0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Molia, komentiraite i moia problem!
« -: Май 09, 2006, 21:22:41 pm »
Zdraveite momicheta,
obrashtam se kam Vas s molba za pomosht! Na 28 g. sam i stradam ot oligomenorea - prodaljitelnost na tzikala - 28-33 dni i prodaljitelnost na karveneto 1i 1/2 / 2 dni.Problema e ot okolo 4 godini - otdavah go na postoiannite patyvania izvan BG, stresa okolo obrazovanieto mi (sledvah ednovremenno v tri universiteta ot dve razlichni darjavi, koito zavarshih yspeshno, v momenta doktoriram), smartta na bashta mi, riazkoto napalniavane s 15 kg za poslednite 2 godini, predhojdano ot riazko otslabvane prez 2004. V momenta teja 74 kg i sam visoka 166.
Na 06.04.2006 imam izmereni slednite stoinosti na hormonite na 5-tia den ot tzikala:
PROLACTIN - 289.77 IU/L                 REF.GRANITZI – 59.0-619.0
LH - 5.53 IU/l                                         REF.GRANITZI – 1.9 – 12.5
FSH - 4.11 IU/l                                       REF.GRANITZI – 2.5 – 10.2
ESTRADIOL - 144.98pmol/l                REF.GRANITZI  - 40 -606
Tai kato sam s mnogo dobri vtorichni polovi belezi,ne stradam ot akne I seboreia, niamam zasileno okosmiavane po litzeto i tialoto, s izkliuchenie na 3/4 kosamcheta okolo zarnata na gardite, nikoi ot tykashnite (yngarski) spetzialisti ne schete za neobhodimo da mi izsledva testoterona.
Sled kato predstavih rezultatite ot izsledvaniata, napraveni v Bg- lab. CIBALAB, mi kazaha, che saotnoshenieto LH/FSH triabva da bade do 0.80, a pri men e nad 1, koeto nai-veroiatno se dalji na povishen testosteron. Konstatiraha sashto, pri pregled s ehograf na 25 den ot tzikala, nalichie na mnojestvo folikuli v edinia iaichnik, koito si precheli edin na dryg.
Kazaha mi, che nai-veroiatno niamam ovulatzia vseki mesetz.
Predpisaha mi 6 opakovki Diane 35.
Tolkova sam yplashena , che mi zakasniva veche 10 dni.
Mnogo Vi molia da komentirate po niakakav nachin hormonalnite  izsledvania, simptomatikata I stranichnite efekti na Diane 35, oshte poveche s tova teglo. Mislite li, che sledva da potarsia I vtoro mnenie v Bg.Preporachite mi dobar ginekolog, pls![/b]Sardechni blagodarnosti za otdelenoto vreme i pomoshta Vi,
Anna-Maria
P.S. Zaradi napalnivaneto, na 08.08.2005, endokrinologat D-r Stanka Gerzilova naznachi izsledvane na TSH ,beshe v norma (1.69).
Molia, izvinete mnogoslovieto!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Molia, komentiraite i moia problem!
« Отговор #1 -: Май 09, 2006, 21:56:17 pm »
Здравей Анна-мария .Никога не е излишно да се консултираш с още един специалист.
За хормоните:пролактина и естрадиола ти е добре.......не е идеално съотношение ЛХ ФСх ти е 1,34-но не е и найзле,може да се е повлияло от стрес..........Лошо е когато е над 1,5 тогава има съмнение за намален яечников резерв.Но при теб не е така.За забременяване пак било найдобре да е 1.Неразбрах дали си изследвала тестостерон?ако не си ,направи го!
За Диане35 -аз също го пих и ми регулира хормоналното нарушение,останах много доволна.Нямах никакви стрнични ефекти,даже се чувствах много добре.,цикъла ми се регулира,изчисти ми се лицето......
 
Ако не се чувсташ добре,ако се притесняваш за по сигурно можеш да направиш още една консултация.Пожелавам ти скоро  всичко да е ОК! УСПЕХ! :lol:От щитовидните хормони само ТСХ ли си изследва????
А другите???
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Molia, komentiraite i moia problem!
« Отговор #2 -: Май 09, 2006, 23:36:43 pm »
Анна-Мария,
няма нужда да пускаш множество теми с по един въпрос, можеш в първата си тема да ги зададеш всичките въпроси и пиши на кирилица, използвай кредор-а ако нямаш кирилица на клавиатурата си.
Относно хормоните ти - не се паникьосвай чак до такава степен, не са чак толкова стресиращи резултатите. Съотношението ЛХ/ФСХ на 3-5ден от МЦ е оптимално да е единица, при теб е 1,34, но не е толкова страшно. За СПКЯ се предполага при съотношение о/о 2. Но щом лекарят ти е видял множество малки фоликулчета, може и това да е, не ти ли постави някаква диагноза.
Според мен е най-добре да посетиш добър специалист за още една консултация преди да преминеш към прием на ОК, за да се установи точно каква е причината за хормоналния дисбаланс, защото доколкото съм чела от момичета във форума с проблеми с хормоните и антителата на щитовидната жлеза - в тези случаи противозачатъчни таблетки не са препоръчителни.
За гинеколог - ендокринолог не бих могла да те посъветвам, аз лично ходя в клиника по репродуктивна медицина и стерилитет, но ти, от това, което си написала явно не целиш забременяване и нямаш нужда такива специалисти. Сигурна съм, че и други момичета ще се включат, престани да пускаш нови и нови теми, просто вече е доста късно и малко са остнали във форума.
Успех
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*
Molia, komentiraite i moia problem!
« Отговор #3 -: Май 09, 2006, 23:53:47 pm »
Малеее, как имахте нерви да го изчетете това? :lol:  :roll:  :lol:
Molia, komentiraite i moia problem!
« Отговор #4 -: Май 10, 2006, 00:05:33 am »
Цитат на: galka
Малеее, как имахте нерви да го изчетете това? :lol:  :roll:  :lol:
:lol: Ami Galka, kato taka i taka si investirala vreme da go izchetesh, vzemi drasni dva reda v otgovor! 8)
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Molia, komentiraite i moia problem!
« Отговор #5 -: Май 10, 2006, 00:07:03 am »
Анна-Мария, не се заяждам, но защо не пишеш на кирилица, Галка имаше предвид, че на латиница много по-трудно и бавно се чете.
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Molia, komentiraite i moia problem!
« Отговор #6 -: Май 10, 2006, 00:14:47 am »
ами аз имам доста сходен с твоя проблем-само дето не на 33,а на 3-5 месеца ми идваше.Пила съм Диане,но изобщо не ми помогна-даже напротив ,качих килограми и цикълът ми спря за 7м. след спирането му.
 Според мен е добре да се консултираш и с друг лекар.И да направиш едно обременяване с глюкоза,за да се види захарта и инсулина.
<br />
Molia, komentiraite i moia problem!
« Отговор #7 -: Май 10, 2006, 00:15:16 am »
Цитат на: rally_g
Анна-Мария, не се заяждам, но защо не пишеш на кирилица, Галка имаше предвид, че на латиница много по-трудно и бавно се чете.

Ami moje i da chetete bavno, az ochakvam samo da otgovariate barzo :D

Ne pisha na kirilitza, z-to v budapeshta ne moje da se nameri operatzionna sistema s kirilitza, razbirash li, Raly..
Sajaliavam...
Molia, komentiraite i moia problem!
« Отговор #8 -: Май 10, 2006, 00:17:56 am »
Цитат на: z22
ами аз имам доста сходен с твоя проблем-само дето не на 33,а на 3-5 месеца ми идваше.Пила съм Диане,но изобщо не ми помогна-даже напротив ,качих килограми и цикълът ми спря за 7м. след спирането му.
 Според мен е добре да се консултираш и с друг лекар.И да направиш едно обременяване с глюкоза,за да се види захарта и инсулина.

Ot sedem godini ne sam v Bg...niamam dostatachno informatzia za svetila...
Prof. Maleeva, Ivo Todorov?
Niakoi ot AG Sveta Sofia?
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Molia, komentiraite i moia problem!
« Отговор #9 -: Май 10, 2006, 00:23:15 am »
аз лично не съм била при никой от споменатите.Като ендокринолог съм доволна от Каменов от Александровска болница.Можеш да отидеш и при Стаменов от "Надежда"(и от него съм доволна-гинеколог е) и при Владимиров -координатите им ги има в сайта.
<br />
*
Molia, komentiraite i moia problem!
« Отговор #10 -: Май 10, 2006, 00:28:08 am »
Цитат на: anna-maria
Цитат на: galka
Малеее, как имахте нерви да го изчетете това? :lol:  :roll:  :lol:
:lol: Ami Galka, kato taka i taka si investirala vreme da go izchetesh, vzemi drasni dva reda v otgovor! 8)

Не съм го чела!
Цитат на: rally_g
Анна-Мария, не се заяждам, но защо не пишеш на кирилица, Галка имаше предвид, че на латиница много по-трудно и бавно се чете.

Да, именно!И аз не се заяждам! :wink:
Molia, komentiraite i moia problem!
« Отговор #11 -: Май 10, 2006, 00:31:44 am »
Цитат на: z22
аз лично не съм била при никой от споменатите.Като ендокринолог съм доволна от Каменов от Александровска болница.Можеш да отидеш и при Стаменов от "Надежда"(и от него съм доволна-гинеколог е) и при Владимиров -координатите им ги има в сайта.


Blagodaria, ti!
Imam zapisan chas pri Stamenov na 25.05., kogato shte bada v bg, no za nego chuh, kolkoto polojitelni tolkova i otritzatelni mnenia...izpisval hormoni samo sled pregled s ehograh, novite gi pretypval....
osven, tova , iskam da te popitam tova toi li e na snimkata v sait-a na "Nadejda"....mislia, che sam si zapisala chas pri nego, tarseiki vsashnost dryg chovek....gledah go v edno predavane za stvolovite kletki i ostanah s vpechatlenie, che e izkliuchitelen erydit, goliam spetzialist v oblastta si....obache v predavaneto izglejdashe po dryg nachin...
Molia, komentiraite i moia problem!
« Отговор #12 -: Май 10, 2006, 00:36:54 am »
Цитат на: galka
Цитат на: anna-maria
Цитат на: galka
Малеее, как имахте нерви да го изчетете това? :lol:  :roll:  :lol:
:lol: Ami Galka, kato taka i taka si investirala vreme da go izchetesh, vzemi drasni dva reda v otgovor! 8)

Не съм го чела!
Цитат на: rally_g
Анна-Мария, не се заяждам, но защо не пишеш на кирилица, Галка имаше предвид, че на латиница много по-трудно и бавно се чете.

Да, именно!И аз не се заяждам! :wink:

Ami procheti go, shte napravish edno dobro delo i shte se nadiavash na vazmezdie :P
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Molia, komentiraite i moia problem!
« Отговор #13 -: Май 10, 2006, 00:38:04 am »
ами един и същ човек е спокойно.А за добрите и лоши мнения-ми за всеки човек могат да се кажат такива,то не може да се харесаме на всички.На мен ми обърна достатъчно внимание първия път-още същия месец даже забременях,но загубих бебето.Мисля ,че си попаднала на добър лекар-Успех!
 
П.П.А иначе има КРЕДОР и като го натиснеш можеш да пишеш и на кирилица.
<br />
Molia, komentiraite i moia problem!
« Отговор #14 -: Май 10, 2006, 00:43:38 am »
Цитат на: z22
ами един и същ човек е спокойно.А за добрите и лоши мнения-ми за всеки човек могат да се кажат такива,то не може да се харесаме на всички.На мен ми обърна достатъчно внимание първия път-още същия месец даже забременях,но загубих бебето.Мисля ,че си попаднала на добър лекар-Успех!
 
П.П.А иначе има КРЕДОР и като го натиснеш можеш да пишеш и на кирилица.

ZNAM ZA KREDORA :P
MOIATA OPERATZIONNA SISITEMA E NESVMESTIMA

BLAGODARIA TI
STISKAM PALTZI
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Molia, komentiraite i moia problem!
« Отговор #15 -: Май 10, 2006, 09:48:36 am »
anna-maria,аз се включвам само да ти пожелая успех при изследванията и консултациите с лекарите.Дано бързо се оправят при теб нещата.Само гледай по-ведро на нещата и не си ги слагай,защото притесненията само ще влошат нещата.Късмет,мила!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Molia, komentiraite i moia problem!
« Отговор #16 -: Май 10, 2006, 09:52:27 am »
Анна-Мария, няма операционна система, която да е несъвместима с кирилицата. Смени си тона от изискване към молба. Това е форум за взаимопомощ и никой не ти е длъжен да ти отговоря. Още повече като  пишеш на латиница.
http://www.2cyr.com/


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Molia, komentiraite i moia problem!
« Отговор #17 -: Май 10, 2006, 12:08:51 pm »
Цитат на: fanta_21
Проблемите на Ана-Мария са сходни с мойте. Аз считам цикъл 28-33 дена за нормален ,но тази кратка продължителност не е за пренебрегване, нейните проблеми след като всички хормони са с в норма може да се дължат на друга.  Освен СПКЯ на мен ми бяха сложили и диагноза олигоменория, а цикъла ми вече година е абсолютно странен. Самата аз също съм имала мензис2-3 дена максимум и дори 6дена - овулация не съм имала от 1 година , тестостерона ми мисля че беше в норма - но като се погледна в огледалото не се харесвам- с това повишено окосмяване по лицето...
В крайна сметка търся и аз съвет...  :lol:  :D


Ami, tochno v tova e problema - az niamam povisheno okosmiavane ili akne...lekarite tyk sadiat za povisheno nivo na testosterona, samo ot saotnoshenieto LH/FSH, koeto e 1.34...
Imash li predstava koi hormoni obyslaviat hipomenoreata? Testosterona?
Blagodaria ti :)
Molia, komentiraite i moia problem!
« Отговор #18 -: Май 10, 2006, 12:16:05 pm »
Цитат на: ultra
Анна-Мария, няма операционна система, която да е несъвместима с кирилицата. Смени си тона от изискване към молба. Това е форум за взаимопомощ и никой не ти е длъжен да ти отговоря. Още повече като  пишеш на латиница.
http://www.2cyr.com/

Az lichno ne bih se izkazvala nedokumentirana....i bih kultivirala chustvo za humor[/color]....

Пиши на кирилица!
Molia, komentiraite i moia problem!
« Отговор #19 -: Май 10, 2006, 12:19:19 pm »
Цитат на: naiema
anna-maria,аз се включвам само да ти пожелая успех при изследванията и консултациите с лекарите.Дано бързо се оправят при теб нещата.Само гледай по-ведро на нещата и не си ги слагай,защото притесненията само ще влошат нещата.Късмет,мила!


Mersi, Naiema!
Blagodaria za toploto posreshtane :P

Пиши на кирилица!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Molia, komentiraite i moia problem!
« Отговор #20 -: Май 10, 2006, 16:50:23 pm »
само да ти кажа че доста повече момичета биха се включили в темата ти ако беше написана на български. аз лично не си направих труда да прочета твойте мнения - нямам време за губене. пък ти както искаш така го разбирай.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Molia, komentiraite i moia problem!
« Отговор #21 -: Май 10, 2006, 17:02:23 pm »
Цитат на: Lilly
само да ти кажа че доста повече момичета биха се включили в темата ти ако беше написана на български. аз лично не си направих труда да прочета твойте мнения - нямам време за губене. пък ти както искаш така го разбирай.


Izmiava me samo tova, che si otdelila vreme da komentirash formata, a ne sashtestvoto na problema!
Eto, tova e gubene na vreme!

Пиши на кирилица!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Molia, komentiraite i moia problem!
« Отговор #22 -: Май 10, 2006, 17:08:19 pm »
не те чета. не мога да ти отговоря
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Molia, komentiraite i moia problem!
« Отговор #23 -: Май 10, 2006, 17:22:42 pm »
Цитат на: Lilly
не те чета. не мога да ти отговоря



Ne sadarjashe vapros!
 :?: Tova e prepinatelnia znak za vapros!

Пиши на кирилица!
*

    Gost

мнение
« Отговор #24 -: Май 10, 2006, 17:27:43 pm »
Ана-Мария,относно проблема ти-не се притеснявай,не мисля,че съотношението ЛХ/ФСХ трябва да те тревожи.Още повече,че хормоните не са  на граница на норма.Относно Диане-аз съм твърдо против,в много случаи създава проблеми след спирането му.Вземи поне още едно компетентно мнение.За добър гинеколог-ендокринолог-значи тук,в този форум хвалят много д-р Владимиров.Аз не го познавам и нямам мнение.Трябва ти добър слециалист,който да се ангажира с проблема ти.
Още веднъж съжалявам,че така беше приета в този форум.
Успех!

Редактирано заради нарушаване на правилата на форума - http://www.zachatie.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=465
Re: мнение
« Отговор #25 -: Май 10, 2006, 17:39:25 pm »
Изтрито заради нарушаване на правилата на форума - http://www.zachatie.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=465
*

    Gost

Molia, komentiraite i moia problem!
« Отговор #26 -: Май 10, 2006, 17:50:14 pm »
Изтрито заради нарушаване на правилата на форума - http://www.zachatie.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=465
Molia, komentiraite i moia problem!
« Отговор #27 -: Май 10, 2006, 18:15:59 pm »
Изтрито заради нарушаване на правилата на форума - http://www.zachatie.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=465
Molia, komentiraite i moia problem!
« Отговор #28 -: Май 10, 2006, 20:15:14 pm »
Anna - maria.....честно казано не разбирам защо се опъваш като магаре на мост...след като в тази тема http://www.zachatie.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3953 си писала на кирилица и както виждам не ти е проблем ........не е въпроса дали е на кирилица или латиница, но наистина трудно се чете....недей да правиш на инат и дай да върви темата по същество, а не да се правят разни безмислени забележки пък и ако пишеш на кирилица няма да се стига до триене на мненията ти от модераторите....както като гледам е станало.Надявам се да ме разбереш правилно........  
Цитат на: anna-maria
Цитат на: galka
Малеее, как имахте нерви да го изчетете това? :lol:  :roll:  :lol:
:lol: Ami Galka, kato taka i taka si investirala vreme da go izchetesh, vzemi drasni dva reda v otgovor! 8)

Цитат на: anna-maria
Цитат на: rally_g
Анна-Мария, не се заяждам, но защо не пишеш на кирилица, Галка имаше предвид, че на латиница много по-трудно и бавно се чете.

Ami moje i da chetete bavno, az ochakvam samo da otgovariate barzo :D

Цитат на: anna-maria

Ami procheti go, shte napravish edno dobro delo i shte se nadiavash na vazmezdie :P


.........Вероятно има причина да се редактират нещата ти.....и може би не само заради латиницата и трудното й четене  :roll:  :wink: защото още от началото тръгна с рогата напред.....нищо лошо спрямо забележките ти , но съгласи се че....тези коментари от товя страна бяха напълно излишни ;)
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Molia, komentiraite i moia problem!
« Отговор #29 -: Май 11, 2006, 08:36:09 am »
Анна-Мария, последно предупреждение имаш: пиши на кирилица и не обиждай никой. Моля в мненията ти да се съдържат само въпроси и разсъждения относно стерилитета.
Ако не спазиш тези условия ще бъдеш банната без повече обяснения.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Molia, komentiraite i moia problem!
« Отговор #30 -: Май 11, 2006, 11:32:33 am »
аз не мога да разбера, как може човек, който иска УСЛУГА, да се държи нагло с тези, от които очаква помощ?????????
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Molia, komentiraite i moia problem!
« Отговор #31 -: Май 11, 2006, 12:49:34 pm »
Цитат на: anna-maria
Zdraveite momicheta, ...

Ето го "четливо", но без редакция. Да си призная почнах да чета, но се отказах. А в някои форуми директно се трият такива постинги, които не са на кирилица.

Здравеите момичета,
обращам се кам Вас с молба за помощ! На 28 г. сам и страдам от олигоменореа - продалжителност на тзикала - 28-33 дни и продалжителност на карвенето 1и 1/2 / 2 дни.Проблема е от около 4 години - отдавах го на постоианните патйваниа изван БГ, стреса около образованието ми (следвах едновременно в три университета от две различни даржави, които заварших йспешно, в момента докторирам), смартта на баща ми, риазкото напалниаване с 15 кг за последните 2 години, предхождано от риазко отслабване през 2004. В момента тежа 74 кг и сам висока 166.
На 06.04.2006 имам измерени следните стоиности на хормоните на 5-тиа ден от тзикала:
ПРОЛАЦТИН - 289.77 ИУ/Л                 РЕФ.ГРАНИТЗИ – 59.0-619.0
ЛХ - 5.53 ИУ/л                                         РЕФ.ГРАНИТЗИ – 1.9 – 12.5
ФШ - 4.11 ИУ/л                                       РЕФ.ГРАНИТЗИ – 2.5 – 10.2
ЕСТРАДИОЛ - 144.98пмол/л                РЕФ.ГРАНИТЗИ  - 40 -606
Таи като сам с много добри вторични полови белези,не страдам от акне И себореиа, ниамам засилено окосмиаване по литзето и тиалото, с изклиучение на 3/4 косамчета около зарната на гардите, никои от тйкашните (йнгарски) спетзиалисти не счете за необходимо да ми изследва тестотерона.
След като представих резултатите от изследваниата, направени в Бг- лаб. ЦИБАЛАБ, ми казаха, че саотношението ЛХ/ФШ триабва да баде до 0.80, а при мен е над 1, което наи-вероиатно се далжи на повишен тестостерон. Констатираха сащо, при преглед с ехограф на 25 ден от тзикала, наличие на множество фоликули в единиа иаичник, които си пречели един на дрйг.
Казаха ми, че наи-вероиатно ниамам овулатзиа всеки месетз.
Предписаха ми 6 опаковки Диане 35.
Толкова сам йплашена , че ми закаснива вече 10 дни.
Много Ви молиа да коментирате по ниакакав начин хормоналните  изследваниа, симптоматиката И страничните ефекти на Диане 35, още повече с това тегло. Мислите ли, че следва да потарсиа И второ мнение в Бг.Препорачите ми добар гинеколог, плс![/b]Сардечни благодарности за отделеното време и помоща Ви,
Анна-Мариа
П.С. Заради напалниването, на 08.08.2005, ендокринологат Д-р Станка Герзилова назначи изследване на ТШ ,беше в норма (1.69).
Молиа, извинете многословието
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!