0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
мили момичета,
има ли значение на кой ден от цикъла ще се правят генетичните и имунологичните изследвания?
и какви други изследвания да повторя или пусна след 2-ро неуспешно ИКСИ?
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
За имунологичните и генетичните мисля, че няма значение на конкретен ден от цикъла да се правят. Ти не си ли правила имун. и генетични?


*
Правила съм  ги, но в Малинов.и при двете имаме проблеми.
Искам да ги повторя при Конова защото май нейните са по-подробни и по-различни.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Ние ще ходим в петък ако искаш мога да ти запиша час. Напиши по-подробно какво сте правили и какви мерки взехте преди опита за отклоненията, които имахте. Така може да прочетеш различни мнения и препоръки.


*
мерси миличка.
Аз ще отида да си взема изследваниятя от клиниката и тоагава ще напиша подробно.
 А може ли дадена двойка още преди опитите си за забременяване да направи имунологични и генетични изследвания ?
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Може разбира се, даже е по-добре ако има проблем навреме да се работи по него, отколкото след няколко неуспешни опита!!!


Може разбира се, даже е по-добре ако има проблем навреме да се работи по него, отколкото след няколко неуспешни опита!!!
Питам , защото масово препоръчват имунологични и генетични след два и повече аборта. А когато отидохме в клиниката, вече знаехме че има проблем и искахме да ни направят поетапно всички необходими изследвания.Е , никой не ни посъветва за имун. и генет. изследвания. Защо трябваше да стигаме до тук , за да ги направя?
 Имам сестра.Тя трябва ли да си направи имунологични и генетични , щом аз имам проблем?Да приемем , че генетиката е константа.Щом аз имам мутация в MTHFR каква е гаранцията , че тя няма такава. Те също правят опити с мъжа си - безуспешни от година.Дадох и да пие Неофолик мета , вместо обикновената фолиева киселина , точно заради моята мутация. Мислите ли , че е проблем?
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
 Тази мутация, за която пишеш съкратеният вариант на Метилентетрахидрофолат редуктаза ли е? Ако е това и аз я имам.
 Виж не знам вече кое е правилно или не. Може би ако прекалено много се опитваш да се презастраховаш от всякъде и да направиш всички възможни изследвания пак не е добре. Съгласна съм с теб обаче, че не трябва да преминеш през ада с няколко спонтанни аборта и тогава да се търси причината. Истината е може би някъде по средата, но коя точно е тази среда и аз не съм открила още. стискам ти палци!!!


Имам сестра.Тя трябва ли да си направи имунологични и генетични , щом аз имам проблем?Да приемем , че генетиката е константа.Щом аз имам мутация в MTHFR каква е гаранцията , че тя няма такава. Те също правят опити с мъжа си - безуспешни от година.Дадох и да пие Неофолик мета , вместо обикновената фолиева киселина , точно заради моята мутация. Мислите ли , че е проблем?
Според мен щом ти имаш генетични мутации, е голям шансът и сестра ти да има. Нали затова се наричат генетични. Значи се наследяват.
Аз имам отклонение в едно от генетичните за тромбофилия. Като се замисля сега, майката на баща ми е имала много аборти преди да успее да го роди. Това ме навежда на мисълта, че може да съм го наследила от него.
Тази мутация, за която пишеш съкратеният вариант на Метилентетрахидрофолат редуктаза ли е? Ако е това и аз я имам.
Да. Тази е мутацията. Затова и дадох неофолик мета вместо фолиева.Нали при тази мутация организма не може да разгражда фолиевата киселина , а неофолик е разградена...
*
Щом и сестрати има проблем със zабременяването, може би е най добре и тя да си направи необходимите иzследвания.
Аz съм "само" с един абот и веднага си пуснах генетични и имунологични. Е, zа съжаление реzултатите не са каквито ми се искаШе.
Където съм аz правят генетични чак след третия аборт.  :balk_149:
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
fatalwoman, а от неофолик мета, каква доза пиеш?
 


Където съм аz правят генетични чак след третия аборт.  :balk_149:
 8O Защо толкова изчакват? Къде си ти?
Значи , мислите , че е добре сестра ми да си направи имунологични и генетични преди да е забременяла.
fatalwoman, а от неофолик мета, каква доза пиеш?
 

Пия по една таблетка от 0,4 mg веднъж на ден. Така ми я еизписала доц. Конова.Мисля , че всички с Метилентетрахидрофолат редуказа пият тази доза.
Незнам само за "неизследвани " добре ли е да се пие?
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
 Защо да не е добре, това си е нужната дневна доза по принцип? Аз трябва да питам доц. Конова, защото пия по две на ден от нея.
 Може би наистина е добре сестра ти да направи някои изследвания след консултация сьс сьответен специалист!!!


*
Където съм аz правят генетични чак след третия аборт.  :balk_149:
 8O Защо толкова изчакват? Къде си ти?
Значи , мислите , че е добре сестра ми да си направи имунологични и генетични преди да е забременяла.


Аz съм в Германия.

И да, може би е добре сестрати да си направи генетични.
*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Извинявайте ама да питам- само аз ли трябва да си правя имунологични и генетични изследвания или и 2-та с мъжа?
*
моми4ета и аз да се вклю4а с въпрос4е.Не съм си правила генети4ни и имонологи4ни изследвания.имам извънмато4на бременност от тогава нямам др.бременности с партниора ми имаме и мъжки фактор.предстои ми ИКСИ можете ли да ми кажете какви са по то4но изследванията
*
Генетични изследвания се правят и на мъжа.
моми4ета и аз да се вклю4а с въпрос4е.Не съм си правила генети4ни и имонологи4ни изследвания.имам извънмато4на бременност от тогава нямам др.бременности с партниора ми имаме и мъжки фактор.предстои ми ИКСИ можете ли да ми кажете какви са по то4но изследванията
Има най-различни изследвания. Затова трябва лекарят ти да прецени кои точно да направиш. Но според мен не е нужно да правиш такива. Обичайно се правят, ако имаш 2 или повече "кухи яйца" или missed abortion. При извънматочната обикновено проблемът е механичен. Успех на ИКСИто :)
*
Да обаче има вече много момичета, които си правят след неуспеШна процедура имунологични и генетични и се окаzва, че има проблем.
Лично мое мнение е, че те трябва да се направят преди процедура. ЗаЩото процедурата не Щади нито финансите, нито органиzма на жената. ЗаЩо да не се дадат 200 лв повече, но да се zнае, ако има проблем.
Говоря zа НК клетки, АФА, и генетичните zа тромбофилия и теzи zа усвояването на фолиевата киселина.