0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
ОТКОГА ЗАКУСКА И ВЕЧЕРЯ?
« -: Юли 18, 2009, 11:02:40 am »
Момичета, споделете, моля, откога започнахте да давате закуска и вечеря?
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: ОТКОГА ЗАКУСКА И ВЕЧЕРЯ?
« Отговор #1 -: Юли 18, 2009, 11:43:45 am »
Жорко закусва с каша,откакто стана на 6м.Към 10м. започнах да му давам и макарони,на 1г. филия с кашкавал или нещо друго.С една дума - сутрешното АМ заменихме с друго на 6м.
За вечерята - вечер преди лягане продължава да пие по 240мл. АМ.Иначе в 19ч. яде супа или друга манджа - това откакто е на 1г.
<br />
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: ОТКОГА ЗАКУСКА И ВЕЧЕРЯ?
« Отговор #2 -: Юли 18, 2009, 18:14:13 pm »
А следобедна закуска яде ли? Ребека яде каша следобед, а към осем я къпем и тогава си пие АМ, до тогава няма изгледи за глад, а и няма зъби още :P
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: ОТКОГА ЗАКУСКА И ВЕЧЕРЯ?
« Отговор #3 -: Юли 19, 2009, 02:14:22 am »
към 16 ч. яде кремче или бискитена торта , или плод с бискитва пасиран.Общо яде 5 пъти,като 5-тото е АМ .Така е от доста време,но той и до 7м. беше на 6 хранения, а доста от децата на неговата възраст хапват по 4 пъти.
<br />
*
Re: ОТКОГА ЗАКУСКА И ВЕЧЕРЯ?
« Отговор #4 -: Юли 19, 2009, 04:19:59 am »
Аз откакто ги отбих (на 11 месеца) малко по малко заместих млякото в 10 с бисквитки първо, после с филийка с кашкавал, баница или нещо подобно. Вечеря още не съм въвела, заспиваме си с АМ, само от няколко дни преди АМ им давам кисело мляко с банан и бисквити.Това е в 22ч. Преди това около 19ч. ядат плод - чист,  с каша или бисквити, кисело мляко с бисквити.
*
Re: ОТКОГА ЗАКУСКА И ВЕЧЕРЯ?
« Отговор #5 -: Юли 21, 2009, 01:06:00 am »
След годинката предложих вечеря в 7-7,30, прие се добре. Час след това преди заспиване пиеше АМ.
Закуската въведох малко по-късно, трябва да проверя в тефтера кога точно  :oops:
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: ОТКОГА ЗАКУСКА И ВЕЧЕРЯ?
« Отговор #6 -: Юли 21, 2009, 14:20:32 pm »
След годинката предложих вечеря в 7-7,30, прие се добре. Час след това преди заспиване пиеше АМ.
Закуската въведох малко по-късно, трябва да проверя в тефтера кога точно  :oops:

Коки, а колко АМ предлагаше след като даваш за вечеря нещо?
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*
Re: ОТКОГА ЗАКУСКА И ВЕЧЕРЯ?
« Отговор #7 -: Юли 21, 2009, 14:28:15 pm »
Чапла, в началото си пиеше горе-долу същото количество, може би с разлика 20-30мл.
Сега вече едва изпива 150мл, тоест със 100тина по-малко и то не всяка вечер.
Но, той вече е на 1г9м.
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: ОТКОГА ЗАКУСКА И ВЕЧЕРЯ?
« Отговор #8 -: Юли 21, 2009, 14:37:19 pm »
Аха, ще пробвам, не че детето има нужда от вечеря, ама на обед от известно време не яде и мисля да предлагам поне по-здрава закуска взе клавиатурате ще
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
Re: ОТКОГА ЗАКУСКА И ВЕЧЕРЯ?
« Отговор #9 -: Юли 22, 2009, 11:59:08 am »
Марти хапва закуска, обед и вечеря горе долу от 7м. Закуска - зърнена каша с мляко, обяд - нещо с протеини - месо или отскоро жълтък, вечеря - зеленчук. Плод давам след някое от трите яденета по преценка. Мляко пие три пъти, 600-750мл общо за деня. Засега сме на готови пюрета (био). Аз се водя по една английска книжка.
Благодаря ти, Бени!







*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: ОТКОГА ЗАКУСКА И ВЕЧЕРЯ?
« Отговор #10 -: Юли 31, 2009, 19:42:46 pm »
Да се похвалим, вече закусваме кус-кус с масълце и сиренце :P Освен с попара, евентуално, с какво друго бих могла да сменям за разнообразие?
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*
Re: ОТКОГА ЗАКУСКА И ВЕЧЕРЯ?
« Отговор #11 -: Август 01, 2009, 01:31:17 am »
Ние закусваме с бисквити с мляко и много рядко с каша понеже попарата не я уважаваме.мляко давам само вечер по 180-210 мл аптамил в зависимост от това какво е яла в промеждутъка от следобедна закуска и вечерта.апо някога тези неща са много
Re: ОТКОГА ЗАКУСКА И ВЕЧЕРЯ?
« Отговор #12 -: Август 01, 2009, 16:09:34 pm »
Eliq, на каква възраст е детето?
*
Re: ОТКОГА ЗАКУСКА И ВЕЧЕРЯ?
« Отговор #13 -: Август 02, 2009, 19:42:15 pm »
Въведох вечеря след като навършихме годинка. Ми то детето започна да тропа по масата и да показва какво иска  . Така, че като вечеряме нареждам и неговата манджа на масата. 

*
Re: ОТКОГА ЗАКУСКА И ВЕЧЕРЯ?
« Отговор #14 -: Август 03, 2009, 20:42:01 pm »
На 9 месеца сме
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: ОТКОГА ЗАКУСКА И ВЕЧЕРЯ?
« Отговор #15 -: Август 04, 2009, 12:49:31 pm »
На 9 месеца сме
Че много бързо сте почнали с това хранене. Ние по това време ядяхме много малко неща още... А за попарата... И ние не я харесваме особено и ще пробвам мляко с бисквити вече
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*
Re: ОТКОГА ЗАКУСКА И ВЕЧЕРЯ?
« Отговор #16 -: Август 05, 2009, 00:18:28 am »
НИЕ МЛЯКО С БИСКВИТИ МНОГО ЯДЕМ
*
Re: ОТКОГА ЗАКУСКА И ВЕЧЕРЯ?
« Отговор #17 -: Август 05, 2009, 11:59:16 am »
Много ясно, че ще яде. Все пак са сладки. Какви бисквити даваш?
Re: ОТКОГА ЗАКУСКА И ВЕЧЕРЯ?
« Отговор #18 -: Август 05, 2009, 16:47:20 pm »
chapla, за закуска при нас много добре се прие домашна юфка (купена), аз взимам на една Габровска фирма мисля Етър се казваше и е препечена и много тънка. Строшавам я на ситно и я варя. После овкусявам като кус кус, с масло и сирене, аз слагам и малко захар.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: ОТКОГА ЗАКУСКА И ВЕЧЕРЯ?
« Отговор #19 -: Август 05, 2009, 16:57:45 pm »
На 9 месеца сме

eliq, мисля, че на тази възраст е добре да има детето две млечни хранения.  Какво казва педиатъра ви? 
*
Re: ОТКОГА ЗАКУСКА И ВЕЧЕРЯ?
« Отговор #20 -: Август 06, 2009, 00:39:33 am »
ми бисквити на плазмон ,но за млякото по и харесват на чичибен понеже са по-сладки имат и сухари.на хип не и харесват и в сухо състояние,а в млякото не ги иска въобще
*
Re: ОТКОГА ЗАКУСКА И ВЕЧЕРЯ?
« Отговор #21 -: Август 06, 2009, 00:43:06 am »
По принцип аптамил давам и в 6 часа сутрин ,но от 10 дена не ми се буди ,а си става направо в 8.А в 14 часа майка и дава по 60 мл аптамил колкото да се приспи-понякога не го изяжда.на обед ядем обилно и затова такова малко количество
*
Re: ОТКОГА ЗАКУСКА И ВЕЧЕРЯ?
« Отговор #22 -: Август 06, 2009, 12:49:53 pm »
Елия, чела ли си състава на Чичибен? Аз не бих дала такива бисквити на дете под 1 год. (дори и по-големи). Много съм против даването на подсладени храни до 1год., но всеки сам си преценя...
*
Re: ОТКОГА ЗАКУСКА И ВЕЧЕРЯ?
« Отговор #23 -: Август 06, 2009, 17:11:00 pm »
ми дават ги за деца под 1 год
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: ОТКОГА ЗАКУСКА И ВЕЧЕРЯ?
« Отговор #24 -: Август 06, 2009, 17:53:54 pm »
Василена, благодаря за предложението, ще пробвам с тая юфка като свърши плазмонът, че много скъпо идва:)
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*
Re: ОТКОГА ЗАКУСКА И ВЕЧЕРЯ?
« Отговор #25 -: Август 06, 2009, 18:25:56 pm »
Против баницата /бутерка,купешка или домашна/ съм.За закуска давам освен попара,овесени ядки и кус-кус, и безмлечна каша с пасиран пресен плод.Домашната юфка е добра идея ще пробвам и аз.Иван до 10 мес./сега е на 1 и 1м./не искаше въобще да помирише дори попара,след това започна с удоволствие да яде.Но мисля, че ако детето си иска млякото/не говоря за кисело изобщо/ сутрин и вечер не виждам смисъл да се спира и заменя поне до 2 години.То едва ли ги засища за повече от два часа,т.е.закуска може и след млякото, а вечеря 1-2ч. преди млякото.
*
Re: ОТКОГА ЗАКУСКА И ВЕЧЕРЯ?
« Отговор #26 -: Август 07, 2009, 17:39:48 pm »
Че какво толкова си против домашната баница и бутерки? Моите деца пък много обичат баница, но не закусват с нея, а обядват. Закуската ни все още е АМ в 6-7 часа.
*
Re: ОТКОГА ЗАКУСКА И ВЕЧЕРЯ?
« Отговор #27 -: Август 07, 2009, 18:22:16 pm »
Момичета, искам да ви се оплача.
Моят Алекс нито закусва, нито вечеря, а за обяд да не говорим...
Няма никакъв апетит. Попара и кус-кус не прояде... от известно време опитвам с филийки с кашкавал или яйце и сирене. Само ги троши и мачка с ръце, ако нещо отгризне го прави на топка в устата и накрая го изплюва. Незнам дали влиза някоя троха в стомаха. Отказва всякакви пюрета, супи, манджи.
Пием по 3-4 пъти в денонощие по 200гр.АМ и ако през деня хапне някоя лъжичка кисело мляко - чисто, без бисквити, това е.
Колкото пюрета и каши съм изхвърлила, сигурно щях да изхраня 2 деца.
От както беше болен, отказва и Ам. Караме я само на вода...
Вече изпадам в ужас и не знам какво да го правя.

Извинявам се за дългия пост!
Re: ОТКОГА ЗАКУСКА И ВЕЧЕРЯ?
« Отговор #28 -: Август 07, 2009, 18:57:58 pm »
galli, от колко време отказва храна? Мия имаше наскоро 1 такъв период и супер се бяхме притеснили -1 седмица нищо не ядеше, но поне пиеше сокчета. Обикновено ги разреждам с много вода, но тогава ги давах чисти, също както и шейк от мляко и банан, за да приема все пак нещо. Много отслабна, но като почна да се храни, понавакса. А по отношение на попарата -прояде я чак на 2,3г., дотогава само с АМ закусваше.
<br />[link=http:
*
Re: ОТКОГА ЗАКУСКА И ВЕЧЕРЯ?
« Отговор #29 -: Август 07, 2009, 19:19:07 pm »
Може би от около 2 месеца сме така. Но преди поне пиеше АМ, а от 10 дни и него отказва. С голям зор изпива 200гр. през деня и още толкова през нощта.
В аптеките има разни сиропи за апетит. Замислям се дали да не започна да давам нещо.
Някой, ако има опит ще се радвам да сподели.
Не съм го теглила, но мисля, че е отслабнал малко, и е отпуснат. По цял ден лежи. Не иска да ходи, да играе... незнам какво да го правя.
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: ОТКОГА ЗАКУСКА И ВЕЧЕРЯ?
« Отговор #30 -: Август 13, 2009, 15:20:41 pm »
Не искам да те плаша, но не е ли по-добре да го види педиатърът? Все пак това си е доста време, не е за седмица-две...
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
Re: ОТКОГА ЗАКУСКА И ВЕЧЕРЯ?
« Отговор #31 -: Август 15, 2009, 00:00:07 am »
Гали, прави ли сте някакви изследвания?
На мен не би ми изтърпяло сърцето, 2 месеца безапетитие, а и както казваш е отпуснат и лежи... не е характерно за децата това.
Аз бих хукнала още на 2я ден по доктори.... малко хипохондричка си падам де :)

*
Re: ОТКОГА ЗАКУСКА И ВЕЧЕРЯ?
« Отговор #32 -: Август 17, 2009, 14:51:21 pm »
Бени, Алекс преди да се разболее ядеше само АМ, но беше жизнен. След като изкара грипчето тогава отпадна много. Вече е по- добре. Основната ни храна пак е АМ, но и по малко плодчета хапва.
Иначе съм го водила за безапетитието на двама педиатри и един педиатър- хомеопат, но резултат няма.
Сега давам сироп Апетон, да видим като го изпие ще има ли промяна в апетита.
*
Re: ОТКОГА ЗАКУСКА И ВЕЧЕРЯ?
« Отговор #33 -: Септември 18, 2009, 19:03:11 pm »
От 2 седмици имам чувството, че ми намаля кърмата и детето е гладно.
Мислех си да въведа закуска вече, но какво бих могла да и давам на 9,5 месеца. АМ отказва, днес следобяд и дадох един йогурт на хумана прие се добре.
Режима ни е следния:
04.00 - кърма
08.00 - кърма
12.00 - зеленчуково пюре/месно. В момента не предлагам месо защото отказва да го яде, от 2 седмици сме така.
15.30 - кърма
18.30 - редувам плодово пюре с безмлечни оризова каша, елда или и двете (3-4 с.л.) с плодово пюре.
21.30 - кърма
Зеленчукови пюрета яде от 150мл до 260мл.
Плодови пюрета 190мл. тук може и повече да изяде, но непредлагам повече.
Каши от 250мл до 300мл.

От една седмица и в 10.00 сутринта суче. Мисля си в този час да въведа лека закуска и да изместя малко следващите хранения в 14.00, 18.00, 21.30, а кърменето в 15,30 да го спра с идеята вечер да и предлагам и двете гърди.
« Последна редакция: Септември 18, 2009, 19:12:46 pm от Малина »


*
Re: ОТКОГА ЗАКУСКА И ВЕЧЕРЯ?
« Отговор #34 -: Септември 19, 2009, 13:35:04 pm »
Галка, има ли промяна в апетита на малкия след сиропа? моята разбойничка определено бойкотира месните и зеленчуковите яденета, обича си АМ, плодовите пюрета и йогуртите, успяхме да я накараме поне да яде сандвич веднъж на ден, но готвено - мнооого трудно. едва на годинка е, а в менюто й липсват супи и "манджи". кажи, ако сиропа действа на твоето момченце, щ го пробвам и аз ако има ефект.
сори за оффа :(
*
Re: ОТКОГА ЗАКУСКА И ВЕЧЕРЯ?
« Отговор #35 -: Септември 20, 2009, 19:12:22 pm »
Викето, изпихме 1 шише сироп, сега пием 2-ро. Ефект никакъв!!!
Не яде нищо друго, освен АМ и малко кисело мляко. При нас липсват попари, супи, манджи и т.н.
Пюрета от 2 месеца не е хапвал, никакви. След като опита нашата храна, може би пюретата са му безвкусни.
И апетит не ни идва. Чудя се какво да го правя вече...

*
Re: ОТКОГА ЗАКУСКА И ВЕЧЕРЯ?
« Отговор #36 -: Септември 20, 2009, 22:40:21 pm »
Хм, все едно чета за моето дете. Само дето тя хапва нещо чат пат. Но като цяло кара на адаптирано мляко и то предимно нощем. И тя пи сироп за апетит, ма ефектът е нулев.
Тя започна да не яде като че ли като почнаха да излизат зъбите. Не че преди много ядеше, но поне не минаваше ядене без да е хапнала поне малко, а сега често и се случва. Но има неща,които никога не отказва. И аз се чудя какво да я правя вече.
Re: ОТКОГА ЗАКУСКА И ВЕЧЕРЯ?
« Отговор #37 -: Септември 21, 2009, 00:22:40 am »
Галка, дете на тази възраст да кара само на АМ и малко плодове.... Защо не отидете на свестен педиатър? Чувала съм тук от момичетата, че пускат стерилна урина при такъв случай. Успех, дано скоро се оправи детето.
*
Re: ОТКОГА ЗАКУСКА И ВЕЧЕРЯ?
« Отговор #38 -: Септември 21, 2009, 19:30:20 pm »
И ние сме така... На приливи и големи отливи. Яде и пие много кисело мляко, постоянно почти;в него слагам по малко каша, за да приема и още нещо. Понякога хапва краставица, домат, варен морков, ябълка постоянно яде. Останалите неща не иска да ги види. По едно време беше прояла манджите, и то защото и дадох да ги пипа с ръце, колкото си иска, и тя взе да слага и в устата си. Но вече няма интерес към тази игра. И аз не знам какво да я правя, като че ли опитах доста начини...Дано да е период и да отмине.

А пък аз се надявам и на яслата от тази седмица. Доста деца прояждали добре, като гледали, че другите ядат, но дали е вярно, или са рекламни легенди на персонала от яслата...Някой има ли идея, дали  вярно, или е индивидуално и това?
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: ОТКОГА ЗАКУСКА И ВЕЧЕРЯ?
« Отговор #39 -: Септември 21, 2009, 20:36:12 pm »
Ние също вече 3 месеца сме много злояди  :(,кошмар.
Сладко,плодовите пюрета ,грис,нишестие изобщо неблизваме.
От няколко дена отказваме и зеленчуковите ястия,единствено хапваме по малко хляб с маргарин и шунка.
*
Re: ОТКОГА ЗАКУСКА И ВЕЧЕРЯ?
« Отговор #40 -: Септември 21, 2009, 20:55:38 pm »
Розичка, не знам за яслите, но е факт, че Александра когато се храни заедно с нас или с деца е по-ентусиазирана и хапва прилично. Понякога изяжда повече от осемгодишния си братовчед, ама той е известен с неяденето си. : :lol:
На вас успешен старт в яслата!
Re: ОТКОГА ЗАКУСКА И ВЕЧЕРЯ?
« Отговор #41 -: Септември 22, 2009, 14:37:10 pm »
Рози, относно колективните хранения - не е мит и легенда :wink:
Значи моята дъщеря винаги е била пухкава и ние се чудим от какво, като тя изяжда наполовина порция от 1-годишните деца с които се събираме долу в градинката.
Племенницата ми изяжда минимум 2 пъти повече от нея, а е като комарче! Както и да е! Когато яде някое друго дете нещо, което тя по принцип не ще и да вкуси, ела я виж!!! Ще го налапа наведнъж! Така че дано се успокои майчиното ти сърце като тръгне на градина :lol:
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: ОТКОГА ЗАКУСКА И ВЕЧЕРЯ?
« Отговор #42 -: Февруари 03, 2010, 13:19:01 pm »
Мога ли вече да давам вечеря, някакво постно ядене или супа около 20:00 ч., след като  закусва към 17:30 и се кърмим все още около 21:30?Аз не настоявам, но той има силно желание да похапва, както беше злояд, сега му се е отворила хапката.Ако дам не изяжда повече от 100-150 мл.