Семейство, дом и свободно време > На чашка кафе и на халба бира

Важно е да пишем грамотно!!!

(1/66) > >>

Eфирче:
Напоследък се изумявам на безбройните и понякога нелепи правописни грешки.
Признавам си , за да пиша тема по този повод, раздразнението ми е взело връх над разума.

Не е нужно да си патриот, за да уважаваш собствения си език и правопис.
Нужно е да уважаваш себе си, защото ти се изразяваш чрез него.
Написаното е огледало на автора!
Недопустимо е да пишем (консултациЙ,стимулациЙ, удобрявам, окОражавам, яйцеклеДка, деЦки.....)
За шльокавицата въобще не иде реч. За радост, тук тя е рядко явление.

Вярно, граматиката сме я учили отдавна, но нищо не коства да проверим правописа си с многобройните програми и сайтове, създадени с тази цел.
Не е срамно да проверим, срамно е да пишем неграмотно!
Слагам призива и в подписа си!

anizi:

--- Цитат ---Напоследък се изумявам на безбройните и понякога нелепи правописни грешки.
Признавам си , за да пиша тема по този повод, раздразнението ми е взело връх над разума.

Не е нужно да си патриот, за да уважаваш собствения си език и правопис.
Нужно е да уважаваш себе си, защото ти се изразяваш чрез него.
Написаното е огледало на автора!
Недопустимо е да пишем (консултациЙ,стимулациЙ, удобрявам, окОражавам, яйцеклеДка, деЦки.....)
За шльокавицата въобще не иде реч. За радост, тук тя е рядко явление.

Вярно, граматиката сме я учили отдавна,но нищо не коства да проверим правописа си с многобройните програми и сайтове, създадени с тази цел.
Не е срамно да проверим, срамно е да пишем неграмотно!
Слагам призива и в подписа си!

--- Край на цитат ---
:good_post: Ефирче подкрепям те на 1000%

bo_dim:
И аз съм ЗА! Не може чак толкова много да бързаш, че да не напишеш правилно 2, 3 изречения!

бясна луноходка:
 Ефирче,  :good_post: И на мен отдавна ми прави впечатление,но не исках да повдигам въпроса,за да не прозвучи като заяждяне.Недопустимо да не можем да пишем грамотно!

Miriam:
Много уместна тема! И аз лично много се дразня на правописните грешки, но просто не съм имала смелост да пусна такава тема. Понякога чета и не вярвам на очите си 8O. Нещата за които се сещам в момента са следните: искренно, уволация, обикновенно и т.н. За пунктоация изобщо да не говорим. Съгласна съм, че е въпрос на себеуважение да пишем грамотно.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия