела и силна жена.
Възхищавам ти се, браво, аз не знам дали бих се наела!:)))
Но заради любовта човек и накрай света отива!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #26 -: Септември 14, 2011, 08:07:39 am »
Мише не разбрах за какво звъниш на полицията, но ако е това което предполагам, по добре звънни на вашата общинска полиция. До нас имаше ужасен ремонт, който траеше половин година и след уж разбиране от съседска страна, поне от 14 до 16 ч. заради бебето да спират да почиват, не се получи. Наложи се да звъня на общинска полиция няколко пъти. Нямаше кой знае какъв ефект от към шумотевицата, но все пак е имало нещо щом съседите и до ден днешен ме гледат навъсено и сърдито. А би трябвало да е обратното. От този зверски шум моето тогава бебе на 8 м. беше подложено на невероятен стрес, в следствие на което и много раздразнително. А тъкмо се бяхме научили да се приспиваме сами на спалнята. До ден днешен моето момче заспива само с мама гушнат.

Здрава седмица на всички
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #27 -: Септември 14, 2011, 12:59:11 pm »
Специален поздрав за Мишанта - писано е преди две години, сагата продължава. В момента съм на вълна молба за мерене на шум  :x

http://www.aip-bg.org/bulletin/55/05.htm


В очакване ....
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #28 -: Септември 14, 2011, 14:28:34 pm »
Фусита, направо се "почерпих" със статията! :?

В моя филм става дума за южния и красив Благоевград,
който ние след приключване или не на шофиорската ми одисея, до месец ще напуснем!
Никой досега така открито не ме е правил на глупак,
защото аз пресметнах правилно, не два, а три месеца...
говорих, говорих, говорих...изморих се честно!
Влизам в темата "Психично здраве" от твоята статия и затова спирам!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #29 -: Септември 14, 2011, 22:04:21 pm »
Привет и от нас  :)

Хубава седмица и здраве на всички!

Мармотче, Цветенце - много красиви детски стаи!
Мише, направо нямам думи ... то бива, бива, ама ... Но не се отказвай в никакъв случай!
Ани, възхищавам ти се!

Аз за съжаление тази седмица с нищо хубаво не мога да се похваля ...
Проблем, след проблем, след проблем... буца сякаш ми е заседнала в гърлото, в черна дупка съм ...

Снощи за първи път от 2 години насам, излязохме с мъжа ми. Води ме на служебен банкет, малко да поразпуснем уж. Поръчахме си баба - майка му - да гледа Диляна. Аз си я нахраних за вечеря, после й дадох млякото, сложих я в кошарата да спи и направихме размяната  :wink: аз излязох от стаята, а баба й влезе да стои при нея докато заспи. Добро ми било детето, само веднъж се събудило към 1 часа за мъничко и заспало отново.  :)

Почти привърших с украсата, която правя за сватбата на брат ми, остана ми само сватбената кутия, чакам да ми донесат в един магазин бледо лилава хартия. Тия дни ще направя и нея, после надявам се да мога да пусна снимки, че единия проблем е точно фотоапарата - останахме без такъв, снощи сдаде багажа обектива ...
Днес ходихме да го носим на ремонт - 60 лева, момчето вика - аз не бих го ремонтирал, не си струва просто.  :?

Здраве да е само, ще се оправим!

Лека вечер на всички!
« Последна редакция: Септември 14, 2011, 22:08:28 pm от Eли:) »
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #30 -: Септември 14, 2011, 23:10:04 pm »
Момичета, прави сте за куфарите. Знам, че имам право на отделни куфари за мен и за Мони + допълнително още 10 кг за бебето. Разликата е, че досега винаги съм натъпквала моя куфар догоре (той е огромен и нарочно е купуван такъв), винаги е бил над 26 кг, но съм го чекирала с два билета. Т.е. пътуваме двама души с един куфар. Сега това вече не е позволено, затова и го пиша, за да няма някой от вас проблем. Решението е да си пътуваме с отделен куфар за всеки и явно сега за Белгия така ще летя :(
Здраве да е! Тресе ме някаква носталгия за Естония, още преди да сме я напуснали. Честно казано от България не ми липсват толкова неща, колкото ще ми липсват оттук. Гледах днес за идеята да се отнема книжка за месец и да се увеличат глобите на шофьорите, които не дават предимство на пешеходна пътека. Дано да се получи! Абсурдно е да си вдигаш ръцете нагоре, когато искаш да пресечеш - сякаш казваш на шофьора - ако не ми видиш ръцете горе, може да ме газиш...

Пожелавам прекрасен първи учебен ден и успешна година на всички ученици и на техните майки :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #31 -: Септември 14, 2011, 23:12:15 pm »
Цяла вечер предлагам на племенничките си, които са в 9 и 10 клас да се сменим и аз да ходя вместо тях на даскало, но не ме огрява :) Гледам масово се оплакват заради утре :)
[/url][/url]
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #32 -: Септември 14, 2011, 23:48:24 pm »
искам да съм дете на Мармота, или Цветенце- страхотна атмосфера и в двете стаи
ние място за детска нямаме, дано успеем да купим по-голямо жилище, макар скоро да не виждам как ще стане това  :(


аз пък искам да съм твое, с тия вкусотии, които правиш :lol: Знаеш ли как обичам сладичко, щях да съм първа писта в кухнята да дегустирам :lol:
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #33 -: Септември 14, 2011, 23:57:01 pm »
аз бих ви станала дете на всичките, ама кой би искал такова дете като мен?  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #34 -: Септември 15, 2011, 00:26:10 am »
аз бих ви станала дете на всичките, ама кой би искал такова дете като мен?  :D

Аз, поръчка имах за синеоко... :lol:,
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #35 -: Септември 15, 2011, 01:02:33 am »
Гледам за мини опашката е дълга ...

*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #36 -: Септември 15, 2011, 08:42:02 am »
Ето ни и нас в края на седмицата :D
Завърнахме се от Струма и мисля скоро да не пътуваме. Няма такъв катун :D

За детска стая ни е рано, пък и място няма засега. Ще го мислим по-нататък :wink:

Прекрасен първи учебен ден на учениците :D


*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #37 -: Септември 15, 2011, 09:00:16 am »
аз бих ви станала дете на всичките, ама кой би искал такова дете като мен?  :D
Де бре,толкова ли лошо дете си... :D

*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #38 -: Септември 15, 2011, 09:17:12 am »
аз бих ви станала дете на всичките, ама кой би искал такова дете като мен?  :D
Де бре,толкова ли лошо дете си... :D

толкова, толкова :lol: :lol: :lol: :wink:
*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #39 -: Септември 15, 2011, 09:40:59 am »
Успешен първи ден на всички ученици, малки и големи!

И нашата девойка днес стартира на градинка с голям ентусиазъм, представи се на директорката и госпожите като кака Габи и влезе смело :) Всъщност повече искаше на училище да ходи, но се наложи да се примири с градинката все пак :)) Надявам се утре със същото желание да влезе в групичката.

Цветенце, Мармотче, прекрасни са ви детските стаи! И аз засега само разглеждам, с надеждата някой ден да имаме собствен дом, с голяма детска и достатъчно място за трето човече :)

Ани, ти си безкрайно смела жена! Фенка съм ти да знаеш :)

Мише, пожелавам ти бързо и успешно приключване на курса и прибиране у дома, дано поне там е по-спокойно положението и не трошиш нерви заради глупаци!

На всички желая здрава и усмихната седмичка до края!

*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #40 -: Септември 15, 2011, 09:46:07 am »
Честит празник на всички ученици! Пожелавам им бърза адаптация и само шестици :lol:
Ами Вени, честно да ти кажа и аз хич не го обичах този момент със започването на учебната година. Та не бих се разменила с някой ученик, не че съм била лоша ученичка, напротив, но не бих казала, че е било "удоволствие" за мен да ходя там, просто си беше досадно задължение.
Аз съм изпаднала в някаква криза...незнам как да го нарека...в процес съм на смяна на работата, и още преди да съм напуснала сегашната си, изпитвам носталгия. Дори вече се замислям дали изобщо да го правя.На новата уж има възможности за развитие, но като се замисля реално искат да им бачкаш като идиот почти за без пари и на всичкото отгоре ти трябва да си супер надъхан колко много я искаш тази работа. Ами мерси ще им кажа...И без това тази мацка на интервюто нещо не ме изкефи и почти ме отказа...Много им бях набрала вчера...Снощи си поревах скришом, после си налях едно питие и ми мина...Имам разни идеи в главата, сега ще действам в тази насока, дано се получи...Та както се казва отчаянието ми трая има-няма час, докато главата ми не роди следващата "прекрасна" идея :lol: Здрави да сме само...другото са бели кахъри!
Друго ново няма при нас - пуснах Дари на ясла от миналата седмица. Тази година е от "големите" :lol: Засега удържаме фронта да сме здрави, дано се задържи по-дълго време. Като гледам сега приемат доста деца около нейният набор - на по 2 и нещо...Скъсват се да реват! Сега като се замисля се радвам, че я дадох миналата година - много по-бързо и безболезнено се адаптира, вярно, боледуваше доста, но пък това и сега би се случило...Така разсъждавам аз.
Хубав и усмихнат ден на всички!
*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #41 -: Септември 15, 2011, 09:53:26 am »
аз бих ви станала дете на всичките, ама кой би искал такова дете като мен?  :D
Де бре,толкова ли лошо дете си... :D

толкова, толкова :lol: :lol: :lol: :wink:
Хахах, само се прави, ела ми у нас  :lol: То никой няма да поиска у нас де  :lol: :lol: :lol:
Успешен първи учебен ден на всички ученици! Само шестици да носят с малко четене  :wink:
Ели, как да нямаш хубави работи за хвалене - виж сефте баба ти е гледала детето вечер  :wink: Фотоапарата не го мисли - бял кахър. Ако имах бих ти дала за сватбата, но ние си снимаме с телефоните.
Мише, ще се справиш следващия път.
Уникални детски стаи имате. Ние спим в една стая с малките, но тя е вече много голяма и има място за всички играчки. Това не означава, че са подредени  :lol: Надявам се някоя година да си имат собствена стая.
А на нас отново ни отворили клиото вчера. Видели сака за плажа и явно заради него. Нищо не са взели, но разхвърляли всички хавлии, бански. На малките колите и тротинетките и те бяха вътре, но си стояха.все мърморих, че моя мъж оставя багаж в колата, той не слуша "Нямало нищо в чантата" е да ама само ние знаем това. Вчера качи всичко горе, да го видя дали пак ще остави нещо в колата.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #42 -: Септември 15, 2011, 10:05:38 am »
аз бих ви станала дете на всичките, ама кой би искал такова дете като мен?  :D
Де бре,толкова ли лошо дете си... :D

толкова, толкова :lol: :lol: :lol: :wink:

и аз те обичам...  :D

п.п. всъщност, аз бях детето-мечта.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #43 -: Септември 15, 2011, 10:11:53 am »
аз бих ви станала дете на всичките, ама кой би искал такова дете като мен?  :D
Де бре,толкова ли лошо дете си... :D

толкова, толкова :lol: :lol: :lol: :wink:

и аз те обичам...  :D

п.п. всъщност, аз бях детето-мечта.

Виж колко мами поискаха да те вземат, сега си правиш допълнителен ПР ли :lol:

Честит първи учебен ден на всички ученици и техните родители! Учениците да четат, родителите да не се нервят за двойките и леко да мине тази година. Снощи до късно говорих с едната си племеничка, която сега е на 16. За първи път идва в София, досега е учила в малък град. Преместили са я в частно училище, а тук си няма нито майка, нито татко, само една стара баба и е дете, което не е ходило по дискотеки и купони. Та си поговорихме за това от какво да се пази, как да не си оставя чашата на купони и така.

nunu и аз съм в лека депресия, ама защото ми се отложиха някои планове и ми е тъпо сега.
[/url][/url]
*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #44 -: Септември 15, 2011, 10:17:18 am »
аз бих ви станала дете на всичките, ама кой би искал такова дете като мен?  :D
Де бре,толкова ли лошо дете си... :D

толкова, толкова :lol: :lol: :lol: :wink:

и аз те обичам...  :D

п.п. всъщност, аз бях детето-мечта.

аааа обичта си е обич, и аз много те обичам, но истината си е истина, не мога да лъжа, хихихи :bighug:
*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #45 -: Септември 15, 2011, 10:28:47 am »
И във връзка с деншният празник - ето нещо, което много ми хареса:
http://sun-changelife.blogspot.com/2011/09/blog-post_14.html#more
*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #46 -: Септември 15, 2011, 10:59:47 am »
Честит първи учебен ден! Сутринта в градината имаше балони, музика - много вълнуващо! Явно предучилищните групи са там, а не в школото и беше много приятно.

Имат ли претенции дребосъците ви какво да обличат, коя шапка да си слагат, да си обуват гумени ботуши на 30тина градуса навън? Нещо ни подкарва такъв период нас и ту ми е смешно, ту ми иде да ревна  :D
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #47 -: Септември 15, 2011, 11:29:52 am »
По случай първият учебен ден, огледалото от шкафа в банята падна и за късмет не сряза никой :lol:
ДА имате идея от къде да взема шкаф, без да плащам луди пари за две етажерки и огледало?
[/url][/url]
*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #48 -: Септември 15, 2011, 13:12:30 pm »

Цитат
То никой няма да поиска у нас де
Мими, то с тия бонбони-"лекарства" кой да иска :D

*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #49 -: Септември 15, 2011, 13:48:29 pm »

Цитат
То никой няма да поиска у нас де
Мими, то с тия бонбони-"лекарства" кой да иска :D
Хахха, Парси, то да е само това, с мед да ме намажеш  :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #50 -: Септември 15, 2011, 14:15:11 pm »
jasmin_veni, да нямате полтъргайст у вас? постоянно някакви инциденти рапортуваш...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #51 -: Септември 15, 2011, 14:30:40 pm »
Добър ден  :)
Честит първи учебен ден на всички дечица и техните родители! И на всички, които отдавна не сме ученици, но се връщаме с усмивки и носталгия в спомените си за тези години :)))
Аз бях от добрите ученици, но това не значи че съм била тиха вода  :lol: Не пропусках да бягам от часове, когато се вземаше единодушно решение от целия клас  /само един образ неземен имахме, дето се цепеше от колектива/, както и сама, ако е имало причина  :wink:
Спомням си за първата и единствена двойка в живота си  :lol: И как казах думи на учителката, които никога не съм си и помислила, че мога да изрека пред такава "височайша" особа  :lol: Но пак двойката беше белия кахър, щото искаше 1ца да ми пише, че подсказвах  :lol:
И такива работи  :) Наистина това са прекрасни години, но го осъзнаваме твърде късно.


