0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Антиспермални при мъжа в еякулата
« -: Февруари 21, 2006, 12:09:21 pm »
Момичета исакм да питам,някоя от вас сблъсвала ли се е с тези антиспермални, повлияват ли се от лечение.Моля сподолете ,вашето лечение.Иначе то е ясно ,че щом ги има вариант, инсе или инвитро.Но много ми се иска все пак, който се е сблъсквал с този проблем да сподели лечението им, ако въобще има такова.
Според спермограмата  :sperm: направена при Мели мъжът ми има в еякулата чрез изследване на аглутинати и антиспермални от директиня тест MAR, но при кръвният при доц.Конова са тези антитела са отрицателни както при него така и при мен. :help1:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Антиспермални при мъжа в еякулата
« Отговор #1 -: Февруари 22, 2006, 14:32:06 pm »
Мдааааааа явно никой не се е сблъсквал с този проблем.
Много съжалявам,че сме малцинство  :balk_144:
Ще се опитаме да променим нещата с антиоксиданти, дано има полза.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Антиспермални при мъжа в еякулата
« Отговор #2 -: Февруари 22, 2006, 15:12:59 pm »
Надин, от това, което аз съм чела за антиспермалните антитела - тестът MAR е по-надежден от кръвен (ELISA).

За лечението - има някакъв вид лечение (кортикостероиди, ако го изписвам правилно :oops: ) като лекарите са по-скоро против.
Затова - АРТ. По въпроса инсеминация върши ли работа аз все още нямам отговор, въпреки че го задавам този въпрос няколко пъти. Може да се наложи икси.

Дано нещата се развият добре при вас :D
Благодаря ти, Бени!







*
Антиспермални при мъжа в еякулата
« Отговор #3 -: Февруари 22, 2006, 15:47:27 pm »
Цитат на: FreshBreeze
Надин, от това, което аз съм чела за антиспермалните антитела - тестът MAR е по-надежден от кръвен (ELISA).

За лечението - има някакъв вид лечение (кортикостероиди, ако го изписвам правилно :oops: ) като лекарите са по-скоро против.
Затова - АРТ. По въпроса инсеминация върши ли работа аз все още нямам отговор, въпреки че го задавам този въпрос няколко пъти. Може да се наложи икси.

Дано нещата се развият добре при вас :D


Да така е Фреши и Мели спомена за кортикостероиди,но тя лично не се наема да му назначи.Що се отнася при инсето и там няма гаранция,просто според зависи и тогава остава само ИКСИ.
Неможе да няма и друг начин,просто неискам да го повярвам. :(
И неразбирам щом съществуват в еякулата според MAR теста, а при кръвния отсъства, това временно ли е или.........Дали въобще имаме някакъв шанс без АРТ.Искрено се надявам, поне да стане от инсе,просто немога да си позволя икси.Вече се травмирах съвсем
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Антиспермални при мъжа в еякулата
« Отговор #4 -: Февруари 22, 2006, 16:16:06 pm »
Ох, Надин, много съжалявам, че и аз те стреснах. Колко %-нта излязоха при МАР теста?
На жени съм чувала да предписват алое, но не мога да кажа нищо по въпроса.

Антителата били динамични - можело да ги няма при друго изследване, това ми преразказаха.

А на нас докторката ни обясни след резултата (при нас негативен и при двамата, въпреки че при мен кръвният излезе малко над норма), че тук се говорело само за "вероятен" проблем или "вероятна липса на проблем" - няма абсолютни категории. Т.е. всичко е възможно.

Ние да ти кажа се занимаваме с някакви инсеминации, и като се замисля, няма голяма разлика с финансите, особено ако сравняваме с ин-витро/икси на естествен цикъл. Хвърчат си по 400 лева на опит, пък не става. Ако всички лекари ви съветват икси, по-добре да не си губите времето и парите с инсеминация.

Тая работа с антителата има различни степени - така че кажи какъв беше точно резултатът при вас? Може да не е толкова сериозно.

Успех мила Надин и не се шашкай, ако това е проблемът, по-добре е да го знаете.
Благодаря ти, Бени!







*
Антиспермални при мъжа в еякулата
« Отговор #5 -: Февруари 22, 2006, 21:54:49 pm »
Цитат на: FreshBreeze
Ох, Надин, много съжалявам, че и аз те стреснах. Колко %-нта излязоха при МАР теста?
На жени съм чувала да предписват алое, но не мога да кажа нищо по въпроса.

Антителата били динамични - можело да ги няма при друго изследване, това ми преразказаха.

А на нас докторката ни обясни след резултата (при нас негативен и при двамата, въпреки че при мен кръвният излезе малко над норма), че тук се говорело само за "вероятен" проблем или "вероятна липса на проблем" - няма абсолютни категории. Т.е. всичко е възможно.

Ние да ти кажа се занимаваме с някакви инсеминации, и като се замисля, няма голяма разлика с финансите, особено ако сравняваме с ин-витро/икси на естествен цикъл. Хвърчат си по 400 лева на опит, пък не става. Ако всички лекари ви съветват икси, по-добре да не си губите времето и парите с инсеминация.

Тая работа с антителата има различни степени - така че кажи какъв беше точно резултатът при вас? Може да не е толкова сериозно.

Успех мила Надин и не се шашкай, ако това е проблемът, по-добре е да го знаете.



Фреши, на спермограмата пише:
Съмнение за имунологичен проблем тест за антиспермални автоантитела директен  Sperm MAR IgG положителен (59 %)
Антиспермалните антитела изследвани при него и мен,чрез кръв в Плевен са отрицателни. Нямам обяснение за всичко това малко и пише в бг сайтовете.Дали е възможно просто незнам,навсякъде пише инсе или инвитро.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Антиспермални при мъжа в еякулата
« Отговор #6 -: Февруари 23, 2006, 09:38:30 am »
И аз доста пъти задавах въпроси по тази тема, защото и при моя мъж се установиха такива антитела, но изследвани в кръвта при доц. Конова. Не намерих много инфо, наистина няма много подобни случаи тук. Писах на Мели и тя ме посъветва да направим и на еякулат, но не сме ходили до София или Пловдив, а другаде не правят за жалост този тест. От всичко до сега разбрах, че май наистина може да се опита повлияване с кортикостероиди, но оставам с впечатление че не е много сигурно, а и както и вие пишете, имало много странични ефекти и не ги препоръчват. Значи остава само икси, май някой спомена и инсе, ама не знам как може да се преодолеят с инсе. Затова и аз мисля най-добре е направо икси, а ако може и за нас с по-лека стимулация, ще е най-добре (ако няма сериозни причини за стимулация). Аз все се каня да ходя да се консултирам със специалист по АРТ след като установихме тези антитела през м. 10/2005, но май вече няма за кога да чакам....
imam_vjara
Антиспермални при мъжа в еякулата
« Отговор #7 -: Февруари 23, 2006, 11:00:08 am »
Наистина няма много материали по въпроса. Аз тогава рових много в нета и поотрих все пак някоя и друга статия. Включително такива, които сравняват различните методи за изследване. Та според някои от статиите този кръвен тест (ELISA) е толкова неточен, че даже отричаха приложението му в практиката. Надин, а какви бяха по-точно стойностите при кръвния тест?

Това 59% ми се струва много :(  Нормата е под 10%, нали и при вас така пише?

Надин, какво да ти кажа мила. С парите за 3 инсеминации можете да опитате едно икси. А още при първото икси ще разберете има ли имунологичен проблем. Някои момичета са писали, че буквално се отблъсквали сп-дите и яйцеклетката. Ако се окаже така, защо ще си губите времето и парите с инсеминации. За естествено пробване пък си е чисто пробване на късмета. Ако имате повечко време, защо не. Имате ли доказани други проблеми? Това с кортикостероидите нещо не ми допада - за какво ще му скапваш здравето на човека.

В спермограмите имахте ли аглутинати? Ние почти винаги имаме, пък тестът му е отрицателен :?

Успех Мила :!:

П.С. От статиите, които намерих по въпроса, навсякъде казват - АРТ. :(
Благодаря ти, Бени!







*
Антиспермални при мъжа в еякулата
« Отговор #8 -: Февруари 23, 2006, 17:10:34 pm »
Цитат на: FreshBreeze
Наистина няма много материали по въпроса. Аз тогава рових много в нета и поотрих все пак някоя и друга статия. Включително такива, които сравняват различните методи за изследване. Та според някои от статиите този кръвен тест (ELISA) е толкова неточен, че даже отричаха приложението му в практиката. Надин, а какви бяха по-точно стойностите при кръвния тест?

Това 59% ми се струва много :(  Нормата е под 10%, нали и при вас така пише?

Надин, какво да ти кажа мила. С парите за 3 инсеминации можете да опитате едно икси. А още при първото икси ще разберете има ли имунологичен проблем. Някои момичета са писали, че буквално се отблъсквали сп-дите и яйцеклетката. Ако се окаже така, защо ще си губите времето и парите с инсеминации. За естествено пробване пък си е чисто пробване на късмета. Ако имате повечко време, защо не. Имате ли доказани други проблеми? Това с кортикостероидите нещо не ми допада - за какво ще му скапваш здравето на човека.

В спермограмите имахте ли аглутинати? Ние почти винаги имаме, пък тестът му е отрицателен :?

Успех Мила :!:

П.С. От статиите, които намерих по въпроса, навсякъде казват - АРТ. :(



Ми Фреши пише само 59 %, правена е при Мели незнам какви са реф.стойности ,но по памет Мели каза че май е до 30 %.Не съм сигурна. Днес ходих при доц.Маркова, тя наистина разибра си жената от работата и категорично отхвърли АРТ за сега.Ще правим посткоитален тест,ако не зебременея този месец.Защото се оказа,че точно днес имам фоликул 17.5 мм.,би ми прегнил 10 000 единици и кекс тия дни.Даже като видя спермограмата само дето не ми се изсмя, добра била според нея и въобще неговорим за инсе или икси.Незнам и аз какво да си мисля,зарадвах се естесвено подобни новини не бях чувала от доста време, обаче малко бързо мина тази консулатция при нея.Незнам тя каза категорично, че с тази спермограма мъж ми е наред.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Антиспермални при мъжа в еякулата
« Отговор #9 -: Февруари 24, 2006, 09:43:01 am »
Със спермограмите моят мъж също винаги е бил наред и е нямало никакви съмнения. При Конова от изследването се чете следното: при норма <60, при мъжа ми е +64, т.е. има антиспермални. При нашето ин витро мин. година нямаше оплождане на нито една от 6 яйцеклетки и ембриолога каза, че около тях нямало нито един сперматозоид, а иначе и всички сами по себе си били наред (имам пред вид яйцеклетките и сперматозоидите). Самата Конова каза, че не много специалист в лечението им, а и тя и Мели казаха, че тези кортикостероиди много могат да увредят. Можело и с инсета пак казаха, но икси не е ли все пак по-добре и по-сигурно, защото за 2-3 инсета сигурно ще похарчиш като за икси (не знам тарифите на Маркова). Аз също смятам да ходя при нея, но мисля първо да отида при тАлександров, с който работят заедно. Имаш ли Надин инфо за него по-конкретно, аз прочетох добри отзиви за него. И мился да го питам дали не може с някаква лека стимулация за мен да пробвам пак икси. Дано съм ти била полезна с моята инфо.
imam_vjara
*
Антиспермални при мъжа в еякулата
« Отговор #10 -: Февруари 24, 2006, 10:35:01 am »
Цитат на: keranova
Със спермограмите моят мъж също винаги е бил наред и е нямало никакви съмнения. При Конова от изследването се чете следното: при норма <60, при мъжа ми е +64, т.е. има антиспермални. При нашето ин витро мин. година нямаше оплождане на нито една от 6 яйцеклетки и ембриолога каза, че около тях нямало нито един сперматозоид, а иначе и всички сами по себе си били наред (имам пред вид яйцеклетките и сперматозоидите). Самата Конова каза, че не много специалист в лечението им, а и тя и Мели казаха, че тези кортикостероиди много могат да увредят. Можело и с инсета пак казаха, но икси не е ли все пак по-добре и по-сигурно, защото за 2-3 инсета сигурно ще похарчиш като за икси (не знам тарифите на Маркова). Аз също смятам да ходя при нея, но мисля първо да отида при тАлександров, с който работят заедно. Имаш ли Надин инфо за него по-конкретно, аз прочетох добри отзиви за него. И мился да го питам дали не може с някаква лека стимулация за мен да пробвам пак икси. Дано съм ти била полезна с моята инфо.


При Алекса , не съм ходила,чувала съм че е добър.Разбрах също ,че най вече доц.Мароква гледа бройката и подвижността, не че морфологията не е важна но това гледат.След като се пукне фоликула днес или утре (биха ми прегнил 10 000 единици при фоликул 17.5 мм.) и не се получи нищо,другият месец съм пак при Маркова за посткоителн тест.Единстевно което разбрах от доц.маркова е, че не сме според нея за инвитро.Вярвам й защото наистина е специалист, досега от многото ходене по лекари ,тя пипа наистина където трябва.
И след като имам едно забременяване от същият мъж и според нея няма проблем, но има винаги едно но.......
Що се отнася за антиспермалинте в еякулата ,незнам защо но ги поддложи на съмнение, още повече че и кръвните изследвания са отрицателни. От едно ходене не мога да приценя, дали да вярвам на 100 % ,тъй като добре знаем че оплождането става чрез еякулата не в кръвта, но пък от друга страна ако наистина има антиспермани както стана ясно от спермограмата би трябвало бройката да е намалена и това не е само моята логика. Просто няма от какво да има тези антиспермални,нито е опериран нито има кръв еякеулата, незнам наистина незнам.Затова питам и търся информация.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Антиспермални при мъжа в еякулата
« Отговор #11 -: Февруари 24, 2006, 12:55:11 pm »
добре де, нали при жените кортикостероидите ги заменят сега с имуновенина, който бори антителата. не може ли при мъжа да бъде приложен също имуновенин :roll:
*
Антиспермални при мъжа в еякулата
« Отговор #12 -: Февруари 24, 2006, 13:09:48 pm »
Цитат на: manhattan
добре де, нали при жените кортикостероидите ги заменят сега с имуновенина, който бори антителата. не може ли при мъжа да бъде приложен също имуновенин :roll:



Ман този въпрос зададох и на Мели и тя каза да изчакаме резултатите от доц.Конова.Трябваше да говорят, незнам дали въобще са се чули.
Мели каза ,че имало още едно момче като моят мъж, даже занесох бележка от Мели до Конова, незнам дали са разисвали въобще този проблем.Предполагам, че когато направим контролата,тогава ще се мисли за някакво лечение ако има такова.
Така и нищо не каза по този въпрос и доц.Конова ,сега обаче мисля да й напиша отново мейл.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Антиспермални при мъжа в еякулата
« Отговор #13 -: Февруари 27, 2006, 16:24:17 pm »
Цитат на: Nadin74

Що се отнася за антиспермалинте в еякулата ,незнам защо но ги поддложи на съмнение, още повече че и кръвните изследвания са отрицателни. От едно ходене не мога да приценя, дали да вярвам на 100 % ,тъй като добре знаем че оплождането става чрез еякулата не в кръвта, но пък от друга страна ако наистина има антиспермани както стана ясно от спермограмата би трябвало бройката да е намалена и това не е само моята логика. Просто няма от какво да има тези антиспермални,нито е опериран нито има кръв еякеулата, незнам наистина незнам.Затова питам и търся информация.


Надин, радвам се, че Маркова ви е окуражила :D
Аз пък за първи път чувам логика като има антиспермални антитела, да се намалява бройката :!:  По-скоро може да се намали подвижността, ако се получат аглутинати.

Успех, Надин :D
Благодаря ти, Бени!







*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Антиспермални при мъжа в еякулата
« Отговор #14 -: Февруари 27, 2006, 22:34:38 pm »
Наде, ще ти отговоря тук, а не на бележка, за да го прочетат всички.

Така става, когато човек коментира неща, които не разбира. В случая за доц. Маркова антиспермалните антитела може и да не са важни, но за целия останал свят са важни. Хващам първите няколко линка.

http://www.ebmonline.org/cgi/content/full/224/3/123
http://www.fertilitynetwork.com/articles/articles-immunological.htm
http://www.tylermedicalclinic.com/antisperm%20antibodies.htm
http://www.infertilitytutorials.com/sperm_members/abnormalities_antisperm.cfm
http://www.fertility.com/international/concern/Infertility_in_Males/Sperm_Disorders/Antisperm_Antibodies.jsp
http://www.sjmercyhealth.org/12537.cfm
http://www.cornellurology.com/uro/cornell/infertility/smt/antisperm.shtml
http://www.resolve.org/site/PageServer?pagename=lrn_jfm_mfaa
http://sharedjourney.com/articles/asperm.html

Ако не бяха важни, СЗО нямаше да ги въвежда като задължителен тест -
http://www.zachatie.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=85

Но ... аз пак ще повторя това, което ти казах. Първо, това е моментно състояние на еякулата. Второ, не съм казала, че това е единствената причина да не става при вас. Трето, няма връзка между брой сперматозоиди и наличие на антитела. Четвърто, дори самият факт, че сперматозоидите са аглутинирани и подвижността им е намалена, е достатъчно притеснителен. Пето, изобщо не съм твърдяла, че сте за ин витро. Искрено се надявам да стане този цикъл и да забравим за антителата и каквото и да било.

И да, има начин чрез обработка за инсеминация да се опита преодоляването на проблема с антителата. Освен това - не ме бива много в сметките, но къде правят ин витро за 1200 лв. (цената на 3 инсеминации)?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Антиспермални при мъжа в еякулата
« Отговор #15 -: Февруари 28, 2006, 09:28:22 am »
Благодаря ти Мели   :balk_81:   и те   :balk_21:
Вярно е че не разбирам, затова и пиша във форума за да събера информация.Но аз се притесних много когато разбрах,че тези антиспермални не се лекуват и единствения начин е ивитро,затова отидох и при доц.Маркова.
Точно това  писах и преди, че не се обръща достатъчно внимание на антителата (в случая антиспермалните) във варна. Това вече разбрах от личен опит. Да затова са критериите на СЗО, но защо пък не се съобразяват с тях. Нима това е от моята компетенция! Не мисля,че съм аз тази която трябва да се опитва да разреши този проблем, както и непрекъснато да подсещам, че затова са правени всички тези изследвания за да се види къде е проблема. Немога пък и не искам непрекъснато да прелитам като цветарка от лекар на лекар. Затова посетих и капацитетите в страната. Моите уважение към доц.Маркова, тя е супер лекар не оспорвам това, но в моя случай мисля,че малко прибързано отхвърли резултатите от разширената спермограма.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Антиспермални при мъжа в еякулата
« Отговор #16 -: Февруари 28, 2006, 11:47:23 am »
Съжалявам, че се намесвам в темата и се бутам между шамарите, но не се сдържах  :roll:  :wink:
Четейки темата нямаше как да не забележа че някой мнения Надин са от ОСАННА до РАЗПНИ ГО.Като например: :arrow:
Nadin74 написа :

Цитат
Единстевно което разбрах от доц.маркова е, че не сме според нея за инвитро.Вярвам й защото наистина е специалист, досега от многото ходене по лекари ,тя пипа наистина където трябва.


Цитат
Моите уважение към доц.Маркова, тя е супер лекар не оспорвам това, но в моя случай мисля,че малко прибързано отхвърли резултатите от разширената спермограма.


Много е лесно да обърнеш лопатата и да ринеш там където преди това си хвалел......Нищо лошо не казвам,но ми е интересно,защо тогава дойде при Маркова след като знаеш, че ...... :arrow:
Цитат
не се обръща достатъчно внимание на антителата (в случая антиспермалните) във варна. Това вече разбрах от личен опит.


Наистина имам чувството че някой неща не ги разбираш, както и сама казваш :arrow:
Цитат
Вярно е че не разбирам, затова и пиша във форума за да събера информация.
В това разбира се няма нищо лошо, но не е хубаво това че в разстояние на малко време сменяш мнението си така бързо.Освен това явно интерпретираш информацията която ти се поднася понякога по неправилен начин....ако си спомняш в чата стана на въпрос за спермограми и начини на промяната им с хапове.Спомена че и морфологията може да се промени с хапчета...след въпроси от страна на илияна и мен,защото аз лично знам че морфото е показател,който не се поддава много много на промяна....най- накрая каза че МАЙ си се объркала и не става въпрос за морфологията (макар че го написа).Тогава те предупредих да не пишеш неща в които не си 100% сигурна , за да не подведеш други хора.
Като чета и думите на Мели: :arrow:

Цитат
Но ... аз пак ще повторя това, което ти казах. Първо, това е моментно състояние на еякулата. Второ, не съм казала, че това е единствената причина да не става при вас. Трето, няма връзка между брой сперматозоиди и наличие на антитела. Четвърто, дори самият факт, че сперматозоидите са аглутинирани и подвижността им е намалена, е достатъчно притеснителен. Пето, изобщо не съм твърдяла, че сте за ин витро. Искрено се надявам да стане този цикъл и да забравим за антителата и каквото и да било.

отново си мисля че грешно интерпретираш информацията и това води до различните ти мнения за едни и същи неща.
И относно Александров мога да дам за пример такива твои мнения:
Цитат
При Алекса , не съм ходила,чувала съм че е добър.


Цитат на: Nadin74
Ами ще кажа само, че д-р Александров не е привърженик на инсето. Не обръща внимание на атителата и затова има неуспешни инсета.............................Но като бях в плевен това ми казаха цитирам "д-р Александорв не обръща внимание на антителата,а това води до неуспешни инсеминации" и е казвал "мен тези антитела не ме интересува" в смисъл ,че не пречи според него на инсето..............P.S.Казвам това което са ми казали,не от личен опит

Нямам желание да се изживявам в някакъв защитник на варненските лекари...не ми е това идеята,но все пак ще кажа, че аз лично ще правя ИНСЕ при Алекса и сам той ми го предложи.... а не да ме хвърля направо на ИКСИ..........нямам какво повече да кажа за него...достатъчно съм писала по този въпрос...и то от собствен опит,а не чувайки нещо казано от някой друг......
След всичко това мила искам да те питам един въпрос,защото напира от доста време в мен: Защо ходиш при лекари, за които знаеш че НЕ СА ДОБРИ ЗА ТЕБ?!?!?!!?ЗАЩО МЕЛИ ТРЯБВАШЕ ДА СЕ НАМЕСИ И ЕДВА ЛИ НЕ ДА ИЗПАДА В ПОЛОЖЕНИЕ ДА СЕ ЗАЩИТАВА И ДА КАЗВА КАКВО ВСЪЩНОСТ Е КАЗАЛА?!?!?!Наистина е добре да се ходи при един лекар,а не при няколко просто за контролни прегледи...като след това го величаеш...а след време го сринеш до земята.....!

УСПЕХ[/i]
[/color]
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Антиспермални при мъжа в еякулата
« Отговор #17 -: Февруари 28, 2006, 11:59:46 am »
Хайде стига момичетааааа!!! Случва се понякога когато си объркан и няма достатъчно информация да се дообъркаш. И аз имам такъв случай. Не е свързан с репродукцията, но имам такъв случай. Както и да е мисля че нещата се разясниха вече. Стига с това напрежение. По принцип подкрепям донякъде Блак Роуз, макар и не толкова крайно, от друга страна разбирам объркването на Надин защото както казах вече и на мен ми се случи да изпадна преди 2 години в подобно ситуация. Целувфки на всички ви!  :balk_21:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Антиспермални при мъжа в еякулата
« Отговор #18 -: Февруари 28, 2006, 12:02:54 pm »
Цитат на: Meli
http://www.ebmonline.org/cgi/content/full/224/3/123
http://www.fertilitynetwork.com/articles/articles-immunological.htm
http://www.tylermedicalclinic.com/antisperm%20antibodies.htm
http://www.infertilitytutorials.com/sperm_members/abnormalities_antisperm.cfm
http://www.fertility.com/international/concern/Infertility_in_Males/Sperm_Disorders/Antisperm_Antibodies.jsp
http://www.sjmercyhealth.org/12537.cfm
http://www.cornellurology.com/uro/cornell/infertility/smt/antisperm.shtml
http://www.resolve.org/site/PageServer?pagename=lrn_jfm_mfaa
http://sharedjourney.com/articles/asperm.html


Хайде една молба от мен към всички момичета които разполагат с малко свободно време и владеят добър английски. Моля ви преведете част от статиите поне и модераторите да ги публикуват на страниците на сайта. Наистина информацията по този проблем на български е изключително оскъдна.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Антиспермални при мъжа в еякулата
« Отговор #19 -: Февруари 28, 2006, 12:15:22 pm »
Цитат на: Starlet
Хайде една молба от мен към всички момичета които разполагат с малко свободно време и владеят добър английски. Моля ви преведете част от статиите поне и модераторите да ги публикуват на страниците на сайта. Наистина информацията по този проблем на български е изключително оскъдна.

Разбира се, че ще преведем! Може ли да ти откаже човек!  :balk_21:
*
Антиспермални при мъжа в еякулата
« Отговор #20 -: Февруари 28, 2006, 12:31:31 pm »
Ами Рози ходя по доктори от неволя, защото незнам какви са твотие лични впечатления от Алекс , но лично доц.Конова ми спомена, че не се обръща достатъчно внимание на антителата,както ти го казах и лично. Незнам какво е имала в предвид, не ми е първа приятелка за да знам дали  е имало някакъв друг подтекст. Второ Мели спомена инсе и инвитро, като за инсе не се знае дали ще се повлияе добре. Не мисля ,че съм поставила Мели в неудобна ситуация, аз и писах лична бележка.Това, че е прецинила да даде отговор както на мен така и на другите заинтересувани я прави много близо до нашите проблеми, настина много много .Трето не се оправдвам или нещо подобно, НО ЗАТОВА Е ТОЗИ ФОРУМ ДА СЕ ОБРАЗОВАШ И СЪБИРАШ ИНФОРМАЦИЯ.
Четвърто всички тези изследвания подлежат на контрола преди евентуално да се предприеме инсеменация.
Пето има страшно много противоречиви мнения за всички лекари тук във форума.Но ми се струва малко странно да не обърнеш внимание на антиспермални направени според СЗО.Вярно наистина има доказани специалисти, но лечението е индивидуално и при всеки има различен резултат.На едни помага на други не. Тогава незнам защо,повечето варненки ходят до софия за инвитро а не си останат при доказаните, но това не е моя работа.Не осъждам никой а и нямам право.Шесто ти незнаеш за моите проблеми Рози,за да ме критикуваш.
Седмо що се отнася до чата и това което съм казала,че от хапчета ще се подобри морфологията мисля че не е невъзможно от гледна точка , на това че, разширена спермограма е парвена веднъж и не се знае след прием на антиоксиданти и смяна на местоработата,как ще повлияе това на сперматозоидите, ето това съм имала в предвид.
Осмо това което съм писала за Алекс не съм си го измислила и наистина съм чела и чувала добри отзиви за него, същото се отнася и за Маркова. Доволна съм от нейното отношение при прегледа и консултацията , но не съм съгласна за отношението й към антиспермалните присъстващи само в еякулата.
Незнам каква е целта на всичко това, което написа за да ме представиш като НЕБЛАГОДАРНИЦА, но това си остава твое мнение.Живеем в демократична държава и вески мисли ,говори и чувства нещата по свой начин.
Кое е това което те притесни,че чак едвам си се стърпяла.
Нямам лични впечатления от Алекс имам само от Маркова и пак ще кажа, да тя е страхотен специалист и макар според нея спермограмата да е добра и да няма нужда от инвитро, наличието на антиспермалните са си сериозен проблем, които разбира се ще се проследи още няколко пъти във времето.
И последно ходя при лекарите,КОИТО МИСЛЯ ЧЕ ЩЕ МИ ПОМОГНАТ0 а не обратното.Какво се получава на практика е друго нещо.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Антиспермални при мъжа в еякулата
« Отговор #21 -: Февруари 28, 2006, 13:06:36 pm »
Цитат на: panda

Разбира се, че ще преведем! Може ли да ти откаже човек!  :balk_21:


 :balk_21:  :balk_21:  :balk_21:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Антиспермални при мъжа в еякулата
« Отговор #22 -: Февруари 28, 2006, 13:41:42 pm »
Щом като
Nadin74 написа:
Цитат
Нямам лични впечатления от Алекс

защо въобще коментираш човека

и защо въобще цитираш доц.Конова, като не знаеш какво е имала в предвид и не ти е първа приятелка
 
Цитат
защото незнам какви са твотие лични впечатления от Алекс , но лично доц.Конова ми спомена, че не се обръща достатъчно внимание на антителата,както ти го казах и лично. Незнам какво е имала в предвид, не ми е първа приятелка за да знам дали е имало някакъв друг подтекст


Ще те помоля да не интерпретираш мнението на хората по този начин, защото имам удоволствието да я познавам лично и ще ти кажа, че мнението и за д-р Александров е съвсем различно от това което си написала и коментирала.
За това моля те не изопачавай мненията на други хора и не ги тълкувай както на теб ти изнася, защото стават интриги и това не ти прави чест.

И бих искала да те попитам, ти от къде си толкоз сигурна, че Варненските момичета ходят да правят процедури в София :?:
Цитат
Тогава незнам защо,повечето варненки ходят до софия за инвитро а не си останат при доказаните


Щот аз съм сигурна от лични наблюдения, че момичетата от Северозападна България са постоянно присъствие там
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Антиспермални при мъжа в еякулата
« Отговор #23 -: Февруари 28, 2006, 13:49:21 pm »
Моля ви момичета спрете преди да сте се изпокарали и да сте си наговорили неща за които може да съжалявате после. Хората сме различни това е!!! Приемете нещата така!!! Някои като мен са инати и дори и да не са прави си държат на мнението докрай   :) Други пък не го сменят често и бързо! Не мисля че трябва това да става тема на спор тук. Така само си тровим нервите с глупости вместо да ги тровим за по-важни неща като да речем бебе за всяка като крайна цел.  :grouphug2: Вярно Надин е дала противоречиви мнения но нека и дадем време да осъзнае проблема си и да го реши адекватно, след това може да помогне още двойки с такъв проблем.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Антиспермални при мъжа в еякулата
« Отговор #24 -: Февруари 28, 2006, 14:24:09 pm »
Предлагам, преди да продължим по темата, да прочетем това http://www.phrier.com/soul/main.swf


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Антиспермални при мъжа в еякулата
« Отговор #25 -: Февруари 28, 2006, 14:25:39 pm »
Цитат на: missy
Щом като
Nadin74 написа:
Цитат
Нямам лични впечатления от Алекс

защо въобще коментираш човека

и защо въобще цитираш доц.Конова, като не знаеш какво е имала в предвид и не ти е първа приятелка
 
Цитат
защото незнам какви са твотие лични впечатления от Алекс , но лично доц.Конова ми спомена, че не се обръща достатъчно внимание на антителата,както ти го казах и лично. Незнам какво е имала в предвид, не ми е първа приятелка за да знам дали е имало някакъв друг подтекст


Ще те помоля да не интерпретираш мнението на хората по този начин, защото имам удоволствието да я познавам лично и ще ти кажа, че мнението и за д-р Александров е съвсем различно от това което си написала.  
За това моля те не изопачавай мненията на други хора и не ги тълкувай както на теб ти изнася, защото стават интриги.

И бих искала да те попитам, ти от къде си толкоз сигурна, че Варненските момичета ходят да правят процедури в София :?:
Цитат
Тогава незнам защо,повечето варненки ходят до софия за инвитро а не си останат при доказаните


Щот аз съм сигурна от лични наблюдения, че момичетата от Северозападна България са постоянно присъствие там



Миси наистина незнам, какво тогава е имала в предвид доц.Конова.
Неискам да злепоставям никой, незнам защо сте се настроили с негативно отношение към мен, аз просто казах какво съм чула Нито съм интригантка нито съм искала да изглеждам като такава.Разбрах че са в отлични отношение от Рози и Панда, но сега като гледам пак се върти това което съм написала аз.
Що се отнася за интепретацията която си правя , пиша това което съм чула и съм чела.Това беше  преди да отида във Варна и защо се преекспорнира отново.
След това всеки има право да ходи където пожелае.Аз не съм наясно за нашият проблем от вече  6 години.Нормално е да питам и търся информация. Знам,че е супер натоварено във Варна и много двойки ходят там, няма пак де се обяснявам кой ми е казал,че варненки ходят в софия, защото това вече ми идва в повече и да ви кажа и немисля повече да се обяснявам, имам си достатъчно проблеми за резрешаване.

Желая ви успех в борбата.
P.S. Не набеждавайте хората в интриганство и неблагодарнст,просто не ме познавате за да ме квалифицирате. :balk_144:
Аз досега квалификации не съм давала на никой ,просто пиша това което съм чула или чела.
Не ме карайте да се чувствам виновна,защото не съм. :bad_idea:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Антиспермални при мъжа в еякулата
« Отговор #26 -: Февруари 28, 2006, 14:55:53 pm »
Цитат на: Meli
Предлагам, преди да продължим по темата, да прочетем това http://www.phrier.com/soul/main.swf


Това е много хубаво - точно и навреме  :wink:

Аз нямам каво да кажа повече, дано Надето разбра какво исках да и кажа и да осъзнае какво е направила с коментарите си.
Наде искам само да знаеш, че антителата днес ги имаш, а утре НЕ - така че се успокой.
И не забравяй, че тук влизат да четат много лекари
Успех в борбата

П.П. и в крайна сметка тези антитела се лекуват :idea:
*
Антиспермални при мъжа в еякулата
« Отговор #27 -: Февруари 28, 2006, 15:17:13 pm »
Благодаря на Мели,верно точно на време :balk_47:

След като според вас имам проблем,кажете ми го заящото аз не виждам такъв. Пък може и да греша. Именно защото четат много лекари, трябва да се съобразяваме какво пишем, а ако тръгна да ровя съм сигурна, че ще видя  доста интерпетации.
Подобно отношение досега несъм чела и да си призаня съм обидена,след което спирам да правя коментар.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Антиспермални при мъжа в еякулата
« Отговор #28 -: Февруари 28, 2006, 15:50:30 pm »
МЕЛИНДА  :balk_21:  :grouphug2:  :balk_21:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Антиспермални при мъжа в еякулата
« Отговор #29 -: Март 01, 2006, 16:37:16 pm »
Цитат на: Meli
Предлагам, преди да продължим по темата, да прочетем това http://www.phrier.com/soul/main.swf


Какво има тук? При мен не се отваря :roll:
Благодаря ти, Бени!







*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Антиспермални при мъжа в еякулата
« Отговор #30 -: Март 01, 2006, 17:10:07 pm »
Цитат на: FreshBreeze
Цитат на: Meli
Предлагам, преди да продължим по темата, да прочетем това http://www.phrier.com/soul/main.swf


Какво има тук? При мен не се отваря :roll:



Ми едно много, много хубаво филмче ако мога така да го нарека с най-прекрасните думи за приятелството.  :) Пробвай няколко пъти да го отвориш и може и да стане.  
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Антиспермални при мъжа в еякулата
« Отговор #31 -: Март 01, 2006, 17:27:33 pm »
Мерси Старлетче, ще го пробвам пак утре - сега не ще и това е :!:  :D
Благодаря ти, Бени!







*
Антиспермални при мъжа в еякулата
« Отговор #32 -: Март 01, 2006, 18:25:22 pm »
Фреши филмчето е нещо от рода на "Голям камък хвърли, голяма дума не казвай" или "Три пъти мери, един път режи" :wink:
Re: Антиспермални при мъжа в еякулата
« Отговор #33 -: Юли 15, 2006, 18:14:14 pm »
Цитат на: Meli
http://www.ebmonline.org/cgi/content/full/224/3/123
http://www.fertilitynetwork.com/articles/articles-immunological.htm
http://www.tylermedicalclinic.com/antisperm%20antibodies.htm
http://www.infertilitytutorials.com/sperm_members/abnormalities_antisperm.cfm
http://www.fertility.com/international/concern/Infertility_in_Males/Sperm_Disorders/Antisperm_Antibodies.jsp
http://www.sjmercyhealth.org/12537.cfm
http://www.cornellurology.com/uro/cornell/infertility/smt/antisperm.shtml
http://www.resolve.org/site/PageServer?pagename=lrn_jfm_mfaa
http://sharedjourney.com/articles/asperm.html

Хайде една молба от мен към всички момичета които разполагат с малко свободно време и владеят добър английски. Моля ви преведете част от статиите поне и модераторите да ги публикуват на страниците на сайта. Наистина информацията по този проблем на български е изключително оскъдна.
Ами мога да ви помогна с превода.Но имам един въпрос.Ако може да напишете кои статии са вече преведени(за да не губя напразно време да превеждам нещо вече публикувано)и на кого да ги изпратя след това?