Репродуктивно здраве > Педиатрични грижи и консултации

Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II

<< < (103/205) > >>

Birdie:
Тук небулите (малки ампулки) Вентолин за течни инхалации са също от 2.5мг.
На страницата,която дадохте, пише 2,5 мг/0.5мл.
"0,5 ml Ventolin SoJution-(2,5 mg saibutamol)"

Но нашите са специален разтвор, специално за течни инхалации. А това,което давате, е вид "разтвор"... . Не знам дали е подходящо, простете.
Тук ползваме 1 небулка, разтворена до 3-4 мл в резервоарчето на инхалатора. Инхалациите правим  до изчерпване на 2/3 от съдържимото.
Много са резултатни и ефективни като начин на приложение.
Тук има също и Фликсотайд на небулки - от  0.5мг и от 2мг  /ампулката.

mini:
http://www.chemistdirect.co.uk/ventolin-nebules-25mg_4_17148.html
http://www.chemistdirect.co.uk/flixotide-nebules-05mg2ml_4_14419.html

за такива ли говорите
за съжаление няма как да си ги поръчам по интернет, бих пробвала, но изискват разрешително /и така е редно, нямам против правилото/
освен да си поръчвам при вас
тук Вентолин солюшъна го прибавят на капки в ампулка физиологичен разтвор от 5 мл, и от така приготвения разтвор е редно детето да диша интензивно поне 10 минути
прави се само под наблюдение в кабинет на педиатър по принцип
а ако намеря вариант да си ги купя от Гърция каква схема бихте препоръчали /най-вече Фликсотайда/

Birdie:
Да, това имах пред вид.
Може да ги вземете от Гърция- с удоволствие ще Ви ги продадат щом плащате кеш. :)
Фликсотайд се ползва както Аеролин- за малки деца половин ампулка от 0.5 мг.
Разреждат се с чист физ.разтвор- не концентрирани разтвори, нито се слага бикарбонат.

Понякога ползвам за течни инхалации 1/2 ампулка Фликсотайд+ 1 Аеролин от 2.5 мг. Заедно. 3 пъти дневно. За  1-2 дена. После,ако детето е добре, може да минете на инхалаторен Фликсотайд без Вентолин.
Имам голям опит с тези течни инхалации дори и при малки бебета с бронхиолити. Много са резултатни.
Обикновено течни инхалации правим за 1-2 дена, максимум.

Вземете капки "Солдесанил" от Гърция, ако ходите. Вместо да "бодете" детето с Урбазон.
Някои майки тук ползваха Солдесанил, и ще Ви споделят колко са доволни.

Щом детето Ви прави тези кризи, може да опитате орален Кетотифен като профилактика от м.юни до м. Септември.
Имам също опит с орален Кетотифен (Задитен) и съм много,много доволен.
Дава се в летни месеци - от Юни до Септември (края на Септември).
После правите противогрипна ваксина (обикновената).

mini:
:flower: Благодаря, прочетох за Кетотифен
по листовка е половин таблетка по време на хранене http://www.framar.bg/%D0%BA%D0%B5%D1%82%D0%BE%D1%82%D0%B8%D1%84%D0%B5%D0%BD-%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%BB.-1-%D0%BC%D0%B3.-30-%D0%BD%D0%B8%D1%85%D1%84%D0%B8-pid11000096.html
има и сироп
чета листовката, пише не е добре да се приема с КС
т.е след овладяване на това състояние разреждаме Фликсотайд до спирането му и продължаваме веднага с Кетотифен или ...
отзивите за препарата са добри, предполагате е алергичен ринит с бронхоусложнения ли
факт е, че педиатърката /съвсем различна от до сега посещаваните/ просто се шашна и не знаеше какво да каже, защото видима причина за това състояние наистина няма
прегледа я два пъти много обстойно, уши, лигавици, зъбите й гледа дори, лимфните възли в областта на корема и гениталите, просто за нея няма обяснение на случващото се
да не говорим, че детето въпреки дихателната обструкция е супер активно, разговаря и възприема всичко много добре
изписа в крайна сметка Солюшън на Вентолин, по 4 капки в 2,5 мл физиологичен разтвор, не сме се разбрали първия път, че имам не само бейбихалер, а и настолен инхалатор
детето преди малко заспа след последната инхалация, определено дишането влиза в ритъм

Birdie:
От какво се "шашна"? това не го разбрах... .
Мериха ли кислродната сатурация  с това:
http://pulsoksimetr.ru/pulsoksimetry/pulsoksimetr-onyx-9500

имам точно същият. Дава пулс и кислородна сатурация от пръстче.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия