0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Здравейте момичета.Ето и моите имунологични изследвания от Плевен.AНТИФОСФОЛИПИДНИ АНТИТЕЛА
Анти-кардиолипин IgG   9.46 (-)   (N<10, Low pos. 10-20,
Med. pos. 20-80, High>80)
Анти-кардиолипин IgM   46.92 (+)   (N<10, Low pos. 10-20,
Med. pos. 20-80, High>80)
Aнти-β2GPI - IgG, IgA, IgM   0.80 (+)   (Cut off 0.465)
Анти-кардиолипин IgG, IgA, IgM   IgM (+)   Negative
Анти-фосфатидилетаноламин
IgG, IgA, IgM   Negative   Negative
Анти-фосфатидилинозитол
IgG, IgA, IgM   Negative   Negative
Анти-фосфатидилова киселина IgG, IgA, IgM   Negative   Negative
Анти-фосфатидилхолин IgG, IgA, M   Negative   Negative
Анти-фосфатидилглицерол
IgG, IgA, IgM   Negative   Negative
Анти-фосфатидилсерин IgG, IgA, M   Negative   Negative
Re: Помогнете да разчета имунологичните си изследвания
« Отговор #1 -: Октомври 18, 2008, 13:52:07 pm »
Анти-кардиолипин IgM   46.92 (+)   (N<10, Low pos.                 10-20       ,
Med. pos.                 20-80       , High>80)
Aнти-β2GPI - IgG, IgA, IgM   0.80 (+)   (Cut off 0.465)
 Мисля , че това са ти повишените показатели. Трябва да се обърнеш към лекаря си , за да ти предпише подходяща тератия. Къде в Плевен са правени изследванията ти?
*
Re: Помогнете да разчета имунологичните си изследвания
« Отговор #2 -: Октомври 18, 2008, 14:24:46 pm »
Изследванията са правени в клиниката на доц.Конова.Пратих кръв по куриер,но не съм техен пациент и нямам разчитане на резултатите.Предприех самоинициатива за имунологични след два аборта.
Re: Помогнете да разчета имунологичните си изследвания
« Отговор #3 -: Октомври 18, 2008, 14:28:39 pm »
Така или иначе, трябва лекар да ти предпише терапия при сладваща бременност. Затова си избери такъв и се консултирай с него. Генетични прави ли?
*
Re: Помогнете да разчета имунологичните си изследвания
« Отговор #4 -: Октомври 18, 2008, 14:45:14 pm »
Да то е ясно,че трябва терапия от лекар и затова мисля да се консултирам с Конова,защото лекарите от Русе не са много наясно и само си губя времето с тях.А за генетични-не съм се изследвала.
Re: Помогнете да разчета имунологичните си изследвания
« Отговор #5 -: Октомври 18, 2008, 14:55:20 pm »
Определено не се занимавай с лекари в Русе. Конова е добър избор. Тя ще ти препоръча какви изследвания още да направиш.
*
Re: Помогнете да разчета имунологичните си изследвания
« Отговор #6 -: Октомври 18, 2008, 15:08:53 pm »
Доста прочетох за имунологичните проблеми само едно не ми е ясно-тези анти-кардиолипинови тела от къде се появяват в кръвта и те задължително ли са признак на автоимунно заболяване?Аз съм изследвала TAT и MAT и са ми в норма,което означава,че нямам Хашимото.
*
Re: Помогнете да разчета имунологичните си изследвания
« Отговор #7 -: Октомври 18, 2008, 18:08:34 pm »
Пипита , и моите ТАТ ,МАТ,ТСХ, са ми в норма но на ехографа ендокриноложката каза че съм с хашимото 8O!Отиди на ехограф,аз също имам антикардиолипинови антитела и незнам точно какво означават и как се повлияват може би с вливания на имуновенин?Ти имаш ли вливания? :wink:
Re: Помогнете да разчета имунологичните си изследвания
« Отговор #8 -: Октомври 18, 2008, 18:52:44 pm »
аз също имам антикардиолипинови антитела и незнам точно какво означават и как се повлияват може би с вливания на имуновенин?Ти имаш ли вливания? :wink:
                                                                                                                                                                  Антикардиолипиновите антитела се свързват с повишена съсирваемост на кръвта и обикновено терапията е нискомолекулярен хепарин(фраксипарин)и/или аспирин по преценка на лекуващия лекар.
*
Re: Помогнете да разчета имунологичните си изследвания
« Отговор #9 -: Октомври 18, 2008, 20:03:48 pm »
    Антикардиолипиновите антитела се свързват с повишена съсирваемост на кръвта и обикновено терапията е нискомолекулярен хепарин(фраксипарин)и/или аспирин по преценка на лекуващия лекар.
Както и вливания на Имуновенин преди и по време на бременност. Доц. Конова не ти ли е написала заключение? Опитай да се свържеш с нея по тел. или чрез мейл.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Помогнете да разчета имунологичните си изследвания
« Отговор #10 -: Октомври 18, 2008, 21:39:57 pm »
Нямам заключение от доц.Конова и затова мисля да отида на място в Плевен за консулт.Само не знам колко време ще трябва да чакам за приемен час в клиниката?
*
Re: Помогнете да разчета имунологичните си изследвания
« Отговор #11 -: Октомври 19, 2008, 11:44:36 am »
Момичета ,някой знае ли какво точно означават тромбоцитно левкоцитни агрегати? :oops:, и такива имам оооооооо 8O
Re: Помогнете да разчета имунологичните си изследвания
« Отговор #12 -: Октомври 19, 2008, 11:59:17 am »
  В моята интерпретация на резултата е обяснено,че "Повишените нива но тромбоцитно-левкоцитните агрегати в периферната кръв се свързват с повишена съсирваемост на кръвта и последващо нарушение на плацентарната микроциркулация,което се дължи на засилена активност на тромбоцитите".
*
Re: Помогнете да разчета имунологичните си изследвания
« Отговор #13 -: Октомври 20, 2008, 12:16:20 pm »
Момичета,записах си час при доц.Конова за другата седмица :D Ще пиша подробности след прегледа.Стискайте палци,защото вече съм много стресната от положението си и губя надежда.
*
Re: Помогнете да разчета имунологичните си изследвания
« Отговор #14 -: Октомври 25, 2008, 13:39:06 pm »
Момичета,някой запознат ли е антифосфолипидните тела подлежат ли на лечение след бременност? 8O
Re: Помогнете да разчета имунологичните си изследвания
« Отговор #15 -: Октомври 27, 2008, 14:15:52 pm »
Да всичко което не ти е в норма подлежи на терапия,въпрекитова ще се водиш рискова бременност,заради рисковите показатели.Най вероятно ще имаш вливане на имуновенин,както и фраксипарин по време на бременност.Много момичета с твоя проблем са успели да изнодят и родят здраво бебе.Успех
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
*

    butterfly123

Re: Помогнете да разчета имунологичните си изследвания
« Отговор #16 -: Октомври 28, 2008, 22:28:23 pm »
Не знам да се нервирам или не.Даже не мога и да си пусна отделна тема като гост ,а имам въпроси.Да ме извините ,че тук ще искам мнение за моите резултати ама даже няма и опция за пускане на нова тема а само за анкета.Няма оправяне сайта и това е.Моля за коментар. Име на теста (изследването)
 Резултат
 
                     Единици            Референтни граници
 
 
 10.09 TSH            1.03mU/L          0.34 - 5.60
 
 ТАТ (Anti - Tg)      0.02IU/mL         < 2.2 - 4.9 ( 95% < 4.9 )
 
 МАТ (Anti - TPO)     0.30IU/ml           до 12 (95% < 9 IU/ml )

 
Re: Помогнете да разчета имунологичните си изследвания
« Отговор #17 -: Октомври 29, 2008, 09:37:02 am »
Определено имаш проблем. Отиди на ендокринолог.
*
Re: Помогнете да разчета имунологичните си изследвания
« Отговор #18 -: Октомври 31, 2008, 09:01:45 am »
  В моята интерпретация на резултата е обяснено,че "Повишените нива но тромбоцитно-левкоцитните агрегати в периферната кръв се свързват с повишена съсирваемост на кръвта и последващо нарушение на плацентарната микроциркулация,което се дължи на засилена активност на тромбоцитите".
А ти имаш ли предишни бременности  и само тромбоцитно левкоцитни агрегати ли имаш като проблем?Сега имаш ли терапия и бременна ли си? :)
Re: Помогнете да разчета имунологичните си изследвания
« Отговор #19 -: Октомври 31, 2008, 14:14:05 pm »
  В моята интерпретация на резултата е обяснено,че "Повишените нива но тромбоцитно-левкоцитните агрегати в периферната кръв се свързват с повишена съсирваемост на кръвта и последващо нарушение на плацентарната микроциркулация,което се дължи на засилена активност на тромбоцитите".
А ти имаш ли предишни бременности  и само тромбоцитно левкоцитни агрегати ли имаш като проблем?Сега имаш ли терапия и бременна ли си? :)
   
   Имам една неуспешна бременност завършила с мисед в трети месец.Терапията ми е комплексна и заради нк-клетки ,афа,мутации за тромбофилия,хашимото.В моменто вливам интралипид,пия аспирин,антиоксиданти,фолиева,селен ,еутирокс и др.При положителен тест ще съм на фраксипарин всеки ден с покачване на дозата,аспирин и вливания на имуновенин през 25-28 дена.
*
Re: Помогнете да разчета имунологичните си изследвания
« Отговор #20 -: Ноември 01, 2008, 21:10:30 pm »
Ами сега правиш ли опити за забременяване или  изчакваш?
Какви са ти генните мутации? :wink:
*
Re: Помогнете да разчета имунологичните си изследвания
« Отговор #21 -: Ноември 23, 2008, 20:43:57 pm »
Ето и моите резултати от изследванията-Субпопулация  NK-клетки   CD3-CD16+56+   33.63%   (2 - 11),Общи Т-лимфоцити   СD3+   43.75%   (67 – 76),Фактор V Leiden:
Хомозиготен носител по нормален алел

Мутация G20210A в Протромбиновия ген:
Хомозиготен носител по нормален алел

Генетичен вариант C677T в гена на Метилентетрахидрофолат редуктаза:
Хомозиготен носител по нормален алел

Генетичен вариант в гена на плазминоген активатор инхибитор 1 (PAI – 1): носителство на генотип 4G/5G
Носител на генотип 5G/5G,
Тромбоцитно-левкоцитни агрегати   
CD41a+CD11b+   3.89%   
(1.07% – 1.56%)
(при небременни жени).След седмица трябва да ми влеят -   Intralipid 20% (4 ml в 250 ml 0.9% NaCl) i.v. в русенското АГ,но много ме притесняват тези високи стойности на нк клетките.Има ли момичета забременели с такива стойности?

,
Re: Помогнете да разчета имунологичните си изследвания
« Отговор #22 -: Декември 22, 2008, 19:19:47 pm »
Момичета ,искам да си пусна изследвания за антифофолипидни антитела ,но като отидох в лабораторията ме питаха точно какви ,защото те са били много...и аз  :ask:
та искам да ви питам ,кои от тези антитела най-често се изследват след два спонтанни аборта..

*
Re: Помогнете да разчета имунологичните си изследвания
« Отговор #23 -: Декември 22, 2008, 20:16:27 pm »
Може да пуснеш -Анти-кардиолипин IgG
                Анти-кардиолипин IgM
                Aнти-β2GPI - IgG, IgA, IgM
                Анти-кардиолипин IgG, IgA, IgM
                Тромбоцитно-левкоцитни агрегати,Субпопулация  NK-клетки и Общи Т-лимфоцити.
Re: Помогнете да разчета имунологичните си изследвания
« Отговор #24 -: Декември 22, 2008, 21:02:58 pm »
Може да пуснеш -Анти-кардиолипин IgG
                Анти-кардиолипин IgM
                Aнти-β2GPI - IgG, IgA, IgM
                Анти-кардиолипин IgG, IgA, IgM
                Тромбоцитно-левкоцитни агрегати,Субпопулация  NK-клетки и Общи Т-лимфоцити.
pipita,благодаря ти!!само не разбрах за Анти-кардиолипин..дублира ли го? или са два различни показателя?

*
Re: Помогнете да разчета имунологичните си изследвания
« Отговор #25 -: Декември 22, 2008, 21:30:34 pm »
Направо ти го купирах от документите ми от Плевен,май е различно.
Re: Помогнете да разчета имунологичните си изследвания
« Отговор #26 -: Декември 22, 2008, 22:11:09 pm »
 Два различни показателя са - Анти-кардиолипин IgG и
Анти-кардиолипин IgM.