0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ин витро и зъбобол - моля помогнете ми
« -: Февруари 10, 2009, 16:55:14 pm »
Здравейте мили дами,

В 14 ден след ЕТ (ин-витро на ЕЦ) съм и ме лепна един мъдрец, направо полудявам от 5 дни......Естествено приемам все още утрогестан и естрофем, както и аспирин протект... Мислите ли, че има проблем да пия аулин (на прах) или течен аналгин? Все още не знам резултата, положителен или отрицателен е? ПОлзвам вода за уста Елудрил, но тя не помага много, много...

Предварително Ви благодаря за отговотите.........

Пожелавам много късмет на всички...
Re: Ин витро и зъбобол - моля помогнете ми
« Отговор #1 -: Февруари 10, 2009, 17:28:39 pm »
Задължително се свържи с доктора си и отделно посети стоматолог.
Мен ме боля мъдрец скоро, наложи се да започна антибиотик, защото нещата вървяха към абцес. Не можех да отварям устата си от болки и имах оток.
Re: Ин витро и зъбобол - моля помогнете ми
« Отговор #2 -: Февруари 11, 2009, 23:57:22 pm »
 Ако имаш ТТ в следствие на никненето на мъдреца , по - добре е да пиеш парацетамол. Могат да се пият до 3 на ден. Така ми каза моят док. , когато след инсе започна да ми никне мъдреца.Все пак се консултирай с твоя лекар.
 Между другото забелязвам , че когато съм на стимулация се активира никненето на прословутия ми мъдрец.
Re: Ин витро и зъбобол - моля помогнете ми
« Отговор #3 -: Февруари 12, 2009, 08:43:51 am »
Благодаря Ви момичета,

За нещастие вчера си видях и отрицателния тест...може би ще стигна до антибиотик.
Благодаря още веднъж.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Ин витро и зъбобол - моля помогнете ми
« Отговор #4 -: Февруари 12, 2009, 13:56:17 pm »
Ако имаш ТТ в следствие на никненето на мъдреца , по - добре е да пиеш парацетамол. Могат да се пият до 3 на ден. Така ми каза моят док. , когато след инсе започна да ми никне мъдреца.Все пак се консултирай с твоя лекар.
 Между другото забелязвам , че когато съм на стимулация се активира никненето на прословутия ми мъдрец.

интересна зависимост -но и аз мога да я потвърдя-аз съм 7ден след ЕТ -икси на естествен - и от  ден -два един мъдрец ,които никне от години ,се  е "активирал" .НО слава богу не ме боли -да чукам на дърво-само леко дразни на венеца.
 barabetka -съжалявам за резултата- успех занапред.


Re: Ин витро и зъбобол - моля помогнете ми
« Отговор #5 -: Февруари 16, 2009, 22:47:56 pm »
   А по принцип какво мислите за ходенето на зъболекар по време на бременност? Аз имах едно забременяване (приключило около седма седмица), но докато бях бременна ми се счупи зъб и се наложи да посетя стоматолог, той каза, че до третия месец може да се слага упойка и изобщо да се оправят зъби, но сега си мисля, че една от причините бебо да спре да расте, може би са упойките за оправяне на зъбите. Сега съм преди втори опит инвитро и ме подхвана мъдрец... в сряда ще правя снимки и май ще го махам преди да е пораснал напълно, за да не ме притеснява по време на евентуалната ми (и адски дългоочаквана) бременост.
   Някой чувал ли е нещо по въпроса, има ли зависимост между упойки и бременост...
*
Re: Ин витро и зъбобол - моля помогнете ми
« Отговор #6 -: Февруари 16, 2009, 23:09:31 pm »
Стоматолозите си знаят работата. Те съобразяват упойката с бременността.
На мен са ми слагали по друг повод упойка с лидокаин в 13 седмица. Не съм имала проблем от това.
*
Re: Ин витро и зъбобол - моля помогнете ми
« Отговор #7 -: Февруари 17, 2009, 09:52:02 am »
Питала съм моя стоматолог за този проблем,успокои ме че използва подходящи за бременни упойки,да не се притеснявам. :)
*
Re: Ин витро и зъбобол - моля помогнете ми
« Отговор #8 -: Февруари 17, 2009, 18:22:16 pm »
Момичета според мене мъдреците ви почват не от стимулацията, а от притеснение. Забелязала съм го преди когато следвах, по време на сесия се започваха едни чудеса, така че по-спокойно.
Re: Ин витро и зъбобол - моля помогнете ми
« Отговор #9 -: Февруари 18, 2009, 16:37:15 pm »
Хм, аз уж не съм толкова притеснена. Ама то не може без изобщо да се развълнуваш. Инъче явно има някаква зажисимост. И мен вече повече от месец ме мъчи този мъдрец. Обикновенно се успокоява за седмица-две.
*
Re: Ин витро и зъбобол - моля помогнете ми
« Отговор #10 -: Февруари 18, 2009, 20:52:27 pm »
Няма никаква зависимост между мъдреците и бременността. На мен си ми расте мъдрец от известно време, пък не съм бременна, нито съм в сесия. :P
Re: Ин витро и зъбобол - моля помогнете ми
« Отговор #11 -: Февруари 19, 2009, 18:41:54 pm »
Няма никаква зависимост между мъдреците и бременността. На мен си ми расте мъдрец от известно време, пък не съм бременна, нито съм в сесия. :P

То е ясно че мъдреците не растат само като забременееш  /или в нашия случай - като се стимулираш/. Сигурно е възможно и да се заблуждавам - просто ми се видя странно на колко от стимулираните момичета им расте мъдрец.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Ин витро и зъбобол - моля помогнете ми
« Отговор #12 -: Февруари 19, 2009, 19:07:10 pm »
все пак едва ли някои лекар е правил изследване върху зависимостта-"Проведена стимулация за Инвитро и  състоянието на мъдреца-респективно -активиране на никненето " :lol:- подходяща тема за дисертация в Магаданск...
Навярно в студентски форум също има констатации за  активно никнене по време на сесия  или за нещо друго .
Просто споделихме ,че  при няколко от нас  се  е  случило .Навярно се  случват  много други  подобни неща и нямат зависимост /или кои знае/ ,но  в такива моменти сме много по -чуствителни към всичко ,което се  случва с тялото ни.



Re: Ин витро и зъбобол - моля помогнете ми
« Отговор #13 -: Февруари 20, 2009, 14:50:52 pm »
Ок предавам се. Тъп коментар на някой, който се чуди как да си уплътни времето след трансфера. Не ме линчувайте  :D
*
Re: Ин витро и зъбобол - моля помогнете ми
« Отговор #14 -: Февруари 20, 2009, 15:00:43 pm »
За да е пълна веселбата: и на мен ми расте мъдрец :) Съвсем сериозно  osi_9
И аз съм след трансфер :)
*
Re: Ин витро и зъбобол - моля помогнете ми
« Отговор #15 -: Февруари 20, 2009, 15:02:49 pm »
За да е пълна веселбата: и на мен ми расте мъдрец :) Съвсем сериозно  osi_9
И аз съм след трансфер :)

За мъдреците не знам, ама пожелавам на всички вътре във вас след трансфера да почне да расте един нов живот.
 :bighug:
Re: Ин витро и зъбобол - моля помогнете ми
« Отговор #16 -: Февруари 20, 2009, 15:18:50 pm »
За мъдреците не знам, ама пожелавам на всички вътре във вас след трансфера да почне да расте един нов живот.
 :bighug:
А на мен много ми се искаше да са два. Ама като даваш един, няма да придирям  :lol:
*
Re: Ин витро и зъбобол - моля помогнете ми
« Отговор #17 -: Февруари 20, 2009, 15:23:47 pm »
За мъдреците не знам, ама пожелавам на всички вътре във вас след трансфера да почне да расте един нов живот.
 :bighug:
А на мен много ми се искаше да са два. Ама като даваш един, няма да придирям  :lol:

Ама съм и аз скръндза -  поправям се веднага Поне по един!
:bighug:

*
Re: Ин витро и зъбобол - моля помогнете ми
« Отговор #18 -: Февруари 28, 2009, 12:41:28 pm »
Няма никаква зависимост между мъдреците и бременността. На мен си ми расте мъдрец от известно време, пък не съм бременна, нито съм в сесия. :P
Никой не е написал, че има такава зависимост, чети по-внимателно, визирам напрежението което определено го има по време на стимулация, а също и по време на изпитна сесия. Според мене то избутва на преден план зъбни болежки, които може да не са растене на мъдреци, а например невралгия
Re: Ин витро и зъбобол - моля помогнете ми
« Отговор #19 -: Март 17, 2009, 21:43:55 pm »
 Не знам, има ли връзка, няма ли, факт е при мен, че и след двете стимулации ми се чупи по един зъб. То аз,че съм абонирана за зъболекар...
Re: Ин витро и зъбобол - моля помогнете ми
« Отговор #20 -: Март 25, 2009, 18:03:19 pm »
 Само за статистиката - 3 ден след трансфер - никне ми мъдрец и се подух. osi_10