0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Колко да яде бебето по седмици?
« -: Декември 04, 2008, 20:31:08 pm »
Някой ако може да ме насочи, интересува ме колко трябва да яде доносено бебе на едно ядене или дневен прием по седмици?
Имам няколко книги и питах педиатъра и така и не мога да получа по-ясна информация. Сега сме пета седмица. Поради известни причини до третата седмица не наддаваше добре и сега следя изкъсо колко яде на едно ядене и за деня.
Другият ми проблем е, че не мога и не мога да сместя повече от 6 хранения на денонощие, през нощта си спи дълги периоди, през деня си изкарва четири часа между храненията и така.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Колко да яде бебето по седмици?
« Отговор #1 -: Декември 04, 2008, 20:54:52 pm »
До навършване на 1 мес.,трябва да сте достигмали количеството 100мл.През 2-рия :110-120мл.,през 3-тия:120-130 мл. и т.н.Така е по книга,но всяко дете си е различно.Щом си спинка детето през нощта ,това е добре.На тази възраст трябва да се храни бебето по 6 пъти.Успех!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Колко да яде бебето по седмици?
« Отговор #2 -: Декември 04, 2008, 22:01:30 pm »
Фреш, никой няма да може да ти даде точно разписание по седмици. Всичко зависи от детето. Разбира се има ориентировъчни количества, но ако по темата се включат майки на злояди, нормалнохранещи се и на ящни дечица, ще се учудиш на разликите.
Аз почти никога не съм се съобразявала със стандарти някакви.
Защо искаш да сместваш повече от 6 хранения? Ако детето не иска?
Мога да ти дам пример с моето дете - роди се доносена, даже преносена един ден, но с ниско тегло, малка. Изписаха я 2400 гр. Още нямаше и месец и спря да яде нощем, а на 2-3 месеца се хранеше максимум 6 пъти, понякога 5 и въпреки това си навакса и с тегло, с ръст и т.н. Педиатърката ме караше да я будя нощем да яде, а то горкото не искаше, спеше като порче. Ами не съм я будила никога за нощно хранене, щом тя отказа и си наддаваше. Малко след 5 навършени месеца се хранеше вече по 4 пъти.
Не се притеснявай, просто следи детето, да си наддава, да е здравичко.
Re: Колко да яде бебето по седмици?
« Отговор #3 -: Декември 05, 2008, 12:02:32 pm »
Нина, точно това ми е притеснението, че не наддава добре, въпреки всички признаци, че яде добре - пълни памперси, спокоен между храненията, изкарва доста време между хранения.
Благодаря ти, Бени!







Re: Колко да яде бебето по седмици?
« Отговор #4 -: Декември 05, 2008, 12:25:40 pm »
Някой ако може да ме насочи, интересува ме колко трябва да яде доносено бебе на едно ядене или дневен прием по седмици?
Имам няколко книги и питах педиатъра и така и не мога да получа по-ясна информация. Сега сме пета седмица. Поради известни причини до третата седмица не наддаваше добре и сега следя изкъсо колко яде на едно ядене и за деня.
Другият ми проблем е, че не мога и не мога да сместя повече от 6 хранения на денонощие, през нощта си спи дълги периоди, през деня си изкарва четири часа между храненията и така.
Фреши, Мия съм я хранила само с шише, така че мога да ти помогна: 1 седмица -40-50гр,
2 седмица -60-70гр;
3 седмица -80-90;
4 седмица -90-100
5 седмица -110 гр.
Всъщност вие вече сте на 1 месец и през целия месец храненето  е от порядъка на 110-до към 130 максимум на 1 хранене. Разбира се всичко е относително и детето само ще ти покаже.
А колко е наддал, че те притеснява?
<br />[link=http:
Re: Колко да яде бебето по седмици?
« Отговор #5 -: Декември 05, 2008, 12:27:19 pm »
И Мия се хранеше по малко пъти, отколкото трябваше. В такъв случай можеш да даваш горната граница на прием, т.е. по 130 гр. на едно хранене.
<br />[link=http:
Re: Колко да яде бебето по седмици?
« Отговор #6 -: Декември 05, 2008, 13:20:11 pm »
Ами за 2 седмици беше наддал само 200 грама, за целия месец - само 310 гр. спрямо теглото при раждане, при положение, че още на 4-ти ден си върна теглото от раждането в родилното и почна да наддава.
А бихте ли ми писали и дневен прием за втори и следващите месеци?
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Колко да яде бебето по седмици?
« Отговор #7 -: Декември 05, 2008, 14:21:14 pm »
фреши, най-лесно се смята като сложиш една единица преди месеца, а след него нуличка, т.е. на 2м. яде 120гр, на 3м. 130гр. и т.н., но разбира се абсолютно правило няма, все пак зависи и по колко пъти в денонощие се храни детето. Деси ги е спазвала тези количества долу горе, но тя от 2 седмична, че чак до 3м. си ядеше по 7 пъти в денонощие.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Колко да яде бебето по седмици?
« Отговор #8 -: Декември 05, 2008, 14:24:55 pm »
Разбрах. Ами в такъв случай момичетата са ти написали примерни количества. на два месеца - около 120-130 мл. на хранене /но както каза и Стефи, пак е относително, Кристина изпиваше по 150-160  :? / Даваш само мляко, нали? Без вода, чай?
Понякога Бърди е съветвал да оставяме по-голямо разстояние м/у храненията, за да хапва по-добре бебето.
Друго не знам какво да ти кажа.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Колко да яде бебето по седмици?
« Отговор #9 -: Декември 05, 2008, 14:40:22 pm »
аз вече писах за популярната формула, при която количеството за еднократно хранене на бебето се определя като пред цифрата на месеца се постави 1, а след нея 0.
тоест - до 1 месец: 100 мл на 1 хранене
        на 1 месец: 110 мл
        на 2 месеца: 120 мл
и т.н.

броят дневни хранения е според бебето. обикновено, в края на първия месец отпада 7-мото хранене и остават на 6 хранения. но моят син, например, си искаше 7-мо хранене през нощта до към 3-4 месеца.

сега си отварям тефтера и виждам, че педиатърът ми е дала и една друга формула, която обаче работи само за началните месеци. тя е следната:
на 8 седмична възраст, трябва да изяжда 800 мл дневно.
за всяка седмица под тази възраст, вадиш 50 мл.
тоест, на 7 седмици трябва да изяжда по 750 мл дневно, на 6 седмици - 700 мл и т.н.

какво казва педиатърът за слабото наддаване?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Колко да яде бебето по седмици?
« Отговор #10 -: Декември 05, 2008, 16:01:36 pm »
Много ви благодаря!

Ами ние откакто се усетихме, че не е наддал добре (отдаваме лошото наддаване с проблема с късата юздичка на езичето, който вече е отстранен - пречел на сученето при някои дечица), купихме кантарче и сега внимаваме за храненето и вече мисля наддава нормално.
Педиатърката казва, че хубаво си бил наддал. Роди се на 03.11. 3650 гр, на изписването от МД на 07.11. беше 3430 гр., на 22.11. беше 3630 гр, оправихме проблема, на 03.12. беше 3960 гр, а днес педиатърката го измери 4200, ама с боди с късо ръкавче, сух памперс и чорапки :lol: След меренето на 22.11. и педиатърката каза, че е наддал малко, но й казахме, че сме взели везничка и АМ за дохранване.

Ние да ви кажа едвам 6 хапвания правим, някои дни си остава и с пет, между храненията си изкарва дългичко, спинка, такива работи.
Освен всичко пък много връща мляко и нито е да му давам повечко, нито е да не му давам :?

П.С. На височина пък за един месец сме станали от 52см - 58см  8O :D Нещо по въпроса за наддаването и растежа на височина?
« Последна редакция: Декември 05, 2008, 16:06:49 pm от FreshBreeze »
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Колко да яде бебето по седмици?
« Отговор #11 -: Декември 05, 2008, 16:09:06 pm »
фреши, при нас положението беше много сходно. както ти писах и в другата тема, мона на 30я ден от раждането още не беше наддала родилните си кг (роди се доносена, с нормално тегло, но много спадна поради невъзможността ми да се науча да я кърмя първите дни). след 30я ден малко по малко започна да наддава (но не с някакви бурни темпове, точно както при вас) и всичко в крайна сметка влезе в съвсем нормални рамки. до един момент се притеснявах, но тъй като детето беше здраво и се хранеше качествено и задоволително количествено- спрях (към 6-7 месец се уморих :lol:).
кгчетата й винаги са били под тези на връстничките й, но тя пък напук си е още и винаги е била с бебешки бузки и гривнички :wink:

ако педиатърът не вижда някакъв проблем и ако ти му имаш доверие на преценката - дай го малко по-спокойно и изчакай още малко да видиш как ще се развие ситуацията.
« Последна редакция: Декември 05, 2008, 16:12:20 pm от tzvetenze »
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Колко да яде бебето по седмици?
« Отговор #12 -: Декември 05, 2008, 17:29:43 pm »
Със сигурност някъде съм го писала, но...
Марио ядеше в нормите, но наддаваше само половината от нормалното (вместо 800 гр - 400) На 9 месеца беше 6 кила, а аз бях изперкала отвсякъде. Чак след като се отказах да се съобразявам с всички правила любимата свеки ми каза, че в техния род всички деца са били така.
На 3 години вече беше 19 кила. А до година и половина не беше боледувал изобщо, дори и хрема. На ръст винаги е бил една идея над средния и само това ме обнадеждаваше, че се развива нормално.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Колко да яде бебето по седмици?
« Отговор #13 -: Юни 02, 2009, 13:52:45 pm »
Виждам ,че темата е по стара.
Но,нека попитам да не пускам нова.
Ние сме на 11 дни,яде по около 60 грама карма,знам с точност защото неще да суче а се цедя.
Има доста причини за това,но му давам шанс още 1 седмица и започвам  да го мъча на гърда.
Ние имаме и друг проблем,постоянно е с разтройство и освен кърмата приема и около 150-170 мл. глюкоза заради жълтеница.
По прочетеното по горе виждам ,че сме в норма с храната.
Но, как да се спрявя с разтройството?
Нормално ли е?Къде да търся причината?
Да сменя ли глюкозатата с подсладена вода?
Да давам ли ли Смекта или Ентерол?
Иначе май вече си имаме и колики и Еспумиза Л  е на линия ,но и него май трябва да заменя.Виждами се не ефективен.
Чакам вашите винаги полезни съвети! :bighug:


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Re: Колко да яде бебето по седмици?
« Отговор #14 -: Юни 02, 2009, 14:00:37 pm »
Вали, нормално е бебето на кърма да е с по редки изпражнения. Давай си глюкозата. Все пак още не му се е прочистило коремчето от течностите от плацентата. Докато не спре да ака зелено може да е така.
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Колко да яде бебето по седмици?
« Отговор #15 -: Юни 02, 2009, 14:14:29 pm »
Ама Миме не е зелено ,а си е баш цвят на л.... :lol:
Сега ходихме и при личната и тя пита къв цвят е и иска да види едно като пуснем .Та сега го чакам да снесе :wink:

Ужас каква тема само подхванахме по обед :lol:


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Re: Колко да яде бебето по седмици?
« Отговор #16 -: Юни 02, 2009, 14:15:46 pm »
Вали, щом не е зелено гледай за слуз. Иначе нормално е на всяко хранене да се изхожда детето докато е на кърма.
*
Re: Колко да яде бебето по седмици?
« Отговор #17 -: Юни 02, 2009, 15:12:58 pm »
Вале,споко  :D
Моята буболечка също си акаше кашаво докато беше на кърма,а и след това като вкарах АМ от 4 месец.Едва сега,когато хапваме пюренца и каша нещата се промениха.
А относно това,че не иска да суче най-искренно ти съчувствам,защото и при мен беше така. Гърдите ми преливат,а тя ги ползваше като приспивателно и цедях непрекъсното,но...лактация с помпа поне при мен не успя да се задържи.Както ти е писала Мимето - следи дали има слуз.Ако няма,всичко е наред и няма повод за тревога.

*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Колко да яде бебето по седмици?
« Отговор #18 -: Юни 02, 2009, 15:38:21 pm »
Дори,до кога продължи с цеденето?
Дано поне до 4 месеца изкарам.
За себе си не мисля .Кой спал ,спал.


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Колко да яде бебето по седмици?
« Отговор #19 -: Юни 02, 2009, 17:28:21 pm »
При моето бебе така се стекоха нещата, че когато му дадох глюкоза заради жълтеницата и от много запечен започна да ака по 20-30 пъти на ден. Но тогава имаше и такъв вирус.

Лекарката каза, че от глюкозата има такъв ефект.
Когато борите жълтеница не било подходящо да се сменя глюкозата със захар. Тя лекарката ми обясни защо трябва глюкоза, а не захар и тогава ми се стори логично, но вече... 9 месеца минаха. Проблемът беше нещо от сорта, че трудно разгражда захарта, или не я разгражда... голяма съм склероза. Съветът ми е да питаш педиатърката преди да сменяш глюкозата със захар. Но ако проблемът е в глюкозата много е вероятно и от захарта да се получи този ефект.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Колко да яде бебето по седмици?
« Отговор #20 -: Юни 02, 2009, 23:52:21 pm »
Вале,цедих се малко повече от 4 месеца и се предадох.Много ми беше мъчно,че не успях както исках да кърмя минимум 6 месеца,но така било писано.:) Малко преди да станем на 5 месеца вкарах зеленчуковите пюрета, а от скоро оризова каша и плодови пюрета.

*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Колко да яде бебето по седмици?
« Отговор #21 -: Юли 01, 2009, 01:14:37 am »
Забравили сме да се похвалим  :oops:.
От десеина дни вече се храним на гърди.
За 14 дни сме качили 950 грама,а си мислех ,че ще минаваме на адаптирано мляко.
Все ми се струваше ,че нямам кърма  защото иска да хапва на 2 часа.
Сега се опитвам да налагам режим ,но май не ми се отдава много.


Д-р Стаменов,обичаме ви!
Re: Колко да яде бебето по седмици?
« Отговор #22 -: Юли 03, 2009, 03:16:21 am »
Вали, поздравления за страхотното наддаване! И за връщането на гърдата! Ще откриеш, че няма по-лесно нещо от кърменето.Когато бебето е на кърма, не е необходимо да се спазва режим. Кърмата се усвоява много по-добре и по-лесно от АМ и затова често кърмените бебета "огладняват" по-скоро. Количеството кърма не се определя от интервала между кърменията. Сигурен признак, че бебето добре си хапва, са напишканите памперски, които трябва да са 5-6 на денонощие. Но! При условие, че бебето не приема нищо друго освен кърма - никакви чайове, вода, глюкоза или сок.Всичко, различно от кърма, само измества приема на така нужните мазнини за растежа и развитието на бебето.
Продължавай да се водиш по бебето и ще разбереш колко приятно е кърменето!
*
Re: Колко да яде бебето по седмици?
« Отговор #23 -: Юли 03, 2009, 16:58:58 pm »
Остави детето да си определя режима поне за сега.Така няма начин да остане гладно.И без това кърменето си е удоволствие и за двамата. :)