0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Седмицата 23.08-29.08.
« -: Август 23, 2010, 11:13:38 am »
Слънчева,здрава и усмихната седмица!
Да се похвалим,че Митко вчера за цял ден се напика само веднъж в гащите което за мен направо е постижение имайки впредвид че не съм си го поставяла за някаква цел :)

*
Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #1 -: Август 23, 2010, 11:33:39 am »
Да е слънчева и здрава седмицата и от мен :D
Парси браво на Митачето!

*
Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #2 -: Август 23, 2010, 14:37:11 pm »
Здрави дечица и спокойни родители през седмицата!

Ние вече сме с второ зъбче на хоризонта.  :) То, обаче, не излезе така безпроблемно, както първото - появи се с температура и лека раздразнителност. Както и да е - вече хапем и с него  :wink:.
Та, откакто имаме зъби, много ни е интересно, като се храним да захапваме лъжичката. :) В следствие на тази забавна за Виктор игра, лъжичката от долната й страна се надраска. Съответно смених старата лъжичка и купих нови (за след 6мес. и за деца със зъби), но те също се надраскаха. Та въпроса ми е - трябва ли да сменям постоянно надрасканите лъжички или е достатъчно само да ги стерилизирам?   

Да е слънчева и прохладна седмицата! :)
*
Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #3 -: Август 23, 2010, 19:29:55 pm »
Туин,аз дори не съм обръщала внимание на тази подробност :oops:Според мен е достатъчно изваряването,то иначе колко лъжички трябва да купиш тепърва? :P

Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #4 -: Август 23, 2010, 20:29:25 pm »
Парси, а казва ли си той по някакъв начин или ти просто го слагаш на гърнето. Щото много мъничък ми се струва.

*
Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #5 -: Август 23, 2010, 21:28:41 pm »
Албенче,изобщо не казва и не показва.Просто явно уцелвам момента :).През час,а ако не иска през час и половина го слагам и така :)

*
Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #6 -: Август 23, 2010, 22:16:51 pm »
Парси, ич и не ти трябва да го дебнеш, когато е готов сам ще си покаже. Това дебнене през час час и половина е излишно. Моята дъщеря чак на 2 години и половина беше готова. Преди това опитвах в края на миналото лято когато беше почти на две - фиаско. Напишка два чифта гащи без изобщо да прояви интерес що точно са и мокри гащите. Докато в края на март сама каза че не иска памперс и те така. И все още имаме нощи, в които се напишква насън.
*
Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #7 -: Август 24, 2010, 07:55:03 am »
Сия,абсолютно си права.Няма и да се тормозя.Просто го правя заради жегите в момента.Като застудее пак ще му надяна памперса. :)

*
Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #8 -: Август 24, 2010, 10:11:51 am »
Туинче и Сияна си захапва лъжичката,като кученце е и много се радва :D но да ти кажа само изварявам лъжиците и толкова.То иначе ден през ден ще трябва да купувам нови :D

Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #9 -: Август 24, 2010, 11:18:29 am »
Хубава седмица и от нас!
Да попитам мамите с по-големи дечица, когато въведете сирене, колко време след това давате извара? Въпросът ми е по-конкретно за едни плодови десерти с извара на Овко То моя не обича особено сладко, но се чудя с какво да му разнообразявам следобедното хранене :?
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #10 -: Август 25, 2010, 03:43:55 am »
Привет от нас!
Щото много му се тресях на пътуването, решението то да бъде нощес бе най-правилно!
Спаха си децата, едно две пробуждания, без грижи!
Подготвих Митака за повръщането с Кокулино два дни преди това
и изобщо не е повръщал, има ефект ако се дава по схема, това вече го изпитах!
Натам добре, насам мъка, но после...

И да ви кажа най-хубавото на морето е Лисичата компания!
Събират погледи, любов и трепети, а майка им, майка им удивление и страхопочитание!
Няма такъв дух, момичета, няма такова сърце!
Лисицо ще ме прощаваш, но не мога да не си кажа!
Защо тези два града са така далеч, нямам си идея!Но ми е много мъка.

За съжаление ние се завърнахме болни вкупом!
Нас кучета ни яли,но Митака и сега гори с почти 39 и разтройство.
Калина вчера повръща няколко пъти, днес и тя с диария!
Иначе на морето много им хареса, веселба и игри и сън на плажа, страхотно...

Хубава и спокойна седмица!

П:П Блу, честити първи стъпки на усмихнатото ти момче!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #11 -: Август 25, 2010, 10:59:30 am »
Ау, мише, аз се чудя защо си писала по никое време, а то каква била работата. Бързо да оздравява цялата миша компания!

Благодаря ти!  :wink:

*
Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #12 -: Август 25, 2010, 11:11:08 am »
Привет и от нас!

Мише, дано се оправите бързо, че хич не звучи добре цялата тая работа.

Аз тая седмица, ще ги водя моите по изследвания за ясла и градина. Исках да попитам запознатите, полагат ли им се на децата направления за тия изследвания? Предните 2 години ни съвпадаха с разни редовни изследвания но тая година не е така, а и ще ми дойде по две...  :?


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #13 -: Август 25, 2010, 12:08:23 pm »
Гери, изследванията за паразити, които се носят със стъклото и контейнерчето са общо 16 лв., но незнам дали им се полагат направления за тях.
*
Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #14 -: Август 25, 2010, 14:02:17 pm »
Гери, на мен ми дадоха направления за всичко, като някои се доплащат. Говорих с Цибалаб и Бодимед днес, та при тях със сигурност тези с акитата не минават по каса. При едните са приблизително 40 лв, при другите около 50. Аз утре ще нося контейнерчетата в 20 ДКЦ и ако не ти е късно, утре следобяд ще пиша колко съм доплатила и какво и що.
*
Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #15 -: Август 25, 2010, 14:11:35 pm »
Бързо оздравяване на болните желая.Аз пък вчера скъсах минискус и утре влизам за операция :?

*
Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #16 -: Август 25, 2010, 14:25:30 pm »
Стефи, Сия, благодаря за отговорите. Аз обаче освен акита, мислех че и кръв и урина трябват, но може би е само за Стефан като новопостъпващ в ОДЗ-то, а Ели която преминава от яслена в градинска група може и да не трябва, лошото е че ОДЗ-то е във ваканция и няма и кой да питам. И чуденката ми е и за Васерман за мен дали ще трябва, след като съм носила за Елена, но може би ще ми поискат, тъй че ще си пусна. Сия, аз в Превента ще ида и гледах тяхната ценова листа там акитата са 16 лева...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #17 -: Август 25, 2010, 14:35:18 pm »
Парси  :? много неприятно!
Леко да мине утре и бързо възстановяване!
Има ли кой да помага за децата?

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #18 -: Август 25, 2010, 14:39:10 pm »
Да, и ПКК и урина трябва. Обаче понеже става по-бързо, а и искат да са с давност 1 седмица, аз ще ги пускам тях другата седмица, щото Алекс тръгва от 7 септември. А акитата имат давност 2 седмици.
*
Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #19 -: Август 25, 2010, 14:41:45 pm »
Мише,майка ми е в отпуск до 1.09. и слава богу ще помогне.

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #20 -: Август 25, 2010, 15:23:43 pm »
Всички болни бързо да оздравяват! /Мишанта, особено вашата компания че това е много тежко/.
Аз съм в отпуска и се гледаме двете. За сега, дано и занапред сме здрави! Подготвяме се психически и материално/освен ремонта/ за градината. За съжаление сме на последен етаж и е много жега в нея, всичко е толкова старо  :(, но... Надяваме се по малко да успеем да подменим най-належащите неща!
Чета за изследванията - моето педи ми даде направления, но не ми обясни какво що?!
Нещо като стерилни шишенца или друго трябва ли да купя / имаше такива при яслата/ сега същото ли е? 
Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #21 -: Август 25, 2010, 16:14:18 pm »
Здравейте :)
Върнахме се от морето - там четях, ако уловях безплатен Wi-Fi :D
Ники понесе полета безпроблемно и на отиване и на връщане. Служителките бяха много мили, за разлика от някои пътници - на отиване ме раздигнаха за да седнат до прозореца и 10 минути отново ме закопчаваха с колани, на връщане 40 италианци не ме пуснаха да мина с бебето на паспортната проверка -просто си сложиха куфарите пред мен и ми обърнаха гръб. Дамата, която проверява ако детекторите за метал изпищят ме видя, дойде и ме прекара пред всички, за тяхно възмущение :D
Ники изкара три седмици на морето, цял ден под асмата на въздух, яде като ламя и порастна с 5 см. и 1,2 кг. Като се върнахме беше много кисел.
Започна да се обръща по корем за секунди и си го бях сложила на земята, в активна гимнастика върху килимче. Но му беше твърдо и затова разпънах дивана и качих гимнастиката горе...и резултатът не закъсня - Ники падна днес :balk_145: Както беше в средата на дивана, така за по-малко от минута, докато не бях в стаята падна между дивана и масичката за кафе, заедно с килимчето на гимнастиката и одеалцата. Вестниците са омекотили падането и той един вид се е свлякъл и не е паднал със засилка, но се изплаши и рева 3 минути...а аз 1 час. Заведох го на лекар, нищо му няма - смее ми се и гука, яде добре, но още ми треперят краката. Той обаче не иска да се обръща сега :(

Парси, много неприятно, стискам палци за операцията. :goodluck: :crossfingers:
Мише, дано бързо му мине на Митака :) :bighug:
[/url][/url]
*
Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #22 -: Август 25, 2010, 16:28:51 pm »
Туинче и Сияна си захапва лъжичката,като кученце е и много се радва :D но да ти кажа само изварявам лъжиците и толкова.То иначе ден през ден ще трябва да купувам нови :D

Аз затова и питам - няма да му насмогна лъжици да купувам.  :lol:
Питах, защото навсякъде чета, че като се надраскат приборите, събират много микроби и се препоръчва смяната им.

parsi, дано всичко мине леко.
Бързо оздравяване на болните дечица.

Хубави дни от нас!  :D
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #23 -: Август 25, 2010, 17:24:54 pm »
Парси, леко да мине и бързо да се възстановяваш
но не преди 1 септември- до тогава си почивай активно, че после не се знае кога пак

весела и усмихната седмица на всички
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #24 -: Август 25, 2010, 17:57:37 pm »
Благодаря на всички за подкрепата.Обичам го този форум :)

*
Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #25 -: Август 25, 2010, 17:58:24 pm »
parsi, бързо възстановяване!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #26 -: Август 25, 2010, 21:43:24 pm »
Ех Мише, много се надявах друго да прочета:( Дано бързо се оправят Митко и Калина-Малина.
Знаеш колко те обичам и си ми на сърце от първото виждане а срещата ни тук ме зареди за година напред:) до другото лято, пък дано по скоро ви видя отново:)

Парси, успех и бързо възстановяване.
*
Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #27 -: Август 25, 2010, 23:12:47 pm »
Парси мила,ще стискам палци за лека операция и бързо възстановяване след нея!
Мише бързо оздравяване!
Жаси браво на Ники за хубавото порастване!Сияна падна преди няколко дни и прекрасно те разбирам как се чувстваш :bighug: Прегръдка за теб и Ники!

Нормално ли е да избият долните кучешки зъбчета по това време?Някъде четох,че излизат на по-късен етап,но на малката и се белеят венчетата,а ми се струва,че не са долните резци 2-2,защото има доста разстояние от първите зъбчета?Ох,ама и аз как обясних само!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #28 -: Август 25, 2010, 23:19:56 pm »
Жаси, те са гумени още нищо им няма от падане:)
И за Хриска важи де:)))))
Първото падане беше на Дани, ревах с глас и то детето май от мен се изплаши повече отколкото от падането.
Към момнта Дани води пред Ники и Алекс. Вече изгубих броя на паданията му но и реакциите ми са много по различни и спокойни:)
Дано не свиквате раабира се с това но всеки следващ път е по-малко страшен)))))))))
Лека вечер на всички:)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #29 -: Август 25, 2010, 23:29:19 pm »
много сте свалили възрастовата граница за първо падане, бе!  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #30 -: Август 26, 2010, 00:12:43 am »
хриска, не може да се кучешките. Те дори след кътниците излизат.

джам, на това акселерация му се вика.  :wink:

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #31 -: Август 26, 2010, 08:11:39 am »
много сте свалили възрастовата граница за първо падане, бе!  :lol:

:jump12: :jump12:
Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #32 -: Август 26, 2010, 09:18:42 am »
Гери, вчера пускамхе на Стилияна изследвания за ДГ. Всичко беше по касата, единствено платих 1,50 лв за секрета от дупето (не за глисти, а това с тампончето дето се взима :oops:)
Мише, бързо да се оправяте всички!
Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #33 -: Август 26, 2010, 09:55:58 am »
Нормално ли е да избият долните кучешки зъбчета по това време?Някъде четох,че излизат на по-късен етап,но на малката и се белеят венчетата,а ми се струва,че не са долните резци 2-2,защото има доста разстояние от първите зъбчета?Ох,ама и аз как обясних само!

Хриска, нормално е всичко, що се отнася до реда на никнене на зъбите :D Не ги мисли. На Дара също  горе и изникнаха първо вторите, ходи известно време като вампирче :D :D
А и няма да ги върнеш, я :D :D

Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #34 -: Август 26, 2010, 10:21:11 am »
Ами то май верно ние много свалихме границата :oops: Като майка му взима глупави решения :?
Хриска аз имама един "Дневник на майката" и там пише, че първо резците избиват.

Ники свикна на дълги разходки, затова изчезвам сега навън да се бутаме из Надежденските паркове.
Аз да питам нещо - опитах да се сприяделя с няколко майки и веднага ми бяха развити теориите за зрънчото, баницата с праз на 6 месеца и т.н. И съответно от един квартал имама само една мама, с която се виждам. А съм комуникативна и затова ми е странно, че не мога да завържа разговор за нещо друго, освен за бебета. А по бебешките въпроси не сме на едно мнение и се чудя има ли смисъл да споря или ще бъда глас в пустиня.
Вие намерихте ли други мами, с които да излизате извън форума или ги избягвате, като мен сега?
 
[/url][/url]
*
Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #35 -: Август 26, 2010, 11:17:33 am »
Парси, бързо възстановяване!  :crossfingers:

За изследванията, вчера взех направления за всичко за Стефуняка и днес ми взеха само 2 лева такса лаборатория май се води, евентуално дето му бодоха пръста. Утре 6те нося това със стъкълцето в 20 ДКЦ ще видим там ще ми вземат ли нещо. За Ели според личната не са нужни изследвания след като просто преминава в градинска група на същото ОДЗ - е аз и пуснах акита все пак, пък като отворят градината ще видим дали няма да се наложи и кръв и урина да пускам.

Дано не свиквате разбира се с това но всеки следващ път е по-малко страшен)))))))))
Така е след годината, Стефан сега като пада, ако няма кръв и черва не му го броя за падане и не отреагирам, а и съм спряла да отреагирам, поне външно не ми личи :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #36 -: Август 26, 2010, 13:17:59 pm »
Гери, днес ги занесох в 20 ДКЦ. Стъкълцето, и двете контейнерчета. Дадох и направленията и ми взеха само 2 лв. Стават готови след три работни дни. Работят от 7.30 до 14.30 часа.

Марито, това с тампончето го помня от моето детство, ама на Алекс не са и взимали такъв секрет и никой не е споменавал.  :?

Болните бързо да оздравяват! Бебетата по-малко да падат, че да не тревожат майките си  :D
jasmin_veni, общо взето си е глас в пустиня.  :lol: Пък ти задръж баницата с праз поне до седмия месец, на шест месеца е раничко :jump12:
Аз още тъгувам за нашата голяма красноселско-борова компания. Мишанта, Надин, Джоши, Роби, Манхатън, Лили,Денито, Теоха, Гери_к77, Ини и Уайт ни идваха често на гости, Джази и тя. Беше ежедневно и много много хубаво. Всички дечица се променяха пред очите ми. Безценни моменти, които споделяхме. Сега пак скайпа ни събира, но не е същото.
« Последна редакция: Август 26, 2010, 13:28:48 pm от sia »
Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #37 -: Август 26, 2010, 23:34:17 pm »
Сия, ми на нас ни дадоха 4 направления. Кръв, урина, паразитология (за глисти), това го взеха с тиксо от дупето и последното с тампончето. Да не би да е излишно пък аз да съм изтормозила детето :P Поне Васерман-а е отпаднал.
*
Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #38 -: Август 27, 2010, 12:51:21 pm »
Сия:bighug:, хвана ме такава носталгия по онова време, хем не бях от най-редовните посетители на сбирките...

Марито, тампончето сигурно е наместо, контейнерче с акита...

Само да видим, аз като на Елена само контейнерче носих без стъкло дали ще ни върнат... ама живи и здрави, няколко дена по късно ако тръгне няма да е фатално.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #39 -: Август 27, 2010, 14:07:20 pm »
Здравейте, и ние се завърнахме от морето безпроблемно и здрави. Пътуванията за нас не са проблем. А на плажа такава игра падна, не е истина просто. Детето толкова се забавлява, че чак ме беше яд, че трябва да се прибираме, имахме още малко отпуска и ни беше възможно да поостанем за още ден-два, но ме беше страх да не прекалявам и да не предизвиквам дявола.
Бързо оздравяване на болните.
Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #40 -: Август 27, 2010, 15:13:00 pm »
Момичета, чета ви коментарите за иследванията за постъпване в ДГ и се чудя.

В Германия никой, никакви изследвания не ми е искал, когато дъщеря ми постъпваше в яслата. Само трябваше да опишем какви имунизации са и правени.
Сега продължава в ДГ, пак няма никакви изследвания.
Сранна работа.

*
Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #41 -: Август 27, 2010, 15:47:42 pm »
Здравейте и от нас.Днес ме пуснаха в къщи заради децата.Оказа се че не съм скъсала никакъв минискус.Разтегнала съм нещо си и имам възпаление на хрущяла.Операцията мина добре и лека полека стъпвам :).В къщи за съжаление ме чакаха Митко с температура и разстройство и Мишо със бактериален цистит :?

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #42 -: Август 27, 2010, 17:49:15 pm »
Ех Парси, никое зло не идва само!
Бързо възстановяване и оздравяване на трима ви.

Mary браво на вас, много се радвам!

Ние вече сме по-добре!Благодаря за подкрепата!
 :flower:Безценни сте!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #43 -: Август 27, 2010, 18:08:12 pm »
Мише,радвам се че вече сте по добре :)
Аз да ви питам за не много висока температура какво давате освен Панадол,че той много не му действа на Митачо?

Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #44 -: Август 27, 2010, 19:11:44 pm »
Мише,радвам се че вече сте по добре :)
Аз да ви питам за не много висока температура какво давате освен Панадол,че той много не му действа на Митачо?

Парси, на Дара по-добре и действа Нурофена, смъква Т по-добре. Според нашия педи, все едно е кое ще даваш от двете, което по-добре действа.

*
Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #45 -: Август 27, 2010, 19:54:32 pm »
Нурофена натоварва черния дроб, но от няколко приема няма проблем разбира се :)
И на Деси панадол не й действа, давам нурофен.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #46 -: Август 27, 2010, 21:32:21 pm »
Парси забелязах, че катко тръгне да вдига Митака и да давам Панадол тя пак стига 39 грауса
и последния път щом от 37,8, стана 38,5 сложих свещичка Ефералган!
До 38 не давам нищо, оставям организма сам да я бори!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #47 -: Август 27, 2010, 21:38:00 pm »
Момичета,безценни сте.Купих Нурофен и дадох -веднага смъкна :)
Мише,и аз имам Ефералган на свещички,но и аз го слегам като има поне 38,5-39 градуса.

Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #48 -: Август 27, 2010, 21:53:03 pm »
Нурофена натоварва черния дроб, но от няколко приема няма проблем разбира се :)
И на Деси панадол не й действа, давам нурофен.

Стефи, ами аз пък точно обратното знам и съм чела, че Парацетамола натоварва черния дроб.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #49 -: Август 28, 2010, 01:35:18 am »
По въпроса за температурата Бърди беше писал, че е отживелица това с чакането да се пребори сам организма, затова мине ли при нас 37.7 и давам нещо за смъкване, защото иначе стига до 40. Пресен пример от преди 3 дни :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #50 -: Август 28, 2010, 09:43:20 am »
Ох, това с температурата е много неприятно. При нас Вики повръща и от нурофен и от панадол! И става още по-лошо! Явно и дразнят стомахчето. Последния път направо дадох 7 капки хексалгин и съмкна температурата много по-бързо от другите температуропонижаващи.
Много е неприятен този грип, дано бързо се оправят дечица!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #51 -: Август 28, 2010, 09:47:50 am »
По въпроса за температурата Бърди беше писал, че е отживелица това с чакането да се пребори сам организма, затова мине ли при нас 37.7 и давам нещо за смъкване, защото иначе стига до 40. Пресен пример от преди 3 дни :?
Гане, аз от Бърди знам, че до 38 не се дава нищо затова и аз чакам да мине 38 и тогава започвам с лекарствата.
Слава богу не сме вдигали повече от 39...засега.
Да се оправят всички деца и майките им:)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #52 -: Август 28, 2010, 11:51:05 am »
Лисе, аз последно четох това, от него, пуснато в педиатричната тема, позволявам си да го цитирам, за да го видят и тези, които не четат там.

Цитат
Както много пъти сме писали, даването на антипиретици при деца продължава да е обект на спорове. И съвсем не е толкова "ясно" полето, както някои си искат да мислят.

Аз лично намирам напътствията на Френското Педиатрично дружество за най-актуални. Те се състоят в следното - "Даваме антипиретик в рамките 37-38 при тази индивидуална температура, при която е очевадно че детето не се чувства добре. Над 38- веднага."

Обосновка:

* много деца "почват" с една т-ра 37.2-37.3 ,която или е така от час, и след това внезапно стига 41, или в рамките на 10 минути става 41. И следва гърч, при някои деца. Ако отчетете че времето за действие на един Парацетамол е 30-40 минути, става ясно че е по-добре да го дадете в началото, отколкото при 41 да се чудите как да постъпите.
*всички твърдения за "реалната полза на високата температура" са абсолютно книжни (макар и добре обосновани). Няма нито едно практическо проучване че трайно високата и неовладяна т-ра наистина съкращава срока на заболяването.
* температурата е вид "странична реакция". Като такава тя може да има за цел да "лекува", но тогава защо за Бога ползваме лекарства? Да оставим всички деца да се самолекуват с повишената си температура (както ставаше в миналото и накрая загиваха не от грипа, а от изтощение и обезводняване от 7-9 дена с постоянна температура). Температурата като страничен феномен допълнително изтощава децата, понижава храненето, обезводнява. Как ще "оводните" едно дете с т-ра, щом не иска нищо да приема? Никак, ако не свалите т-та за да се възвърне настроението и желанието нещо да се приеме. В този аспект НЕ СЕ борим с  т-та като такава, а с последствията от несвалянето и. А че има такива, трябва да си безчувствен за да не ги виждаш.
* много деца страдат много от повишена т-ра >> не само настроението им  се понижава, но и обективно страдат. По-големите деца са в депресия понякога. Затова и се стремим да помагаме, а не да робуваме на ригидни правила.
* малките деца са с особено висок риск за температурни гърчове. И никой не може да каже кои деца и защо точно те, а не другите. Следователно и това е аргумент в полза на това да се дават антипиретици. Ужаса и суматохата, ненужните изследвания и травмирането на едно малко дете из болниците, са много по-фрапиращи от това, да се даде един антипиретик, пък и било за ниска т-ра.
* становището че температурния диапазон 37-38 не е т-ра е наивно становище. Свързването на степента на температурата с вероятната тежест на едно заболяване пак е наивен подход. Т-та трябва да се приема като алармиращ симптом и да се търсят ВИНАГИ настоятелно и задълбочено възможните причини. Обясненията и свързването на "зъбки" с повишена температура са крайно наивни, и могат да доведат до гафове ( ами ако има отит?)
* няма "вирусно заболяване" с т-ра 40 повече от 2-3 дена, или с прогресивно влошаващ се ход на т-та с всеки изминал ден - къси интервали, много висока т-ра с втрисане, трудно сваляне. Всякакъв такъв ход, особено високи т-ри ( над 39), както и  възрастите до 4-5 годинки СА ОСОБЕНО алармиращи неща, изискващи огромно внимание за да не се пропусне важно заболяване. Като - отит, пневмония, сепсис, остеомиелит, менингококов менингит, остър корем ( апендицит, например).
*Много често не е ясно от първият ден на какво може да се дължи една висока т-ра. Важното е - да имате пълна ваксинация (с Превенар и Хиб ваксината включително). Да се следи внимателно детето за хода на заболяването му ОТ БЛИЗО, и с чести повторни прегледи, а не "по телефона" или чрез кухи "презумпции". Както много пъти съм отбелязвал, наблюдението в нашата специалност е ВСИЧКО. Това дали да се направят изследвания още в началото ( СРП, Стреп-тест) зависи от клиничното впечатление от прегледа.
* обтриването с ледени компреси на крака/ръце или хладка баня ( като две отделни средства) си остават единствените класически и резултатни средства за сваляне на много високи т-ри при деца. Каквото и да говорят, "оспорват", "мислят" някои книжни плъхове. Който го е правил това на практика, знае колко добро и резултатно е. Дава се и антипиретик, разбира се.

