0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Пневмококова ваксина над 2 години
« -: Февруари 05, 2010, 14:38:52 pm »
Здравейте,
моля за съвета Ви.
Дъщеря ми е на 2 години и 1 месец и искам да и сложа пневмококова ваксина.Специалиста, който посетих е категоричен, че Prevenar не е подходяща за прилагане в България.(противно на това което ми казаха преди това в кабинета по имунизации към РИОКОЗ).Каза, че вариантите са Pneumo 23 или Synflorix.Горещо препоръча Synflorix(две дози през два месеца), въпреки, че детето е над две години.Но мен ме притеснява това което пише на листовката, че няма данни  дали е ефективна над две години, иначе и аз съм убедена, че е по добра от Pneumo 23.
Бихте ли ме посъветвали.Знам, че сигурно Ви е омръзнало от тази тема, но е трудно да решиш,когато става въпрос за детето ти.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Пневмококова ваксина над 2 години
« Отговор #1 -: Февруари 05, 2010, 14:46:36 pm »
Pneumo 23 НЕ е рутинна детска ваксина и изобщо не е за под 2-3 г възраст. Няма Имунизационен календар в ЕС и/или САЩ в който да се препоръчва или ползва Пневмо23 за деца.
Може да изберете измежду Превенар-Синфлорикс.

Превенар е добра и надеждна. Синфлорикс не се поставя над 2-3 г възраст.
За Вас Превенар е най-добрият избор.

"Специалиста, който посетих е категоричен, че Prevenar не е подходяща за прилагане в България."
Изобщо няма такова нещо, и да се твърди изобщо подобно нещо е крайно некомпетентно.

« Последна редакция: Февруари 05, 2010, 14:51:32 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Пневмококова ваксина над 2 години
« Отговор #2 -: Февруари 05, 2010, 14:48:02 pm »
Синфлорикс-а го водят, че е подходящ за бебета, а Пневмо23 е за деца над 5 години, дори по-скоро за по-големи
твоята лекарка вероятно е привърженик на определена фармацевтична компания, или противник на тази, която произвежда Превенар
в цял свят е призната, как пък точно при нас не е подходяща
аз те съветвам купи си я и посети личния, да видим ще се противи ли да я постави при условие, че струва толкова пари
ние днес поставихме доза на малката, другата седмица на кака й /която след 20 дена ще стане на 3 години/
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Пневмококова ваксина над 2 години
« Отговор #3 -: Февруари 05, 2010, 16:52:54 pm »
Благодаря за бързия отговор.
*
Re: Пневмококова ваксина над 2 години
« Отговор #4 -: Февруари 25, 2010, 14:49:48 pm »
Здравейте,

поставих Превенар на дъщеря си по Ваш съвет, 1 доза само, когато беше на 2 г. и 2 мес.

Тъй като имаме проблеми с трета сливица, взехме сливичен секрет от другите две сливици, който показа наличието на пневмококи. Дъщеря ми в момента е на 3год. и 6 мес. Засега нямаме друго освен заден ринит, казаха ни при клинична картина - антибиотик по антибиограма.

Тъй като само в една определена лаборатория се изследва секрета за отделните серотипове, не знам дали бактерията е от серотип, съдържащ се във ваксината или не.

Какво е Вашето мнение по въпроса - нормално ли е ваксинирано дете да има тази бактерия във сливиците? Дали няма връзка с това, че много малко след 2 год. възраст сложихме само една доза? Благодаря Ви предварително.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Пневмококова ваксина над 2 години
« Отговор #5 -: Февруари 25, 2010, 14:57:29 pm »
Да, нормално е.
Ваксината не предпазва от носителство абсолютно.
Освен това изолираното:

*може да е грешка
*може да е от серотип, непокриващ се от ваксината.
« Последна редакция: Февруари 25, 2010, 15:12:18 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Пневмококова ваксина над 2 години
« Отговор #6 -: Март 16, 2010, 09:40:45 am »
Благодаря много за отговора. Ще си позволя отново да поискам мнението Ви. След изолираните пневмококи в сливиците слагахме антибиотични капки 7 дни. 10 дни след тях дъщеря ми отново е със зелени сополи. Това причина ли е да започваме антибиотик и според вас причина ли е за отстраняване на третата сливица - това непрекъснато появяване на зелените сополи. За уточнение - Елина е с крива носна преграда и втора степен увеличена трета сливица.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пневмококова ваксина над 2 години
« Отговор #7 -: Март 16, 2010, 10:40:37 am »
Благодаря много за отговора. Ще си позволя отново да поискам мнението Ви. След изолираните пневмококи в сливиците слагахме антибиотични капки 7 дни. 10 дни след тях дъщеря ми отново е със зелени сополи. Това причина ли е да започваме антибиотик и според вас причина ли е за отстраняване на третата сливица - това непрекъснато появяване на зелените сополи. За уточнение - Елина е с крива носна преграда и втора степен увеличена трета сливица.

Lena, моля те, задавай въпросите си в съответната тема за въпроси и отговори - http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=41358.0;all.

тази тема беше конкретно за ваксината.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Пневмококова ваксина над 2 години
« Отговор #8 -: Април 01, 2010, 14:04:49 pm »
Birdie, дъщеря ми е на 2г и 9м.
Личната и лекарка ни препоръч Pneumo 23 като по-евтин вариант, виждам че покрива и повече видове пневмококи, защо
Re: Пневмококова ваксина над 2 години
« Отговор #9 -: Април 03, 2010, 18:46:47 pm »
Pneumo 23 НЕ е рутинна детска ваксина и изобщо не е за под 2-3 г възраст. Няма Имунизационен календар в ЕС и/или САЩ в който да се препоръчва или ползва Пневмо23 за деца.
Може да изберете измежду Превенар-Синфлорикс.

Превенар е добра и надеждна. Синфлорикс не се поставя над 2-3 г възраст.
За Вас Превенар е най-добрият избор.

"Специалиста, който посетих е категоричен, че Prevenar не е подходяща за прилагане в България."
Изобщо няма такова нещо, и да се твърди изобщо подобно нещо е крайно некомпетентно.




Birdie,
Дъщеря ми е на 2 и 9 месеца.
Нямах намерeние да и слагам пневмококова ваксина, но личната ни препоръча pneumo23. По нейните думи действието на pneumo23 и Prevenar е еднакво. Ясно, че не може да е точно така при такава разлика в цената, но все пак?
Прочетох някои твои мнения за pneumo23, разбрах че Превенар е конюгирана (извини ме ако не цитирам правилно, но всъщност не зная значението на термина), какво всъщност означава това и защо е нежелателно да ползвам pneumo23. Как би се отразила тя на детето ми, по зле ли се понася.. и така каква е разликата в действие.
Нещо повече pneumo23 покрива 23 щама, prevenar - 7.
Още един въпрос - дъщеря ми сравнително лесно прихваща вируси, но в повечето случаи не стига до усложнения, в смисъл разминава се без антибиотици. Очакването на личния ни лекар е да започне да боледува по-малко след поставяне на пневмококова ваксина - това реалистично ли е? Тези ваксини не касаят ли по-скоро евентуалните усложнения, или вобще друг раздел заболявания?
Благодаря предварително и извинете ме за горния фал старт.
« Последна редакция: Април 03, 2010, 18:59:51 pm от pirovska »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Пневмококова ваксина над 2 години
« Отговор #10 -: Април 04, 2010, 04:31:56 am »
Пневмо 23 е специална ваксина.
Голяма е вероятността в тази възраст детето да не отговори на нея.

Затова и до 5г възраст се предпочита "Превенар".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Пневмококова ваксина над 2 години
« Отговор #11 -: Април 05, 2010, 22:35:16 pm »
Пневмо 23 е специална ваксина.
Голяма е вероятността в тази възраст детето да не отговори на нея.

Затова и до 5г възраст се предпочита "Превенар".
Аз съм от пациентите, които много питат..
Приемам експертното ти мнение, мисля че то ми е достатчно, но все пак..
Можеш ли да бъдеш по-конкретен - специална за какви нужди
Също има ли начин да се разбере дали детето отговяра на дадена пневмококова ваксина
Подходяща ли е за следваща имунизация след петгодишнат давност на превенар, т.е. към 7 години, вобще пректикува ли се тази реимунизаци
Не ми отговори и има ли някакво основане педиатъра ни да счита, че след пневмококова ваксина детето ще прихваща по-трудно вируси..
 
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Пневмококова ваксина над 2 години
« Отговор #12 -: Април 06, 2010, 00:30:36 am »
"Специална" за деца със специални и редки заболявания.
Установено е че децата до 2-3г възраст НЕ отговарят добре на полизахардини ваксини. Затова и се създаде "Превенар".

Над 5-6 г възраст едно здраво дете може добре да отговаря на Пневмококови инфекции (от гледна точка на имунен отговор към капсулни антигени) и затова повторни дози Пневмококови ваксини не са нужни.

Ваксината няма никакво отношение към вирусни заболявания.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Пневмококова ваксина над 2 години
« Отговор #13 -: Април 07, 2010, 20:28:59 pm »
Благодаря за изчерпателния отговор, Birdie :)
Re: Пневмококова ваксина над 2 години
« Отговор #14 -: Февруари 20, 2011, 19:02:22 pm »
Искам да попитам Birdie,дали след като се сложи Превенар трябва за известно време да се спре детето от ясла ( малката е на 2 г точно ) ,примерно 1,2 седмици ?
Re: Пневмококова ваксина над 2 години
« Отговор #15 -: Февруари 21, 2012, 13:44:37 pm »
Здравейте,
Темата не е посещавана от много време, но бих искала да споделя притесненията си и да поискам съвет.
Дъщеря ми е на 1 г. и 8 м. и след направена микробиология установихме, че има STREPTOCOCCUS PNEUMONIAE. Боледуваше често и сме стигали няколко пъти до използване на АБ. До сега всеки път имахме силно зачервено гърло и много висока температура (40, дори сме стигали до 40,5), възпаление по - специално на дясното ухо и хрема. И в момента състоянието е сходно, като искам да подчертая, че последното й боледуване беше преди 2 седмици със абсолютно същите симптоми и пихме Клацид.
Към момента все още не сме започнали антибиотик, но по антибиограма лечението ще продължи с Оспамокс. До момента сме имали проблеми само с антибиотици от групата на цефалоспорините, които не й понасят видимо. Като бебе са й направени всички приеми на Симфорикс-а, като при първия имахме 38,6 температура.
Каква е вероятността ваксината да не е помогнала и сега поради тази причина да стигаме до тази бактерия отново?
И другото, което ме интересува е ваксината Превенар. Можете ли да ми обясните малко повече за нея? В нашия слушай трябва ли да премине първо курса на лечение, при какви условия трябва да бъде поставена, има ли значение предстоящите горещини, детска градина и т.н.
Ще бъда много благодарна за отговора!!!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Пневмококова ваксина над 2 години
« Отговор #16 -: Февруари 21, 2012, 13:55:24 pm »
Ваксината не предпазва от заразяване.
Просто лекувайте находката по антибиограма.
Изследвайте всички в тесен, ежедневен контакт, с детето от домашното обкръжение.

***
Боби? четеш ли? ето защо ситуацията в Бг и в САЩ е различна.
Това, което пише майката е ежедневие в Бг.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Пневмококова ваксина над 2 години
« Отговор #17 -: Юни 07, 2013, 15:48:28 pm »
 Да побутна малко темичката. Ние от изчетеното тук, сложихме превенар на 2 годинки еднократно. Мисля си дали е нужна друга и ако да кога се слага, сега сме на 4?
 Да не чува дявола сериозни проблеми с уши не сме имали досега, отдавам го като резултат от ваксината или греша?


*
Re: Пневмококова ваксина над 2 години
« Отговор #18 -: Юни 14, 2013, 23:02:14 pm »
Ние още не сме сложили последния Синфлорикс  :? Проблем ли е по-голямата пауза? Смятам след понеделник да ходя при педиатъра и ми се иска да съм повече информирана, дали да се притеснявам  :?
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Пневмококова ваксина над 2 години
« Отговор #19 -: Април 08, 2016, 23:54:54 pm »
Да побутна малко темичката. Ние от изчетеното тук, сложихме превенар на 2 годинки еднократно. Мисля си дали е нужна друга и ако да кога се слага, сега сме на 4?
 Да не чува дявола сериозни проблеми с уши не сме имали досега, отдавам го като резултат от ваксината или греша?
Здравейте! Нужно ли е реваксинирането с Превенар, след като имаме една доза на 2 год.?


*
Re: Пневмококова ваксина над 2 години
« Отговор #20 -: Април 09, 2016, 09:02:00 am »
Какво препоръчва производителя на ваксината и защо не обсъдиш с педиатъра това?
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Пневмококова ваксина над 2 години
« Отговор #21 -: Април 09, 2016, 10:39:40 am »
Какво препоръчва производителя на ваксината и защо не обсъдиш с педиатъра това?
Ще го обсъдим, но в понеделник, исках да чуя мнение на подобен на нашия случай.
 Пускахме носен секрет и се оказа, че имаме бактерията, която уж се покрива от тази ваксина...., та си размишлявах дали не е нужна реваксинация....


*
Re: Пневмококова ваксина над 2 години
« Отговор #22 -: Април 10, 2016, 09:24:35 am »
Разбирам те, но тук сме предимно мами, нямаме дори наблюдението, което има един педиатър, отделно са знания и опит. И явно няма подобен случай или не е видяно, за да коментират.
Успех!