0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Момичета имам едно питане към вас. Пациент съм на д-р Персенска и след втора неуспешна инсеминация (само втората беше при нея), трябва да правя имунологични излседвания. Докторката ми написа само на едно листче "Имунологични изследвания" и ми каза, че в клиниката се извършва тази процедура. Понеже разбрах, че тези изследвания в Малинов излизат вече към 300 лв., искам да попитам в София другаде мога ли да ги пусна (на по-ниска цена) и дали Персенска ще приеме разултатите. А и дали знаете точно какъв е пакета, който да изискам да ми изследват.
От 1 седмица пробвам да се свържа с Персенска, но без успех, за това се обръщам към вас за помощ.

Успешен ден! 
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
За признаване, ще ги признаят, но не знам къде да ги направиш за по ефтино, като цяло са скъпи изследвания. Успех! :)

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
В центъра по заразни и паразитни болести на бул. Янко Сакъзов (срещу парка "Заимов").

*

    криси

На 17.03 си пуснах въпросните изследвания в Клиника "Малинов".Цената е 260лв.Вземат ти кръв,разпитват те малко и след 10 дни резултати.Моите бяха готови вчера-отклонения от референтните стойности на няколко показателя.Следва 45 дни лечение и повторно изследване,което ще струва 150 лв.Така стоят нещата в клиниката.И на мен ми се искаше,ако има начин да не давам толкова пари,но там ме прати лекуващата ме лекарка и като търсих в нета информация къде на друго място бих могла да ги направя не открих нищо.Желая ти успех!
Аз съм правила имунологични в болница "Иван Рилски" същия пакет като в Надежда е,струваше ми 130 лв.

*
Какво включва този пакет?Не съм обърнала внимание че има пакет изобщо там. Аз в Иван Рилски съм си правила само НК клекти към 70 лв излиза и са готови на другия ден.
Какво включва този пакет?Не съм обърнала внимание че има пакет изобщо там. Аз в Иван Рилски съм си правила само НК клекти към 70 лв излиза и са готови на другия ден.

Здравейте,по повод пакета от изследваниа,при мен се направиха-Клетъчна популация,Автоантитела,общо 9 бр,срещу 260лв,в Малинов
*
И на мен ми предстоят имунологични, след неуспешно ИКСИ. Ако наистина може да се спести някой лев няма де е зле. Иначе ще ги правя в Малинов...
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
И на мен ми предстоят имунологични, след неуспешно ИКСИ. Ако наистина може да се спести някой лев няма де е зле. Иначе ще ги правя в Малинов...
аз съм в същото положение. след неуспешен опит доктор Стаменов препоръча да ги пусна, но се чудя къде и защо ли? то, че ще ги пусна е ясно и то ще е там, защото все пак искам да решим проблемите и следващия път да успея. въпросът ми е друг - има ли смисъл от тези имунологични изследвания?
моля, ако има момичета с леки отклонения от резултатите и без да са прилагали лечение са успели да забременеят, да се включат.
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Танче, аз съм такъв пример. Взимах само омегата и триовита и като ги свърших, на другия месец забременях от замразените без да съм правила вливанията, които имуноложките от Малинов ми предписаха (при нас проблемът беше лоша спермограма - като за икси).

Резултатите ми от там бяха с малки отклонения:

CD 16+56+ NK cells - 14 % (реф.гр.до 12 %)
NKT cells - 17 % (реф.граници 2-10 %)
« Последна редакция: Април 15, 2009, 01:03:24 am от blue_sky »

*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
сега като ги пусна ще видя резултатите, ще говоря с доктора и ще видя какво да правя. мисълта ми е, че при слеща с проф. Кременски миналата година ми каза, че тези вливания надали ще помогнат до такава степен, че без тях да не забременея. виж за аспирин и фраски спомена, това ок, а за терапия при имунологични отклонения ще чета и ще видя какво и защо, естествено след резултата.
Деска благодаря ти мила, че се включваш. :)
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Здравеяте! и на мен ми направиха, доколкото разбрах - пълен пакет имунологични в Малинов - 260 лв. Имунолжката беше много внимателна и отзивчива, но който не е учил за това, както и да се опита жената да ми обясни - не разбрах много. С две думи при мен не се открива ИгА серум с RID. Препоръчана ми е 45 дневна терапия с изопринозин и триовит. В петък имам час при д-р Персенска и ще чуя и нейното мнение, доколко тази липса може да окаже влияние на опитите. четох, че ако ИгА е високо се правят вливания, но при липса на такова?! Ще пиша след прегледа! Успех на всички!
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*
Здравеяте! и на мен ми направиха, доколкото разбрах - пълен пакет имунологични в Малинов - 260 лв. Имунолжката беше много внимателна и отзивчива, но който не е учил за това, както и да се опита жената да ми обясни - не разбрах много. С две думи при мен не се открива ИгА серум с RID. Препоръчана ми е 45 дневна терапия с изопринозин и триовит. В петък имам час при д-р Персенска и ще чуя и нейното мнение, доколко тази липса може да окаже влияние на опитите. четох, че ако ИгА е високо се правят вливания, но при липса на такова?! Ще пиша след прегледа! Успех на всички!
Този пълен пакет за двамата партньори ли е или само за единия?
Аз ще правя също имунологични,но доктора не каза какво точно,само каза искам имунологични.
Цената си я бива.Дали да се обадя и да попитам каква е ценичката?
Ако някой е правил наскоро ,моля да каже колко му е струвало като цена за един човек.Предварително благодаря!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
В Клиника Малинов цената на имунолог. изследвания е 260 лв.- включва  консултация и назначения / за тях не се заплаща допълнително / .Цената е за един човек - обикновено се правят само при партньорката ,ако изрично не е указано друго от лекаря.
И моето мнение  е ,че имунолозите там са изключително любезни и отзивчиви.


*
Благодаря ти Нимка!
Казаха ми че не се записва час за имунологични изследвания.Отиваш и директно в имунологичния,който се намира на сутерена в Клиника Надежда.
Успех на всички!
Усмихнат ден желая на всички момичета :)
*
Re: Имунологични изследвания в София - къде и на каква цена
« Отговор #15 -: Септември 01, 2010, 12:50:56 pm »
  Момичета,каква е практиката в клиника "Щерев" относно имунологичните изследвания.Доколкото разбирам, там няма имунолог.Лекуващият лекар ли преценява какво да се изследва или препраща другаде?

*
Re: Имунологични изследвания в София - къде и на каква цена
« Отговор #16 -: Септември 01, 2010, 14:09:03 pm »
 marsi , копирам ти поста на Криси 1812

можеш да ги пуснеш в клиниката, но те ги изпращат в имунологичната лабоатория на Иван Рилски

Заповядай в тази тема, мисля че най-добре ще ти отговорят и ориентират за въпросните изследвания:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=30309.740
Re: Имунологични изследвания в София - къде и на каква цена
« Отговор #17 -: Септември 01, 2010, 15:09:58 pm »
момичета, имам една молба. Моля който е правил вече имунологичните изследвания в "Малинов" да ми напише какво точно се изследва там. Имам имунологични изследвания, но не зная дали са тези, които се правят в "Малинов".
Благодаря Ви!
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*
Re: Имунологични изследвания в София - къде и на каква цена
« Отговор #18 -: Септември 01, 2010, 15:23:31 pm »
момичета, имам една молба. Моля който е правил вече имунологичните изследвания в "Малинов" да ми напише какво точно се изследва там. Имам имунологични изследвания, но не зная дали са тези, които се правят в "Малинов".
Благодаря Ви!
Ето ти моите:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=29495.msg503453#msg503453
правени са миналата година, мисля че нямат разлика и сега.
*
Re: Имунологични изследвания в София - къде и на каква цена
« Отговор #19 -: Септември 01, 2010, 15:51:58 pm »
Благодаря,Мецани,krisi,pop4o! :idea:Изясних си как да постъпя. :D

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Имунологични изследвания в София - къде и на каква цена
« Отговор #20 -: Септември 01, 2010, 20:56:07 pm »
Ще допълня, че в к-ка Малинов изследва също и Епщайн Бар вирус и листериоза. Назначава се в случаи при завишени NK T cells.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Имунологични изследвания в София - къде и на каква цена
« Отговор #21 -: Септември 02, 2010, 11:39:17 am »
Благодаря ви pop4o и deep :) Много ми помогнахте! :)
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*
Здравейте,
Моля някой по-запознат с имунологичните изследвания да направи коментар на моите резултати. Изследванията са правени в клиника Малинов, но не успях да се видя с лекар. Предварително ви благодаря.
Резултати от имунологичните изследвания:

Т cells (CD3+)-63% 
Helper T cells (CD3+CD4+)-46% 
Suppressor/cytotoxic T cells (CD3+CD8+)-15% 
B cells (CD 19+)-17% 
Total NK cells (CD3-CD16+56+)-19% 
CD16+56+ NK cells-15%   
NKT cells (CD3+CD16+56+)-4%   

Антинуклеарни антитела-12.34 U/ml
Антифосфолипидни антитела- IgG 1.01 U/ml 
Антифосфолипидни антитела IgM-1.83 U/ml 

Серумен IgA (RID)-2.33g/l   


Здравейте  :D
И аз имам назначени имунологични изследвания за след 1 месец, но ......искам да прочуа въпроса преди да се доверя. Ще следя темата с интерес. :)
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Здравейте  :D
И аз имам назначени имунологични изследвания за след 1 месец, но ......искам да прочуа въпроса преди да се доверя. Ще следя темата с интерес. :)

най-добре е да ги направиш там където са ти назначени, защото всеки доктор работи с определена лаборатория. но и да ги пуснеш на друго място намя да е фатално. важни са резултатите и дано са ти добри и да не се налага лечение. успех
никога не отстъпвай на принципите си!
 justy, и аз на добри резултати се надявам, но......мисля, че има нещо което не е както трябва.
Успех и на теб!
Здравейте, искам да ви помоля за мнение - според вас налага ли си правя имунологични изследвания след година и 2 м. опити, а след забременяване аборт в 8-ма седмица.
Вече имам едно детенце, а и при предишната бременност започнах да кървя още в 7-ма седмица, но за щастие някак се запази.
Според мен има някакъв автоимунен отговор на организма ми, или някаква подобна причина...
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Според мен е добре да пуснете един панел имунологични и генетични за тромбофилия.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com