Мими, това, че за първи път имахме баба, направо си е за отбелязване  :) Не че не ми се вдигнаха нервите на другия ден, но няма да повдигам въпроса пак за свекървите  :wink:

Фотоапарата ми е последния проблем, просто той беше капака на серията проблеми, които се заредиха последните дни ... и то все свързани с финанси ... Както и да е, ще се оправим.

Сега една питанка имам.  :) Някой има ли у дома от тия конвекторни печки, или както там се наричат, които се слагат на стената? Някакви мнения за тях? Марка?  Ние се отоплявахме зимата в старата квартира с един радиатор, апартаментът беше много топъл по принцип и го пусках 2-3 пъти през деня, защото ставаше над 25 градуса.
Но тук е друго. Апартаментът е по-студен, още сега се усеща, пък зимата ... И тъй като е невъзможно да отопляваме 2те стаи, ще трябва да сме в едната, като отоплителният уред не може да е на нивото на Диляна  :)
Обмисляме варианта за тези конвекторни печки, та да видим. Ще опитаме и с радиатора, но мисля, че ще е прекалено опасно с него.

Хубав и усмихнат ден на всички  :)
« Последна редакция: Септември 15, 2011, 14:34:55 pm от Eли:) »
*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #52 -: Септември 15, 2011, 15:01:50 pm »
И във връзка с деншният празник - ето нещо, което много ми хареса:
http://sun-changelife.blogspot.com/2011/09/blog-post_14.html#more

Ох, страхотно е това, мерси, nunu, че го сподели с нас :) Хубаво е да си препрочитаме често най-вече ние порасналите деца :)

Честит първи учебен ден на всички мъници, да са здрави и щастливи и никога да не забравят детското в себе си :)

Момичета, страхотни са ви детските стаи, впечатлена съм! И са толкова подредени, общо взето у нас така се задържа броени минути :) Трябва да използвам да снимам тогава и аз :)
*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #53 -: Септември 15, 2011, 15:03:03 pm »
Ели, колежката ми имат такава и е много доволна. Мога да разпитам подробности.
Вие нямате ли комин там? Защо не помислиш за печка с дърва? Хем по-евтино, хем по-топло. Ние преди бяхме с духалка и радиатор, но от миналата година сме на дърва, е родих се. Децата се търкалят по земята, бягат навсякъде, топличко, не се притеснявам, че като отворя ще изстине стаята.
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #54 -: Септември 15, 2011, 15:08:17 pm »
Честит празник на всички ученици - да им е интересно, полезно, и успешно учението!

Ели, преди да си купим сегашното жилище, живеехме в панелна гарсониера и се топлехме с Airelec, много бях доволна - топло и чисто. Могат да се монтират на стена. СтефиЗ май бяха с Adax и също съм чувала добри отзиви. Весела сватба!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #55 -: Септември 15, 2011, 15:12:15 pm »
Ели, ние ползваме АДАКС и сме много доволни. На нивото на детето ще е, но те на пипане са съвсем лееееко топли. И топлината е хубава и постоянна, и са икономични.
Много добра инвестиция са според мен.

Страхотни детски стаи показахте. Ако ми проработи фотоапарата довечера ще снимам и аз. Тази година си купихме апартамент и Боян вече има детска стая. Постъпих много импулсивно и я обзаведох с каквото той си поиска и хареса, от мен беше цвета на стените и тапета. Е, сега малко ме дразни килимът с Маккуин, ама пък детето си умира от кеф  :lol: От около месец има напредък и след игра стаята е в много прилично състояние.
*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #56 -: Септември 15, 2011, 15:13:33 pm »
Още един глас от мен за АДАКС-а. И ние сме с такива радиатори навсякъде.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #57 -: Септември 15, 2011, 15:14:57 pm »
Честит 1ви учебен ден, на всички големи и малки ученици!
Щастливи и ползотворни дни напред!

Аз днес взех БЧК и в интерес на истината научих доста полезни неща,
сега се връщам на листовките, времето тече ли, тече!

Стефи, макар и импровизирана и вашата детска е чудесна,
ние докато не решим какво ще правим, когато се завърнем от Юг
все още ще бъдем с мъжка и женска обител!
...апропо модела на две от снимките, ми е любим  :kiss:

Ел, преди години ние също ползвахме такъв,
сега е в стаята на племенника, много добър избор, само не помня марката-
ще питам и ще ти кажа!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #58 -: Септември 15, 2011, 15:28:43 pm »
Мише, зеленоокото дяволче ли? :wink:

Дони, у нас е подредено така точно за 2 мин., не си ли личи как съм бързала да снимам докато Елена върви след мен и разхвърля :lol:

Да си дам гласа и аз за адакс радиаторите, 6 зими се топлим с такива. За деца са перфектни, поддържат постоянна температура, не парят при допир, икономични са, с две думи аз съм повече от доволна. :)
*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #59 -: Септември 15, 2011, 15:34:16 pm »
И ние сме с такива конвектори. В едната стая е Теси, в другата мисля беше Таурус. Незнам доколко са икономични, но много топлят /поддържат постоянна температура/. Ние не сме ги монтирали на стената, но има и такава възможност. В нашето положение както сме под наем и нямаме много възможности за подобрения мисля, че е перфектният вариант.
Прекрасни модели на детски стаи сте дали. Поздравления! И ние обаче сме в една обща спалня, а холът е и детска :oops: Засега толкова, ако един ден се сдобием със собствено жилище ще му мисля...
*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #60 -: Септември 15, 2011, 15:49:25 pm »
Честит първи учебен ден на всички дечурлига.
Моят вече иска да ходи на училище, не на градина. Какъв ентусиазъм само, дори когато не спи, а той не спи на градината, пишел с пръстче букви във въздуха. Мисля си аз обаче,че като тръгне първи глас, мнооооооого ще му е мъчно за градинката.

А за детските стаи, всички са чудесни, защото са пълни с много любов и им личи дори и от снимка.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #61 -: Септември 15, 2011, 15:55:04 pm »
Много благодаря на всички за отзивите!

Мими, имаме комин, но е в кухнята, а там няма място да се обърна, камо ли за печка ... А иначе трябва да се слагат много бурии, докато се стигне стаята, не е добро решение според мен. Няма къде да слагаме и дървата. Просто няма да стане на дърва с една дума.

Кроки, това, че не греят силно, е супер. Както, и че греят равномерно и че са икономични! Особено зимата, това е много важно.

Щото умната й майка на Диляна, дето е на 30 и кусур години, хем много добре знае, че тоя радиатор дето го имаме грее ужасно, зимата не ходи без отпечатъци от ребрата му :oops: :oops: Като изляза от банята заставам с гръб към него да се топля и почти винаги съм се залепила  :oops:

Сега ще поразгледам из нета за тези радиатори Адакс, за повече информация, и къде ги има във Варна, за да съм подготвена  :)
Много ви благодаря, отново  :)

Мише, ако можеш, виж марката и на вашия :) Да имаме и алтернативи евентуално.


П.П. Не сядайте на компютъра, докато готвите!  :oops: Отиде супата на детето  :oops:
« Последна редакция: Септември 15, 2011, 15:57:14 pm от Eли:) »
*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #62 -: Септември 15, 2011, 16:20:50 pm »
Ели, във Варна от тук http://www.bergbg.com/contacts.php#. Магазина е на Лятно Кино Тракия.

П.П. Вчера в една оптика ми обясняваха, че преди да си избера очила /които ще трябва да нося постоянно/ трябва да си подредя приоритетите и да реша какво искам повече - да виждам добре или да изглеждам добре, щото и двете неща нямало как да станат  :lol: И сега като се сетя ми става смешно и се чудя, всички тези жени, които виждам по улицата с хубави очила, които на всичкото отгоре им и седят добре, дали виждат  :lol:  :lol: :lol:
« Последна редакция: Септември 15, 2011, 16:23:36 pm от к(Р)оки »
*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #63 -: Септември 15, 2011, 16:38:45 pm »
Кроки, тия са големи фенове вЕрно. Нося очила от 18г., сменила съм доста чифтове, но до сега никой не ми е казвал, че очилата с които ще виждам по-добре ще са грозни :lol: :lol:
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #64 -: Септември 15, 2011, 16:49:54 pm »
jasmin_veni, да нямате полтъргайст у вас? постоянно някакви инциденти рапортуваш...

ХА, не се бях замисляла :) Тъкмо вчера се чудих къде ми е изчезнал един учебник :? :? Още не се движат сами мебелите, за да ме е страх, но може би просто съм в период на поредица от злополуки :lol:
Иначе ако има полтъргайст, какво ли трябва да предприема,з а да го разкарам?
[/url][/url]
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #65 -: Септември 15, 2011, 17:04:15 pm »
да си направиш гердан от цели глави сух чесън, да викаш Дама пика в огледалото на тъмно със свещ в ръка ...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #66 -: Септември 15, 2011, 17:06:11 pm »
П.П. Вчера в една оптика ми обясняваха, че преди да си избера очила /които ще трябва да нося постоянно/ трябва да си подредя приоритетите и да реша какво искам повече - да виждам добре или да изглеждам добре, щото и двете неща нямало как да станат  :lol:
Ха, по-голяма тъпня не бях чувала! И аз съм от готините очиларки, макар че не си нося редовно очилата.
Приоритетите не знам, ама избора на оптика ще трябва да си пренаредиш.  :lol:
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #67 -: Септември 15, 2011, 17:15:00 pm »
да си направиш гердан от цели глави сух чесън, да викаш Дама пика в огледалото на тъмно със свещ в ръка ...

ааа, чесъна е срещу вампове  :lol: :lol: аз залагах на ритуал с нещо червено за предпазване от уроки и косън от митично същество :lol: :lol:
[/url][/url]
*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #68 -: Септември 15, 2011, 20:41:43 pm »
Даа,ама с чесъна ще си фешъъън :D

Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #69 -: Септември 15, 2011, 21:32:01 pm »
аз бих ви станала дете на всичките, ама кой би искал такова дете като мен?  :D

веднага те вземам - знам, че ще ядеш само полезните храни и никога боклуци, ще използваш аналитичната си мисъл да постъпваш винаги разумно и знаейки колко важен за детето е сънят - ще си лягаш навреме и без проблеми :wink: какво повече да искам :lol:


И ще си подрежда стаята и дрехите, тъй като е организирана :)
Аз никога не си подреждах нищо, считах го за загуба на време :lol:
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #70 -: Септември 15, 2011, 23:42:52 pm »
аз бих ви станала дете на всичките, ама кой би искал такова дете като мен?  :D

веднага те вземам - знам, че ще ядеш само полезните храни и никога боклуци, ще използваш аналитичната си мисъл да постъпваш винаги разумно и знаейки колко важен за детето е сънят - ще си лягаш навреме и без проблеми :wink: какво повече да искам :lol:


И ще си подрежда стаята и дрехите, тъй като е организирана :)
Аз никога не си подреждах нищо, считах го за загуба на време :lol:

извинете за спама, но се развеселих искрено :) в каква заблуда съм ви вкарала, аз, йезуитка такава.

Вени, да можеше да ми видиш стаята като ученичка и студентка, само... :) Цветенце, това беше страшно мил комплимент...
« Последна редакция: Септември 15, 2011, 23:45:04 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #71 -: Септември 16, 2011, 04:10:32 am »
п.п. Мише, по пътя и на отиване и на връщане, като минавахме през ваше село :wink:все за теб си мислех.


Срамота, срамота...то село село, но аз имам  :phone:
Да бяхме се разходили около "онтаните" (фонтаните)!
Шегувам се Мери, знам какво е да си с две деца и да не можеш
да спреш когато искаш!

....а стаята им е така топла и пълна с любов,
така като ти можеш!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #72 -: Септември 16, 2011, 08:40:20 am »
Ох, красота...
Но най-ми харесват в стаите манекенчетата. Коки, Боби готов фотомодел, кадър не пропуска  :D
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #73 -: Септември 16, 2011, 10:04:46 am »
Даа,ама с чесъна ще си фешъъън :D

За мен с домати и босилек, ако може :wink:

Mary, Коки, много са хубави стаите, а собствениците им - още повече!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #74 -: Септември 16, 2011, 12:54:43 pm »
Даа,ама с чесъна ще си фешъъън :D

За мен с домати и босилек, ако може :wink:

Накрая ме пъхате във фурната и обвинявате полтъргайста :lol:
[/url][/url]
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #75 -: Септември 16, 2011, 13:41:12 pm »
Имаме си вече отделна тема за детските стаи. Заповядайте - http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=46694.0

И малко идеи за забавления през уикенда:
София: http://www.childrenweek2sofia.blogspot.com/
Пловдив: http://www.gallery-night.info/11/bg
« Последна редакция: Септември 16, 2011, 13:59:04 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #76 -: Септември 16, 2011, 14:25:11 pm »
Мармотче и Джаме :thankyousign: за темата!

Ел, марката конвекторен радиатор за който говорех е Аirelec!
Купен е преди 10 години работи безотказно...

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #77 -: Септември 16, 2011, 15:22:12 pm »
Много хубави стаи, браво! :)

И ние сме с радиатор Адакс! Много съм доволна. Топли чудесно, а не с енагрява отвън! Супер е!

Моята щерка нали пълзи като хлебарка и нон стоп е при заека. Тормози горкото животно, изправя се на клетката му, говори му, дърпа го! Кога ли ще я одере, не знам. Лошото е, че от клетката пада талаш и тя все гледа да лапне някое парченце. Май ще трябва да купя такава клетка, дето е пластмаса цялата и да не може да излзиа от постелята на зайо. Само, че така горкото животно няма да вижда нищо и сигурно много ще се дразни.  :?
Има ли някой с подобни драми, да ми каже как е решил проблема?  :P


*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #78 -: Септември 16, 2011, 15:47:41 pm »
Раши, да ти направят плексигласов "аквариум" за клетката на зайко, с вентилационни отвори - множество малки, кръгли дупчици. Така нищо няма да се ръси от клетката, зайко ще си диша и гледка спокойно и пр.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #79 -: Септември 16, 2011, 17:05:42 pm »
Раши, да ти направят плексигласов "аквариум" за клетката на зайко, с вентилационни отвори - множество малки, кръгли дупчици. Така нищо няма да се ръси от клетката, зайко ще си диша и гледка спокойно и пр.

Да, и аз нещо такова си мисля. Ще видим какво ще измъдрим. Май поне 100 лева ще излезе!  :D


Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #80 -: Септември 16, 2011, 21:27:05 pm »
И ако не снимаш на клип, как адашката гони Зайо, ще съм ти сърдита до живот!

Ама много е готив тоя твоя Зайо, много ме радва :lol: Бих го взела на момента, моя див3ак не отразява животните и ще е спокоен заека. Ама Кало ще ме изхвърли със заека да спя на палатка.
Тогава ще търся някоя да ми стане мама :lol: :lol:
[/url][/url]
*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #81 -: Септември 16, 2011, 22:26:18 pm »
Цитат
Тогава ще търся някоя да ми стане мама
Ааа,Вени,с твоите злополуки напоследък ти отказвам най-сърдечно :D

*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #82 -: Септември 16, 2011, 22:30:17 pm »
Вени, никакъв клип няма да снимам, ми идваш на гости след празниците! :)


Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #83 -: Септември 16, 2011, 22:39:38 pm »
Цитат
Тогава ще търся някоя да ми стане мама
Ааа,Вени,с твоите злополуки напоследък ти отказвам най-сърдечно :D


Ама аз ще си нося гердана от чесъъъън :lol: А и може Полтъргайста да върви с апартамента, не с мен :lol: :lol:

Раши, гостито е ясно, ма дай и някой клип, срамота иначе :lol: :lol: Никол няма да ти вярва след време, ако не покажеш доказателство :lol:
[/url][/url]
*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #84 -: Септември 16, 2011, 22:55:51 pm »
Раши, то че няма да ти излезе безплатно приспособлението за което говоря - ясно. Ама и нова клетка, която няма да е удобна и приятна за зайко - ще ти е същите пари, та...поне да му е рахат на животинчето. ;)

Ако е някаква утеха, на мен маца ми струваше: претапициране на 2 огромни дивана, 8 трапезарни стола и спалнята, ама и тя като детенцето - мила ми е. Каквото и да направи, оправям щетите и й се радвам. Ако ми беше зор финансово - щях да си седя и на съдраните дивани и да я гушкам. Това което тя ми е дала и ми дава като топлина и радост вече 9-а година - не ми го е дал и най-луксозният диван ;)

П.П. Е, сега остава да има някой неразбрал, че съм заклет котколюбец, ама - това е положението.  :lol:


Жаси, що само чесън бе? Нокът от прилеп, или някакъв подобен ФИешън елемент към огърлицата трябва да добавиш. Като вониш на чесън - да има нещо да привлича погледа поне, че да не се съсредоточаваме в "аромата".  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #85 -: Септември 16, 2011, 23:11:06 pm »
А ти ли ще изрежеш ноктите на прилепа, аааааа?????
А и ще те обвинят в жестокост към прилепите :lol: :lol:

И моята котка опропасти дивана. Бяхме го оправили, но Ники намери дупка отзад и сега диванът пак трябва да с претапицира, защото е по-разпран от него, отколкото от Маца.
[/url][/url]
*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #86 -: Септември 16, 2011, 23:19:13 pm »
Аууууу как ШЕ му режа ноктите на хайвана бре?!!!  8O Обичаме котки, прилепи и всек'ви други твари така, че... Ще ти намерим нокът от някой починал от естествена смърт, дърт, достолепен прилеп и така. Глава чесън, нокът, глава чесън, нокът ще ти наредим гердана...нещо като "роднина, милиционер"  :lol: Ама ще вземе да се Флюби тоя полтъргайст в тебе и отече.

П.П. Ако не се сдобием с естествено починал прилеп и ноктите му, ще ти нанижа на моята маца ноктите, след поредното й "ходене на маникюр". Реших да инвестирам в изрязване на ноктите й вместо в претапициране - някак си доста по-тънко ми ляга. :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #87 -: Септември 16, 2011, 23:25:14 pm »
А как се справя Дани с котката? Или по-точно обратното? Гледам Никол на Раши гони заека, котката в какво положение е?

На мен ми е кофти, че Ники не си пада по животните. В смисъл отива, гледа ги, но се дърпа назад като някое куче дойде да го подуши, котката му е интересна, но пък му бяга и не дава да я хванем. Предвид какъв заклет кучелюб съм, много се надявах да наследи тази ми любов.
[/url][/url]
*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #88 -: Септември 16, 2011, 23:46:15 pm »
Жаси, твърде рано е още да кажа как точно реагира на животни, защото е много малък и вероятно някои неща ще се променят..., а може би не?
Но досега поне - от нищо не изпада в такъв буен възторг, както от появата на маца. Както си скача лежерно в бънджито и като я види - започва да припка на място, да протяга ръце, ако има как - ще прелети до нея.  :lol: Когато Дани ми е в ръцете, тя идва при нас, души го, оглежда го, той посяга и естествено я скубе, но тя го търпи /което много ме очуди всъщност/. Дани се радва много и на английския булдог на съседите, изобщо до момента - каквото животно е зървал, изпада във възторг и иска да го докопа.

Надявам се, че ще е наследил обичта към животните от мен и баща си, а и все пак той расте с нас, очаквам да копира нашето отношение към тях. Да не го е страх и пр. Не "отписвай" Ники по въпроса с кучетата. Може би на тази възраст е нормално любопитството му да е примесено и с малка доза страх, като стане още по-осъзнат - вероятно ще стане и по-смел по въпроса. Все пак - тепърва опознава света, намества си понятията, преценя кое Е страшно, кое не е, ама ти все бързаш и бързаш  :lol: И Ники ще е заклет кучелюбец, обещавам ти, дай му малко време на детето. ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #89 -: Септември 17, 2011, 00:24:15 am »
като се роди Мартин, ми беше любопитно как ще се спогодят с котката на баба ми и си представях наивно весели сценки с хлапе, гонещо котка и дърпащо я за опашката.

реалността се оказа по-друга. още от първата визита при котката на Мартин, тогава невръстно бебе в кошница, тя възмутено напусна стаята и се скри под едно легло, откъдето не излезе, докато не си тръгнахме. и това се повтаря вече 5 години. не знам туй животно какво иска и защо така не харесва детето.
един единствен път остана в скута на баба ми, когато доведохме Мартин на гости. когато баба ми протегна ръце да прегърне детето, Котеция изфуча сърдито, издаде един ръмжащ звук на пълно омерзение и отново потегли възмутена под леглото...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #90 -: Септември 17, 2011, 00:40:01 am »
като се роди Мартин, ми беше любопитно как ще се спогодят с котката на баба ми и си представях наивно весели сценки с хлапе, гонещо котка и дърпащо я за опашката.

И аз. И се чувствам излъгана от всички филми и клипчета в ютюб, че Ники не се кефи ни на куче, ни на коте.
[/url][/url]
*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #91 -: Септември 17, 2011, 01:21:42 am »
jam , не съм "говорещият с котки"  :lol:, но подобно поведение на Котеция е обяснимо с две неща. Първото - вероятно някога е била стресирана от контакт с дете и сега "им няма вяра". Или по-вероятното - не е живяла с деца, нито някое дете /примерно твоето/ е израстнало край нея, плътно, че постепенно да се адаптира към присъствието и поведението му и в момента му реагира като на марсианец /или какъвто е еквивалента на това в котешкия свят/.
Ако се замислиш, въпросната котка контактува с възрастни хора, които се държат по един типичен начин от нейна гледна точка - еднакво и изглеждат еднакво, тя "тях ги знае". Като й водиш Мартин чат-пат, от нейна котешка гледна точка - той нито изглежда "нормално", нито се държи "нормално" и затова - най-добре да бъде избягван. Поведението, което описваш - не е агресия, определено. Това е доза страх и предупреждение - "този да не ме закача".

В моя случай примерно е друго, защото маца ми има доверие, бебето е у нас с нея от 4-я ден на живота си, тя го приема като част от мен т.е. нещо сигурно, промените в поведението му се случват бавно и постепенно, в нейно присъствие и съответно - за нея няма шок той какво прави, защото не става внезапно...

Винаги съм считала, че при възможност - е хубаво детето да расте с домашен любимец, защото то се учи да ги приема и да реагира правилно спрямо тях, точно както и те към едно бебе/дете. С постоянно и пълноценно общуване.
Не знам къде ми бърка като видя някоя майка/баба, да дърпа дете към полата си разминавайки се с куче на повод и да дудне как "ела тука, да не те ухапе" :x Еми чакай ти после това дете да се държи адекватно с животно, пък то като не се държи адекватно и животното ще му отвърне със същото и ей ти я белята от чиста проба глупост. /изключвам от този пример естествено безпризорни кучета и от сорта/

Жаси, пак ти казвам - бързаш! Ще си говорим след година и ще е друго, спокооооо. Няма как вие да обичате животни и да не ви е страх от тях, а той да реагира различно, при условие, че не е преживял инцидент с животно.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #92 -: Септември 17, 2011, 08:01:21 am »
Джбрул, ще ме прощаваш, но аз не давам на децата да барат животни по улицата /предимно кучета със стопани/ просто защото не зная как този човек се грижи за животното, дали е обезпаразитено, ваксинирано и т.н- естествено, за да ги спра използвам тази заплаха
а иначе и двете обожават животни
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #93 -: Септември 17, 2011, 08:33:59 am »
Мини е изключително права.
Сестра ми имат 2 кучета - много кротки, свикнали с деца, но аз се радвам че моите ги е страх от тях и не искат да ги пипат. Защото това дете, знам ли, може ако е бестрашно с домашните кучета да отиде и да закача и друго било то улично или не, а това другото как е възпитавано/свикнало да живее откъде да знам. И не на последно място при нас - излезна че имат алергия към кучета  :? Като са около тях започва едно кашляне, кихане, сополи дори, аха-аха пред спазъм - добре че почвам артилерията още в зародиш, та овладяваме положението.
Не съм против животните (някой да не си направи такива изводи сега). Имала съм куче, котки, хамстери, риби, катерица дори в къщи. Но всяко нещо с времето си. Явно при нас засега няма място за домашно животно, здравето на децата ми е най-важното. Ще пробвам след години с риби, като естествено няма да купувам храната, която е алерген.
*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #94 -: Септември 17, 2011, 09:10:41 am »
И моят син обожава животните, но преди като по малък се опитвах да му обясня, че животните са добрички /визирам със стопанин/ и няма нищо страшно като го помиришат, но той си беше "заешко сърчице" от всичко се страхуваше. Веднъж едно малко пале, се радвашне на Антоан и така го надраска, че още помни и като види куче бяга на далеч. Колкото и да му обясняваме че, животните са добронамерени, ако и той се държи така с тях, файда йок. В един момент, като зачестиха боледуванките на Тони, реших и аз като Mini и Mimi26, че в крайна сметка незнам кой как си обгрижва животното, еле пък уличните.За това се радвам, че вече няма мерак за пипане. Освен котките, но те пък така бързо бягат,че просто няма шанс, това да стане.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #95 -: Септември 17, 2011, 10:28:00 am »
За животните по улицата аз обяснявам, че не ги познаваме (така както познаваме нашето куче) и не знаем дали са добронамерени или не. Предпочитам тази тактика - не окачествявам животните като принципно лошо нещо, но все пак искам да има едно наум.
Ако съм ви разказвала и се повтарям, ще ме извините - миналата зима нали ни нападна голямо домашно куче, бях сама с децата - Антон все още бебе в ръцете ми, а Симона на колело. Събори Симона, в чудо се видях, докато дойде стопанина - Симона ли да браня, бебе ли да държа, добре че бяхме с дебели якета, та останахме само с уплахата.
След тази случка не искам да й втълпя, че кучетата са лоши, но и не я поощрявам да пипа всякакви животни. Често собствениците, като видят, че детето има интерес към питомника им, взимат отношение - клякат до тях, поощряват детето, че животното е добро, поощряват и животното - в такива случаи обикновено позволявам контакт.
« Последна редакция: Септември 17, 2011, 10:30:09 am от tzvetenze »
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #96 -: Септември 17, 2011, 10:30:28 am »
Аз съм на мнението на Жбул.
Не знам къде ми бърка като видя някоя майка/баба, да дърпа дете към полата си разминавайки се с куче на повод и да дудне как "ела тука, да не те ухапе" :x Еми чакай ти после това дете да се държи адекватно с животно, пък то като не се държи адекватно и животното ще му отвърне със същото и ей ти я белята от чиста проба глупост. /изключвам от този пример естествено безпризорни кучета и от сорта/

Много се дразня и аз на тази заплаха, защото така учиш детето, че кучето може да го ухапе, не че кучето е живинка и може да му бъде приятел.
за уличните кучета засега му казвам, че спят и си почиват и не трябва да ги тормози. Ясно ми е, че няма да се разминем без някой контакт с тях. Но не ги гоня. После мия и трия ръце, мажа с антибактериален гел и така. Би било лицемерие да забраня да се гали което и да било куче, като знам, че аз съм ги галила и все още галя.
Децата пред блока спокойно си отглеждат бездомни кучета, хранят ги, поят ги, галят ги и нямат страх.

В пъти повече ме е страх като видя ротвайлер, добермн, дого аржентино, питбул, отколкото бездомни. Колкото и да са обезпаразитени домашните кучета, агресивните породи са си агресивни и там вече откровено ме е страх като минават покрай нас без каишка и наморник.

Страх ме е от много неща, но се опитвам да не предавам този страх на детето.

П.С. Цветенце, аз научих децата от блока, че преди да отидат при домашно куче, трябва да се обърнат към стопанинът му и да попитат "Може ли да погаля кучето?". Ако то е от хапещите, стопанина няма да даде.
[/url][/url]
*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #97 -: Септември 17, 2011, 10:42:23 am »
И домашното, и бездомното куче може да ухапе. Говоря от личен опит.
Затова аз предпочитам по - премерени контакти с животните по улицата.
Когато се осъществи контакт и диалог със стопанина и преценя ситуацията, както казах - тогава поощрявам.
« Последна редакция: Септември 17, 2011, 11:53:51 am от tzvetenze »
*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #98 -: Септември 17, 2011, 13:18:50 pm »
Мини, аз имам предвид съвсем конкретен вид поведение, който няма общо с твоите и на други майки съображения.
Докато кокера ми беше още жив - изключително възпитано животно, което винаги извеждахме на повод на обществени места, безброй пъти съм била свидетел на следното.
Вървим по главната примерно и се разминаваме с жена, водеща за ръка дете. Аз и кучето си вървим кротко и тихо, той е буквално залепен за мен, нито поглежда някого, нито се засилва да души, просто си върви. Съответно и детето с което се разминаваме - не се засилва да го пипа, не проявява някакъв буен интерес да кажеш, хвърля му един поглед само. И в тази ситуация какво прави майката/бабата? Придърпва детето за ръката така настървено, че аха аха ще го вдигне във въздуха и казва: "ела тука, че ще те ухапе", или сходна някаква реплика.  8O И ти да ме прощаваш, но за мен това е реакция на възрастния човек граничеща с малоумието и в предишния си пост, именно такова поведение визирах. В ситуация , в която детето не е заплашено по никакъв начин от животно - ти да му набиваш страх, ей така "превантивно".

Да обясняваш, ако ще при всяка среща с куче, че: това не е играчка, че не се пипа ей така без да си попитал собственика първо, че не трябва да си навираш лицето в муцуната му и пр. действия, на които кучето е възможно да реагира с раздразнение и да ухапе...така не само съм съгласна, а точно това е правилният подход. Така изграждаш АДЕКВАТНО отношение на детето към животните, не да му набиеш страх от тях ей така, "за всеки случай", че да ти е спокойно на теб.
Не, че в Стара Загора има много бездомни кучета, но аз също не бих поощрила малкия да хуква след тях, да ги пипа и да им се радва. Едно на ръка, че може да имат болест някаква, а и вероятността да проявят агресия, заради натрупан стрес вследствие на лошо отношение от страна на хората /което е най-честото/ е голяма. Детето ми е много далеч още от моя опит с животните, че да може да преценя само как да подходи в дадена ситуация и с дадено куче, поради което бих го приучавала да е много, много внимателен в подобни случаи и да не рискува.

И за да илюстрирам, колко трябва да внимаваме какво показваме и внушаваме на децата си по тези въпроси - ще споделя следната случка отпреди години. Имахме каракачанец. Огромен, близо 80 кг., възпитан, обезпаразитен и както си му е реда всичко, разхождан на повод с намордник, но това си е сериозно куче...не е пинчер. Та седим с кучето на кафене близо до нас, той спокойно си лежи в краката ми и дреме. Едно момченце на около 5 годинки, ще сяда с майка си на съседна маса и минава край нас. И минавайки покрай дремещото куче, изведнъж спира, тропва с крак пред муцуната му и изкрещява: "къш!". Съответно кучето подскочи и изръмжа насреща му, защото се стресна и отстъпи назад, не тръгна да го напада и пр., защото все пак е домашно куче, живее сред хора, не е под стрес и реагира относително спокойно. Обаче, можеше и да не е така. Можеше да е друго куче, без намордник, без каишка, не толкова "толерантно" и "овладяно" в реакцията си и да стане доста сериозна беля. Малкият изпусна сока, разпищя се, разрева се...нормално, то кучето по-голямо от него като се изправи.  :? Очаквах див скандал от страна на майката, който за щастие - не последва. Жената ми обясни, че това поведние у сина й се копира от баба му, която така гони котките по двора и куче, ако мерне /просто не ги обичала/ и поощрявала детето да прави същото. Жената беше разтревожена, че детето й някой път наистина ще пострада, именно заради това си поведение спрямо животните и с право се тревожеше да ви кажа.

Надявам се, сега да е ясно, че аз призовавам САМО децата да бъдат възпитавани в адекватно отношение към животните, не да ги оставяме безконтролно да се навират във всяко , което мернат, но и да не се изпада в другата крайност все пак.

Хубав ден на всички!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #99 -: Септември 17, 2011, 15:17:17 pm »
Аз съм от тези, които се радват на всички кучета и посягат да ги галят  :oops:. Обаче нали се омъжих за ветеринар... Сега всички в семейството са инструктирани първо да питат, после да пипат  :lol:. Не мога да взема отношение по въпроса с бездомните кучета, къй като тук няма.



В моя случай примерно е друго, защото маца ми има доверие, бебето е у нас с нея от 4-я ден на живота си, тя го приема като част от мен т.е. нещо сигурно, промените в поведението му се случват бавно и постепенно, в нейно присъствие и съответно - за нея няма шок той какво прави, защото не става внезапно...

И при нас е така. Каспар е първото "нещо", което Тереза проследи с поглед.
*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #100 -: Септември 17, 2011, 16:36:19 pm »
Ние сме с два песа у нас  :lol:. По-големия е наш, по-малкия на нашите. Голямата мастия като доведохме бебето го подуши и толкоз. После проверяваше всеки път като се прибираше от вън да не би аджеба бебето да е изчезнало, но уви там си беше. Като ревеше малкия тя недоволстваше, че и пречат да спи, после свикна и си хърка. Малкия като ги види и двете кучета умира от кеф. Даже някой път се чуди наляво ли да гледа, на дясно ли, то отвсякъде кучета  :P.
Понякога бебето се докопва до голямата, тя седи като замръзнала и при първа възможност си духва под опашката. Тя не обича малки деца, защото цвърчат и крещат около нея "Бонго!".
Малкото куче при възможност близка Коко по краче и бяга да не му се караме. В началото не даваше баща ми да пипа и радва на бебето, ревнуваше много.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #101 -: Септември 17, 2011, 20:35:16 pm »
В края на седмицата ще ви пожелая да е била хубава и здрава за децата. Честит първи учебен ден и спокойна учебна година:)

Ние с Никол утре пътуваме за София и в понеделник ни приемат в болница (болница по ревматология към института по педиатрия). Там ще направят всички необходими изследвания на Никол за да разберат от какво са тези удебелявания и изкривяващи се пръстчета.

Свързах се и с д-р Алексиев и ще опитам в сряда да излезем с Ники за малко от болницата за да отидем да я прегледа и той и да каже какво да правим. похвали като много добър специалист д-р Райков ( ортопеда при който ходим във Варна). Ако има възможност и се наложи, мисля да направим операцията на ръцете докато сме в София, но...едно по едно:)

Дано всичко се окаже не толкова страшно колкото майка и си мисли понякога. Стискайте ни палци:)

Злати, много ти благодаря за контакта с доц. Георгиева. Писах и във вторник а в четвъртък вече ни беше уредила да ни приемат в болница и беше говорила с колегите си. Задължена съм ти много.

Зависи колко време ще се наложи да останем, надявам се да имаме време да се видим с част от вас:):):)

Момчетата ще останат при майка ми в Шумен и ми е свито сърцето (и за това), но няма как. Сега са в период в който мама я търсят на всяка крачка и не ме изпускат от поглед но съм спокойна като знам, че ще са с майка ми. Добре, че има възможност и желание да ги гледа. А и важно е сестричката им да се окаже съвсем здрава:):)

Спокойна вечер и следваща седмица, че незнам дали ще остане време за нет:)
« Последна редакция: Септември 17, 2011, 22:15:34 pm от Lisko »
*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #102 -: Септември 17, 2011, 21:15:16 pm »
Лис, успех, сигурна съм че всичко с малката принцеса ще е наред :bighug:

пак казвам, ако имаш нужда от нещо, само звънкаш :wink:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #103 -: Септември 17, 2011, 21:30:54 pm »
Lise бързо да минава. Здраве и усмивки ви желая.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #104 -: Септември 17, 2011, 21:41:37 pm »
Лисе, дано всичко е добре с Палечка и да се успокоите вече :bighug:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #105 -: Септември 17, 2011, 21:42:04 pm »
Лис, знаеш колко много ви обичам и силно вярвам, че всичко с Никол ще е  наред! Стискам палци и ще ви мисля! Дано можеш да се включиш отнякъде с новини, че незнам дали ще е удобно да звъня ... но поне sms ще ти пиша със сигурност. Целувки от нас!  :bighug: :bighug: :bighug:
*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #106 -: Септември 17, 2011, 22:04:48 pm »
Лис, късмет!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #107 -: Септември 17, 2011, 22:07:32 pm »
Лисе, изобщо няма за какво да си ми задължена. Радвам се, че съм успяла да помогна по някакъв начин. Дано всичко е наред и Ники е напълно здрава. Ще чакаме новини. Прегръщам ви и стискам палци!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #108 -: Септември 17, 2011, 22:12:36 pm »
Лис, дано няма нищо сериозно! Стискам ви палците и на четиримата. Целувки!

*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #109 -: Септември 17, 2011, 22:16:46 pm »
Лиско, успех!!! Дано няма нищо притеснително!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #110 -: Септември 17, 2011, 23:23:41 pm »
Лисано любима, ще бъда с вас духом!
Ще се справите силни момичета, Никол е дъщеря на майка си!
Прегръщам ви!

Имаш къде да отседнеш нали, ако не обади ми се и Филип ще ви чака!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #111 -: Септември 17, 2011, 23:36:41 pm »
Лисе,дано всичко е наред и не нищо сериозно!Стискаме палци!

Ние вече сме в пети клас!Започнаха уроците,домашните а как ни се играе навън....е излиза но вечер след като напише!Ще ги побъркат тези деца,като прелистих учебниците и ме заболя главата!

Лека вечер!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #112 -: Септември 18, 2011, 07:36:43 am »
Лиско, стискам палци Никол да е съвсем здравичка и да си се притеснявала напразно.

Боби


  
*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #113 -: Септември 18, 2011, 09:22:46 am »
Лис, лек път и до скоро :bighug:

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #114 -: Септември 18, 2011, 09:55:00 am »
pimi ще се справи детето.

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #115 -: Септември 18, 2011, 10:38:43 am »
Успех в училище на Ивичка :)))))
Лис, с пожелание за спокойни дни занапред  :D ще ви мислим и стискаме палци за добри резултати
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #116 -: Септември 18, 2011, 13:53:43 pm »
Лисе, положителни енергия и от нас. Дано тревогите свършат и да и няма нищо сериозно на Никол. Успех и бъдете здрави!
*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #117 -: Септември 18, 2011, 17:45:40 pm »
Лисанке, успех и от нас! Дано да е здраво детето и да нямаш повече притеснения! :)


*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #118 -: Септември 18, 2011, 17:50:23 pm »
Лиско, стиснати палци и от мен, дано притесненията ви са напразни и Ники да е здравичка!  :crossfingers: :bighug:

Пими, успех на Ивичка през новата учебна година! :)

Ние сме самички, баща им лети тая вечер за Германия. Лошото е, че бавачката ми ще може да ги прибира от следващия понеделник и сега за тия 3 дена ще трябва да мисля схеми как да си ги прибирам в "нормално" време от детската...

Приятна седмица на всички, ако не успея да пиша! :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #119 -: Септември 18, 2011, 19:59:51 pm »
Лисе,успех и лек път!
Пими,спорна и успешна учебна година на Ивето!Ще стискаме зъби и ще се мъчим заедно с тях няма начин :).
Митко е с хрема.Утре ще вървим на лекар да видим :?.Отделно за първи път се сблъсквам с такова нещо та да го споделя ако има други запознати.От 3-4 дни забелязвам че като се разплаче по сериозно става целия на плюски като ухапване от комар.Като се успокои и минат 15 мин. изчезват.Това явно е някаква реакция на организма...на нервна почва ли е...не знам.Вие нещо да препоръчате освен да гледам да не плаче :)
« Последна редакция: Септември 18, 2011, 20:03:00 pm от parsi »

Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #120 -: Септември 18, 2011, 20:12:33 pm »
Лис,успех, лек път, стискаме палци и споконо, всичко ще се нареди :)
Пими,спорна и успешна учебна година на Ивето! Успех и на теб в ученето на уроците, че знам, че родителите също учат :lol:

[/url][/url]
*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #121 -: Септември 19, 2011, 00:56:51 am »
Лис, успех.
*
Re: Ученическа седмица...12.09-18.09
« Отговор #122 -: Септември 19, 2011, 01:12:53 am »
Лиско, дано няма нищо сериозно, успех и от мен!