0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Цибалаб и първа спермограма?
« -: Март 29, 2006, 15:36:36 pm »
Момичета, здравейте! Не съм влизала много-много в тая тема, предимно пиша в другата, Опити за забременяване, затова ще ме извините, ако задам глупав въпрос. Днес мъжът ми си прави за 1 път спермограма, пусна я сутринта в Цибалаб. Резултатите ще са готови след 17ч днес.

Като разглеждах темите тук обаче, прочетох, че има недоволни от Цибалаб. И се притесних - това значи ли, че резултатът, като излезе днес, има опасност да не е реален? и как можем да го разберем това?

Чета например за някаква морфология – това необходимо ли е да се прави при първа спермограма? В смисъл, ако тя е наред, необходимо ли е да правим нещо допълнително като изследване?
*
Re: Цибалаб и първа спермограма?
« Отговор #1 -: Март 29, 2006, 15:55:11 pm »
Ще ти копирам това което бях написала в съседната тема, въпреки че предполагам че си прочела дори доста повече теми.
В Цибалаб спермограмите се правят от лаборанти, и не са достоверни резултатите. В клиниките, изследването се прави от опитен ембриолог, и той много добре знае какво точно "гледа".
Щото съм чувала и такива диагнози..."Добре си бе...нищо ти няма...Ето на микроскопа се вижда че мърдат 8O "
на това изследване ли му се вика?

Цитат на: Rommi
Цитат на: FreshBreeze
Ооо, щом обикновената е правена в Цибалаб, непременно направете нова в клиника по стерилитет, и си поискайте и морфология по Крюгер, щом са кът финансите (ех, пустити финанси :evil: )

Успех :D


Искам и аз да потвърдя това което са написали другите момичета.
Нашта направена в Цибалаб е пълна смехория.
Само за сравнение.

в инвитро-клиника:
45% нормокинетични
8% нормална морфология (по крюгер)

в Цибалаб
5% нормокинетични
95% с нормална морфология.

Направете такава за 55лв, в една от двете клиники където правят такава. На този етап може да си спестите 140 лв. за още по-разширената спермограма, която се прави в клиниката на Щерев. Само ако се окаже че има нужда...тогава.

Но по никакъв начин не се доверявай на резултатите от Цибалаб. Ние се бяхме доверили че сме отличници на една правена в Майчин дом, (тогава нямаше кой да ми каже), че даже и стимулаця ми правиха..., естествено нищо не стана.
ПРоблема се оказа най-вече в морфологията и вискозитета.
(а в Цибалаб, не мерят време на течняване, защото обичайно работят с матерал донесен от вкъщи - това също не е правилно)

В дир-а, относително скоро едно момиче беше писало техните стойности. Перфектни показатели, това което куцаше беше морфологията. Ако я нямаха...щяха да се чудят защо не става и да я тъпчат и нея с хормони нахалост.
Ако искаш, моше да потърся линка, за да видиш колко много показатели се изслеват в една такава сп.от 55 лв.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


Цибалаб и първа спермограма?
« Отговор #2 -: Март 29, 2006, 16:12:52 pm »
seasmilebg - казвам ти от личен опит - отидете в клиника за репродуктивна медицина и си направете спермограма с морфология по Крюгер.

И при нас резултатите щяха да са на 6, ако не я бяхме пуснали разширена, а то какво се оказа 7% от минимум 14, за да сме в норма. И айде честита астенозооспермия...

Иначе нямаше да се разбере...

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Цибалаб и първа спермограма?
« Отговор #3 -: Март 29, 2006, 16:29:44 pm »
момичета, благодаря много за бързите отговори! Къде се прави в София такава разширена спермограма?
Цибалаб и първа спермограма?
« Отговор #4 -: Март 29, 2006, 16:31:29 pm »
Аз специално я правих в http://www.ivf.bg, но може и в http://www.ivf-bg.com/

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Цибалаб и първа спермограма?
« Отговор #5 -: Март 29, 2006, 16:37:37 pm »
Цитат на: seasmilebg
момичета, благодаря много за бързите отговори! Къде се прави в София такава разширена спермограма?


София, Център по репродуктивна медицина и оплождане ин витро "София"
http://www.ivf.bg

Или

София, Център за репродукция "Надежда"
http://www.invitro-bg.com

И на двете места цената е 55лв. за спермограма със критериите на Крюгер за морфологията.

Моля те, папиши резултатите от Цибалаб и после както повторите изследването. Това е важно и за другите момичета.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


Цибалаб и първа спермограма?
« Отговор #6 -: Март 29, 2006, 17:15:34 pm »
dobre, Rommi. i oste vednyj, blagodarq!
Цибалаб и първа спермограма?
« Отговор #7 -: Март 30, 2006, 09:46:58 am »
Момичета, здравейте! Ами снощи излязоха резултатите от цибалаб, като ги гледахме с мъжа ми, на 6 са, по всички показатели. Казах му какво сме говорили тук с вас и какъв опит имат други двойки. За момента няма да правим друга спермограма. Тази е супер, аз имам Ову, вече и се ориентирам добре по графиките на БТ. Затова решихме да порбваме още 4-5 месеца без други изследвания, лекари и т.н.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Цибалаб и първа спермограма?
« Отговор #8 -: Март 30, 2006, 10:47:01 am »
Цитат на: seasmilebg
Ами снощи излязоха резултатите от цибалаб, като ги гледахме с мъжа ми, на 6 са, по всички показатели. Казах му какво сме говорили тук с вас и какъв опит имат други двойки. За момента няма да правим друга спермограма. Тази е супер, аз имам Ову, вече и се ориентирам добре по графиките на БТ. Затова решихме да порбваме още 4-5 месеца без други изследвания, лекари и т.н.


то вие хубаво сте решили, ама защо тогава загуби времето на момичетата?!  :x
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Цибалаб и първа спермограма?
« Отговор #9 -: Март 30, 2006, 10:59:40 am »
Цитат на: jam
Цитат на: seasmilebg
Ами снощи излязоха резултатите от цибалаб, като ги гледахме с мъжа ми, на 6 са, по всички показатели. Казах му какво сме говорили тук с вас и какъв опит имат други двойки. За момента няма да правим друга спермограма. Тази е супер, аз имам Ову, вече и се ориентирам добре по графиките на БТ. Затова решихме да порбваме още 4-5 месеца без други изследвания, лекари и т.н.


то вие хубаво сте решили, ама защо тогава загуби времето на момичетата?!  :x


Jam, не зависи от мен! Мъжът ми не иска да правим разширен,а смята, че всичко е наред. Все пак не мога насила да го накарам
Цибалаб и първа спермограма?
« Отговор #10 -: Март 30, 2006, 11:09:47 am »
А и не мисля, че каквото и написнао тук е загуба на време. За мен е много ценно всичко, което е като инфомрация в сайта. А и не се знае -след време може наистина да се наложи да направим нови изследвания
Цибалаб и първа спермограма?
« Отговор #11 -: Март 30, 2006, 11:32:28 am »
Цитат на: seasmilebg

Jam, не зависи от мен! Мъжът ми не иска да правим разширен,а смята, че всичко е наред. Все пак не мога насила да го накарам


Ох тези мъже, тези мъже... дет все се мислят за велики, и че всичко им е наред... а не си дават сметка, че един малък жест от тяхна страна ще реши много проблеми....

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Цибалаб и първа спермограма?
« Отговор #12 -: Март 30, 2006, 11:33:44 am »
seasmilebg,при нас нещата седяха по същия начин.Направихме 3 спермограми в Цибалаб,защото никой не искаше да ме слуша.Резултат-1,5 загубени години.
Януари месец направихме спермограма при Стаменов и вместо нормална морфология 95%,имахме 4% ?!
Мисля,че е излишно да те убеждавам в разликата.
Сега съм в процедура икси,а може вече да се радвам на бебе.
Опитай с всички сили да убедиш човека до теб в необходимостта от ново изследване.Това ще ви спести много време и нерви.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Цибалаб и първа спермограма?
« Отговор #13 -: Март 30, 2006, 11:58:38 am »
Момичета, благодаря ви за подкрепата!

Ще говоря с мъжа ми пак, но доколкото го познавам, ако изобщо правим втори изследвания, няма да са сега. Той по принцип не иска да правим изследвания, нито при мен, нито при него. Смята, че сме опитвали твърде кратко време (миналата година – за 3-4 месеца) и сега – от януари насам, общо ни се събират 6 месеца опити. А и по принцип аз съм с 1 яйчник и въпреки че имам нормална ову, сигурно и това затруднява нещата.

Например снощи, след като видяхме резултатите от цибалаб, аз предложих да си направя още една снимка на тръбата, просто за да сме сигурни, че като предпоставки и при мен, и при него нещата с аок. Аз съм правила само веднъж такава снимка, преди 1 ½ година, но тогава беше по повод по принцип да видим как ми е тръбата и дали е проходима, не сме пробвали за бебе. Снимката беше наред. Обаче оттогава мина 1 ½ год и почва да ме човърка съмнение какво е положението в момента. Та, като ви казвам, че мъжът ми в момента не иска никакви лекари повече, имам предвид дори и за мен – въпреки желанието ми за още една нова снимка, не се съгласи. Смята, че просто трябва да престана да се притеснявам дали сме наред и че е въпрос на още малко време да си имаме бебче.
Цибалаб и първа спермограма?
« Отговор #14 -: Март 30, 2006, 12:16:48 pm »
Цитат на: seasmilebg
Смята, че просто трябва да престана да се притеснявам дали сме наред и че е въпрос на още малко време да си имаме бебче.


Ей това най го обичам  :twisted: "Да сме се успокоели".... От едно такова двугодишно спорадично спокойствие сега си бия главата в стената да ти кажа честно....

Моята история с две думи - 2 години повече или по-малко сериозен труд за бебеправене... Дадохме си краен срок февруари тази година, нещата не станаха, направихме спермограма (с морфология по Крюгер), минах на УЗ и какво??? Астенозооспермия в комплект със сраствания на тръбите при мен...
Можеш да прочетеш повече инфо, както и показателите от спермограмата тук  http://www.zachatie.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3431

Та мисълта ми е, че трябва да направиш всичко възможно да пребориш мъжа си в това отношение, да си направи нова спермограма, да видите какво е положението при теб и да действате :-)
И успех в начинанието :-)

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Цибалаб и първа спермограма?
« Отговор #15 -: Март 30, 2006, 12:33:41 pm »
Цитат на: seasmilebg

Ще говоря с мъжа ми пак, но доколкото го познавам, ако изобщо правим втори изследвания, няма да са сега. Той по принцип не иска да правим изследвания, нито при мен, нито при него. Смята, че сме опитвали твърде кратко време

Например снощи, след като видяхме резултатите от цибалаб, аз предложих да си направя още една снимка на тръбата, просто за да сме сигурни, че като предпоставки и при мен, и при него нещата с аок. Аз съм правила само веднъж такава снимка, преди 1 ½ година, но тогава беше по повод по принцип да видим как ми е тръбата и дали е проходима, не сме пробвали за бебе. Снимката беше наред. Обаче оттогава мина 1 ½ год и почва да ме човърка съмнение какво е положението в момента.
 


Мисля че бях доста многословна и използвах всички възможни аргументи за това че от една обикновенна спермограма и то в ЦИБАЛАБ нищо....ама нищо не е ясно. Може и наистина да си е ОК момчето, ОБАЧЕ може и да има някой подводен камък, който да ви загуби още доста време.
ИЗбора за чакане или не всеки си го взема сам.
Ще се пробвам с още един аргумент....

Прочети тази тема в дир-а. Морфология
Покажи му на твоя съпруг какви показатели се изследват при една такава спермограма. И седнете двамата и сравнете ред по ред колко показатели имате изследвани и колко още е редно да се изследват.
Както и обърни внимание че при Мага, всички показатели са ПЕРФЕКНИ, но МОрфологията е 5.5% при норма 14% и становището е "намалена оплодителна способност на база морфология"

При нас ситуацията беше подобна.
За това се пробвам да ти спестя време, лутане и напразни надежди. Защото аз съм се опарила от това, и не само аз...ами още доста момичета.

И още нещо - значи той не може да направи още 1 спермограма, а ти можеш да се подлагаш 2ри път на цветна снимка. Още повече че преди 1,5г. всичко е било наред. Мойта беше доста болезнена и не бих повторила това изследване.
Защо пък предполагаш че може там да са проблемите, а не в спермограмата, например.

Наистина е нужно спокойствие, наистина шансовете са малко по-малки щом си с 1яйчник и само 6мес. сериозни опити.
Добре, пробвайте още 3-4 мес. така.
Но ако до тогава не е станало, ПЪРВОТО изслеване което трябва да направите е нова, ЧИТАВА спермограма.

Въпреки всичко, ако ти е възможно пусни стойностите от спермограмата в ЦИБАЛАБ.
Ще следя как се развиват нещата при вас.
И ако се стигне до 2ра спермограма, искам да видя какви ще са разликите в 2те изследвания.
Важно ми е за да си "сверя и аз часовника"
Успех ти желая, мила... и дано скоро да ни се похвалиш с хубави новини. :D

п.п. пришки на езика ми излезнаха да говоря все едно и също за тези спермограми и да се повтарям...Чудя се дали да не го напша всичко дето мисля наведнъж... и после само да пукам линк. Въпрос към модераторките: или да вземем да направим 1 тема в този подфорум дето да съберем всичкото полезно инфо.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Цибалаб и първа спермограма?
« Отговор #16 -: Март 30, 2006, 13:11:10 pm »
Роми, търсачката е достатъчно добра. Ето, колежката по съдба е намерила успешно негативните отзиви за Цибалаб, ама кой знае защо, ги е потърсила постфактум! Аз лично бих подходила по обратния начин, щото след дъжд качулка не е полезна, особено при проблемен съпруг, ама нейсе...

много пъти съм си мислила да си туря като подпис линкове към следните теми:

1. Кои хормони кога се изследват
2. Къде не се прави спермограма
3. Кога не се пие Клостилбегит

по тия теми съм се пенявила поне по 20 пъти на всяка.

но не забравяй, че има и една хубава поговорка - "Господ дава, ама в кошара не вкарва!"
Случаят с колежката е точно такъв.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Цибалаб и първа спермограма?
« Отговор #17 -: Март 30, 2006, 13:38:40 pm »
Цитат на: jam
Роми, търсачката е достатъчно добра. Ето, колежката по съдба е намерила успешно негативните отзиви за Цибалаб, ама кой знае защо, ги е потърсила постфактум! Аз лично бих подходила по обратния начин, щото след дъжд качулка не е полезна, особено при проблемен съпруг, ама нейсе...

много пъти съм си мислила да си туря като подпис линкове към следните теми:

1. Кои хормони кога се изследват
2. Къде не се прави спермограма
3. Кога не се пие Клостилбегит

по тия теми съм се пенявила поне по 20 пъти на всяка.

но не забравяй, че има и една хубава поговорка - "Господ дава, ама в кошара не вкарва!"
Случаят с колежката е точно такъв.


Jam, това последното хич не ми хареса за кошарата, ама...може и да си права. Сигурно като модератор ти е писнало да четеш постинги от хленчещи момичета, че бебето не става "и кво да пра'им сега". Уверявам те, аз съм от борбените:)

Много се надявам наистина притесненията ми от вчера насам дали/доколо/как/кое е надеждно да отпаднат от само себе си след няколко месеца и да ви зарадвам с добри новини.

Специално благодаря на Роми - за нещата, които сподели, и въпреки че засега няма да правим втори изследвания, тя ми пожелава успех. Роми, аз нешо може би не съм се изразила правилно в предния псотинг - сега НЯМА да си правя втора симка, точно това се опитах д аобясна, че мъжът ми не иска нито за него, нито за мен да ходим по лекари известно време. А че е болезнена, съм съгласна, и на мен ми беше много гадно, като я правиха. Също ти обещавам, ако до 4-5 месеца няма бебе, да направим нови изследвания в последователността, която си ми написала, и да сравним резултатите.

Успех, момичета, и при вас!
*
Цибалаб и първа спермограма?
« Отговор #18 -: Март 30, 2006, 14:02:11 pm »
Само да ти кажа какво стана при нас,за да стигнем до спермограма на подходящо място.
След 3-та спермограма в Цибалаб (защото там условията са добри и може да си занесеш материал от вкъщи) ,една сутрин аз ревнах с все сила,че нямам повече нерви и сили да чакам и искам да имам дете сега ,а не "друг път".Мъжът ми беше шокиран ,че нещата са толкова сериозни с моите емоции.Защо не съм му била казала (след като аз 1,5 се тръшкам всеки месец),защо не му разказвам за това,което чета в интернет и т.н.Най-сетне склони да отидем в клиника.След кошмарния резултат се настрои срещу клиниката и каза,че лъжат,за да ми правят инвитро.
В крайна сметка повярва на всичко,след като андролог му откри варикоцеле и му повтори,че в Цибалаб не се правят спермограми.
Вие трябва да решите,все пак това е вашето дете и вашето семейство.Може пък човекът да не е готов да става баща или поне да не му е належащо.
Сигурна съм,че нещата рано или късно ще си дойдат на местата.
Желая ви да минете през минимум препятствия по пътя към собственото си щастие.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Цибалаб и първа спермограма?
« Отговор #19 -: Март 30, 2006, 14:08:01 pm »
White, благодаря и на теб за топлите думи и подкрепата! Много се надявам наистина препятствията да са само плод на моята по-притеснителна душа, а не на реални биологични проблеми. Права си, всичко рано или късно ще си дойде на мястото. Ще видим, още малко време може би, още няколко месеца...
*
Цибалаб и първа спермограма?
« Отговор #20 -: Март 30, 2006, 14:46:30 pm »
Цитат на: seasmilebg
White, благодаря и на теб за топлите думи и подкрепата! Много се надявам наистина препятствията да са само плод на моята по-притеснителна душа, а не на реални биологични проблеми. Права си, всичко рано или късно ще си дойде на мястото. Ще видим, още малко време може би, още няколко месеца...


Seasmilebg, наистина от все сърце ти желая да няма никакви биологични пречки и скоро да дойдат хубавите новини.

Това което е казала Джам, е така за съжаление "Господ дава, но в кошара не вкарва"... и го казва, щото и нея я е заболяла устата все едно и също да повтаря и да няма кой да слуша.
Аз бих добавила и "Каквото сам си направиш, и цяло село не може да ти направи".

Всичко това не са просто така .... приказки на вятъра... а за съжалени опит, който е подплатен с горчивите доказателства.

Отиди в другия форум за АРТ и прочети темата " Какви ще вършим през пролетта" на стр. 10

Та ... накратко..., Maiski преди време питаше къде за инсе... Джам много аргументирано и отговори какви са условията в 1АГ и каква е разликата в клиниките, и защо е по-добре в клиника.... Доста дълга тема се беше заформила тогава.
Защото Джам си беше направила труда да направи "маркетингово проучване"  и беше наобиколила всички клиники и болници дето се прави инсе/инвитро... за да види какви са условията, организацията и т.н.....
Ама тогава нямаше кой да слуша.... Даже малко се дърпаше и ако мога така да кажа "се инатеше" че ... там.. та там....
Сега мацката вече май е на друг акъл... след 3ти неуспешен, и мисля че вече й е ясно защо е време да смени екипа и мястото.
Лошото е, че трябваше да мине през горчивите сълзи, за да събере опита.
Ако беше послушала тогава, сега можеше да е друго.

Ще кажа и още нещо
"Човек се учи от собствените си грешки, но само мъдрия се учи от грешките на другите".
ИЗползвай нашия опит и нашите грешки, за да не правиш твои и да започваш всичко от начало.

Джам, и аз по любимата ми тема за спермограмите се пенявя вече барем 50 пъти. Защо е важна морфологията по крюгер, защо не в Цибалаб и МД....
Требе да си го сложим линка в подписа
АМа..... дали пък тогава някой ще си прави труда да ни чете.?!?
Ама и аз много се изморявам вече... все едно и също да разказвам.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


Цибалаб и първа спермограма?
« Отговор #21 -: Март 30, 2006, 14:50:39 pm »
Rommi - направи си едно файлче, напиши си всичко, и вместо да го пишеш всеки път - copy / paste и готово  :lol:

И все си мисля, че трябва да ми пишете 6-ца за изпълнителност - от раз където и както трябва  :lol:  :oops:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Цибалаб и първа спермограма?
« Отговор #22 -: Март 30, 2006, 14:57:33 pm »
Цитат на: seasmilebg
Jam, това последното хич не ми хареса за кошарата, ама...може и да си права. Сигурно като модератор ти е писнало да четеш постинги от хленчещи момичета, че бебето не става "и кво да пра'им сега". Уверявам те, аз съм от борбените:)


Seasmile, не си разбрала съвсем точно смисъла на поговорката!
а той е следният - отстрани може да се дадат много съвети, да се окаже много помощ, но в крайна сметка, всичко опира до самия човек, който ще извърши действието. ако този човек сам не реши да последва съветите - няма какво да се направи повече, а и не бива.
в този смисъл, ако се помолиш на Господ за овце, той може и да ти ги спусне на поляната, но от теб самата се очаква да ги вкараш в кошарата :)

аз не се съмнявам, че ти си борбена натура - ние всички, които пишем тук, сме такива. някои от нас им трябва повече време да убедят мъжете си, че също трябва да се борят, но рано или късно и това става.
в крайна сметка, не е речено, че при вас трябва да има изобщо някакъв проблем с мъжкия фактор. но друг път, за всеки случай, вземай акъл преди, а не след... :)
успех!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Цибалаб и първа спермограма?
« Отговор #23 -: Март 30, 2006, 15:23:14 pm »
Jam, Rommi, , наистина сте много, много мъдри!....благодаря ви, момичета. Няма да е пресилено, ако споделя, че макар и никога да не сме се виждали и да съм тук от скоро, ви чувствам много по-близки, отколкото много мои т.нар. приятелки. Така ми се иска да ви зарадвам скоро с хубава новина!
*
Цибалаб и първа спермограма?
« Отговор #24 -: Март 30, 2006, 15:24:44 pm »
Зарадвай себе си,ние само ще споделим.
Късмет


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Цибалаб и първа спермограма?
« Отговор #25 -: Март 30, 2006, 15:34:14 pm »
Цитат на: rally_pat
Rommi - направи си едно файлче, напиши си всичко, и вместо да го пишеш всеки път - copy / paste и готово  :lol:

И все си мисля, че трябва да ми пишете 6-ца за изпълнителност - от раз където и както трябва  :lol:  :oops:


Рали, относно файлчето..от много време го обмислям как точно да го спретна... и за сега съм решила (като ми остане повечко време, де) да взема и стройно и подредено да напиша тия неща дето често ги повтарям във форум Дневници. Там да си спретна една моя тема от сорта "Разни важни неща които е добре да се знаят".... и само ще пускам линка... кеф ми за спермограма, кеф ми за Цибалаб, кеф ми за базалната температура или нещо друго, което ми се налага често да го повтарям. Така би могло, все пак и който иска да си го чете и да е "на разположение" и на другите, а когато трябва да пускам линк.

А пък за втората част...отличничка си ти... имаш 6++ за изпълнителност. И чайчето от бодила си пиете, и Салатата от магданоз... Ще има резултат, ще видиш :balk_602:
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


Цибалаб и първа спермограма?
« Отговор #26 -: Март 30, 2006, 15:46:40 pm »
Цитат на: Rommi
А пък за втората част...отличничка си ти... имаш 6++ за изпълнителност. И чайчето от бодила си пиете, и Салатата от магданоз... Ще има резултат, ще видиш :balk_602:


От твоите уста в божиите уши  :balk_21:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!