0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

бързо покачващо се чхг?
« -: Юни 24, 2009, 22:05:08 pm »
момичета, помагайте. до вчера ме беше страх от "бавно покачващо се чхг" заради преживяна една извънматочна, сега и други страхове ме налегнаха. да разкажа накратко:
заради въпросната извънматочна и страха ми да не се повтори, този път реших да започна от рано да следя бета чхг. пмц ми беше на 26.05.2009 при средно 32-34 дневен цикъл. овулацията ми беше със сигурност на 10.06.2009 /видя се на узи/ на 22.06.2009 чхг-53.30 /което ще рече 12-ти ден след ову/ днес 24.06.2009-174.4. на калкулатора излиза, че се удвоява на всеки 1.2 дни, което според мен е прекалено бързо. според вас какво може да означава това, може би лабораторна грешка. между другото признаците ми са както предния път. чести болки ниско долу като пред мензис, но този път започнаха твърде рано-почти веднага след ову. от няколко дни и проблеми със стомаха и червата-постоянно съм подута и имам газове-много неприятно /предния път пак беше така, дори се будех нощем/ много ми е притеснено. не смея да се зарадвам. моят доктор каза да отида на преглед на 5-ти ден от закъснението, което ще е горе долу на 03.07.2009. незнам какво да правя до тогава. да продължавам ли през ден да пускам чхг?
ох, уж щеше да е накратко а стана много дълго
п.с: незнам дали темата е за тука, но в момента немога да мисля адекватно, моля модераторите да я преместят ако сметнат за необходимо.


Re: бързо покачващо се чхг?
« Отговор #1 -: Юни 24, 2009, 22:12:27 pm »
 Според мен ЧХГ ти нараства перфектно. :D
Не си мисли разни глупости , а се успокой - този път всичко ще бъде наред!
  osi_9
*
Re: бързо покачващо се чхг?
« Отговор #2 -: Юни 24, 2009, 22:13:13 pm »
Според мен пусни още едно чхг след 48 часа да видиш как нараства.Ако нещо много те притеснява отиди на лекар по-рано от 3.07.
Късмет и дано всичко да е наред!
Re: бързо покачващо се чхг?
« Отговор #3 -: Юни 24, 2009, 22:14:21 pm »
Според мен ЧХГ ти нараства перфектно. :D
Не си мисли разни глупости , а се успокой - този път всичко ще бъде наред!
  osi_9

благодаря ти, мила. сърцето ми така се е свило, че докато не разбера със сигурност дали всичко е наред, незнам как ще се успокоя.


Re: бързо покачващо се чхг?
« Отговор #4 -: Юни 24, 2009, 22:16:58 pm »
Според мен пусни още едно чхг след 48 часа да видиш как нараства.Ако нещо много те притеснява отиди на лекар по-рано от 3.07.
Късмет и дано всичко да е наред!

така ще направя. благодаря


*
Re: бързо покачващо се чхг?
« Отговор #5 -: Юни 25, 2009, 18:36:14 pm »
И при двете ми бременности ЧХГ нарастваше с почти същите темпове като твоето. И в двата случая бебето е едно.
Не си пълни главата с черни мисли. Всичко ще е наред този път.
Здраво бебе около термин и щастлива бременност.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: бързо покачващо се чхг?
« Отговор #6 -: Юни 25, 2009, 19:21:30 pm »
И при двете ми бременности ЧХГ нарастваше с почти същите темпове като твоето. И в двата случая бебето е едно.
Не си пълни главата с черни мисли. Всичко ще е наред този път.
Здраво бебе около термин и щастлива бременност.
благодаря! силно се надявам всичко да е наред. но сигурно няма да се успокоя докато не се види плод в матката. притесняват ме много и болите като при цикъл. дано да са нормални. ще питам доктора като се видим


*
Re: бързо покачващо се чхг?
« Отговор #7 -: Юни 25, 2009, 19:27:01 pm »
Когато забременях с Калоян, болките при много болезнените ми цикли, ми се сториха направо незначителни в сравнение с тези след положителния тест. Явно връзки на матката се разтягаха. Въобще да не те притесняват такива болежки. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: бързо покачващо се чхг?
« Отговор #8 -: Юни 25, 2009, 20:15:26 pm »
ох, дано да е това. аз все го свързвам с извънматочна, защото предния път беше по същия начин и накрая се оказа извънматочна. може и да е нямало връзка/болките с извънматочната/ но колко ми трябва да се шашна.... 8O


*
Re: бързо покачващо се чхг?
« Отговор #9 -: Юни 25, 2009, 20:21:16 pm »
Не съм чувала за така нарастващо ЧХГ и извънматочна. :wink:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: бързо покачващо се чхг?
« Отговор #10 -: Юни 25, 2009, 20:29:41 pm »
оооооо, в момента съм в такава "фаза", че мога да опровергая всяко оптимистично изказване  :wink: например: високо е, защото все още ембриончето е малко и не му е станало тясно в тръбата. като му стане тясно и неможе да се развива както "събратята си в матката" тогава ще започне да се покачва по-бавно  :?


*
Re: бързо покачващо се чхг?
« Отговор #11 -: Юни 25, 2009, 20:35:57 pm »
Ти си направо за бой. :lol:
Отивай да разглеждаш колички. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: бързо покачващо се чхг?
« Отговор #12 -: Юни 25, 2009, 21:16:52 pm »
знам, знам. всеки ден да ме бият-малко ще ми е. а количка одавна съм си харесала, само се моля да стигна до там да купувам. дай боже :)


Re: бързо покачващо се чхг?
« Отговор #13 -: Юни 29, 2009, 12:38:02 pm »
да продължа да ви информирам. в петък 26.06.2009 ЧХГ беше 410.16, малко е забавило покачването си. калкулатора показа на всеки 1.6 дни. днес пак пуснах, по-късно ще кажа как се развиват нещата. болки продължавам да имам обаче. вчера цял ден нищо и в 22:00 започнаха и около половин час едва намирах сили да говоря. пих но-шпа. това е за сега. прегръщам ви
 :bighug:


Re: бързо покачващо се чхг?
« Отговор #14 -: Юни 29, 2009, 13:41:41 pm »
Джиджи разбирам напълно защо се тревожиш толкова, но при такова страхотно ЧХТ мисля, че всичко ще бъде повече от прекрасно  :crossfingers: :crossfingers: Според мен стойностите му са перфектни, ще видиш и днес как ще е и се надявам да си отдъхнеш поне мъничко,защото такова хубаво покачване говори за една нормално развиваща се бременност   yahoo_17 Знам, че няма да се успокоиш докато не отидеш при доки и не видиш малката точица в матката и се надявам дните до Петък да минат бързичко  :D А съм чела и други момичета които казват, че изпитават по-силни болки, а после всичко е наред с бебоците  yahoo_17 yahoo_17
Re: бързо покачващо се чхг?
« Отговор #15 -: Юни 29, 2009, 15:45:28 pm »
Джиджи разбирам напълно защо се тревожиш толкова, но при такова страхотно ЧХТ мисля, че всичко ще бъде повече от прекрасно  :crossfingers: :crossfingers: Според мен стойностите му са перфектни, ще видиш и днес как ще е и се надявам да си отдъхнеш поне мъничко,защото такова хубаво покачване говори за една нормално развиваща се бременност   yahoo_17 Знам, че няма да се успокоиш докато не отидеш при доки и не видиш малката точица в матката и се надявам дните до Петък да минат бързичко  :D А съм чела и други момичета които казват, че изпитават по-силни болки, а после всичко е наред с бебоците  yahoo_17 yahoo_17

много ви благодаря на всички. невероятно успокоително ми действате  :wink: чела съм много момичета, които казват, че тук намират подкрепа и напълно ги разбирам. незнам какво щях да правя без този форум и въобще без информацията в този сайт. тук научих много, а човек когато е наясно може да бъде наистина по-спокоен. обещавам да ви държа в течение. прегръщам ви всички  :bighug:  пожелавам на всички вас много скоро да усетите тръпката от това да сте preggo и след това едно живо и здраво  :bori_011:, а защо не и две....три  :P


Re: бързо покачващо се чхг?
« Отговор #16 -: Юни 29, 2009, 23:49:42 pm »
днес вече е 1567.11  :)


Re: бързо покачващо се чхг?
« Отговор #17 -: Юни 30, 2009, 00:25:51 am »
Джиджи това е повече от страхотен резултат браво миличка само така  :D Сега се успокой вече и си чакай прегледчето в Петък  :D
Re: бързо покачващо се чхг?
« Отговор #18 -: Юни 30, 2009, 11:54:36 am »
Джиджи това е повече от страхотен резултат браво миличка само така  :D Сега се успокой вече и си чакай прегледчето в Петък  :D

благодаря ти, миличка. с нетърпение чакам прегледа. дано се види нещо на видеозона, но предполагам, че до тогава ЧХГ ще е нарастнало достатъчно за да се види. ох, дай боже!


*
Re: бързо покачващо се чхг?
« Отговор #19 -: Юни 30, 2009, 11:57:24 am »
Над 1000 се вижда. Аз бях с 1018 и се видяха двете точици.
Честито! И при теб май ще се окажат 2  :wink:
Re: бързо покачващо се чхг?
« Отговор #20 -: Юни 30, 2009, 12:04:18 pm »
Над 1000 се вижда. Аз бях с 1018 и се видяха двете точици.
Честито! И при теб май ще се окажат 2  :wink:

ами аз нямам нищо против  :D преди се плашех като си представях как се отглеждат близнаци, но след тия преживявания през последните няколко месеца коренно си промених мисленето. сега и три да са, нямам нищо против, само да са живи и здрави и всичко да е наред  :)


Re: бързо покачващо се чхг?
« Отговор #21 -: Юли 02, 2009, 00:05:45 am »
днес вече е 4880.26  8O дано са близнаци  :oops:


*
Re: бързо покачващо се чхг?
« Отговор #22 -: Юли 02, 2009, 11:48:38 am »
Ей, браво!
Отивай на лекар!
Re: бързо покачващо се чхг?
« Отговор #23 -: Юли 02, 2009, 11:52:07 am »
Ей, браво!
Отивай на лекар!

днес след обяд съм на преглед. стискайте палци  дано се види :babyflips:

 :P


Re: бързо покачващо се чхг?
« Отговор #24 -: Юли 02, 2009, 12:47:41 pm »
Е, с тоя резултата определено не се крие там, където не му е мястото. Чакаме да се похвалиш след прегледа :D!
*
Re: бързо покачващо се чхг?
« Отговор #25 -: Юли 02, 2009, 12:53:22 pm »
днес вече е 4880.26  8O дано са близнаци  :oops:
Оле,супер!Дано са близнаци,пожелавам ти от сърце! :D :bighug:
Re: бързо покачващо се чхг?
« Отговор #26 -: Юли 02, 2009, 13:15:21 pm »
 не смея да бързам да се радвам, но отвътре ми идва да ... :balk_46: :party:


*
Re: бързо покачващо се чхг?
« Отговор #27 -: Юли 02, 2009, 15:09:31 pm »
днес вече е 4880.26  8O дано са близнаци  :oops:
Страхотен резултата!Дано са близначета!
Ще чакаме новини след прегледа!
*
Re: бързо покачващо се чхг?
« Отговор #28 -: Юли 02, 2009, 15:41:36 pm »
Пожелевам ти приказен следобяд и едно живо, здраво и родено на термин бебе.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: бързо покачващо се чхг?
« Отговор #29 -: Юли 02, 2009, 15:48:18 pm »
благодаря ви, милички!  :bighug:
много се вълнувам за прегледа. след малко тръгвам, че ме чака доста път..... непременно ще пиша като се върна.


*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: бързо покачващо се чхг?
« Отговор #30 -: Юли 02, 2009, 16:01:20 pm »
Пожелавам ти мнооого късмет. Вярвам, че всичко ще бъде наред. И май наистина ще са близначета. :D
Re: бързо покачващо се чхг?
« Отговор #31 -: Юли 02, 2009, 21:25:57 pm »
върнах се от преглед. доктора видя плоден сак, един....7мм. вика ме след една седмица да гледа дали има ембрион. зачуди се защо ми е толкова високо чхг при 6 дневно закъснение, но не ми отговори според него защо е така. каза: като те прегледам другата седмица ще ти кажа. сега пак започвам да се притеснявам. възможно ли е да са близнаци в един сак и като не се виждат ембриончета още да не се разбере, че са две. това високо чхг много ме плаши. особено ако се окаже, че не са две.
някой знае ли гроздовидна бременност как се диагностицира и в коя седмица?


*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: бързо покачващо се чхг?
« Отговор #32 -: Юли 02, 2009, 21:40:20 pm »
джиджи недей да се вкарваш в някакви филми моля те.Възможно е да са две в един сак така стават еднояйчни близнаци.Бъди спокойна, защото иначе само си вредиш знам, че е трудно, но опитай.Всичко ще е наред мила ще видиш.Успех
Погледни тези референтни стойности и ще видиш колко много варират нивата.
• 3 седмици от ПРМ: 5 - 50 mIU/ml
• 4 седмици от ПРМ: 5 - 426 mIU/ml
• 5 седмици от ПРМ: 18 – 7 340 mIU/ml
• 6 седмици от ПРМ: 1 080 – 56 500 mIU/ml
• 7 - 8 седмици от ПРМ: 7 650 – 229 000 mIU/ml
• 9 - 12 седмици от ПРМ: 25 700 – 288 000 mIU/ml
• 13 - 16 седмици от ПМП: 13 300 – 254 000 mIU/ml
• 17 - 24 седмици от ПМП: 4 060 – 165 400 mIU/ml
• 25 - 40 седмици от ПМП: 3 640 – 117 000 mIU/ml
• не бременни: <5.0 mIU/ml
• След менопауза: <9.5 mIU/ml

« Последна редакция: Юли 02, 2009, 21:43:53 pm от denisa12251 »
Re: бързо покачващо се чхг?
« Отговор #33 -: Юли 02, 2009, 22:39:26 pm »
• 5 седмици от ПРМ: 18 – 7 340 mIU/ml
мен това ме притеснява, че е до 7340 в петата седмица, а моето е 4880 още в първия ден на 5г.с. с тия темпове, които расте до края на седмицата ще стане доста повече


*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: бързо покачващо се чхг?
« Отговор #34 -: Юли 02, 2009, 23:23:00 pm »
Кога ти е първият ден от последния цикъл?
*
Re: бързо покачващо се чхг?
« Отговор #35 -: Юли 03, 2009, 11:31:22 am »
И моето ЧХГ нарастваше с такива темпове, и до последно не вярвах, че сме с едно ембрионче  :wink: Освен да ти честитя, друго не остава  :bighug:
Стига си се филмирала, всичко ще е наред - повярвай го и се пази, а относно болките първите месеци постоянно бех на но шпа, понякога си мислех, 4е всеки момент ще ми дойде цикъла, но слава Богу, другият месец трябва да сме трима  :bighug:  -пожелавам това и на теб.
Re: бързо покачващо се чхг?
« Отговор #36 -: Юли 03, 2009, 12:07:34 pm »
Джиджи престани да мислиш лоши работи и да се вкарваш във филми !!! Щом нараства така добре ЧХГ-то значи бебчето се развива нормално, а и стойностите в Интернет са само ориентировъчни  :D Сложи си усмивчицата на лицето и чакай вече по-спокойно другия преглед  :)
Re: бързо покачващо се чхг?
« Отговор #37 -: Юли 03, 2009, 13:52:22 pm »
Кога ти е първият ден от последния цикъл?
на 26.05.2009, на 10.06.2009 имах доказана на узи ову


Re: бързо покачващо се чхг?
« Отговор #38 -: Юли 03, 2009, 13:56:17 pm »
И моето ЧХГ нарастваше с такива темпове, и до последно не вярвах, че сме с едно ембрионче  :wink: Освен да ти честитя, друго не остава  :bighug:
Стига си се филмирала, всичко ще е наред - повярвай го и се пази, а относно болките първите месеци постоянно бех на но шпа, понякога си мислех, 4е всеки момент ще ми дойде цикъла, но слава Богу, другият месец трябва да сме трима  :bighug:  -пожелавам това и на теб.

дано да е така, ще се опитам да не вкарвам черни мисли в главата си. ще изчакам да каже доктора какво е. аз и да го мисля и да не го мисля, то каквото има да става ще стане. ще пиша пак като има развитие. а на твоето бебче му пожелавам да е живо и здраво и като се появи на бял свят да не създава никакви проблеми на мама и тате :)


*
Re: бързо покачващо се чхг?
« Отговор #39 -: Юли 03, 2009, 13:58:55 pm »
Ами вече си на 5гс и 3 дни
Re: бързо покачващо се чхг?
« Отговор #40 -: Юли 03, 2009, 14:03:25 pm »
Джиджи престани да мислиш лоши работи и да се вкарваш във филми !!! Щом нараства така добре ЧХГ-то значи бебчето се развива нормално, а и стойностите в Интернет са само ориентировъчни  :D Сложи си усмивчицата на лицето и чакай вече по-спокойно другия преглед  :)

 :P обещавам да се опитам да съм по-спокойна. поне за сега се чувствам добре, като изключа някои стомашни неразположения, но....не е болка за умиране. поне болките ниско долу вече почти ги няма и не са толкова силни. не ми става лошо.... ако не ме боляха гърдите, все едно, че не съм бременна. даже и апетита не ми се е увеличил.....все още :)


Re: бързо покачващо се чхг?
« Отговор #41 -: Юли 03, 2009, 14:05:08 pm »
Ами вече си на 5гс и 3 дни
точно така, и в понеделник чхг беше 4880, днес сигурно е поне 8000


*
Re: бързо покачващо се чхг?
« Отговор #42 -: Юли 03, 2009, 14:08:48 pm »
Всичко е наред, спокойно.
Re: бързо покачващо се чхг?
« Отговор #43 -: Април 29, 2014, 14:32:29 pm »
Здравейте, ще трябва да разбутам малко темата, понеже не ме свърта вече, а следващия преглед ще е след празниците. Бях писала и в темата за бъдещите бременни, но нещата се променят сякаш.
Ето графиката ми. ПМЦ е посочен на око, понеже нямам никаква идея кога беше  :oops: но беше през март, а според лекарката на база  първите стойност на чхг е било около 25.03. И така, ето първо графиката ми, като освен първата дата на цикъла, всичко друго е съвсем коректно попълнено:
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=kotaranata
А стойностите на ЧХГ са:
22.04- 133.30
24.04- 555.50 , на 25.04 бях на преглед и лекарката каза че "това трябва да е" и посочи една черна точка
28.04- 7672.8

Удвояването е средно на 24ч., което е много. М/у последните два теста удвояването леко е намаляло, но пак е в рамките на 24ч....
Направо не ме свърта вече. Предишния цикъл до колкото имам спомен беше съвсем точен, но преди него беше със закъснение 2м, като се появи доста обилно течение. Изчетох форума, и други статии, никъде не открих удвояване на чхг за 24ч. Навсякъде пише само за по- високи стойности, но не и за по- бързо удвояване. Успокоявам се че бебетата са 2-3, но все ми се върти друго в главата. Помагайте...
"Истински приятел е не онзи, който е до теб, когато си на дъното, а онзи, който е до теб, когато се мъчиш да изплуваш."

[
*
Re: бързо покачващо се чхг?
« Отговор #44 -: Май 01, 2014, 00:46:24 am »
kotaranata, потърсих темата в която бях чела за успешна бременност при бързо удвояващо се ЧХГ (приблизително, както при теб):
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=35697.msg570872#msg570872   - публикацията на White, тя е писала и в настоящата тема на втора страница.  Спокойствие до прегледа! И с пожелание за успешна бременност!  yahoo_17
« Последна редакция: Май 01, 2014, 00:56:15 am от marsi »

Re: бързо покачващо се чхг?
« Отговор #45 -: Май 01, 2014, 11:02:27 am »
Ох, благодатя ти marsi.....
Аз я видях тази тема педи време, но така ми се е свило сърцето...
Предвид че бременността не е планувана, че е след дълга командировка на съпруга ми и че е в резултат на 'пазене' от страна на таткото... по скоро мислите ми вървят към някакви усложнения... Не знам... И като знам колко сме ги чакали малките принцеси, сега си склонна да виждам нещата в сиво-черен нюанс отколкото да приема че съм като 12г. цигане, което е забременяло от първия път...
...А при тези резултати ще вземе някой доктор да каже че овулацията е била по време на командировката му... леле  :D  :lol:
Изкушавам се да открия дежурна лаборатория и да пусна още едно чхг, макар че и да се е удвоява пак на 24. това няма да е нито успокоение, нито пък ще ми отговори на въпроса "защо". 
Общо взето само си търся някой, с който да го изкоментирам от човешка гледна точка...  :( А така съм се подула- гърди, корем...изцяло....Не съм в София, иначе бих отишла в някоя частна клиника на УЗ.... Не знам... ще пиша като имам някаква яснота пак....
"Истински приятел е не онзи, който е до теб, когато си на дъното, а онзи, който е до теб, когато се мъчиш да изплуваш."

[
*
Re: бързо покачващо се чхг?
« Отговор #46 -: Май 01, 2014, 11:55:44 am »
При тази ситуация, мисля че е излишно да пускаш отново ЧХГ, по- скоро се опитай да се успокоиш и си изчакай прегледа. Мъжете много не разбират от овулация и стойности на ЧХГ ...   :D  :lol:

*
Re: бързо покачващо се чхг?
« Отговор #47 -: Май 08, 2014, 14:00:58 pm »
Съвсем нормално е удвояването на ЧХГ на 48 часа или по-малко. Това говори за нормално развиваща се бременност. :D
Усмивка на лицето, попътен вятър и здраво бебе около термин. :wink:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери