0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Съдомиялна машина ?
« -: Април 28, 2010, 16:16:07 pm »
Момичета, имам си монтирана съдомиялна - Медеа  :D И мнооого въпроси:

- като ползвам таблетки, трябва ли да ползвам сол и гланц отделно?
- взех таблетки Медикс 5 в 1, препоръчайте и други марки ако сте доволни  :D
Преди пускане първи път нещо прави ли се специално?
А таблетките цели ли се слагат или както някои казват трябва да се цепят на две или е в зависимост от замърсяването на съдовете?
« Последна редакция: Ноември 02, 2011, 22:45:32 pm от Lisko »
[/url][/url]
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #1 -: Април 28, 2010, 23:56:00 pm »
Нищо не се правят таблетите.
Има такива дето се поставят с целофана, но трябва да четеш инструкциите.
Ползвали сме таблети Калгонит, Сомат и тези на ДМ. Мият що годе еднакво. Избрах си една универсална програма и карам на нея. Сега сме с прахообразен прах на ДМ, О.К е.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #2 -: Април 29, 2010, 09:51:41 am »
Аз лично когато ползвам таблетки не слагам никакъв друг препарат. Сега последно съм с Калгонит финиш и съм доволна
[/url]
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #3 -: Април 29, 2010, 10:01:23 am »
Ако не ти е съдомиялната от най-големите спокойно може да разделяш таблетките на две.
Аз от  Медикс не съм доволна, всички стъклени чаши станаха на едни бели линии като надраскани докато свърши кутията. Препоръчвам двуфазните таблетки на Аро.
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #4 -: Април 29, 2010, 11:37:33 am »
Вчера след сефтето ми останаха яко мазни чиниите и миришещи на препрат (с една таблетка). Пуснах на кратка програма на 40 градуса и нямаше мръсотия наистина, но имаше неразтворена таблетка. След вечеря пуснах мазните тигани на нормална програма с половин таблетка и сутринта всичко беше мнооого чисто и немазно и не мирише на препарат. явно трябва за малка миялна да се слага половин таблетка. Иначе чашите са ок, прозрачните пластмасови съдове също. Купих сол на Калгон, че ме хвана шубе да не прецакам нещо миялната без сол, но гланц отделно не съм взимала.
Следващия път ще потърся и други таблетки в Метро :) Просто както плащахме на касата и касиерката ни вика "Много добра покупка - миялна, а препарат сетихте ли се да вземете?" и с мъжа се опулихме и бегом наобратно, та просто взехме това, което беше на предна линия :D
[/url][/url]
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #5 -: Април 29, 2010, 14:14:59 pm »
Вени, моята е малка (в смисъл 45 сантиметрова, вис. 90) използвам си цяла таблета, но мия винаги на 55 гр.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #6 -: Април 29, 2010, 14:24:03 pm »
Слагам цяла таблетка. Преди ползвах прах, но не ми харесваше.
Слагам и гланц и сол. И двете неща се слагат рядко - 1-2 пъти в месеца или когато се изпразнят контейнерите им.
В момента ползвам Somat 7, преди това ORO 5in1.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #7 -: Април 29, 2010, 15:22:21 pm »
Слагам и сол  и гланц.Иначе като свърши солта и гланца светят някакви индикатори.Верно, че при първото зареждане на сол пое много, но не помня от кога не съм зареждала, а пък за гланца съвсем.Таблетка ползвам цяла и на не по-малко то 55 градуса.Преди включвах и на кратката, но въобще не бях доволна от измиването.
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #8 -: Април 29, 2010, 18:23:36 pm »
Аз не слагам сол и гланц, винаги обаче слагам цялата таблетка на Калгонит Финиш - мнооого съм доволна и не за ми оставали мръсни чинии или тигани никога.
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #9 -: Април 29, 2010, 18:32:00 pm »
и моята е малка Мидея и ползвам калгонит таблетки.Чупя ги наполовина,защото цяла е много,пускам я на кратка програма и добре мие.В Метро са на далавера 120 бр. за 34 лв.Има да мияяяяяя :lol:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #10 -: Април 29, 2010, 22:55:43 pm »
Пускам всеки ден, препарат на прах е пъти по-изгодно. Този който взимам също е комбиниран и не добавям гланц, добавям само сол когато инидкатора ме подсети. Долната кошница е наша, горната на Мима. :lol:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #11 -: Май 06, 2010, 18:49:07 pm »
Моята е електролукс 12 комплектова, имам програма 3в1 - при нея се блокира сол, гланц, препарат и се използва само таблетката. Общо взето май ползвам 65 гадусова програма, която си е доста дългичка. За марка предпочитам Сомат, нещо Калгонита не го долюбвам, като чели след него ми остават пръски. Сега взехме Медикс 5в1, ама още не съм го пробвала.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #12 -: Май 08, 2010, 09:10:53 am »
От около два месеца ползвам Калгонит гел, взех един литър още има.
Не си спомням точно, но беше някъде 12-13 лв, мие много добре и не драска.
Единственно, ако сложа кошничката със приборите до вратата където се стича
препарата има петънца по тях, от тогава я слагам по средата!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #13 -: Май 08, 2010, 09:45:05 am »
Аз от Медикс таблетките не съм доволна. До скоро бях с Калгонит всичко в 1, обаче имах проблем с ножовете - нещо като ръжда се появи по тях. Започнах да си слагам отделно сол, гланц и гел. Ползвам Сомат или Калгонит. И двата мият екстра.
Иначеу и моята е като на Мери -  като се активира програмата за таблетки се изключват индикаторите за сол и гланц.
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #14 -: Май 09, 2010, 21:01:34 pm »
Мише, доволна си викаш от гела. Абе каня се да купя и аз да вида. Аз вече праха го замених с гел, да видим дали и таблетките ще заменя. най-вече заради дуралекса, имам малко надраскано и ми се ще да ги предпазя занапред.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #15 -: Май 09, 2010, 23:30:33 pm »
Мери от всичко до сега гела ми се нрави най-много.
Не намерих из нета фото да приложа.
Опаковката е кaто на омеколтител, защто има и една малка с по нестандартна форма!
ДаЛи ме разбра, че съм една заблудителка непоносима!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #16 -: Май 10, 2010, 09:25:37 am »
от 3 дни ползвам миялна.

машината е AEG за 9 комплекта, сложих сол и гланц на Калгонит. първо пробвах с таблетки Сомат, после с гел Калгонит, после с прах Калгонит. премивах чисти, само запрашени съдове и чаши, затова пусках само на 30-минутната програма.

старателно оглеждах резултата - ВИНАГИ имаше драскотини по стъклото, винаги! независимо дали с таблетка, с прах или с гел. при това - по всякакво стъкло. дебело, тънко, истинско, дуралекс....  вярно, драскотините се виждат, ако се взираш специално срещу светлината, но са там - и то само от едно измиване.

кажете какво бъркам или си е просто така?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #17 -: Май 10, 2010, 10:56:49 am »
Просто е така  :? Джам, но с гела е по-малко, определено има разлика!

Но толкова ми помага този уред, че му прощавам...
Имам един комплект за ежедневието, прежален!
Когато имаме гости просто сервирам в друг!
Кристални чаши и алуминии(кафеварка примерно) не мия вътре, пишеше го в упътването!

Честит рахат  :P!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #18 -: Май 10, 2010, 11:01:06 am »
ВИНАГИ имаше драскотини по стъклото, винаги!
Нашата миялна е старуга на Горение, без електроника и втора употреба, а на наши роднини е нова Уърпул. Ползвахме преди еднакви таблетки на Калгонит-Финиш и нашите чаши не са надраскани, а техните са надраскани и по-бледи. (примера ми е един вид от чашите на Кока-Кола с разчупена форма). Не мога да си го обясня, при положение че ползваме еднакви препарати, единствено водата е различна, нашата е много варовита, а тяхната - не.
Другото което установих преди доста време е, че от хапчетата на Калгонит-Финиш напоследък ми оставаха частици неразтворени и съответно трябваше да се премива всичко на ръка, защото знаете веднъж опечено на 50-60 градуса, няма как да излезе. Смених хапчетата с един течен на Сомат, имаше го в Билла преди време на промоция и съм много доволна. Пише на него, че има и препарат и блясък и соли, но аз си слагам соли допълнително заради водата.
Никога не съм делила на половина хапчето и според мен е заблуда, че щом е по-малка машината трябва да се дели. Слагах си и соли и блясък задължително.
Някъде бях чела, че е хубаво препаратите да са от една и съща марка, за постигане на желания ефект.
Малко дълго стана, ама дано съм помонала на някой :)
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #19 -: Май 16, 2010, 23:29:01 pm »
И аз да похваля гел-а на Сомат обаче - от промоциите 2 за 18лв. Ползвала съм таблетки всякакви - сомат, калгонит, аро, медикс, апта са добри, френски, но гел-а определено е от друго поколение, има видима разлика за мен. Сега ми свършва и не мога да намеря на апта гел и искам да питам колко струва калгонит гел-а и какво количество е? корозия на стъклото има винаги, но има и такива съдове които издържат, колкото и невероятно да е, дуралекса - не  :(. Добавки взимам от най-евтините на аро, ползвам автоматична програма и ми трябват, защото тогава не могат да се ползват подобните им съставки в препарата. Около 80 мин нормално мие,но програмата се редуцира според замърсеността и количеството на съдовете. От големите ми е съдомиялната и я обожавам, затова много ми хареса и темата. :)