0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

БРОМОКРИПТИН - странични ефекти
« -: Януари 13, 2005, 14:29:20 pm »
Лекарят ми предписа кломид и бромокриптин, тъй като ми откри в хормоналните изследвания повишаване на пролактина. Още на сутринта след първата половинка от бромокриптина получих силен припадък със загуба на съзнание, след изкуствено дишане се свестих, добре че не бях сама в къщи. Интересувам се случвало ли се е и на вас нещо подобно от това лекарство. Има ли някакъв заместител за сваляне на пролактина, който не се отразява толкова зле. Сега продължавам с кломида, но сигурно няма да има никакъв ефект, след като не мога да си сваля пролактина. Лекарят ми каза, че пролактинът се повишава при стрес. Възможно ли е това. :(
БРОМОКРИПТИН - странични ефекти
« Отговор #1 -: Януари 13, 2005, 17:04:11 pm »
Аз също съм пила бромокриптин има такива странични ефекти особено при хора с по ниско кръвно налягане. Аз повръщах доста от него, но като намалихме малко дозата и като свикнеш с него няма проблеми.
Иначе после ми изписаха Достинекс, който няма никакви странични ефекти, но е доста скъпо лекарство.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
БРОМОКРИПТИН - странични ефекти
« Отговор #2 -: Януари 13, 2005, 17:10:09 pm »
Здравей :) ,аз също трябваше да пия бромокриптин ,но заради същите странични ефекти го спрях-и аз повръщах и ми беше ужасно лошо,а тогава бях и в сесия.Тогава заточнах да пия едни билки и ми се нормализира-4-ри пъти вече го изследвам и си е в норма.А иначе наистина нивата му се влияят от много неща-от стрес също.А защо не пробваш с Достинекс,само че е доста скъпичък. :(
<br />
БРОМОКРИПТИН - странични ефекти
« Отговор #3 -: Януари 14, 2005, 16:33:02 pm »
Лекарят ми ми каза за този Достинекс, но каза, че е доста по-силен от бромокриптина и не ми го препоръча, каза ми да намаля дозата на Бромокриптина, но мен направо ме е страх да изпия нещо такова пак. Стигна се и до изкуствено дишане предния път. Моля, те, кажи ми какви билки си пила за да ти се нормализира бромокриптина, аз питах лекаря си за нещо билково, но той не знаеше :P
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
БРОМОКРИПТИН - странични ефекти
« Отговор #4 -: Януари 14, 2005, 19:20:54 pm »
Ами аз ходя при един гинеколог,който е и фитотерапевт-д-р Желязков и той ми дава билките.
<br />
БРОМОКРИПТИН - странични ефекти
« Отговор #5 -: Януари 17, 2005, 08:27:01 am »
Д-р Желязков от кой град е, как може човек да се свърже с него.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
БРОМОКРИПТИН - странични ефекти
« Отговор #6 -: Януари 17, 2005, 10:46:06 am »
От София е,ето телефона 929 07 05.
<br />
БРОМОКРИПТИН - странични ефекти
« Отговор #7 -: Май 17, 2006, 11:11:53 am »
Знае ли някои Бромоkриптина дали предизвиква овулация че аз нещо вече се ошахавих:)) освен че регулира менструацията и намаля пролактина какво друго?:)) Нека някои които знае повече за него да напише нещо:)) Аз започнах приема му преди 2 дни и не знам колко време ще трябав да го пия:((
БРОМОКРИПТИН - странични ефекти
« Отговор #8 -: Май 17, 2006, 11:28:04 am »
Ади, и на мен ми беше много лошо и повръщах от бромоктиптина. После лекарката ми го смени с парлодел (доколкото знам, активното в-во е същото, просто парлоделът е по-чист). Страничните ефекти спряха поне при мен, т.е. предполагам, че при бромокриптина са били предизвикани от някоя от допълнителните примеси в хапчетата.

dimianki. сам по себе си не предизвиква овулация, но спомага за това. Високият пролактин потиска овулацията. Бромокриптинът връща пролактина до нормалните му нива, в резултат на което се повишава шанса за овулация. Прочети си листовката на лекарството, както и статиите за пролактина в секция "Полезно" на сайта тук.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
БРОМОКРИПТИН - странични ефекти
« Отговор #9 -: Май 17, 2006, 14:34:21 pm »
Аз също пия Бромкриптин от миналата година.В началото не се чуствах добре,но сега вече свикнах.Но това с припадъка въобще не е добре.Консултирай се и с друг лекар.А доколкото знам повишеното ниво на пролактина възпрепядства овулацията.Затова след като се регулира с лекарства овулация би трябвало да се появи.
Успех!
БРОМОКРИПТИН - странични ефекти
« Отговор #10 -: Май 18, 2006, 09:07:48 am »
Благодаря ви! :)
*
БРОМОКРИПТИН - странични ефекти
« Отговор #11 -: Май 18, 2006, 11:53:09 am »
Бромокиптинът и Парлоделът предизвикват такива странични ефекти - гадене, припадане при хора с никсо кръвно налягане.
В такива случаи се намалява дозата и постипенно се покачва или се сменя с Достинекс, който е мн. по-чист продукт и не предизвиква такива проблеми.
Аз пих дълги години Парлодел, в началото докато ми свикне организма имах такива проблеми - падаше ми кръвното, постоянно гадене и съм припадала 2-3 пъти.
След дълго време приемане на Парлодел организмът ми превикна към него и Пролактинът започна да се покачва. Също така докато пиех Парлодел нямах овулация, но след като минах на Достинекс овулацията се появи и пролактинът влезе в норма.
БРОМОКРИПТИН - странични ефекти
« Отговор #12 -: Май 18, 2006, 12:45:46 pm »
Аз съм пила и трете - Достинекс наистина е най-добър но цената е убийствена за дълго лечение, Бромокриптина е най-гадното лекарство според мен и аз имах припадаци отначало, въпреки че го започнах по схема с постепенно увеличаване.
С парлодел всичко ми беше ок - никакви странични ефекти и цената е приемлива.

Моят съвет е да предложите на лекарите смяна от Бромокриптин на Парлодел.

Късмет!!
*

    Anonymous

БРОМОКРИПТИН - странични ефекти
« Отговор #13 -: Май 18, 2006, 16:30:54 pm »
Здравей! На мен също ми се гадеше от бромокриптина и също повръщах от него. Толкова зле се чувствах, но после ми намалиха дозата, а след това го спрях напълно. Ако имаш възможност консултирай се и с друг лекар и го замени това лекарство.
*
БРОМОКРИПТИН - странични ефекти
« Отговор #14 -: Май 19, 2006, 20:32:01 pm »
Мда и аз съм пила бромокриптин съпроводен с ужасни колабирания дори и на улицата,след което го спрях.След известно  време ми ес наложи пак да пия това лекарство но го замених с Парлодел,което си е пак бромокриптин.Моят съвет е да пиеш или парлодел или достинекс,достинекса е по бързо ефективен без странични действия но ужасно скъп  (8 хапчета - 150 лв или нещо такова).Парлодела има известни странични действия но определено по добре се понася от бромокриптина.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

БРОМОКРИПТИН - странични ефекти
« Отговор #15 -: Май 20, 2006, 10:34:20 am »
Направо се обърках здраво вече:( Искам да ви питам понеже моя Пролактин с референтни стойности трябва да е до 629 а аз съм със 630:( малко е отгоре и се чудя дали въобще трябва да се пие:( За това реших да отида при още един лекар за да видя какво ще ми каже.....аз съм с много висок Тестостерон а тоя доктор ми се хвана за Пролактина:((
*
БРОМОКРИПТИН - странични ефекти
« Отговор #16 -: Юни 04, 2006, 11:32:53 am »
Аз също съм пила Бромокриптин , но нямаше никакви странични действия . Имах аденом на хипофизата , претърпях успешна операция и сега всичко е наред .

БРОМОКРИПТИН - странични ефекти
« Отговор #17 -: Юни 04, 2006, 16:29:43 pm »
Само на мен ли ми прави впечатление че повечето бургазлийки лекуват пролактин, тва от климата ли е?
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
БРОМОКРИПТИН - странични ефекти
« Отговор #18 -: Юни 04, 2006, 18:44:02 pm »
Може ли и аз да питам нещо.   Имах висок пролактин. От два месеца пия бромокриптин. За едни месец го смъкнах, но беше в горна граница и док.каза да продължавам да го пия. Цикала ми е нередовен - около 22-24 дена. Като почнах да пия бромокриптин ми дойде на 27 ден. Сега пак се скъси  и ми дойде на 24 ден. Овулацията беше на 10 ден от цикъла. Притесних се пах нещо да не би да не ми е наред защото почнах и стимулация. Вие как мислите? Ще чакам някой да даде мнение.
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
БРОМОКРИПТИН - странични ефекти
« Отговор #19 -: Юни 05, 2006, 15:05:58 pm »
Абе,Луна,май има нещо вярно в това за бургазлийките и пролактина!!!