0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Хубава седмица на всички! :D Здрави дечица и спокойни майки! :)

Дано не ни залее потоп, че според прогнозите тази седмица се очакват подобни бедствия.
Тук вали, вали ...  :(
А Миша и баща и заминаха на почивка. В тия дъждове не знам каква почивка ще е.

Блу скай,  :)благодаря ти за клипчето, което ми пусна миналата седмица.
Благодаря и на Кроки, Гери и Мери, че се включиха. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Последна юлска седмица 26.07. - 01.08.2010
« Отговор #1 -: Юли 26, 2010, 17:05:40 pm »
Здрава и слънчева седмица от нас.
Ден след хубавата ни почивка Митко вече е със сополи,а баткото повръща-това явно за добре дошли :D

Re: Последна юлска седмица 26.07. - 01.08.2010
« Отговор #2 -: Юли 26, 2010, 20:20:33 pm »
здравейте мами, аз да ви се похваля, че моята малка принцеса вече е на 6 месеца, които не усетих кога минаха.
Сега се опитва зъбче да и излезе и е малко по-кисела от време на време.
Днес бях на профилактичен преглед след секциото, за мое щастие всичко е наред.Тъй като преди да забременея имах поликистозни яйчници и за да се предпазя евентуално отново от това,лекарката ми предложи да пия противозачатъчни ДЖАЗ Yaz- имате ли някакви отзиви за тях?
иначе каза, че около година и половина след първото секцио може да се заемаме със следващия наследник.
« Последна редакция: Юли 26, 2010, 20:23:44 pm от papilio »
*
Re: Последна юлска седмица 26.07. - 01.08.2010
« Отговор #3 -: Юли 26, 2010, 22:21:47 pm »
Честита темичка и дано новата седмица но донесе много слънце :)
Парси дано оздравяват бързо твоите юнаци!
Папилио честита ви половин годинка!Много бързо минава времето наистина!Като се замисля как лети,чак ми става едно мъчно,че докато се обърна и ще е порастнала...Дано ви избие зъбчето лесно,ние първите ни два не ги усетихме,дано така и да продължат!

*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Последна юлска седмица 26.07. - 01.08.2010
« Отговор #4 -: Юли 26, 2010, 23:31:13 pm »
Здравейте момичета и честита темичка!
Болните - бързо да оздравяват!
Момичета...искам да попитам нещо....тук някъде се коментираше темата за столчетата за кола...обаче не мога да се сетя къде го четох....понеже съм в една чуденка какво да купувам - та моля за помощ. Благодаря предварително!
*
Re: Последна юлска седмица 26.07. - 01.08.2010
« Отговор #5 -: Юли 27, 2010, 00:22:15 am »
Хубава седмица и от мен!

парси, да оздравявате бързо!

миним, заповядай: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=13632.msg702086#msg702086

Re: Последна юлска седмица 26.07. - 01.08.2010
« Отговор #6 -: Юли 27, 2010, 02:04:32 am »
Здрава, прохладна, но не потопна седмица и от нас!
Болните бърдо да оздравяват!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Последна юлска седмица 26.07. - 01.08.2010
« Отговор #7 -: Юли 27, 2010, 08:44:27 am »
добро утро!!!!
Само да вмъкна за столчетата за кола , че на сайта на mothercare има много хубави столчета, на наистина много хубави цени!!!! А и не само столчета, като се загледаш и дрешки има на много прилични цени. Просто тук в България са обирджии в магазините на mothercare. Има също така възможност да си поръчаш през еконт и да им платиш на тях при доставката. Още не съм поръчвала от интернет нищо, но мисля скоро да го направя.
Весел и сух ден от нас
« Последна редакция: Юли 27, 2010, 08:57:54 am от papilio »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Последна юлска седмица 26.07. - 01.08.2010
« Отговор #8 -: Юли 27, 2010, 09:15:18 am »
от сайта на мадъркеър можеш да си платиш с наша карта
доставят и до тук, но е много скъпа доставката
аз пращам на английски адрес срещу 5 паунда, от там ми карат на 0,9 паунда за килограм стока до България
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Последна юлска седмица 26.07. - 01.08.2010
« Отговор #9 -: Юли 27, 2010, 11:21:49 am »
Здравейте от плаваща Варна! Снощи целия град беше море, днес на места още едва се минава с кола! Купонът беше пълен, в разгара на бурята ние се опитвахме да стигнем до неотложна помощ. Вики е с температура и повръщане от вчера! Та тя мрънка в колата, навън не се вижда нищо - нито бордюри, нито осева линия - адд! Чистачките не смогват да чистят! Стигаме и познайте - огромно езеро пред спешен център, което може само да се преплува, друг начин на преминаване няма! Стояхме и гледахме около час, никой от никъде не предприе нищо. Успяхме благополучно поне да се приберем до в къщи! Лекувахме се по телефона! 8O Не знам ако има по-належащи случаи от нашия какво правят хората! Днес мисля сме по-добре, надявам се до неделя да се справим с отвратителния вирус, че ни е обзела треска около рождения ден! Моля се само да не го провалим!
*
Re: Последна юлска седмица 26.07. - 01.08.2010
« Отговор #10 -: Юли 27, 2010, 11:48:27 am »
кокиче, извинявай, забравих те. Радвам се, че клипчето ти е било полезно.  :)

