0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Новата седмица - 25.02-02.03
« -: Февруари 25, 2008, 07:41:01 am »
Да е здрава и весела!
Очаква ни слънчице, разходки, мартенички...

Ние ставаме ранобудни, нервни също - буди се по 3-4 пъти на нощ - явно зъбки ни мъчат, ма никаква промяна не намирам - освен сякаш гнезденца са си направили зъбките отдолу...
« Последна редакция: Февруари 25, 2008, 07:44:28 am от Bora82 »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #1 -: Февруари 25, 2008, 07:51:34 am »
Усмихната седмица и от нас!



Здрави деца и майки!
Много  :sunshine: и весели сбирки по градинки!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #2 -: Февруари 25, 2008, 07:59:52 am »
Здравейте и от мен.Хубава седмица ви желая с много слънчице и ведро настроение!
*
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #3 -: Февруари 25, 2008, 08:48:34 am »
Казвайте кой каква слънцезащитна козметика е ползвал и е доволен? Детето ми е много бяло и се страхувам, че ще изгаря лесно, от сега да взимам мерки!

Много лека и здрава седмица на всички дечица и родители, много нови бременни момичета и хубави резултати от тестове, изследвания и процедури!
Alexandra
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #4 -: Февруари 25, 2008, 08:54:00 am »
Здравейте от мен и Ангел!
Слънчева и здрава седмица!

Много коварен този месец февруари-времето топло,приятно за разходки,но още след третата разходка и Ангел се разкашля,киха,нослето потече.Сега пие сиропче и слагаме капки,а тази вечер се буди през час и се налагаше да отпушваме нослето 4 пъти,за да може да заспи,а хремата и кашлицата още повече го изнервят и единствено разходките навън го успокояват.
Няколко дена бяхме без компютър и докато го оправят нямах възможност да влизам във форума,затова сега ще наваксвам с четенето на пропуснатото.
По отношение на слънцезащитен крем-ползвам на Себа Мед,Ангел е много беличък,но за сега проблем няма.
*
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #5 -: Февруари 25, 2008, 09:05:08 am »
Мари, Eucerin имат хубава слънцезащитна серия!
Аз това ще си купя за Ема  :D
*
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #6 -: Февруари 25, 2008, 09:20:39 am »
Мари, Мустела ползвах аз миналото лято и съм много доволна, защото се разнася много лесно и гладко, повечето слънцезащитни са доста "твърди" като консистенция.
Единствено цената е малко по-висока (около 30лв беше) и може би ще пробвам Клоран тази година. И май факторът беше 30 най-високия, което за нас е съвсем достатъчен, ама ти може да искаш повече, щом сте много бели.
*
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #7 -: Февруари 25, 2008, 09:50:49 am »
Миналото лято мажех Деси с бюбхен 20-30 фактор, не помня точно, за морето й купих на чико 50 фактор, но тя не е от най-белите и не е имала проблеми.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #8 -: Февруари 25, 2008, 10:00:50 am »
Аз на Мустела колд крема за студено и ветровито ползвам и съм много доволна. Мисля да опитам и слънцезащитната им козметика.
Като цяло от тази марка съм доволна.

Весела и здрава седмица и от нас.

 
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #9 -: Февруари 25, 2008, 10:04:18 am »
Bora82 ,а Еусарин имат ли козметика за деца(прости ми невежеството)но много съм доволна от тази козметика само че за мен ,взимала съм различни продукти. Иначе и мен ме интересуват слънцезащитните кремчета.Миналото лято не съм ползвала ,че си имахме проблем с разходките и не сме били много на вън  :wink: ,но сега се надявам да наваксваме и за пропуснатите!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #10 -: Февруари 25, 2008, 10:07:14 am »
Привет на всички! Хубава и слънчева седмица!

Първи март е един от най-любимите ми празници :D!

jam, благодаря за мнението ти в предишната седмична тема. Аз в никакъв случай няма да послушам тези съвети! Това за белтъка, което казваш и аз го знам, и затова се учудих, защото или се предписва въпросното мляко или не. Няма средно положение.

Лека седмица от нас с Хриси и Мишко!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #11 -: Февруари 25, 2008, 10:09:01 am »
а необходимо ли е вече да мажем бебоците със слънцезащитен крем?
аз гледам много да не го показвам директно на слънцето.

хубава и здрава седмица и от нас с Емо!

*
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #12 -: Февруари 25, 2008, 11:45:21 am »
Привет и от нас,очакваме тази седмица да е много слънчева и топла за да се разхождаме и срещаме с приятели!
Ние сме много подсечени,към дупето е може би алергия,щото е с една позова чертичка и на червени точки,но към срамните устни,положението ми се струва по-зле.Зачервено е почти до кръв и е като мокра рана.Кажете какво да праяв,Бърди ми каза-Дектакорт,ползвахме го 3 дни ,но нещата се влошиха,явно не е гъбичка.Мустела,Бочко не съм доволна,сега ползвам бюбхен и пудра на Ландер,но незнам кое е  по-добре крем или пудра?
*
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #13 -: Февруари 25, 2008, 11:52:07 am »
Привет,Любомира има детска козметика на Еуосерин,попитай в аптека която продават за брошура за детската им серия,за да ги разгледаш.Целувки от нас!
*
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #14 -: Февруари 25, 2008, 11:54:40 am »
Ние също бяхме много подсечени,но с кремчето на Бюбхен се оправихме за два дни.Но вече не я бърша с мокри кърпи,а я измивам всеки път-като е напишкана само с вода ,а като е наакана и със сапун.Незнам дали е правилно така,но ни помогна.Успех!
*
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #15 -: Февруари 25, 2008, 11:58:59 am »
Привет и от нас.Хубава и слънчева седмица и много здрави бебчета.
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #16 -: Февруари 25, 2008, 12:04:59 pm »
Здравейте. Не можахме да се класираме за срещата вчера. Нямаше кой да ни закара. Аз мислих, мислих как да стигнем пеша с количката дотам, ама всички възможни варианти ми се видяха доста труднодостъпни за количка. Пък не смея да рискувам с рейса, че не я знам Мия как ще реагира. Тя някой път се вози с удоволствие в количката, а друг път едвам стига до парка. Та много ме е яд в такива моменти, че не шофирам, а имам книжка от 100 години. Зарекла съм се, че като стабилизираме финансовото положение и ще си опресня шофьорските умения и почвам да карам.
Слънцезащитен крем съм ползвала и на Бюбхен и на Чико -30 фактор-  и към двата нямам никакви забележки. Свършиха чудесна работа.
<br />[link=http:
*
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #17 -: Февруари 25, 2008, 14:24:31 pm »
ДобрЮтро и от нас  :lol:!

Сватя,с твоята бяла мома, от сега почвай да мажеш. Зет ти миналата година ползва Чико - 50ти фактор от първия слънчев лъч, разбирай - 1ви март. Мажех го от страх, защото все пак беше живял 7 месеца в клетка и не си беше показвал носа навън (не преувеличавам въобще за съжаление), пък е и светличък. При вятър го мажех с колд крем. Мазала съм го и със слънцезащитен крем за възрастни Авен 50ти фактор (това се е случвало в дните, в които съм забравяла неговия крем)
П.С
Поне последното ми л.с с телефоните получили го?
Цун

Пипи, според мен е задължително. Бебетата до 3г нямат изградени защитни сили на кожата. Че няма да го излагаш на директно слънце - това е ясно  :)


Момичета, ще се хваля  :lol:
Нали помните приятелите ми, за които ви разправях...тези, дето си осиновяваха момиченце. Е! От миналата седмица Мария вече е с мама и татко. Много е сладка и мила. Вчера я видях за първи път. Няма да помрачавам хубавата новина с поредното ми впечатление за изгледа на дечицата от домовете, особено на тези над 8,9м. Просто е страшно... но, няма да ви мрънкам сега, а някой друг път

Цуфки на всички
В очакване ....
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #18 -: Февруари 25, 2008, 17:24:16 pm »
Привет и от нас. Весела и усмихната седмица (последна за февруари 8)) ви пожелаваме. Айде да идва по бързо Пролетта  :D.
За подсичането да изкажа мнение от скромния си опит  8) :lol:. Мажа Дара откакто се е родила с Пенатена и до сега нямаме проблеми (да чукам на дърво).
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА СТЕФИ!!!! :D :D :D
Да е жива и здрава и да получи многоооооо подаръци.
 :DЦелувки от нас.
*
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #19 -: Февруари 25, 2008, 17:42:39 pm »
Привет и от нас, здрава, весела и слънчева седмица! :)

loana, и Ели се беше подсякла много зверски и след 3 седмици смяна на всякакви мазила, личната и изписа Бактробан и и мина за няколко дена. Маже се 2 пъти на ден на тънък слой.

Фуси, страхотно е че малката Мария е вече при своите мама и татко и дано се адаптира бързо и да е едно много щастливо малко момиченце!

Красноселската група ако правите среща през седмицата свиркайте, ще дойдем, само ако е в сряда няма да успеем, че пералнята ни взе да први опити за изтрелване в космоса и ще идва техник да я погледне (дано не е нещо сериозно, че без пералня сме за никъде).


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #20 -: Февруари 25, 2008, 18:09:06 pm »
Гери, аз планирам за утре разходка с красноселката банда  :D. Ще се радвам, ако дойдеш и ти.

Фани, много се радвам за твоите приятели, много хубаво, че малката Мария вече има мама и тати. А пък в събота се видях с една моя приятелка, тя също вече си има момченце на 8 месеца, толкова хубаво и лъчезарно дете, направо ме изпълни с щастие. Да са живи и здрави всички мъничета!  :D Прекланям се пред новите им родители.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #21 -: Февруари 25, 2008, 18:15:34 pm »
Каси, само кажете в колко и къде :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #22 -: Февруари 25, 2008, 22:40:46 pm »
Я,и вие тука сте си имали седмична темичка. :DРазликата от другата е че се държите прилично. :wink:
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #23 -: Февруари 25, 2008, 23:21:01 pm »
Я,и вие тука сте си имали седмична темичка. :DРазликата от другата е че се държите прилично. :wink:

Да, ама някои воайорстваме..гледкаме си кротко и в "на кафе" и се хихикаме  :wink:
Добре си дошла и в тази седмична :)
*
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #24 -: Февруари 25, 2008, 23:34:28 pm »
Я,и вие тука сте си имали седмична темичка. :DРазликата от другата е че се държите прилично. :wink:

Да, ама някои воайорстваме..гледкаме си кротко и в "на кафе" и се хихикаме  :wink:
Добре си дошла и в тази седмична :)
Аз като дойда тука скоро ще ви разваля дисциплината. :lol: :lol: :lol:
*
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #25 -: Февруари 25, 2008, 23:38:58 pm »
Я,и вие тука сте си имали седмична темичка. :DРазликата от другата е че се държите прилично. :wink:

Да, ама някои воайорстваме..гледкаме си кротко и в "на кафе" и се хихикаме  :wink:
Добре си дошла и в тази седмична :)
Аз като дойда тука скоро ще ви разваля дисциплината. :lol: :lol: :lol:

С най голямо нетърпение, чакам да развалиш дисциплината. :lol:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #26 -: Февруари 25, 2008, 23:43:33 pm »
Ще повлека всички мръсници от там тука,да знайте :lol:. Хващам се сериозно с тая задача.
*
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #27 -: Февруари 25, 2008, 23:53:08 pm »
Ще повлека всички мръсници от там тука,да знайте :lol:. Хващам се сериозно с тая задача.

От твойта ръка в божийте очи или от твойта уста в божийте уши, както желаеш. :wink: :lol:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #28 -: Февруари 26, 2008, 00:16:31 am »
Ама за дисциплината ще се внимава :balk_77: Има кърмещи жени тук, могат да се стреснат от кактусите :P


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #29 -: Февруари 26, 2008, 00:20:37 am »
Леле, Пук, и тук ли започна.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #30 -: Февруари 26, 2008, 00:22:21 am »
Ама за дисциплината ще се внимава :balk_77: Има кърмещи жени тук, могат да се стреснат от кактусите :P

Пуки, ти гледай, като дойде jam  :wink: с тези кактусииииии  :lol:.

Гери, до колкото знам след 13.00 се събира бандата, аз ще дойда не по-рано от 14.00.



София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #31 -: Февруари 26, 2008, 10:06:12 am »
Леле, Пук, и тук ли започна.

Eто я първата мръсница. :lol: :P
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #32 -: Февруари 26, 2008, 10:40:57 am »
Кристина вчера беше на консултация и поставиха противохепатитната...
От Пентаксима не е била никога толкова унила. Унила е най-точната дума. Не плаче, не мрънка много, седи и гледка омърлушена, не яде снощи и тази сутрин както обикновено  :?
Иначе е здравичка. Добре, че приключихме с тези ваксини поне за един по-дълъг период.
*
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #33 -: Февруари 26, 2008, 10:55:14 am »
Нинче, наблюдавай я, но без да се панираш.
Симона също е имала няколко пъти такава промяна в поведението, точно както описваш - изпада в унило състояние, като уморена за по половин/един ден.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #34 -: Февруари 26, 2008, 11:04:54 am »
:hello:Гери, там сме и днес след 12.30-13.00!
Пратих ти мобилен за връзка,ама не мой' ни обърка!
Най-шумните и най-многото и яка група!
Чакаме ви с :babyflips:Ели!

Нинко  :bighug: за Крис!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #35 -: Февруари 26, 2008, 11:17:40 am »
Мише, писах ти на лични. Оглеждайте се за нас, че съм много загубена ;) (високо, слабо, на опашка с зеленикава количка).

Нина, дано скоро и се върне настроението на Криси.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #36 -: Февруари 26, 2008, 11:20:18 am »

Ама за дисциплината ще се внимава :balk_77: Има кърмещи жени тук, могат да се стреснат от кактусите :P

Аз се чудя що ми намаля кърмата, а то от кактусите. :lol: :lol: :lol:
Един кактус особено ме впечатли, че чак си копнах при моите снимки. :oops:

Нинче, противохепатитната е лека ваксина и специално нашето педи каза, че никога не е чувала от нейните пациенти за проблем.

Гери, ще те чакаме. :D

На нас утре ще ни е третия Пентаксим. Реших да й взема и Превенар, но понеже съм шубе реших да ги направим по отделно двете ваксини, да не би да се натовари много детенцето. Та Превенара ще го правим 7 и 9 месец. А хепатитната кога се слага - в шести или в седми месец?
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #37 -: Февруари 26, 2008, 11:25:13 am »

Нинче, противохепатитната е лека ваксина и специално нашето педи каза, че никога не е чувала от нейните пациенти за проблем.



Сия, и аз така чух и така каза педиатърката. Но ще видим.
Ние я отложихме за 7 мес., че имахме малък проблем с възпалено оченце. Иначе май 6 мес.
Но пък нашата ни сложи Пентаксима подред всеки месец 3,4,5, а други ги слагат през месец. Но най-малкия срок е 30 дни една от друга и с Бърди се консултирах. Абе всеки педиатър май си има собствено виждане  8O

Поздрави  :)
« Последна редакция: Февруари 26, 2008, 11:37:48 am от Nina »
*
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #38 -: Февруари 26, 2008, 12:08:39 pm »
Казвайте пилето кой как го приготвя? На грил, на шишчета?  :lol: Лейди, Стефи?
Alexandra
*
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #39 -: Февруари 26, 2008, 12:27:25 pm »
Аз ти предлагам да й опечеш една пържола на скарата и да мааа детето :lol: :lol:
Пилето варено със зеленчуци (в зависимост какви ядете вече), става бързо и лесно.
Ако са ти замразени зеленчуците (бланширани) сложи първо пилето да се посвари малко, за да не развариш много зеленчуците.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #40 -: Февруари 26, 2008, 12:30:30 pm »
За пациентките на д-р Стаменов - една хубава новина.
 :D
От снощи е татко на госпожица. Казва се Неда. Да е жива и здрава малката принцеса!!!  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #41 -: Февруари 26, 2008, 13:42:24 pm »
Да е жива и здрава дъщеричката на д-р Стаменов!
Моето момиченце вчера успя почти докрай да си съблече пуловерчето. И двамата с баща й много се изненадахме. Даже имаше желание да продължи да се съблича и по-нататък. И беше в някакво прекрасно настроение, цяла вечер пееше, смееше се и пляскаше с ръце и не спираше да бърбори. Изпитах истинско удоволствие и днес даже ми е мъчно, че не съм с нея и ще я видя чак довечера... :(
<br />[link=http:
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #42 -: Февруари 26, 2008, 13:50:49 pm »
За пациентките на д-р Стаменов - една хубава новина.
 :D
От снощи е татко на госпожица. Казва се Неда. Да е жива и здрава малката принцеса!!!  :D

Ейй колко хубаво :D Честито да му е и много щастие за цялото семейство :D
Благодаря ти, Бени!







*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #43 -: Февруари 26, 2008, 14:17:15 pm »
кхъм... виждам ви от високото, да знаете... за новодошлите - тука има ред и дисциплина, ние сме обучени стари войници - ще ви научим и вас  :lol:

честита дъщеричка на д-р Стаменов, само радост да носи на семейството!

Marie, специално заради твоята епопея на захранването съм приготвила нова категория за годишните номинации, дето ги правиш... така че, стягай се - има още време, да не те задмине някой от лидерското място (засега!)  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #44 -: Февруари 26, 2008, 14:22:01 pm »
честита дъщеричка на д-р Стаменов!

и симона вчера вечерта беше в страхотно настроение. първо, че целия ден почти бяхме навън - ходихме до силната група в красно село, а тя определено толкова бебета не беше виждала и ги гледаше с голям интерес, беше много смешнахванала се за количката на Сия и надничайки любопотно вътре да види бебето :D после решихме да се връщаме пеша, щото преживяването в автобус 102 не ми допадна и направихме един дълъг преход до центъра и после през цялата борисова градина до нас. явно всичко й се отрази чудесно, защото цяла вечер си игра и пя без никакво мрънкане и тръшкане, изкъпа се, е не сама де, и бляжено заспа :)
*
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #45 -: Февруари 26, 2008, 14:29:29 pm »
Стефи, мерси за конкретния отговор. Виж, Джамка пак отплесна работата!  :P Джамке, какво ми е на захранването? Всичко си е наред, вече хапваме това-онова, цял Ямбол прояде манго заради нас! :P
Alexandra
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #46 -: Февруари 26, 2008, 15:15:54 pm »
Ееее да му е честита дъщеричката на д-р Стаменов.
Нека и тя като баща си да радва много хората! :P
*
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #47 -: Февруари 26, 2008, 19:00:18 pm »
За пациентките на д-р Стаменов - една хубава новина.
 :D
От снощи е татко на госпожица. Казва се Неда. Да е жива и здрава малката принцеса!!!  :D

Да му е жива и здрава и много да радва цялото семейство! :)

Момичета, беше ми много приятно да се запозня с вас и малките ви съкровища на живо!  :bighug:


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #48 -: Февруари 26, 2008, 19:05:19 pm »
Цвети, да не пълня другата тема. всеки ден към 10.30 сме в парка на редута :D
винаги сте добре дошли с принцеса Симона :D
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #49 -: Февруари 26, 2008, 19:08:06 pm »
[
Момичета, беше ми много приятно да се запозня с вас и малките ви съкровища на живо!  :bighug:

И на мен, и на мен. Пак ще дойдем с момчетата.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #50 -: Февруари 26, 2008, 19:54:59 pm »
 :D Честита дъщеричка на д-р Стаменов!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #51 -: Февруари 26, 2008, 20:01:06 pm »
Здравейте и от нас с Мончето. Аз почти нямам време, а и нещо настроение нямам напоследък, затова когато мога ви чета тайно тайно. :lol:
Мони е добре, дивее здраво, танцува, тича, пищи, тръшка се, опитва се да говори, троши, катери се и т.н Пълна програма. А мама е станала 50 кг на 168, не че се оплаквам де :lol:, но ако продължава така със сигурност ще изчезна :lol:. Жива и здрава да ми е, много я обичам. Ще пусна и снимки когато остане малко време. Поздрави и целувки на дечица и бебенца :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #52 -: Февруари 27, 2008, 06:56:29 am »
Цитат
Казвайте пилето кой как го приготвя? На грил, на шишчета?   Лейди, Стефи?
Едно пилешко бон филе се:
1. измива;
2. нярязва ня малки парчета;
3. вари се докато се свари хубаво - да се "цепи"  месото, щото е бяло месо;
4. пасирам с малко от бульона.
5. При захранването се почва с - 5, 10 до 15 грама в зеленчуковото пюре.

А що даде грах пред пилето?
*
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #53 -: Февруари 27, 2008, 08:16:46 am »
Нищо ве, граха не е страшен, не й се карай, важното да му се слага малко картоф, за да обира газовете :wink:
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #54 -: Февруари 27, 2008, 09:52:00 am »
Момичета, с какъв термометър мерите температурата на децата си?
*
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #55 -: Февруари 27, 2008, 10:14:54 am »
Електронен на чико, под мишницата.
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #56 -: Февруари 27, 2008, 10:31:30 am »
Мерси Стеф, защото от 3 дни сме с температура. Но снощи мерих с 2 различни електронни - единият показа 38, другият 36,5 - днес пак с тези двата и показаха еднакво. Вече незнам какъв да купувам. :x
*
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #57 -: Февруари 27, 2008, 10:40:44 am »
мари, ние сме с електронен на Браун за в ухото, баща й мери само с него, като се налага, но аз не мога да се доверя и ако е показвал висока температура, винаги съм проверявала и с обикновен живачен под мишницата й.
но в инструкцията на браун изрично пишеше, че се приема занормална измерена от термометъра стойност до 38 градуса, предполагам защото мери в ухото.

та аз бих пробвала и с живачния в твоя случай.
« Последна редакция: Февруари 27, 2008, 10:42:15 am от tzvetenze »
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #58 -: Февруари 27, 2008, 10:54:16 am »
Цветенце, нямам живачен, но днес и такъв ще купя. Мерси!
*
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #59 -: Февруари 27, 2008, 11:12:06 am »
вземи си един живачен, но да не е от тия най-евтините по левче, а поне да си има пластмасова кутйка, където да го прибираш.
*
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #60 -: Февруари 27, 2008, 11:22:15 am »
Честита дъщеричка на най-добрия доктор Стаменов. :D
*
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #61 -: Февруари 27, 2008, 11:56:05 am »
Новото при нас е, че кака ви се тръшна болна от грип  :x.
Пазете дечурлигата, че около нас всичко се изпонтръшка... Не е тежък грипа, саво е гаден... гърло и сополи. Пфуууууу отивам да пия поредния чай
В очакване ....
*
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #62 -: Февруари 27, 2008, 12:16:44 pm »
Ох,Мари много е кофти с тва мерене на температура.Ние сме с дигитален на Чико и на Баурер за чело,ама колкото пъти меря толкова различни стойности дават.Направо се моля да не вдига температура,щото полудявам от самото мерене.Надявам се да се оправите скоро и да ходите на разходки в това хубаво време.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #63 -: Февруари 27, 2008, 12:18:50 pm »
Мари, бързо да оздравява Стилияна! Много гадно да е болно детенце.

Фани, и ти също. Е, не свършиха ли тези грипове??


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #64 -: Февруари 27, 2008, 12:33:24 pm »
Абе грип ли е т'ва, а аз си мислех че съм настинала вчера в парка :x
малко ме дразни гърлото и носа, уфффф, цяла зима удържах фронта и сега накрая... само да не заряза дзверчо :(
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #65 -: Февруари 27, 2008, 12:59:48 pm »
Пазете децата, защото първо като се разболях, тя направи бронхиолит и тъкмо док каза, че е оздравяла, баща й се разболя и тя вдигна 39. Нямам думи направо! :x
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #66 -: Февруари 27, 2008, 13:48:10 pm »
Маро и аз меря с живачен подмишницата. Имам два електронни, ама нещо не ми вдъхват вяра. Така че живачен, пускам тук едни животни на компа и се забавляваме 3-4 мин да не мърда.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #67 -: Февруари 27, 2008, 13:50:20 pm »
А що даде грах пред пилето?

Щот тъй пише в английската книга. :book:  Ей сега пък варя зелен боб! :eat:  :P

Хайде всички бързо здрави, какви са тез болести предБабоМартенски?
Alexandra
*
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #68 -: Февруари 27, 2008, 13:56:39 pm »
Марийке, дай по-добре стар фасул прекаран през цедка. Изчакай малко с зеления фасул, а? :wink:
айде и да нацелуваш опитното зайче :lol:
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #69 -: Февруари 27, 2008, 14:54:47 pm »
Привет и от нас. Ние тази седмица сме на почивка при нашите и оползотворихме всичкото хубаво време в разходки /без количката/ с братовчедите.
Да оздравяват деца и мами! Това време е много лъжливо, между другото.
Мари, ние много обичаме и стар, и зелен фасул. :wink:
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #70 -: Февруари 27, 2008, 16:08:28 pm »
Цитат
Марийке, дай по-добре стар фасул прекаран през цедка. Изчакай малко с зеления фасул, а?
айде и да нацелуваш опитното зайче

На същото мнение съм. Я фърли таз ингилизка книжка и давай по нашенски!
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #71 -: Февруари 27, 2008, 20:01:13 pm »
Искам да благодаря на всички ви за съветите, относно избора на педиатър! :youwoman:
Вече си имаме избран педиатър, препоръчана ни от ultra.
Много съм щастлива, защото ми тежеше този ангажимент и се притеснявах как ще избера тук лекар, като никого не познавам.
*
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #72 -: Февруари 27, 2008, 20:52:53 pm »
От това хубаво време не смогвам да влеза тук и да ви чета.
И аз имам електронен на Чико,но той мери с близо градус по-малко :?.
Стефи,твоят как отчита,че много ми е объркано.Имам и живачен от моето време.И двата отчитат разлини стойности. Ох, да не ми се налага.
Ей,болните, да се оправяте по-бързо!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #73 -: Февруари 27, 2008, 21:58:02 pm »
нека да споделя за показанията на термометрите.
ползвайте само един и мерете само с него. следете тенденцията - дали има покачване/понижение, с какъв темп е то.
не е толкова важно, че единият показвал 36.4, а другият - 36.7. важното е бързо, лесно и удобно за детето и за вас да се ориентирате как се движи температурата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #74 -: Февруари 27, 2008, 22:08:36 pm »
Цитат
Казвайте пилето кой как го приготвя? На грил, на шишчета?   Лейди, Стефи?
Едно пилешко бон филе се:
5. При захранването се почва с - 5, 10 до 15 грама в зеленчуковото пюре.

Дай сега и мерилката, примерно в лъжички чаени ли с кво мериш тия грамове??? Нямам везна...Нема да споделям ние кво количество месо измухахме  :oops: :oops: :oops:
*
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #75 -: Февруари 27, 2008, 22:11:45 pm »
Ами моя термометър съм го засичала с живачен, пак под мишницата. И двата мерят еднакво, е с разлика от 0.1,2, което няма абсолютно никакво значение.
Важното е че става за секунди.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #76 -: Февруари 28, 2008, 00:16:27 am »
Ние мерим с някакъв дигитален, който уж трябва да мери за една минута, но всъщност чак на четвъртата минута отчита реалната температура. Засичала съм и с живачен, ама той е прибран, че вече счупих един и сега ме е страх - Симеон се дразни от темометъра, ако се заблея за две секунди го хваща и го хвърля нанякъде, та не ми се рискува с живачен.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #77 -: Февруари 28, 2008, 18:47:27 pm »
Лоана ,мерси за целувките и ние ви пращаме ,много е пораснала сладурката и плитка си имате  :wink: пък ние още сме с момчешка прическа  :D нещо бавно ни расте косата. Момичета от 2 седмици немога да си позная детенцето много я мъчат горните зъбчета ,вчера имаше и кръв на венеца,нямам на идея с какво да я успокоявам вече. И с първите беше трудно ,но сега вече ми идва в повече ,гушкаме се ,но не помага все се тръшка ,нервна е и всичко е в устата. През деня не мигва и до вечерта е рев надуване позаспива за някой друг час и пак наново.Поне си хапва това ме успокоява единствено ,че съм чувала  че може да откаже и яденето.Мари да се оправя и твоето слънчице!Аз меря  с живачен термометър,тук в болниците други термометри не признават защото те карат да си носиш и ако е електронен те карат да си купиш живачен.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #78 -: Февруари 29, 2008, 07:11:54 am »
Цитат
Дай сега и мерилката, примерно в лъжички чаени ли с кво мериш тия грамове??? Нямам везна...Нема да споделям ние кво количество месо измухахме 

Аз съм с везна, сватя. Горе-долу една бебешка лъжица за хранене /аз ползвам най-обикновенна силиконова на Камера/ побира около 5 грама месо.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #79 -: Февруари 29, 2008, 08:36:26 am »
Здравейте в седмичната тема, тя почти свърши, ама и ние да се запишем.
Стефито вече е много сръчна, верно като казват че годинката си е годинка- от 25 насам забрави какво е пълзене, голямо ходене, че не дава й за ръка да я държат. Имитатор голям- каквото види после ведага се прилага, ужас.
Термометър скоро не сме ползвали- по принцип дигитален в дупето сме ползвали.
Времето е супер, само където голяма чуденка как да се обличаме.
Благородно ви завиждам за софийските срещи, браво на вас.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #80 -: Февруари 29, 2008, 09:08:59 am »
Имитатор голям- каквото види после ведага се прилага.

същото и у нас :D вчера надувам балони за партито и тя постоянно идва да ги иска, та се принудих да и надуя съвсем леко един и да й го дам да го стиска, и продължавам да си надувам. по едно време я гледам лапа го и после супер концентрирана прави над него "пуффф - пуффф" :lol:
много хубаво мина рождения ден, аз имах малки притеснения, че се наложи да го правим у дома, но се получи добре. симона целия ден беше в прекрасно настроение. бях поръчала аниматори да правят фокуси и разни други игри на по-големките деца с идеята, че симона едва ли ще им обърне внимание, щото е малка, обаааче - беше толкова щастлива и се забавляваше много, да не кажа най-много от всички деца :D
стана наистина хубав рожден ден :)
Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #81 -: Март 01, 2008, 13:42:44 pm »
Честита баба Марта!

Да сте бели и червени, весели, засмени.
Желая на вас, на децата най-вече и на вашите близки много здраве.

Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Новата седмица - 25.02-02.03
« Отговор #82 -: Март 02, 2008, 14:27:42 pm »
Честита Баба Марта и от нас! Присъединявам се към пожеланията на Васи!