Репродуктивно здраве > Дългоочакваната бременност и раждане след стерилитет

Неасистираното домашно раждане в България даде първата си жертва

<< < (99/110) > >>

ollivia:
Jbrul, не искам да споря, още повече не му е тук мястото на този спор.
Това, което се опитвам да кажа е да не отивате в другата крайност - човека не е само физика и психика. Има още един куп нюанси, които за някои съществуват, а други още не са ги усетили, но това не означава, че ги няма. Все повече научни доказателства има за комплексността на човешкото създание.
Според мен всичко опира до светоусещане и избор - от първото произтичат изборите, които правиш, а от тях живота, които живееш и опита, които трупаш, които пък продължава да формира светоусещането ти.
А най-добре ще е да си отворим друга тема, в която да си философстваме :wink: защото аз не съм раждала, а когато тръгна да го правя, изборите, които ще имам ще са много по-различни от тези в България, слава Богу! Но ще имам право на тях поради опита, който имах в БГ и от който избрах да избягам. :?

Bobbie:
lidia и tinkito,  не разбирате ли, че не спорите с мен, а със статистиката? Да навлизаме в подробности и пример е излишно.Първо имаше спор "по логика", имаше примери, после беше поискана статистика, сега пак имате проблем и с нея. Очевидно няма аргумент, който да ви убеди. Аз нямам за какво да споря повече- хората са изследвали половин милион раждания и са си казали думата. Ама това като гледам не пречи на мисленето от типа "от Дунава по-дълбоко нема".  Мислете си го както си искате, но си го кажете така - "на мен така ми се стурва", а не "така е" - щото не е.

Както и дa е - аз не съм тук да пропагандирам което и да е раждане. Аз съм против излишни закони, провеждането на които не е ясно до какви още правила може да доведе.

оф топикНе знам за какво намесихте проституцията, но по този повид искам да кажа, че Лидия, ти явно си от хората, които държат обществото да е по техен тертип и да казват на хората как да си живеят живота. Аз съм пълнолетна и ако ми е кеф да взимам пари за секс си е моя работа. Ти за каква се имаш,че да ми разрешаваш или позволяваш какво да правя със своето тяло? Да не си ми майка или настойничка нещо, че смяташ за нормално това отношение към пълнолетни хора? Направо ме върна в спомените за комунизма.

cygnus:
Гледах предаването. Много адекватно и интелигентно се представиха и Вени и акушерката от Майчин дом и другите момичета, които бяха в публиката. Водещата не ми хареса - всяка толерантност си има разумни граници.

jasmin_veni:

--- Цитат на: cygnus в Май 23, 2011, 19:15:44 pm ---Гледах предаването. Много адекватно и достойно се държаха и Вени и акушерката от Майчин дом и другите момичета, които бяха в публиката. Водещата не ми хареса - всяка толерантност си има разумни граници.

--- Край на цитат ---

Благодаря, значи не само аз мисля така :) Малко неподготвена беше.
Иначе се чухме с Елена и сега гледаме къде е можело да контрираме Роси здраво, ама нейсе...мина и замина.

lidia:

--- Цитат на: Bobbie в Май 23, 2011, 18:41:06 pm ---lidia и tinkito,  не разбирате ли, че не спорите с мен, а със статистиката? Да навлизаме в подробности и пример е излишно.Първо имаше спор "по логика", имаше примери, после беше поискана статистика, сега пак имате проблем и с нея. Очевидно няма аргумент, който да ви убеди. Аз нямам за какво да споря повече- хората са изследвали половин милион раждания и са си казали думата. Ама това като гледам не пречи на мисленето от типа "от Дунава по-дълбоко нема".  Мислете си го както си искате, но си го кажете така - "на мен така ми се стурва", а не "така е" - щото не е.

Както и дa е - аз не съм тук да пропагандирам което и да е раждане. Аз съм против излишни закони, провеждането на които не е ясно до какви още правила може да доведе.

оф топикНе знам за какво намесихте проституцията, но по този повид искам да кажа, че Лидия, ти явно си от хората, които държат обществото да е по техен тертип и да казват на хората как да си живеят живота. Аз съм пълнолетна и ако ми е кеф да взимам пари за секс си е моя работа. Ти за каква се имаш,че да ми разрешаваш или позволяваш какво да правя със своето тяло? Да не си ми майка или настойничка нещо, че смяташ за нормално това отношение към пълнолетни хора? Направо ме върна в спомените за комунизма.

--- Край на цитат ---
Това не мисля изобщо да го коментирам. Интелигентен човек си, не ти прави чест да ми държиш тон и да изопачаваш думите ми! Доказваш на кого и какво.
В предаването на Марта сестрата обясни за двата пръста и операционната, след като чуе това никой нормален за мен човек не би си и помислил да ражда в къщи. А когато стане въпрос за твой близък или детето ти, няма да разсъждаваш по същия начин, убедена съм. Раждайте достойно, но и разумно! Помнете, че основната цел е да прегърнете детето си. Продавай се Боби за пари, но не дей вися по витрините да те гледат децата и да им насаждаме от малки, колко нормално е това...То яросно се опитваш да убедиш мен и останалите, защо? Какво има да им се разрешава. Те и сега си раждат, акушерки удват както разбрахме, не се съобразяват с доводите на лекарите, че преносват. Какво има да и се узакони толкова. Сама каза, че нямат нужда от лекар и линейка. Ако им дотрябва, винаги могат да кажат, че нещата са станали бързо. Какво толкова ги спира и не им е узаконено? Трябва им известност да повлекат и други, а мен това ме притеснява. 
Виж, темата е ужасно деликатна, както казах имам си по важна работа от това да убеждавам някой в нещо което не приема. Узаконете го, ОК, но с това се научете да носите отговорност.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия