0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Стрептококи група Б и Ентерококи
« -: Декември 21, 2008, 12:01:52 pm »
При микробиологично изследване на влагалищен секрет, заключението е "стрептококи,гр.Б", резистентни към пенецилин. Изписаха ми ципрофлоаксицин,вагинално макмиррор. В сайта намерих обезпокоителна информация,че понякога това води до стерилитет.
Цитирам:" Нелекуваните инфекции, предавани по полов път, също се отразяват върху стерилитета. Това са гонорея, хламидия, стрептококи и ентерококи. Бактериите увреждат маточните тръби и в тях се образуват сраствания. Признаците на тези инфекции са температура, болки в корема, кървенисто зацапване или вагинално течение, но понякога симптомите са слабо изразени или илипсват."
При мен симптоми няма, а сдокторката каза само, че са упорити, повече нищо не можа да ми отговори.имам час за друг генеколог, но за жалост е чак за февруари месец, а дотогава главата ми ще откачи от въпроси.
Моля момичетата, които могат да ми кажат от опит да се включат и да ми отговорят. Благодаря им сърдечно за което !!!
« Последна редакция: Март 20, 2009, 22:36:21 pm от Pesheck »
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Стрептококи група Б
« Отговор #1 -: Декември 23, 2008, 17:38:38 pm »
Защо НИКОЙ не ми отговаря? Започвам да аси мисля, че това е твърде рядко срещано .. И в нета не намирам почти нищо. Само противоречиви статии, някои от които говорят дори за смърт ;( Толкова се отчайвам.. незнам как бих устояла до февруари.. или поне до след празниците, когато след лечението да висна пред нечий кабинет  :(
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    фиф

Re: Стрептококи група Б
« Отговор #2 -: Януари 14, 2009, 00:14:42 am »
Излекува ли се вече? :)
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Стрептококи група Б
« Отговор #3 -: Януари 14, 2009, 19:33:36 pm »
Не е дошъл февруари ;( Лекувам се, но следвашия преглед е февруари,.. /ах, тези труднододтъпни часове за добрите лекари / ..
На моменти се мъча да се самоубедя, че може и да не е верна диагнозата, но до февруари ще почакам в молитви-всичко да е ОК..
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Стрептококи група Б
« Отговор #4 -: Януари 19, 2009, 22:14:17 pm »
Аз също сам на антибиотик 5 дни заради стрептококи. Дано да е успешно лечението. Ще пиша какво е станало. Иначе те не се предават по полов път.
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=simona1982][/url]
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Стрептококи група Б
« Отговор #5 -: Януари 20, 2009, 12:18:29 pm »
Аз също сам на антибиотик 5 дни заради стрептококи. Дано да е успешно лечението. Ще пиша какво е станало. Иначе те не се предават по полов път.

Предават се по много начини, включително и полов път. Можеш да ги лепнеш от пипане на брава, след това неизмити ръце и пипане на очи, уста и т.н. въобще някаква лигавица. Е, успокоителното е че не се предават по въздушно капков път чрез кихане и кашляне, като вирусите например. Но не е важно как се предават (защото никой неможе да ти отговори как точно си се заразила ти) а правилното лечение.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Re: Стрептококи група Б
« Отговор #6 -: Януари 27, 2009, 14:01:57 pm »
миналта седмица направихме с партниора ми курс  с ципрофлоксацин,при него са от 3  години ,при мен ту идват ту ги няма,той все си ги има,последно ги нямах и след ле4ение на уреаплаzма с тетрациклин,който е реzистентен на  сптрептокок,ги полу4их единствено тях при последната лаборатория,вси4ко останало и3трепах,сега след ципрофлоксацин мисля 4е  ги няма и няма да правя лабор скоро,и беz това док(доцент) каzа 4е не са стра6ни особено...
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Стрептококи група Б
« Отговор #7 -: Февруари 18, 2009, 20:06:47 pm »
Днес излезе резултата от микробиологията. Сега се оказва, че имам Ентерококи. Понеже предния път изследванията бяха в друга лаборатория, незнам дали това са същите микроорганизми или една от двете лаборатории греши. Както и да е . Отчаяна съм. Сега ще чакам да ми дойде цикъла, да свърши и да започна лечение с антибиотик, както и вагинални глоболи. Приятеля ми ще пие същите антибиотици. Докторката каза, че са упорити, но нямаше време да я питам подробности, защото буквално ми написа рецептата "на вратата".Така, че сега се чудя какви поражения носи тази бактерия и възможно ли е да е причина за стерилитет. В нета не намерих кой знае каква информация, освен че е чревна бактерия. Как съм я пипнала и аз нямам идея.Важното сега е да я излекувам, но като чета как упорито и нагло все си се появява у хората, където веднъж вече е била .. Моля, посъветвайте ме нещо ..
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Стрептококи група Б
« Отговор #8 -: Февруари 19, 2009, 08:41:43 am »
...В нета не намерих кой знае каква информация, освен че е чревна бактерия. Как съм я пипнала и аз нямам идея.Важното сега е да я излекувам, но като чета как упорито и нагло все си се появява у хората, където веднъж вече е била .. Моля, посъветвайте ме нещо ..

Само ще ти кажа, че и да се надяваш няма да видиш напълно чиста микробиология. Винаги има някакви бацили все пак не живеем в стерилен свят. Ентерококите е възможно да си ги пипнала при употреба на бикини прашки, нестандартен секс (анален), неправилна употреба и хигиена в тоалетната, при полов контакт с партньор който вече ги има и по ред други начини, но най-често това се случва от ползването на бикини тип прашка. И още нещо много е важно при микробиологията лекарят който я разчита след това да прецени много правилно дали е необходимо лечение с антибиотици или не защото пак повтарям няма такова нещо като стерилно женско влагалище, тоест там винаги ще има находки на някакъв вид бактерии и стига те да не са в голямо количество организма може да се справи с тях. Преди години се въртях в същият омагьосан кръг докато не попаднах на информация и добър лекар който кротко да ми разясни тези неща. Докато се стигне до там, че да започнат наистина да нанасят такива вреди като стирилитет и сраствания вярвай ми ще разбереш че нещо не е наред много преди това. Е изпий си лекарствата сега Гарга и след това си пусни контролна микробиология в същата лаборатория, а не в трета защото е напълно възможно да те изкарат в третата лаборатория с трети бацили които отново да трябва да лекуваш с антибиотик и така се получава един омагьосан кръг. Успех!!!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Стрептококи група Б
« Отговор #9 -: Февруари 19, 2009, 21:20:26 pm »
Starlet, много ти благодаря за отговора. Той наистина ми дава кураж да продължа в борбата си. Днес четох (мисля че на д-р Щерев) изказване , в което сочи като един от причинителите на стерилитета -Ентерококи и Стрептококи, които водят до сраствания в тръбите. Досега не съм правила с=цветна снимка - все настоявам пред гинеколога, но все нещо завъртат и не ми обясняват от бързане за поредния чакащ оред кабинета. Смятам да си я самоназнача, но искам да стане по-бързо, а не пак с чакане от поредните 3-4 месеца. В същото време не зная дали не трябва първо да уморя гадовете, макар че четох че в Майчин дом - Варна - където смятам, че може да си направя ЦС - пише, че не е необходимо никакво изследване преди да ти я направят - т.е. не ги интересува чистотата на влагалището. От доста време опитвам и не забременявам. Нямам нито болки, нито течения - нищо което да ми сочи проблем. Имам редовен цикъл, според гинеколога - овулирам. Хормонални изследвания, кръвни, щитовидна - всичко излиза ОК, обаче ... сега си мисля, че тези гадове пречат нещо .. Благодаря на всички, които ме насочвате в трудния път за борба срещу неуспеха ми !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Стрептококи група Б
« Отговор #10 -: Февруари 20, 2009, 09:36:06 am »
Starlet, много ти благодаря за отговора. Той наистина ми дава кураж да продължа в борбата си. Днес четох (мисля че на д-р Щерев) изказване , в което сочи като един от причинителите на стерилитета -Ентерококи и Стрептококи, които водят до сраствания в тръбите. Досега не съм правила с=цветна снимка - все настоявам пред гинеколога, но все нещо завъртат и не ми обясняват от бързане за поредния чакащ оред кабинета. Смятам да си я самоназнача, но искам да стане по-бързо, а не пак с чакане от поредните 3-4 месеца. В същото време не зная дали не трябва първо да уморя гадовете, макар че четох че в Майчин дом - Варна - където смятам, че може да си направя ЦС - пише, че не е необходимо никакво изследване преди да ти я направят - т.е. не ги интересува чистотата на влагалището. От доста време опитвам и не забременявам...

В никакъв случай не предприемай цветна снимка без да си се доизлекувала тогава вече може да се причинят щетите за които е говорил д-р Щерев. При една евентуална цветна снимка и недоизлекувани бацили при вкарването на самият контраст те ще се качат наистина до тръбите където вече ще си работят доста спокойно за да причинят неприятности. Не разбирам само защо твоят гинеколог не е започнал именно да действа по пътя за цветна снимка, а си направила първо хормоните. Както и да е настоявай за цветна снимка направи преди това и излесванията за хламидии. Тоест за да стигнеш благополучно до ЦС трябва да са отрицателни изследванията за хламидия и МБ. Едва товага се пристъпва към ЦС.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Стрептококи група Б
« Отговор #11 -: Февруари 20, 2009, 20:28:04 pm »
Имам кръвни изследвания за хламидия , отрицателни са. Наистина мисля, че първо трябва да се отърва от ентерококите. Обаче всички казват, че са много упорити и ту се появяват , ту изчезват. Нямам гъбички, но дано не ми се появят от антибиотика, макар да си слагам и някакви изготвени глоболи, които уж спомагали да не се появят. Много се надявам да не попадна в омагьосания кръг, когато едно изчезва друго се появява и т.н. и накрая да не обърка лабораторията, че да направя ЦС уж на "чисто". Благодаря много за съветите !!!
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Стрептококи група Б
« Отговор #12 -: Февруари 21, 2009, 09:49:28 am »
Имам кръвни изследвания за хламидия , отрицателни са. Наистина мисля, че първо трябва да се отърва от ентерококите. Обаче всички казват, че са много упорити и ту се появяват , ту изчезват. Нямам гъбички, но дано не ми се появят от антибиотика, макар да си слагам и някакви изготвени глоболи, които уж спомагали да не се появят. Много се надявам да не попадна в омагьосания кръг, когато едно изчезва друго се появява и т.н. и накрая да не обърка лабораторията, че да направя ЦС уж на "чисто". Благодаря много за съветите !!!

Просто повтаряй изследването в същата лаборатория. Успех ти желая  :)
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Стрептококи група Б
« Отговор #13 -: Февруари 21, 2009, 09:56:43 am »
А някой лекувал ли се е с Клиндамицин ? Дали е успешен за такива бактерии. Е, да от лекар ми е изписан, но в антибиограмата ми не пишеше нищо за него, т.е. не знам защо точно него ми избраха. Дано не се тровя напразно ...
 Какво мислите за хомеопатия ? Някъде четох, че се е излекувал с хомеопатични средства. Нещо, което май се казваше стрептококцинум, а други хвалят цитросепт-а.  Мисля, че след края на антибиотика ще ги изпробвам и тях, поне дори да не помогнат, май не навреждат ?
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Стрептококи група Б
« Отговор #14 -: Февруари 21, 2009, 10:02:36 am »
По принцип аз винаги съм настоявала МБ да ми бъде правена с антибиограма, точно за да нямам съмнения дали ще или не ще се излекувам с даден антибиотик, а и имам доста непоносимости кам доста антибиотици. А да ли ще те излекува ще покаже само контролното изследване. За хомеопатията определено съм за но в случая не смятам че ще можеш де се излекуваш само с този метот, наистина си трябва антибиотик.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    ст

Re: Стрептококи група Б
« Отговор #15 -: Февруари 23, 2009, 09:24:26 am »
Здравей, какво точно ти е необходимо - какъв е проблема и какви симтоми има, ако има изобщо
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Стрептококи група Б
« Отговор #16 -: Февруари 23, 2009, 09:27:10 am »
Нямам симптоми. Никакви. Според гинеколога имам течение, но аз поне "не го виждам" ?! Каза също, че ми е зачервена шийката на матката. В момента пия лекарства, после ще си пусна пак микробиология. Незнам докога в този кръг.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    ст

Re: Стрептококи група Б
« Отговор #17 -: Февруари 23, 2009, 09:40:34 am »
Симтоми много често няма, може и никога да нямаш. Телата ни са една съвкупност от всичи бактерии, вируси , с които сме се сблъсквали - и понеже си имаме добри кръвни телца, само някои от тях се проявяват. Много носители на стрептококи, живеят с тях, раждат деца, продължават да живеят с тях и така и не разбират за тяхното съществуване. Понякога едно изследване потвърждава, че имаш антитела, а от тях се съди за инфекция/ в смисъл щом има антитела, значи има срещу какво да се борят/, е не винаги е така - понякога организмът запазва стойностите. Бих ти казала да не се затормозяваш прекалено много, лекувай, но не си разболявай психиката с това, че ти има нещо.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Стрептококи група Б
« Отговор #18 -: Февруари 24, 2009, 12:49:41 pm »
Момичета, вече не знам какво да си мисля. Приятелят ми днес беше на уролог-андролог и му споделил, че при мен се изолират ентерококи, на което доктора му казал, че има 3 вида такива, от които 2 са абсолютно безвредни и се срещат при всяка едва ли не 2-ра жена. Третия вид бил опасен, но се срещал ужасно рядко. Та той казал, че трябвало да се разбере кой точно вид ентерокок е излолиран, но едва ли бил този третия (понеже наистина бил много рядък). Взел му е проби за посявки и кръв, но резултата ще излезе след седмица. Но все пак може при него да не се изолира този ентерокок, понеже доколкото знам е напълно възможно единия да има по-силен имунитет и да не го задържа. Та , ако не се разбере при него, аз как ли да разбера какъв вид е, след като където и да съм ходила по лекари, те не подразделят бактериите на подвидове. Чела съм, че много трудно се трепе тази гад, а уролога-андролог казал, че не е проблем да я има. Аз както вече казах, нямам абсолютно никакъв симптом за притеснения ( слава, Богу), но си мисля дали само не обикалям кабинети, лаборатории, антибиотици, вагинални таблетки и т.н. за нещо, за което самите лекари си противоречат. ( И в нета видях доста различни мнение -  едни казват не е проблем, други че води до стерилитет). Въпроса ми е - има ли момиче, което да е забременяло с тях или без тях, на кмоето не са му правили микробиология по време на бременността и така и не е разбрало дали е "чисто". Доста объркано се изразих, но и аз съм вече доста объркана. Наистина медицината се оказва - наливане на средства в бездънна яма.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Стрептококи група Б
« Отговор #19 -: Февруари 24, 2009, 14:17:30 pm »
Микробиологията по време на бременността е задължителна!