0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    gj

Здравейте!
Искам мнения за тази диагноза и до какви количества алкохол може да се приема.Всички казват че алкохола влияе на сперматогенезата и аз също съм убедена в това.Мъжът ми си пие всекидневно по 200гр.концентрат,в редки случаи по малко.Говорих му старашно много за това, че е вредно за сперматозоидите.
Мисля да му взема някакви билки против алкохол :oops:
Моля,ще очаквам вашите мнения.Благодаря ви предварително.
Обструктивна азооспермия и алкохол
« Отговор #1 -: Май 25, 2006, 16:58:55 pm »
Ми то алкохолът не е ли зависимост, поне при някои хора, не знам билки ще помогнат ли :roll:  А всеки ден 200 грама концентрат е вредно не само за спермограмата и дано покрай нея понамали приема, защото си вреди и на други неща.
Благодаря ти, Бени!







*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Обструктивна азооспермия и алкохол
« Отговор #2 -: Май 26, 2006, 18:21:05 pm »
при каквито и да са проблеми със спермограмата първото нещо, което се препоръчва от лекарите, е спиране на цигарите и алкохола!

а твоят мъж, казваш, няма изобщо сперматозоиди и си жули всяка вечер по 200 грама, та питаш до колко да ги намали... :)

честно казано, аз бих се притеснила за него, дори и да беше със сперма за донор...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Обструктивна азооспермия и алкохол
« Отговор #3 -: Май 26, 2006, 20:38:26 pm »
GJ, това, което мъжът ти пие е направо СТРАШНО като количество... И то всяка вечер  8O Защо ли си мисля, че е пристрастен  :?
Трябва на всяка цена да го накараш да се откаже от алкохола :!:
Пуши ли? Защото и цигарите трябва да спре ако искате да правите бебе...

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Обструктивна азооспермия и алкохол
« Отговор #4 -: Май 27, 2006, 11:14:14 am »
Ако човек ни чете ще си каже, брей тез девойки истински ангели - не пушат, не пият, че и на мъжете си не дават:).
Шегата настрани, но 200гр. си е бая солидно количество ежедневно. Особено пък при лоши показатели на спермограмата.Поговори с него и се опитай да му обясниш.Успех:)
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*
Обструктивна азооспермия и алкохол
« Отговор #5 -: Май 27, 2006, 13:05:05 pm »
Обструктивна азооспермия не означаваше ли запушване на канал някъде по репродуктивния тракт при мъжа? Алкохолът и цигарите са вредни за сперматогенезата наистина, но в този случай не знам дали са определящи. Къде установихте тази диагноза и какво решение ви предлагат?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Обструктивна азооспермия и алкохол
« Отговор #6 -: Май 27, 2006, 13:36:14 pm »
Цитат на: cygnus
Обструктивна азооспермия не означаваше ли запушване на канал някъде по репродуктивния тракт при мъжа? Алкохолът и цигарите са вредни за сперматогенезата наистина, но в този случай не знам дали са определящи.


Сигнусе, дори и да се отстрани препятствието, какви спермита мислиш, че ще потекат след ежедневен прием на 200 грама концентрат - читави ли?
едното няма връзка с другото, алкохолът е враг на спермата, това е.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Обструктивна азооспермия и алкохол
« Отговор #7 -: Май 27, 2006, 13:42:37 pm »
Цитат на: jam

алкохолът е враг на спермата, това е.

