0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Висок ТАТ, при нормален МАТ ?
« -: Юни 03, 2011, 15:50:39 pm »
Направих си изследвания в Кандиларов и ми откриха висок ТАТ-455 при норма <115. TSH e в норма 1.28 при норма 0.27-4.2
Т3 е в норма 4.1 при норма 2.4-6.3
Т4 е в норма 14.04 при норма 12.0-22.0

Възможно ли е това само ТАТ да е повишен, а всичко друго в ред и какво трябва да значи? Доколкото виждам Хашимото е свързно с високи и ТАТ И МАТ и други неща, а аз нямам такива. Може ли да е грешка? Дали да си пусна в друга лаборатория още веднъж, и коя бихте препоръчали?
« Последна редакция: Юни 06, 2011, 09:26:37 am от lemon »
Re: Висок ТАТ, при номрален МАТ ?
« Отговор #1 -: Юни 03, 2011, 18:06:07 pm »
Възможно е. Направи  консултация с енфокринолог.Само въз основа на един  завишен показател без  преглед никой няма да ти  каже какво е. Късмет.
Re: Висок ТАТ, при номрален МАТ ?
« Отговор #2 -: Юни 03, 2011, 18:09:31 pm »
Възможно е. Направи  консултация с енфокринолог.Само въз основа на един  завишен показател без  преглед никой няма да ти  каже какво е. Късмет.


Да, ще ида. Препоръчаха ми д-р Карамфилова в поликлиниката на Александровкса болница. Някой има ли отзиви от нея? Или бихте ли ми препоръчали ендокринолог, по възможност работещ по здравна каса?

Все пак мисля да отида утре да пусна втори тест за ТАТ в друга лаборатория.
Re: Висок ТАТ, при нормален МАТ ?
« Отговор #3 -: Юни 09, 2011, 08:19:10 am »
възможно е, но наистина повтори изследванията. Аз също съм с граничен (ту над горна, ту под долна граница) ТАТ и хипер отрицателен МАТ. Прегледай ехографски жлезата за възелче, защото аз имам такова.
Успех и не се шашкай излишно.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: Висок ТАТ, при нормален МАТ ?
« Отговор #4 -: Юни 12, 2011, 19:42:44 pm »
Благодаря, Магдалена.Да и аз имам възелче, открито преди 5 години някъде, стои си не нараства. Като гледам ТАТ, а и всички хормони са май въпрос на временно стстояние на организма, както всичко друго...:)
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Висок ТАТ, при нормален МАТ ?
« Отговор #5 -: Юни 19, 2011, 23:27:59 pm »
Raphael, повтори изследванията отново! Д-р Начев е също много добър ендокринолог, има прием в Майчин дом. Ако имаш нужда, ще ти изпратя телефон за връзка.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Висок ТАТ, при нормален МАТ ?
« Отговор #6 -: Юли 15, 2011, 13:47:04 pm »
Здравейте момичета,

не се плашете. Аз много се притесних, когато от Кандиларов ТАТ ми беше 312 (при норма до 115), после го повторих и беше 276.
Отидох на консултация и на ехограф при Д-р Начев. Който ми видяха резултатите и ми казаха да ги повторя в ендокринологията на Майчин дом.

Там ТАТ и МАТ ми бяха абсолютно в нормата, като по часовник.
 Мисля след месец пак да ги направя, но в ендокринологията.

Re: Висок ТАТ, при нормален МАТ ?
« Отговор #7 -: Юли 22, 2011, 10:15:53 am »
Правете  изследванията в лаборатории,където не се транспортира кръвта.
Re: Висок ТАТ, при нормален МАТ ?
« Отговор #8 -: Август 15, 2011, 15:43:25 pm »
Момичета, някой правил ли си е изследвания в Кандларов. там препратиха кръвта за ТАТ. От Ендокринологията в Майчин дом ТАТ и МАТ бяха перфекти.

Дайте съвет къде да пусна ТАТ, защото ме притеснява?
Re: Висок ТАТ, при нормален МАТ ?
« Отговор #9 -: Август 15, 2011, 15:46:47 pm »
Само да добавя, че д-р НАчев ми направи ехограф. Не е хомогенна структурата на жлезата, но нямам възел (поне засега).

Ано някой има доверие на лаборатория за изследване на ТАТ в София, нека пише.
*
Re: Висок ТАТ, при нормален МАТ ?
« Отговор #10 -: Октомври 07, 2011, 19:40:58 pm »
Здравейте момичета! И аз имам същия проблем, но десага не съм ходила на ендокринилог, въпреки, че изследването ми е от 29.04.2010г. Бихте ли ми дали координатите на д-р Начев и бихте ли ми обяснили какво представлява ехографията на щитовидната жлеза? Имам три неуспешни инсеминации и два неуспешни опита ИКСИ, но досега моя гинеколог не е обсъждал темата за ТАТ-а. За него ми дава Аспирин протект по 1т. дневно. След като прочетох въвфорума по темата силно се притесних и бих искала да отида при специалист.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Висок ТАТ, при нормален МАТ ?
« Отговор #11 -: Октомври 07, 2011, 22:30:24 pm »
0888 896 843 д-р Начев

В ехографския преглед няма нищо нестандартно, не боли.  :wink:

Успех,  disi22!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Висок ТАТ, при нормален МАТ ?
« Отговор #12 -: Октомври 08, 2011, 12:51:55 pm »
Благодаря deep!
Re: Висок ТАТ, при нормален МАТ ?
« Отговор #13 -: Ноември 03, 2011, 17:11:58 pm »
0888 896 843 д-р Начев

В ехографския преглед няма нищо нестандартно, не боли.  :wink:

Успех,  disi22!

ТАТ и МАТ са маркери за автоимунен процес на щитовидната жлеза ,те се променят при тироидит на Хашимото и може да има проблем със забременяването от тя,а за тях се пие Цефасел,за първи път чувам за  такова нещо да се изписва аспирин !
задължително направете конс с ендокринолог,изследва се и TSH,T3,T4
 успех


коментара ми е за диси 22  :oops:
« Последна редакция: Ноември 03, 2011, 17:14:14 pm от sangrea »
*
Re: Висок ТАТ, при нормален МАТ ?
« Отговор #14 -: Ноември 11, 2011, 17:39:44 pm »
Бях задала грешен въпрос, но го изтрих,а не мога да си изтрия целия пост, за което се извинявам, че пълня "ефира":)
« Последна редакция: Ноември 11, 2011, 17:49:07 pm от Lary75 »
*
Re: Висок ТАТ, при нормален МАТ ?
« Отговор #15 -: Януари 22, 2012, 11:18:24 am »
Включвам се да следя темата .Аз съм със същия проблем . Висок ТАТ и всички други хормони в норма .Да имам и завишени АФА. Може би по тази причина. К.Тодорова не ми предписа нищо конкретно освен Селен. В Клиниката по инвитро където ходя въобще не ги интересува високия ТАТ . По скоро се интересуват от завишения АФА. Но казват че след забременяване ще се прилага фраксипирин и толкоз.

Аз обаче имам възел, Води се студен . К.Тодорова го гледа на ехото и каза че се капсоловал т.е. не нараства.

Незнаех че цефасела е селен е аз го пия ....Ама какво ще стане незнам.

« Последна редакция: Януари 22, 2012, 11:23:28 am от zarina »
*
Re: Висок ТАТ, при нормален МАТ ?
« Отговор #16 -: Март 06, 2012, 19:33:48 pm »
Включвам се и аз да следя темата. И при мен изскочи висок ТАТ - 460 при норма <115, а досега не съм имала проблеми с него - винаги е бил в норма. МАТ ми е в норма. Пия селен и Еутирокс.
Имам вече две ангелчета на небето

*
Re: Висок ТАТ, при нормален МАТ ?
« Отговор #17 -: Март 06, 2012, 21:39:52 pm »
Това е достатъчно
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Висок ТАТ, при нормален МАТ ?
« Отговор #18 -: Март 08, 2012, 09:16:05 am »
Lily Защо и еутирокс. Мислех че той се дава ако има проблем с другите показатели на щитовидната жлеза. А доколкото разбрах ти нямаш други отклонения освен повишения ТАТ ,както и аз. Или не съм разбрала правилно!
*
Re: Висок ТАТ, при нормален МАТ ?
« Отговор #19 -: Март 09, 2012, 16:58:39 pm »
ТСХ-то ми е високо и затова пия и еутирокс. А отделно имам и завишени НК-клетки. Другите имунологични и генетични са в норма.
« Последна редакция: Март 09, 2012, 17:00:28 pm от *lily* »
Имам вече две ангелчета на небето

*
Re: Висок ТАТ, при нормален МАТ ?
« Отговор #20 -: Март 09, 2012, 17:07:04 pm »
LilyБлагодаря . И аз имам много малко завишени НК /забравих да го напиша предния път/ но за него както и за завишения ТАТ ,нищо освен Селена .
Скоро ще пускам контроли пък да видим какво ще излезне.
Успех.
*
Re: Висок ТАТ, при нормален МАТ ?
« Отговор #21 -: Март 09, 2012, 17:11:30 pm »
И на теб желая успех zarina!
Имам вече две ангелчета на небето

*
Re: Висок ТАТ, при нормален МАТ ?
« Отговор #22 -: Март 29, 2012, 15:59:11 pm »
Пиасах в друга тема за Щитовидната жлеза.И тук сега ще се повторя защото много ме тормози този ТАТ. Предписан ми е нискодозиран кортикостероид за понижаване на ТАТ . Но притеснението ми е дали приема на кортикостероида няма да доведе до промяна на другите хормони на ЩЖ ,които за сега са в норма .
Ако някой е на такава терапия нека сподели как се движат хормоните. не ми се иска да разбутвам ТСХ за сметка на ТАТ ,като за последния разбрах че не е много важен стига да не е прекалено много повишен.
« Последна редакция: Март 29, 2012, 16:01:36 pm от zarina »
Re: Висок ТАТ, при нормален МАТ ?
« Отговор #23 -: Април 03, 2012, 07:49:54 am »
При мен е точно обратно - висок МАТ, а ТАТ ми е в норми. Ендокриниложката, която ми гледаше изследванията каза, че това не би следвало да е причина за НЕзабременяване, беше ми изписала само селен, който го приемах около 3 месеца и след това го спрях.
В момента приемам аниоксиданти, изписани от имунолог и си мисля, че действието им е едно и също  :?
*
Re: Висок ТАТ, при нормален МАТ ?
« Отговор #24 -: Април 03, 2012, 11:43:00 am »
papa2011, би ли споделила какви антиоксиданти пиеш и в какви дози?
Имам вече две ангелчета на небето

Re: Висок ТАТ, при нормален МАТ ?
« Отговор #25 -: Април 03, 2012, 23:19:36 pm »
Оксибор Форте, Омега 3 Форте, капки Вигантол /витамин Д/ и Аспирин Протект, който действал противовъзпалително.
*
Re: Висок ТАТ, при нормален МАТ ?
« Отговор #26 -: Април 04, 2012, 13:51:58 pm »
Оксибор Форте, Омега 3 Форте, капки Вигантол /витамин Д/ и Аспирин Протект, който действал противовъзпалително.

Благодаря ти за отговора  :bighug:
Имам вече две ангелчета на небето

Re: Висок ТАТ, при нормален МАТ ?
« Отговор #27 -: Ноември 16, 2012, 22:06:22 pm »
здр момичета аз съм нова тук и моите антитела са високи ТАТ в норма МАТ доста висок а ми престои инвитро пия селен и елтирокс омега3и много др.Моля одговорете ми ще имам ли шанс
Re: Висок ТАТ, при нормален МАТ ?
« Отговор #28 -: Януари 05, 2015, 00:10:13 am »
Здравейте! Моят ТАТ последно се оказа 2730, при МАТ < 5. Има ли момичета, които са успели да свалят стойностите на ТАТ-а и с какво? Интересно ми е и каква терапия са приемали момичета с висок ТАТ по време на инвитро процедури. Има ли успешно завършили бременности на момичета с висок ТАТ? Много бих се радвала ако някой се включи и сподели. Аз имам два мисс аборта.