0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ony

Може ли малко помощ?
« -: Януари 16, 2006, 09:59:51 am »
В българия съм за няколко седмици и приятелката ми забеляза малки парчета в спермата ми, които изглеждат като гумени или желирани. Честно да си кажа шашнах се. Според нея са цитирам "желатинови конгломерати", ама (дано не ме види) не й имам много доверие. Може ли да е нещо опасно? Трябва ли да бързам с прегледа, защото не дори не съм български гражданин и не съм плащал осигуровки тук. Кажете ми моля какво е, да се успокоя, а в Исландия ще се прегледам.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Може ли малко помощ?
« Отговор #1 -: Януари 16, 2006, 10:13:44 am »
Запиши си час ТУК, ако си в София.
Ще ти направят спермограма за 20 лв. Материалът се дава в хубава стаичка в самия център.
Пиши всъщност в кой град си.
Резултатът излиза за около два часа.
*

    Ony

Може ли малко помощ?
« Отговор #2 -: Януари 16, 2006, 10:26:13 am »
Това ясно, че мога да го направя, но питам дали има нужда да бързам. В момента съм в Стара Загора, но в идните 2 седмици ще пътувам поне 3 пъти до София, така че ако наистина е важно ще мина. Благодаря за линка.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Може ли малко помощ?
« Отговор #3 -: Януари 16, 2006, 10:30:25 am »
Според мен не е нещо спешно, обаче защо да се тревожиш излишно?
Има и добър лекар в Пловдив - д-р Даскалова, ака ти е по-удобно.
*
Може ли малко помощ?
« Отговор #4 -: Януари 16, 2006, 10:34:00 am »
Спазвайте от 3 до 5 дни полово въздържание преди изследването за да бъде коректен резултата :) Успех!
*

    Ony

Може ли малко помощ?
« Отговор #5 -: Януари 16, 2006, 10:44:26 am »
Това последното не ми хареса  :) Като знам кога ще се върна пак, до никво въздържание не ми е.
*
Може ли малко помощ?
« Отговор #6 -: Януари 16, 2006, 10:49:11 am »
Sorry, не съм го измислила аз  :wink:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Може ли малко помощ?
« Отговор #7 -: Януари 16, 2006, 10:53:11 am »
Виж въздържанието е по-важно за броя, подвижността на спермазотоидите, тоест когато има проблем със забременяването.
За да ти огледат консистенцията едва ли е толкова важно.
И ден-два също е достатъчно.
*
Може ли малко помощ?
« Отговор #8 -: Януари 16, 2006, 10:56:11 am »
Аз предлагам Мели да се произнесе окончателно по тоз въпрос :)
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Може ли малко помощ?
« Отговор #9 -: Януари 16, 2006, 11:04:49 am »
Посленият път като правихме спермограма бяхме правили секс във вторник, а спермограма лекаря каза, че може в петък. Така, че това са си два дни въздържание.
Резултатът беше добър, изключвам морфологията, която е ужасна, но тя не зависи от въздържанието.
*
Може ли малко помощ?
« Отговор #10 -: Януари 16, 2006, 11:14:01 am »
Lali , тва са 3 дни въздържание :) Няма да смятаме часовете я :)
И ние сме правили на ден и половина въздържание ако става въпрос :) Зависи какво се иска от спермограмата.
*

    Ony

Може ли малко помощ?
« Отговор #11 -: Януари 16, 2006, 11:21:36 am »
Не съм много навътре с термините на български(въпреки че говоримият ми е свободен). Какво е морфология и спермограма?
*
Може ли малко помощ?
« Отговор #12 -: Януари 16, 2006, 11:27:32 am »
Броят на нормалните форми (с правилна морфология) към общия брой сперматозоиди представена в проценти. Определя се по различни критерии - по СЗО или по стриктните критерии на Крюгер. Зависи къде и кой прави спермограмата по кой метод ще изследва морфологията.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Може ли малко помощ?
« Отговор #13 -: Януари 16, 2006, 11:30:27 am »
Абе отиди утре или в петък след 14 часа в клиника Торакс- Пловдив. Там ще ти се обясни всичко най- подробно, убедена съм!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Може ли малко помощ?
« Отговор #14 -: Януари 16, 2006, 11:34:09 am »
А ако въздържанието е било повече от 5 дни,например 7.Как се отразява според вас?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Може ли малко помощ?
« Отговор #15 -: Януари 16, 2006, 11:38:07 am »
Цитат на: Ony
В българия съм за няколко седмици и приятелката ми забеляза малки парчета в спермата ми, които изглеждат като гумени или желирани. Честно да си кажа шашнах се. Според нея са цитирам "желатинови конгломерати", ама (дано не ме види) не й имам много доверие. Може ли да е нещо опасно? Трябва ли да бързам с прегледа, защото не дори не съм български гражданин и не съм плащал осигуровки тук. Кажете ми моля какво е, да се успокоя, а в Исландия ще се прегледам.


абе хора, вие не четете какво пита човека...

тези желатинови аглутинати (приятелката ти е доста добре запозната с терминологията!) по принцип не би трябвало да ги има в еякулата и обикновено са признак за наличие на някакви антитела, но може и да не е това.
при всички положения, това не е нещо, от което ще умреш в близките 4-5 седмици  :lol:
щом си имаш осигуровка в Исландия - спокойно си се прибери там и си отиди на лекар.

а спермограма означава "изследване и анализ на сперма".
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Може ли малко помощ?
« Отговор #16 -: Януари 16, 2006, 12:00:50 pm »
jam, щото писа, че така или иначе има работа в София (съответно по пътя е Пловдив), спермограмата не е нещо скъпо, инвазивно, а знаем, че центровете, които ние във форума посещаваме в София и Пловдив са добри, та кво му пречи. Естествено, че не е кой знае колко спешно :) Отде си сигурна, че в Исландия ще са чак пък толкова по-добри в анализа :)
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Може ли малко помощ?
« Отговор #17 -: Януари 16, 2006, 12:48:00 pm »
Цитат на: danidan
А ако въздържанието е било повече от 5 дни,например 7.Как се отразява според вас?

Прекаления светец и богу не е драг нали знаеш :)  Чела съм, че и много време въздържание влошава материала...мъже кво да ги правиш :twisted:  
А ние дори ходим на 2-3 дена въздържание...
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Може ли малко помощ?
« Отговор #18 -: Януари 16, 2006, 12:56:36 pm »
Цитат на: jam

тези желатинови аглутинати по принцип не би трябвало да ги има в еякулата и обикновено са признак за наличие на някакви антитела, но може и да не е това.


ами мъжа ми също ги има, но при всички спермограми правени му напоследък всичко е ок. как се открива има ли някакви антитела.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Може ли малко помощ?
« Отговор #19 -: Януари 16, 2006, 13:05:58 pm »
Абе аз защо си мисля, че когато има такива желатинови конгломерати става дума за невтечняване на смермата, т.е. трябва да се втечнява изкуствено. :roll: Ама може и да бъркам де :?
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Може ли малко помощ?
« Отговор #20 -: Януари 16, 2006, 13:21:08 pm »
Абе трябва лекар да види и прецени консистенцията.
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Може ли малко помощ?
« Отговор #21 -: Януари 16, 2006, 13:36:59 pm »
Аз попитах,защото нашата спермограма е от 7 дни,при Щерев-пълна с Крюгер/не ни върнаха,а само казаха лекарят да го има предвид/,има отклонения и може пък да не е толкова точна тогава.
Тенкю,Хера! :wink:
Сори,че се намесих в темата. :oops:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Може ли малко помощ?
« Отговор #22 -: Януари 16, 2006, 16:37:42 pm »
Ony, по мрежата е трудно да се каже нещо конкретно, но както ги описваш, наистина приличат на "желатинови конгломерати" (вярвай повече на приятелката си :lol: ). Ако е така, то това са безобидни желатинови телца в еякулата, срещат се при много мъже и не са нищо опасно, нито притеснително.

Разбира се, можеш да минеш през Пловдив, за да видя, без да имаш въздържание (просто няма да се направи качествен спермален анализ). Или докато си в София, да отскочиш до някоя клиника. И най - вероятно търпи отлагане.

Нещо друго обаче искам да питам. Щом приятелката ти знае този термин (желатинови конгломерати), той е твърде специфичен, а тя не е лекар или биолог (иначе щеше да й вярваш), та в този ред на мисли имате ли проблеми със забременяването?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Ony

Може ли малко помощ?
« Отговор #23 -: Януари 17, 2006, 01:37:57 am »
Никакви проблеми нямаме, защото не се опитваме. Тя е учила някакви глупости в гимназията, ама е строителен инженер. Кой я знае отде се е научила(пък и на мен половината термини дето ги пишете са ми малко неясни; те и на английски са ми така :) ). Аз съм учил в Природоматематическата в Стара Загора една година и с биологията бях много зле.
 Като мина през София може и да отида. Аз посетих линк, който ми дадоха и записах някои телефони. Ако ме усети приятелката ще ми се кара, че не й вярвам ама кво да прая като съм страхлив  :?
 П.П. Между другото това отношение не бях го забелязъл в никакъв форум досега. Наистина и модераторите и потребителите са много услужливи.
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Може ли малко помощ?
« Отговор #24 -: Януари 17, 2006, 08:21:41 am »
Цитат на: Ony
. Аз съм учил в Природоматематическата в Стара Загора една година и с биологията бях много зле.
 .

Добре дошъл....ами вземи се обади да се видим де...ние сме три /за сега/ кипри тука и си излизаме сами по срещите...дай малко цвят при нас :lol:
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011