0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Момичета пред дилема съм.
Миналата седмица след направено лапаро ми поставиха диагноза ЕМ 4 степен.
Изгорили са големите огнища, но малките не.
Сега съм пред дилемата кое лекарство да избера - Синарел или инжекции?
По принцип трябва 2 или 3 месеца да се лекувам и след това да пристъпваме към инвитро.
« Последна редакция: Февруари 10, 2010, 22:37:23 pm от evro »
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Крис, а каква е връзката със Золофта?
Не знам, в някои клиники първо правят лечение 3-6-9 месеца, при някои се започва веднага с процедура. Това вероятно звиси от степента на ЕМ?!...

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Леле какви глупости съм написала... Извинявам се!
Не става дума за Золофт, а за Золадекс.
Моля някой модератор да го корегира!

д-р Владимиров ми препоръчва 3 инжекции и процедура, а друг инвитро специалист ми препоръчва 2 месеца спрей и по време на втория месец процедура.
Немога да разбера обаче кое е по добро - спрея или инжекциите.

Евро, права си! Явно наистина има значение степента на ЕМ.

Най-интересното е, че всички клиники в САЩ отричат лечението. Препоръчват след лапароскопията веднага да се премине към процедура  8O

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Който и блокаж да избереш целта им една и съща, според мен трябва да решиш дали да проведеш лечение или да започнеш процедура веднага.
Да, тенденция е да се стартира процедура непосредствено след лапароскопия, но при висока степен наистина не знам кое ще е по-правлино.
Искам да отбележа че твърдението че една бременност "лекува" ЕМ, т.е. липсата на цикъл ще "умори" ЕМ при мен се оказа невярно, при секциото си съм имала огнища по яйчниците.
Пожелавам ти разбира се след 9 месеца по същия повод да потвърдиш или отхвърлиш горното твърдение! :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Какъв е този спрей, не съм чувала досега?? И аз много се чудех за инжекциите, но съм също 4 степен и си мисля, че шанса ще е по-голям след подтискане известно време. Дори не знм дали горят тези огнища.. Криска, ти май в крайна сметка си се добрала до по-подробна информация от лапарото :)
А какво е лечението в САЩ?
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Сами в САщ твърдят, че няма смисъл от лечение и препоръчват веднага след лапарото да се премине към инвитро (ако има други освен ендометриозата проблеми).
Ето тук можеш да намериш инфо за Синарел http://www.medicine.bg/lekarstva/synarel
Той също подтиска хормоните, но доколкото разбрах е по ненатоварващ за организма.
На мен при лапарото са ми изгорили големите огнища, но не и мъничките които са навсякъде и за това доктора реши 3 месеца подтсикане и после инвитро. В крайна сметка се оказа че са ми поръчали Золадекс  :( и сега като ми дойде цикъла отивам да я бия.
момичета,какви са цените на лекарствата Золадекс и Декапептил?И поемат ли се от НЗОК?
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Вчера си купих Золадекс 3,6   за 243лв.
*
Вчера си купих Золадекс 3,6   за 243лв.

Тук можете да правите справка за цените на лекарствата в България и дали се заплащат от ЗК:
http://www.medicine.bg/lekarstva/zoladex

Упомената е "Максималната цена (с ДДС) за разпространение на Золадекс в аптеките, утвърдена от Комисията по цените на лекарствените продукти към Министерски съвет". Предполага се, че пазарната цена е по-ниска.

Криска, успех!
това е цена на едро, поне аз го взех на тази цена от склад преди 2 месеца.
Основен проблем с тези лекарства са страничните ефекти.. дано да ги избегнем. След седмица трябва да ми бият третата - засега съм ОК, освен че след втората постоянно ми е жега и все се чудя само аз ли съм така или времето нещо се стопли изведнъж  :oops:
На мен са ми изписани 6 но мисля да сложа 4 или 5 -още не съм решила..
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Здравейте!  :)
Чак сега откривам тази темичка, а е доста актуална и за моя случай...

Нашите ИКСИ-опити са в Германия. И без направена лапароскопия лекуващият ни лекар е "дълбоко убеден" (по неговите думи), че съм с ендометриоза, пък дори и да е в лека форма...
По тази причина мисли да започнем (втори опит) с дълъг протокол, като блокиращата инжекция е Золадекс.

Показа ни статистики, според които процедурите със Золадекс дават по-голям процент бременности в сравнение с тези със Декапептил и Синарел (сравнението беше и с цетротид и с още няколко медикамента, но им забравих имената..).

Доктора ни каза, че официално действието на Золадекса трае един месец, но неофициално се знае, че продължителността на действие всъщност е около 8 седмици.

Спомена, че ще проведем някакъв "ултра дълъг протокол"  :dontknow: - за такъв не бях чувала и чела... Той ще продължи около 3 месеца. Не знам, дали схванах правилно, но планът много грубо е следния:
1. противозачатъчни
2. по някое време (не разбрах, май някъде по средата на цикъла) - Золадекс
3. един месец след това - нищо (не разбрах, ще има ли менструация междувременно..)
4. след идване на цикъла - стимулация с по-високи дози (от късия протокол), пункция, трансфер.
(Примерно, за да е пункцията през юни, трябва да започнем през април.)

Работата е в това, че аз всъщност много се притеснявам от Золадекса и от страничните му ефекти.  :oops: Нали знаете - човек се страхува от неизвестното;)
Някой от вас има ли опит с тези медикаменти? Може ли да ми разкажете повече?

Криска, ти на какъв вариант се реши?
Успех на всички! yahoo_17


П.П. Криска, извинявай, чак сега се разчетох из другите темички и разбрах, че вече провеждаш лечение със Золадекс... Стискам много палци!  :)  :crossfingers:
« Последна редакция: Март 11, 2010, 01:56:29 am от Chandra »
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Момичта, ако имате опит със Золадекса, моля ви пишете ми за страничните ефекти след първата инжекция! Благодаря ви много предварително!  :flower:
 

"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

chandra, от една инжекция едва ли ще стане нещо- не се притеснявай толкова. Мен също ме беше много страх преди тези инжекции но все пак са ми изписани 6 за еднометриозата. Досега съм взела 3 и някъде след втората започнаха топлите вълни, които се преживяват, а сега вече имам и главоболие почти всекидневно (което може би не е само от тях, защото се прибавя и пролетна умора, ниско налягане, заради промяна на времето и пр.) Но след първата нямах оплаквания.
При теб явно това е част от подготовката за инвитро, но незнам за ендометриоза има ли добро повлияване от 6 цикъла.. моля споделете опит  :?
Здравейте! И аз имам една лапароскопия преди 2години,(при Попов във София)4-та степен ендометроза и след това 6мес. лечение с Лукрин.Наистина коварна болест!О6те не мога да избягам от нея.Тези песачинки явно не могат да се премахнат,а са се разпространили по пикочния мехур,перитонеума... И аз се чудя ако пак проведа самолечение със спрей или инжекции дали 6те се изсу6ат,за6тото вече не издържам много ме боли
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Самолечение - НЕ!
Иди отново при Д-р Попов или друг АГ.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Sami123, благодаря за отговора! Пожелавам ти леко лечение и много успех! :) :flower:
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Чандра здравей! Аз вече бих първата инжекция и след 3 дни ще ми бият и втората. Няколко дни след поставянето на третата ще започнем стимулация за инвитро на фона на подтискането със Золадекс.
Странични ефекти за сега имам само топли и студени вълни през пет минути, които саа доста неприятни, но и с тях се свиква  :wink:
Ако се сетиш за нещо друго питай!
Успех!

П.П. Ти реше ли как ще процедирате?
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Благодаря ти, Криска!
Стискам много палци, да знаеш:)... yahoo_17

Ние се решихме на варианта, който съм описала в предния пост. Ако докторът наистина е видял аденомиоза и има съмнения за ендометриоза, вероятно това е най-доброто за нас...

Със сигурност ще изязат още въпросчета, но засега не се сещам...  :)
Ах, да... Ти знаеш ли вече, с какво ще те стимулират? Моята стимулация ми звучи леко силничка...

Хубав ден! :)
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Чандра раздвам се приемате по-различен подход!
Все още незнам с какво ще ми е стимулацията - това ще го разбера на 14ти Април като отида да ме прегледат и да си кажат последната дума.
Днес като ходих за 2рата инжекция ми казаха, че това подтискане със Золадекс било доста добро, особено когато се касае за ендометриоза, така че да се  надяваме да сме на прав път!
Стискам ти палци това да е твоята процедура  :D
Момичта, ако имате опит със Золадекса, моля ви пишете ми за страничните ефекти след първата инжекция! Благодаря ви много предварително!  :flower:
 


след първата инжекция няма почти никакви странични ефекти, по-сериозно се усещат чак след 3-тата, но ти няма да стигнеш до там. Пожелавам ти успех!
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
здравеите и от мен искам да попитам след 6 инжекция веднага ли се започва стинулация или се чака да доиде мц.
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
При мен стимулацията ще започне няколко дни след поставянето на 3тата, но за 6та незнам!
*
здравеите и от мен искам да попитам след 6 инжекция веднага ли се започва стинулация или се чака да доиде мц.
Моя позната веднага почнаха, не са чакали да дойде МЦ. При нея лечението беше с 6 инжекции.

« Последна редакция: Март 29, 2010, 22:21:12 pm от Малина »


здравейте момичета, започва да ми става странно защо всички говорите за стимулации и инвитро след Золадекса след като сте с ендометриоза. Не е ли за вас това гадно заболяване единствената пречка за забременяване все пак?? При мен засега ми казаха, че това е било $добра причина$ да няма бременност до момента. Още не съм ходила при лекуващата в клиниката, но д-р Начев беше уверен, че след инжекциите ще има успех. Дано!!!
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
здравейте момичета, започва да ми става странно защо всички говорите за стимулации и инвитро след Золадекса след като сте с ендометриоза. Не е ли за вас това гадно заболяване единствената пречка за забременяване все пак?? При мен засега ми казаха, че това е било $добра причина$ да няма бременност до момента. Още не съм ходила при лекуващата в клиниката, но д-р Начев беше уверен, че след инжекциите ще има успех. Дано!!!

Сами,
много от момичетата тук имат комплексни проблеми! Има и много случаи, когато ендометриозата е направила поражения по тръбите (както е при мен)!
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Сами,
аз например изобщо нямам тръби (отстранени са), затова ще правим ин-витро/ИКСИ...

Пожелавам ти много успех! Имам няколко познати, които са забременели естествено и с ендометриоза и се радват на страхотни дечица...  :)
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Записвам се и аз.На 19.05 ми поставиха първата инжекция Декапиптил Депо,след открита ендометриоза.Доколкото разбрах ще мина с 2,но ще видим какво ще реши доктора.Нормално ли е да ти дойде цикъла след блокажа?Успех на всички в борбата!


Огромно благодаря на доктор Стаменов!
*
Криска, как така не са ти изгорили малките огнища??? Че нали уж за това се прави операция да се изгорят огнищата???
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
САБ-Ф огнищата са били адски много и навсякъде и предполагам за това не са се занимавали.
Но ето че извадих късмет - 3 месеца лечение със Золадекс, не сме чакали цикъл а направихме директно ИКСИ и вече съм в близо 10 седмица  :wink:
*
Затова не са се занимавали? Как така няма да им се занимава, та това им е работата! Мн се ядосвам като чувам такива неща! И все пак страшно мн се радвам за теб! Честито! Мн щастие с бебчето и лека бременност!  :bighug:
Не всички огнища са на места, които могат да се третират.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Например?
по пикочния мехур, примерно.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
и аз имах по пикочния мехур, но ми ги почистиха. или поне така ми казаха.
*
Имам колежка която също имаше ЕМ, имам някакъв спомен че при нея огнищата са били на задната страна на шииката на матката ... нещо такова ... и не са ги горили.
Общо взето зависи си от доктора колко добър оператор е ...
Но сигурно има и места които са недостъпни или опасни да се горят.


Синарел спрей
« Отговор #35 -: Септември 05, 2010, 18:05:55 pm »
Здравейте момичета, ПОДАРЯВАМ Синарел 8ml, срок на годност 09/2010, неупотребяван. На някоя от вас може да послужи, живея в София.
Re: Синарел спрей
« Отговор #36 -: Септември 07, 2010, 11:01:10 am »
Синарела вече е подарен.
*
Здравейте, отново, момичета, пиша ви 2 дни след втората си лапароскопия за ендометриоза, тъкмо станах и веднага се лепнах за лаптопа; и съм поставена пред дилема - Синарел или инжекции? Също така, се чудя след като първият път Лукрин Депо не ми спряха цикъла за 6 месеца, а само за 1, не е ли добре да се смени фирмата? Според лекаря ми, няма значение, коя ще е фирмата, но ми изписа Диферелин, щом толкова съм се притеснявала.... Имам ли основание, според вас ...? До колкото знам Синарела е за манипулация преди ин витро, а аз още не планирам такова нещо, защото не съм пробвала и по нормалния път :)А трябва ли да пробвам други инжекции, или да се придържам към Лукрин Депо, които се покриват наполовина от здравната каса. Какво смятате?
*
А и още нещо, момичета, ако сте ползвали Синарел - за колко време сте изхабявали един флакон и каква е била горе-долу цената?
Благодаря ви, предварително!
Здравейте!От опит мога да кажа,че при мен Синарел не постигна желания ефект въпреки 5 месечното лечение на ендометриоза четвърта степен.Дозата ми беше няколкократно удвоявана,но безуспешно."Щадящият" организма спрей се наложи да заменя със Золадекс.Лечението продължи 6 месеца и засега всичко е ок.