Лек ден!

Re: Последна юлска седмица 26.07. - 01.08.2010
« Отговор #11 -: Юли 28, 2010, 23:40:54 pm »
Хм, днес никой не е писал тук. :?
Явно повечето сте на почивка. :)

Айде нещо смешно с мое участие! :)
Да ви кажа, в каква екшън-комедия съм се вкарала напоследък. Вчера вървях по улиците на града, бутайки количката с Косьо и носейки в ръка едни лайсни за баня, които са с 2.50м дължина. :lol: А отдолу в количката имаше 4 ролки тапети. Екзотична гледка, а? :lol:
Днес, за по-голяма екзотичност, Косьо бе накърмен в Практикер в отдел Градинско обзавеждане, където бях седнала на един градински стол.  :lol:
Това е, защото тази седмица съм без кола. Иначе си влизаме в колата, пускам климатика и така кърмя.

Миналата седмица ходих в Практикер с двамата, като Дребния виси в кенгурото пред мен, а Мишка се вози на платформата. На един завой я изсипах. :lol:
Освен това, нашата искаше да пишка на всяка тоалетна от изложените. :lol: Даже ме разпредели, аз да пишкам на едната, а тя на еди-коя-си. :lol: Също, искаше да си мие ръцете на всяка мивка, мина и "пусна водата" от всички смесители и т.н.

Много е забавно е с нас!

Иначе, исках да и го спестя това на Михаела и помолих една приятелка да я люлее на площадката пред тях. закарах я до там, но нашата не искаше да остане там без мен. Искаше аз да я люлея. Е, сори, ама нямаше как аз да я люлея. И така, наложи се да си я водя с мен по магазините.
Не знам, но до преди да се появи бебето, тя въобще не ме търсеше по този начин. И нямаше проблем да я оставя в детски клуб да играе сама. Правила съм го, когато имам някаква работа. Но сега много се промени. Все го дърпа бебето, не го иска да го вземаме. А ако той ревне, ме кара да го оставя да реве и да я гушкам нея. И много други такива прояви...

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Последна юлска седмица 26.07. - 01.08.2010
« Отговор #12 -: Юли 29, 2010, 12:22:41 pm »
Привет и от нас в края на седмицата. Ние пак се вкарахме в един болничен екшън започнал в петък когато обиколихме 4-ма доктора и стигнахме чак до ИСУЛ с препращане. Моя синковец нали е едно много добро и послушно дете се оказа, че си е докарал хематом на носната преграда и я изкривил при някое от многобройните си падания. Слава Богу се разминахме без операция само с 2 пункции за източване на кръвта и с тампони с някакво мазило. Днес вече му махнаха тампона окончателно от носа, но ще трябва да следя за температура.
Иначе приятната част започва в събота когато си отивам при мама за няколко дена, а после заминаваме на море, но само с Ели, а Стефуняка ще го гледа майка ми.

Кокиченце, моите се карат постоянно и Ели вечно дърпоти Стефан за нещо, ама миналия уикенд бяхме на гости на едни приятели и викам на Стефан "чао, ние си тръгваме ти като не искаш оставай" и Елена като ревна "искам да вземеш бебето" :) - тъй, че ревнуват дърпотят се ама си се обичат.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Последна юлска седмица 26.07. - 01.08.2010
« Отговор #13 -: Юли 29, 2010, 15:03:45 pm »
Слънчева и успешна седмица и от нас!
Майчета, които сте минали кръщене дайте едно рамо :D От църквата, която избрахме казаха да носим 2 кърпи, сапун и олио за ритуала Кърпите големи или малки? Какво друго да взема, оставя ли се нещо в църквата - пита, бонбони? Подарък взема ли се за кръстниците и какъв? Трябва ли детето да има нещо златно, примерно кръстче, за да бъде осветено там, той така или иначе няма да го носи сега за после не знам :? Изобщо ще ми бъде от полза всяка информация за която се сетите!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: Последна юлска седмица 26.07. - 01.08.2010
« Отговор #14 -: Юли 29, 2010, 15:08:08 pm »
Лелеееее, Гери, много неприятно, наистина. Съчувствам ти. Това с изкривената носна преграда ще има ли някакви последствия или докторите са я оправили?

Приятно изкарване на почивката!  :)
Интересно ми е, как ще се чувства Ели без Стефан. Пиши после.

Нашата Мишка сега е на почивка с баща си и, до колкото разбирам, се чувства по-добре без бебето. Няма ги нейните истерии и тръшкания.


Розовелке,
съжалявам, но не съм правила кръщене. Другите ще ти отговорят, надявам се. :)
« Последна редакция: Юли 29, 2010, 15:11:35 pm от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Последна юлска седмица 26.07. - 01.08.2010
« Отговор #15 -: Юли 29, 2010, 15:58:39 pm »
Маги, не знам дали се е пооправило, евентуално ще е с крив нос като порасне, ама туй да му е проблема... Иначе и Ели ще се държи по добре без Стефан, защото първо цялото внимание ще е за нея, а и като го няма Стефуняка няма на кого по акъла да се води и да прави бели ;)

Розовелка, едната кърпа остава за църквата и е кърпа за ръце, с другата кърпа ще бършат детето, така че може да му занесеш хавлийката му - аз така процедирах. Също така носихме питка и бонбони или дребни сладки и се черпят хората които са в църквата за здраве и май оставихме каквото остана от почерпката на църквата. При нас кръстниците бяха взели златно кръстче за детето което беше осветено от попа и беше закачено на детето (само за ритуала, сега нито едно от децата ми не носи кръстче). Ние за кръстниците нищо не сме вземали, после просто отидохме да се почерпим заедно по случая. В общи линии това се сещам, другото са ви го казали за виното и олиото, при нас май брашно даже се носеше ама може да е било за сватбата ни  :oops:


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Последна юлска седмица 26.07. - 01.08.2010
« Отговор #16 -: Юли 29, 2010, 16:06:08 pm »
Благодаря ти Гери! За вино нищо не ми казаха, да взема ли все пак?
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Последна юлска седмица 26.07. - 01.08.2010
« Отговор #17 -: Юли 29, 2010, 16:35:07 pm »
Розовелка, всяка църква или манастир си има различни изисквания. Ние кръщавахме в Троянския манастир и носехме и вино, ставахме кръстници другаде там искаха и брашно и китка (освен кърпите, сапуна и олиото). Аз носих и пита и мед, с това почерпихме гостите и една пита оставих в манастира. Бонбони също носих. Купих златни кръстчета на мойте и ги сложих на сатенена панделка (прецених, че вместо да давам пари за някои тънки синджири, по-добре да купя само по-големи кръстчета), за да ги осветят там и да ги сложат на ритуала. Сега са прибрани, като пораснат ако искат да ги носят. Носих и нови дрехи за преобличане, по принцип кръстниците обличат, но аз си бях купила всичко. Кърпите са както каза Гери, малка за ръце (остава там) и голяма за детето. Приготви си и нещо в което да сложиш косичката като я отрежат  :wink:
*
Re: Последна юлска седмица 26.07. - 01.08.2010
« Отговор #18 -: Юли 29, 2010, 19:25:56 pm »
На нашето кръщане беше същото като при Мими с изключение на питата с мед :)

*
Re: Последна юлска седмица 26.07. - 01.08.2010
« Отговор #19 -: Юли 29, 2010, 22:38:35 pm »
Здравейте!
Сиската вече втори ден поддържа една Т 37.1-37.2.Не съм и давала панадол.
Няма никакви признаци за разболяване,възможно ли е да е от зъбките?Нали долните и резци пробиха или що са пробили не може да е от тях?

*
Re: Последна юлска седмица 26.07. - 01.08.2010
« Отговор #20 -: Юли 30, 2010, 11:50:13 am »
Хриска,ако няма нищо обезпокоително в състоянието на детето като кашлица,хрема,отпадналост или безапетитие моят лекар ми е казвал че температура до 37,5 градуса при бебета е нормална :)

*
Re: Последна юлска седмица 26.07. - 01.08.2010
« Отговор #21 -: Юли 30, 2010, 19:33:44 pm »
Благодаря Парси!Никакви от тези симптоми няма :)
Днес мерих Т сутринта и нямаше.