0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

закъснение и отрицателен тест
« -: Януари 22, 2011, 16:58:34 pm »
Здравейте,
незнам дали съм избрала точното място за тази тема и ако съм згрешила предварително моля за извинение.
С приятеля ми вече 10 месеца правим опити за бебе но не се получаваше,илии поне до сега.Но напоследък се чувствам някак неразположена и нервна,закъснява ми вече с три дни и реших да си направя тест за бременност (shure chek),но теста се оказа отрицателен.и въпреки всичко имам някои симптоми на бременноста,гадене,главоболие,леки болки в долната част на корема,умора,при положение че съм свикнала на натоварено ежедневие и обикновенно почвам да чувствам умора едва късно вечер.Сега обаче не мога да не подремна на обяд,случвало ми се е дори докато си популвам документацията да не се осещам как задремвам.
Въпроса ми е,възможно ли е да съм забременяла,но теста да е отрицателен и какво ще ме посъветвате?
*
Re: закъснение и отрицателен тест
« Отговор #1 -: Януари 22, 2011, 17:20:04 pm »
Възможно е. Може ли повече подробности: следила ли си овулация - с тестове, измерване на температура или фоликулометрия, колко средно ти е дълъг цикъла, кога ориентировъчно правихте секс? Повтори теста с друга марка, а най-сигурно си направи кръвен тест за бременност. Не знам от кой град си, но ако в твоя не работят лабораториите в неделя, може да го направиш в понеделник. Не се притеснявай дали си пила течности или си яла, ЧХГ не се влияе от тези неща. Нека резултатът е такъв, какъвто искаш.  :crossfingers:
П.П. Независимо от резултата, ако все още имаш закъснение, посети лекар.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: закъснение и отрицателен тест
« Отговор #2 -: Януари 22, 2011, 17:27:07 pm »
 Не се вглеждай в симптомите.Могат да те докарат до лудост,а много често те са подобни и при настъпване на мензис.
 За тест може и да е рано...
 Пожелавам ти да постигнете така желаното възможно най-бързо...
 Ако не ти дойде до няколко дни и теста отново е отрицателен отиди на лекар.



*
Re: закъснение и отрицателен тест
« Отговор #3 -: Януари 22, 2011, 17:31:19 pm »
Точно това исках да ти кажа и аз - за тест може би е рано и затова не отчита резултата. Направи си още един след няколко дни или, за да бъдеш най-сигурна, отиди на лекар. От сърце ти желая тестът да греши и да се похвалиш с хубава новина!
Re: закъснение и отрицателен тест
« Отговор #4 -: Февруари 11, 2011, 10:20:35 am »
Здравей! Ние сме по съшия начин с моя мъж но пробваме вече 2 год. При мен миналият месец беше по същия начин и след 3 отрицателни теста и 9 дни закъснение и какви ли не симптоми ми дойде. Моят съвет е да не обръщаш внимание на тези симптоми защотото може да откачиш от нетърпение. От сърце ти желая положителен тест, но изчакай поне 6-7 дни закъснение.
*
Re: закъснение и отрицателен тест
« Отговор #5 -: Февруари 12, 2011, 13:33:16 pm »
Възможно е да е рано да ти отчете теста , но и аз преди няколко месеца имах малко по откачен цикъл със какви ли не симптоми , но в крайна сметка просто е било неразположение от смяна на сезоните и малко повече стрес (правихме сватба тогава).Изчакай няколко дена или седмица и направи пак тест , ако е отрицателен и продължаваш с неразположението се консултирай с лекар, но не се вглъбявай много в симптомите , за да не те докара до лудост без да има причина.Най искрено ти пожелавам да видиш двете чертички още тия дни.
*
Re: закъснение и отрицателен тест
« Отговор #6 -: Март 05, 2011, 16:09:49 pm »
Хич немога да се ориентирам тука,но да попитам...Момичета сега след като Февруари беше 28 дни,март месец трябва ли да ни закъснее цикъла за да навакса 3-те дни от Февруари??? :balk_132:
*
Re: закъснение и отрицателен тест
« Отговор #7 -: Март 05, 2011, 16:24:48 pm »
Хич немога да се ориентирам тука,но да попитам...Момичета сега след като Февруари беше 28 дни,март месец трябва ли да ни закъснее цикъла за да навакса 3-те дни от Февруари??? :balk_132:

Изброй 28 или на колкото дни ти идва, цикълът дефакто няма да закъснее, ако ти е редовен. Датата само ще се промени.
*
Re: закъснение и отрицателен тест
« Отговор #8 -: Март 05, 2011, 21:55:13 pm »
Хич немога да се ориентирам тука,но да попитам...Момичета сега след като Февруари беше 28 дни,март месец трябва ли да ни закъснее цикъла за да навакса 3-те дни от Февруари??? :balk_132:

Изброй 28 или на колкото дни ти идва, цикълът дефакто няма да закъснее, ако ти е редовен. Датата само ще се промени.
Ок ще се промени но накъде???Дойде ми на 05.02 28 дневен цикъл,значи кога се пада  :balk_172: :balk_132: :balk_80: П.П. Мале сега ги изброих 28-и ден е било вчера.......Днес ми е 29-ти.....Значи имам 1 ден закъснение така ли???? yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 Ох дано да закъснее с 9 месеца,но съм с болки всякаш ще ми дойде всеки момент,а сутринта се събудих с адски болки в яйчниците и си казах "Край дойде вещицата"
« Последна редакция: Март 05, 2011, 21:59:49 pm от Мария Мървакова »
*
Re: закъснение и отрицателен тест
« Отговор #9 -: Март 05, 2011, 22:17:09 pm »
Миме дано болките не значи че ще те навести "вещицата", ще стискам палци , да ни информираш какво става около теб.
*
Re: закъснение и отрицателен тест
« Отговор #10 -: Март 05, 2011, 22:20:45 pm »
Миме дано болките не значи че ще те навести "вещицата", ще стискам палци , да ни информираш какво става около теб.
Мерси Пламъче ще пиша....Ами ако броя правилно значи имам ден закъснение....Дано,дано не дойде червената вещица...... :green_dust_1: :green_dust_1: :green_dust_1:
*
Re: закъснение и отрицателен тест
« Отговор #11 -: Март 05, 2011, 22:56:58 pm »
Мими, хайде дано ни зарадваш с мартенски две червени чертички! :bighug:
*
Re: закъснение и отрицателен тест
« Отговор #12 -: Март 05, 2011, 23:05:10 pm »
Мими, хайде дано ни зарадваш с мартенски две червени чертички! :bighug:
Serendipity хайде дано,но с тези болки в яйчниците май само психиката ми спира цикъла...Лошото е,че не го преживявам за 1-ви път това....Силни болки в яйчниците,но аз отказвам,че трябва да ми дойде....Дано пък този път тези болки са от бебо в мен....ДАНО... :bfp: :sucky: :bfp1: :sunshine: :sunshine: :sunshine: newsm06 newsm05
Re: закъснение и отрицателен тест
« Отговор #13 -: Юли 07, 2014, 19:29:47 pm »
Здравейте, пия за 2ри месец дуфастон и 1вия път всичко беше наред, дойде ми като по часовник. Сега след 2рия прием имам вече 10 дневно закъснение. Ходих на лекар и ми казаха "съмнение за малък плоден сак в 1ния яйчник" и да си направя домашен тест, сойто се оказа отрицателен.. каза ми след 10 дни пак да отида на преглед.
*
Re: закъснение и отрицателен тест
« Отговор #14 -: Юли 07, 2014, 20:12:33 pm »
Здравейте, пия за 2ри месец дуфастон и 1вия път всичко беше наред, дойде ми като по часовник. Сега след 2рия прием имам вече 10 дневно закъснение. Ходих на лекар и ми казаха "съмнение за малък плоден сак в 1ния яйчник" и да си направя домашен тест, сойто се оказа отрицателен.. каза ми след 10 дни пак да отида на преглед.
Не може да има плоден сак във яйчника. Или не си разбрала, или си смени лекаря.
След десет дневно закъснение пикловият тест няма как да не отчете наличие на бременност, освен ако не е дефектен. Най-категоричен е кръвния тест.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: закъснение и отрицателен тест
« Отговор #15 -: Юли 07, 2014, 23:01:23 pm »
Това е, което ми е написала.. по скоро аз не съм го написала правилно..
*
Re: закъснение и отрицателен тест
« Отговор #16 -: Юли 07, 2014, 23:16:03 pm »
plamena0957, прикаченият файл не се отваря. За да провериш дали има бременност, най-добре направи кръвен тест (изследва се бета ЧХГ), може да се направи по всяко време на деня без значение дали си приемала храна, във всяка лаборатория срещу 18-20 лв. максимум.
Ако нямаш тази възможност, направи уринен, по възможност с първа сутрешна урина, тогава концентрацията на ЧХГ в урината е най-висока. В краен случай, може и по-късно през деня, но се опитай да не приемаш течности поне два часа преди теста.  Късмет  :D!

Re: закъснение и отрицателен тест
« Отговор #17 -: Октомври 11, 2014, 09:30:09 am »
Здравейте момичета от три месеца ходя на лекар защото нямам овулация.два месеца пиех противозачатачни и цикъла ми беше на 26 дни.спрях ги и ми дойде на 11.09 и на десетия ден ходих и ми казаха че доминантния флоликул е 6милиметра.След това ходих на 20ти ден от цикъла и казаха че съм имала овулация.По мой изчисления днес е 31 ви ден от цикъла вчера правих тест беше отрицателен,а цикъл няма.имам пробождания в кръста и силна умора постоянно ме боли главата и ми се спи.не ме болят гъдите нито ми става лошо.Но според вас имали вероятност да съм бременна след като имам отрицателен тест?
*
Re: закъснение и отрицателен тест
« Отговор #18 -: Октомври 11, 2014, 16:17:44 pm »
Т. е. закъснението е 5 дни, струва ми се рано да отчете теста бременност. Той вероятно е бил домашен (уринен). Повтори го пак поне на 10-и ден закъснение. Най-добре е кръвен тест след около 10 дни закъснение, макар че има жени, които са виждали положителен тест на 8-9 ден след трансфер. Ако не се появи цикъл и тестът е отрицателен, посети лекар.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: закъснение и отрицателен тест
« Отговор #19 -: Октомври 11, 2014, 18:19:46 pm »
Здравей, пуфи–светли. Ако на 10ти ден от цикъла фоликулът ти е бил 6мм, а фоликулите нарастват с 1-2 мм на ден, по-вероятно е да се е спукал около 20ти ден, след като на 20ти ден са ти казали, че е минала овулацията. Фоликулът трябва да нарастне до20-24 мм, за да се смята, че е носител на качествена яйцеклетка. Тосест ако е нараствал средно с по 1.5мм на 20ти ден от цикъла фоликулът е бил 21 мм. Дори и с по-малко да е нараствал на ден, пак по-скоро овулацията е била 18-20ден. В момента ти е 11-13 ден след овулация и е нормално пиклив тест да не отчете, тъй като нивото на ЧХГ все още е ниско. Стискам ти палци, пусни утре кръвен или изчакай още 2-3 дни за пиклив. На първи ден от закъснение, тоест 14 дни след овулация - и пиклив тест ще ти отчете  :goodluck:
Re: закъснение и отрицателен тест
« Отговор #20 -: Октомври 11, 2014, 20:41:55 pm »
Здравейте благодаря за отговорите:-)  ами днес повторих уринен тест и имаше много бледа почти незабележима втора черта,трябва да се вгледаш за да я видиш.В понеделник ще пусна кръвен,ако нямам цикъл до тогава разбира се.А утре с първата урина ще направя и още един уринен да видим какво ще излезе:-) Мога само да се надявам на положителен резултат
*
Re: закъснение и отрицателен тест
« Отговор #21 -: Октомври 11, 2014, 21:54:36 pm »
Стискам много палци :)
Re: закъснение и отрицателен тест
« Отговор #22 -: Октомври 11, 2014, 22:27:39 pm »
Пуфи може да е рано,както казва Лилиту.при мен пикливият тест ми отчете положителен чак на 7 ден  след дата на МЦ.и то с по-бледа черта от контролната,но при мен О. е била 12-13 ден.вместо да се мъчиш да го мислиш по-хубаво си направи кръвен тест.не на всички момичета им е отчел положителен тест от първият път.на една позната и показваха едвам 2-3 положителни теста ,а всички други отрицателни и накрая отиде на АГ и там и казаха че е бременна.така че не се отчайвай :)

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: закъснение и отрицателен тест
« Отговор #23 -: Октомври 12, 2014, 09:35:14 am »
pufi_svetli, и аз съм в подобно на твоето положение. Последна МЦ на 11.09. и днес сутринта(на 4-ти ден от закъснението) - отрицателен тест .. Вече 3-ти ден съм с главоболие и леко напрегнати гърди.
През август ми закъсня 10 дни, имах 2 отрицателни теста и накрая ми дойде.  :(
За себе си зная, че отрицателните тестове не са бременност(при мен).
Но се радвам, че ти вече имаш втора бледа чертичка, което е обнадеждаващо.
Успех и стиснати палци за още по-категоричен положителен резултат! yahoo_17

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: закъснение и отрицателен тест
« Отговор #24 -: Октомври 12, 2014, 09:42:46 am »
Може и да няма нищо,но толко много искам бебе,че може да си въобразявам.Утре ще пусна кръвен сега няма къде да го пусна.И да се надявам на положителен резултат.Имам големи надежди,защото цикъла ми е точен +- един ден.Теди дано това закъснение този път да е с положителен резултат както при теб,така и при мен:-) ще ти стискам палци
Re: закъснение и отрицателен тест
« Отговор #25 -: Октомври 12, 2014, 19:50:46 pm »
стискам ви палци момичета.и аз имах февруари закъснение от 7 дена,но тогава ми дойде.а този път имах 7 дни закъснение и положителен тест.  :crossfingers:

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: закъснение и отрицателен тест
« Отговор #26 -: Октомври 14, 2014, 17:24:16 pm »
Момичета след един тест шуар чек писалка с втора бледа черта и два най обикновени тест с  втора бледа черта.днес си взех резултатите чхг ми е 0,а цикъл още няма.Някой има ли мнения за лаборатория Рамус?Много ми е интересно след като чхг е 0,защо имах втора бледа черта на тестовете
Re: закъснение и отрицателен тест
« Отговор #27 -: Декември 19, 2014, 08:20:36 am »
При мен има отрицателен тест и закъснение от 1 ден,но цикълът ми така или иначе не е много редовен.Не знам какво да си мисля,дали е възможно да е прекалено рано,за да покажат тестовете?

*
Re: закъснение и отрицателен тест
« Отговор #28 -: Декември 20, 2014, 02:34:44 am »
Sajalqvam za latinicta(preinstalran comp), no sss_girl, vse oshte ti e eventualno 13ti den sled OVU, izchakai pone 14 dni za pikliv test, ne vinagi otchita predi 14 den :))) stiskam palcii :)  :bighug:
Re: закъснение и отрицателен тест
« Отговор #29 -: Декември 21, 2014, 22:14:08 pm »
Тестовете са си отчели вярно,защото ми дойде....  :( :witch: .Благодаря ти все пак, lilitu !

*
Re: закъснение и отрицателен тест
« Отговор #30 -: Декември 22, 2014, 09:23:15 am »
При мен винаги отчитат вярно ..

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари