0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

нека се видим в огледалото
« -: Декември 17, 2008, 12:34:33 pm »
647 писма са в контролния мейл към този момент.
100 човека пред НДК

общо 747 подкрепят каузата за фонда!!!!!!!!!!!
Когато цифрите говорят и боговете мълчат!
Аз се обръщам към всички тези 747 човека ,да им кажа - Вие сте достойни , смели и истински граждани! Благодаря ви!
Имахме късмет с трибуните по медиите и аз съм оптимист , че голямата победа предстои!

Останалото е талаш (голямото говорене)!
На всички негови творци ще кажа :
"Спете спокойно деца , ще видим какво можем да направим за вас!
 А ако не можем ще си сърбате надробеното!"

*
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #1 -: Декември 17, 2008, 12:44:32 pm »
 Eфирче,в интерес на обективността, извади от тези цифри, хората, които нямаха нищо общо с проблема, но подкрепиха инициативите.
*
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #2 -: Декември 17, 2008, 12:44:52 pm »
Ефирче,
таз истина се каза много пъти тук за последните няма и 48часа, е да, не с точните цифри...и какво от това- НИЩО!
Или както каза един от потребителите тук - постоянните заподозрени 100 човека са на линия, едни и същи лица! От тези 100 повечето са или бременни или вече родили, тези които още сме по пътеката, бяхме малко....другите имат оправдателни причини за неприсъствие...тово е положението!
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #3 -: Декември 17, 2008, 12:48:11 pm »
Ефирче, и за друго не ти е точна бройката. Някои бяха пред НДК и изпратиха писма. Та не знам с колко ще намалеят тези 747. За другото си права.
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #4 -: Декември 17, 2008, 12:49:12 pm »
Боли ме, бе хора! Защо сами не се подкрепяме и не се борим за мечтите си?

Чем больше бумаги, тем чище задница - девиз бухгальтеров
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #5 -: Декември 17, 2008, 12:50:38 pm »
Да , съгласна съм , допуснала съм ,твърде оптимистична грешка!
Току-виж тази цифра се стопи на половина...
*
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #6 -: Декември 17, 2008, 13:07:35 pm »
Не знам само какъв е смисъла да си го повтаряме, пак ще излезем груби, пак няма да разберем останалите, пак...... пак ще се разчита и ще се ракопляска на някой друг...пак.....
Снощи се ядосвах, мърморих, сега вече не се ядосвам щот няма смисъл, спирам и да мърморя, щот отново няма смисъл....май на това му се казваше апатия...

И ако застана от страната на тези с оправданията, мога да се оправдая и да кажа - ми тоз закон мен не ме късае щот съм над 40 години, защото майка ми е със сърдечна операция, а баща ми с инсулт, защото няма на кого да си оставя кучето, защото съм настинала, защото в офиса ми е лудница преди празниците, защото в колата ми няма гориво, защото е тъмно, защото е студено...защото...много защото. НО не застанах от тази страна, заех моята позиция и я изразих. Оправдания винаги ще има...няма смисъл да се търсят!
*
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #7 -: Декември 17, 2008, 13:10:40 pm »
Вижте какво мога аз да ви кажа от там от където съм родом село с 1000 жители на прима виста се сещам за поне 15 двойки от различни поколения с репродуктивни проблеми и гаранция че никой от тези двойки не е в час с този законопроект първо и второ почти никой от тях не е стигнал до професионална помощ.А защо е така ами на село от месец два едва има вече интернет,хората със стерилитет в малките населени места не говорят за проблемите си с никой дори и с най-близките,те се срамуват,те са обсъждани и сочени с пръст от останалите.Всъщнос българите съвсем не са само хората които срещаме и аз и вие в големите градове,в малките населени места все още ограниченоста и невежеството вземат превес.
*
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #8 -: Декември 17, 2008, 13:15:14 pm »
 Delica , права си, но я виж тук регистрираните са над 15000,за тях говоря.
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #9 -: Декември 17, 2008, 13:16:46 pm »
Всъщнос българите съвсем не са само хората които срещаме и аз и вие в големите градове,в малките населени места все още ограниченоста и невежеството вземат превес.
ЕЕЕ, сега ще се обиждаме ли!
КАто сте толкова интелигентни в София, защо имаше толкова малко представители от София?
Не беше нужно да пътувате стотици километри, нали?
Хайде, да се държим толерантно!
« Последна редакция: Декември 17, 2008, 13:19:27 pm от alia_alia »
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #10 -: Декември 17, 2008, 13:17:54 pm »
Delica ,тези хора телевизия нямат ли , вестници не четат ли?
Айде моля те не влизай в ролята на адвокат и спрете с тези оправдания и оправдаване на оправдаващите се!

Не и тук , не и пред цифрите!
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #11 -: Декември 17, 2008, 13:23:56 pm »
Да , съгласна съм , допуснала съм ,твърде оптимистична грешка!
Току-виж тази цифра се стопи на половина...

Може и по-малко от половината да е цифрата. Трябва да се взема под внимание , че зад  тези 647 мейла не стоят реално толкова хора. Почти всяка , която е пращала мейл-и , го е направила от няколко различни мейл-а.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #12 -: Декември 17, 2008, 13:29:41 pm »
Ефи, тъжната истина е, че ние сами не искаме да си помогнем...
Аз съм далеч, но тук приятелките ми отклихнаха за каузата и пратиха е-мейли. Ако трябва да се пратят хартиени картички или да подкрепят петиция - пак ще го направят. За жалост сме далеч и на протест не можем да излезем...
В моменти като този, не си искам българския паспорт и ме е срам да кажа, че съм българка :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #13 -: Декември 17, 2008, 13:35:46 pm »
Нали знаете, че  " Който търси - намира. "

Явно 15000 души са намерили извора ама се задоволяват с комфортната ситуация да се стоят в къщи пред компютрите и дори да не изпратят протестни картички.
Пък на тия, които им пука да се борят за общата кауза.

Ама моля ви се... Какви блянове само...

Да не забравяме, че имаме блестящия исторически пример на нашия апостол Васил Левски. И става дума за свобода.

Робския манталитет не се е изкоренил за 2 века. А за хората на запад от Република България са достатъчни 4 поколения.

Защо ли останах!?
« Последна редакция: Декември 17, 2008, 13:37:46 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #14 -: Декември 17, 2008, 13:36:52 pm »
Аз искам да кажа нещо друго..Сигурно ще ме изядете с дрехите,но честно казано не ме притеснява това..

Аз съм от хората,които нито са пращали картички,нито са били пред НДК онази вечер. Това разбира се не значи,че не подкрепям каузата и не значи ,че не ми пука за хората с репродуктивни проблеми.. Знам ,че ако ви кажа че съм с непрекъснато и постоянно гадене и повръщане и с адски болки в корема и ходеща на работа,въпреки това,за да не ми пада осигурителния доход,ще кажете че се оправдавам,но пак казвам не ми пука..Само не искам някой да ми казва ,че съм "Талаш",защото никой не знае колко стрес,болка и сълзи съм трупала за хора от точно този форум .За всеки мисед и всеки неуспешен опит или месец съм се молила за някой,друг,и съм ревала като ненормална по цели нощи и въобще не ми е приятно да ми казват талаш,че не съм могала да помогна сега.Предполагам че има и други като мен,а предполагам че има и такива дето не са си и помисляли за проблема.. Просто не слагайте всички под общ знаменател,защото губите много от иначе огромните си поддръжници..

До скоро от един талаш,който се моли да си задържи бебето и то най накрая да започне да расте ,според седмиците си.. А вие драги самаряни си помислете много хубаво дали отвътре сте толкова чисти,колкото се изкарвате навън!
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #15 -: Декември 17, 2008, 13:43:24 pm »
Аз искам да кажа нещо друго..Сигурно ще ме изядете с дрехите,но честно казано не ме притеснява това..

Аз съм от хората,които нито са пращали картички,нито са били пред НДК онази вечер. Това разбира се не значи,че не подкрепям каузата и не значи ,че не ми пука за хората с репродуктивни проблеми.. Знам ,че ако ви кажа че съм с непрекъснато и постоянно гадене и повръщане и с адски болки в корема и ходеща на работа,въпреки това,за да не ми пада осигурителния доход,ще кажете че се оправдавам,но пак казвам не ми пука..Само не искам някой да ми казва ,че съм "Талаш",защото никой не знае колко стрес,болка и сълзи съм трупала за хора от точно този форум .За всеки мисед и всеки неуспешен опит или месец съм се молила за някой,друг,и съм ревала като ненормална по цели нощи и въобще не ми е приятно да ми казват талаш,че не съм могала да помогна сега.Предполагам че има и други като мен,а предполагам че има и такива дето не са си и помисляли за проблема.. Просто не слагайте всички под общ знаменател,защото губите много от иначе огромните си поддръжници..

До скоро от един талаш,който се моли да си задържи бебето и то най накрая да започне да расте ,според седмиците си..

Не те съдя и няма да го направя. Както и съвсем не ми е минало през ума да нарека, които да било " талаш ".

Всички тук сме една общност обединени от добрата свободна воля. Всеки прави своя свободен избор. Както ти си го направила. Това би трябвало да те кара да се чувстваш такава- свободна от избора си.

Но не се обиждай от " градивната ни критика " сама казваш, че така или иначе не ти пука.

Не се вълнувай  и пази бебо!

А вие драги самаряни си помислете много хубаво дали отвътре сте толкова чисти,колкото се изкарвате навън!

Ето това ме наранява, защото аз зная какво съм направила, за да присъствам на протеста. И изобщо не искам да афиширам личния си живот, това е моето свободно пространство
« Последна редакция: Декември 17, 2008, 13:49:12 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #16 -: Декември 17, 2008, 13:44:54 pm »
Стига сме чесали пръсти по клавиатурите , ясно е едно.Чакаме Ани и Радина да успеят да драснат по някой ред тук.Ясно е , че Искам Бебе и Зачатие , са избраните от нас да ни представят пред обществото.Нека им дадем малко време .Предполагам само , че те не са спали и яли и тичат от място на място , за  да ни помогнат.Няма смисъл да се обвиняваме взаимно.Нека изчакаме и днес.Утре предполагам , ще имаме яснота за последващи действия.Дано само чакането не стане прекалено дълго и не изпуснем гребена на вълната от недоволство по нашия случай.
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #17 -: Декември 17, 2008, 13:49:12 pm »
Люба_Бойко ,  прочети внимателно , в скоби съм пояснила кое назовам талаш!
Ако подкрепяш една кауза само в мислите си , ти не подкрепяш нищо!
Имаш си своите грижи , разбрахме ,че не ти пука за общите, ок!
Благодаря ти , че се включи!
*
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #18 -: Декември 17, 2008, 13:56:31 pm »
Люба Бойко, даже и да не ти пука, ще напиша какво мисля. Казваш плакала си, болно ти било за другите момичета. И сега си успяла и още повече не ти пука. А на мен ми пука, много ми пука. Регистрацията ми е от 2005г. Много болка, но и много радост съм видяла тук. Криво ми е, че момичета, които вече са майки, не спират да се борят за нас, а ние самите си дремем на топличко. Чакаме някой друг да направи така, че и за нас после да е угодно. В понеделник бях пред НДК, когато трябва отново да сме навън - пак ще бъда там. Защото ми пука за момичета като Ефирче, Дийп , Бубата и още много, да не изброявам. Пука ми за мен самата.
     
*
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #19 -: Декември 17, 2008, 14:01:21 pm »
Ако подкрепяш една кауза само в мислите си , ти не подкрепяш нищо!
Имаш си своите грижи , разбрахме ,че не ти пука за общите, ок!
Абсолютно !
А аз си мислих ,Че поне електронните  им кутии Ще бълват от имеили  :ask:
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #20 -: Декември 17, 2008, 14:07:34 pm »
Имам новини! :D
Министъра на здравеопазването Евгени Желев , след проведените разговори днес с нашите борбени Ани и Радина,
е обещал че Фонд ще има и това ще се случи в началото на новата година.
Ще бъде с министерско постановление и към Министерски съвет!
Към Министерство на здравеопазването ще си работи програма , която ще се грижи за профилактиката на репродуктивното здраве - повече специалисти , повече реално внимание върху проблема из цялата страна.
Като второто няма да взима пари от първото. :D
Две в едно!
Ура!
А депутатите в случая , нямат думата!
Остава да се надяваме това обещание да бъде изпълнено!
*
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #21 -: Декември 17, 2008, 14:10:48 pm »
Ако обичате ,не ми вадете думите от контекст! Казах ,че не ми пука ,че ще ме съдите.Не бихте могли,защото аз самата се осъждам за това ,че не намерих сили да ида..

За хората ми пука и винаги ще ми пука, и за убийци ми пука.Аз съм такава.. Пука ми и за депутатите,защото са ниски и дебелокожи,съжалявам ги,защото са загубили човешкото в себе си.

Пука ми и за вас,ако не беше така,нямаше да се обяснявам сега.. Пука ми за всичко живо разбрахте ли? Не ме изкарвайте студенокръвна и егоистка,защото не съм такава ясно ли ви е? И запомнете че още не съм станала майка и не се считам за успяла,т'ва разбрахте ли го ?!
*
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #22 -: Декември 17, 2008, 14:11:35 pm »
Това 100% ли е сигурно. Дано дано да си изпълни обещанието!!!
Ани и Радина къде са, разбра ли? Удобно ли е да им се звъни?
Ани, Ради, Антония Първанова  :youwoman: :youwoman: :youwoman:

« Последна редакция: Декември 17, 2008, 14:14:23 pm от cygnus »
*
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #23 -: Декември 17, 2008, 14:11:50 pm »
Ми то честно казано аз не смея и да се зарадвам още....Дано няма уловка...
Поклон пред Ани и Радина!
И пред всички момичета, които допринесоха за всичко, което се случи последните няколко дни!


 :youwoman:
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #24 -: Декември 17, 2008, 14:12:19 pm »
Люба_Бойко, по-добре изобщо да не беше писала нищо по въпроса.
С изказвания от рода на това, че не ти пука, засягаш всички нас...

И все пак, моля те, бъди по-толерантна към нас неуспелите, не споменавай колко ти се гади и каква е бременността ти. Радвай се, че успя от първия си опит икси, защото много от нас имат по повече от 3. Когато забременеят няма изобщо да се оплакват от бременността си.
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #25 -: Декември 17, 2008, 14:13:45 pm »
Дони , можеш да им звъниш! :D
Инфото ми го даде Радина! :D
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #26 -: Декември 17, 2008, 14:19:22 pm »
Знете ли, колко от нас дето бяхме онази вечер там сме болни....

Люба, не така, мила....на ДРЗ 2007 бях в твоето положение, гадно ми беше,
но трябваше да лежа и знаех, че всички други ще застанат и от мое име!

Не нападай, защото грам не знаеш колко сме чисти отвътре...
Ама е срамота да застанат един до друг лекарите ни, които апропо си имат
и без тва достатъчно работа и без 10 милиона, които тук не веднъж биват противопоставени,
застават да защитават интересите ни и сме там 100 човека...
Не бива, ще ни унижават, ще ни обиждат публично, защото сме си Рая!
Наведем главица да ни погалят и после ритнат, за нас си е...
Аз може частично да съм си решила проблема, но онази вечер бях взела в мен свещичката
от 1вия рожден ден на сина ми за да гори там на площада за другите...
Защото настръхвам сега като се сетя как количката на Рая светеше като Олтар там!
Олтар дето да сведем глави и да се помолим, и който види това да изтръпне и да се поке!
Който има душа и е чист отвътре!

Нищо лично бъди рахат, провокира ме просто да си изкарам всичко дето ми се посъбра тея дни!

Ефирче, благодаря за хубавата новина!Дано!

Ани, Радина, г-жа Първанова шапка свалям, още веднъж!
 
« Последна редакция: Декември 17, 2008, 14:27:08 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #27 -: Декември 17, 2008, 14:23:57 pm »
Ако обичате ,не ми вадете думите от контекст! Казах ,че не ми пука ,че ще ме съдите.Не бихте могли,защото аз самата се осъждам за това ,че не намерих сили да ида..

За хората ми пука и винаги ще ми пука, и за убийци ми пука.Аз съм такава.. Пука ми и за депутатите,защото са ниски и дебелокожи,съжалявам ги,защото са загубили човешкото в себе си.

Пука ми и за вас,ако не беше така,нямаше да се обяснявам сега.. Пука ми за всичко живо разбрахте ли? Не ме изкарвайте студенокръвна и егоистка,защото не съм такава ясно ли ви е? И запомнете че още не съм станала майка и не се считам за успяла,т'ва разбрахте ли го ?!

Както винаги отново започваш с твоите ..... Първо помисли какво да напишеш и как да го напишеш и тогава пиши, защото отново нарани момичетата.
Но както и да е - не мисля да се занимавам с теб!!

Момичета , и аз прочетох за фонда и съм много щастлива. А дано да е на 100 % , че всички заслужаваме една добра  пред Коледна новина! :P
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #28 -: Декември 17, 2008, 14:28:15 pm »
Стига бе хора,не се карайте в миг в който имате нужда един от друг!!!!
Стига - типично по Бългаски се делите на Ние и Вие - НЯМА ТАКОВА НЕщО!!!
Стига с ПРОВИНЦИЯТА и СОФИЯНЦИ,все сме БЪЛГАРИ!!!
Стига с обвиненията !!!!
Стига с оправданията!!!!
Нито в чужбина,нито в България сме единни!!!Срам и позор е това!!!
Подайте си ръце!!!Борете се Заедно!!!
Кой с каквото и както може да помага,от НАС зависи!!!!!

Разбирам ги тези дето са мръзнали пред НДК,форума гръмна буквално за минути след предаването,а там едва стотина души!!!



Да даде Господ това свято знаме да премине от край до край през многострадалната българска земя. Нека нашите майки, жени и сестри да изтрият с него скръбните си очи, а след него да настане траен мир и благоденствие.[/color]
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    shoshkata

  • **
  • 50
  • Пусть всегда будет солнце!
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #29 -: Декември 17, 2008, 14:36:13 pm »
Люба_Бойко, по-добре изобщо да не беше писала нищо по въпроса.
С изказвания от рода на това, че не ти пука, засягаш всички нас...

И все пак, моля те, бъди по-толерантна към нас неуспелите, не споменавай колко ти се гади и каква е бременността ти. Радвай се, че успя от първия си опит икси, защото много от нас имат по повече от 3. Когато забременеят няма изобщо да се оплакват от бременността си.


Чудесно изказване! Като още много подобни.
Е, сега ще кажа и тук - и аз не отидох пред НДК! И изобщо не се оправдавам. Особено пък тук. Вече писах за това в другата тема. Да погледнем в огледалото - всеки вижда каквото иска или колкото собственото му огледало позволява. Мълчах досега, защото не всеки човек, когато прави нещо държи всички да узнаят и да се бие после в гърдите - Вижте какво направих за вас, пък що сторихте вие?!
Обидни са тези реплики. И с това не мисля, че ще се постигне нещо. Е, добре! Не дойдох на протеста и според вас е по-добре да не пиша тук, щото не съм достойна, както и тези като мен. Е, няма да пиша. Иска ми се само да се замислите лекичко, че има и хора, които вършат неща, без да тръбят наляво и надясно, без да се показват по телевизията и без да очакват някой да им ръкопляска. Всъщност ще спра до тук, не си заслужава. Не сме по-добри от депутатите.

Успех!!!
*
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #30 -: Декември 17, 2008, 14:48:38 pm »
Е, няма да пиша. Иска ми се само да се замислите лекичко, че има и хора, които вършат неща, без да тръбят наляво и надясно, без да се показват по телевизията и без да очакват някой да им ръкопляска. Всъщност ще спра до тук, не си заслужава. Не сме по-добри от депутатите.

Е защо се караме и обвиняваме сега?? Шоши, не си струва мила...
Кой дошъл, кой не дошъл.... какво значение има?
Никога няма да се съберем половин милион ако ще протеста да е пред дома на всеки от нас, това трябва да е повече от ясно.
И Шошката е много права, стига с тези коментари кой от коя година е във форума и какво е видял и направил.... Важно е какво ще постигнем от тук нататък, но това може да стане само ако сме единни, а не се борим за слава или се конфронтираме.

Между другото, вижте това: http://www.focus-news.net/?id=n1097704
« Последна редакция: Декември 17, 2008, 15:01:56 pm от Hri »
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #31 -: Декември 17, 2008, 14:49:27 pm »
Тази новина страшно ме зарадва :D. Дано е истина и изпълнят обещанията си. Може би тогава отново искренно ще подскоча от радост. Ще си имаме нови бебета, много малки бебета и много усмивки. :D
 
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #32 -: Декември 17, 2008, 14:57:26 pm »
Мълчах досега, защото не всеки човек, когато прави нещо държи всички да узнаят и да се бие после в гърдите..
пуснала си картичка , познах ли? :D

Е, няма да пиша.
... но пишеш.

Е, добре! Не дойдох на протеста и според вас е по-добре да не пиша тук, щото не съм достойна, както и тези като мен.
Така ли се чувстваш?
Не видях някой да го твърди!

Впрочем , радвам се , че има провокирани, защото борбата продължава и ще е хубаво там в огледалото да се видят повече лица ,защото не ние , както ни нарекохте-самаряните , а собствената ви съвест ще ви накара!
Дай Боже! :D
*
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #33 -: Декември 17, 2008, 14:58:09 pm »
Мда и аз съм извенете ме скептично настроена към обещанието.Все пак обещаното не като даденото, но ще поживеем, ще протестираме, ще правим каквото е нужно, пък ще видим.
Аз може би вече се оправдах на два пъти и на някой да не му се е понравило, но и на мен не ми е приятно да ми слагат етикет. Приканвам ви момичета и момчета, заради каузата за която усърдно се борят интензивно шепа хора, си примълчете или пък преди да напишите нещо помислете. Това е виртуално пространство и в повечето случаи написаното не звучи като казаното очи в очи. Моля ви за разумни постинги.

Единението прави силата.
« Последна редакция: Декември 17, 2008, 15:02:42 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #34 -: Декември 17, 2008, 15:02:37 pm »
Това е смешно.
Тук никой не се бори за слава. Тук хората се борят за деца и то не само за свои.
На всички им е ясно, че половин милион няма да се съберем, но 100 души...

Момичета, Ултра, Ефирче, Миси, 3-4 други момичета, които се показват постоянно и говорят по въпроса, не само говорят, а се борят, не са Господ.
Те имат нужда от нашата подкрепа, ама РЕАЛНА, не виртуална  :?
Разберете това и престанете да се сърдите за всяка дума, която не ви отърва!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #35 -: Декември 17, 2008, 15:06:12 pm »
Моля ви, бъдете толерантни. Стига вече, кой бил, кой не бил онази вечер пред НДК. Всичко е въпрос на гражданска съвест, на мотивация, на лични проблеми, които изникват в такъв момент.
И като се дърляме тук, какво ще спечелим. Последните дни сайта се чете от хиляди нови хора, и те какво виждат-как се дърпаме, кой дошъл, кой не дошъл. Нека бъдем единни, защото всички се борим за едно и също нещо. Да променим скапаната ни система, да се изправим и за кажем заедно: "Няма да търпим, не сме съгласни, ще се борим." Направихме го и ето има резултат. Благодарение на шепа хора, сред които Зачатие, начело с Ани Зашева, Радина Велчева от Искам бебе, нашите Доктори, двама-трима политици, Слави Трифонов и екипа му. Знаете ли, колко хора сега научиха за "Зачатие", какво по-хубаво. "Зачатие" вече е сила! Факт!

Мишанта чудесно описва ситуацията, и не виждам никъде упрек в думите и.
Това да кажеш мнението си, не означава, че се караш с някого или конфронтираш.
Банално и изтрито звучи, но наистина - обединението прави силата! Силни сме, можем и не ни е страх!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #36 -: Декември 17, 2008, 15:12:24 pm »
...Впрочем , радвам се , че има провокирани, защото борбата продължава и ще е хубаво там в огледалото да се видят повече лица ,защото не ние , както ни нарекохте-самаряните , а собствената ви съвест ще ви накара!
Дай Боже! :D


Този начин на провокинаре се възприема от всеки по различен начин. При изказалите се, доколкото успявам да разбера от написаното, се чувстват много повече обидени и не искани, отколкото провокирани да направят нещо. В това число съм и аз. Ако искате ме плюйте, каквото искате, но на първо четене, още в предишната тема, когато помоли тези, които няма да отидат на протеста да не пишат, бях решила повече просто да не отварям този форум. Единственото нещо, заради което продължавам да чета и пиша е че съм за тази кауза, но твърдо не подкрепям начинът ти на провокиране.

Нека и аз да ви помоля, не обвинявайте хората, всеки си има причина. Не ставайте съдници. Който е гузен се надявам следващият път да компенсира, естествено се надявам да не се налага следващ път да има. Но не с лошото. Моля ви.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    shoshkata

  • **
  • 50
  • Пусть всегда будет солнце!
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #37 -: Декември 17, 2008, 15:25:24 pm »
пуснала си картичка , познах ли? :D
Не само, но ти няма да узнаеш  :D

... но пишеш.
Поздрав специално за теб!  :D

Така ли се чувстваш?
Чувствам се добре, че можах да помогна с нещо, за което тук от дълго време се надявахте. Не се чувствам герой.
Не се чувствам добре от човешката надменност и горделивост, не визирам никой конкретно  :D

Впрочем , радвам се , че има провокирани, защото борбата продължава и ще е хубаво там в огледалото да се видят повече лица ,защото не ние , както ни нарекохте-самаряните , а собствената ви съвест ще ви накара!
Дай Боже! :D
Не се чувствам провокирана от теб
Всеки има свое огледало. Внимавай, има и криви огледала  :D 
Съвестта ми е чиста!  :D

Между другото, най-вероятно няма да дойда на следващия протест. Рекох да го напиша сега, че после може и да не разбереш и току-виж си си помислила, че си ме видяла в огледалото си
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #38 -: Декември 17, 2008, 15:27:09 pm »
Моля ви мами и бременни... Имайте милост! Стига вече коментари, спрете!

Всеки си е взел лично решение, да не обяснява!

Подкрепям Ефирче, защото както казах това е " градивна критика ", който има сърце ще разбере!


Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #39 -: Декември 17, 2008, 15:29:04 pm »
Разстоянието от 400 километра от моя град до София не е оправдание за това че не присъствах на протеста.Това че беше през работната седмица също не ме оправдава за това,че не застанах зад каузата и хората в които вярвам.Не искам да се оправдавам пред никого...
Бих се включила в протеста с всичко което мога.Не се срамувам от проблемите си,никога не съм ги крила,не се притеснявам да покажа лицето си.
ОТ ДЪЛБОКАТА ПРОВИНЦИЯ
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #40 -: Декември 17, 2008, 15:56:45 pm »
Момичета, престанете :?
Това е ужасно, което правите. В крайна сметка замислете се, колко от вас ако имат проблемна бременност, трябва да пазят леглото и има вероятност да загубят бебето, за което се борят от години, ще отидат на протест????
Мишана, уважавам те много, в случая не си права - ти пази ли леглото на протеста на ДРЗ??? Защо и Люба да не го пази?
Ефи, ти ако беше в това положение, какво щеше да направиш? Да излезеш навън, на студа, да рискуваш една процедура, за да подкрепиш каузата?
Да, всички ние знаем, че има и такива, които се борят заради нас. Не го навирайте в очите на всички. Има достойни начини да се покаже.
Поклон пред Ани и Радина :youwoman: Аз не ги чух да упрекнат никой, че не е дошъл. За Ани - вече не е кауза, защото е успяла, а за Радина е, защото се бори за рожба. Но въпреки това двете са рамо до рамо и се борят за всички.
За това спрете вече - всеки има собствена съвест, тя ще е неговия съдник. Няма нужда да обиждате, да нагрубявате или да гоните потребители.
Моля ви, сложете шпагите и насочете енергията си в посока каузата, за която се борим.
П.С. Не ми е безразлично как е се приеме поста ми, но има моменти, в които съжалявам, че не съм си в България и не мога да направя повече. Въпреки че тази кауза вече не е моя борба...
Болно ми е от написаното по-горе, защото е типично по български... Вместо да съградим, рушим вече съграденото...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: нека се видим в огледалото
« Отговор #41 -: Декември 17, 2008, 16:01:47 pm »
Още в началото на темата ми се стори и на мен че няма да се изпишат вежди тука.
Хайде да спрем.