0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

бластоцист
« -: Април 12, 2009, 22:06:41 pm »
Здравейте момичета , чета доста статии и разбирам , че ако при инвитро се трансферират ембрионите в стадий бластоцисти , вероятността за бременност е по - голяма , от тогава когато се трапсферират преди този стадий .../предполагам не се изразявам твърде точно , но с терминологшато съм скарана  :oops:/, въпросът ми е има ли клиники в България , които да трансферират в стадий бластоцисти , кои са те , и още нещо защо не го практикуват масово , щом успеваемостта е по - висока ??? :balk_159: :balk_159: :balk_159:
*
Re: бластоцист
« Отговор #1 -: Април 12, 2009, 22:24:38 pm »
Да има една клиника където, когато е възможно, правят ЕТ на 5 ден/бластоцист/ - това е АГ Варна, а доктора е д-р К.Александров.
аз забременях там ЕТ на 5 ден 1 /един/ бластоцист + тест на 8 ден.
а защо другите не практикуват този ЕТ не зная, но поредполагам че това е свързано с полотиката на клиниката, компетентността и опитността на ембриолозите и лакарите.
« Последна редакция: Април 12, 2009, 22:35:49 pm от ddnchv »


благодаря Ви д-р Александров
Re: бластоцист
« Отговор #2 -: Април 12, 2009, 22:25:51 pm »
Здравей, Евита!
Доколкото разбирам статиите, които съм чела, изчакването до стадий бластоцист се практикува най-вече с цел по-добра селекция на ембрионите - един вид, ако имаш 20 извадени яйцеклетки, от които са се оплодили и се развиват добре 15, има смисъл да се изчака до стадий бластоцист, за да се изберат 3-те най-добри. Преценката за това, кои са най-добри, отново се прави косвено и не гарантира успех, но все пак се предполага, че ембрионите доживели в изкуствена среда до 5-ти ден са с по-голям потенциал за живот, отколкото тези, които не са достигнали този стадий. Нормално до бластоцист стигат около 50%, проблемът е, че може и нито един ембрион да не достигне до бластоцист - тогава цялата процедура е провалена.
От друга страна, историята познава случаи, когато са трансферирани не толкова качествени ембриони (по преценка на ембриолозите, те не биха доживели до 5-ти ден извън матката), но въпреки това бременност настъпва. Така е, защото ембрионите се чувстват най-добре в матката, а и очевидно - не всичко може да бъде предвидено от хората, колкото и добри специалисти да са те.
Мое лично мнение е, че при малък брой ембриони (например 4) няма смисъл да се чака до бластоцист. Не мисля, че има клиники в България, които категорично НЕ практикуват бластоцист трансфер. Просто всичко е въпрос на преценка и трябва да се решава според конкретния случай.
Надявам се, че съм го обяснила добре.
Поздрави и успех!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: бластоцист
« Отговор #3 -: Април 12, 2009, 22:39:24 pm »
изчакването до стадий бластоцист не зависи толкова от големия брой ембриони а от оценката на ембриолога, респ. възможността му да я направи на 3 ден и да прецени дали ембрионите могат да оцелеят в условия инвитро до 5 ден. за успеваемостта при ЕТ на 5 ден може да видиш тук http://www.advancedfertility.com/blastocystpregnancyrates.htm


благодаря Ви д-р Александров
Re: бластоцист
« Отговор #4 -: Април 12, 2009, 22:56:26 pm »
В кл.Надежда предполагам трансферират на 3 ден  :( ?!?
*
Re: бластоцист
« Отговор #5 -: Април 12, 2009, 22:58:16 pm »
В кл.Надежда предполагам трансферират на 3 ден  :( ?!?
мисля че е така само на 3 ден.


благодаря Ви д-р Александров
*
Re: бластоцист
« Отговор #6 -: Април 13, 2009, 00:14:04 am »
В кл.Надежда предполагам трансферират на 3 ден  :( ?!?
И на втори ден трансферират, ако настояваш може и на 5, поговори си с лекаря най-добре.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: бластоцист
« Отговор #7 -: Април 13, 2009, 00:15:49 am »
Не мисля, че само и единствено на 3-ти ден трансферират в Малинов. Но не съм абсолютно сигурна. Дори така да е - все пак имат не малко успехи. Наистина лекарите и ембриолозите са хората които най-добре могат да преценят.
Re: бластоцист
« Отговор #8 -: Април 13, 2009, 00:53:53 am »
Аз имам един трансфер на 5ти ден на 1 бластоцист - тест отрицателен. Следващия ми трансфер беше на 2ри ден на 4 ембриона - пак неуспешен опит. Според мен всичко опира до потенциала на ембрионите за развитие и реализиране на успешна бременност. Или както казва д-р Александров - да е заложен кода на живота в ембриона  :wink:  Така, че дали на 3ти или 5ти ден, ако му е писано да стане човек - ще стане, ако не - деня е бил без значение.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: бластоцист
« Отговор #9 -: Април 13, 2009, 01:43:14 am »
В кл.Надежда предполагам трансферират на 3 ден  :( ?!?
мисля че е така само на 3 ден.
Аз имам ЕТ на бластоцист там, резултата от тази процедура беше отрицателен. Забременях при ЕТ на 2 ден!
Успех Евита!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: бластоцист
« Отговор #10 -: Април 13, 2009, 03:46:47 am »
Да се вклю4а и аз по темата,аз също имам при 1ви опит в клиника Малинов ЕТ на 5ти ден стадий бластоцист върнати 3и 5замразени тест -,2ри опит ин витро ЕТ на 3ти ден,тест-,3ти опит ЕТ на 2ри ден тест+,бременост с близнаци завършила в 14г.с.,4ти опит ЕТ на замразените,резултата ми е на ленти4ката.С две думи според мен ,божа работа!Късмет Евита!
Re: бластоцист
« Отговор #11 -: Април 13, 2009, 11:03:30 am »
изчакването до стадий бластоцист не зависи толкова от големия брой ембриони а от оценката на ембриолога, респ. възможността му да я направи на 3 ден и да прецени дали ембрионите могат да оцелеят в условия инвитро до 5 ден. за успеваемостта при ЕТ на 5 ден може да видиш тук http://www.advancedfertility.com/blastocystpregnancyrates.htm
Ако горното е коментар към моя пост: не съм казала, че изчакването до 5-ти ден зависи от големия брой ембриони. Просто съм изказала лично мнение, че при малък брой ембриони няма голям смисъл в това да се рискува и да се чака до бластоцист, защото бременност може да се получи при трансфер на не толкова добри ембриони на 2-ри или 3-ти ден, но няма как да се получи, ако никой от ембрионите не доживее 5-ти ден.
Поздрави и късмет!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: бластоцист
« Отговор #12 -: Април 13, 2009, 14:14:36 pm »
напълно подкрепям написаното от cambozzola тук.
аз също имам бременност от трансфер на 2-ри ден, нямаше смисъл да се изчаква до бластоцист при положение, че ембрионите бяха само четири.

въпросът ми е има ли клиники в България , които да трансферират в стадий бластоцисти , кои са те

evita1717, бластоцистен трасфер правят в клиника Малинов, д-р Владимиров, Щерев и АГ Варна. Най-вероятно има и други такива, но аз не съм запозната.
За теб най-важно е да избереш твоя лекар, с който се чувстваш най-комфортно и на който имаш най-голямо доверие.
Успех!
« Последна редакция: Април 13, 2009, 14:25:00 pm от ocean »
Re: бластоцист
« Отговор #13 -: Април 13, 2009, 23:48:24 pm »
 В КИРМ - Плевен също практикуват бластоцистен трасфер.
 При мен ЕТ беше на 4 ембрио на 2 ден. Резултат - отрицателен.
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: бластоцист
« Отговор #14 -: Април 14, 2009, 01:46:24 am »
Да се вклю4а и аз по темата,аз също имам при 1ви опит в клиника Малинов ЕТ на 5ти ден стадий бластоцист върнати 3и 5замразени тест -,2ри опит ин витро ЕТ на 3ти ден,тест-,3ти опит ЕТ на 2ри ден тест+,бременост с близнаци завършила в 14г.с.,4ти опит ЕТ на замразените,резултата ми е на ленти4ката.С две думи според мен ,божа работа!Късмет Евита!
мисля, че в края на този пост е истината - Божа работа и правилна преценка на доктора и ембриолога.
успех и късмет на всички.
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: бластоцист
« Отговор #15 -: Април 15, 2009, 00:14:08 am »
Благодаря за отговорите ви момичета !Явно наистина е божа работа и дано всички имаме успех !!!
А защо в повечето случаи първият опит е неуспешен , на какво се дължи ???Има ли някаква логична обосновка ?
*
Re: бластоцист
« Отговор #16 -: Април 15, 2009, 00:32:32 am »
Моя трансфер бeше на бластоцист -5 ден.
Опита беше неуспешен.Пожелавам ти успех!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: бластоцист
« Отговор #17 -: Април 15, 2009, 00:38:10 am »
Благодаря за отговорите ви момичета !Явно наистина е божа работа и дано всички имаме успех !!!
А защо в повечето случаи първият опит е неуспешен , на какво се дължи ???Има ли някаква логична обосновка ?
Много често причините за стерилитета са повече от една. След по-задълбочени изследвания се избистря ситуацията, да съжаление добиваме горчив опит.
Успех на всички!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: бластоцист
« Отговор #18 -: Април 23, 2009, 13:39:44 pm »
Да се вклю4а и аз по темата,аз също имам при 1ви опит в клиника Малинов ЕТ на 5ти ден стадий бластоцист върнати 3и 5замразени тест -,2ри опит ин витро ЕТ на 3ти ден,тест-,3ти опит ЕТ на 2ри ден тест+,бременост с близнаци завършила в 14г.с.,4ти опит ЕТ на замразените,резултата ми е на ленти4ката.С две думи според мен ,божа работа!Късмет Евита!

Ето това е истината, че всичко е божа работа и ако всички знаем кое ще е най-добре, ще го направим.

В КИРМ Плевен - първи опит ЕТ на 3 броя на 5-ти ден. Тест отрицателен. Сега пак съм в процедура и явно пак ще бъде на 5 ден (днес е 4-ти). И в двата случая има голям брой много добре развили се ембриони и ембриоложката казва, че иска да види кои ще продължат да се развиват. И на мен ми се искаше по-ранен ЕТ, но явно пак ще бъде по стария начин, дано пък резултата не е като предишния.
 
*
Re: бластоцист
« Отговор #19 -: Април 23, 2009, 20:16:50 pm »
evita1717,и аз съм в Малинов.При мен беше 1 опит на 3 ден трансфер,отриц.тест  ,втори опит - трансфер на 2 ден,пак отриц. тест,а имам и 4 замразени на 5 ден,чакам само зелена светлина от док за да ги видим дали са бойци  :lol:
С Божията помощ се надявам всички да успеем!И много късмет!
Re: бластоцист
« Отговор #20 -: Ноември 30, 2011, 15:27:20 pm »
Да повдигна темата. При нас док избра трансфер на 5 ден на бластоцист. Интересно ми е каква е успеваемостта. Изчетох доста, но все пак споделения опит дава друга светлина на статистиките. Надявам се да включат момичета, преминали през това, независимо дали са успели или не.
*
Re: бластоцист
« Отговор #21 -: Ноември 30, 2011, 17:17:55 pm »
Здравей Теди,

Първо да ти пожелая късмет и успех с процедурата  :crossfingers:

Да разкажа за скорошния ми опит с бластоцист трансфер: имахме 7 оплодени яйцеклетки, 6 делящи се на втори ден, 5 стигнаха до стадий бластоцист, 2 трансферирани, 3 замразени. Резултатът е неуспешен - положително, но много ниско ЧХГ за малко. Сега правим имунологични и генетични изследвания преди трансфера на замразените догодина. Не съжалявам за бластоцист трансфера, защото така бях сигурна, че ембриончетата имат потенциал.



   La vita è bella
Re: бластоцист
« Отговор #22 -: Ноември 30, 2011, 21:44:48 pm »
Привет Теди,
при първия ми опит трансфер на бластоцити - резултат отрицателен. След 4 месеца втори опит, трансфер на 2 бластоцита - положителен резултат.
Божа работа!
Желая ти успех! :bfp:

Там, където има любов, няма страх.
                  Апостол Йоан
Re: бластоцист
« Отговор #23 -: Декември 19, 2011, 15:04:20 pm »
Да повдигна темата. Първи опит трансфер на 1 ембрион на 3ти ден.Втори опит трансфер на 5 ден на 1 бластоцист.
Днес кръвен тест на 9ден след ЕТ  :D :D :D чхг 77.83

Дано това да те улесни в изборати. :wink: :wink:
*
Re: бластоцист
« Отговор #24 -: Декември 19, 2011, 15:37:52 pm »
Чудесна новина, ralica1, честито! Лека и безпроблемна бременност :)



   La vita è bella
Re: бластоцист
« Отговор #25 -: Декември 19, 2011, 15:39:17 pm »
сърдечно благодаря на коледа стават чудеса !!!!
Re: бластоцист
« Отговор #26 -: Декември 19, 2011, 23:58:22 pm »
Да повдигна темата. Първи опит трансфер на 1 ембрион на 3ти ден.Втори опит трансфер на 5 ден на 1 бластоцист.
Днес кръвен тест на 9ден след ЕТ  :D :D :D чхг 77.83

Дано това да те улесни в изборати. :wink: :wink:
Честито! Безпроблемни 9 месеца.
Изборът е на лекаря ми, но аз му вярвам безрезервно. Радвам се, че пробвахме и с бластоцисти въпреки, че тестът ми е отрицателен. Замразихме 3 и се надявам много този ЗЕТ на бластоцисти да е "моят" опит.
*
Re: бластоцист
« Отговор #27 -: Декември 20, 2011, 08:19:21 am »
 При мен първи опит - трансфер на 3 ембриона на 3-ти ден Резултат отрицателен. Последваха два ЗЕТ с отрицателен резултат. Втори опит - трансфер на 2 бластоциста, замразени 4-ри. Отново отрицателен резултат. ЗЕТ не сме правили засега на 4-те. Трети опит- трансфер на 3 бластоциста. ЧХГ на 8-ми ден - 28, а след 9 месеца ревяща сладка дъщеря  :babbycarrage: 
 Успех, момичета! Дали бластоцист или не важно е да вярвате силно в положителния резултат на борбата!
Re: бластоцист
« Отговор #28 -: Декември 23, 2011, 10:18:32 am »
При мен 1-ви опит - трансфер на 3 бластоциста перфектни - бременост до 5г.с - ЧХГ 774
При 2-рия опит - трансфер на 3 бластоциста перфектни - няма бременност - ЧХГ 5,95
При 3-ти опит от ЗЕТ - от 6 замразени бластоциста от първият опит преди година и половина се размрази само 1 и уж в много добро състояние, но пак отрицателен тест - ЧХГ 39,8-27,07-7,5 - може да е имало опит за имплантация - божа работа!
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: бластоцист
« Отговор #29 -: Декември 24, 2011, 13:31:28 pm »
Първи опит беше с ЕТ на 3 ден ... отр тест
Втори опит, ЕТ на 5 ден на 3 перфектни ембриона, ЧХГ 105 положителен тест до 7 седмица ...
2012 посл 3 опит... предстои


Re: бластоцист
« Отговор #30 -: Април 19, 2013, 23:09:35 pm »
момичета, дано и аз имам вашия успех с бластоцистите :-)ние ще замразяваме първия, живи и здрави :-) идеята е да върнем 2 другия месец - замразен и пресен на спонтанен цикъл
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не повече ...
Айнщайн
Re: бластоцист
« Отговор #31 -: Април 20, 2013, 13:35:13 pm »
моят успешен опит беше с бластоцист .върнаха ми два ембриона и единият вече го гушкам.
Re: бластоцист
« Отговор #32 -: Април 20, 2013, 13:46:34 pm »
Аз съм 4-ти ден след трансфер на 2 ембриончета на стадий бластоцист.За сега надявам се всичко да е наред, нямам някакви особени усещания освен пробождания понякога и това, че много ми се спи.Дано се хванат и се родят здравички.Мисля, че трансфера на бластоцисти би следвало да е по-успешен от този на 3-ти ден.
 

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: бластоцист
« Отговор #33 -: Април 20, 2013, 13:51:46 pm »
По принцип шансът уж е по-голям при бластоцист, но на практика - гаранция няма.  Всичко е много индивидуално. Моят успешен опит беше с трансфер на 3 ден, аз до 5-ти така и не докарвах. Дано всичко е наред при теб!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: бластоцист
« Отговор #34 -: Април 20, 2013, 13:58:40 pm »
златен дъжд вярвам че ще успееш .много е относително ,но по принцип шанса е по голям когато трансфера е на пети ден.първият ми опит беше на трети ден и не успях хо едва л причината е била тази .желая ти късмет и ще чакаме скоро най -хубавата новина.успех
Re: бластоцист
« Отговор #35 -: Април 20, 2013, 17:07:46 pm »
момичета, случвали ли ви се е на 3 ден да е 4 клетки и да стигне до 5 ден?
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не повече ...
Айнщайн
Re: бластоцист
« Отговор #36 -: Ноември 03, 2013, 19:35:45 pm »
Момичета да задам и аз въпросчето на Съкровище защото виждам че никой не е отговорил.Днес ми е трети ден от пункцията и ембриолозите ми се обадиха да ми кажат че ембриончето се е разделило на 4 клетки а по принцип трябвало да бъде на 6 или на 8 клетки.Казаха ми че евентуално трансфера ще бъде на 5-ти ден.Според вас възможно ли е да оцелее ембриончето до 5-ти ден след като още днес се е забавило в развитието...?
Re: бластоцист
« Отговор #37 -: Ноември 03, 2013, 21:09:01 pm »
Момичета да задам и аз въпросчето на Съкровище защото виждам че никой не е отговорил.Днес ми е трети ден от пункцията и ембриолозите ми се обадиха да ми кажат че ембриончето се е разделило на 4 клетки а по принцип трябвало да бъде на 6 или на 8 клетки.Казаха ми че евентуално трансфера ще бъде на 5-ти ден.Според вас възможно ли е да оцелее ембриончето до 5-ти ден след като още днес се е забавило в развитието...?

Да, възможно е ! При моят опит сега Октомври месец, до последно си мислех, че имаме 3 бластоциста, а на трансфера излезе, че са 5. Останах изумена. Попитах и д-р Перси и ембриоложката и казаха, че е възможно забавяне, което да се навакса, както в моя случай. Възможно е разбира се да се касае за нечитав ембрион, който да не успее да се развие и да спре до този си етап.
Успех слънцето !
Re: бластоцист
« Отговор #38 -: Ноември 06, 2013, 21:23:50 pm »
Момичета да задам и аз въпросчето на Съкровище защото виждам че никой не е отговорил.Днес ми е трети ден от пункцията и ембриолозите ми се обадиха да ми кажат че ембриончето се е разделило на 4 клетки а по принцип трябвало да бъде на 6 или на 8 клетки.Казаха ми че евентуално трансфера ще бъде на 5-ти ден.Според вас възможно ли е да оцелее ембриончето до 5-ти ден след като още днес се е забавило в развитието...?

Да, възможно е ! При моят опит сега Октомври месец, до последно си мислех, че имаме 3 бластоциста, а на трансфера излезе, че са 5. Останах изумена. Попитах и д-р Перси и ембриоложката и казаха, че е възможно забавяне, което да се навакса, както в моя случай. Възможно е разбира се да се касае за нечитав ембрион, който да не успее да се развие и да спре до този си етап.
Успех слънцето !
Евита много благодаря за инфото.Подейства ми успокояващо докато трябваше да чакам до следващият ден.При нас нещата се развиха добре.Въпреки, че на 3-ти ден се беше забавило с деленето, на следващият ден си беше наваксало вече.Направихме трансфер на 5-тия ден на 1 ембрионче на стадиий бластоцист и според лекарите ембриончето било супер.Бях се притеснила защо бяха решили да чакат до 5-ти ден при положение, че разчитаме само на едно единствено ембрионче, но лекарите си знаят работата и всичко мина добре за сега :)