0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Вече в отпуска се дореждам и аз да пусна тема.
Здраве, здраве и пак здраве за всички деца и техните семейства.
Юни месец очакваме нова вълна бебчета на зачатенски момичета, дано всичко при тях мине по вода и скоро да се присъединят в тази тема.
весел празник утре и слънчева седмица
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #1 -: Май 31, 2010, 08:47:44 am »
Много слънце и усмихнати детски личица да топлят сърцата на щастливи родители!!!
Най-вече здраве желая на всички зачатски и незачатски бебоци :)  :grouphug2: :party:
*
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #2 -: Май 31, 2010, 08:48:11 am »
Добро утро и слънчева седмица и от нас!
За съжаление ние сме пак пред бронхоспазъм,та немога да се похваля със здраве.Засега удържаме фронта без АБ и дано този път ни се размине :?,че все пак в неделя ще се кръщаваме,а ни чака и рожден ден :)
Хубав ден на всички!

*
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #3 -: Май 31, 2010, 09:04:28 am »
Балони,балони,Весели балони.
Нека вятарът ги гони.
Да са весели сега,всичките деца  :D
Това е стихчето на моето Боре за първи юни.Много е развълнувана и иска РОЗОВИ балони и розови обувки и всичко да е розово по възможност бляк.Много е облъчена с  този цвят за нещастие на майка си.
Весела и успешна седмица от нас.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #4 -: Май 31, 2010, 09:09:52 am »
Parsi, дано удържите
ако аз знаех за спазмите миналата година колкото сега, нямаше да давам на Стефания нито веднъж АБ след спазъм
съжалявам, че трябва да го минете
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #5 -: Май 31, 2010, 09:12:30 am »
Мини,благодаря :)

*
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #6 -: Май 31, 2010, 09:31:58 am »
Много усмивки за всички през тази седмица!
Парси дано всичко мине бързо и не се налага АБ!
Delica много ви е сладко стихотворението! :D

*
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #7 -: Май 31, 2010, 09:44:17 am »
Весела седмица и хубав празник на всички дечица утре :D
Нашето тържество мина в петък, големи скици бяха тези мъници - едно се прозява, друго реве, трето се разхожда, а Деси се беше ухилила като репичка :lol: Но всички кипяха от емоции, толкова се вълнуваха, радваха... :D
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #8 -: Май 31, 2010, 09:57:10 am »
Топла и здрава седмица за всички.
Бързо оздравяване на болните деца.
Ние с Алекс след малко отиваме на лекар. От 2 дни диша малко по различно от обикновено. Все едно някой го души. Мислех, че е от запушен нос но снощи не сме спали. В момента в който се отпусне да заспива и започва да се опитва да си поеме въздух все едно не му стига. Като го изправя му минава и така спа почти прав в мен. Но днес пак така си диша и съм притеснена. Няма темп., не кашля, игрив е, но определено му пречи нещо. Чакам приятелка, която ще остане с Ники и Дани (Мими, много ти благодаря за вечното откликване) в нас и после ще пиша какво са ни казали.
Мини, щях да ти звъня през ноща по едно време, че доста се бях поуплашила, но се размина.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #9 -: Май 31, 2010, 09:59:27 am »
:hug2: Лиси, дано да няма нищо
не се притеснявай да звъниш, ще помагаме с каквото можем, макар и от разстояние
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #10 -: Май 31, 2010, 10:04:09 am »
Хубава седмица, здрави дечица и весел празник утре!
Парси, бързо оздравяване на малчо!
Лисе, дано нищо сериозно не е и карате и вие един спокоен първи детски празник утре!
*
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #11 -: Май 31, 2010, 11:56:51 am »
Здрава и весела седмица от нас. И здрави дечица :-)
А болните бързо да се оправят.

Парси дано удържите фронта.
Нашия татко донесе вирус миналата седмица и всички се разболяхме. Аз най леко само с червено гърло, но малката освен червено гърло, сополи и Т вдигна. Май почти го преборихме вируса щом от събота вечер не е вдигала Т. Днес ще я водя да я видят пак.


Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #12 -: Май 31, 2010, 13:35:20 pm »
Здравейте и от нас :D здрава седмица на всички майчета и дечица и повече усмивки!
Вижте на какво попаднах сега http://dnes.dir.bg/news.php?id=6483766&fp=1
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #13 -: Май 31, 2010, 13:45:37 pm »
Здравейте и от нас :D здрава седмица на всички майчета и дечица и повече усмивки!
Вижте на какво попаднах сега http://dnes.dir.bg/news.php?id=6483766&fp=1
Е те тва е абсурдистан 8O Няма къде да се карат колички, ама иначе до майките опряха...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #14 -: Май 31, 2010, 13:51:23 pm »
абе те да си вършат работата другарите милиционери и да вземат наистина да глобяват, когато децата не са в столчета, защото аз вече имам чувството, че освен мен друг никой не си завързва и овързва така децата :lol: Виждала съм буквално качено на главата на баща си дете, докато той шофира 8O
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #15 -: Май 31, 2010, 14:13:21 pm »
така, както е поднесена новината, излиза, че основна мишена на КАТ ще са не нарушителите на разпоредбата за возене на деца в столчета (които са ужасно много, опасни са и сами са виновни), а ще преследва майките с колички, които не са малоумни идиотки (с някои изключения), а са принудени да правят опасни излизания на платното по неволя, заради нарушителите, паркирали по тротоарите.
отново вместо причината, ще лекуваме следствието. естествено, без успех. всъщност, нещо повече от информационно съобщение до медиите, не вярвам да има.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #16 -: Май 31, 2010, 14:16:27 pm »
Весел празник, изпълнен с много емоции и усмивки пожелавам на всички дечица!
За съжаление ние пак сме на АБ. :( Пуснах я точно за 2 дни заради празника на ясла и .... Май предсрочно приключихме с посещенията там! А толкова се радва на празника! Пя и танцува с всички групи! На детска градина как ще ходим съвсем не знам!

За детските столчета - след катастрофата Вики не мърда от там, колкото и да е сърдита не правя изключения, че веднага се превръщат в традиция при нас! Като видя подскачащи деца на задните седалки и косата ми се изправя!
« Последна редакция: Май 31, 2010, 14:18:09 pm от yana-v »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #17 -: Май 31, 2010, 14:20:44 pm »
А, Стефи и моите са овързани винаги. За съжаление обаче Мила се е научила да си вади ръцете от коланите и е една непрестанна борба да си ги сложим отново :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #18 -: Май 31, 2010, 14:24:24 pm »
На детска градина как ще ходим съвсем не знам!

о, ще ходите с песен... писала съм го и друг път. в яслата, моят Марти беше болен буквално през седмица - цяла зима и пролет.
като тръгна на градина и се промениха нещата. пак е боледувал, но много по-рядко.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #19 -: Май 31, 2010, 14:27:17 pm »
Децата градят имунитет, спокойно. Деси тръгна на частната ДГ на 1.6 г., всяка седмица не, но на 4-5 седмици си изкарваше по един вирус. От 14.09.09г. ходи на ДГ и освен варицелата е отсъствала по болест 3 дни, заради кашлица която пребори буквално за 3 дни. Иначе е имала 2-3 пъти леки хреми, заради които не съм я спирала и са минавали за 7-8 дена.
*
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #20 -: Май 31, 2010, 14:56:31 pm »
А, Стефи и моите са овързани винаги. За съжаление обаче Мила се е научила да си вади ръцете от коланите и е една непрестанна борба да си ги сложим отново :?

И Андрея си вади ръцете въпреки че доста стягаме коланите. Толкова е упорита че не знам просто какво да правя освен да се возя отзад при нея.


*
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #21 -: Май 31, 2010, 15:13:01 pm »
Здрава и весела седмица и от нас! Болните дечица бързо да оздравяват!

