0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Здравейте. Искам да споделя проблема си и ако може да получа съвет. Края на август месец започна едно зацапване, което всеки месец се увеличаваше като времетраене, болки и количество, и сега от 21-ви април насам нямам нито един чист ден. Правиха ми 2 цитонамазки, пих Дуфастон, витамини, чай и таблетки Невен, минах и през хомеопатия, но няма промяна в състоянието ми. На ехографа нищо притеснително не се видя и не знам вече къде да отида и какво да правя. Не съм пила никога противозачатъчни, не съм раждала /на 27г.съм/, нямам аборти, т.е. не виждам причина, която е довела до проблема ми. Същевременно менструацията ми е напълно редовна, като по часовник.
Лекарката ми ме праща да съм отивала да ми правят изследване на 2-та хормона + ЧХГ /това не знам защо толкова настоява да го види?!?/ при положение че пиех Дуфастон и изобщо не съобразява кой ден от цикъла ми е. Трябваше аз да и напомням,че хормони не се изследват по всяко време и тя да ми казва "А, да, вярно че няма да стане сега". Много ми е криво. Спрях Дуфастона вчера, защото решихме не ми действа и тя ми каза, че като го спирам кървенето съвсем ще се усили. За последното беше права за съжаление -втора вечер имам страшни съсиреци - на големина и дебелина колкото кутре.
Забравих да спомена, че началото на кървенето съвпадна със започването на режим /нискомаслен/, с който свалих 15 килограма и е вероятно да е дало отражение на организма...
« Последна редакция: Май 08, 2008, 22:13:06 pm от Ivelina »
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Постоянно кървене - какво да правя?
« Отговор #1 -: Май 09, 2008, 12:10:46 pm »
Е съвсем никакви изследвания ли не направихте, поне един прогестерон 7дни след доказана ову?
Може да е нисък, но пък щом си пила Дуфастон би трябвало да са се регулирали нещата.  :?
Освен това, незнам за теб, но щом док така се заплесва дали да не потърсиш и второ мнение? Това не  е за подценяване, и така без никакви изследвания не мисля, че е удачно да се тъпчеш с хапове. Незнам това е личното ми мнение, но най-добре според мен да потърсиш и второ мнение при друг док. Аз имах един месец такова кървене, което изкара около 30-тина дни после пих Дуфастон, дойде ми М, и после се оправих, нещо в хормоните ми не е било наред, но освен никсия прогестерон, всичко друго беше ок.Така, че се надявам и при теб да е нещо не сложно.

P.s.: само това рязко сваляне на кг. ме притеснява, мисля че някъде бях чела, че може да причинят нежелани маточни кървенета поради тая причина, но ще потърся пак и ще ти пратя инфо. За всеки случай имай предвид и този фактор, защото това е голям шок за организма-нормално е да се свалят не повече от 2-3кг. на месец, освен ако не целиш нещо по-драстично де. Но все пак, удачно е ако искаш да сваляш много кг. да се посъветваш със специалист диетолог, който да има предвид общото ти здравословно съсотяние, за да се избегнат някои нежелани последствия.
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Постоянно кървене - какво да правя?
« Отговор #2 -: Май 09, 2008, 12:26:38 pm »
Ето тук една полезна статия за отслабването, надявам се няма да го приемеш като груба намеса от моя страна, просто ми се ще да помогна:

http://www.bb-team.org/articles/1667/

а това пък за кръвотеченията:

http://www.sexnature.org/content/view/835/69/
може би заради някои от причините тук док.иска да ти види ЧХГ-то.
Желая ти успех и пиши, когато имаш резултати.
*
Re: Постоянно кървене - какво да правя?
« Отговор #3 -: Май 09, 2008, 12:39:19 pm »
Диетите водят до хормонален дисбаланс. Мога да ти дам само един съвет - закусвай по 4,5 супени лъжици мюсли , оригинални, залети с кисело или прясно мляко.
*
Re: Постоянно кървене - какво да правя?
« Отговор #4 -: Май 09, 2008, 14:02:32 pm »
Благодаря за отговорите. В понеделник отивам при д-р Жеков в Окръжна да ми прави хистероскопия. Днес кървенето си е като менструално- силно, пак с големи съсиреци и ме боли повече. Относно хранителния ми режим мога да кажа,че се храня по-обилно и начесто от преди да отслабна, с тази разлика че не консумирам сладки работи, а млечните ми продукти са обезмаслени. Освен това като започна кървенето преди 10 месеца едва бях започнала режима и не знам какво да мисля...не го изключвам като причина все пак...
*
Re: Постоянно кървене - какво да правя?
« Отговор #5 -: Май 09, 2008, 14:13:04 pm »
Здравй мила, това което пишеш е доста тревожно. Аз лично бих отишла в Майчин дом по спешност, нищо че не си бремена все пак е гинекология. Няма да ходиш на регистратурата, а ще минеш през бариерата и по тунела надолу ще излезеш на приемната. Според мен не би трябвало да те върнат. Това си е сериозна кръвозагуба. Пий витамин С, може до 1000 мг. да не получиш някоя анемия. Стискам палци бързо да се изяснят нещата.
*
Re: Постоянно кървене - какво да правя?
« Отговор #6 -: Май 09, 2008, 14:21:27 pm »
И аз мисля да взема витамин С от разтворимия- миналия месец с него ми намаля кървенето. А иначе живея съвсем до Майчин дом, дето се вика ако нещо стане ще отида, но не мога да си позволя цените им и ще видя в понеделник какво ще стане. Ще си взема направление за хоспитализация и ми искат кръвна картина /не знам какво ще рече/, ще пиша как е минало. Опасявам се да не се отложи процедурата заради интензивното кървене- четох че хистероскопията се прави след менструация, т.е в чистите дни. Вие как мислите?
*
Re: Постоянно кървене - какво да правя?
« Отговор #7 -: Май 09, 2008, 14:29:29 pm »
Кръвна картина се изисква преди всяка интервенция.
А защо казваш, че не можеш да си позволиш цените на Майчин дом? До колкото рабирам си здравно осигурена, ако е така няма да си като на частно, още повече  през спешния кабинет.
*
Re: Постоянно кървене - какво да правя?
« Отговор #8 -: Май 09, 2008, 14:32:05 pm »
Вече съм се обадила на този доктор и ще ме чака в понеделник. Все пак какво по-лошо може да стане като изчакам 2 дни? Хем ще се опитам да намаля кървенето или по-скоро ще се надявам да намалее, защото витамин С си е ала-бала. :?
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Постоянно кървене - какво да правя?
« Отговор #9 -: Май 09, 2008, 14:37:17 pm »
Освен това като започна кървенето преди 10 месеца едва бях започнала режима и не знам какво да мисля...не го изключвам като причина все пак...
Миличка 10 месеца с такова кървене поне според мен е много сериозен проблем, ако док през цялото това време не е взел почти никакви мерки, направо го сменяй! Направо се чудя как си издържала толкова време. То вярно, че може да те е страх, но такава кръвозагуба може да ти навреди много повече от едно посещение при свестен доктор.
За витамин С и аз съм на мнение да си самоназначиш, ако е излишен на организма ти той се изхвърля с урината, така че нищо не губиш, а много спомага укреването на кръвоносните съдове, така че смело и то от големите дози, аз лично съм приемала ефересцентни таблетки от 1000мг. по 1 на ден.
Желая ти успех и дано да попаднеш на свестен док.  :goodluck:
Re: Постоянно кървене - какво да правя?
« Отговор #10 -: Май 09, 2008, 14:43:18 pm »
Здравейте. Искам да споделя проблема си и ако може да получа съвет. Края на август месец започна едно зацапване, което всеки месец се увеличаваше като времетраене, болки и количество, и сега от 21-ви април насам нямам нито един чист ден. Правиха ми 2 цитонамазки, пих Дуфастон, витамини, чай и таблетки Невен, минах и през хомеопатия, но няма промяна в състоянието ми. На ехографа нищо притеснително не се видя и не знам вече къде да отида и какво да правя. Не съм пила никога противозачатъчни, не съм раждала /на 27г.съм/, нямам аборти, т.е. не виждам причина, която е довела до проблема ми. Същевременно менструацията ми е напълно редовна, като по часовник.
Лекарката ми ме праща да съм отивала да ми правят изследване на 2-та хормона + ЧХГ /това не знам защо толкова настоява да го види?!?/ при положение че пиех Дуфастон и изобщо не съобразява кой ден от цикъла ми е. Трябваше аз да и напомням,че хормони не се изследват по всяко време и тя да ми казва "А, да, вярно че няма да стане сега". Много ми е криво. Спрях Дуфастона вчера, защото решихме не ми действа и тя ми каза, че като го спирам кървенето съвсем ще се усили. За последното беше права за съжаление -втора вечер имам страшни съсиреци - на големина и дебелина колкото кутре.
Забравих да спомена, че началото на кървенето съвпадна със започването на режим /нискомаслен/, с който свалих 15 килограма и е вероятно да е дало отражение на организма...


Скъпа Ивелина,

колко познато ми звучи - първо зацапване, след това кръвоизливи, цветен триизмерен ехограф, според който няма гинекологичен проблем, ендокринолог, Дуфастон, от който ми ставаше все по-зле, и всичко това след като бях свалила 12 кг. Заплахи да започна да се храня пълноценно, съпътстваща хомеопатия и всичко без никакъв резултат, докато последната ми лекарка не откри с просто око слаби и кървящи повърхностни кръвоносни съдове на матката. Чудех се как до сега никой не ги видя, но явно лечението им не е изгодно - друго си е да ти предпишат изследвания за 200 лв + дуфастон, заради който да отидеш на още 16 прегледа, поради липса на какъвто и да е ефект и да ти кажат, че ситуацията е много сериозна и изисква поне едногодишно лечение...
*
Re: Постоянно кървене - какво да правя?
« Отговор #11 -: Май 09, 2008, 14:46:36 pm »
Valeria22, моля напиши ми по-подробно как се излекува.  :ask:
Re: Постоянно кървене - какво да правя?
« Отговор #12 -: Май 09, 2008, 14:51:09 pm »
Valeria22, моля напиши ми по-подробно как се излекува.  :ask:

Имам час на 16 май, лекарката ми обясни, че ще изгори с някакъв препарат, подобен на този, с който се горят раничките участъка с кървящите съдове и след това трябва да направя контролна цитонамазка след 3 месеца.
*
Re: Постоянно кървене - какво да правя?
« Отговор #13 -: Май 09, 2008, 15:02:47 pm »
Възможно ли е при хистероскопията да се установят слаби кръвоносни съдове?
Re: Постоянно кървене - какво да правя?
« Отговор #14 -: Май 09, 2008, 18:02:19 pm »
Съжалявам, Иве, но и аз съм сравнително нов потребител като теб и не знам какво означава хистероскопия. Може би другите момичета ще помогнат. Но както вече ти казах, при мен се виждаха с просто око, а при лек допир с инструмент започваха да кървят веднага. За всеки случай сега като отида ще ми направят и колпоскопия, преди да ме горят с препарата.
Re: Постоянно кървене - какво да правя?
« Отговор #15 -: Май 09, 2008, 18:07:57 pm »
Забравих да ти кажа, че докато ми дойде време за прегледа пия Матрика (лекарката ми каза, че няма лошо и ако не помогне поне няма да навреди) и нямам никакви кръвоизливи извън цикъла нито контактни кръвотечения. Търсих и други мнения за Матриката от момичетата във форума, но не открих нищо. Аз за сега съм доволна.
*
Re: Постоянно кървене - какво да правя?
« Отговор #16 -: Май 10, 2008, 17:07:19 pm »
Пуснах си кръвна картина и имам високи левкоцити и ниски /доста/ тромбоцити. Прочетох, че ниското ниво на вторите причинява къврене, но пък и като кървя е нормално нивото им да е занижено. Та се чудя кое до кое води и как да тълкувам резултата.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Постоянно кървене - какво да правя?
« Отговор #17 -: Май 11, 2008, 11:09:57 am »
колко точно са ти ниски тромбоцитите.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: Постоянно кървене - какво да правя?
« Отговор #18 -: Май 11, 2008, 12:06:52 pm »
колко точно са ти ниски тромбоцитите.

102 при реф.стойност 140-440
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Постоянно кървене - какво да правя?
« Отговор #19 -: Май 11, 2008, 12:46:54 pm »
не е толкова страшно това понижение и все пак трябва да се потърси причината. тя би могла да е щитовидна жлеза. останалите причини не ти трябва да ги знаеш за сега.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: Постоянно кървене - какво да правя?
« Отговор #20 -: Май 12, 2008, 19:28:59 pm »
Днес минах - лекаря ми каза, че имам хиперплазия на лигавицата и миомен възел и да съм побързала с децата, защото ако изчаквам щяло да стане по-трудно. Егати! Тия неща не са причина за семейно планиране. Приятелят ми, с който живеем от 4 г. ми се изсмя и с право - ние мислим за раздяла, а не за деца. Криво ми е.
Re: Постоянно кървене - какво да правя?
« Отговор #21 -: Май 12, 2008, 19:40:48 pm »
Здравей! Горещо ти препоръчвам д-р Елиза Тюфекчиева. Моя колежка след преживяван силен стрес 3м. беше с постоянно кървене. Д-р Тюфекчиева и помогна.Тя работи в Майчин дом, но приема и на частно. Ако искаш, мога да ти дам координати. Пиши ми бележка. Или виж в в Интернет за нея.
*
Re: Постоянно кървене - какво да правя?
« Отговор #22 -: Май 12, 2008, 19:45:23 pm »
При мен вече се разбра какво е и няма смисъл.....Благодаря все пак, но съм се отчаяла и не ми се ходи повече.
*
Re: Постоянно кървене - какво да правя?
« Отговор #23 -: Май 13, 2008, 08:48:56 am »
Здравей мила!
Много съжалявам за това което ти е казал доктора. Но все пак не се отчайвай, дори сега да мислиш за раздяла с настоящият си приятел, след време ще бленуваш да си имате детенце с любимия мъж. Вземи мерки колкото е възможно по - бързо. Намери лекар, който ще ти предложи адекватно лечение и няма да застраши бъдещи бременности.
Пожелавам ти късмет от сърце!