0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте, момичета!

Да се представя набързо - аз съм с 3 аборта в следствие на спонтанно забременяване - 2 миссед и 1 спонтанен - в ранна бременност. Направили сме много изследвания. Всичко е наред с изключение на НК клетките, които са 16%. Възможно е, разбира се, те да са причината за неуспехите, но бих искала да ви помоля за съдействие във връзка с една друга мисъл, която ми се върти напоследък... Та, значи, мисля си следното - предполагам, че е възможно яйцеклетките ми да са некачествени, не всички, но тези, които са имали шанса да бъдат оплодени... Това ми хрумна като четях в този подфорум и установих, че при пункция се изваждат много яйцеклетки, но една част от тях са негодни. Чудя се дали не би било добра идея да пробваме инвитро, с оглед отсяване на качествена яйцеклетка и сперматозоид. (При стимулация за инсеминация се произвеждат повече яйцеклетки, но въпросът около тяхното качество остава...) Затова искам да ви помоля да ми отговорите на следните въпроси:

1. Колко яйцеклетки ви извадиха при пункцията?
2. Колко от тях се оплодиха и деляха нормално?
3. Колко ви върнаха при ЕТ?
4. Колко се имплантираха?
5. Успешно ли се разви бременността?
6. Бихте ли препоръчали инвитро / икси, ако няма установен мъжки фактор?

Предварително много ви благодаря за информацията. Мисля, че една такава статистика би била много полезна и на други момичета, които са с моя проблем. Ако желаете да споделите мнение по темата, чувствайте се свободни да го направите и не се ограничавайте само с въпросите, които съм задала.
« Последна редакция: Януари 07, 2010, 11:27:42 am от peaches »
Re: Малко статистика за качеството на яйцеклетките
« Отговор #1 -: Януари 07, 2010, 11:49:39 am »
Добра идея! :)

Нямам бременност след ин витро.  Имам 1 спонтанна и спонтанен аборт в 5-6 г.с.
Нямам сериозни отклонения в имунологичните показатели NK-леко завишени, последно бяха гранични, и веднъж имах АФА/.
При първите 3 опита съм вливала Имуновенин, при последните два имам "лепило".

Ин витро No.1/силна стимулация/:
1. Колко яйцеклетки ви извадиха при пункцията? - 5
2. Колко от тях се оплодиха и деляха нормално? 4 се оплодиха, 1 беше презряла, след 24 ч.-2 се деляха нормално
3. Колко ви върнаха при ЕТ?-2
4. Колко се имплантираха? -0
6. Бихте ли препоръчали инвитро / икси, ако няма установен мъжки фактор? -може да се пробва

Ин витро No.2/донорски яйцеклетки/:
1. Колко яйцеклетки ви извадиха при пункцията? - 20
2. Колко от тях се оплодиха и деляха нормално? 19 се оплодиха 17  се деляха до 4-ти ден
3. Колко ви върнаха при ЕТ?-5

Ин витро No.3/донорски яйцеклетки+ замразени/:
3. Колко ви върнаха при ЕТ?-2 размразени бластоциста + 2 ембриона на 3-ти ден

Ин витро No.4 / на естествен цикъл/:
1. Колко яйцеклетки ви извадиха при пункцията? - 1
2. Колко от тях се оплодиха и деляха нормално? 1
3. Колко ви върнаха при ЕТ?-1 на 8 клетки на 3-ти ден

Ин витро No.5 / сравнително лека стимулация с дълъг протокол/:
1. Колко яйцеклетки ви извадиха при пункцията? - 5
2. Колко от тях се оплодиха и деляха нормално? 4 се оплодиха, 2 от тях се бавеха с деленията
3. Колко ви върнаха при ЕТ?-4 на 3-ти ден/1 на 8 кл., 1 на 5-6, 2 по-назад/
« Последна редакция: Януари 07, 2010, 11:54:01 am от alia_alia »
*
Re: Малко статистика за качеството на яйцеклетките
« Отговор #2 -: Януари 07, 2010, 11:55:47 am »
1. Колко яйцеклетки ви извадиха при пункцията? I опит - 14; II опит - 9, III опит - 22 (15 зрели на метафаза MII, 3 незрели на метафаза MI, 4 незрели на фаза GV)

2. Колко от тях се оплодиха и деляха нормално? I опит - 5; II опит - 4, III опит - 15

3. Колко ви върнаха при ЕТ? I опит - 4 (2 ден, макс 4 бластомера); II опит - 3 (2 ден, макс 5 бластомера), III опит - 2 ( 5 ден, стадий бластоцист, 3 замразихме)

4. Колко се имплантираха? I опит - 0; II опит - 0, III опит - 2

5. Успешно ли се разви бременността? I опит - ; II опит - -, III опит - да

6. Бихте ли препоръчали инвитро / икси, ако няма установен мъжки фактор? Зависи от показанията за това

Мога ли да допълня със 7 и 8 въпрос?

7. По какъв протокол ви стимулираха? I опит - къс протокол, диферелин0,1, Пурегон; II опит -  къс протокол, диферелин0,1, Пурегон; III опит - дълъг протокол, диферелин депо, Пурегон

8. На каква възраст правихте опитите? I опит - 32 , II opit - 33 , III опит - 33
« Последна редакция: Януари 09, 2010, 00:50:34 am от cygnus »
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: Малко статистика за качеството на яйцеклетките
« Отговор #3 -: Януари 07, 2010, 12:07:06 pm »
 
1-ви опит 3 ; 2-ри опит- 5
1-ви опит 1; 2-ри опит- 2
1-ви опит 1; 2-ри опит- 2
 И при двата опита нямаше инплантация
 Не е лошо да се пробва инвитро така ще получиш повече отговори на въпросите си,но не е гаранция,че при инвитро нещата се получават.
Желая ти късмет.Вземи правилното решение.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
Re: Малко статистика за качеството на яйцеклетките
« Отговор #4 -: Януари 07, 2010, 13:06:26 pm »
1. Колко яйцеклетки ви извадиха при пункцията? 1-ви опит - 6 Я
2. Колко от тях се оплодиха и деляха нормално? - 4 оплодени, 3 нормално развиващи се /на 8, на 6 и на 5 деления/
3. Колко ви върнаха при ЕТ? - 3
4. Колко се имплантираха? - Предполагам 1, имах  + за кратко
5. Успешно ли се разви бременността? Не
6. Бихте ли препоръчали инвитро / икси, ако няма установен мъжки фактор? - Нямаме мъжки фактор. Избрахме ИКСИ поради малкия брой Я /не искахме да рискуваме/
7. Протокол Маркес

Пурегон 300 8бр
Пурегон 900 1бр.
Гонал 75 16бр.
Меногон 75 28бр.
Цитротайд 0,25 5бр
Синарел 2мг 4мл.
Естрофем
« Последна редакция: Януари 07, 2010, 13:12:05 pm от Mileto6 »

*
Re: Малко статистика за качеството на яйцеклетките
« Отговор #5 -: Януари 07, 2010, 21:24:27 pm »
Инвитро № 1 (на естествен цикъл):
1. Колко яйцеклетки ви извадиха при пункцията? - 1
2. Колко от тях се оплодиха и деляха нормално? - 1 оплодена инвитро
3. Колко ви върнаха при ЕТ? - 1
4. Колко се имплантираха? - 1
5. Успешно ли се разви бременността? - не -спонтанен аборт;


Инвитро № 2 (стимулация - къс протокол - Гонал, Менопур):
1. Колко яйцеклетки ви извадиха при пункцията? - 8
2. Колко от тях се оплодиха и деляха нормално? - 4 (от 2 оставени да се оплождат инвитро - нито една не се оплоди; от 6 оплодени по метода ИКСИ - оплодени 4; спермограмата ни е много добра)
3. Колко ви върнаха при ЕТ? - 2 (2 замразени);
4. Колко се имплантираха? - 0


Бихте ли препоръчали инвитро / икси, ако няма установен мъжки фактор? - Зависи от много фактори. При мен водещи са дългогодишен неизяснен стерилитет, високо LH, което отгоре на всичкото се отделя по-рано от нужното и уж скапва яйцеклетките, както и миомен възел.

„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: Малко статистика за качеството на яйцеклетките
« Отговор #6 -: Януари 08, 2010, 09:44:24 am »
1опит - къс протокол -7 яйцеклетки, оплодени-5, върнати-4 , нямах имплантация - причина лошо качество на яйцеклетките
2опит - дълъг протокол -5 яйцеклетки, оплодени-3, върнати 3 ,имплантация-1, засега всичко е наред с бременността ми(в 27 седмица съм)-при трансфера ми казаха, че яйцеклетките ми не са много качествени, но явно всичко е относително
препоръки - можеш да пробваш инвитро на естествен цикъл ще се види качеството на яйцеклетката и е сравнително евтин-около 1200лв,причините за аборт може да бъдат и в недостатъчно количество прогестерон- след трансфер ни предписват утрогестан вагинално, ако пак забременееш пробвай с него няма да ти навреди, може да помогне, също и аспирин протект за по- добро кръвоснабдяване на матката и от там на ембриона,направи си хормонални изследвания -осовено на прогестерона, защото той отговаря за имплантацията.Успех.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Малко статистика за качеството на яйцеклетките
« Отговор #7 -: Януари 08, 2010, 10:26:51 am »
не мисля, че тази анкета ще ти помогне с нещо за избора на по-нататъшни стъпки.
бих те посъветвала да се консултираш с ембриолог от клиника по стерилитет относно евентуално ИКСИ.

какви точно изследвания са ти правени, опиши ги? може пък нещо да е пропуснато...
при 3 спонтанни аборта, очевидно има проблем, който трябва да се намери и коригира.
по отношение на НК клетките - с кого си правила консултация как да се процедира по-нататък?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Малко статистика за качеството на яйцеклетките
« Отговор #8 -: Януари 08, 2010, 10:37:29 am »
Jam, на мен ми е интерсна тази анкета.
Особено, от гледна точка на развиващи се бременности и протокол на стимулация и ако се включат повече жени.

peaches, наистина напиши нещо повече за изследванията - генетични, хормонални и т.н.
Каква терапия имаш по време на бременностите?
Според мен след като забременяваш спонтанно, трябва да се търси по-скор някаква терапия при нова бременност.
« Последна редакция: Януари 08, 2010, 10:39:15 am от alia_alia »
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Малко статистика за качеството на яйцеклетките
« Отговор #9 -: Януари 08, 2010, 11:07:09 am »
Мисля че за твоя случай анкетата не би била пордуктивна.
Миседа е "ясен"..., според мен тврябва да се търси причината за двата спонтанни аборта. Имаш ли снимка на малък таз? Двурога матка?
След като има оплождане и "трайна" бременност, не бих смятала за лошо качество на яйцеклетките.

Имала ли си кървене преди абортите? И кои седмици са били?
Другото за което се сещам е прогестеронова недостатъчност.

Иначе за статистиката:

1. Колко яйцеклетки ви извадиха при пункцията? 1 опит 13, 2-16, 3-13
2. Колко от тях се оплодиха и деляха нормално? 1-всички икси 1 брак, 2-всички, 3 всички
3. Колко ви върнаха при ЕТ? 1-6, 2-4, 3-4
4. Колко се имплантираха? 1-0, 2-0, 3-1
5. Успешно ли се разви бременността? да
6. Бихте ли препоръчали инвитро / икси, ако няма установен мъжки фактор? - качестнета диагностика при твоите три неуспешни бременности - цветна снимка или хистероскопия (клоня към септум или двурогост), спермограма със СДИ тест, мекробиологии, микоплазми...
7. Къс - пурегон, къс - гонал , дълъг с Диферилин депо + пурегон. Относително леки стимулации 15-20 ампули общо.
8. Опитите правихме когато бях на 32, 33 г.
9. Стадий на делене - 1 - разделени на 4 и бластоцити, 2 - ет на 3 ден морули, 3 - ет на 2 ден, на този опит останаха 4 за замръзяване, което ще рече много добри. (при 2 и 3 опит не исках да ги вадят за видео).
10. Неуспехите... - лоши трансфери, коляно на лявата тръба, ендометриоза, миоми.
Успех!
« Последна редакция: Януари 09, 2010, 11:11:15 am от evro »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Малко статистика за качеството на яйцеклетките
« Отговор #10 -: Януари 08, 2010, 11:15:03 am »
Ин витро No.1/лека стимулация от седми ден на цикъла/:
1. Колко яйцеклетки ви извадиха при пункцията? - Имах три фоликула , които себяха спукали преди пункцията.

Ин витро No.2/Естествен цикъл/:
1. Колко яйцеклетки ви извадиха при пункцията? - 1
2. Колко от тях се оплодиха и деляха нормално? -1 ембрион разделен на четири.
3. Колко ви върнаха при ЕТ?-1
4. Колко се имплантираха? -0.

Ин витро No.3/Естествен цикъл/:
1. Колко яйцеклетки ви извадиха при пункцията? - 1
2. Колко от тях се оплодиха и деляха нормално? -1 ембрион разделен на пет.
3. Колко ви върнаха при ЕТ?-1
4. Колко се имплантираха? -0

Ин витро No.4 / на естествен цикъл/:
1. Колко яйцеклетки ви извадиха при пункцията? - 1 незряла или с лошо качество , така и не разбрах!

Ин витро No.5 / Естествен цикъл/:
1. Колко яйцеклетки ви извадиха при пункцията? - Отново една презряла този път.
2. Колко от тях се оплодиха и деляха нормално? -0  
*
Re: Малко статистика за качеството на яйцеклетките
« Отговор #11 -: Януари 08, 2010, 11:45:43 am »
Ин витро No.1 /Естествен цикъл/:
1. Колко яйцеклетки ви извадиха при пункцията? - 1. Вакуолизира след ИКСИ, каквото и да значи това. Доколкото разбрах не е била качествена и не се стигна до трансфер.

Ин витро No.2 /Стимулиран цикъл - къс протокол - Стимулацията беше с Гонал, Меногон и Цетротид/:
1. Колко яйцеклетки ви извадиха при пункцията? - 15 фоликула - 8 яйцеклетки.
2. Колко от тях се оплодиха и деляха нормално? - 3.
3. Колко ви върнаха при ЕТ? - 3.
4. Колко се имплантираха? - 0.
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Малко статистика за качеството на яйцеклетките
« Отговор #12 -: Януари 08, 2010, 14:14:27 pm »
Jam, на мен ми е интерсна тази анкета.
Особено, от гледна точка на развиващи се бременности и протокол на стимулация и ако се включат повече жени.

alia_alia, за да има поне някакъв смисъл тая анкета, трябва да включва най-малкото възраст на жената и причина за стерилитета.
иначе просто събирате круши с ябълки... безсмислено е...

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Малко статистика за качеството на яйцеклетките
« Отговор #13 -: Януари 08, 2010, 16:27:05 pm »
Аз съм с тубарен стерилитет.Първото ми Икси беше на 30-годишна възраст,а второто - на 31-годишна възраст.

Първи опит - къс протокол:
1.Образувани 17 фоликула;12 яйцеклетки
2.Оплодени 8 яйцеклетки
3.Трансферирани 3 ембриона
4.ЧХГ 0.00

Втори опит - дълъг протокол:
1.Образувани 25 фоликула;17 яйцеклетки
2.Оплодени 9 яйцеклетки
3.Трансфер на 3 ембриона (замразихме 4 ембриона)
4.ЧХГ 0.00

peaches,
Мъжът ми е с чудесна спермограма,но и при двата опита оплождането беше ИКСИ.При първият опит оставиха 4 яйцеклетки да се оплодят ин витро,но нищо не се получи,затова при втория опит не експериментирахме,а директо преминахме към ИКСИ.

Re: Малко статистика за качеството на яйцеклетките
« Отговор #14 -: Януари 08, 2010, 16:29:21 pm »
Виж, Джам, дори и да са на една и съща възраст жените могат да дадат съвсем различен отговор на стимулация. Не се получава точна информация -да,но това е медицина, а не математика.

Кое ми е интерено на мен? Интересно ми е да сравня резултатите от дълъг, къс протокол и спонтанен цикъл - брой извадени яйцеклетки, брой качествени ембриони и успешни бременности.
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: Малко статистика за качеството на яйцеклетките
« Отговор #15 -: Януари 08, 2010, 16:42:05 pm »
Виж, Джам, дори и да са на една и съща възраст жените могат да дадат съвсем различен отговор на стимулация. Не се получава точна информация -да,но това е медицина, а не математика.

Кое ми е интерено на мен? Интересно ми е да сравня резултатите от дълъг, къс протокол и спонтанен цикъл - брой извадени яйцеклетки, брой качествени ембриони и успешни бременности.

Подкрепям напълно казаното.На мен също ми е интересно да сравня при различните жени,дори и при една и съща стимулация има разминавания.
Така че на който не му е интересно да премине към следващата тема.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Малко статистика за качеството на яйцеклетките
« Отговор #16 -: Януари 08, 2010, 23:00:55 pm »
Съгласна съм с Джам, че трябва да се отбележи възрастта и най-вече причината за стерилитет. За мен тя е един от основните фактори.
За статистиката:
На 27 години, тубарен фактор - отстранени тръби, поликистозни яйчници.
Къс протокол:
1. Колко яйцеклетки ви извадиха при пункцията? - 20 фоликула, 16 яйцеклетки, от които 4 незрели.
2. Колко от тях се оплодиха и деляха нормално? - половината оставихме на ин витро - 0 оплодени, другата половина - ИКСИ/нямаме мъжки фактор/ - 4 оплодени. От тях 2 се деляха горе-долу нормално.
3. Колко ви върнаха при ЕТ?- 4
4. Колко се имплантираха? -0.
Според доктора причината за неуспеха беше стимулацията, яно е била малко слабичка - 150 Гонал на ден + Оргалутран. Яйцеклетките не са били достатъчно зрели. Освен това имаше и изненада - спермограмата не е била много добра, а това си е загадка, защото контролната преди процедурата беше чудесна 8O По време на стимулацията имаше опасност от хиперстимулация и лекаря, който ме следеше се поуплаши и ми намали дозите - доста, включително направи "костинг". Явно това е объркало нещата и яйцата не са доузрели напълно. Това беше коментара на ембриолога. Следващият път ще бъда по дълъг протокол.
Нарочно бях толкова многословна, защото искам да подчертая, че нещата са много индивидуални и факторите могат да бъдат много. Лекарят ми изобщо не очакваше подобен развой, при положение, че нямам проблем с яйчниците, ама ето!
Затова съм склонна да се съглася с Джам по някои точки. Такава статистика трудно може да се направи, няма как да се обхванат всички фактори и да се съпоставят.
Но въпреки това, дава полезна информация.

Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Малко статистика за качеството на яйцеклетките
« Отговор #17 -: Януари 08, 2010, 23:20:41 pm »
Подкрепям jam, ако ще правим статистика за качеството на яйцеклетките при ин витро е добре да посочваме възраст, причина за стерилитета и дори вида на медикаментите за стимулация.
1. Колко яйцеклетки ви извадиха при пункцията? - 15 фоликула, 7 яйцеклетки
2. Колко от тях се оплодиха и деляха нормално? - 4 качествени оплодени с ИКСИ
3. Колко ви върнаха при ЕТ? - 4 ембриона на 2-ри ден; не попитах на колко са били разделени, казаха, че и 4-те са еднакво добри и дилемата беше да ги върнем ли всичките;
4. Колко се имплантираха? - 0
5. Бихте ли препоръчали инвитро/икси, ако няма установен мъжки фактор? - Нямаме изразен мъжки фактор. Послушахме съвета на д-рите заради малкия брой яйцеклетки.
6. Дълъг протокол, Декапептил 0,1, Пурегон 300/Гонал 300, Мерионал 75; в средата на протокола ми се повиши естрадиола и останах на декапептил до пункцията
7. 39г., неизяснен стерилитет; според д-ра добре отговарям на стимулация, следващия път ще промени протокола, за да подобри качеството на яйцеклетките. Според него лошото им качество се дължи на възрастта ми. Иначе не съм с нисък количествен резерв.
« Последна редакция: Януари 08, 2010, 23:32:14 pm от Meme »
Re: Малко статистика за качеството на яйцеклетките
« Отговор #18 -: Януари 08, 2010, 23:24:44 pm »
Moля ви, момичета, пишете на колко клетки са били ембрионите при трансфер. Ако знаете, разбира се. :)
*
Re: Малко статистика за качеството на яйцеклетките
« Отговор #19 -: Януари 08, 2010, 23:38:01 pm »
Аз писах, нали съм Мара подробната, ще ги оставя ли да не ми кажат кое кво що :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Малко статистика за качеството на яйцеклетките
« Отговор #20 -: Януари 08, 2010, 23:39:36 pm »
Така че на който не му е интересно да премине към следващата тема.

виж сега, не мой с лошо ;)

тук не става въпрос за интересно или безинтересно. аз не съм писала, че темата ми е скучна. опитах се да ви обясня, защо подобна "статистика" е напълно нерелевантна и не ви носи никаква полза. нищо не пречи да си я събирате, но това нито е статистика, нито дава някаква полезна информация за всяка от вас поотделно и конкретно.

и все пак, тъй като анкетата е пусната с конкретна цел, аз оставам в темата и очаквам авторката й да даде още информация, за да помислим с какво бихме могли конкретно да й помогнем при наличие на 3 спонтанни аборта.

извън темата -  в бг-мамма е много популярен тоя стил на реагиране в дискусиите - когато някой опонира на общия тон на дадена тема, обикновено му казват - ми не чети тука, кат не ти аресва.
никак не бих искала да популяризираме и тук подобни неинтелигентни способи за дискутиране.
« Последна редакция: Януари 08, 2010, 23:42:07 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Малко статистика за качеството на яйцеклетките
« Отговор #21 -: Януари 08, 2010, 23:47:02 pm »
Ами аз съм  си Мара,ама понякога съм подробна  :lol: ,та първият ми трансфер беше на 3 ден -ембриони рзделени на 8 клетки.Вторият ми трансфер беше на 2 ден,но пусто не помня на колко са били разделени ембрионите(изглеждаха като цветенца,значи са били разделени на 5 или 6 клетки)
*
Re: Малко статистика за качеството на яйцеклетките
« Отговор #22 -: Януари 09, 2010, 00:01:19 am »
Ин витро No.1 /Естествен цикъл/:
1. Колко яйцеклетки ви извадиха при пункцията? - 1. Пишеше - Яйцеклетката вакуолизира след ИКСИ, каквото и да значи това. Доколкото разбрах не е била качествена - обвивката била с лоша или неправилна структура и не се стигна до трансфер.

Ин витро No.2 /Стимулиран цикъл - къс протокол - Стимулацията беше с Гонал по 150, когато включиха Меногон 75, намалиха гонала на 75 и Цетротид/ - до колкото разбрах стимулацията ми е била от леките - максимум 150 единици и завършихме с 2 дни по 75 меногон:
1. Колко яйцеклетки ви извадиха при пункцията? - 15 фоликула - 8 яйцеклетки, едната некачествена, другите "хубави".
2. Колко от тях се оплодиха и деляха нормално? - 3.
3. Колко ви върнаха при ЕТ? - 3.
4. Колко се имплантираха? - 0.

Имах хиперстимулация. По едно време говорихме за около 20 фоликула и дребните не ги броя. Даже предишен преглед доки каза, че имам фоликули и за даване. На 35 год. съм и явно с резерва нямам проблем. Сега ще търсим причина за неуспеха. В стимулацията ли, в качеството на "многото" ми яйцеклетки ли, генетични ли???

Единствените 3 яйцеклетки, които се оплодиха Икси - пробвахме директно всички Икси бяха разделени на 5, но не съм 100% сигурна, на 3 ден, ако броим денят на пункцията за първи. Мисля, че имаше имплантация - 6 ден броейки и деня на трансфера, но после спряха да се развиват - това е мое мнение, не е доказано. На 14 ден ЧХГ - 2.88.


Коригирах поста си и добавих някои неща, които мисля че са важни, защото Джам е права. За да бъде полезна темата трябва да помислим как да я доразвием. Това е цялата информация, която мога да дам за моите опити.
« Последна редакция: Януари 09, 2010, 00:05:03 am от anmar »
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*
Re: Малко статистика за качеството на яйцеклетките
« Отговор #23 -: Януари 09, 2010, 00:51:22 am »
И аз си коригирах мнението като освен добавения 7 въпрос за протокола си добавих и 8- ми на каква възраст съм била при всеки от тях.
*
Re: Малко статистика за качеството на яйцеклетките
« Отговор #24 -: Януари 09, 2010, 08:52:40 am »
Темата за качеството на яйцеклетките ми е много интересна. Мисля, че при нас проблема е точно такъв. Имаме мъжки фактор (морфология по Крюгер 4%) и женски тубарен фактор (1 запушена и 1 отстранена маточна тръба). Имам завишени НК клетки (12-15%), за това съм правила вливания при първите 2 опита.
Ето и от мен малко обобщени данни:

Ин витро No.1 /много силна стимулация/:
1. Колко яйцеклетки ви извадиха при пункцията? – 7 (много лоши според ембиолога)
2. Колко от тях се оплодиха и деляха нормално? 5 се оплодиха, 1 спря да се дели на 2ри ден
3. Колко ви върнаха при ЕТ?- на 3ти ден - 4 ембриона (един – разделен на 8, останалите три – разделени на 4)
4. Колко се имплантираха? - 0
5. Успешно ли се разви бременността? – не, отрицателен тест
6. Бихте ли препоръчали инвитро / икси, ако няма установен мъжки фактор? да
7. По какъв протокол ви стимулираха? Дълъг протокол – дневни дози декапептил, пурегон (общо над 4500 ед.), гонал (1575 ед.), стимулация 14 дни
8. На каква възраст правихте опитите? 32
9. Начин на оплождане на яйцеклетките - ИКСИ
* вливане на Интралипид
**причина за неуспех – неподходящ протокол/лекарства

Ин витро No.2/слаба стимулация/:
1. Колко яйцеклетки ви извадиха при пункцията? – 4 (1 нормална, 1 презряла, 1 недозряла, 1 куха)
2. Колко от тях се оплодиха и деляха нормално? 1
3. Колко ви върнаха при ЕТ?- на 2ри ден - 1 ембрион разделен на 5
4. Колко се имплантираха? - 0
5. Успешно ли се разви бременността? – не, отрицателен тест – 0.00
7. По какъв протокол ви стимулираха? Къс протокол – фостимон, меногон, стимулация – 7 дни
8. На каква възраст правихте опитите? 33
9. Начин на оплождане на яйцеклетките - ИКСИ
* вливане на Киовиг
**причина за неуспех – малко антрални фоликули, които растат неравномерно

Ин витро No.3/естествен цикъл/:
1. Колко яйцеклетки ви извадиха при пункцията? – 1
2. Колко от тях се оплодиха и деляха нормално? 1
3. Колко ви върнаха при ЕТ?- на 4ти ден - 1 ембрион разделен на много, компактен
4. Колко се имплантираха? - 0
5. Успешно ли се разви бременността? – не, отрицателен тест – 0.00
7. По какъв протокол ви стимулираха? Без стимулация, напълно ЕЦ
8. На каква възраст правихте опитите? 33
9. Начин на оплождане на яйцеклетките - ИКСИ
* поставяне на среда на 2ри ден след пункцията
**причина за неуспех – перфектен ембрион, но липса на имплантация

Както се вижда, опитала съм и 3те протокола, и при трите резултата е един и същ – винаги имам само 1 хубава яйцеклетка. Но имплантация няма. Предстои ми хистероскопия следващата седмица, а после и биопсия може би.

С намален яйчников резерв съм. При мен лошото качеството (а и количество) на яйцеклетките е следствие от 2 финестрации.
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: Малко статистика за качеството на яйцеклетките
« Отговор #25 -: Януари 09, 2010, 09:06:07 am »
    1-ви опит
1. Колко яйцеклетки ви извадиха при пункцията?-3;1-зряла;1-куха;1-не добра
2. Колко от тях се оплодиха и деляха нормално?-1
3. Колко ви върнаха при ЕТ?-1,на4ри деления втори ден
4. Колко се имплантираха?-0
5. Успешно ли се разви бременността?-не отрицателен тест
6. Бихте ли препоръчали инвитро / икси, ако няма установен мъжки фактор?-да на ЕЦ
7.На колко години бяхте?-33
8.Лекарства при стимулация.-гонал,меногон,цитротит.Къс протокол
9.Причина за неуспеха?-Завишени ЕК клетки.
       2-ри опит
1. Колко яйцеклетки ви извадиха при пункцията?-5;2-качествени;2-презрели;1-куха
2. Колко от тях се оплодиха и деляха нормално?-2
3. Колко ви върнаха при ЕТ?-2 на 8 и 7 деления на 3ти ден
4. Колко се имплантираха?-0
5. Успешно ли се разви бременността?-не отрицателен тест
6. Бихте ли препоръчали инвитро / икси, ако няма установен мъжки фактор?-да на ЕЦ
7.На колко години бяхте?-34
8.Лекарства при стимулация.-гонал,меногон,грон хормон.Дълъг протокол
9.Причина за неуспеха?-Все още неизяснена.Може би проблеми с инплантацията.
Надявам се така да е по изчерпателно.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
*
Re: Малко статистика за качеството на яйцеклетките
« Отговор #26 -: Януари 09, 2010, 10:26:00 am »
аз също не мисля, че тази анкета ще ти помогне в търсене на отговора за проблема.

брой извадени/оплодени яйцеклетки и изход от процедурата е много индивидуален и продиктуван от поредица фактори, като:
качество на яйцеклетките/ембрионите - години на пациентката, вид протокол за стимулация / за всеки организъм е различен/
рецептивността - дебелина на маточната лигавица
ембрионален трансфер - как е протекъл
имунологични фактори

трите ранни аборта в коя гестационна седмица бяха?
ранни загуби /до 10г.с./, обикновено често се случват /без повтарящи се/. в повече от 70% от случаите се дължат на хромозомни нарушения. докато повтарящи се,  рядко се дължат на хромозомни причини, ако жената не е над определена възраст. в по-голяма част от случаите на ранните повтарящи аборти се дължат на имунологична имплантационна дисфункция.

за НК клетките има ли назначена терапия?

освен тях направени ли са:
хромозомен анализ от теб и партньора
имунология - антифосфолипидни, антинуклеарни, антитируидни и т.н.
тромбофилия
изследване за оценка на маточната кухина
прогестерон - ниския прогестерон също може да е една от вероятните причини
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Малко статистика за качеството на яйцеклетките
« Отговор #27 -: Януари 09, 2010, 23:01:50 pm »
Допълвам информацията:
Трансфера беше на 3 ден - 1 ембрион разделен на 8, един на 7 и 2 на 4-5.
Намалянето на дозите беше следното - до 7 ден вкл. дозите бяха по 150 Гонал на ден, като от 6-ти ден включих оргалутрана. При прегледа на 8 ден се установи, че имам най-малко 20 фоликула и отивам към хиперстимулация. Същият ден бих само 75 ед. Гонал, на 9 ден - половината на 75, на 10 ден - почивка/т.нар. Костинг/, 11 ден - прегнил, 12 ден - пункция. Според ембриолога именно костинга и намалянето драстично на дозите е довело до недостатъчното узряване на яйцеклетките.

Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Малко статистика за качеството на яйцеклетките
« Отговор #28 -: Януари 11, 2010, 09:32:03 am »
И аз допълвам информацията. На 34години съм. При първия опит от седемте яйцеклетки се оплодиха 5 - 2 разделени на 8 , една на 7 , една -на 6, една - на 4, всичкитее бяха с фрагментации, но д-р Стаменов ме успокои, че и с такива ембриони има успешна бременност. При втория опит ИКСИ от 5 яйцеклетки се оплодиха 3- 1 разделена на 9, двете- на 4. Пак бяха с фрагментации, но по-малко.Имплантира се една. Бременна съм в 28 седмица и засега всичко е наред.
Re: Малко статистика за качеството на яйцеклетките
« Отговор #29 -: Януари 11, 2010, 10:35:05 am »
Здравейте отново, момичета!

Ще се опитам да отговоря на всички въпроси, които сте ми задали към момента.

Ние сме пациенти на д-р Владимиров и сме правили следните изследвания:
1. разширена спермограма на мъжа ми (лека астенозооспермия 12% нормална морфология по Крюгер, подвижност - нормална);
2. генетични изследвания за тромбофилия - всичко нормално, само 4Г/5Г ПАИ, което също е ок според д-ра;
3. кариотип - цитогенетично изследване - нормални резултати;
4. пълна имунология - всички видове антитела са отрицателни, единствено леко завишени НК клетки (16%);
5. хормонални изследвания мои - всичко е добре, полови и тироидни хормони, съотношението ЛХ/ФСХ е добро, прогестерона ми е супер, ТСХ е малко под 2, ФТ3, ФТ4, ТАТ, МАТ - в норма, Инхибин Б и Анти-мюлеров хормон - също ок.

Назначената терапия по време на последната бременност беше - Омега 3, магнезий, калий, цинк, витамин Б6, фолиева киселина, утрогестан, калций, витамин С, аспирин протект. Не сме правили вливания, тъй като аз съм с автоимунно заболяване (което е неактивно от няколко години) и имуновенина е противопоказен за мен.


Бяхме на консултация след спонтанния и нещата изглеждат нормално... Единствено лигавицата беше тъничка - 7.5 мм, но според д-ра това може да се очаква след 3 кюретажа. Изпраща ни на една допълнителна консултация с имунолог. Евентуално ще се опитаме да направим ЛИТ (АИ), ако се окаже, че сме подходящи за целта (ще пуснем ХЛА тестове и крос-матч). Освен това доктора смята, че е добре да опитаме инвитро с ПИД (предимплантационна диагностика), за да се отхрълят ембриони с хромозомни аномалии. Но естествено това ще се прави, след като се убедим, че имунологичната ми среда е добра. Той допуска, че е възможно проблемът да е в сперматозоидите. Според него нямам данни за ИЯР. На 35 години съм. И откровено казано не съм спирала да се надявам, че ще успеем.

Евро, би ли ми казала защо мисседа е ясен според теб? Аз честно казано не правя голяма разлика между мисседите и спонтанния... Все същото е..., липса на резултатна бременност... Или пропускам нещо?

Благодаря ви много за отговорите, които сте ми дали... Сега като опират нещата до инвитро и при нас, започвам да се интересувам съответно и от видове протоколи и т.н. (не ми бяха въобще ясни тези неща преди това...) А възрастта не съм я спесифицирала като фактор, защото различните хора сме толкова различни биологично, че... Има жени, които на 50 години забременяват и раждат нормално (имам такава позната), а има и такива, които на 20 имат проблеми... Та, затова реших, че възрастта е относително нещо...
Re: Малко статистика за качеството на яйцеклетките
« Отговор #30 -: Януари 11, 2010, 13:44:03 pm »
Първи опит на лимитиран цикъл(къс протокол) стимулация със 18 по 75IU мерионал- извадени 15 як- оплождане 50/50 инвитро икси-
6 икси и 5 инвитро на 3 ти ден всички с много фрагментации, ЕТ на 3 ти ден- 3 ембриона-2 инвитро и 1 икси- биохимична бременност(чхг-130 и пада- не се видя плоден сак)

Втори опит на лимитиран цикъл(къс протокол) стимулация със 17 по 75IU меногон- извадени 6 як- 5 як са зрели оплождане само инвитро- оплодиха се и 5 те на 3ти ден 4 се делят добре- същия ден ЕТ на 3 ембриона- 1 перфектен разделен на 8, 1 добър на 8, и 1 на 6 с леки фрагментации- резултат- извънматочна бременност

Трети опит на дълъг протокол стимулация с гонал- една писалка от 900 IU+ 150 IU -пунктирани 19 фоликула- 15 як, оплождане инвитро- всички 15 се оплодиха и на 3 ти ден- 5 са отлични и няколко добри, ЕТ на 5 ти ден на два прекрасни бластоциста- отрицателен резултат.

Да обобщя-на 32години съм имам завишени антифосфолипидни антитела открити след първия опит, след втория опит отстранена едната тръба, а другата клампирана. И при трите ми опита- много трудни трансфери.

 Бихте ли препоръчали инвитро / икси, ако няма установен мъжки фактор?- да бих препоръчала, но инвитро или икси ще ти каже доктора, при мен при инвитрото бяха по качествени ембрионите и се оплождаха всички як.
 


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Малко статистика за качеството на яйцеклетките
« Отговор #31 -: Януари 11, 2010, 21:12:58 pm »
Цитат
Евро, би ли ми казала защо мисседа е ясен според теб? Аз честно казано не правя голяма разлика между мисседите и спонтанния... Все същото е..., липса на резултатна бременност... Или пропускам нещо?

Писах "ясен" (в кавички) защото вероятно никога няма да се разбере причината. Спонтанните не се различават много, но допуснах че са били в по-късна седмица и би трябвало да имаш хистология от кюртажите.

В кои седмици се случваха абортите и имаш ли цветна снимка на матка и търби?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Малко статистика за качеството на яйцеклетките
« Отговор #32 -: Януари 11, 2010, 22:22:50 pm »
Има жени, които на 50 години забременяват и раждат нормално (имам такава позната), а има и такива, които на 20 имат проблеми... Та, затова реших, че възрастта е относително нещо...

о, не. такива случаи са казуистика - изключение от общото правило. има си статистически достоверна тенденция, свързваща възрастта с репродуктивните способности на жената и не бива тя да се игнорира по никакъв начин.

но при теб едва ли възрастта е фактор. както чета, в добри ръце си и е направено всичко необходимо до момента. мисля, че вървите по правилния път.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Малко статистика за качеството на яйцеклетките
« Отговор #33 -: Януари 12, 2010, 22:22:16 pm »
Ин витро No.1
1. Колко яйцеклетки ви извадиха при пункцията? – 2
2. Колко от тях се оплодиха и деляха нормално? - 2
3. Колко ви върнаха при ЕТ?- на 3ри ден - 2 ембрион разделен на по 8
4. Колко се имплантираха? - 1
5. Успешно ли се разви бременността? – не, аборт в 12г.с.
7. По какъв протокол ви стимулираха? Дълъг протокол – гонал, мерионол, меногон, стимулация – 15 дни
8. На каква възраст правихте опитите? 30
9. Начин на оплождане на яйцеклетките - ИКСИ

Ин витро No.2
1. Колко яйцеклетки ви извадиха при пункцията? – 3
2. Колко от тях се оплодиха и деляха нормално? 2 се оплодиха, но 1 спря развитие
3. Колко ви върнаха при ЕТ?- на 2 ден - 1 ембрион разделен на шест
4. Колко се имплантираха? - 0
5. Успешно ли се разви бременността? – не, на 15 ден от трансфера бледа черта на уринен тест, на 17 ден -също, кръвен на 17 ден 2.61 - реф. стойности 0.5-2.9. Вероятна имплантация.
7. По какъв протокол ви стимулираха? къс протокол - фостимон, менопур, 12 дни
8. На каква възраст правихте опитите? 31
9. Начин на оплождане на яйцеклетките - ИКСИ
Вливане на Имуновенин 40 амп. Фраксипарин ежедневно след трансфера.

Ин витро No.3
1. Колко яйцеклетки ви извадиха при пункцията? – 1
2. Колко от тях се оплодиха и деляха нормално? 1 се оплоди
3. Колко ви върнаха при ЕТ?- на 3 ден - 1 ембрион разделен на девет-десет
4. Колко се имплантираха? - 0
5. Успешно ли се разви бременността? – не, отрицателен тест – кръвен на 15-ти ден-1.95
7. По какъв протокол ви стимулираха? къс протокол - пурегон, фостимон,меногон, 10 дни
8. На каква възраст правихте опитите? 31
9. Начин на оплождане на яйцеклетките - ИКСИ
Среда-ден преди трансфера.
Вливане на имуновенин 40 амп. преди трансфера. Фраксипарин от деня на трансфера.

Ин витро No.4
1. Колко яйцеклетки ви извадиха при пункцията? – 1
2. Колко от тях се оплодиха и деляха нормално? 1
3. Колко ви върнаха при ЕТ?- на 3 ден - 1 ембрион разделен на осем
4. Колко се имплантираха? - 0
5. Успешно ли се разви бременността? – не, отрицателен тест – 0.00
7. По какъв протокол ви стимулираха? изцяло на ЕЦ
8. На каква възраст правихте опитите? 32
9. Начин на оплождане на яйцеклетките - ИКСИ
Среда-ден преди трансфера.
Вливане на имуновенин 40 амп. преди трансфера. Фраксипарин от деня на трансфера.


Ин витро No.5
1. Колко яйцеклетки ви извадиха при пункцията? – 4
2. Колко от тях се оплодиха и деляха нормално? 4
3. Колко ви върнаха при ЕТ?- на 3 ден - 4 ембриона разделени на 8-9
4. Колко се имплантираха? - 1
5. Успешно ли се разви бременността? – не, спиране на сърдечната дейност в 10г.с.
7. По какъв протокол ви стимулираха? дълъг протокол - фостимон, меногон
8. На каква възраст правихте опитите? 32
9. Начин на оплождане на яйцеклетките - ИКСИ
Среда-ден преди трансфера.
Вливане на имуновенин 40 амп. и интралипид преди трансфера. Фраксипарин от деня на трансфера.От положителния тест ежедневно Неупоген. Повторно вливане на имуновенин и интралипид.

При нас няма изразен мъжки фактор - леки забележки в спермограмата. Явно проблема е с качеството на яйцеклетките.




Re: Малко статистика за качеството на яйцеклетките
« Отговор #34 -: Януари 13, 2010, 18:23:30 pm »
evro, пропуснала съм да напиша - матката ми е без никакви особености, тръбите ми са проходими и ок.

Абортите бяха съответно: 1-ви в 12та г.с., 2-ри в 7-ма г.с. и 3-ти в края на 5-та г.с.  (това, че срокът е намаляващ дали значи нещо?)

jam, благодаря ти, разчитам много на доктор Владимиров и му имам голямо доверие.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Малко статистика за качеството на яйцеклетките
« Отговор #35 -: Януари 14, 2010, 15:05:30 pm »
...
Абортите бяха съответно: 1-ви в 12та г.с., 2-ри в 7-ма г.с. и 3-ти в края на 5-та г.с.  (това, че срокът е намаляващ дали значи нещо?)
...
... възможно е да е имунологичен проблем?!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Малко статистика за качеството на яйцеклетките
« Отговор #36 -: Януари 15, 2010, 16:45:05 pm »
...
Абортите бяха съответно: 1-ви в 12та г.с., 2-ри в 7-ма г.с. и 3-ти в края на 5-та г.с.  (това, че срокът е намаляващ дали значи нещо?)
...
... възможно е да е имунологичен проблем?!

Май точно натам вървят нещата... Дано го преборим!
Re: Малко статистика за качеството на яйцеклетките
« Отговор #37 -: Януари 19, 2010, 17:23:13 pm »
1. Колко яйцеклетки ви извадиха при пункцията? 1-ви опит - 6 Я
2. Колко от тях се оплодиха и деляха нормално? - 4 оплодени, 3 нормално развиващи се /на 8, на 6 и на 5 деления/
3. Колко ви върнаха при ЕТ? - 3
4. Колко се имплантираха? - Предполагам 1, имах  + за кратко
5. Успешно ли се разви бременността? Не
6. Бихте ли препоръчали инвитро / икси, ако няма установен мъжки фактор? - Нямаме мъжки фактор. Избрахме ИКСИ поради малкия брой Я /не искахме да рискуваме/
7. Протокол Маркес

Пурегон 300 8бр
Пурегон 900 1бр.
Гонал 75 16бр.
Меногон 75 28бр.
Цитротайд 0,25 5бр
Синарел 2мг 4мл.
Естрофем

И аз да добавя относно абортите: 1999г - 1-ви кухо яйце; 2000г - 2-ри 9-та г.с.; 2001г- 3-ти извънматочна бременност; 2008г. 4-ти 9-та г.с.;
1-ви опит ИКСИ - ЧХГ на 12-ти ден 26,9 на 14-ти ден 15,7
на 32г. съм, досега диагнозата ми беше ИЯР, но ще търся и други причини

Re: Малко статистика за качеството на яйцеклетките
« Отговор #38 -: Март 20, 2012, 15:30:24 pm »
Ще се радвам да продължите темата.
АЗ все още нямам опит, но след опита ще отговоря на въпросите.
Re: Малко статистика за качеството на яйцеклетките
« Отговор #39 -: Април 20, 2012, 16:06:12 pm »
Много полезна тема за мен. Сега "прохождам" и искам да съм в час.
Ин витро No.1
1. Колко яйцеклетки ви извадиха при пункцията? – 7
2. Колко от тях се оплодиха и деляха нормално? 3+1 се оплоди
3. Колко ви върнаха при ЕТ?- на 3 ден - 3 ембрионa разделен на 4-5
4. Колко се имплантираха? - 0
5. Успешно ли се разви бременността? – не, отрицателен тест – кръвен на 12-ти ден
7. По какъв протокол ви стимулираха? gonal f 400единици +menopur150единици
8. На каква възраст правихте опитите? 35
Нямаме определение за типа на стерилитета. И двамата с мъжът ми сме с добри показатели.

Ин витро No.2
1. Колко яйцеклетки ви извадиха при пункцията? – 10
2. Колко от тях се оплодиха и деляха нормално? - 7 оплодени,
3. Колко ви върнаха при ЕТ? - 3
4. Колко се имплантираха? - 0
5. Успешно ли се разви бременността? Не
6. Бихте ли препоръчали инвитро / икси, ако няма установен мъжки фактор? - Нямаме мъжки фактор. Зависи от яйцеклетките и организма на жената. В случая, ние сме с много добри показатели ,а не се получава.. Божия работа , момичета...
7. Протокола е същият,  възраст 36

Ин витро No.3 от замразени яйцеклетки- също негативен.Възраст 37-38

Ин витро No.4 -  процес...







Ето и аз на отчет

1-ви опит
1. Колко яйцеклетки ви извадиха при пункцията?-11-зряли;3-не добри
2. Колко от тях се оплодиха и деляха нормално?-5
3. Колко ви върнаха при ЕТ?-2 на 5 ден
4. Колко се имплантираха?-0
5. Успешно ли се разви бременността?-не отрицателен тест на 14 ден - 0 ,13
6. Бихте ли препоръчали инвитро / икси, ако няма установен мъжки фактор?-не съм запозната
7.На колко години бяхте?-33
8.Лекарства при стимулация.-Дълъг протокол, депапептил депот, гонал 200 единици на ден ,мериналн 0,75 на ден
9. На каква възраст правихте опитите? 28
10. Начин на оплождане на яйцеклетките - ИКСИ
9.Причина за неуспеха?-липса на имплантация
*
И аз се включвам, ако с нещо мога да бъда полезна.

Ин витро No.1 - стимулиран опит:
1. Колко яйцеклетки ви извадиха при пункцията? – 8
2. Колко от тях се оплодиха и деляха нормално? - 5 бяха оплодени ИКСИ (3 бр. са опитали да оплодят Ин витро, но не се е получило, мъжки фактор)
3. Колко ви върнаха при ЕТ?- на 3-ти ден - 3 ембриона, много добри
4. Колко се имплантираха? - 0
5. Успешно ли се разви бременността? – не, отрицателен тест
6. Бихте ли препоръчали инвитро / икси, ако няма установен мъжки фактор? - това най-добре преценяват докторите
7. По какъв протокол ви стимулираха? - Дълъг протокол, лека стимулация с Гонал
8. На каква възраст правихте опита? - 39
9. Начин на оплождане на яйцеклетките - ИКСИ

Ин витро No.2 - Естествен цикъл + замразени ембриони:
1. Колко яйцеклетки ви извадиха при пункцията? – 1
2. Колко от тях се оплодиха и деляха нормално? - 1
3. Колко ви върнаха при ЕТ?- на 3-ти ден - 3 ембриона, много добри - 1 от естесвения цикъл и 2 размразени
4. Колко се имплантираха? - 1
5. Успешно ли се разви бременността? – да, и резултата е вече на 9 месеца и половина
6. Бихте ли препоръчали инвитро / икси, ако няма установен мъжки фактор? - това най-добре преценяват докторите
7. По какъв протокол ви стимулираха? - без стимулация
8. На каква възраст правихте опита? - 40
9. Начин на оплождане на яйцеклетките - ИКСИ
« Последна редакция: Юли 24, 2012, 17:22:17 pm от mgstra »


Re: Малко статистика за качеството на яйцеклетките
« Отговор #43 -: Септември 11, 2012, 22:38:31 pm »
1. Колко яйцеклетки ви извадиха при пункцията? 1 ИКСИ 7 фоликула, 2 ИКСИ 13 фоликула
2. Колко от тях се оплодиха и деляха нормално?  1 ИКСИ 5 се оплодиха, 2 ИКСИ 11 се оплодиха
3. Колко ви върнаха при ЕТ? 1 ИКСИ - 3броя лошо качество с много фрагментации на 3 ден, 2 ИКСИ 4броя от които само един с малко по добро качество, разделен на 8 на 3 ден и 5% фрагментации , другите с много фрагментации
4. Колко се имплантираха?0, 0
5. Успешно ли се разви бременността?не,не
6. Бихте ли препоръчали инвитро / икси, ако няма установен мъжки фактор?не сме опитвали ин витро никога защото сме със замразен материал
7. По какъв протокол ви стимулираха? - къс протокол, с Гонал 375 на ден + менопур, после мерионал 450 на ден пак къс протокол/много силни стимулации
8. На каква възраст правихте опита? - 38
9. Начин на оплождане на яйцеклетките - ИКСИ