И ние сме от овързаните, без колани и седалки никъде е ходим. Друг е въпроса, че аз отзад като седна при тях не мога да вържа мен, за това вече почти винаги сядам отпред. Иначе деца, не само качени на главите на бащите си съм виждала, ами и отпред на предната седалка седнали в майка си и пак без колан.

За имунитета дано да е така, то не че моите още поне година две ще си ги менкат вирусите, ама знае ли човек...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #22 -: Май 31, 2010, 16:20:55 pm »
На Парси и на Лиска - бързо оздравяване на дечицата.

Май аз ще съм единствената, която определям обсъжданата тук новина като много добра.

"ще бъдат глобявани както провинилите се майки, така и всички пешеходци, нарушили правилата", съобщи Дарик радио.

Както виждате, на прицел не са само майките.
Винаги съм си мечтала да глобяват неправилно пресичащи пешеходци! За мен пешеходците са най-опасните участници в движението. Вбесявам се, когато пресичат на 10 метра от светофара! Пешеходците са ми като в някаква електронна игра, изскачайки внезапно на най-неочакваните места.
Моите даца също са си с колани винаги. А Мишка още със сядането и ме командва: "Сложи колани! Щрак! :)" - казва тя.

Гери,
а как или по-точно къде сядаш отзад? Не ми казвай, че се побираш в средата между двете столчета на децата. 8O Аз не мисля, че ще се събера там. То и без това се возя предимно на шофьорската седалка. :lol:
« Последна редакция: Май 31, 2010, 16:23:03 pm от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #23 -: Май 31, 2010, 16:38:55 pm »
аз сядам между двете столчета без проблем
в повечето случаи на дълъг път сядам така, за да ги забавлявам
иначе квичат и се нервят, чувстват се самотни
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #24 -: Май 31, 2010, 17:04:17 pm »
Мини,
ще взема да пробвам някой път, да видим ще се събера ли. :wink:
При нас, когато Михаела си седна вече в голямото столче, аз седнах отпред и си останах все отпред. Ние рядко пътуваме извън града. Но в града доста карам. Малкият заспива от движението, а на Мишка си е добре отзад. Коментира какво вижда: голям автобус, един камион и т.н. :) А когато чакам на светофар, я заговарям нещо. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #25 -: Юни 01, 2010, 09:17:40 am »
Маги, нашата кола е Авенсис и мисля, че е достатъчно широка отзад. А столчетата едното е монтирано в средата и там седи Стефан аз от края до него, че да му държа шишето с млякото (но и в средата съм стояла като беше в кошницата). Двамата на път - забавлението им е основно да спят, но и мляко смучат тъй че не тръгвам никъде без портативния млечен бар ;). Сега чакам Стефуняка да се усъвършенства в държането на шише и окончателно минавам отпред. Маги, а за събирането - ти си по слаба от мен, не мисля че ще имаш проблеми, освен ако не сте с трабант ;)  :lol:

Весело изкарване на празника и много целувки за палавниците! :)  :party:
Дано и времето се смили и се покаже поне малко слънце...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #26 -: Юни 01, 2010, 09:32:07 am »
 

Честит празник на дечицата ни! Нека да растат много здрави, игриви и да слушкат ! Нека изживяват тези най-прекрасни и безгрижни моменти от детството си пълноценно !

Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #27 -: Юни 01, 2010, 09:38:55 am »
Честит празник на дечицата ни! Да са ни живи и да ни радват! :D


Маги, а за събирането - ти си по слаба от мен, не мисля че ще имаш проблеми, освен ако не сте с трабант ;)  :lol:

Гери, бях, мила, бях, вече не съм. :wink: Надявам се да успея да си върня предишното тегло, но няма да е скоро. :wink: Ами не сме с трабант, а със Ситроен Ксантия комби. Не е малка, определено, но понякога ми се щеше да е не трабант, но някоя мъничка, че по-лесно се паркира. :wink:

Въпросче: Някой знае ли как стоят нещата с това наемане на детегледачка, като това да е бабата пенсионерка? Става дума за Михаела. Мога ли да наема някоя от бабите (пенсионерки са и двете) по някоя програма? И в коя служба да ида за инфо?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #28 -: Юни 01, 2010, 09:42:22 am »
Честит празник на всички малки и не толкова малки деца :lol:
Много усмивки днес, въпреки мрачното време :D

Кокиче, нямам представа как става наемането на баби през програмата, дано някой е запознат :oops:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #29 -: Юни 01, 2010, 09:50:23 am »
Въпросче: Някой знае ли как стоят нещата с това наемане на детегледачка, като това да е бабата пенсионерка? Става дума за Михаела. Мога ли да наема някоя от бабите (пенсионерки са и двете) по някоя програма? И в коя служба да ида за инфо?

не съм сигурна дали правителството на ББ не го отмени това нещо. службата, в която се проверява, е дирекция Социално подпомагане.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #30 -: Юни 01, 2010, 09:56:23 am »
Честит празник на нашите съровища!

*
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #31 -: Юни 01, 2010, 10:17:33 am »
Весел празник на хубавите деца на Зачатие!
Нека винаги има много радост в очите им.
*
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #32 -: Юни 01, 2010, 10:28:28 am »
Още миналата година отмениха всички програми на Емилия Масларова. Аз исках да се възползвам за програмата с близнаците, но няма...
Честит празник на всички дечица и на техните родители! Да имат само усмимвки по личицата и без болести! И още много семейства да започнат да празнуват този празник!
Лис, дано имаш добри новини, мисля те...
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #33 -: Юни 01, 2010, 10:34:57 am »
Благодаря ви, Джам и Мими. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #34 -: Юни 01, 2010, 10:37:05 am »
Честит празник на всички дечица на Зачатие!
Да са здрави, послушни и винаги с усмивка на уста !

*
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #35 -: Юни 01, 2010, 10:42:36 am »
Честит празник на всички дечица!
Да са здрави и безумно щастливи!
Много усмивки да има по техните личица!
И да се пълни седмичната с още много сбъднати мечти на момичетата от Зачатие!
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #36 -: Юни 01, 2010, 12:02:12 pm »
Честит празник на всички дечица!
Да са здравички и усмихнати!
Айде аз пак с въпросите :oops: педиатърката ми каза да започвам да давам по четвърт жълтък през ден в зеленчуковото пюре и се питам трябва ли да дам примерно първата седмица веднъж, после два пъти или направо през ден?
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #37 -: Юни 01, 2010, 12:13:40 pm »
Честит празник на всички деца, малки, големи и още по-големи.
Дани, аз още съм далече от жълтъка. Първо ще дам месото след около 2 седмици и след това жълтък. Иначе и моята педиатърка забравя че късно захранвам и ми ги нарежда - месо, жълтък, сокчета  :lol:. Аз само кимам и правя каквото си знам. По-точно каквото са ме посъветвали тук де.
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #38 -: Юни 01, 2010, 12:21:04 pm »
хм, на мен ми каза първо да дам жълтък и после месото, а като въведа месото да увелича жълтъка на половинка пак през ден :?
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #39 -: Юни 01, 2010, 12:43:12 pm »
Честит празник на всички дечица! Дано до догодина честитим на два пъти повече зачатченца :)



Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #40 -: Юни 01, 2010, 13:24:29 pm »
 :balk_9: :balk_2: :balk_124:

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК МИЛИ ДЕЦА!!!

ЖЕЛАЯ ВИ ЩАСТЛИВО ДЕТСТВО И МНОГО МНОГО ИГРИ!!![/
b]


Благодаря на Джам и Стефи за успокоението, дано да сте прави!!!
Поне имам добра новина от вчера - приети сме на градина по второ желание!!! Класирането беше с някакви жребии - дано да има късмет все така!!!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #41 -: Юни 01, 2010, 13:51:37 pm »
Ааа аз не помня ама май месо каза първо. Личи си колко я слушам какво говори за храненето. :wink: Абе избираш си кого да слушаш и само него. Че то 7684453 школи за захранване има. А колко лесно беше с млякото .....  :D
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #42 -: Юни 01, 2010, 13:56:35 pm »
:balk_16:Честит Празник на децата на Зачатие,
днес е празник на сърцата ни!
Да бъдат повече, да бъде, да бъде! :balk_16:


 :wave:
Аз открай време сливам 01-02.06,
ако не бъркам Стефи и у вас е така  :wink:

Какъв жълтък, моля ви, Калина си взе половин паста от Митака
докато той нещо и се помайваше!
Той никога нищо не и е давал, но тя е толкова бърза!
И ни чуха до другия край на света като и я вадих от устата,
че и шоколадовка беше така за разкош.  :lol:
То само с треви и зарзават, живее ли се!

Лисее, пиши де  :(

Ние с мишата компания сме на село, зайци, коне, кучета и де що има
дивеч сме го посетили, лошото е, че безутешно заваля, и дано не е цяла неделя!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #43 -: Юни 01, 2010, 14:05:33 pm »
Честит празник на всички деца:)
нека са здрави и щастливи:)

Нямах нет допреди 2 часа, че след вчерашния гръм ни изгоря модема и захранването на компютъра. Слава богу на този му няма нищо, но пък днес цял ден немога да успокоя децата. Такова реване и като бебета не са ревали.
Алекс е добре и на прегледа не се установи нищо притеснително. Изписаха му фенистил за 10 дни, 3пъти на ден по 5 капки и вместо физиологичния разтвор, който капя в нослетата като са запушени на Алекс ще му слагам низита крем в ноздричките. Било по-ефикасно. Явно има някакви храчки в гърлото, които го дразнят. Тази нощ поспа до 4.15 и после игра до 7. Сега е неспокоен и крив:)
Докторката ни каза, че щом като го изправя започва да диша нормално не е бронхиално. Малко по-спокойна съм ама нащрек:)

« Последна редакция: Юни 01, 2010, 14:10:07 pm от Lisko »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #44 -: Юни 01, 2010, 14:07:12 pm »
Лисо, земи им по един шеколад на децата... по случай 1-ви юни.
да видиш как ще спрат да риват. :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #45 -: Юни 01, 2010, 14:11:47 pm »
хе-хе, Мише, колкто пъти те чета, все едно нашето ежедневие едно към едно.
То сигурно, защото и термините ни вървяха един след друг, ти роди по-рано и аз, за да се движим заедно - веднага деня след теб, както си беше и по термините ни :lol: :lol:

Миналата седмица на разходка в Борисовата, бутам количката, едновременно ям и сладолед в чашка, Моната - и тя. Почти сме ги изяли вече и тя вдига алрма, че нещо й боцкало в обувката, в другия край на парка я чуха! В бързината вземам моята и нейната чашки със някакви остатъци от сладоледа и къде, къде - на борда на количката, нали Антон все пак е легнал и вързан - не може да ги стигне. Не може, ама само след секунди вече се обливаше с разтопен сладолед. Е, продължихме си захранването по-старата схема :wink: :lol:

Да попитам - какво представлява "възстановено мляко", пише го на бурканчетата на Нестле, примерно на пиле съз зеленчуци за след 4ти месец. АМ ли е това?
« Последна редакция: Юни 01, 2010, 14:19:11 pm от tzvetenze »
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #46 -: Юни 01, 2010, 14:12:29 pm »
Лисо, земи им по един шеколад на децата... по случай 1-ви юни.
да видиш как ще спрат да риват. :lol:

Вземала съм им бял с атмосфера:))))))Чакам да видя кой ще спре да реве пръв и сам, и ще има награда:))))))))))) Другите двама като пораснат:))))))))))
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #47 -: Юни 01, 2010, 14:18:16 pm »
 :D Поздрави от нас за всички дечица , чиито майки пишат тук ! Да са ни здравички и да растат щастливички!  :wink:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #48 -: Юни 01, 2010, 14:26:04 pm »
:lol: Ашколсун на подрастващите, както се лее из сериалите! :wink:
Цветенце, вървим заедно изначално то е видимо и исторически, и практически  :D.
Но интересното ще дойде с прохождането,
е те тогава ще е веселба, а и прекрасна възможност да влезем във форма! :wink:

Лисо  :hug2:, много се радвам, че не е сериозно.
Целуни когото трябва, че не моЙ ги оправя поименно.
Абе целувай наред и това е...


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #49 -: Юни 01, 2010, 14:39:33 pm »
Честит празник и на малките, и на порасналите деца! Всички да са здрави и засмени! Очевидно по вода ще ни върви  :D!!!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #50 -: Юни 01, 2010, 14:52:06 pm »
Лисе много се радвам,че Алекс е добре!

Моето детенце по случай празника е много послушно днес :).Спахме до 9 часа,после поспа 40 мин,сега хапна и пак спи :D

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #51 -: Юни 01, 2010, 16:08:39 pm »
От времето ще да е Хриси. Мойта мома както не беше спала два дни днес хапна сутринта, поспа, после пак хапна и такъв як сън му удари че без малко да проспи следващото ядене. Сега вече не вярвам да заспи, макар че пак търка очите. Но с нея никога нищо не е сигурно.
*
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #52 -: Юни 02, 2010, 10:14:40 am »
Лис, радвам се, че не е нищо сериозно. Нагушкай ги и ги целуни от мен, пък шоколада го остави, заради тях ще поръчвам по-голяма торта с много крем, глазурра и шоколад  :lol: че много лисици, много нещо  :lol:
Мише, честит рожден ден! Бъди все така позитивна, лъчезарна и шастлива. Почерпи по една торта децата днес, кво ги лъжеш с пастички. На малката най-голямото парче.
Ние днес сме си в къщи (май до края на седмицата). Криси ми вдигна температура, може и от кътниците да е, но искам да си го гледам, да видя какво ще е положението.
Чести празник и на всички! Нека има много такива хора като Ботев и занапред, които да обичат така самоотвержено България, а не само да я крадат!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #53 -: Юни 02, 2010, 11:50:42 am »
:)Добър да е денят на всички:)
Аз от бързане забравих да споделя, че на прегледа оня ден влязох в кабинета заедно с дистрибуторката на пентаксим за Варна. Ами...вече не се и ядосвам защото се оказва, че следващата доставка за БГ ще е юли месец средата или края и при личните лекари ще е началото на август. Е при положение, че другия месец трябва да сложим трета ваксина, няма да чакам до август. Ще си ги купим мила родино. Александрова точно на това се ядосваше и се чудеше как да "накара" майките да купят нещо, което уж им се полага. Та дистрибуторката ме посъветва да им купя ваксините тези дни докато все още се намирала по аптеките:)))))
След третата ваксина кога се прави реимунизация? Да се запася ако се налага за година напред поне:)))))))

Предала съм им поздравите ви. Само Никол ме разбра и каза "бубу"="благодаря" (примерно):)))))))))))
*
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #54 -: Юни 02, 2010, 12:19:47 pm »
Мами, искам да ви питам нещо, че хич не ми е ясно. Моя съпруг е закупил обиколник 40 на 180. Това нещо ми се вижда много-поне като четох такъв размер не видях.Обиколника изцяло ли се слага на креватчето, че като гледам при нас май така ще дойде?
Не че сме купили креватче, ама май трябва да съобразяваме с този обиколник :lol:
*
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #55 -: Юни 02, 2010, 14:33:54 pm »
Аз с един въпрос за ваксините, четох в темата за имунизационния календар и до колкото разбрах, на Стефан понеже е набор 2009 нищо не му се полага от новите ваксини и трябва сама да си му купя Превенар (Синфлорикс) и четвъртия Пентаксим, така ли е или съм в грешка?


