0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Алергия и бременност
« -: Май 09, 2006, 11:11:20 am »
Момичета аз отново съм притеснена и ми се иска да споделя с вас.
По принцип съм имала алергии към някои храни и пеницилин преди да збарменея.За съжаление не съм правила изследвания за причината на алегриите, порсто съм избягвала да ям определени храни.Забелязавла съм, че  дълогото неприемане на определени храни води до изчезване на алергията, като на нейно място се появява нова например от метали (токи на колани, обеци и т.н.).Винаги моите алергии са били съпроводени с кожна реакция като вид на пъпки и нетърпим сърбеж.
В момента съм в 13 г.с., като от преди две седмици за първи път ми се повявиха пъпки с така неприятният сърбеж.В петък 05.05.2006 г.,посетих алерголог, според който имам суха кожа и хранителна алергия от плодове съдържащи фибри.Незнам как определи тази алергия по външен вид,но единственото което за момента според нея мога да направя е да се мажа с Фемистил за успокоение на сърбежа.Това не е лечение а временно състояние тъй като съм беремнна и неможе да ми се приложи лечение.Същевремнно си мажа кожата с бебешко олио но Джонсън.
За мое щасатие намазаните пъпки с лекарството поотминаха за уикенда, но днес с ужас установих,че имам нови пъпки и някакъв странен голям обрив между гърдите.Обадих се на алерголожката ,тя каза да се намажа с мазилото и ако не ми мине да я посетя отново.
Молбата ми е следната ,нека тези от вас които са били бременни или са в момента и са имали или имат в момента алергии да споделят или дадт мнение.
Ще се радвам и на мнение д-р Даскалови.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Алергия и бременност
« Отговор #1 -: Май 09, 2006, 11:21:11 am »
Надин, и аз спрадам на периоди от такива обриви. Обикновено започват с подуване на устните или пръстите на ръцете, след което в повечето случаи отминават. Имах обаче случай, когато не отминаха, а обривът продължи да се разраства, подуха ми се стъпалата на краката и т.н. По този повод лежах една седмица в Алергологията на Александровска болница с диагноза остра уртикария. Това, което мога да ти кажа от собствен опит е, че Фенистилът няма да оправи работата, той е само временно решение за успокоение на мястото и даже май не е препоръчителен за непрекъснато мазане. Щом обривът се разраства, тичай на лекар. Освен това, за да се види каква е алергията, трябва да се направят тестове, и пак не е сигурно, че нещо ще се открие, как така тази лекарка определи само по вида на пъпките?
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Алергия и бременност
« Отговор #2 -: Май 09, 2006, 11:29:15 am »
Ами оказа се, че май имаме само две алерголожки в Бургас  8O  :cry:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Алергия и бременност
« Отговор #3 -: Май 09, 2006, 11:36:34 am »
Аз бих отишла при другата
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Алергия и бременност
« Отговор #4 -: Май 09, 2006, 11:42:41 am »
Току що говирх с другата, вярно не ме е видяла но потвърди това коет ми е казала първата.незнам как така определят по външни белези и телефон състоянието ми, но ми каза ако не ми мине обрива до няколко дни да отида пак да ме види.След това ми каза ,че тази алергия е от бременноста и може да се проявава по различен начин и вид., което незнам какво ще рече.
Момичета дайте съвет  за алерголог в Пловдив.В петък ще ходя там и ще се опитам да ме види и дург.
За пореден път се убеждавам,че в нашият град нещо куца и то здраво



P.S. Мдааааааааа явно пак съм от малцинството, за което много съжалявам, но такъв е живота
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Алергия и бременност
« Отговор #5 -: Май 09, 2006, 15:30:23 pm »
Наде, тук си имаме кожен диспансер, там да те задедем освен, ама ще трябва да дойдеш по-рано щото не ги знам до кога работят. А май имам визитка на една, където майка ходи тогава.
Ако някой има "любим" алерголог да свирка.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Алергия и бременност
« Отговор #6 -: Май 09, 2006, 15:36:08 pm »
Сега са в сградата на бившия родилен дом в Кичук Париж. Ама наистина ще е по-добре да дойде сабахлента.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Алергия и бременност
« Отговор #7 -: Май 09, 2006, 15:40:53 pm »
Да Евро, точно там ходи майка ми заради петната по лицето, които й излизат от слънцето.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Алергия и бременност
« Отговор #8 -: Май 09, 2006, 15:47:49 pm »
Само да обадя, щото съм от тоя квартал. И работят с касата.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Алергия и бременност
« Отговор #9 -: Май 09, 2006, 15:50:55 pm »
Ми немога много рано да дойда, аз в 8 ч сутрина ще тръгна от Бурагс, най рно 12 ч. ще съм в Пловдив.Къде те първа да търся алерголог и кичук париж........ Благодаря ви все пак ,нещо частен кабинет това онова........
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Алергия и бременност
« Отговор #10 -: Май 09, 2006, 16:59:44 pm »
Наде, тази алергия от допир с метали (токи, ципове) на моменти ли я имаш или е постоянна. При мен се появи в 1-ви курс и оттогава метал на голо НЕ (освен ако не е бижу от благороден метал - сребро или злато) - никакви колани, дори обувки с токи, които опират крака не си купувам, а на банския му ги махнах, колкото и да ми харесваше. Не съм търсила доктор за това, изобщо лекува ли се и как?  :roll:  Сори за офф-а .
*
Алергия и бременност
« Отговор #11 -: Май 09, 2006, 19:09:53 pm »
Дони явно алергиите се лекуват но в моето състояние в момента май нищо неможе да се направи освен да се мажа с мазилото за да не ме сърби така ужасно.Иначе откакто получих алергиято от металите и аз като теб не нося бижута освен от сребро, нито колан с тока който да се опира на голо, обувки и т.н.Единствено то което съм забелязала е ,че преди тази алергия към метали имах силна алергия към яйца и ягоди.Да чукна на дърво почти отмина алергиято то ягоди, а яйца та и не смея да ям,гледам да ги избягвам.Лошото е че незнам как тези алергии вредят на плода и незнам какво да изследвам за да се предпазвам ако мога.
Значи моят алерголог е категоричен макар и аз да не съм така убедена, че причината за обривите е хранителна и обостерна от бременността.Не трябва да ям фъстъци, ябълки, банани, краве сирене,мед.
Иначе лечение имало но какво така и не разбрах но при беременност просто не се прилага.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Алергия и бременност
« Отговор #12 -: Май 10, 2006, 09:23:25 am »
При мен лечението беше първо  с урбазон, за да се махнат обривите, после правих някои изследвания, според които ми назначиха разни лекарства. Не съм убедена, че съм излекувана, защото на моменти пак имам симптоми /пъпки, сърбежи и т.н./, напр. от прах, от токи на колани също ми се е случвало. Слава богу, обаче, оня случай повече не се е повтарял.
Това, което можеш да направиш, Наде, за да успокоиш за момента обрива е по възможност да не консумираш храни с консерванти /домашни неща най-добре/, по-малко млечни /те също са алерген/, яйца си знаеш, пчелен мед, ядки. Като се размине, можеш да си направиш тестове, за да се види дали нещо ще излезе. Това обаче задължително след преминаване на всякакви симптоми.
Наистина не знам в твоето състояние какви лекарства могат да се пият и дали изобщо могат да се пият  :cry:
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Алергия и бременност
« Отговор #13 -: Май 10, 2006, 09:40:44 am »
Единственото което правя в момента е да избягвам определени храни и да се мажа с Фемистил за да спре поне сърбежа.Иначе всеки ден се появяват нови,незнам вече от какво.Точно това искам да знам ,да изследвам за да не появяват непрекъснато.Искам да знам от какво точно е моята алергия, а не да ми казват цитирам "така ще е докато си бременна, нищо не може да се напарви.Мажи се и толкова, ще ти  излизат нови и различин по вид петна".Незнам може и да са прави алерголозите ,но пък ми се струва неуместно бременна жена да стои така безучастно с разразваща се алергия.Рових из нета и нищо не открих, не ям яйца,сирене, ядки,мед, марули, зелен лук, ябълки, банани и още доста други неща а как да си набавям витамини .......
И матерна е спряна абе въобще думи нямам.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Алергия и бременност
« Отговор #14 -: Май 10, 2006, 09:50:45 am »
За съжаление, за София бих ти препоръчала добър лекар в тази област, но за Пловдив нямам никаква идея къде би могла да отидеш.
Във всеки случай обаче, направо ми се струва невероятно бременна жена да стои с разрастващи се обриви и да разчита само на един гел.
Дано Мели се включи по въпроса.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Алергия и бременност
« Отговор #15 -: Май 10, 2006, 10:06:37 am »
Благодаря ти мила Грейс, просто незнам към кой да се обърна. За Бургас е ясно,незнам в Пловдив нещо частни кабинети ли що ли.Аз с д-р Даскалов говорих вчера, иска да ме види първо и да мисилм вече кой да търсим.Немога да ви опиша колко вече взех да се притеснявам  :balk_144:    :balk_159:    :balk_161: .а и вес пак трябва и да се храня.Друго се сетих току що, слагам си утрогестан вагиналано 2 сутрин и 2 вечер, пия селен,аспирин и Eutyrox (Л-тироксин), да не би да правя някаква алергия от някое от лекарствата,макар и да четох упътванията не видях нещо фрапиращо, освен за утрогестана.Аз съм средата на 13 г.с. и от самото начало си слагам утрогестан, да взема да го спра вече,знам ли може да ми се е пренаситил организма от прогестерон.Мислех до края на 13г.с. по лекарско предписание да го слагам ,незнам търся  под вола теле май.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Алергия и бременност
« Отговор #16 -: Май 10, 2006, 10:55:03 am »
Щом ще ходиш на преглед при д-р Даскалов, засега се успокой и изчакай до прегледа. Там ще се види дали имаш нужда от допълнителен консулт. Дотогава - избягвай алергенни храни и се мажи с гела.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Алергия и бременност
« Отговор #17 -: Май 10, 2006, 11:19:44 am »
Еми да аз това правя за момента, нямам друг избор
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Алергия и бременност
« Отговор #18 -: Май 10, 2006, 12:59:50 pm »
Не те разбрах кво общо има метала с обривитите, но при мен излизат само там където кожата се допита до метала както Дони, имала съм също алергия към пеницилин, ако това ти помага, в момента не мисля, че можеш да лекуваш точно алергии затова просто се научи да избягваш причинителите.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Алергия и бременност
« Отговор #19 -: Май 10, 2006, 14:55:43 pm »
Луна как да ги избягвам като не се знае от какво е алергията, изследвания не са ми назначени, нали затова се търся друг алерголог
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!