0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Пускам това запитване, защото искам да проследя с каква честота се проявяват отделните нежелани реакции при вливането на Имуновенин.
Моля нека всяка от вас, която е минала през тази терапия да даде своето мнение.
Благодаря ви. 
*
Re: Как понесохте вливането на Имуновенин
« Отговор #1 -: Май 26, 2010, 19:01:15 pm »
Аз само веднъж съм вливала Имуновинин / 40 ампули/. Никакви странични реакции нямаше.
Следващите ми вливания са с Киовиг /казват, че е по причистен/.

*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: Как понесохте вливането на Имуновенин
« Отговор #2 -: Май 26, 2010, 19:12:42 pm »
Нямах странични ефекти, влях 64 ампули на два последователни дни
*
Re: Как понесохте вливането на Имуновенин
« Отговор #3 -: Май 26, 2010, 20:01:51 pm »
За 3 години съм вливала 6 пъти по 48амп(в два последователн дни).При някои от вливанията имах втрисане и главоболие.Киовиг съм вливала 1път и нямах проблем.
*
Re: Как понесохте вливането на Имуновенин
« Отговор #4 -: Май 26, 2010, 20:37:30 pm »
Вливах 40 ампули.Получих втрисане,вдигнах висока температура.Повече от два часа се чувствах ужасно зле.
                                                                                                            Само едно нещо прави мечтата невъзможна:страхът от    неуспех.,Алхимикът,Паулу Коелю
Re: Как понесохте вливането на Имуновенин
« Отговор #5 -: Май 26, 2010, 21:08:09 pm »
Вливах 40 ампули.Получих втрисане,вдигнах висока температура.Повече от два часа се чувствах ужасно зле.
Абсолютно по същия начин се чувствах и аз  :? след 40-те ампули ,вливането беше от 10.00 сутрин до 17.00 вечер и до края на деня бях като парцал,с температура над 37 и ужасно главоболие..

Re: Как понесохте вливането на Имуновенин
« Отговор #6 -: Май 27, 2010, 11:36:52 am »
Вливала съм 2 пъти интралипид и 2пъти през 4 месеца по 40 ампули имуновенин.
Единствено последния път при вливането на имуновенина се чувствах уморена същия ден, но според мен беше заради 5-часовото лежане в болницата.
Re: Как понесохте вливането на Имуновенин
« Отговор #7 -: Май 27, 2010, 12:29:37 pm »
Здравейте, на мен ми правих 2 вливания с по  40 ед.имуновини в рамките на 2 месеца. Само първия път получих леко главоболие, иначе като цяло се чувствах добре. Между другото от момиче, което беше с мен на първото ми вливане / а за нея беше 3-то по ред/ се оплака, че при нея след вливането се е получило страшно главоболие, дори е вдигнала температура, лошо и е било, чувствала се е доста зле. Тогава наблюдаващия ни лекар каза, че е възможно причината да е от различните партиди имуновинин.
Re: Как понесохте вливането на Имуновенин
« Отговор #8 -: Май 30, 2010, 17:52:26 pm »
Аз съм правила еднократно вливане на 40 ампули Имуновенин за 4 часа и не съм имала никакви странични ефекти.Явно си е до организъм
Re: Как понесохте вливането на Имуновенин
« Отговор #9 -: Май 31, 2010, 01:20:18 am »
Вливала съм многократно Имуновенин, заради автоимунен проблем (ставно заболяване). Обикновено два пъти в месеца по 60 ампули през ден, а от началото на бременността по 60 ампули еднократно, всеки месец. Периодът на преживяемост на антителата съдържащи се в Имуновенина е 25-30 дни, ето защо се налага вливанията да стават периодично, приблизително всеки месец, когато има предписана такава терапия. По принцип страничните ефекти се дължат на по-бърза капка при вливането или на неспазено съотношение на разреждането на имуновенина с физиологичния разтвор (трябва да е 1:2). При мен, ако системата тече по-бързо имам главоболие и втрисане, ако обаче вливането става на бавна капка, нямам никакви странични ефекти. Веднъж ми се случи сестрата да не разреди правилно Имуновенина и тогава на следващия ден се събудих с много силно главоболие и след това гадене придружено с повръщане. Това се е случило един единствен път и го отдавам на неправилното разреждане. Нормално 40 амп. се вливат за около 3-4ч. Аз вливам 60 амп. средно за около 6 до 8 часа, разделени в две банки от по 30 амп., всяка от които изтича за около 3-4 часа. Вливала съм и Киовиг, без никакви странични ефекти.
« Последна редакция: Май 31, 2010, 01:25:05 am от blueocean »
*
Re: Как понесохте вливането на Имуновенин
« Отговор #10 -: Май 31, 2010, 09:54:15 am »
Blueocean,а имаш ли отклонения при НК-клетките с това автоимунно заболяване?
Re: Как понесохте вливането на Имуновенин
« Отговор #11 -: Май 31, 2010, 13:49:35 pm »
През по-голямата част от времето НК клетките си стоят в норма, имало е 2-3 пъти, в които да са завишени, но аз никога не съм им обръщала много внимание, защото не са фактор влияещ пряко на автоимунното заболяване, а що се отнася до забременяването, от доц. Конова знам, че ако има вливане, плодът е защитен от тях. Аз правих вливане на Имуновенин+Интралипид преди ембриотрансфер и веднага след положителния тест.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Как понесохте вливането на Имуновенин
« Отговор #12 -: Юли 15, 2010, 12:29:41 pm »
Вчера ми беше първото вливане на имуновенин. Вливането продължи 6ч. по времето, на което се чуствах много добре.  Но след това вечерта много силно ме заболя главата и вдигнах температура 37.3. Не съм пила нищо за нея спадна от самосебе си.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Как понесохте вливането на Имуновенин
« Отговор #13 -: Юли 19, 2010, 19:23:17 pm »
Днес влях Имуновелин 24 амп., утре още толкова. Засега нищо ми няма, дано така и да продължи.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Как понесохте вливането на Имуновенин
« Отговор #14 -: Юли 21, 2010, 01:03:32 am »
При всички вливания, които вече не помня колко са наброй имах втрисане, отпадналост, повишаване на температурата, ставни и мускулни болки. Състоянието отшумява до 2 часа.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Как понесохте вливането на Имуновенин
« Отговор #15 -: Август 13, 2010, 14:31:50 pm »
 Здравейте, ужасно понесох  :(първото вливане на имуновенин интакт, което беше вчера.Прилоша ми преди края на вливката и след като ми свърши системата започна силно втлисане, гадене, главоболие, сърцебиене.сложиха ми орбазон и калцииц.днес се моля втората вливка от останалите още 24 ампули да не ми е лошо толкова.едвам вървях след това. успех на всички в опитите. ние ще правим инсе и нк са ми на границата-12%но пак ми предписаха вливки.
Re: Как понесохте вливането на Имуновенин
« Отговор #16 -: Август 14, 2010, 22:59:09 pm »
 Пиша пак, за да разкажа за втората вливка- всичко мина добре и пак ми сложиха орбазон.е вечерта си полежах малко. :wink:
Re: Как понесохте вливането на Имуновенин
« Отговор #17 -: Август 17, 2010, 10:43:37 am »
Jeny_m къде ти правиха вливането? За колко време изтече първия път системата с 24 ампули и за колко тази на другия ден? По принцип вливането трябва да става на бавна капка, тогава и страничните ефекти се избягват.
Re: Как понесохте вливането на Имуновенин
« Отговор #18 -: Август 18, 2010, 12:14:07 pm »
 Здравей, blue ocean! Вливанията направих в "Ния мед" Стара Загора.Първата вливка изтече за около час и половина, но след това ми се ходеше до тоалетната и се опитах да стана и започна втрисането.втората вливка също с останалите 24 ампхули беше разредена в две банки и изтече за над 3 часа.но пак ми сложиха орбазона и беше на бавна капка.ампулите си ги поръчах от Марешки Стара Загора на цена 11,77лв.сега ще пхравим трето инсе и трябваше 10 дни преди овуто да влея.аз много се бях изплашила, но трябваше да вливам, защото нк са ми на границата.успех на всички в процедурите.
Re: Как понесохте вливането на Имуновенин
« Отговор #19 -: Октомври 12, 2010, 17:47:37 pm »
имам едно вливане на 40 ампули в два поредни дни. По време на вливането нямаше нищо, но след второто вливане се обринах цялата. Една седмица бях на урбазон. След 2месеца трябваше да вливам пак, но не посмях. Иначе  други три момичета, които правиха вливания, докато бах в болницата вдигнаха температура с втрисане и им прекратиха вливанията.
*
Re: Как понесохте вливането на Имуновенин
« Отговор #20 -: Октомври 12, 2010, 18:18:01 pm »
През септември 2008 правих вливане на интралипид и имуновенин в два поредни дни. По време на вливанията нямах никакви странични реакции, чувствах се добре, но през следващите зимни месеци бях перманентно с температура и се чувствах непрекъснато болна, но всъщност нито веднъж не се разболях като друг път.
През 2009 два пъти вливах киовиг - нямах никакви оплаквания, нямам и до сега. Да видим в по-дългосрочен план какво ще е влиянието на това лечение.
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
*
Re: Как понесохте вливането на Имуновенин
« Отговор #21 -: Октомври 12, 2010, 18:57:51 pm »
Вливала съм многократно, вече не помня колко пъти. Всеки път е било отвратително-страшно главоболие, втрисане, ужасна умора. Едно от най-неприятните ми, да не кажа-единствени такива- преживявания, по време на опит. Последният път, бях вече бременна, сама си регулирах капката и влях 22 амп. за 6,5 часа, та беше по-добре, ама пък си е огромно изпитание за нервите.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Как понесохте вливането на Имуновенин
« Отговор #22 -: Октомври 12, 2010, 20:18:32 pm »
Първата вливка изтече за около час и половина, но след това ми се ходеше до тоалетната и се опитах да стана и започна втрисането.
Доста бърза капка! Поне 3-4 часа трябва.

Аз освен имуновевива вливах 2 пъти Киовиг 5 гр. Първият път нямаше никакъв проблем. Вторият път бях нещо понастинала и след вливането главоболието се засили, гадене ден и половина. Дано следващият път мине безпроблемнто!