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #56 -: Юни 02, 2010, 14:42:51 pm »
полага му се само Пентаксим
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #57 -: Юни 02, 2010, 15:40:31 pm »
shanoar, зависи от това обиколника дали е от една част или не. По принцип повечето са с доста връзки и можеш да ги напаснеш на каквото и да е легло. Аз например бях поръчала мойте за легло 70/140 - от 4 части са, но така се получи че ги слагам на легло 60/120, преди това на люлки 50/90. Отначало слагах от всички страни сега на решетката и в горната част на креватчето. Направих приспособления за връзване където не може (едни щипки използват се за хващане на ПВЦ тръби  :wink: ) Нация техническа, кво да се прави  :lol: :lol: :lol:
Така, че купувай си каквото креватче харесаш, а обиколника ще го натъманиш.
*
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #58 -: Юни 02, 2010, 17:05:04 pm »
Много ти благодаря Мими, аз още не съм го виждала, че мъжа ми не си е дошъл, но щом може да се приспособи е много добре, че ми се видя много голям и се зачудих дали става за всички креватчета.
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #59 -: Юни 03, 2010, 23:23:58 pm »
Момичета, аз пак съм в чуденка  :wink:
Незнам дали някъде има тема по въпроса, но....дайте идея как да се отпразнува първия рожден ден на близнаци - в къщи или на детски клуб? Изобщо някакви предложения.
Благодаря!
*
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #60 -: Юни 04, 2010, 00:19:32 am »
Здравейте момичета!  :D

Да се запиша в новата темичката, че тя седмицата си отиде.

Лис, реимунизацията с Пентаксим е на 1г. и 6 месеца.

Алекс ми е много крив. Тези зъби голям зор му дават. :(
И да се похваля, че от няколко дни сме без памперс. :D Слагам само когато ляга да спи.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #61 -: Юни 04, 2010, 07:05:17 am »
Гале, честити "гащени" придобивки!
А за зъбите у нас започва втори тур точно както очаквах,
Митака е на финала, Калина започва  :D
Ще мине, има няма още две години, ама пък какви усмивки ще имат после!

Лисе, реимунизацията на Пентаксима е година след последната трета доза.
Трета доза 6 месец, четвърта 1 година и 6 месеца.
Толкова съм бясна, че трябва да го купуваш...
Виж говори с личната, егати това са много пари.
Тази дистрибутурка кат те видя с тез три чада, не се ли трогна да запази три дози  :?
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #62 -: Юни 04, 2010, 09:39:32 am »
Момичета, аз пак съм в чуденка  :wink:
Незнам дали някъде има тема по въпроса, но....дайте идея как да се отпразнува първия рожден ден на близнаци - в къщи или на детски клуб? Изобщо някакви предложения.
Благодаря!

Решението си е твое. Прецени финансовите възможности, иначе за мен в клуб е по-чисто, по-бързо и далеч не по-скъпо. Ние празнувахме първия рожден в клуб, и после още три партита вкъщи. Вторият рожден ден в клубче на два пъти.  :)


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #63 -: Юни 04, 2010, 09:46:44 am »
Ние и първия рожден ден и сега пак в къщи ще празнуваме. Първо за мвн е по удобно с децата да съм си у нас, всичко ми е под ръка и второ все пак съм на мнение, че първия рожден ден децата трябва да си го празнуват в къщи (може да съм смахната, ама такава съм си, мъжи ми го разбра и той, но късно  :lol: :lol: :lol: ). Ако трябваше да сме в заведение, то 3 деня трябваше да е само аз нас, по едно време не знаех хората на вратата влизаха ли или излизаха  :lol: Както се очертава и този ще е така (като имам предвид и увеличената компания  :lol: :lol: ) Лис, да си дойдем на въпроса, че си неоткриваема, специална покана на цялата лисича компания - подробности по-късно  :wink:
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #64 -: Юни 04, 2010, 16:23:19 pm »
Лис,
както Мишанта ти е написала - една година след последния прием. При Мишка, например, последният прием беше на 9 месеца, съответно реимунизацията - на 1 год. и 9мес.

Галка, честито!
Като сте почнали с хвалбите - да се похваля и аз. Михаела също от около една седмица е окончателно и безвъзвратно без пелени вече.
Стефи и Мини, благодаря Ви! Следвах вашите съвети. Запознах мишка с гърнето на 2,1г и за по-малко от 2 месеца окончателно ги изхвърлих от употреба.

Момичета, ще ви питам и тук, че не знам дали всички четете в Борса Зачатие.
Търся да закупя шезлонг с вибрации. Ровя се тук по разни сайтове. За беда все това, което харесам, се оказва, че го нямат.
Поръчах си нещо от Той таун, но тяхната система нещо не ми приела поръчката. Поръчах от играчките.ком, те едва след 3 дни ми писаха мейл с извинение, че тази люлка я нямат в момента. В пакостник - същата работа, каквото си харесам, все се оказва, че не е в наличност. А по магазините нямам време да ходя.

А младежът в къщи иска все на ръце да бъде носен. Надявах се, че една люлка или вибриращ шезлонг ще може да го приспива вместо мен.

Благодаря предварително, ако някой се отзове.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #65 -: Юни 04, 2010, 21:48:04 pm »
Ох, прибрахме се:)
Последните дни само по пътищата ги изкарваме ама на децата много им харесва:) А и вече са в столчета за порастнали и се перят като петлета:))))))) Днес Никол беше с кукуригу (4 косъма има отпред на завъртулката) и баба и много и се смя като я видя.

Мише, мен не сърцето ами петите ме заболяха като купувах оня ден пентаксима ама нямам нерви и време да звъня всеки ден в патеките да проверявам дали има (сега като се изчерпа количеството). Личната и тя това попита дистрибуторката, така като ме гледа с три деца дали е много удобно да ме посъветва да си го купя... Е купих си го...след една година може държавата да реши да ми върне парите:))))))))))шегувам се разбира се:)

Мими:), в това хубаво време не ме свърта в нас но и телефоните си все по-рядко ги ползвам напоследък:)))))) Много благодаря за поканата но ние няма да успеем да се включим на живо:) само в ефир. Ама ще се чуем по телефона да се разберем:) Изчезвам, че имам багаж да приготвям, утре и в неделя пак път ме чака:)))))))))

Зъби..?все им надничам в малките усти като си извадят юмручетата оттам но засега няма признаци:) Явно са си криви по природа като майка си:)))))
Приятна почивка и весел уикенд на всички:)
« Последна редакция: Юни 04, 2010, 21:49:35 pm от Lisko »
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Седмица с празник за децата 31.05- 06.05.2010
« Отговор #66 -: Юни 04, 2010, 23:23:45 pm »
Здравейте, момичета!
Поздравявам всички дечица за празника, който мина и им желая безгрижно детсво и мнооого игри.
Цяла  вечност не съм  влизала, но ужасно пострадах преди три седмици моето детенце ми бръкна в окото докато се приспивахме и ми направи голяма ерозия на роговицата.Много болки,много е страшно нараненото око, една седмица с превръзка, месец на капки.
Иначе бандиткото е добре, но да се оплача, че не иска да се пусне сам да ходи.Преди месец направи сам  крачки и от тогава никакъв напредък.Не знам как да го стимулирам, хваща ме за ръка и обикаляме постоянно.Ако се опитам да го пусна плете крака като подпийнал, или започва да се смее и да се  "сгъва от смях", буквално му се подкосяват краката, когато се смее с глас.
Дано времето е добро през почивните дни, въпреки прогнозите и бързо да оздравяват болните дечица.
ПП.Виждам настъпили са доста промени и в имунизационния календар, и има нови теми в захранването, дано намеря време да прочета повече.