0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    minikky

KYDE DA NE PRAVIM SPERMOGRAMA
« -: Март 02, 2006, 08:17:22 am »
Zdraveite vsi4ki,

doktor Milen Kacarov nazna4i na maja mi spermograma v klinika Kandilarov. Kogato otide da si polu4i izsledvaniata, uj mojelo po internet, ama ne mojelo vsashtnost, zashtoto i te ne znaiat zashto, ustanovi 4e vsashtnost ne sa mu napravili spermograma a spermokultura, vypreki 4e v na4aloto im beshe predstaveno nazna4enieto ot doktora. Na vaprosa zashto spermokultura a ne spermograma otgovariat: Ami nie niamame klient za spermograma. Razbirate 4e vsi4ko struva pari, nali.
E, gospoda, v laboratoria Kandilarov ne sa 4uvali za spermograma. BRAVO! Gubiat ni vremeto osven vsi4ko:(
KYDE DA NE PRAVIM SPERMOGRAMA
« Отговор #1 -: Март 02, 2006, 08:34:05 am »
Спермограма се прави в клиника за лечение на стерилитет. Не се прави в Майчин дом и в обикновени лаборатории. Нека мъжа ти отиде примерно тук:
www.invitro-bg.com
или тук:
www.ivf.bg

Хубаво е материалът да се даде на място, но по изключение може да се донесе от вкъщи, като се носи на топло, под дрехите и се занесе до 1 час от отделянето. Предполагам знаеш, че се изисква 3-5 дни сексуално въздържание.

Успех и пиши на кирилица!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
KYDE DA NE PRAVIM SPERMOGRAMA
« Отговор #2 -: Март 02, 2006, 10:12:47 am »
странното в случая е, че Кацаров ви е пратил в тая лаборатория, а не в клиниката, където праща обикновено? той не може да не знае, че в Кандиларов спермограми не се правят.
да не би наистина да ви е пратил за микробиологично изследване?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

KYDE DA NE PRAVIM SPERMOGRAMA
« Отговор #3 -: Март 02, 2006, 11:40:36 am »
И аз смятам, че е имал предвид спермокултура докторът. Не се нервирайте, спермокултурата също е едно много важно изследване и е добре, че сте го направили, сега остава да направите спермограма в някоя от клиниките по стерилитет.

Успех :D
Благодаря ти, Бени!







KYDE DA NE PRAVIM SPERMOGRAMA
« Отговор #4 -: Март 02, 2006, 12:32:35 pm »
Правят ли се спермограми в Плевен?
*

    balmi

KYDE DA NE PRAVIM SPERMOGRAMA
« Отговор #5 -: Март 02, 2006, 14:07:32 pm »
Мinikky,
Лятото имахме същия случай в лаборатория Кандиларов. Вместо спермограма ни направиха микробиология. Там ни изпрати  д-р Филипов от АГ с бележка на която ясно пишеше - спермограма.
Аз обаче вдигнах луд скандал и попитах що за медицинска култура е това - да не правят разлика между двете неща?! Последваха хиляди извинения и отново дадохме материал за изследване. Когато отидох да го взема, познай къде беше направено изследването - при д-р Николов от Репробиомед. Явно са изтичали през градинката на НДК и са им дали на тях материала за изследване.
Моят съвет е да направите изследване в някоя от клиниките по Репродуктивно здраве и в никакъв случай в АГ при д-р Станиславов.

 :sleepingbabygirl:  :sleepingbabyboy:
*

    kasi

KYDE DA NE PRAVIM SPERMOGRAMA
« Отговор #6 -: Март 02, 2006, 16:04:25 pm »
Здравейте, и аз да се впиша тук. Ние също имаме една спермограма в Кандиларов, мисля, че там ни прати също Кацаров, направиха я, но чак сега разбирам защо отгоре пишеше друга лаборатория.....а иначе там е доста гадно за даване на материал..защото тоалетната е обща и непрекъснато някой чукаше на мъжа ми на вратата и той беше позеленял. Така че там повече не стъпихме. Що се отнася до МД, там се убедих /благодарение на момичетата от сайта/ че са фалшиви. Прост пример: според МД мъжа ми е отличник, а всъщност се оказа, че не е така, след няколко изследвания в клиники по стерилитет. Резултата беше 11% морфо без отклонения и 15%активно подвижни.Това е от клиниката на Стаменов. Аз на него вярвам. Успех!
*

    Anonymous

KYDE DA NE PRAVIM SPERMOGRAMA
« Отговор #7 -: Март 02, 2006, 17:38:30 pm »
Абе момичета ,що си давате излишно парите в измислени лаборатории.Там не се правят спермограми,носят ги в Репробиомед и след това ви дават резултата,а вие си плащате двойно за това че ще ви транспортират материала до там.По-евтино ще ви излезе ако си го занесете сами.Не се занимавайте с глупости и не си давайте излишно парите а правете изследванията само при специиалисти.
*

    Anonymous

KYDE DA NE PRAVIM SPERMOGRAMA
« Отговор #8 -: Март 02, 2006, 17:50:13 pm »
Да не говорим ако ви се наложи да изселедвате хелико бактер.О Ужас!В Кандиларов ми доказаха че е възможно всичко.При първо иследване висок резултат,при второ стойностите спадат а третия път двойно по високи от първия.Съжалявам че не са пред мен да говоря в цифри.Просто не знам как все още вярвате и давате пари в лаборатории които не струват.Аз предпочитам да си отида в някоя болница,там поне са специалисти,е може и да не са много любезни,ама то пък в Кандиларов да не би да са.До сега не съм имала проблем с изследвания правени в лабораторията на някоя болница.
KYDE DA NE PRAVIM SPERMOGRAMA
« Отговор #9 -: Март 02, 2006, 17:52:53 pm »
Цитат на: Anonymous
Да не говорим ако ви се наложи да изселедвате хелико бактер.О Ужас!В Кандиларов ми доказаха че е възможно всичко.При първо иследване висок резултат,при второ стойностите спадат а третия път двойно по високи от първия.Съжалявам че не са пред мен да говоря в цифри.Просто не знам как все още вярвате и давате пари в лаборатории които не струват.Аз предпочитам да си отида в някоя болница,там поне са специалисти,е може и да не са много любезни,ама то пък в Кандиларов да не би да са.До сега не съм имала проблем с изследвания правени в лабораторията на някоя болница.

Продължаваш да пишеш нерегистрирана ;)
Намери ли си гинеколог?
*

    Anonymous

KYDE DA NE PRAVIM SPERMOGRAMA
« Отговор #10 -: Март 02, 2006, 17:54:51 pm »
О да даже ходих вчера.Видя плодно сакче,с размер 7.9мм.Много съм щастлива,другата седмица ще ходя пак дано се вижда по добре и всичко да е наред.
Как ме разпозна :balk_161:
KYDE DA NE PRAVIM SPERMOGRAMA
« Отговор #11 -: Март 02, 2006, 17:59:39 pm »
Нали съм модератор ;)
*

    Anonymous

KYDE DA NE PRAVIM SPERMOGRAMA
« Отговор #12 -: Март 02, 2006, 19:14:55 pm »
Даааа :balk_600:
KYDE DA NE PRAVIM SPERMOGRAMA
« Отговор #13 -: Март 02, 2006, 19:17:16 pm »
Айде сега по същество: честито плодно сакче, с пожелание след 9 месеца да стане прекрасно бебе! И се регистрирай ;)
*

    Anonymous

KYDE DA NE PRAVIM SPERMOGRAMA
« Отговор #14 -: Март 02, 2006, 19:22:18 pm »
Благодаря ти за пожеланията.Ще дам повече инфо следващия четвъртък.Трябва ли да се притеснявам че не ми прилошава и се чувствам добре.Като съм чувала от познати как повръщат ,а на мен нищо ми няма направо се плаша дали пък нещо не е наред
KYDE DA NE PRAVIM SPERMOGRAMA
« Отговор #15 -: Март 02, 2006, 19:24:03 pm »
Госте, спамваме темата на момичето. Регистрирай се и пусни твоя си тема в "Дългоочакваната бременност".
*

    minikky

благодаря за съветите
« Отговор #16 -: Март 02, 2006, 23:02:51 pm »
Благодаря за съветите, мили хора!

И още нещо по случая. Не сме се объркали, че става въпрос за спермограма, беше написано с големи букви за информация на лаборантите, а освен това потърсихме д-р. Кацаров заради репродуктивни затруднения, нормално е да знаем, че ни е необходима най-вече спермограма, нали! Интилигентни хора сме, и ние и господата от Кандиларов, и д-р Кацаров, който не е логично да не знае къде и за какво ни е изпратил.
Започвам да се питам, това някаква далавера ли е, между доктора и клиниката. Не се съмнявам в компетентността на парижкия възпитаник д-р Кацаров, затова и го посетихме. Възможно ли е да става дума за някакъв финансов интерес? Със сигурност не и от наша страна.

Супер е че има форуми като този!
*

    minikky

KYDE DA NE PRAVIM SPERMOGRAMA
« Отговор #17 -: Март 02, 2006, 23:06:48 pm »
Разбира се: пише се "интЕлигентни"
mea culpa :oops:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
KYDE DA NE PRAVIM SPERMOGRAMA
« Отговор #18 -: Март 04, 2006, 18:21:41 pm »
minikky, след направеното от теб уточнение изпадам в голямо недоумение от постъпката на Кацаров.
той е напълно наясно с това кой в София може да прави надеждни и достоверни спермограми. обикновено знам, че праща пациентите си при д-р Тачева.
не мога да проумея защо е решил да ви праща в лаборатория, след като много добре знае, че там няма условия за извършване на такъв анализ. та дори само изпращането на материала от Кандиларов до някое друго заведение вече компрометира резултата!
явно, всички се дънят по свой си начин... :(
а това, че Кандиларов са ви объркали изследването, говори лошо за тяхното ниво, но в случая не е лошо за вас, да си имате и това изследване е много хубаво.
идете и си направете спермограмата директно при д-р Тачева.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    minikky

KYDE DA NE PRAVIM SPERMOGRAMA
« Отговор #19 -: Март 05, 2006, 16:14:37 pm »
jam, благодаря ти за отговора и съвета. А коя е д-р. Тачева и къде да я открием.
Поздрави!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
KYDE DA NE PRAVIM SPERMOGRAMA
« Отговор #20 -: Март 05, 2006, 17:11:11 pm »
Цитат на: minikky
jam, благодаря ти за отговора и съвета. А коя е д-р. Тачева и къде да я открием.


ще я намерите ето тук:

www.ivf.bg

има карта с адреса, има телефон, на който си запишете предварително час за спермограмата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    minikky

KYDE DA NE PRAVIM SPERMOGRAMA
« Отговор #21 -: Март 06, 2006, 13:22:17 pm »
Blagodaria!