0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Празнична седмица 15-21 август 2011
« -: Август 15, 2011, 10:07:32 am »
Здравейте всички!

Тъй като вече съм мама от цяла година, реших, че е крайно време да пусна една темичка. Виртуална почерпка за отминалия рожден ден на Бобо (и леко фукане, разбира се  :wink:):


Поздрав за именниците с пожелание за здраве и усмивки!

Всички, с оплаквания и болежки - да се лишават от тях незабавно!

Весела седмица!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #1 -: Август 15, 2011, 12:20:51 pm »
Здрава и весела седмица!
Камбозолке,тортата е уникална,а детенце да ти е здраво и послушно!

Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #2 -: Август 15, 2011, 12:59:31 pm »
Честит празник, момичета! Особено на тези, които са и  именници!
Хубава, слънчева, весела и най-вече здрава седмица от нас!
cambozzola, честита ви първа годинка! Да ви е жив и здрав и само радост да ви носи!Тортата е разкошна!Жалко,че още не са измислили как като си я download-неш да се материализира и похапва! :D

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #3 -: Август 15, 2011, 13:09:42 pm »
И бих желала да честитя именния ден на всички с това хубаво име!
Мише,Мини-да сте здрави и щастливи!
Който го пропускам да ме прощава-не е нарочно. :)

*
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #4 -: Август 15, 2011, 13:23:47 pm »
Честит празник на Бобо  :hbirth:!

Честит имен ден на всички, които носят името Мария, живи и здрави  :D!






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #5 -: Август 15, 2011, 14:51:44 pm »
cambozzola, жив и здрав да ти е Бобо!!! Зло да ви забрави!

На адашките честит имен ден, а на останалите благодаря  :lol:

Здрави да сме всички!
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #6 -: Август 15, 2011, 15:07:15 pm »
Честит рожден ден на Бобо! Да ви е жив и здрав, много див и щастлив ;)
Честит имен ден и на всички, които  празнуват днес! Нека Богородица ги пази!


Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #7 -: Август 15, 2011, 15:11:57 pm »
Благодаря :)

Да напомня на тези, които още не са забременели, но четат тази тема, да идат днес, да запалят свещичка и да се помолят за сбъдване на желанието им.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #8 -: Август 15, 2011, 16:43:00 pm »
Честит празник на всички именници, да са живи и здрави!
Честит рожден ден на патерички на Бобо, да расте здрав и усмихнат и много да радва мама и татко!

Днес моят съпруг има рожден ден, а зет ми - имен ден, та имам двоен повод да почерпя - да са ми живи и здрави и двамата, само това си пожелавам  :D

Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #9 -: Август 15, 2011, 16:47:55 pm »
ЧРД, Бобо! Да расте здрав и късметлия! :) Къде поръчахте тази идейна торта? :)

Честит празник Мини, Мише, Мимка, Врабчо, Мечката и на всички други именяци!  :D


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #10 -: Август 15, 2011, 17:15:34 pm »
Честит Имен Ден  :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: Марииииий!
Благодаря от  :heartbeat: за пожеланията!
Нека Богородица закриля всички ни,
да дава здраве на децата ни и нас
Нека дари с рожба всички който още се борят!

Камбозола, жив и здрав да е, порасналия  :balk_16:Юнак Бобо!
Да играе на воля, да е умен и палав!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #11 -: Август 15, 2011, 17:27:02 pm »
Камбозола, да ти е жив и здрав малък Бобо :)

Честит имен ден на всички именички днес :)


Аз с едно питане се записвам. За зимата каква количка ми трябва?Моята е доста тежка - 13 кг. е количката, лятната е на Чико, 4-5 кг. но няма сенник и възможност за дъждобран. Та се чудя каква да търся-комбинирана или специално зимна, или мога да изкарам зимата с лятната количка+чувалче и космонавт?

П.С. С още едно питане. Явно вече трябва да сменя млякото, че това, което ползвам, колкото и да е хубаво не му покрива дневните нужди. А от него има само до 12 месеца. Кое мляко ползвахте вие след навършване на годинка?
« Последна редакция: Август 15, 2011, 17:30:41 pm от jasmin_veni »
[/url][/url]
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #12 -: Август 15, 2011, 18:44:18 pm »
Пак благодаря от името на Бобо.

Раши, аз затова се фукам, защото правих сама тортата и фигурките по нея (това са любимите му играчки).

sixsense, да са ти живи и здрави и двамата, другото да си го купят, както се казва.

И мен ме интересува въпроса на жаси, може би с едно допълнително питане - на тази възраст пиенето на една доза мляко равнява ли се на едно хранене? Един вид от кога чашата мляко става, примерно, допълнение към закуската?
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #13 -: Август 15, 2011, 19:34:11 pm »
Аз съм на аптамил и след годинката има аптамил 3.  Сутрин и вечер е на млечно хранене и 3 твърди хранения има през деня. При Алекс си спомням, че изведнъж отказа  двете млечни, тогава купих няколко млека, да не би да е нещо от млякото, но той просто не искаше мляко, това малко след като направи годинка.
Летните колички не знам колко ще са удачни зимата, особено ако има малко сняг. Те са със малки гуми, а те заорават и в сняг или киша е направо мъка. От друга страна пък лятната е по лека и маневрена, та не знам всеки май да прави както му е най удобно.
Ние днес си имаме още едно зъбче.
Честит празник на всички именици и рожденици. Да са живи и здрави те и семействата им.
*
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #14 -: Август 15, 2011, 19:44:25 pm »
Леле, Камбозолка, супер си бре! Евала за тази торта :) Приемаш ли поръчки след 2-3 месеца? :) хехе :)

Вени, мисля че не е проблем да вземеш лятна количка с чувал, дъждобран и сенник. Моята е такава и мисля да караме зимата с нея. Чувалът е много дебел обаче и е ватиран отвътре с нещо, което наподобява овча кожа. Много топли! Ела на гости да ти я покажа, ако искаш.  :)

Ох, ние изтеглихме късата сламка с мъжо и сме откачили. Сменихме колата с по-хубава, комби. От 5 дни я имаме и вече два пъти се разваля. На обяд я взехме от ремонт, друго се развали и тези дни пак ще влиза в бокса. Кой знае колко ще струва обаче. ESP-то се отказа :( Ние ли сме големи балъци или просто съдбата има извратено чувство за хумор не знам.


Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #15 -: Август 15, 2011, 20:14:51 pm »
Rashi първо, да ви е честита колата :) Не знам, кога ще смогна да стигна до вас, но ако Иво е първа смяна някой ден, минете към нас. Има много хубави детски площадки с малки пързалки и са нови и чистички. Като се спуснете от Триъгълника, на светофара на ОМВ сте на ляво и паркирате край пазара. От другата страна е едната площадка.

Второ - полейте я тая кола :) Нали знаете, че се черпи за безаварийна :) Ако е френска, мога да ви препоръчам монтьор, близък мой приятел, който няма да ви метне в парите.


Трето - голям смях са тия дребчовци :lol: Сега Ники направи беля, баща му му се скара и му дръпна ръката от печката и нашия изтърча сърдит и ревящ да ми се жалва :lol: :lol: Тича, реве и застанал до крака ми, сгушва се, обяснява се с "уауа, мамам, уууу" и после търка очета и цупи устни. Не го галя, да не подронвам авторитета на баща му, ама ми е много смешно :lol: :lol:
« Последна редакция: Август 15, 2011, 20:20:48 pm от jasmin_veni »
[/url][/url]
*
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #16 -: Август 15, 2011, 20:25:17 pm »
Камбозолка,по въпроса за млякото.На тази възраст давах на Митко супичка със сухарче към 19ч.,а към 21,30 млякото си го чакаше.Така и сутрин преди закуската си пиеше.Не му е повлиявало на апетита.Хуманата я спрях преди 2 месеца,защото лека полека мина на прясно млякои вече от чаша ( чакай и аз да се пофаля) :D.

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #17 -: Август 15, 2011, 23:31:35 pm »
Весела седмица и от нас!

Честито на всички именници и честито пораснало момченце на Камбозола(тортата е страхотна!)!.
 Аз мляко давах до късно - като направи 3г. го спряхме.В Белгия тачат много Нестлето и от болницата ни бяха казали да даваме НАН ,а след годинката бяхме на джуниър 1.
 Жаси ,то може и изобщо да не ти трябва количка.Жоро на година и половина я беше отказал вече и не искаше да седи в нея,изкарахме си зимата пешком тогава.
<br />
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #18 -: Август 15, 2011, 23:35:46 pm »
Абе и моето не стои много в количка, но кухнята си е далече, парка също. Няма как без возило.
[/url][/url]
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #19 -: Август 16, 2011, 00:29:30 am »
Честит имен ден на именичките тук! Нека Божията майка ги пази и закриля!
А на момичетата, които още не са майки - нека Девата ги води и да сбъдне желанията им!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #20 -: Август 16, 2011, 09:03:25 am »
Макар и късно, честит празник на всички именнички - мишки, врабчета, мецанки, мимка, mini, mimi26, приказни Елфи и всички, за които просто не знам, че се казват Мария :) Само с добро да ви споменават името!

ЧРД и на Бобо, браво на мама за тортата! ЧРД и на половинката на sixens.

И нашето семейство вчера имаше 13-ти ЧРД. По случая разказвахме за лека нощ смешни случки от когато мама е била булка, а тате нейния "плинц".

Кое мляко ползвахте вие след навършване на годинка?
Хумана

Здрава и усмихната седмица на всички!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #21 -: Август 16, 2011, 09:12:34 am »
И аз малко със закъснение да честитя на всички прекрасни именнички, да са живи, здрави и мноооого усмихнати :D На порасналия Бобо да е здрав и палав.
Семейство мармотови да се обичат и разбират все така :D
И сикса да я слушат още мнооого години :wink:
аууу много празници тази седмица, ако съм пропуснала някой да ме прощава :)

Ние тази седмица се забавляваме по женски, вчера бяхме в зоопарка, днес още не сме измислили къде да се подвизаваме, но ще измислим :lol:

За млякото, Деси до 3.6г. пи НАН и производните за възрастта, а Ели пиеше хумана след 1.1г.
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #22 -: Август 16, 2011, 11:29:45 am »
StefiZ каква е разликата между НАН 3 и млякото Джуниър за след 1 г.?
[/url][/url]
*
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #23 -: Август 16, 2011, 11:31:15 am »
Привет и от София! С огромна мъка в сърцето трябваше да оставя лиса и ко., но и в родния ми град трябва да се отчета.  :wink:
Пътувахме 7 часа с ескпресния влак. Добре му понесе на детето. Имаше къде да беснее. Най-накрая не издържах и заспах, след като повече от един час го убеждавах, че трябва да спи. Когато се събудих, той спеше в ръцете на баба си. Попитах я каква магия му е направила, а тя каза, че песнички му е пяла и го е гушкала, докато заспи. Хубаво е да си имаш баба! Жалко, че за толкова кратко.

Вчера ходихме с няколко състудентки и децата в една градинка. И гледам една хубава жена и като ми прилича на председателката ... След малко видях и един хубав мъж, който се присламчи към нея. Нямаше грешка. Тъкмо си мислех, че може би това им е дежурната градинка и ей ги на! Децата са прелестни. И Ели не наби моя син, който й беше взел играчката. Затова пък той сам се преби и то два пъти. Мъжът на едната ми състудентка много се притесни.  Аз се опитвам да запазя самообладание, поне доколкото мога. Съфорумките могат да потвърдят.  8)

Иначе бях забравила какво е да ми спират тока. Е, вчера между 14 и 16 ч. ми го припомни ЧЕЗ. Тъкмо щях да пускам пералня. Ноо това си има и положителни страни - комшията с бормашината не можа да си свърши работата.  :lol: Аз пък съм гаднярка - само чаках да стане 14 ч. и щях да звънна в полицията.  

И понеже вчера нямах нет - да честитя със закъснение на мими26, мини, мишанта, елфи, мецани, врабчо, мимка, мари ал, мидж и на всички останали, които имат повод да празнуват! Бъдете здрави и много щастливи!