Всичко над 37 ( и самото 37), измерени под мишница, е "повишена над нормалното температура". Аз лично ползвам и меря само лява мишница. Много често има значими разлики  лява мишница- дясна при еднакви начини на измерване, термометри, условия. Такива че в  дясна мишница може да имате нормална т-ра, детето да Ви изглежда "топло", да измерите в ляво  и да видите 38, например.

Разбирам че изказаните становища са различни от общо приетото. Да, така е.
Но по тези въпроси вече имам достатъчно опит за да се оставя да ме водят за носа с глупави "съвети".
А и от практиката съм видял много неща в коренно противоположна насока от така широко рекламираните "подходи" ( във връзка с фебрилните състояния).

Малко дълго се получи, но въпросът е много важен... фундаментален, така да се каже.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #53 -: Август 29, 2010, 11:23:29 am »
И аз от Бърди знам, че антиперетик се дава, на 38 задължително, а до 38 в случаите, в които детето не се чувства добре.

На мен Т ми е болна тема. Предната седмица Боби беше две вечери с 39,9. Не помогна и течния аналгин. Оправяше го само ваничка с градус по-хладна вода.
При него панадола изобщо не действа, нурофена оправя нещата, ако температурата е 38, например, а свещичките и течния аналгин действат само когато си искат  :?

При Боби, например, измерих Т 38 и дадох свещичка ефералган, след точно 3 минути мери баща му - 39 и на десетата минута вече беше 39,9
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #54 -: Август 29, 2010, 11:55:58 am »
Коки, мен също много ме е страх, защото Алекс вдига от висок старт до 40 градуса и хич и не чакам да се бори с температурата, а директно давам да я смъкваме. Иначе после като стане 40 няма смъкване с часове. При него нищо не помага с такива високи температури. Стояли сме с часове с хладки кърпи и не пада. Последния вирус дето ни лепна беше направо страшен - рева, че го боли главата, това не се е случвало никога и повръща :? Слава богу, трая само един ден и на другия почти мина. Ох, абе много страшно дете да ти е болно :( Дано всички са здрави, а болните бързо да оздравяват!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #55 -: Август 29, 2010, 22:30:50 pm »
Здравейте момичета. Имам нужда от вашето мнение.
Свекито настоява да къпем Ники с орехова шума, на което аз реагирах остро и казах не. Обаче мъжа ми ме пита "Ти от къде знаеш, че е може да навреди" и аз малко попаднах в кофти ситуация, тъй като всъщност нямам аргументи против. Майка ми даже изказа мнение, че било много по-добре, отколкото скъпите шампоани, които използваме (не че са толкова скъпи).Това, което четох в Интернет е, че ореховата шума се използва против рахит, въпреки, че не разбирам как кратка баня ще повлияе, ако има рахит.
Та, някой знае ли повече по въпроса с листата и дървесата :)?
[/url][/url]
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #56 -: Август 29, 2010, 22:43:27 pm »
основния аргумент е, че ти си майка на това дете и като зрял и разумен човек, способен да износи и роди дете можеш да вземаш решение за неговото отглеждане във всеки аспект на това понятие
ако на мен някой се опитваше да ми каже как да си гледам детето бих му отвърнала, че когато той е отглеждал неговото аз не съм се месила със съвети, съответно бих желала и в случая да се постъпи така
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #57 -: Август 29, 2010, 22:47:14 pm »
Да не би да ти каже и да вземеш да го осоляваш и да го мажеш със свинска мас?! То е истина, че от много козметика няма кой знае какъв смисъл (колко неща съм накупила, а сега си стоят в шкафа), но с вода от орехова шума да го къпеш... Най-малкото, по-лесно е сложиш шампоан или олио или там каквото друго имаш готово отколкото да тръгнеш да събираш шумата, че и да я вариш.
А с това, което казва мини, съм напълно съгласна. В крайна сметка, детето си е твое и ти решаваш как да го гледаш.

Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #58 -: Август 29, 2010, 22:56:05 pm »
Ами последно като й казах, че аз съм майка на детето и решавам как да се възпитава зазвъня на родителите ми и се е пооплакала от мен на баща ми, който беше пред тежка операция. Майка ми, естествено, не я е отразила, защото знае, че имам глава на раменето и не правя простотии, но баща ми беше много разтревожен. Затова сега опитвам по-полека в комуникацията, да не съм остра, и да подхождам със стабилни аргументи. Иначе срещу репликата "народът знае повече от лекарите" какво да кажеш 8O
Аз както не си падам по варене на отвари хич не се виждам да варя шума, при положение, че има хубава козметика.

А това за свинската мас се опита една приятелка да ме убеди, че било много по-добре от кремове и как ще предразположа Дробчо към алергии с толкова козметика. Само дето не мина :lol:
[/url][/url]
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #59 -: Август 29, 2010, 23:01:56 pm »
когато Стефи беше бебе с мерак накупих всякакъв род козметика- олио, масло, кремчета хиляди видове, шампоани, пяни и подобни
после тук се появи д-р Бърди, аз родих Преслава и послушах съвета му минимално количество козметика върху детето, само при проблеми на кожата, с нея вече ползвах само гел за баня и изплакване после, без допълнително мазане- кожата й беше много по-чиста, като кадифе в сравнение на каката пък и спестяваме пари от козметика  :wink:
и двете ми деца не са имали рахит, пропълзяли са на по 5 месеца и проходиха на 10 без да съм ги къпала в орехова шума  :) и без да са пили витамин Д в промишлени количества
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #60 -: Август 30, 2010, 08:18:14 am »
Мишо съм го къпала в орехова шума и съм мазала с мас-оправданието ми е че бях на 20г. и бях като "кон с капаци".Немога да кажа дали от тези двете неща или от смяна на млека слушайки стриктно педиатъра си той от бебе се влачи с алергии и суха лющеща се кожа.Вече слава богу е ок.
Бебето сега го гледам по коренно различен начин.Както казва Мини-няма шума,мас,козметика от време на време когато реша че има нужда.Захранване лека полека и никаква смяна на млека.Резултата е -безпроблемно гледане на бебе в това отношение и чиста кожа :)
И пак да кажа,че винаги можеш да се противопоставиш на всякакво мнение-тактично или не. :)

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 23.08-29.08.
« Отговор #61 -: Август 30, 2010, 10:07:46 am »
jasmin_veni, за да не конфронтираш директно със свеки, кажи й, че си чела статия във вестник Лечител (мн. важен детайл, обърни внимание - не в Интернет, а в Лечител, може и в Трета възраст  :lol:), че вече не се препоръчва този лек с ореховата шума, защото листата масово са поразени от замърсяване на въздуха, примерно, и се отлага олово/калай/кадмий/квото ти хрумне в отварата от листата и е опасно.

по ще фане дикиш  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!