Е с това съм 100% съгласна, цигарите също.
Обструктивна азооспермия и алкохол
« Отговор #8 -: Май 27, 2006, 13:47:50 pm »
Алкохола вреди на пола.
*

    gj

Обструктивна азооспермия и алкохол
« Отговор #9 -: Май 31, 2006, 17:27:32 pm »
Здравейте.Ами диагнозата ни я установи д-р Кацаров.Предложи ни и операция.Сега ще я правим до 2 седмици.
Аз  съм говорила с мъжа си за алкохола и вредата му на спермата.Слуша ме и го е намалил дори ще го отказва.
Малко ми е конфузно да говоря за това.Обаче се надявах ако има някой с подобен проблем,при който мъжът си попийва се надчвах да ми кажат нещо.Но най-доброто е да разговарям с него и го правя непрекуснато.Той доста се стресира от това което му казаха и за операцията.Но мисля че всичко ще се оправи.Благодаря на всички които ми отговориха и ще очаквам още отвовори от вас.Благодаря и чао!
Обструктивна азооспермия и алкохол
« Отговор #10 -: Юни 02, 2006, 11:28:09 am »
Цитат на: gj
...
Малко ми е конфузно да говоря за това.Обаче се надявах ако има някой с подобен проблем,при който мъжът си попийва се надчвах да ми кажат нещо....

Ами хич да не ти е сконфузтно, това са нещата от живота. И моят мъж и всичките му приятели смятат, че е нещо напълно в реда на нещата и даже се мъчат да ме убедят, че е почти задължително мъжа да си пийва вечер и че една-две чашки не пречат. Трудно ми е да водя война сама срещу цяло войнство приятели. А на всичкото отгоре сме с лоша морфология и въпреки всичко си пушем 2 кутии на ден /беше ги намалил малко, но пак се върна на изходно положение/  и да си пийваме ракийка всяка вечер, а събота и неделя повечко. Но като се има предвид, че брат му пие по 6 литра водка на седмица  :evil:
А да не говорим, че мъж ми не иска да се види с Мели, иначе ще я помоля да го постресне малко  :wink:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Обструктивна азооспермия и алкохол
« Отговор #11 -: Юни 02, 2006, 11:37:33 am »
Ох, няма да го разбера аз това влечение към чашката, ама никога. Моят мъж пийваше по 100 гр. всяка вечер почти, от 2-3 месеца попрестана, вчера се прибира с шише Пещерска и ми заявава "ама аз отдавна не съм пил". Геройство! А когато е в компания, ама абсурд, абсурд да се въздържи. Как??-не можело то да си на маса и да пиеш сок например. Аз не проявявам никакво разбиране към подобни пороци, ако аз мога да се въздържам изцяло от нещо любимо и вредно, значи всеки може, в крайна сметка разум и воля господ всекиму е дал!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Обструктивна азооспермия и алкохол
« Отговор #12 -: Юни 02, 2006, 11:56:21 am »
Ох момичета, колко добре ви разбирам само, за щастие моят мъж няма влечение към алкохола, не близва концентрат, а само ако излизаме - 2-3 чаши вино или 1-2 бирички; за сметка на това татко ми доста си пийваше (и си пийва), голям кошмар. Още от детство имам непоносимост към алкохола (не близвам), а и мания да не би мъжът ми да се пристрасти. Алкохолът е гадна работа, никой не е застрахован от зависимост, особено ако си го позволява честитчко. Дано мъжете ви оценят правилно загрижеността ви:)
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
Обструктивна азооспермия и алкохол
« Отговор #13 -: Юни 02, 2006, 12:06:31 pm »
Само да вметна, че "нашето" пиене на алкохол не му влияе, когато е през седмицата де. Дори не му се "замотва" главата, не му влияе на емоциите, на отношението му към мен, на секса. Той дори моя мъж като си пийне повече започва много да ме обича и само ме преследва и ми разправя, колко съм била хубава и колко много ме обичал, как не можел да жевее без мен и какво щял да направи, ако го зарежа  :lol: , как да се сърдиш тогава ми кажете, че е прекалил с пиенето  :wink:  
А иначе и баща ми си е бил такъв, всяка вечер малко алкохол, без да се напива. А напиването му по същия начин като на мъжа ми - става страшно любвеобилен, щом само тогава кучето ни му се радваше  :lol:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Обструктивна азооспермия и алкохол
« Отговор #14 -: Юни 02, 2006, 12:21:46 pm »
Моят баща също не беше от агресивните пияници, не ни е тормозил или нещо подобно, но все пак - това започва да тежи рано или късно, поне в нашия случай беше така. Май темата стана за емоционални проблеми:)
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    jg

Обструктивна азооспермия и алкохол
« Отговор #15 -: Юни 02, 2006, 12:28:52 pm »
Ами момичета какво да кажа!Моят мъж нещо се постреснал в последно време за здравето си.И това за алкохола направо го притеснява(имам предвид че осъзнава че вреди).Поспрял се нещо.Но и аз като Василена не мога да се боря със цяла банда мъже които обичат да си попийват.То наистина Господ е дал разум и воля всекуму, но дали мъжете мислят така!?
Успех на всички които се борят с това.И наистина мъжете ни да оценят какво правим за тях.Иначе..........
 :sperm:  :sperm: ще са много много  :beerdr:  :wine:
*

    gj

Обструктивна азооспермия и алкохол
« Отговор #16 -: Юни 02, 2006, 12:30:27 pm »
Пази Боже!
Обструктивна азооспермия и алкохол
« Отговор #17 -: Юни 02, 2006, 13:29:23 pm »
Моят мъж непрекъснато засвидетелства разбиране и уважение към мен, не мога да се оплача изобщо. Никога не сме се карали или нагрубявали, разбираме се прекрасно и се обичаме много. Но не разбирам едно, въпреки че проявява максимум старание, не успява да се противопостави на изкушенията. Ако знаете колко съм се тръшкала за цигарите, колко много съм му опявала. Спря ги преди година и 3 месеца, но пуши по цигара две тайно от мен, знае че ако го видя пак с цигара, ще се пръсна   :cry: С алкохола е почти същото, не съм свикнала да се пие вкъщи, моят баща никога не е пил, за мен 100 грама на вечер са драматично количество, не мога да се примиря с това, не и когато е важно, моного важно дори. Е, на него моментът с абсолютната важност му убягва, знае всички рискове но упорства, като мисли, че щом е в премерено количество не вреди. Не разбирам, няма и да разбера, остава ми само да се примиря и да чакам да узрее за идеята :roll:. Знам само, че не е честно...


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
Обструктивна азооспермия и алкохол
« Отговор #18 -: Юни 02, 2006, 13:32:40 pm »
 "Забранените плодове са най-сладки"
Обструктивна азооспермия и алкохол
« Отговор #19 -: Юни 02, 2006, 14:03:24 pm »
Аз вярвам в разума и волята!!!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Обструктивна азооспермия и алкохол
« Отговор #20 -: Октомври 16, 2006, 12:20:07 pm »
Само на нас, които имаме проблем с репродукцията 100 или 200гр. алкохол или 1 кутия цигари ни се виждат фатално количество. Аз не отричам, че цигарите и алкохола са вредни както за сперматозоидите, така и за целия организъм, но немога да не споделя нещо, като чета тази тема:
 И така имаме едно познато семейство, мъжът е на 42 години, има ОПРЕДЕЛЕНО проблем с алкохола, защото пие по-всяко време на деня и на нощта. Жена му напразно се бори с него със забрани и скандали, при което той беше стигнал до върха на изобретателността си, като правеше следния коктейл: 1 бутилка безалкохолна напитка ябълка(разгазирана) се смесва с 1 бутилка водка и получената напитка се налива в бутилки от бяло вино, понеже добива перфектно цвета на бялото вино и се пие охладена през лятото като вода, понеже му позволяваха да пие само вино, било по-леко?! Той толкова е свикнал с алкохола, че не му личи изобщо че е пил, до момента докато изпитото количество не стигне към литър концентрат, а ако е вино може да изпие и 3-4 бутилчици. Не е такъв че да прави сцени или нещо подобно, напълно нормално се държи, но много, много пие!!!. Незнам точно откога е пиел толкова много, но аз го познавам от 7 години и поведението му спрамо алкохола не се променяло нито за миг. А и пуши по 1-2 кутии цигари! Та въпросният господин има три деца - едно от първият си брак и две деца от втория си брак - едното е на четири год., другото е на 2 месеца бебе. И при двете деца жена му казва, че е забременяла нецеленасочено ами случайно при все, че се пазили, т.е. тя се опитва да ме убеди, че и при двете и бремености не е имало дори цялостно изпразване на мъжа й в нея 8O.
Винаги когато попаднем в компания с тях, стоя и го наблюдавам как се налива с водка, как пафка цигарите една след друга и си мисля "КАКВИ СА ТЕЗИ СПЕРМАТОЗОИДИ, КАКВО Е ТОВА ЧУДО???"
Re: Обструктивна азооспермия и алкохол
« Отговор #21 -: Октомври 16, 2006, 12:45:39 pm »
Мда, за чудене е, ама аз не им завиждам на това семейство, ама никак. Всеки има своите проблеми, СТ, и те са различни при всеки. Кураж, ще ги разрешим!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Обструктивна азооспермия и алкохол
« Отговор #22 -: Октомври 16, 2006, 12:51:18 pm »
Да Миники, Ще ги разрешим! :)
*
Re: Обструктивна азооспермия и алкохол
« Отговор #23 -: Октомври 18, 2006, 12:56:10 pm »
Аз пък го разбирам!Щом тя можела да се откаже от нещо и другите можели!
Е айде сега ние сме идеални. Да спрат алокохола,  да спрат цигарите, за жените хич да не си и помислят ....  :D Ами че то жив стрес бе хора! Дайте им право на малско релакс! Мъжете с проблем в спермогенезата поне в определен период се чувстват не толкова мъже, ами може би пък цигарите и алкохола да са нещото което ги свързва с останалите "нормални" мъже! Всички приятели наоколо ми пушат и пият, и мъжа и жената, и всички имат по две деца поне! Ние спираме да пушим, не пием бира, пием разни бъркочи от лечителки и пак, с извинение, среден пръст!
Знам ,че вреди, но .... не ги стресирайте, не стресирайте и себе си! В ангелчета няма да се превърнем, само дето забранявайки си нещото дето вреди, ама ни харесва ще ни захаресва още повече!
Ако го видела, че пуши щяла да "пръсне"!!! Е, тва пък, ако не е повод за стрес и за двамата здраве му кажи!
И още един пример - и двамата ми дядовци умряха от рак и двамата не пушеха и пиеха само при повод!
Надявам се че няма да ми се разсърдите, че изразих мнението си по този начин! :D 
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Обструктивна азооспермия и алкохол
« Отговор #24 -: Октомври 19, 2006, 10:53:54 am »
Аз от баба ми знам, че ?урвалъка е до време, а пиянството до гроб!!! Иначе съм абсолютно на мнението, че алкохола и цигарите не оказват чак такова влияние върху сперматогенезета. И аз знам десетски случаи, в които мъжа пие и пуши и си има здрави деца.  :lol:Едно оттях съм аз!!! И без това е толкова тежък живота, че ако и тези "малки удоволствия" изчезнат, не знам как ще сме психически.  :(


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Обструктивна азооспермия и алкохол
« Отговор #25 -: Октомври 19, 2006, 10:56:26 am »
И без това е толкова тежък живота, че ако и тези "малки удоволствия" изчезнат, не знам как ще сме психически.  :(
Нали! :wink:
Re: Обструктивна азооспермия и алкохол
« Отговор #26 -: Октомври 19, 2006, 13:19:44 pm »
Грация, тъй като в постинга ти намирам коментар по изразени от мен мисли, отпреди полови година при това, нека все пак кажа нещичко: намирам иронията ти относно пръсването и идеалните хора, “ама моля ви се”, за  крайно неуместна, още повече че е насочена към неназовано трето лице.
Не смятам да продължавам да се жалвам, нито да отвръщам с нападки, безпредметно е в задочен спор.

Пожелавам ви успех! 




МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Обструктивна азооспермия и алкохол
« Отговор #27 -: Октомври 19, 2006, 13:50:43 pm »
    Ако един мъж има 100 милиона сперматозоиди на милилитър с перфектна морфология, след алкохолна оргия има и да мрат, има и да останат.Обаче ако са много малко, просто е безумие да се пие често, а да не говорим за пушене.И аз побеснявам, когато моят започне да намеква за пийване.Стрес било, ама горките мъже.А за мен не е стрес всеки месец да ми идва и да се чувствам безпомощна и безнадеждна. Значи да страдаме жените, а горките мъже да се утешават, пийвайки?Като иска да пие, да се съгласи на донорско инсе-ама не ще...Тогава трябва да се съобразява.Защото ако почнем да си сравняваме стреса....Спирам, ядосах се...
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
*
Re: Обструктивна азооспермия и алкохол
« Отговор #28 -: Октомври 19, 2006, 14:06:38 pm »
Тъй като нещо се случи с един от постингите ми го вмъквам тук.
Та, Миники, съжалявам че съм те засегнала като не съм те назовала изрично!
Умишлено завърших постинга си с : "Надявам се че няма да ми се разсърдите, че изразих мнението си по този начин!"
Не съм имала намерение да проявявам "неуместна" ирония, а именно да изразя мнението си изпитано на собствен гръб!
При нашата двойка проблема е "Олигоастенотератозооспермия" - единствен шанс да имаме дете - ИКСИ! Е да но вече втори опит /преди 10 дни/ се увенча с неуспех! Така че повярвай ми знам за какво говоря!
Лилит, моля те, не се ядосвай! Това няма да помогне еййй късметец му е нужен малко на човек, ама... нейсе! 
И нещо друго което пропуснах да спомена!
При мен НЯМА открит проблем, но...
След като видях отрицателния тест /бях в друг град и трябваше да се връщам с колата/ ми мина през ума мисълата...да срещна някое дърво...защото ... "За нищо не ставам!" Никога не бих го направила разбира се, но...има и такива моменти на слабост!
А ако причината беше в мен? Как ли бих почувствала тогава!?
Съпругът ми веднага предложи да спра да се измъчвам вече и да преминем към донор! Аз без да се замислям отказах..
Но да не променяме темата!
« Последна редакция: Октомври 19, 2006, 14:19:28 pm от Grazia »
*
Re: Обструктивна азооспермия и алкохол
« Отговор #29 -: Октомври 19, 2006, 14:55:45 pm »
  Грация, вече ми мина...Но ти помисли по-добре върху предложението на мъжа си.Защото и при мен нямаше никакви проблеми и изведнъж, страшно изведнъж се струпаха няколко.И става все по-трудно, и все по объркано.Дано да си на прав път, да не съжаляваш за решението си.Желая ти успех!
   
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
Re: Обструктивна азооспермия и алкохол
« Отговор #30 -: Октомври 19, 2006, 15:19:22 pm »
Грация, при нас проблемът не е по-малко сложен, разбирам гнева и разочарованието ти и ги уважавам. Аз вярвам, че ако правим всичко както трябва, усилията ни ще се увенчаят с успех, ако и да звучи наивно или химерично или пък да буди ирония у някого.
пак ти пожелавам успех, сигурна съм че ще имате!!!
 
« Последна редакция: Октомври 19, 2006, 15:22:49 pm от Миники »


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Обструктивна азооспермия и алкохол
« Отговор #31 -: Октомври 19, 2006, 15:30:10 pm »
Лилит така е! И при мен започнаха да се появяват проблеми! Ами хормони са това! Но именно за това не съм убедена че донора ще оправи нещата! Разбираш ли получават се ембриони които се развиват докато ми ги трансферират, но после...Разбира се ще говорим с док, но ако той не е категоричен, че качеството на сперматозоидите е виновно за липсата на бременност след трансфера, съм решила да опитаме поне още веднъж за да има червените бузки на моя "пияница"!
Миники и аз вярвах, ама вече се уморих!