Хубав ден ви желая!

*
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #24 -: Август 16, 2011, 12:42:54 pm »
Абе пребит, пребит, ама мноооого сладък и чаровен този Кай :D

оф, явно аз съм се повредила нещо, но вчера в градинката едно детенце взе на Ели въпросното камионче, тя не си играше с него и не направи проблем. Детето в продължение на повече от 20 мин. го бута, кара и т.н. и Елена решава че вече си го иска. Отива съвсем кротко и казва - може ли да ми го върнеш вече да го покарам малко. И майката на другото дете веднага се намесва - ама тя е малка, нека да го покара още малко, ти си голяма, дай й го и т.н. 8O Ей, казвам ви, едва се сдържах, но съвсем кротко се намесих и го взех. То бива, бива ама толкова нахални хора ми идват в повече.
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #25 -: Август 16, 2011, 14:15:41 pm »
Честит празник на всички макар и малко на патерици  :)
 Ние също растем и вече навършихме 4 месеца, като имаме нови и нови емоции  :D Аз обаче понякога все още не мога да бъда сигурна дали даден рев и от глад или болка (сега пък зъби ни мъчат както писах) и при двете си яде ръцете и се дере на моменти. Тези дни увеличих дозата, време му беше и да видим сега.. За никнещи зъби ми препоръчаха хомеопатичните Дентокинд, но и тези средства не при всички имат ефект, дано подействат. Забелязали ли сте тези болки да са по-силни вечер, както беше с коликите? Виждам, че са му подути отдолу, но се пипа отгоре - явно по-трудно пробиват там, но все още не съм сигурна кога мрънка че го боли и кога просто иска внимание.. Иначе е много забавен понякога  :D сега топ номерът е да се върти като пумпал на корем, но още не може сам от корем на гръб и трябва някой да помага като се умори  :lol:
*
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #26 -: Август 16, 2011, 14:49:25 pm »
Аз до 2 те години,малко след това отказаха съвсем и вечерното АМ,но от бебета та дотогава си им давах на единия Аптамил на другия Милумил /според възраста/второто е за по злояди,но не съм ги сменяла.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #27 -: Август 16, 2011, 15:38:49 pm »
Благодаря за пожеланията, момичета! Здрави да са всички и хубава седмица, изпълнена с приятни емоции  :D
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #28 -: Август 16, 2011, 18:52:19 pm »
Ето ме и мен  :P Малко със закъснение - благодаря за пожеланията  :D
 
Да знаете само как ми липсва форума... Жорко сега е на фаза колики и иска само да се гушка, та по цял ден се гушкаме и разнасяме на ръце. Как ще го отуча от разнасянето на ръце не знам. В момента, в който го оставя започва да се дере и придобива морав цвят, а като плаче бебето, кучето започва и то да вие и настава страшна какафония, която веднага ме пречупва  :lol:

Деси, Велкоме ту Софето  :lol:

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #29 -: Август 16, 2011, 21:37:51 pm »
прибрах се и аз преди малко на родна земя. много път, много нещо...

тъй като нямах вчера възможност, бих искала със закъснение да честитя светлия празник на всички наши Марии във форума - и малки, и големи. бъдете здрави и щастливи!

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #30 -: Август 16, 2011, 21:51:40 pm »
мецани, на линия съм за разходки.  :wink:

Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #31 -: Август 16, 2011, 22:20:57 pm »
Ето ме и мен  :P Малко със закъснение - благодаря за пожеланията  :D
 
Да знаете само как ми липсва форума... Жорко сега е на фаза колики и иска само да се гушка, та по цял ден се гушкаме и разнасяме на ръце. Как ще го отуча от разнасянето на ръце не знам. В момента, в който го оставя започва да се дере и придобива морав цвят, а като плаче бебето, кучето започва и то да вие и настава страшна какафония, която веднага ме пречупва  :lol:

Деси, Велкоме ту Софето  :lol:


Искаш ли слинг-шал? Връзваш, носиш, бебето спи, а на теб са ти свободни ръцете.
Джаме, добре дошла :D

[/url][/url]
*
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #32 -: Август 16, 2011, 22:26:26 pm »
Меци, снимките на Костенурчо във фейса са прекрасни! Култови са! И майка му е много готина :) Браво на "Калина ме снима"!
 :lol: :lol:
Искам и аз на разходка! Хайде да измислим обща разходка.

Добре си дошли на всички, идващи си от почивка! :)
« Последна редакция: Август 16, 2011, 22:48:51 pm от Раши »


Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #33 -: Август 16, 2011, 23:18:09 pm »
И аз на разходка, ако може! :D

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #34 -: Август 17, 2011, 01:15:35 am »
Хмм, дами, ние утре пътуваме за София и планираме да останем до неделя, в най-лошия случай - до петък :? Ако спретнете нещо, свиркайте :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #35 -: Август 17, 2011, 07:37:22 am »
Добре дошла, Джам!Липсуваше ни!

 :hug2:Мече чаках те, те тука те, Баш!

Ние сме още в планината, днес се връщаме в Благоевград,
но моето малко момиче май е с варицела, днес ще си покаже!
Червено гърло, температура 39 вчера и едни чудеса започнаха да се появяват...
Сега като стане ще е ясна картинката, тръгваме и направо в кабинета
на леля ни докторката. Винаги съм искала да я изкарат в тази възраст,
но Марко Тотев в мое лице, трябва да си прекъсне курса за да ги сложа под карантина,
а това тук просто няма как да стане!Трябва да си заминем поне за 10 дни за София!
То ако може да е все сложно, най-добре! :?
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #36 -: Август 17, 2011, 08:36:03 am »
Ох, мише, съжалявам за Калина. Дано не е шарка все пак!  :? Не помня дали ви казах, но моя син варненските комари го бяха направили на решето и често ме питаха дали не е болен от шарка. Иначе преди година го ваксинираха срещу 6-7 вида шарки.

Целувки на децата!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #37 -: Август 17, 2011, 08:52:23 am »
За зимата каква количка ми трябва?
Кое мляко ползвахте вие след навършване на годинка?
За зимата може да пробваш шейна, когато има сняг или триколка за бутане, когато е сухо.
Мляко ползвах Фризо 3.

Стефи, явно сме се разминали в зоопарка :D

За среща и аз съм на линия :wink:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #38 -: Август 17, 2011, 09:14:23 am »


Трябва да си заминем поне за 10 дни за София!
 :?


Мише, ако се приберете с варицела в София, веднага идваме с Алекс за едно шарка парти на двора. :D Пролетта цялата й детска градина беше с варицела, а Александра мина между капките. Та ми се ще колкото се може по-бързо да отметнем и това.
*
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #39 -: Август 17, 2011, 09:38:39 am »


Трябва да си заминем поне за 10 дни за София!
 :?


Мише, ако се приберете с варицела в София, веднага идваме с Алекс за едно шарка парти на двора. :D Пролетта цялата й детска градина беше с варицела, а Александра мина между капките. Та ми се ще колкото се може по-бързо да отметнем и това.
Ааа,и аз ще дойда на гости :D

Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #40 -: Август 17, 2011, 11:53:33 am »
Ами освен дата да насрочим :)

Мише, дано не е шарка :? Как върви шофирането?
[/url][/url]
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #41 -: Август 17, 2011, 13:02:19 pm »
Ето, значи, къде ще е купонът!Ние варицелата я изкарахме още през декември, та не ни е страх! Сериозно, не знам какво да ти пожелая- може би е по-добре да е това, та да го отметнете...Във всеки случай е за предпочитане пред алергия...

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #42 -: Август 17, 2011, 13:23:17 pm »
Извинете, че се намесвам, но защо не ваксинирате децата срещу варицелата? Да си призная честно, при нас са задължителни ваксините и не съм се замисляла защо хората отказват да ги правят.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #43 -: Август 17, 2011, 13:50:40 pm »
тук не се продава ваксината срещу варицела, нито е включена в имунизационния календар.
при нас също са задължителни определен брой ваксини - тези, които са включени в имунизационния календар.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #44 -: Август 17, 2011, 14:35:55 pm »
Мерси, джам! Не знаех.  :oops:

*
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #45 -: Август 17, 2011, 14:39:19 pm »
варицелата е лека шарка, по принцип, и усложненията от нея са много редки, за това ваксината не е включена в задължителните за доста държави.
*
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #46 -: Август 17, 2011, 14:45:44 pm »
Жаси, искам слинг, много ясно  :D Една приятелка ме питаше за погачата какво искам и аз си заявих - слинг  :wink:

Раши, благодаря още веднъж. А Калина е мнооого добра.

Мише, по-добре сега да я изкара варицелата, че я ме питай какво чудо беше като се разболях на 13 години.

И аз съм за среща, да оползотворим хубавото време.
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #47 -: Август 17, 2011, 14:48:28 pm »
варицелата е лека шарка, по принцип, и усложненията от нея са много редки, за това ваксината не е включена в задължителните за доста държави.

И във Франция не е задължителна, но я има в наличност...И аз не знаех, че в Бг не може да се купи. Варицелата може да е опасна при възрастните, а при децата често минава много леко...Аз я изкарах като бях бременна и притеснението ми беше голямо  :?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #48 -: Август 17, 2011, 14:56:48 pm »
:flower: Благодаря ви!
Така, според нашата Южна докторка сме със Строфулус,
често се бърка с Варицела, но обрива е само по-крайниците,
а пъпките имат същия вид. Може да премине във Варицела, но не е задължително!
Иначе Калина е и с зачервено гърло, но поне днес не е вдигала висока температура,
че като мине 39 термометъра и косата ми се изправя!
Та шарка партито се отлага, много ми се иска да се видим,
но трябва да продължа курса и да мина изпитите преди да се върнем окончателно!
За капак майка ме сюрпризира, че не съм я карала Варицела,
съвсем се бях подвела в обратното, но както дойде!
Аз много искам да я изкарат, но положението е такова,
а и компанията малко недоверчива и не информирана, та едни одумки ще има.
Ама хич не ми е зор, ще правим по-дълги разходки!
Иначе щях да се прибера в София, но няма как заради курса!

Вени, а шофирането, поотпускам се и ми харесва,
дано успея да изкарам до края, че все някакви препъни камъни има,
здрави да сме само, другото е вятър и мъгла!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #49 -: Август 17, 2011, 20:57:47 pm »
Мечи, ако не получиш слинг, мога да ти дам моя слинг шал.
[/url][/url]
*
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #50 -: Август 18, 2011, 08:20:51 am »
Привет и от мен в края на седмицата :D
Да са живи и здрави Марийте( на голямапатерица)

Ние бяхме на село и там време за нет не остана. Хладината в къщата добре се отразява на София. Водихме я на първия и събор и риболов. То риболова се осъществи от един в парк на Струма. Ние двее в парка, баща и лови риба :wink:
Днес ще ходим при Алексиев, дано новините са добри.
Също днес си идва бебето на брат ми. Голям ден е за семейството ни. След дълги години на очакване, от днес къщата ни е ще е пълна. През много трънлив път минаха барт ми и жена му.
Вълнувам се много, защото втората ми мечта да стана леля е на път да се сбъдне...

Ще се включа утре с разказ около посрещането на малката Рая :D

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #51 -: Август 18, 2011, 08:30:28 am »
Страхотни вълнения Ники и моя ден ще бъде специален заради вас!

...и само добри новини от д-р Алексиев!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #52 -: Август 18, 2011, 09:40:28 am »
Привет и от мен! Честит празник на прекрасните Марии от Зачатие и тук на голяяяяяяяма патерица!
Аз за съжаление не мога да се включа с добри новини. :( Почина синът на мои близки - детето си отиде на 22 години от левкемия. Много се разстроих, откакто разбрах не съм на себе си...Родителите са прекрасни хора, а детето беше много добро и рядко интелигентно момче...Защо трябваше Господ да им го отнеме?! И тук е момента да кажа: Момичета, при най-малкото неразположение на вас и децата ви, моля ви, потърсете лекарска помощ. Защото тия, понякога незначителни според нас симптоми, могат да бъдат много коварни.
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #53 -: Август 18, 2011, 19:18:46 pm »
Няма по-лошо от това, господ да ни пази, иначе и с лекари и без лекари все тая.. а то тръгне ли човек да ходи за всеки симптом край няма да има.. абе здраве да има за всички ..
Малко да разведря с един интересен въпрос - кога очите на детето ви придобиха цвят и кога се смени евентуално? Много ми е интересно, защото ние още нямаме такъв, един път ми изглежда че ще са кафяви, друг път зелени, но засега не издава мъника, а и двата варианта при нас са възможни, та засега съм крайно любопитна  :wink: Незнам дали това ,че докато кърмим няма постоянен цвят е мит, но аз все още кърмя, въпреки че вече все по-малко.

Ники, браво, да ти е жива е здрава племенницата  :D
*
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #54 -: Август 18, 2011, 19:38:14 pm »
Аз с голямо закъснение, но все пак искам да честитя от сърце на всички съфорумки, носещи името Мария - бъдете много щастливи!!!
За порасналите дечица също най-хубави пожелания!
На Мармотчето също за хубавия семеен празник :wink: :D

Ние се завърнахме от почивка на Албена - за първи път ходим там и в общи линии останахме доволни, децата изкараха много добре, притеснявах се от разни здравословни проблеми баш в разгара на сезона, но нямахме такива. Мончето позакръгли крачета и придоби такъв чаровен розово кафяв загар и изсветляла от слънцето и морето коса, като прасковка е :D
Джам, съжалявам, че се разминахме и не можах да ви видя!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #55 -: Август 19, 2011, 07:21:41 am »
Нинко, няма по-голямо нещастие от това!
Светла му памет и нека остане в спомените ви!Прегръщам те!

Аз днес следобед съм на вътрешен тест с листовки! 8)
Ако не е баш отчайващ резултата, ще си кажа!


Цвете, представям си на загорялата прасковка
сините очи как искрят, то ако може да видим снимка в подходящата тема! :P
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #56 -: Август 19, 2011, 08:50:47 am »
Нуну, съжалявам за момчето. Нека почива в мир!

Новините от Алексиев са добри. На детето нищо му няма, само го измъчих с тези гащи. Още като я видя с гащите репликата беше "Идвате от бизнеса на еди кой си(забравих му името). А и дори да има проблем с тези гащи не може да се реши. Онзи доктор ни изписал голям размер и нищо не сме правили.
Алексиев гледа подробно ставите, направи сравнение между двете. Направи клиничен преглед и ни изпрати по живо по здраво. Друга негова реплика "Който прави бизнес от деца ще си го получи все някога".
Много добро впечатление ми направи Алексиев. Хем знам за него, да ме пита човек защо ходих при друг лекар :?
Вчера се почувствах адски щастлива, но и много употребена от онзи така наречен доктор в Горна баня. Центъра, в който ходихме се казва "Ортомед" препоръчан от педиатърът.

Бебето на брат ми вече си е в къщи :D Много е сладка и щастието вечее пълно :D

Вчера ми беше силно емоционален ден :D


*
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #57 -: Август 19, 2011, 09:14:59 am »
Ники,чудесни новини откъдето и да погледнеш! :)
Мише,не вярвам да са отчайващи резултатите.Успех!!!

*
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #58 -: Август 19, 2011, 09:16:32 am »
Ники, и аз така мислех, че ще се развият нещата при вас и гащите ще се окажат излизшни :wink: Д-р Алексиев е чудесен лекар и добър професионалист!

Нуну, сега прочетох какво си написала, няма по-страшно от това да загубиш детето си, да си отиде млад живот :(

Мише, абе ти ще си нашта гордост - сигурна съм :wink:
*
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #59 -: Август 19, 2011, 10:07:34 am »
Мише, стискаме големи палци, но ти листовките ще ги вземеш без грешка - сигурна съм! :D Хубавото сега е, че листовките и кормуването са в различни дни - когато ние се явявахме беше в един ден - сутринта листовки, след обяд практически и докато ми дойде реда да карам бях вече кълбо от нерви...естествено не взех книжка от първия път и като се сетя що нерви изхабих сега ми е смешно...Пожелавем ти кураж и смелост, другото си е голяма доза късмет. Ще се справиш!
Ники, да ви е жива и здрава и да донесе много любов в дома ви! Сега братовчедките ще растат заедно, ще споделяте щастието с брат ти, това са прекрасни моменти! Много се радвам, че всичко при София е наред! :D
Би ли споделила при кого сте ходили в "Ортомед", поне да знаем да не ходим там. Аз също бях водила Дари там по препоръка на приятелка, но поне на нея не й откриха някакъв "проблем" та да се налагат такива безумия... :(Много жалко за такива "лекари" наистина...
Аз довечера си отивам най-после при детето! Няма да ви казвам как броя часовете до срещата... :D
*
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #60 -: Август 19, 2011, 10:51:26 am »
Някой беше питал за цвета на очите,при нас след 2 години вече стана ясно какви ще са,дъщеря ми беше със страшно сини очи,а младежа със сиво никакви,след или около 2 годинки тя със зелени,а той със кафяви,но топли има много миловиден вид.
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #61 -: Август 19, 2011, 13:04:07 pm »
Ники, прекрасни новини!Много се радвам, че всичко е наред с малечка! Честито ви братовчедче!Да ви е живо и здраво!
За очите- моето дете си е с тъмносини очи откакто се е родило- въобще не се е променял цветът- дано и така да си останат!
Мише, виж им сметката на листовките!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #62 -: Август 19, 2011, 13:10:37 pm »
Благодаря на всички за пожеланията и честити празници и поводи на всички и от мен!
Не писах цяла седмица, че нещо пак ми е скапано...
Мише, не се съмнявам, че ще се справиш! Вярвам!
За очите, аз се бях притеснила в началото, защото на Криси му се различаваха двете - едното беше кафяво, а другото малко на зелено удряше разликата се забелязваше само на светлината, но като спрях да кърмя станаха еднакви - светло кафеви. дани от самото начало си беше със светло кафеви, след отбиването само се поизбистриха.
*
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #63 -: Август 19, 2011, 13:36:36 pm »
Гуги като се роди беше с тъмно сини очи, после едното стана кафяво, а другото си беше синьо. Разликата между двете не беше фрапираща, но си личеше, че има такава  :P. Сега и другото е вече кафяво при майка, дядо, две баби синеоки, пъстроок татко и другия дядо само с кафяви очи  8).






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #64 -: Август 19, 2011, 13:38:04 pm »
Ники, Би ли споделила при кого сте ходили в "Ортомед", поне да знаем да не ходим там.
Тодоров е човека от Ортомед.

*
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #65 -: Август 19, 2011, 14:04:28 pm »
Тео се роди с почти черни очи, сега са му един тон по-светли, но без сериозна промяна. На сестрата на мъжа близнаците се родиха с много светло сини очи, на годинка единия е със зеленикави пъстри, а другия с кафеникави.
Мише, успех!
Нинче, не остана!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #66 -: Август 19, 2011, 14:08:12 pm »
Еха Ники, такива новини чаках, сега само щастие в пълните къщи!
Здрави и усмихнати да растат двете девойки, за ваша радост и гордост!

Нинко, бързо да минат часовете и да прегърнеш Дари,
сърце майчино да се отпусне!

То и аз бях поръчала освен русата коса, Калина да ми вземе
и сините очи, но и с кафяви е прекрасна и не връщам!НИКОГА!
Свекърва ми с голяма доза прискърбие казва:
" -Моето нахално кафяво пак проби!"
много силен ген има, само племенницата е синеока,
всичкото друго внуци и деца имат нейните очи!

:flower: Благодаря за пожеланията!
Той изпита днес е вътрешен да се види нивото на този етап
и къде да се наблегне за официалния в ДАЙ.
Има такъв вътрешен и на кормуване на 20 час!
Г-н Бачев подхожда със завиден професионализъм,
строг и в същото време много човечен и с чувство за хумор.


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #67 -: Август 19, 2011, 14:09:40 pm »
Здравейте дами! :)

Извинявам се,че се включвам така ненадейно но искам само да споделя,че и ние ходихме за първи път на ортопед при този същият Тодоров от Ортомед изпратени от педиатърката ни.
Прегледа беше пълен провал,около 20 мин.неможа да види хубаво ставите на едното ми момиче понеже била по-пълничка и накрая реши да извика негов колега за помощ...
В крайна сметка реших,че трябва да се ходи на друго място,отидохме при д-р Калин Димитров от Токуда след прочетени положителни мнения за него,останах очарована,много любезен и възпитан Доктор и най-вече компетентен.

Бъдете здрави!

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #68 -: Август 19, 2011, 14:23:54 pm »
Ники, толкова съм щастлива, че със София всичко е наред. Страхотно! Казах ти аз, че е фалшива тревога. Целувам ви.

Чета ви, че говорите за цвета на очите... :? И на Алекс в началото бяха много изразено сини и започнаха леко да се променят. :? Сега са синьо-зелени с малко кафяво, а докато спрем да се кърмим май ще си станат напълно кафяви. Е много ме е яд. И без това е копие на баща си, поне очите да ми беше взел...ама здраве да е...второто :wink:.


В крайна сметка реших,че трябва да се ходи на друго място,отидохме при д-р Калин Димитров от Токуда след прочетени положителни мнения за него,останах очарована,много любезен и възпитан Доктор и най-вече компетентен.




Ние ходим при същия доктор и аз съм много доволна от него. Другата седмица пак сме при него за втория преглед, защото направи 6 месеца.
« Последна редакция: Август 19, 2011, 14:26:11 pm от Nataly* »
*
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #69 -: Август 19, 2011, 14:30:37 pm »
Ники, радвам се че всичко е наред. Почти бях сигурна, че Алексиев ще отхвърли поставената ви диагноза.
Може ли да те помоля за актуални координати, телефон и цени на Алексиев, че имам спомен че на 4 години трябва пак да се направи профилактичен преглед. Той дали преглежда още в Горна баня или вече само в частния си кабинет?
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #70 -: Август 19, 2011, 14:58:52 pm »
Може ли да те помоля за актуални координати, телефон и цени на Алексиев
sia, ето http://www.einet.bg/~alexiev/
30 лв беше прегледа ни миналия месец. Консултации няма вече в Горна баня.

Ники, много се радвам за София. Сега вече само игри и забавления с Рая!

mimi26, не знам какво ти е на главата, но няма да се даваш. Теб не си те представям тъжна и унила, ама никак  :wink:

Хубав уикенд на всички! на nunu лек път и щастлива среща с Дара
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #71 -: Август 19, 2011, 15:00:29 pm »
Бобо също се роди със светло сини очи, нямах големи надежди, тъй като на баща му са кафяви, а моите са тъмно зелени. Бащите ни обаче и на двамата са синеоки и се оказа, че и Бобо ще рути мадамите със сини очи. Като го отбих почти не се промени цветът, само се поизбистри.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #72 -: Август 19, 2011, 15:06:08 pm »
Мерси, мармотче!
*
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #73 -: Август 19, 2011, 15:37:44 pm »
Захванали сте темата за очите, на мен ми е любима, така да се каже. При двама родители с кафяви очи Еленка ме разби като се роди, светло сини, кристални очи :lol: :lol: Е промениха се, но си останаха светли, има прекрасни зелени очи :D
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #74 -: Август 19, 2011, 15:52:14 pm »
Стеф, мислех си, че по душа и поетика си приличам с голямото сладко Дзвер,
пък то и с малкото имам допирни точки!
При двама родители с тъмни очи и липса на руси коси,
съм синеока блондинка, от където и да ме погледнеш! :lol:
Всички казват, че приличам на едната прабаба,
та върни родословното дърво и ще появят зелените очи Еленини!:)))
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #75 -: Август 19, 2011, 15:56:55 pm »
А имам бе, баба ми беше със сини очи, дадо ми със зелени, майка ми е с прекрасни сини очи, брат ми със зелени, свека със зелени и т.н. Така че има от къде. Но за мен беше изненада, първо, защото никога не съм се замисляла какви искам да са очите на децата ми, само се молех да са живи и здрави и да ги има, разбира се :wink:

И в тоя ред на мисли, да похваля малката зеленоока блондинка, вчера колко геройски се държа на сцинтиграфията, лежа 25 мин. на голееемия апарат без да гъкне :D
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #76 -: Август 19, 2011, 16:03:02 pm »
Всичко дето се шегуваме е вЕтър и мЪгла!
Браво на смелото момиче!
Стефи  :bighug:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #77 -: Август 19, 2011, 16:15:49 pm »
Захванали сте темата за очите, на мен ми е любима, така да се каже. При двама родители с кафяви очи Еленка ме разби като се роди, светло сини, кристални очи :lol: :lol: Е промениха се, но си останаха светли, има прекрасни зелени очи :D

щеше да е притеснително, ако беше обратното :P при двама родители със сини очи да се роди с кафяви...  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #78 -: Август 19, 2011, 16:17:08 pm »
е да, тогава вече щеше да е весело :lol: :lol:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #79 -: Август 19, 2011, 16:27:19 pm »
мда, Натали- Стефания ми се роди със виолетови /ех, тази лила, от тогава ми е любима/ очи, които като почнах да захранвам започнаха да й се появяват кафеникави ивици и около годинката вече бяха напълно пъстри очи
Преслава, обаче има характерното на майка й маслинено око- единственото, с което мога да се похваля, че някое от децата ми е "взело" от мен
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #80 -: Август 19, 2011, 17:02:55 pm »
Мдааааа, Дари също ми се роди с доста светло сини очи, които към 6-я месец взеха да сиво-зеленеят, а сега сасси някаква смесица също от сиво-кафяво и зелено. И на двамата с мъжа ми са кафяви, но пък баща му и сестра му са с много светло сини очи, на което аз тайничко се надявах и нейните да останат сини, но не би. Странното обаче е, че стана блондинка, а в семейството други блондита /освен брат ми/ няма, на всичкото отгоре мъжа ми освен че е с доста тъмна коса си има и няколко бани по рождение, та като ни видят с малката разни познати все се чудят откъде таз руса коса. Както казвате здрави да са, другото няма значение.
Аз тръгвам за дългоочакваната среща! Няколко дни незнам дали ще ми остане време за нет, но ви прегръщам силно и мислено съм с вас! Най-вече бъдете здрави!
*
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #81 -: Август 19, 2011, 17:05:10 pm »
Може ли да те помоля за актуални координати, телефон и цени на Алексиев
sia, ето http://www.einet.bg/~alexiev/
30 лв беше прегледа ни миналия месец. Консултации няма вече в Горна баня.
Да допълня, че 40 лева е ехографа.

Благодаря за положителната енергия и хубавите мисли за мома София :D

Аз още няма да се включвам в темата за очите, че е рано :P

Стефи, браво на смелото момиче :D

Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #82 -: Август 20, 2011, 02:30:52 am »
Естествено,че тая работа с очите е за забавление! Живи и здрави да са ни децата, слава Богу, че ги има!
Иначе като разбрахме, че чакаме младеж- мечтата на всеки татко- казах на мъжа ми, че ако  не е синеок като него да му мисли! А той, дребосъкът, е блондин и половина, но и двамата на тази възраст сме били руси, пък сега не сме- сигурно ще потъмнее.
Между другото, като бях бременна,  четох, за да се отвличам от лоши мисли, едни генетични таблици, според които и при двама родители с кафяви очи има 25 % шанс за дете със сини.Най- трудно се постигат зелени. При нас аз съм с  кафяви,таткото- със сини,моята майка и баба бяха синеоки, от другата рода всичко е  синьо- засега и малчо е синеок...

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #83 -: Август 20, 2011, 07:10:38 am »
Минавам да си кажа...
Реших листовките и грешки имаше, но в рамките за нормалното на този етап.
Хубав е този подход, защото след теста пропуските и казусите се коментираха
и така има по-голяма вероятност да останат в главата.
Има неща от правилника който са си за наизустяване, термини и разни цифри.
Честно казано очаквах да съм по-зле особено в сравнение с 20 годишните,
дето имат свежи глави и свободно време!Ще направя един тест и в понеделник
и на 29.08 ще се пробвам в ДАИ. А очаквам и майка да дойде да ми удари едно рамо!


Обрива на Калина попремина, сега Митачо е с хрема дето
от година и половина не е имал + стъклени очи и едва диша в тая жега!

Хубав ден на всички, здрави деца и усмихнати майки!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #84 -: Август 20, 2011, 09:18:44 am »
Да се включим и ние в края на седмицата с още един синеок младеж-ще падат мадамите :D, но при нас не е много чудно със зеленоока майка и синеок баща, синьото е надделяло. :lol:
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #85 -: Август 20, 2011, 14:54:08 pm »
....Странното обаче е, че стана блондинка, а в семейството други блондита /освен брат ми/ няма, на всичкото отгоре мъжа ми освен че е с доста тъмна коса си има и няколко бани по рождение, та като ни видят с малката разни познати все се чудят откъде таз руса коса....

Брат ми като малък е бил с бяло-руса коса. Сега е с тъмно кестенява и с няколко бани също като мъжа ти ;) Докато мине пубертета обаче си носеше един рус кичур отзад на тила "за спомен". После и той изчезна.....заедно с голяма част от косата  :lol:


*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #86 -: Август 20, 2011, 23:22:36 pm »
Добра вечер на всички.
Дано са здрави децата и спокойни росителите.

