0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Момичета, има ли забременели при върнат ембрион, който е с фрагментации, т.е не много качествен? И съответно износена успешна бременност до края.
Не видях такава тема и затова я пускам, ако има, моля модераторите да я обединят.
Нека да си поговорим малко за качеството на ембриона и шансовете за успех. Винаги ли, когато има фрагментации процедурата е обречена на неуспех или не? Предполагам, че щом все пак се връщат такива ембриони от лекарите значи те би трябвало да са преценили, че има шанс за развитие на нормална бременност, но нека да споделим опит тук.
Аз лично имам само 1 трансфер досега на ембрион с леки фрагментации - съответно отрицателен тест.
« Последна редакция: Март 18, 2009, 18:04:23 pm от Pesheck »
*
Re: Ембрион с фрагментации - има ли забременели?
« Отговор #1 -: Март 18, 2009, 15:15:17 pm »
Здравей Танита,на 2 от момичетата, с които бяхме по едно и също време на стимулация ми казаха,че са им трансферирани 2 качествени и 2 не толкова качествени ембриона-незнам дали това означава, че са с фрагментации.Желая ти успех от все сърце. :lol: :lol: :lol:
« Последна редакция: Март 18, 2009, 18:04:49 pm от Pesheck »
*
Re: Ембрион с фрагментации - има ли забременели?
« Отговор #2 -: Март 18, 2009, 15:30:37 pm »
И аз се интересувам от това!
Имам 1 неуспешно ИКСИ - 3 върнати ембриона и трите с фрагментации. Оценката на ембриолозите - добри са, но не отлични!!!
Сега ми предстои Инвитро на ЕЦ.
« Последна редакция: Март 18, 2009, 18:05:07 pm от Pesheck »
*

    мерилин

Re: Ембрион с фрагментации - има ли забременели?
« Отговор #3 -: Март 18, 2009, 16:18:18 pm »
Аз имах 5 ембриона,от които 3 качествени,а 2 са с фрагментации и изостават в развитието си.Ембриологът ми каза,че можем да върнем 4,но той смята,че единият със сигурност ще спре да се развива и препоръчва да върнем 3.Аз мисля,че не може да се получи бременност от такъв ембрион и ако се получи не е добре,но все пак специалистите знаят по-добре и преценяват всеки индивидуален случай.
« Последна редакция: Март 18, 2009, 18:05:23 pm от Pesheck »
Re: Ембрион с фрагментации - има ли забременели?
« Отговор #4 -: Март 18, 2009, 17:18:31 pm »
На мен ми върнаха един добър и един с фрагментации. Обясниха ми, че са имали случаи на забременели и с по-лоши от моя лош ембрион, така че предполагам може. Вероятно шанса е по-малък, но все е някакъв.
« Последна редакция: Март 18, 2009, 18:05:44 pm от Pesheck »
*
Re: Ембрион с фрагментации - има ли забременели?
« Отговор #5 -: Март 18, 2009, 18:22:57 pm »
На мен пък досега никога не са ми казвали какви са ембрионите,които ми трансферират.
*
Re: Ембрион с фрагментации - има ли забременели?
« Отговор #6 -: Март 18, 2009, 19:49:09 pm »
Всъщност и един друг въпрос възниква, кое е по-важно при окачествяването на ембриона
на колко в разделен или фрагментациите. Дали няма някоя статия по въпроса, сега ще потърся нещо.
Re: Ембрион с фрагментации - има ли забременели?
« Отговор #7 -: Март 19, 2009, 01:25:18 am »
И делението и фрагментациите са еднакво важни за окачествяване на ембриона.
Re: Ембрион с фрагментации - има ли забременели?
« Отговор #8 -: Март 19, 2009, 13:53:00 pm »
  И на мен ми върнаха един много добър и един с фрагменти, ембриоложката каза, че не е страшно, това с фрагмнтите, но чесно казано не и повярвах особено!! Още повече, че искаха и да ми върнат един, който е само е едно делене, при положение, че другите бяха вече с по четири.
*
Re: Ембрион с фрагментации - има ли забременели?
« Отговор #9 -: Март 19, 2009, 15:44:02 pm »
Момичета, искам да направя само 1 уточнение - когато се връщат няколко ембриона, от които има и такива с фрагментации и настъпи бременност - няма как да се разбере кой ембрион точно се е захванал. На мен по-скоро питането ми е към момичетата, които са на ЕЦ. Моля ви, ако има случай на забременяване при върнат ембрион с фрагментации - нека да сподели - ще бъде един много насърчителен пример за много от нас, които разчитаме само на ЕЦ и на по 1 фоликул.
Благодаря ви предварително и успех на всички! :bighug:
Re: Ембрион с фрагментации - има ли забременели?
« Отговор #10 -: Март 23, 2009, 15:24:40 pm »
Значи аз имах стимулация и получих само една яйцеклетка, която по късно се превърна в ембрион с фрагментации. Доки каза , че имали много случаи на заченати бебета от такива ембриони така , че стискам палци на всички. :)
*

    Eti76

  • ***
  • 158
  • Координатор на Фондация Искам бебе за Пловдив
Re: Ембрион с фрагментации - има ли забременели?
« Отговор #11 -: Март 27, 2009, 00:16:35 am »
Здравейте!
Доста мислих, преди да ви пиша, защото не знам моята история добре или зле ще ви се отрази... Но все пак, ето:
Състоянието ми е такова, че не реагирам на стимулация добре и трудно правя яйца. След доста тежка стимулация (хормонална стимулация за 4000лв), направих едва 2 фоликула, а намерихме едва една яйцеклетка. Ембриона имаше фрагменти (предупредиха ме за това преди трансфера, показаха ми ембриона на монитор). Ембриолозите ми обясниха, че ембриона не е идеален, но не е и чак толкова лош. А и все пак аз нямах друг!:)
Та важното е, че въпреки това, аз забременях след този трансфер за пръв път в живота си (на 3-ти опит инвитро). Ембриона се захвана и чухме сърчицето, когато му беше време. В последствие, в 8-ма г.с. получих едно силно повръщане, обезводняване, постъпих в болница на системи и за съжаление направих спонтанен аборт.... Но защо, така и не се разбра. Дали в болницата допуснаха някаква грешка или си има разумна причина.
Та не знам дали ембриона е причината за това, не смея да кажа. Все пак, ембрионите, които са лоши, въобще не се имплантират. Така че, предполагам, че е важно да вярвате в успеха, каквото и да става! Стига да имате ембриончета, след трансфера ВЯРВАЙТЕ в успеха!!! Това само ви помага:)
И само за протокола: при следващия ми опит имах 2 ембриона, много по-добри от предишния и НЕ настъпи имплантиране (въобще не се стигна до положителен тест!).
Затова смея от горчив личен опит да кажа, че при мен е доказано, че ембрион с фрагменти се захвана, а такива без - не!
Затова, УСПЕХ и вярвайте!!!
Не губете ВЯРА, НАДЕЖДА винаги има, докато е жива ЛЮБОВТА:)
*
Re: Ембрион с фрагментации - има ли забременели?
« Отговор #12 -: Март 30, 2009, 15:04:31 pm »
Ети76, nu_ni,
Благодаря ви, че се включихте в темата, мисля че ще бъде много полезно на всички момичета!
Желая ви успех от сърце! :bighug: :bighug:
*
Re: Ембрион с фрагментации - има ли забременели?
« Отговор #13 -: Септември 02, 2009, 20:52:32 pm »
Много полезна тема. Описала съм моите патила с фрагментацията в "Статистика на успеха" и, накратко, в дневника съм казала. Така или иначе, при мен това беше ГЛАВНИЯТ проблем /иначе съм с отстранени тръби/. Фрагментация се получаваше и при IVF, и при ICSI, и на естествен цикъл - много силна и на всички джаджи повсеместно. Като по чудо - след 2 стимулации,1 естествен, 2 естествени, в които не се стигна до трансфер, последният опит -6- на ест. цикъл - ИКСИ, нямаше фрагмени. Тестът беше положителен, сега съм 8 г.с.
Така че отговорът /съдейки по себе си/ е по-скоро "Не, няма имплантация при фрагментирал ембрион, тя настъпва ако няма фрагменти." Пак казвам - това си е само за мен, може би зависи от степента на фрагментация, моята беше мн. тежка. Иначе много нерви съм изхавила как, защо и т.н. се получава
, но, както и докторите ми казваха - "Никой не може да ти каже". Съжалявам за гадната прогноза, исках по-скоро обнадеждаващо - че има отърване от фрагментацията.
Re: Ембрион с фрагментации - има ли забременели?
« Отговор #14 -: Септември 03, 2009, 10:47:06 am »
 vanda , а ти правила ли си някаква терапия за премахване на фрагментациите на ембрио ?
Re: Ембрион с фрагментации - има ли забременели?
« Отговор #15 -: Септември 12, 2009, 20:29:01 pm »
Оценка на ембрионите преди трансфер и/или замразяване се извършва по няколко признака и на няколко етапа.

Най-общо развитието на ембрионите в един стандартен ин-витро цикъл протича така:

Ден 0 е денят на пункцията. Партньорът дава сперма, която се обработва и се извършва инсеминацията (вътрематочна или в изкуствена среда).
Ден 1 – прави се проверка дали се е осъществило оплождането. Доказателство за това е наличието на два пронуклеи (2 ядра най-грубо казано).
Ден 2 – ембрионите трябва да са достигнали делене до 4 или повече клетки.
Ден 3 – ембрионите са се разделили на 8 или повече клетки
Ден 4 – ембрионите са вече разделени до 16-32 клетки (стадий морула)
Ден 5 – ембрионите са достигнали до стадий бластоцист
Има различни класификации за оценка на ембрионите, които обикновено имат по 4 степени:

Оценка 1: правилно клетъчно делене без фрагментации
Оценка 2: правилно клетъчно делене с малки фрагментации
Оценка 3: неправилно клетъчно делене с умерен фрагментации
Оценка 4: неправилно клетъчно делене с много фрагментации

 
Ембрионите, достигнали стадий бластоцист се оценяват различно, като за целта се ползват числа и букви.

Числата означават степентта на разширяване на бластоциста – 1 е най-малко разширяване, 6 е най-голямо). Първите букви (А, В или С) се отнасят до качеството на вътрешната клетъчна маса (вътрешната част от бластоциста, от който ще се развие бебето). Вторите букви (отново А, В или С) се отнасят до качеството на трофектодерма (тази част от бластоциста, от която ще се развие плацентата).

И в двата случая А означава много, в смисъл на достатъчно клетки; В означава няколко клетки и С много малко, най-често недостатъчно клетки.


Многклетъчните ембриони, които са получили оценка 1 или 2 много често успяват да се развият до стадий бластоцист. Тези, които са получили оценка 3 или 4 много рядко достигат стадий бластоцист.

Някои лаборатории използват обърнати степени за оценка – ембриони с оценка 4 са всъщност ембриони с оценка 1 от горната скала. Проверете каква скала използва вашата лаборатория, за да избегнете излишни притеснения.
Re: Ембрион с фрагментации - има ли забременели?
« Отговор #16 -: Септември 12, 2009, 20:33:15 pm »
Мислите ли,че е случайно това?:

По-голямата част от клиниките в САЩ замразяват само ембриони, достигнали до стадий бластоцист, обикновено на 6-ти ден след пункция, като се прави допълнителна селекция за най-добрите от останалите нетрансферирани.
*
Re: Ембрион с фрагментации - има ли забременели?
« Отговор #17 -: Септември 12, 2009, 20:52:22 pm »
моят опит е следният:
Направихме ИКСИ - върнаха ми 4 не много добри според док ембриони. Имах положителен тест , но за кратко т.е. имаше имплантация, не ембриончето не се разви...предполагам това се случи в следствие на недобрите ембриони
Re: Ембрион с фрагментации - има ли забременели?
« Отговор #18 -: Септември 12, 2009, 22:38:53 pm »
Тази тема е интересна и се включвам, за да следя коментарите.  :ask:

Междувпрочем и аз съм чувала за настъпили бременности при ембриончета с фрагменации, но дали се стига до успешно развитие на плода и раждане на здраво дете не знам...


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Ембрион с фрагментации - има ли забременели?
« Отговор #19 -: Септември 17, 2009, 18:16:27 pm »
Оценка на ембрионите преди трансфер и/или замразяване се извършва по няколко признака и на няколко етапа.
...

Източникът на тази статия, копирана от lina!!!, е тук.

Има не малко бременности, които са се развили успешно и до края след трансфер на ембриони с фрагментации. Шансът е по-малък, но го има все пак.  :)
*
Re: Ембрион с фрагментации - има ли забременели?
« Отговор #20 -: Септември 18, 2009, 17:01:44 pm »
Момичета, не е важно само да забременеете - по-важното е да износите и родите здраво бебе! Както ми беше казал доктора в началото - "Зачеването е по-малкия проблем, по-големият проблем е после!". Тогава, това не го приех много сериозно защото единствената ми цел беше да забраменея, и си мислех че после всичко е лесно...Да, ама не - докато не се сблъсках с проблемите...
Чувала съм, че се трансферират фрагментирани ембриони, но аз лично не бих рискувала с бременност с фрагментации, защото искам здраво бебе! Процентът на родените бебета с малформации никак не е малък, да не говорим за многобройните бременности, които са прекъснати по такава причина...Такива бременности обикновено завършват или със спонтанен аборт(който е най-добрия вариант), абразио на по-късен етап или раждане на бебе с малформации...Аз имам зад гърба си спонтанна бременност завършила с абразио по медицински причини и 1 инвитро с трансфер на 3 перфектни ембриона и нулев резултат... Изводите оставям на вас...
*
Re: Ембрион с фрагментации - има ли забременели?
« Отговор #21 -: Ноември 03, 2009, 10:32:42 am »
dsd, от написаното, без да го казваш направо, излиза, че фрагментиралите ембриони дават голям риск от малформации, което не е така. По-горните постове показват, че има успешни бременности както с фрагментирали ембриони, така и след отпаднал проблем с фрагментацията. Самите лекари нямат категорично мнение, на нас, както казваш, остава единствено да вярваме.
Относно питането дали съм правила "терапия п/в фрагментация": не, не съм. Има 2 вероятни причини:1/ медицинска: ембрионът беше поставен в някакви хранителни среди, не мога да кажа какви, тъй като се предполага, че не понася добре средата на оплождане и затова образува фрагменти; 2/ мъжът ми спря да употребява абсолютно всякакъв вид алкохол 2 месеца преди опита, което за мен е много вероятната причина за успех. Знам, че ще прозвучи на смешно, имайки предвид, че хора с тежки зависимости, например, раждат здрави деца и че е трудно алкохолът да се отразява така фатално баш на половата система, но това е единствената промяна в начина на живот и аз, чисто емпирично, няма на какво друго да отдам и промяната в "поведението" на ембриона.
Re: Ембрион с фрагментации - има ли забременели?
« Отговор #22 -: Ноември 03, 2009, 17:36:22 pm »
Мисля, че има голямо значение, че мъжът ти е спрял алкохола. Аз имам две неуспешни иксита с добри ембриони, без фрагменти. Успешното ми се получи като спрях цигарите два месеца преди опита, освен това не разбрах дали е с фрагменти или не - беше само един и го върнахме на втори ден. Хубав, лош, захвана се, здрави сме за сега и се чувствам прекрасно. Дано всичко до края е в ред, но за сега няма причини за безпокойство. Винаги има надежда, така мисля. Успх!
*
Re: Ембрион с фрагментации - има ли забременели?
« Отговор #23 -: Ноември 04, 2009, 10:39:23 am »
Много се радвам за теб!!! Точно това ми беше основната мисъл - че в случая това е било, няма безпричинни неща. Ето - аз не съм спирала цигарите по време на опита, нито мъжът ми, а при теб вероятно това е бил решаващият фактор. Така че е строго индивидуално. Аз просто споделям личния си опит, така че да се взимат предвид тия работи, а не както аз си виках толкова пъти- че това са глупости. Не са.
*
Re: Ембрион с фрагментации - има ли забременели?
« Отговор #24 -: Февруари 20, 2010, 20:34:12 pm »
Оказа се, че и нашите ембриони са с фрагментации.
Втори опит ИКСИ - всички ембриони с фрагментации, само един горе-долу хубав, 4 върнати, отрицателен тест. Само не разбрах от какво се получават тези фрагментации - от яйцеклетката ли зависи или от сперматозоида, или не е ясно.
При първия ни опит не е ставало на въпрос, така че предполагам е нямало такъв проблем. Тогава теста беше положителен, но за кратко. Сега даже и имплантация няма.
*
Re: Ембрион с фрагментации - има ли забременели?
« Отговор #25 -: Февруари 21, 2010, 03:37:30 am »
cream на мен ми обясниха, че става въпрос за днк фрагментации при сперматозоидите.
*
Re: Ембрион с фрагментации - има ли забременели?
« Отговор #26 -: Февруари 21, 2010, 12:18:51 pm »
http://www.drmalpani.com/book/chapter25c.html
Embryos with more fragments are assigned a lower grade, and they usually have a lower chance of implanting . However, the babies which result from these embryos are completely normal, if they do implant successfully. You should ask the doctor to show you your embryos under the microscope. Some times, only embryos of poor quality are available for transfer. While the chance of getting pregnant when only poor quality embryos are transferred, you can be reassured that if a pregnancy results, the children will be normal !

С две думи, фрагментирал или не, ембрионът може да се превърне или не в здраво и хубавоо бебе.
Гаранции няма, някой път хубав ембрион не води до бременност, а друг път фрагментирал се превръща в най-прекрасното бебе на света- нашето :)

However, fragmentation in human embryos is quite common and many beautiful babies have resulted from implantation of embryos with fragments. Many IVF labs, including ours estimates and records the percentage of fragmentation in each day 3 embryo. Embryos with more than 25% fragmentation have a low implantation potential.  http://www.advancedfertility.com/embryoquality.htm
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Ембрион с фрагментации - има ли забременели?
« Отговор #27 -: Февруари 26, 2010, 08:55:54 am »
И при първото и второто ми ИКСИ ембрионите ми бяха с фрагментации. Вторият път ми върнаха 3-1 с леки фрагментации,не лош според доктора и 2 с повече фрагментации. Бременна съм, досега с много лека бременност, бебето е много добре според д-р Сигридов и другия ми лекар, вече съм в майчинство и скоро чакам и да родя моето детенце. Така, че от опита ми мога да кажа, че и с фрагменти може да се забременее и износи бременнността. Повечето ембриони от стимаулациите са с фрагментации и има доста забременели,нали? Имам приятелки с перфектни ембриони и по 3-4 неуспешни опита. Така, че спокойно- науката не може да обясни законите на природата.
Re: Ембрион с фрагментации - има ли забременели?
« Отговор #28 -: Март 04, 2010, 15:01:30 pm »
Здравейте.Аз в момента съм в инвитро процедура ( втора ни е ). И този, и предишния път ембрионите ни са с много фрагментации  и стопират развитие. Дали има момичета с подобен проблем и евентуални какви изследвания би могло да си пусна за да търся причината ?
*
Re: Ембрион с фрагментации - има ли забременели?
« Отговор #29 -: Май 08, 2010, 16:12:10 pm »
Здравейте!Моят втори опит приключи без трансфер.Биоложката ми обясни че ембриона бил с множество фрагментации и нямало смисъл да се трансферира.Случвало ли се е на някого и каква би могла да е причината.Какво може да се направи в последствие за подобряване на качеството.И при предишния ни опит имаше един с фрагментации.
Re: Ембрион с фрагментации - има ли забременели?
« Отговор #30 -: Май 10, 2010, 10:12:59 am »
Аз бях с такива ембриони,но ри втория ми опит инвитро забременях, а вече и родих една прекрасна здрава дъщеря. Качеството на яйцеклетките се подобрява с вит.Е, омега киселини, витамини, q10, пчелно млечице и диета без въглехидрати по време на стимулацията. При мен се получи. Успех.
Re: Ембрион с фрагментации - има ли забременели?
« Отговор #31 -: Май 10, 2010, 13:21:14 pm »
към Vessella :
Честито бебенце! Да ви е жива и здрава!
Чудя се дали кафето влияе отрицателно на качеството на яйцеклетките?
Дали имаш наблюдения?
Re: Ембрион с фрагментации - има ли забременели?
« Отговор #32 -: Май 12, 2010, 10:09:56 am »
Благодаря! За кафето не съм сигурна, но съм чела, че е о-добре да не прелаляваш с него. Една чаша на ден няма да навреди. Но добавките са важни. Пиех и витамини и фолиева киселина. Надявам се да имаш успех и да държиш скоро едно сладко бебенце.
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Ембрион с фрагментации - има ли забременели?
« Отговор #33 -: Май 12, 2010, 10:29:01 am »
Vessella, и от мене честита радост! :) Желая ви много радости и щастие и най-вече здраве!  :)
Аз също исках да те попитам, пиеше ли омега 3 по време на стимулацията?
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: Ембрион с фрагментации - има ли забременели?
« Отговор #34 -: Май 12, 2010, 10:42:50 am »
Аз бях с такива ембриони,но ри втория ми опит инвитро забременях, а вече и родих една прекрасна здрава дъщеря. Качеството на яйцеклетките се подобрява с вит.Е, омега киселини, витамини, q10, пчелно млечице и диета без въглехидрати по време на стимулацията. При мен се получи. Успех.
vessella, би ли споделила какви точно Омега киселини си пила, а също и по-подробно за другите неща. На кои производители? Може и на ЛС да ми пишеш  :D. Аз от доста време се каня да си купя Омега МК, но просто не знам какви, има много голям избор.
Честита ти радост  :D!
Re: Ембрион с фрагментации - има ли забременели?
« Отговор #35 -: Май 12, 2010, 11:16:56 am »
Към Vessella :
БЛагодаря ти за пожеланията. Сега съм в подготовка ( пия противозачатъчни) и съм си купила витамин Е и омега . Ще видим дали ще има положителна промяна в ембрионите :)
*
Re: Ембрион с фрагментации - има ли забременели?
« Отговор #36 -: Октомври 16, 2010, 13:08:18 pm »
Към Vessella :
БЛагодаря ти за пожеланията. Сега съм в подготовка ( пия противозачатъчни) и съм си купила витамин Е и омега . Ще видим дали ще има положителна промяна в ембрионите :)
Имаше ли ефект от витамините? Аз днес съм на трансфер и пак сме с фрагментации :(. На границата били, но все пак ги има, пък ще ми ги връщат на 2-ри ден, значи тези фрагментации може би ще се увеличават през следващите дни.... Ох, не знам вече........
*
Re: Ембрион с фрагментации - има ли забременели?
« Отговор #37 -: Октомври 19, 2010, 16:48:01 pm »
Cream, лично аз имах подобрение на яйцеклетките и съответно на ембрионите при последния си ин витро опит. Той за съжаление завърши с отрицателен резултат, но причините може би са други, може и да е въпрос на имплантация, защото съм с ендометриоза и повишени НК клетки и сигурно ще ми правят биопсии, все още не съм се срещнала с д-р Стаменов, за да чуя неговото мнение.
Но за първи път след пиенето на тези витамини и добавки,а и д-р Стаменов приложи при мен хормон на растежа и нупоген по време на стимулацията, имах три ембриона, единият не толкова добър, другитя средна хубост, а тетият много добър - без фрагментации и се делеше много добре, на втория ден късно вечерта беше достигнал до осем клетки. И д-р Стаменов беше доволен и каза, че този път анистина имам добри ембриони. При предишния ми стимулиран опит при д-р Владимиров имах четири ембриона, всичките с фрагментации и спряха да се развиват на стадии бластоцист и въобще не стигнах до трансфер. След това направих още три опита на естествен цикъл, всеки път ембрионите бяха лоши и не стигах до трансфер. Така, че моето мнение е ,че тези витамини са спомотнали донякъде за по-качествени ембриони.   
Желая ти успех и дано този опит завърши с положителен резултат.
   
Re: Ембрион с фрагментации - има ли забременели?
« Отговор #38 -: Октомври 27, 2010, 22:50:45 pm »
Омега киселините бяха на Фортекс.
Re: Ембрион с фрагментации - има ли забременели?
« Отговор #39 -: Ноември 12, 2012, 09:00:29 am »
Виждам, че темата е много стара....но понеже имаме проблем с качеството на ембрионите, очаквам вашите мнения.....
В момента съм след втори трансфер(втори опит във втора клиника), отново се повтори същото като при първия опит: първи опит- не добра спермограма, ембриони с фрагментации до 5-ти ден останал само 1 с лошо качество....
2-ри опит- супер спермограма- нормоспермия- оплодени комбинирано ин-витро и ИКСИ- пак ембриони с фрагменти.
Започвам да си мисля, че проблема е в яйцеклетките- на 29 години съм, досега никой не е казал, че може това да е проблема...?
Re: Ембрион с фрагментации - има ли забременели?
« Отговор #40 -: Ноември 12, 2012, 09:12:31 am »
Започвам да си мисля, че проблема е в яйцеклетките- на 29 години съм, досега никой не е казал, че може това да е проблема...?
Точно това ми каза една ембриоложка–фрагментирането на такъв ранен етап се дължи на некачествена яйцеклетка,а на по–късен етап на некачествен сперматозоид.Говори с ембриолог!
Re: Ембрион с фрагментации - има ли забременели?
« Отговор #41 -: Ноември 16, 2012, 12:26:54 pm »
Здравейте, има ли връзка между имунологичните изследвания и качеството на яйцеклетките, или те по- скоро играят роля за имплантацията на ембриона?
Re: Ембрион с фрагментации - има ли забременели?
« Отговор #42 -: Април 20, 2013, 17:40:44 pm »
момичета, стигали ли сте до замразяване и трансфер, когато ембрионът ви е бил 4 клетки на 5 ден?
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не повече ...
Айнщайн
Re: Ембрион с фрагментации - има ли забременели?
« Отговор #43 -: Април 20, 2013, 17:42:34 pm »
имах предвид 4 клетки на 3 ден - продължава ли развитието?
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не повече ...
Айнщайн
*
Re: Ембрион с фрагментации - има ли забременели?
« Отговор #44 -: Април 21, 2013, 09:30:17 am »
момичета, стигали ли сте до замразяване и трансфер, когато ембрионът ви е бил 4 клетки на 5 ден?
имах предвид 4 клетки на 3 ден - продължава ли развитието?
Трансферирали сме ембрион на 7 клетки на 3 ден, като сутринта е бил разделен само на 5 и е "дръпнал" до обяд. Пункцията е нулев ден, нали? Да не те объркам с дните  :wink:.
Re: Ембрион с фрагментации - има ли забременели?
« Отговор #45 -: Април 21, 2013, 09:40:52 am »
точно така,cream,благодаря ти :)
чакам добри новини днес-надеждата умира последна ...
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не повече ...
Айнщайн
Re: Ембрион с фрагментации - има ли забременели?
« Отговор #46 -: Юли 29, 2016, 08:50:48 am »
Zdraveite momicheta imam edin vupros kum vas az sum sus Edna zapushena I Edna izkrivena truba napravihme invitro I mi vurnaha samo edin embrion kazaha che bil s Mnogo dobro kachestvo no uvi utricatelen test.vuzmojno li e da ne sum go zadurjala zaradi mnogoto mi kilogrami az sum 110kg


от модератор: Ако нямаш кирилица, може да използваш Кредор (копираш в полето текста написан на латиница и след транслитерацията го копираш тук).
« Последна редакция: Юли 29, 2016, 16:50:48 pm от marsi »
Re: Ембрион с фрагментации - има ли забременели?
« Отговор #47 -: Юли 29, 2016, 09:12:00 am »
Nikolina_86,не мога да ти кажа дали това е причината(едва ли някой тук би могъл),но има такава тероия ,че многото килограми пречат и при нормално забременяване и при инвитро.Като цяло те пречат и за нормалното ежедневие и здравословно състояние.Повечето лекари съветва да се свалят няколко килограма.Така,че моя съвет е да опиташ да свалиш 3-4 килограма.Не е необходимо да се подлагаш на някаква строга диета,просто промени малко хранителния и двигателния си режим и вярвам,че ще има ефект.
Успех
« Последна редакция: Юли 29, 2016, 09:14:15 am от bebeshok0326 »
*
Re: Ембрион с фрагментации - има ли забременели?
« Отговор #48 -: Юли 29, 2016, 16:32:18 pm »
Zdraveite momicheta imam edin vupros kum vas az sum sus Edna zapushena I Edna izkrivena truba napravihme invitro I mi vurnaha samo edin embrion kazaha che bil s Mnogo dobro kachestvo no uvi utricatelen test.vuzmojno li e da ne sum go zadurjala zaradi mnogoto mi kilogrami az sum 110kg

Nikolina_86, здравей!
Не може категорично да се твърди, че ин витро процедурата е била неуспешна заради килограмите, но това не бива да се пренебрегва и е редно да се потърсят причините за завишеното тегло. Правени ли са изследвания за инсулинова резистентност и проверка състоянието на щитовидната жлеза (хормони и антитела)?
А също в твоя случай допълнителна проверка на състоянието на тръбите, за да се изключи вероятността от наличие на хидросалпингс. Правена ли е лапароскопия и някаква интервенция на запушената тръба (премахване, клампиране)?