0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Търся имунологична консултация
« -: Март 28, 2011, 13:43:31 pm »
Момичета, търся спешно добър имунолог за  консултация. Имам направени имунологични изследвания, които са в норма, с изключение на  анти-анексин V-IgG,който ми е почти двоен(моят е 13,4,границата е 5-8).Тези  изследвания правих заради ранни спонтанни аборти.
(И има ли опция за  комуникация  с доц.Конова с имейл?)
Re: Търся имунологична консултация
« Отговор #1 -: Март 28, 2011, 13:51:09 pm »
eikonova@abv.bg
Re: Търся имунологична консултация
« Отговор #2 -: Март 28, 2011, 13:55:20 pm »
alia_alia,сърдечни благодарности!Дано ми отговори.
Re: Търся имунологична консултация
« Отговор #3 -: Март 28, 2011, 14:36:34 pm »
Дано!
ПОнякога отговаря веднага, понякога се бави седмици.
Re: Търся имунологична консултация
« Отговор #4 -: Април 02, 2011, 19:35:00 pm »
Сигурно няма да ми отговори. Аз ходих  в "Щерев", нещата са ясни-с АФС съм.
Re: Търся имунологична консултация
« Отговор #5 -: Април 02, 2011, 22:13:43 pm »
Всичко друго ли е ок, освен АФС?
Re: Търся имунологична консултация
« Отговор #6 -: Април 02, 2011, 23:05:28 pm »
От имунологията-да.Докторът изрази съмнение за   уголемена щитовидна, резултатите ще станат след  няколко дни.Чакам  също резултати за тромбофилия и генетични.
Имам два ранни и еднакви аборти-зацапване в 4 г.с.,после точно в 6 г.с. почва силно кървене и до тук.
Изчетох доста за антифосфолипидния синдром.Излишно е да казвам колко се  страхувам за евентуална следваща бременост.
Re: Търся имунологична консултация
« Отговор #7 -: Април 03, 2011, 10:20:46 am »
Моят съвет е да обърнеш внимание и на всичко друго, което е евентуална причина. Струва ми се, че напоследък се преекспонира влиянието на АФС.
Re: Търся имунологична консултация
« Отговор #8 -: Април 03, 2011, 13:41:40 pm »
Благодаря за съвета:)
А аз останах  с впечатление,че е  изключително  тревожен този синдром. Мерки ще взема. Докторът каза да  изчакам резултатите за щитовидната жлеза и за тромбофилия( генетичните не били толкова важни,там няма какво да се промени) и сигурно ще мина на фраксипарин.
Иначе при консултацията ми  с професор Кременски останах с впечатление,че той не намира за  силен фактор при ранни аборти само НК-клетките.Каквото ми е казал, съм направила.
Re: Търся имунологична консултация
« Отговор #9 -: Април 04, 2011, 09:53:54 am »
Обикновено за АФС и НК клетки се изписва Фраксипарин, Аспирин, вливания на Имуновенин или Киовиг, кортикостероиди.
Наблюденията ми са, че има износени бременности със и без вливания; със или без кортикостероиди. Аспирин и фраксипарин напоследък изписват редовно.

Естествено, ще направиш всичко възможно, което ти предложат, за да си спокойна!

Доста често, обаче, ранните спонтанни са поради генетични дефекти на ембриона.
« Последна редакция: Април 04, 2011, 09:56:28 am от alia_alia »
Re: Търся имунологична консултация
« Отговор #10 -: Април 04, 2011, 10:15:52 am »
Затова чакам генетичните изследвания със свито сърце(ако се окаже,че сме генетично несъвместими... не искам да мисля)
Re: Търся имунологична консултация
« Отговор #11 -: Април 04, 2011, 10:20:00 am »
Затова чакам генетичните изследвания със свито сърце(ако се окаже,че сме генетично несъвместими... не искам да мисля)
Как ще се разбере дали сте генетично несъвместими? Нали генетичните изследвания представляват изследвания на кариотип? Или поне само това ни е правено на нас?


Re: Търся имунологична консултация
« Отговор #12 -: Април 04, 2011, 10:53:04 am »
Генетичните дефекти при ембриона могат да бъдат случайни, причинени от генетични грешки на сперматозоида или яйцеклетката, или грешка при олождането и делението.
Re: Търся имунологична консултация
« Отговор #13 -: Април 04, 2011, 15:22:48 pm »
godgift,alia_alia  ти е обяснила.А аз  се изразих така-генетично несходство,защото хич не обичам израза:"случва се".
И както  ми каза проф.Кременски днес на въпроса ми:'Ами ако излезем несъвместими",той-"Ще,ама  само  психологически" :D
(излс.  на тромбофилия е добре,ама не усвоявам достатъчно фолиева киселина."При генотип С/Т може да се наблюдава синтезиране на MTHFR  с намалена ензимна  активност  до 35%)
*
Re: Търся имунологична консултация
« Отговор #14 -: Май 05, 2011, 23:19:37 pm »
Здравейте! Извинявам се предварително, ако не е мястото тука да попитам. След 2 спонтанни аборта най-накрая ми назначиха изследвания и ми излязоха резултатите
AT (III) Антитромбин III    резултат 86.3              80 - 120 %(реф ст-сти)
Антифосфолипидни антитела IgG    резултат  1.12 U/ml      <10 U/ml   (реф ст-сти)
Чак в понеделник ще съм на док и искам да попитам какво мислите, наред ли са или аз така си мисля  :ask:
Благодаря предварително
Никога не е късно да откриеш себе си!!!

И точно когато мислиш да се предадеш..., спомни си за причината, заради която издържа на всичкото това...
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Търся имунологична консултация
« Отговор #15 -: Май 07, 2011, 13:30:31 pm »
Резултатите са в референтни граници, предполагам няма да се наложи лечение.

Успех!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Търся имунологична консултация
« Отговор #16 -: Май 07, 2011, 19:26:34 pm »
малкото дяволче,  изследвай и щит.жлеза, и генетични си пуснете.
*
Re: Търся имунологична консултация
« Отговор #17 -: Май 07, 2011, 21:56:45 pm »
Благодаря за отговорите :) В понеделник съм на док както казах.
minie_mouse, трябва ли да питам док за щит. жлеза и за генетичните? Проблема е, че мъжо е в чужбина. И аз бях там, но като разбрахме че съм бременна и като прокървих там не ми обърнаха много много внимание, рано било, след 4-я месец можели да вземат отношение(аз бях 12г.с. почти) и се прибрах. За съжаление късно беше, но продължаваме напред  :wink:
Никога не е късно да откриеш себе си!!!

