0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Хайде пак от мен една седмична тема.
Здраве, хубаво време и положителни емоции да има!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Да е слънчева седмицата 28.06-04.07.2010г.
« Отговор #1 -: Юни 28, 2010, 13:14:04 pm »
Здрава седмица и от нас!
Ние сме със страхотни сополи благодарение на 4 пробиващи зъба.Просто красота...

*
Re: Да е слънчева седмицата 28.06-04.07.2010г.
« Отговор #2 -: Юни 28, 2010, 13:33:56 pm »
Дано тази седмица е по-слънчева от предната!
Парси дано не ви мъчат зъбките много!

*
Re: Да е слънчева седмицата 28.06-04.07.2010г.
« Отговор #3 -: Юни 28, 2010, 14:34:34 pm »
Хайде и от нас да е слънчева и здрава седмицата.

Парси, бързо пробиване и ние чакаме последния предкътник и ще станем с 14 зъба ... вижда му се края  :lol:

Днес сложихме първата доза Превенар, надявам се да няма странични ефекти.


*
Re: Да е слънчева седмицата 28.06-04.07.2010г.
« Отговор #4 -: Юни 28, 2010, 14:37:24 pm »
Дано тази седмица е по-слънчева от предната!

Да, дано! Че миналата едва изкарахме в къщи по цял ден.   :?

Момичета, чудя се дали вече мога да слагам Виктор седнал, облегнат на възглавница или още ни е раничко? Навсякъде чета, че за момченцата е добре да се изчака до навършване на шест месеца. От друга страна пък си мисля, че ако не го правим постепенно, той няма как да се научи да стои изправен на шестия месец. Или греша?

Хубава и спокойна седмица и от нас! :)
И бързо и безпроблемно изникване на зъбките  :wink:
*
Re: Да е слънчева седмицата 28.06-04.07.2010г.
« Отговор #5 -: Юни 28, 2010, 14:57:38 pm »
Туин,Митко почнах да го слагам седнал на 6 навършени.Подпрян с възглавници или във мен.Чак на 8 месеца почна да седи без да се килва насам-натам.
Иначе полулегнал от 4 навършени го слагам.

Re: Да е слънчева седмицата 28.06-04.07.2010г.
« Отговор #6 -: Юни 28, 2010, 17:41:42 pm »
Дано тази седмица е по-слънчева от предната!

Да, дано! Че миналата едва изкарахме в къщи по цял ден.   :?

Момичета, чудя се дали вече мога да слагам Виктор седнал, облегнат на възглавница или още ни е раничко? Навсякъде чета, че за момченцата е добре да се изчака до навършване на шест месеца. От друга страна пък си мисля, че ако не го правим постепенно, той няма как да се научи да стои изправен на шестия месец. Или греша?

Хубава и спокойна седмица и от нас! :)
И бързо и безпроблемно изникване на зъбките  :wink:

Води се от детето, а не от това кой какво ти е казал. Моят син , например, ходеше хванат за двете ръце, на навършени 6 месеца. Всяко дете е различно. Успех!
*
Re: Да е слънчева седмицата 28.06-04.07.2010г.
« Отговор #7 -: Юни 28, 2010, 18:57:02 pm »
Води се от детето, а не от това кой какво ти е казал.


Точно това се старая и да правя.  :D
Питах, защото той упорито се набира да се изправя, докато лежи, а аз все още се притеснявам да го сложа дори и полуседнал, именно заради прочетени подобни насоки.
Благодаря много за изказаните мнения и за дадения кураж.  :D
Re: Да е слънчева седмицата 28.06-04.07.2010г.
« Отговор #8 -: Юни 29, 2010, 02:15:52 am »
Хубава, слънчева, здрава и спокойна седмица от нас!
Туин, щом се набира, помагай му с хващане на ръчичките до седнало положение. Подпри го за малко и виж дали ще му хареса. Йосиф започна да се пъне да седне още на 4м. и обичаше още от тогава да го сложа седнал и да го придържам- така придобиват друг поглед към света. Друг въпрос, че едва сега на 8 м. може да седи самостоятелно и то за малко, но пък се изправя почти сам и успява в количката сам да седне.
Всички деца са различни. Важното е да не ги тикаш да правят нещо.
Аз съм в чуденка кога , най-после ,ще ни поникне зъб, ама няма, а тука и тикане не помага ! :D :lol:

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Да е слънчева седмицата 28.06-04.07.2010г.
« Отговор #9 -: Юни 29, 2010, 12:58:10 pm »
Честит имен ден на всички именици днес! Да са здрави и щастливи и само усмивки на лицата си да имат!
Аз пак съм в един вихър вкарана, да видим ще изляза ли скоро  :(
Re: Да е слънчева седмицата 28.06-04.07.2010г.
« Отговор #10 -: Юни 29, 2010, 20:37:52 pm »
здравейте мами, аз отдавна не съм се завъртала наоколо с въпросчета. Мята малка дъщеря започна усилено, да се обръща, но се завърта само на едната страна. Знаете ли защо?  А за да не съм капо да се добавя и за сядането. Аз започнах да я слагам полуседнала някъде към средата на 4ия месец и то за малко, а вече доста дълго остава така полуседнала в количката (много е любопитна) и направо си е седнала като я държа в мен.
*
Re: Да е слънчева седмицата 28.06-04.07.2010г.
« Отговор #11 -: Юни 29, 2010, 22:13:14 pm »
Туинче Сиянка от сега се пъне да сяда.Само и подай ръчички и гледай :)
В началото и аз се притесних,но ми казаха,че щом го прави сама няма проблем-не я насилвам аз примерно.Правилно са ти казали-те децата сами си показват.Аз дори се майтапя,че ще започне да седи седнала преди да се завърти :)
Мими26 дано скоро всичко е наред!

*
Re: Да е слънчева седмицата 28.06-04.07.2010г.
« Отговор #12 -: Юни 30, 2010, 22:35:12 pm »
Привет и от нас! Да се похваля - Дари днес направи първите си самостоятелни крачки :D
Хубава и здрава седмица желая!
*
Re: Да е слънчева седмицата 28.06-04.07.2010г.
« Отговор #13 -: Юли 01, 2010, 10:09:25 am »
Привет и от нас към края на седмицата.

Нина, честити ви първи стъпки, скоро няма да можеш да я стигнеш Дари ;)

При нас пак е лудница... Днес е сърдечната операция на племенника ми, стискайте палци всичко да мине добре и малкия да се оправи...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Да е слънчева седмицата 28.06-04.07.2010г.
« Отговор #14 -: Юли 01, 2010, 10:43:53 am »
Нуну честити ви първи стъпки!
Гери много стиснати палци за племенника ти! :crossfingers:

*
Re: Да е слънчева седмицата 28.06-04.07.2010г.
« Отговор #15 -: Юли 01, 2010, 11:21:44 am »
Честити проходили крачета на Дари!
Гери,стискам палци всичко да мине добре :)

*
Re: Да е слънчева седмицата 28.06-04.07.2010г.
« Отговор #16 -: Юли 01, 2010, 12:57:37 pm »
Гери,много стиснати палци,дано всичко е наред и детенце да се оправи!
Лек и усмихнат ден на всички!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Да е слънчева седмицата 28.06-04.07.2010г.
« Отговор #17 -: Юли 01, 2010, 13:57:44 pm »
Нинко, честити Дарини първи стъпки!
Да преодолява бабуните леко и меко!
 :balk_21: за бързоходка!

Гери, стискаме палци на детенце!
Да мине леко операцията и бързо възстановяване!
 :bighug: имате нашата миша подкрепа!

Ние сме на Юг от няколко седмици!
То е едно южно с този студ и дъждове,
но има много деца и това се отразява страхотно на мишоците!
Калина се социализира и поспря да плаче в количката,
а Митака го тресе пубертета, но за сега поносимо!

Хубав ден и  :sunshine: следобед от нас и здрави дечица!


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Да е слънчева седмицата 28.06-04.07.2010г.
« Отговор #18 -: Юли 01, 2010, 17:05:09 pm »
Геринка,
стискам палци всичко да е ОК.

Честито, Нуну! Радвам се за Дари.  :)И аз много се вълнувах при прохождането на моето момиченце.

Само да ви кажа, че вече малко се поуспокоих, защото взехме детегледачка за Михаела, която се занимава с нея до обяд. Мислех си, че ще мога да се справя с двамата сама, но явно съм се надценявала. Проблемът е и в това, че се опитвам и работа да върша. Ако ида до някоя фирма с двете, не мога да овардя Мишка да не бърка по чекмеджетата на хората... :lol:  Купон! :D Пълен! :D ... В къщи Мишка се тръшка все за нещо и прави истерии разни ...

Моля се, поне при малкия т.нар. бебешки пубертет да мине по-леко. Ех, мечти! :lol: :wink:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Да е слънчева седмицата 28.06-04.07.2010г.
« Отговор #19 -: Юли 01, 2010, 21:47:49 pm »
Здравейте мами :D

Имам едно питане , може да е неуместно, но няма кой друг да питам...
Ако въпроса ми е за друга тема - моля да ме извините и да ме преместите  :)

Една моя позната роди съвсем скоро (преди 2 седмици ), секцио във Вита .
Имаше намерение да кърми...но, докато е лежала в болницата ( 5-6 дни ) бебето са го хранили с шише ( изкуствено мляко ) . Та тя ми каза, че сега си спира кърмата...понеже като са се прибрали, тя се е мъчила 2 дни, но не и не. Бебето хем ревало че е гладно, хем не искало да засуче.

Имам подобна история при майка ми. Тя е била студентка със сестра ми, имала е изпит...изцедила се е и тръгнала . Сестра ми я нахранил баща ми, но биберона бил с по-голяма дупка. От там сестра ми харесала "лесното" и повече не искала да суче.
Майка ми е хранила сестра ми "доейки се"...до 8ми месец.

Та въпроса ми е, как бих могла да се справя с първият проблем ? Как като в болницата бебето го хранят с шише, после се прехвърля на гърда ?

Благодаря предварително !  :D
*
Re: Да е слънчева седмицата 28.06-04.07.2010г.
« Отговор #20 -: Юли 01, 2010, 22:37:56 pm »
Кокиченце, разсмя ме :D, макар че на теб едва ли ти е смешно... :( На мен ми е трудно с едно дете да работя, а с две незнам дали изобщо бих се справила. Вие сте майки - героини, шапка ви свалям! И аз от скоро време започнах да поработвам - де вкъщи, де в офиса - събота и неделя, когато баща й може да я гледа. Лошото е, обаче, че има някои неща, които трябва да се предадат през седмицата и ходя с Дари. А това, квото е страхливо, като види шефа и наддава такива оглушителни писъци, че свят да ти се завие....Снощи ми се наложи да отида на едно гости с такси. Една приятелка мина покрай къщи да ме вземе и като влязохме в таксито - същият този сърцераздирателен рев и пищене :( От нея ли се уплаши, от това, че влизаме в непозната кола ли - незнам...Ама приятелката ми се пошегува, че нямало шанс да я отвлекат - щом и таксиджията се вцепи :lol: Незнам кво й става напоследък, на вас случвало ли ви се е такова нещо? Може би и от болницата се наплаши така, но започвам да се притеснявам - такива писъци....
Raissa777, според мен бебетата не могат да свикнат толкова бързо да пият от шише! Ами те във всички болници ги хранят така...Аз например първите 3 дни изобщо нямах кърма, нищо че съм раждала нормално - еми и аз си я хранех от шише, няма гладна да стои я! Същевременно я слагах на гърда колкото пъти ми я даваха да я кърмя - е, свикна, де ще иде! Нека твоята приятелка бъде по-настоятелна.
Благодаря на всички ви за пожеланията! :)
Re: Да е слънчева седмицата 28.06-04.07.2010г.
« Отговор #21 -: Юли 01, 2010, 22:56:30 pm »
Нуну,
аз в действителност не работя. Не го написах в този смисъл. Но имам други задачи за вършене. Купихме си апартамент наскоро. Докато бях бременна, ходех заедно с Михаела по огледи, а сега ходя по магазини за обзавеждане за бани, мебелни магазини, офис на строителна фирма и т.н. Това имах предвид, като казах, че върша работа. Косьо наскоро го кърмих в шоурума на мебелната фирма, преди това в една агенция за недвижими имоти (разбира се, хората любезно ми предоставят свободно помещение :lol:) Та така, все припкам я до някоя банка, я до фирма, но не става с двете деца. Виж, бебето не ми пречи - той си е навсякъде с мен неотлъчно, ние сме като скачени съдове с него. :D

Раиса,
при мен кърмата тръгна сериозно едва към седмия ден. И аз се бях отчаяла, че няма да се справя и мислех да се отказвам. Но сега бебето си суче прекрасно. Дори вече така е свикнал с гърдата, че наскоро се наложи да бъде нахранен от шише и не можа - сякаш не знаеше какво да го прави този биберон в устата си.

Но с първото дете се цедях и така я хранех до към шести месец и едва тогава взе, че засука.
И при теб ще се получат нещата, ще видиш! :) :wink:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Да е слънчева седмицата 28.06-04.07.2010г.
« Отговор #22 -: Юли 01, 2010, 23:45:54 pm »
 :) Благодаря за отговорите !
Тя моята позната явно не е била чак толкова мераклийка. Може да се притеснява за гърдите си, понеже е с имплантанти. Странна ми е тази нова тенденция, но я виждам твърде често - жените мислят повече за гърдите си, отколкото за храненето на бебето.
Нямам позната с малко дете, която кърми. Не само това, а нямам позната на моя позната, която да кърми!( техни приятелки, сестри, братовчедки и т.н. ). Аз като чуя за млада майка все питам кърми ли...и все един и същ отговор - не. И все искали, ама не станало.
Чета информация в нета и обясняват доста неща. Не ми се струва чак толкова трудна задача. А всеобщото мнение ( което чувам около мен ) е, че адаптираното мляко било много добро, че ние с каквато храна се храним - кой знае колко е полезна кърмата...
И за раждането виждам също подобна тенденция. Познатите ми, родили естествено, са не повече от 5 % . Всички останали - секцио, по желание, не че са имали проблем.
До такава степен тези неща са станали "модерни", че дори когато казах на мъжа ми че искам да раждам естествено ( да сме живи и здрави и всичко да е наред ), той ме попита - " защо ще се пънеш? "  :?
Аз в първия момент се стреснах от такъв въпрос и чак не знаех какво да отговоря, но после се замислих...ми той какво мнение да има - всички жени на негови познати са родили или ще раждат секцио. Излиза, че аз съм странната  :lol:
Както и да е, много изписах и за да не досаждам повече - спирам!  :D
*
Re: Да е слънчева седмицата 28.06-04.07.2010г.
« Отговор #23 -: Юли 02, 2010, 11:14:32 am »
Гери, да мине леко и безпроблемно изпитанието за малкия човек.
Нуну, готооооооови, старт... :DБезавариен полет.
Раиса, и в темата на бременните и тук бях пуснала линк към една прекрасна книга за кърменето. Има много съвети точно за проблемите, които възникват понякога.
Винаги съм казвала, че кърменето е въпрос на желание в 99 % от случаите. И трябва да се чете преди да се роди!


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Да е слънчева седмицата 28.06-04.07.2010г.
« Отговор #24 -: Юли 02, 2010, 11:20:59 am »
Да, благодаря  :)
Видях я книгата в сайта .
*
Re: Да е слънчева седмицата 28.06-04.07.2010г.
« Отговор #25 -: Юли 02, 2010, 16:18:11 pm »
Гери, как можах да пропусна :oops: Дано всичко мине успешно при малкото човече!
Ние днес пътуваме и стягам багажи...та минах само за малко да ви видя :D
*
Re: Да е слънчева седмицата 28.06-04.07.2010г.
« Отговор #26 -: Юли 02, 2010, 16:18:49 pm »
За кърменето моите бебета са родени преждевременно и въпреки,че едното стоя в кувиоз 5 дни на 6 тия като ми го дадоха засука без проблем въпроса беше,че така или иначе не стигаше и за едното бебе колкото и да пробвах.
За секциото като лесен начин за раждане не ми се говори,нито е лесно нито възстановяването е леко така,че всеки да си решава.
Re: Да е слънчева седмицата 28.06-04.07.2010г.
« Отговор #27 -: Юли 02, 2010, 21:48:25 pm »
Раиса, Ники не иска да суче от зърно, явно защото съм с плоски зърна и беше много слабичък - нямаше сила да засуче. Измъчих се в родилното, той реве, аз рева, давам шише-яде, а от мен не иска. Като се прибрах купих силиконови зърна и досега така се кърмим. И пак си пада мързеливец и се изцеждам допълнително - хем замразявам за случаи, в които трябва да отсъствам повече от 3 часа, хем той не доисуква всеки път цялото мляко и иска да му се додава от шише.
Та сега освен, че се кърмим, винаги държа и шише с поне 60 мл. мляко, ако иска да дояжда :lol:

Раиса, и в темата на бременните и тук бях пуснала линк към една прекрасна книга за кърменето. Има много съвети точно за проблемите, които възникват понякога.
Винаги съм казвала, че кърменето е въпрос на желание в 99 % от случаите. И трябва да се чете преди да се роди!

Уайти, повярвай ми много бях чела за кърменето, на много лекции ходих и пак ми беше трудно - докато някой ми каже за плоските зърна и как да кърмя минаха 3 дни. Имаше един период на т.н. криза на растежа, в който се измъчихме - той пищи, аз си мисля, че имам кърма и това са колики и на всеки час на гърда. Ми накрая забърках след кърмене 30 мл. АМ и заспа. Така започнах да дохранвам чат-пат, а понеже вече изтече годноста на кутията АМ, я оползотворихме като сметана в кафето :) Но сега винаги държа по една кутия АМ в нас, за всеки случай.
Сега сме на кърма изцяло - додавам с шише пак кърма.

За естественото - ми и мен дори свекитата ме питаха "Ама ти верно ли естествено?", а педиатърката ми каза "Браво", все едно е рядкост вече.
[/url][/url]
*
Re: Да е слънчева седмицата 28.06-04.07.2010г.
« Отговор #28 -: Юли 02, 2010, 23:32:43 pm »
На мен доктора който ме оперира преди време ми беше вкарал муха-забременея ли,задължително секцио да раждам,но сега като се случи доктора който ми следи бременността и този при който реших да раждам ме увериха,че няма причина да не родя нормално.Ами така и стана,въпреки 20-те часа( в които наистина имаше моменти да съжелявам,че съм избрала този начин :D)сега отново бих родила нормално.
И ние в началото имахме проблеми с кърменето,все си мислех,че не и стига,имаше моменти додавам АМ,седеше ми постоянно на гърдите,един час сучи и след около час зукваше гладна.Мислех си едва ли ще я кърмя поне до 2 месеца,но ето скоро ще станат 5 и продължаваме упорито.Имам само една-две приятелки кърмили.
Тези моменти сами толкова скъпи,че не бих се отказала от тях!Друг е въпроса когато наистина има причина да не се кърми.А това да не се развали бюста не ми се струва основателна причина-е моя се развали,едната ми гърда стана видимо по-голяма от другата-е и...на мен не ми пречи :)

Re: Да е слънчева седмицата 28.06-04.07.2010г.
« Отговор #29 -: Юли 02, 2010, 23:38:59 pm »
И моя се развали и ми е кофти, но го преживявам.
Аз да питам - има малки корички на две-три места по главата. Моя с измивен гел на Себамед и четкам с четка за коса (бебешка) косичката, за да паднат тези келички, но не падат :( Има ли значение дали е бебе-измивен гел или шампоан :ask:
Какво да ги правя тези келички?
[/url][/url]
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Да е слънчева седмицата 28.06-04.07.2010г.
« Отговор #30 -: Юли 02, 2010, 23:58:25 pm »
Еми май е рядкост Жаси ...

А какво значи " плоско " зърно ? Ако самото зърно не "настръхва" - това го знам.
Но някъде четох, че ако зърното е по-квадратно пак има проблем...А аз забелязвам , че зърната ми се промениха доста - хем станаха по-големи ( ареолите и те пораснаха, ясно, но и самото зрънчо ), хем някак много твърди като настръхнат . ( почти го докарах за червена точка  :lol: ) Извинете !
Re: Да е слънчева седмицата 28.06-04.07.2010г.
« Отговор #31 -: Юли 03, 2010, 02:12:10 am »
Жаси, най-вероятно имате крусти- появяват се при никнене на нова коса- едни такива жълтеникави...Можеш да ги мажеш с бебешко олио и леекичко с гребена, а може и нищо да не ги правиш- аз ги оставям така- видимо не му пречат.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Да е слънчева седмицата 28.06-04.07.2010г.
« Отговор #32 -: Юли 03, 2010, 08:06:12 am »
Жаси, за крусти една мама тук ми препоръча и даде ТОВА-ЦЪК, с 4-5 намзавания главата на Калина се изчисти!
Процедирах така, изкъпвам, подсушавам и намазвам, седи до другата баня.
Мазничък е крема и е малко като с гелче, но е поносимо.
И като къпя следашия път намазвам с шампоан и изресвам с гребенчето.
Подсушавам след края на банята и пак намазвам, за мен е много ефикасен!

Райса за кърменето и аз съм с плоски зърна, но е до дете.
Митака беше мързелив, а и не биваше да го насилвам първите 15 дни заради дробчетата.
Още в болницата взех силиконови зърна, но и с тях не стана.
Цедене, сукане, шише 3.5 месеца и приклюихме.
При всичкото ми желяние и усилия кърмата ми намаля и спря.

Госпожица Калина не срещна никакви трудности с това,
готови/страт и превръща плоскоста в машина за хранене.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Да е слънчева седмицата 28.06-04.07.2010г.
« Отговор #33 -: Юли 03, 2010, 09:53:36 am »
Крустите и аз съм ги мазала с това, което mishanta е показала, но не съм ресала (всъщност аз още не съм го ресала моето момче). Наистина много бързо действа - за около седмица и се изчистиха.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Да е слънчева седмицата 28.06-04.07.2010г.
« Отговор #34 -: Юли 03, 2010, 10:25:24 am »
Моника беше 10 дни в кувиоз и пак се кърмехме. Зависи си от детето.
Трябва и майката да има голямо търпение разбира се. Като се сетя за някои моменти, честно ви казвам още ми щръква косата  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Да е слънчева седмицата 28.06-04.07.2010г.
« Отговор #35 -: Юли 03, 2010, 14:14:10 pm »
Същото кремче ползвахме и ние и още ползвам за крем за лице. Страхотен е.
А за кърменето и развалянето на бюста.... като се сетя за това като довод и се изприщвам. Той бюста си се променя още преди раждането. Аз двамата ги кърмих почти година и не смятам, че ми се е развалил кой знае колко, само дето порасна още  :lol: :lol: :lol: че беше малък  :lol: :lol:
При нас се успокои положението, дечицата са вече добре - от вчера не са вдигали температура, само някаква кашлица остана, ама дано мине скоро и тя. Голям кошмар беше, не съм спала цяла седмица  :?
Жаси, аз ползвам Себамед, но пяната за вана - става и за главата и за тялото.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Да е слънчева седмицата 28.06-04.07.2010г.
« Отговор #36 -: Юли 03, 2010, 14:39:04 pm »
Мими, браво на Юнаците!Да изчистят и кашлицата и да отдъхнеш малко!

Бюст, какво беше това  :lol:


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Да е слънчева седмицата 28.06-04.07.2010г.
« Отговор #37 -: Юли 03, 2010, 16:37:37 pm »
Супер, ще пробвам това на Клоран, а като ми свърши гела на Себамед, ще взема пяна за вана, пак на Себамед. А гребенче ли трябва или четка за коса
Мими, дано бързо мине кашлицата на юнаците :) А тя суха ли е?
А да ви питам - като кърмя и започва да тече и от другата гърда. Като съм в нас, слагам помпата и изпомпвам - да не отива фира кърмата :lol: Ама се чудя как да спра този теч :ask:, че ми се иска да махна този сутиен за кърмачки.
Раиса, май точно това е плоско зърно - не "настръхва" и устата на бебо не може да го захване, а един вид само "облизва" зърното, защото не се оформя на небцето му, за да засуче.
 
[/url][/url]
Re: Да е слънчева седмицата 28.06-04.07.2010г.
« Отговор #38 -: Юли 04, 2010, 02:09:25 am »
След време сам ще си спре течът.Аз го събирах и додавах като добавка и замразявах, защото с помпа не мога да се цедя.
За какво ти е сутиен за кърмачки? Обикновен и подплънки и готово!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Да е слънчева седмицата 28.06-04.07.2010г.
« Отговор #39 -: Юли 04, 2010, 09:00:08 am »
Жаси, виж ТОВА, слагаш го докато кърмиш или през ноща и в него се събира свободно изтичащата кърма!

У нас има зайче, Калина се сдоби с две зъбчета, спокойно без драми!
Само като се сетя първите на Митака как се появиха и тръпки ме побиват!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Да е слънчева седмицата 28.06-04.07.2010г.
« Отговор #40 -: Юли 04, 2010, 14:31:19 pm »
Момичета, до каква възраст преварявахте водата на бебетата. Счупи ми се каната за топла вода и се чудя дали си струва да купувам нова ...или вместо това да си купя кана за пречистване на вода /Брита май се казваха/...ако може и някакви препоръки за тези кани ! :?
*
Re: Да е слънчева седмицата 28.06-04.07.2010г.
« Отговор #41 -: Юли 04, 2010, 15:38:49 pm »
От 1 мес. не преварявам.
Re: Да е слънчева седмицата 28.06-04.07.2010г.
« Отговор #42 -: Юли 04, 2010, 15:44:41 pm »
mishanta,браво на зъбатото ти момиче!:)) Сега да се усмихва още повече!
И аз ползвах тези панички на Авент- незаменими ми бяха, но уви ....вече сме на финала с моя мързел- просто си се отби!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Да е слънчева седмицата 28.06-04.07.2010г.
« Отговор #43 -: Юли 04, 2010, 21:04:15 pm »
Честита придобивка на мома Калина  :) много годинки да си хапва сладко с тях.
Жаси, аз слагах подплънки за кърмачки (май така се казваха) в сутиена, те притискат зърното да не тече, а ако има теч попива. Макар че при мен проблема лесно се решаваше, защото обикновено бях с 2 скачени съда и нямаше откъде да тече  :lol: :lol: :lol:
Вода преварявах до годинката, сега сме с филтърна кана.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Да е слънчева седмицата 28.06-04.07.2010г.
« Отговор #44 -: Юли 04, 2010, 21:19:11 pm »
:)Нека ви е здраво зайчето Мише:)))))))))))
Мими, радвам се, че децата са по-добре.

Вода не преварявам от ДРЗ:)))))(май 3 седмици се пада).

Аз да питам..., в колко часа си къпете децата? И при по-големите, приемат ли, че банята  означава лека нощ?
Аз започвам да ги къпя към 8, понякога когато съм изморена и малко по-рано. Малко игра ако имат сили, мляко и сън. Но задължително имат едно събуждане в 12.00-1.00 ч. защото им идва май много дълга ноща без мляко:) Когато се опитах да изместя малко къпането и храненето, последва рев докато не се нахранят и заспиване без баня:)
Та от няколко дни се чудя...много ли рано ги къпя?
*
Re: Да е слънчева седмицата 28.06-04.07.2010г.
« Отговор #45 -: Юли 04, 2010, 22:02:07 pm »
Мише,честити първи зъбки на Калина!Все така без драми да растат :)
Вода не преварявам от навършване на 4 месеца.Давам изворна на Девин.
Лисе,и аз Митака го къпя към 8,30,в 21ч. пие мляко и заспива до 6.За 2 часа не издържа до попарата,но не го и мъча :)

Re: Да е слънчева седмицата 28.06-04.07.2010г.
« Отговор #46 -: Юли 04, 2010, 23:45:25 pm »
Мише,честити първи зъбки :lol: Другите дано по-лесно избият.
Лисе, къпем Ники късно - към 23. Той яде в 21 и после заспива. А след баня спи по 5 часа, затова го къпем към 22:30-23, преди и ние да се оправяме за лягане, после се кърмим и малкия се буди чак към 5. Ако изкъпем по-рано се буди два пъти нощем и е толкова заспал при второто будене, че не суче качествено и след 2 часа пак е буден.
Ще опитам с колекторите за гърди. Сега слагам подплънки, но просто ми писна от сутиени.
[/url][/url]