Аз да подхвана още една "вечна тема" - безпричинното тръшкане.
В къщи по цял ден (и не само в нас де) се пищи с всичка сила, ритат и се търкалят по земята за всичко, което не е станало на тяхната. Много, ама много се бият а Дани ме ревнува и от въздуха. Не дава да пипна брат му и сестра му в негово присъствие.
За търпение знам но нямам такова все по-често и със съжаление си признавам, че ги ступах и тримата тази седмица, малко повече отколкото "трябваше". Майка ми беше тук и вместо да стане по-лесно то беше по - трудно. Истериите бяха 3 пъти повече. Сега една приятелка е в нас, само докато я видят сутрин и започват да пищят. Със свекърва ми по същия начин. С нея така или иначе сме ограничили срещите защото не се е излекувала от бактериите в гърлото още.
Та какви игри да предлагам  на 1,9 години?
Конструктори, книжки и какво ли не още им задържа вниманието за 10 мин. После някой идва да седне в мен и оттам нататък става...майко мила. Дани започва да пищи, да блъска брат си или сестра си, да скубе, да хапе с голяма жестокост. Ни молби, ни обяснения, нищо не помага.
Навън е същото. Немога само до Дани да стоя а и тримата не дават никой да ги пипне или да им помогне освен мен. Вече започва да не ми се излиза само като си помисля какво следва.
Хубавото е, че всички сме излекувани от бактерията в гърлата. Остана да решим "проблема" с ръчичките на Ники но след 2-3 месеца дано и това сме забравили:)
Злати, утре ще ти звънна, забравих:( :)
*
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #87 -: Август 20, 2011, 23:25:59 pm »
Ух,Лисе,гадна работа.Митко е така откакто се е родил та вече му свикнах :).Вечно мрънка и заревя,а като иска нещо и не го разреша са истериите както казваш.За игри не знам,защото на тази възраст трудно ще им задържиш вниманието върху нещо.Аз процедирам с извеждане навън за по дълго време.Навън поне не е така.Иначе вкъщи докато посвърша нещо работа ми върши baby tv.При теб ще е трудничко че са трима,но и това надъвам се скоро да отмине.Успех!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #88 -: Август 21, 2011, 08:31:11 am »
Лисано любима, само като си помисля за Калина на три
и леко около главата ти ми се появява ореол.
Обичам те, само още малко да пораснат и ще е друго, вярвам!
Ето не се гордея с това, но и аз ступах едно дупе,
на което 1000 пъти е малко съм обяснила улицата колко е опасна!
Два пъти я хванах на ръба на тротоара, но баба и не успя
и добре, че джипа под който гуми отиваше реагира...адекватно!
А улицата ни хич не е натоварена и аз винаги там я връзвам в количката,
но за нея това да ми бяга е игра, както и да говоря, че не е!Умрях, вярвайте ми!

Чакам ги да станат и ще търся да ги водя на лекар.
Пожелайте ми успех снаха ми да не е на дежурство, че е неделя.
Включи се и тя в схемата с хремата, а още не може да ги издуха,
не ги и изкихва след промивка и тези секрети я побъркват.
За беля не съм взела инхалатора, а баща им може да ми го докара чак в четвъртък!

Усмихнат ден от нас!


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #89 -: Август 21, 2011, 12:26:41 pm »
Ох, Лисе, явно си е от възрастта.
И ние сме така- все за нещо се хленчи, мрънка или реве откровено. Доскоро навън беше по-добре, но напоследък и там е зле- тръшкаме се по асфалта, влачим се по дупе, а не си му дал нещо, а е заревал все едно го колят!И се е научил да ме удря...
Аз без количка не мога да изляза, защото се дърпа и побягва право на улицата, затова го пускам чак в Парка и то навътре.
А за чистене на нос направо не ми се говори- вече чакам някой да викне социалните да разследват защо го измъчваме това дете- такива писъци са, дори до вой стига. Вече не знам има ли смисъл да чистя, защото докато го почистя той така се осополивя,че все едно нищо не съм правила...И така...ще им мине, казват, около 3 годинки...Лошото е, че и аз губя търпение все по-често и стигаме до отупан памперс...А можех да се закълна само преди година, че никога няма да си ударя детето...

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #90 -: Август 21, 2011, 13:31:38 pm »
единственото, с което мога да се похваля, че някое от децата ми е "взело" от мен

ха ха Мини, аз и с толкова не мога бе
Мише вярвам в теб
Лис, направо не знам как се справяш, сили и търпение е майката, ама много често пипсват. Аз като знам какво природно бедствие имам вкъщии един зараждащ се ураган, който до няколко месеца ще е в разгара си, си представям у вас какво е.
Здрави да са само, успокоявам се и се надявам,  с факта че е временно и период.
*
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #91 -: Август 21, 2011, 14:01:54 pm »
Лис, нали видя, че и ние сме в същия период?! Казвам няколко пъти не, разбира много добре, но продължава да прави напук.  :x Трябват здрави нерви, а знам, че твоите са.

И аз като Инке съм си казвала, че няма да викам и да поплясквам, но реалността е различна, за съжаление. Ами, не приемам, че ще е съвсем на самотек и ще прави каквото си иска. А и нали най-важните са първите седем години?! Като ги изпуснем, какво ще правим по-нататък?

мини, нали и черпака ще върти Преслава?! На мен пък ми прилича много на теб.

мери
, вие още не сте влезли в този период.  :lol: Смятай какво ще е след година!

мише
, улицата си е най-опасното. Досега не сме стигали до инфарктни ситуации, но много често повишавам глас заради това.  :?

Приятна неделя на всички!

Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #92 -: Август 21, 2011, 16:28:42 pm »
Да, от една страна не може да ги оставиш да се вихрят както си поискат, а и от друга- аз  тогава стигам до викане и шляпване- трябва някак да разберат, че когато мама казва не има защо- например да не тичаш към улицата или да не пребъркваш чужда чанта с цел да си намериш вътре джобен нож и да го размахаш/ реална ситуация, изживяна от нас/...

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #93 -: Август 21, 2011, 23:21:09 pm »
ха Деси, за кой говориш бе - Алекс е с пълна сила. Не искам и да  споменавам за белите и зулумите за последния месец. Добре, че не ни изгониха от хотела в Албена. А Вяра, Вяра е огън момиче, не съм мислела че едно дете на тази възраст може да прави такива неща, всеки ден ме изненадва.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Празнична седмица 15-21 август 2011
« Отговор #94 -: Август 21, 2011, 23:34:18 pm »
Мери, тва идва от името :lol: И моя е така, а Мила всеки ден ни изненадва с по нещо. Само лошото е, че почна да копира батко си и сега е във фаза тръшкане, рев, бой... Вече го надвива на моменти :oops: Та така...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю