0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Д-р Тачева
« -: Февруари 05, 2006, 17:30:48 pm »
Мъжът ми ще ходи командировка в Русия. Ще пътуват със самолет от София. Искам да използва ходенето до София и навръщане да направи спермограма при д-р Тачева. Притесняваме това, че ще е в София на 18.02., а се пада събота. Някой знае ли дали работят в събота и колко дни предварително трябва да се обадя за час?

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Д-р Тачева
« Отговор #1 -: Февруари 05, 2006, 17:42:50 pm »
обади се няколко дни по-рано и помоли да ви запишат час за събота.
почти винаги в събота и неделя има ембриолог, но по принцип за спермограми се записва час предварително, без значение за кой ден са.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Д-р Тачева
« Отговор #2 -: Февруари 05, 2006, 18:37:12 pm »
Ако разкажеш, че ще е съчетано с пътуване и се помолиш ще ти запишат час за събота.
*
Д-р Тачева
« Отговор #3 -: Февруари 06, 2006, 12:28:39 pm »
Д-р Тачева ни е приемала дори и в неделя.
Просто се обадих по-рано и казах, че само в неделя ни е възможно и нямаше никакъв проблем
Д-р Тачева
« Отговор #4 -: Февруари 06, 2006, 19:01:59 pm »
Благодаря ви момичета! Ще се обадя предварителни и дано д-р Тачева не е ангажирана на 18. или 19. Предполагам, че една седмица предварително ще е добре? :wink:

Д-р Тачева
« Отговор #5 -: Февруари 07, 2006, 18:13:18 pm »
Искам да ви попитам дали съм се насочила правилно или може да отидем другаде в София? Прочетох доста коментари тук и така реших да се ходи точно в тази клиника.
Направо разширена спермограма ли да направим или първо обикновена и ако има проблем , тогава разширена?  От сайта www.ivf.bg не мога да разбера дали разширената включва и микробиология или само стриктна морфология по Крюгер?

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Д-р Тачева
« Отговор #6 -: Февруари 07, 2006, 20:10:38 pm »
Цитат на: nadejdi4ka
Искам да ви попитам дали съм се насочила правилно или може да отидем другаде в София? Прочетох доста коментари тук и така реших да се ходи точно в тази клиника.
Направо разширена спермограма ли да направим или първо обикновена и ако има проблем , тогава разширена?  От сайта www.ivf.bg не мога да разбера дали разширената включва и микробиология или само стриктна морфология по Крюгер?


абсолютно правилно сте се насочили!
според мен, щом сте от провинцията и идването до София за изследване ви е трудно, направете направо разширената - тя включва стриктна морфологияпо Крюгер.
микробиологията не е стандартна част от спермограмата, тя се прави от други специалисти и на друго място.
като дава материал, нека мъжът ти изрично спомене, че иска и микробиология и да попита може ли да уредят това там.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Д-р Тачева
« Отговор #7 -: Февруари 08, 2006, 15:55:57 pm »
Извинявам се, че се вмъквам тук но ме интересуват подробности за доктор Тачева. Зная само името и и нищо друго. Търсих но не намерих. Някой знае ли къде мога да почета. Благодаря
*
Д-р Тачева
« Отговор #8 -: Февруари 08, 2006, 16:04:57 pm »
Д-р Тачева
« Отговор #9 -: Февруари 08, 2006, 16:18:38 pm »
Благодаря, но там прочетох нещо ново
Дали и вие сте го чували
ИНВИТРО МАТУРАЦИИ
Това пък сега звучи прекалено хубаво за да е истина
cygnus знаеш ли дали там работят с направления, защото май пак ми предстои смяна на докторите
Вече нямам сили
Д-р Тачева
« Отговор #10 -: Февруари 08, 2006, 16:19:15 pm »
и пари
*
Д-р Тачева
« Отговор #11 -: Февруари 08, 2006, 16:21:23 pm »
Цитат на: marianasiko
cygnus знаеш ли дали там работят с направления, защото май пак ми предстои смяна на докторите
Вече нямам сили

Не знам, мила, аз не съм ходила там  :? , но има много момичета тук, които са пациентки на центъра и ще ти кажат.
Д-р Тачева
« Отговор #12 -: Февруари 08, 2006, 16:23:41 pm »
Не съм тяхна пациентка, но знам, че работят с направления.

Успех!!!
Д-р Тачева
« Отговор #13 -: Февруари 08, 2006, 16:25:00 pm »
благодаря ви
ще звънна още сега
а стана ми интересно за инвитроматурациите
не казахте дали сте ги чували
*
Д-р Тачева
« Отговор #14 -: Февруари 08, 2006, 16:31:11 pm »
Инвитро матурацията е сравнително нов метод и в клиниката съвсем наскоро закупиха необходимата техника, така че едва ли някое от момичета вече е правило, за да ти даде инфо от първа ръка :D Но статията на сайта е доста информативна и дава представа какво представлява този метод.
Клиниката със сигурност работи с направления, т.е. има договор със НЗОК.
Успех
Д-р Тачева
« Отговор #15 -: Февруари 08, 2006, 16:34:36 pm »
Цитат на: StefiZ
Клиниката със сигурност работи с направления, т.е. има договор със НЗОК.

Това от теб го знам, затова така убедено писах по-горе ;)
*
Д-р Тачева
« Отговор #16 -: Февруари 08, 2006, 16:52:11 pm »
Цитат на: little_rabbit
Цитат на: StefiZ
Клиниката със сигурност работи с направления, т.е. има договор със НЗОК.

Това от теб го знам, затова така убедено писах по-горе ;)


Злато си ми ти :balk_21:
*
Д-р Тачева
« Отговор #17 -: Февруари 08, 2006, 16:54:55 pm »
Цитат на: marianasiko
благодаря ви
ще звънна още сега
а стана ми интересно за инвитроматурациите
не казахте дали сте ги чували



Виж тука http://www.zachatie.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2637
В очакване ....
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Д-р Тачева
« Отговор #18 -: Февруари 08, 2006, 18:56:14 pm »
Е те за това не спомена ли някой през есента че го е правил само че май беше в чужбина момичето? И не е ли това нестимулирано инвитро?
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Д-р Тачева
« Отговор #19 -: Февруари 09, 2006, 08:48:31 am »
Не е, нестимулираното инвитро е инвитро на естествен цикъл, т.е. чака се яйцеклетката да узрее спонтанно и се прави пункция, след това е ясно :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Д-р Тачева
« Отговор #20 -: Февруари 09, 2006, 11:25:18 am »
Цитат на: Starlet
Е те за това не спомена ли някой през есента че го е правил само че май беше в чужбина момичето? И не е ли това нестимулирано инвитро?


не, не е нестимулирано инвитро. прочети добре материала, лично на мен ми се видя много добра алтернатива, естествено, за по-млади жени.
пак е нестимулирано, защото не се дават никакви лекарства за стимулация, но разликата е, че се вадят дребни фоликулчета в началото на цикъла и ги отглеждат в изкуствена среда докато узреят, след което ги оплождат.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Д-р Тачева
« Отговор #21 -: Февруари 10, 2006, 02:34:56 am »
jam тоест разликата е във фоликулите!? Няма ли накакви странични ефекти от това отглеждане в изкусвена среда, или последствия? И защо е за по-млади жени? Това не е ли по-удачен вариант да се щадят яйчниците при жени в по висока възраст с цел да не се рискува климактериум от стимулации?
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Д-р Тачева
« Отговор #22 -: Февруари 10, 2006, 14:54:39 pm »
Старлет, ако прочетеш статията докрай, най-отдолу е подчертан тексът, че досега не са установени разлики в генетично отношение между ембриони, заченати чрез ИВМ и нормално инвитро.

а защо за по-млади? ами и аз питах док дали този метод е подходящ за по-възрастни жени, именно с мисъл като твоята, но неговото становище беше, че при по-възрастните жени е необходима стимулацията, за да станат качествени яйцеклетки (не съм убедена, че предаван напълно точно мисълта му!). докато младите жени общо взето нямат този проблем с некачествените яйца и затова при тях ИВМ е по-подходящ.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Д-р Тачева
« Отговор #23 -: Февруари 10, 2006, 15:01:19 pm »
Предаваш я точно. И аз питах. :lol:
Д-р Тачева
« Отговор #24 -: Февруари 10, 2006, 15:35:25 pm »
Джам, тук аз не разбирам:
- при по-вързастните ФСХ е по-висок, обаче с още ФСХ, вкаран отвън, се получавали по-качествени ица
- при по-младите ФСХ е по-нисък, но с още ФСХ отвън се получава какво???
- при младите няма проблем с качеството на ицата, ама пък те имат по-ниско ниво на ФСХ

Кашааааааа. Губи ми се логиката  :cry:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Д-р Тачева
« Отговор #25 -: Февруари 10, 2006, 17:47:28 pm »
заик, то ако разбирахме, немаше да пишем тук, а щехме да сме взела хлеба на д-рите :)

ключът от бараката според мен не е в количеството ФСХ, а в рецептивността на яйчника към хормона.
по-млад яйчник - по-малка нужна доза от ФСХ, за да произведе онова, което по-дъртия яйчник евентуално ще снесе с двойно повече ФСХ.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Д-р Тачева
« Отговор #26 -: Февруари 10, 2006, 17:57:01 pm »
Цитат на: jam
рецептивността на яйчника към хормона

Да, може би. Да. Тая нощ ще мисля, дано ми се намери логиката  :lol:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Д-р Тачева
« Отговор #27 -: Февруари 10, 2006, 19:07:43 pm »
Както знаете аз съм над 40 г. Обаче имам идеални хормони, добър яйчников резерв.
ФСХ ми е 8 при реф. стойности /4-12/.
Та за такива като мен е по-добра стимулацията с гонадотропни вещества, защото се предполага, че ще има добър отговор и ще излязат по-качествени яйцеклетки.
Който е възрастен и има висок ФСХ няма да има добър отговор.
Д-р Тачева
« Отговор #28 -: Февруари 10, 2006, 19:12:49 pm »
Лали, ти не пушиш, нали?
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Д-р Тачева
« Отговор #29 -: Февруари 10, 2006, 19:39:10 pm »
Цитат на: little_rabbit
Лали, ти не пушиш, нали?


Зайко голям тормоз ни удряш ако те разбирам правилно!  :lol:  :lol:  :lol: А ти отказа ли ги? И аз нещо немога да вдяна логиката на тази процедура ама като я измисля ще споделя.  :lol:  :lol:  :lol:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Д-р Тачева
« Отговор #30 -: Февруари 10, 2006, 19:43:36 pm »
Старлет, не мога да ги спра в момента, имам притеснения и не мога...
*
Д-р Тачева
« Отговор #31 -: Февруари 10, 2006, 20:05:26 pm »
Дружески привет на всички пушачи!   :balk_600:

Хей, Звездичката... нали знаеш - след ските  :balk_77:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Д-р Тачева
« Отговор #32 -: Февруари 10, 2006, 21:22:16 pm »
Никога не съм пушила. Само съм опитвала, за обща култура :wink:
*
Д-р Тачева
« Отговор #33 -: Февруари 11, 2006, 16:03:39 pm »
Е аз като имам повишено ФСХ, значи ли че няма да могат да отговорят яйчниците настимулация. Аз съм на 32 год. , а ФСХ ми е 10.86 при норма до 10.2.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Д-р Тачева
« Отговор #34 -: Февруари 11, 2006, 16:09:37 pm »
Виж ТУК.