И точно когато мислиш да се предадеш..., спомни си за причината, заради която издържа на всичкото това...
Re: Търся имунологична консултация
« Отговор #18 -: Май 15, 2011, 15:51:04 pm »
малко дяволче,ако  имаш 2 спонтанни аборта е редно да провериш имунологични, генетични,щитовидна,  тромбофилия.....Но тези изследвания специалист ще ти ги назначи веднага, не разчитай на  кварталния лекар.
(Най-добре се ориентирай към клиника за репродуктивни проблеми.Успех!)
Re: Търся имунологична консултация
« Отговор #19 -: Май 19, 2011, 13:21:41 pm »
Аз също търся имунологична консултация,но незнам към кого да се обърна.Имам високи стойности на антикардиолипиновите антитела,бях бременна ,но всичксвърши с абразио в 17 г с.Също така бях на тази терапия-Фраксипарин,аспирин,фолиева по 10 на ден,но и тя не помогна.Дали тези антитела не са причината за аборта и как да постъпя от тук нататък. :ask:
Re: Търся имунологична консултация
« Отговор #20 -: Май 24, 2011, 00:23:24 am »
Много съжалявам,Доника79...
Какво казаха лекарите,изследва ли се абортивен материал?
(тромбофилия и лаб.показатели на щит. жлеза как са ти)
Насочи се към клиника със специалисти.
И защо си пила  по 10 хапчета фол.кис.?
*
Re: Търся имунологична консултация
« Отговор #21 -: Май 24, 2011, 17:29:31 pm »
minie_mouse а кой те консултира в Щерев? Има вече имунолог ли там?
Re: Търся имунологична консултация
« Отговор #22 -: Май 25, 2011, 11:15:16 am »
minie Да ,направиха хистология,но не ми дават никаква информация.В епикризата също нищо не пише.Каква е тази държава нашата,незнам.По какъв начин да си търся правата,незнам.За какво ги правят тези изследвания,когато не дават информация на пациента.Правила съм почти всички генетични и имунологични изследвания.Тромбофилия нямам.а за клиника по стерилитет -аз от 3,4 години ходя при специалист.За фолиевата кисел.-не я усвоявам добре,затова я пия по 10.Сега съм си пуснала микробиология,хламидия и микоплазма,да видим дали там ще излезе нещо.Според лекаря аборта е вследствие на инфекция.
Re: Търся имунологична консултация
« Отговор #23 -: Май 26, 2011, 10:21:32 am »
Как не  ти дават информация, това са твои изследвания, не вярвам да има подобна практика на покриване тук?Ти в България ли си?
Инфекция може да е  причина  за  един аборт, дано причина излезе. За да вземеш мерки.
ИМунолог само в Малинов има мисля. Аз имам само  двойни стойности на анти-анексин 5,затова като отидох на  първия си преглед в "Щерев"  д-р Александров изрази мнение за евентуална терапия при пол.тест, а в това  време ходех и при Кременски за  изследвания и той също се изказа,така че не съм търсила имунолог в София( а доц. Конова така и не ми отговори).
Re: Търся имунологична консултация
« Отговор #24 -: Юли 08, 2011, 10:37:01 am »
Здравейте и от мен! Аз също бях в твоето положение. Резултатите от хистологичното ги взех без проблеми от отделението където лежах. Сега хода в КИРМ Плевен при доц. Конова / имунолог/ и д-р Бързашки /АГ/ и съм много доволна.
Re: Търся имунологична консултация
« Отговор #25 -: Август 28, 2011, 18:58:34 pm »
  Здравейте, искам да ви попитам кой ви насочи към имунологични и генетични изследвания? АГ ли? Аз съм от малък град и уж ходя при най-добрия лекар в областта. Тази година имам 2 спонтанни аборта в 7г.с. и в 6г.с. И двете ми бремености са след стимулация с Клостилбегит, но знам че той не може да се пие много пъти. Имаме правена спермограма, хормонални изследвания и всичко е наред. Но не става. Естествено след като направих втория аборт се поразрових и прочетох, че Клостилбегит се назначава само след правена ЦС, за да се види дали няма запушване, но тази информация ми беше “спестена“ от моя лекар и естествено сега го смених. За тези изследвания /имунологичните и генетичните/ взема ли се направление от някъде? Съжалявам, на някой моите въпроси може да прозвучат смешно, но съм много отчаяна и нз какво да правя! Ще ви бъда благодарна за информацията!
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Търся имунологична консултация
« Отговор #26 -: Август 28, 2011, 19:17:51 pm »
Тези изследвания не се поемат от ЗК, така че не ти трябва направление. Може да посетиш някоя от специализираните клиники в близост до твоя град и там да ти назначат необходимите изследвания.
*
Re: Търся имунологична консултация
« Отговор #27 -: Октомври 07, 2011, 19:23:37 pm »
Здравейте, момичета. Бихте ли ми дали някакви координати за връзка с д-р Конова, защото искам да си уговоря консултация. Ще ви бъда много благодарна.
Re: Търся имунологична консултация
« Отговор #28 -: Октомври 08, 2011, 08:33:19 am »
здр. КИРМ Плевен - телефон за информация и записвания на часове 064 804 790 и 0888771370. приемни дни на Доц. Конова: вторник, сряда, петък от 09:00 - 18:00ч.

Всичко за клиниката ще намериш тук www.ivfpleven.com

Доц. д-р Емилияна Конова, д.
Адрес: гр. Плевен, бул. “Скобелев” 20

тел.: 064 804 790

е-mail: eikonova@abv.bg, info@ivfpleven.com

 
*
Re: Търся имунологична консултация
« Отговор #29 -: Октомври 11, 2011, 11:15:47 am »
Момичета бихте ли ми дали актуални координати на дац. Конова от гр. Плевен, за да си запиша час за преглед.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Търся имунологична консултация
« Отговор #30 -: Октомври 11, 2011, 12:25:50 pm »
Доц. д-р Емилияна Конова
Адрес: гр. Плевен, бул. “Скобелев” 20

тел.: 064 804 790